Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

το δέστε τους μου άρεσε παλιά! το προλάβαινα...όταν είχα μειωμένο μια φορά κ έναν καιρό;;;;;;;;;;;δεν είμαι σίγουρη.

ο φέφος το σιχαινόταν!

η κόρη τρελαινόταν να χορεύει "έλα μανάρι"!!!!!!:rolleyes:

γενικώς όπως κατάλαβες ο σοβαρός κ βαρύς της οικογένειάς μας είναι ο φάδερ μας. εμείς τα θηλυκά, μάνα κ κόρη, είμαστε του πιο ελαφροσουργελικού ρεπερτορίου!:P

δεν ειμαι της τηλεορασης , ιδιαιτερα τα πρωινα και τα μεσημεριανα

τηλεοραση θα δω μονο αν δεν εχω ιντερνετ:D ή αν εχω πηρετο που δεν αντεχω στο κομπιουτερ αλλα και παλι κι οταν εχω πηρετο δεν βλεπω τα πρωινα και τα μεσημεριανα...βλεπω κινουμενα σχεδια:oops: στο μπουμερανγκ:oops::oops:

κ όποια έχει δοκιμασμένη συνταγή. δεν τρώει μπριζόλες ο φέφος κ θέλω να τον πείσω να τρώει!!!!!!!

δεν τρωει μπριζολες:shock::shock::shock::shock: υπαρχει αντρας που δεν τρωει μπριζολες?????

δεν μπορώ να πάρω ανάσα. θα με σπρευίσω!

περαστικα σου φεφικο...

Καλημέρα κορίτσια μου.

Έφτιαξα φακές για σήμερα.

Να σας πω ένα μικρό σκηνικό που έγινε το μεσημέρι. Βρισκόμασταν στον κεντρικό σταθμό τραμ-τρένων της πόλης (κάτι σαν την Ομόνοια τη δική μας). Υπήρχαν 4 ταμεία ανοιχτά με τις αντίστοιχες ουρές στο καθένα. Ο κόσμος πολύς, η ώρα αναμονής ατελείωτη και πίσω μου μία γιαγιά Γερμανίδα (μας μίλησε και καταλάβαμε ότι δεν ήταν αλλοδαπή) κοιτούσε πώς να μας "φάει" τη σειρά. Εν τέλει, φεύγει από τη δική μας ουρά, τρούπωσε (που έλεγε κι ο Βουτσάς) σε άλλη ουρά και πήγε δεύτερη ενώ πίσω της περίμεναν 20 άτομα (τόσα ήταν σε κάθε ουρά). Της έκαναν παρατήρηση αυτοί που ήταν πίσω της, αλλά αυτή απτόητη τέλειωσε τη δουλειά της.

Έτσι, πίσω από μας πλέον ήταν μία κοπέλα που την είχα δει πολύ ώρα ότι ήταν εκεί. Όμως μετά από λίγη ώρα έρχεται ένας παππούς να της πάρει τη σειρά, με τη δικιολογία ότι υπήρχαν δύο ουρές, επειδή είδε εμένα να στέκομαι δίπλα-δίπλα με την κόρη μου και θεώρησε ότι είναι δύο άτομα στην ίδια ουρά, άρα δύο ουρές. Άλλ' αντ' άλλων. Του κάνει παρατήρηση η κοπέλα, αλλά ταυτόχρονα ήρθε και κάποιος υπεύθυνος του σταθμού που δίνει πληροφορίες στον κόσμο που χρειάζεται να ρωτήσει κάτι. Με έβαλαν μάρτυρα να ξεδιαλύνω τη διαφωνία. Εγώ φυσικά, είπα ότι η κοπέλα ήταν από την αρχή εκεί. Το αποτέλεσμα ήταν να του πει ο υπάλληλος να πάει πίσω στην ουρά και ο γέρος να απαντήσει φακ γιου και να φύγει. Το είπε στα αγγλικά ίσως για να μην ακουστεί στον πολύ τον κόσμο στα γερμανικά ως βαριά βρισιά, ή επειδή εγώ δεν μπορώ να μιλήσω στα γερμανικά κι αναγκαστικά τα εξηγήσα όλα μπροστά του στα αγγλικά. Όλα αυτά σας τα λέω για να καταλάβετε ότι δεν είμαστε μόνο εμείς οι Έλληνες πονηροί να παίρνουμε τη σειρά του μπροστινού μας.:wink::wink:

ελεος! μετα λενε για εμας του ελληνες και μας κοροιδευουν :evil::evil::evil::evil: θα του απαντουσα κι εγω στα ελληνικα: αι γ* σου κ*λογερε!ακου εκει φακ γιου:evil::evil: (θα εκλεινα και τα αυτια της κορης μου με τα χερια μου και θα το ελεγα)

Το βράδυ είχα ραντεβού να δω έναν μουσικό για να κάνει η κόρη μου μαθήματα πιάνου και με έφαγαν οι δρόμοι. Βρε κορίτσια, ξεκίνησα από το σπίτι μου στις 19.30 έχοντας ραντεβού σε άλλη συνοικία στις 20.30 και μέχρι να φτάσω, εκτός του ότι είχε νυχτώσει καλά, οι δρόμοι ήταν τόσο έρημοι που αγριεύτηκα λίγο. Στο γυρισμό, πήγε 21.30 η ώρα, η στάση του λεωφορείου έρημη, να περνάνε τα αυτοκίνητα, ένα εδώ κι ένα εκεί, κάποιοι κάτοικοι έβγαζαν το σκύλο τους βόλτα και σταματούσαν για την ανάγκη του, εγώ να σκέφτομαι τι γίνεται τώρα αν περάσει κανένας ανώμαλος ή μεθυσμένος; Το λεωφορείο να αργεί αντί για 20.43 ήρθε 20.55, εμείς να κρυώνουμε, να μιλάμε και να γελάμε με την κόρη μου και να αντηχεί γύρω λες και ήταν 03.00 τα χαράματα. Τελικά, πήγε 22.40 να επιστρέψω στο σπίτι μου.

πω πω λες και εχουν χουντα και κλεινονται στο σπιτι πριν νυχτωσει:shock:

Η κόρη μου ήταν ένα πτώμα από την κούραση. Περισσότερο κουράστηκε και πονούσαν τα πόδια της επειδή, το πρωί και όλη μέρα στο σχολείο τους έβαλαν να περπατήσουν 9χλμ με δύο διαλείμματα μόνο. Τους πήγαν σε ένα πάρκο που είχε μόνο δέντρα και χλόη και δεν έκαναν τίποτα απλά περπατούσαν. Κάποια στιγμή, η κόρη μου λέει στη δασκάλα: -"κυρία κουράστηκα, να σταματήσουμε για 1'-2';" κι εκείνη της απάντησε: -"εμείς δεν κουραζόμαστε εδώ".:shock::shock:

:shock::shock:καλα τα ειπα ! χουντα!στρατιωτακια!!!! ελλαδα και παλι ελλαδα!!!!!

ενα γρηγορο γεια κι απο μας

ακυρο το παστιτσιο τελικα. περασε η ωρα στην παιδικη χαρα και δεν προλαβαινω. δεν πειραζει χαλαλι του μικρου. ευχαριστηθηκε.

παω να τελειωσω οτι εμεινε μανι μανι και να τον ξαπλωσω να κοιμηθει

και τελικα τι θα φατε σημερα ταζ μου?


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλησπερα αγαπημενες μου, τι κανετε???

λοιπον το σκυλακι το βαφτισε η κορη μου και το ονομασε νετελη(νεφελη δηλαδη)...ο αντρας μου λεει οτι πιο πολυ ταιριαζει σε κανις το ονομα παρα σε ντοπερμαν!!!!:tongue::tongue:η μικρη ανενδοτη, οποτε το νετελη κατοχυρωθηκε:D:D.κατα ταλλα η κατασταση του συναχιου παραμενει σταθερη...ευτυχως δεν χειροτερευσε οποτε θελω να πιστευω οτι θα το περασουμε στο ποδι!!!ευχαριστω ολες σας για τις ευχες!!!σημερα τρωμε μακαρονια με κιμα. ο κιμας βγηκε απτην καταψυξη και τα μακαρονια θα γινουν με το που παω σπιτι. το σιδερωμα προχωρησε πολυ, αν και εχω ακομη και πλυσιμο πολυ απτα ρουχα της μικρης αλλα τα βαζω λιγα λιγα(επειδη ειναι 1η φορα τα πλενω στο χερι) γιατι ποτε θα μου στεγνωσουν με τετοιο καιρο???οεοοο???

σεβουλα περαστικα σου.οσο για τα τουρκικα, δεν παρακολουθω κανενα οποτε δεν εχω καμμια αποψη

φωτεινουλα δυσκολο το κοριτσακι σου στο φαι ,εεε???προβλημα και αυτο!!!

ταζ χαλαλι του δεν λες τιποτα!!!ανεκτιμητες στιγμες και για το παιδι και για τον γονιο!!!

συμπεθερα, μεγεια το τηλεφωνο!!!ευτυχως χθες κοιμηθηκαμε πολυ καλα, αφου την μπουκωσα στους ορους φυσικα!!!περιμενουμε συνταγη για κεκακια λεμονι!!!τρελαινομαιιιιι!!!

ντιντι ωραια η ιδεα σου για τη βαπτιση, καλα κανεις και τα σκεφτεσαι απο τωρα!!!

περιστερω ωραιο ποτακι, μπραβο!!!ελπιζω να μην κλαψετε πολυ με το εμβολιο σημ!!!

καγκλυ και τα δικα μου τα μαλλια το ιδιο...ειναι λεπτα, ειναι τα λιγα...!!!οποτε καταληγω σχεδον παντα με μια κοτσιδα και εξω απτην πορτα!!!

καλλιοπακι, ευχομαι να διαλεξεις τον καλυτερο παιδικο. και εμεις πληρωνουμε...αναγκαστικα...αλλα τι να κανεις??τουλαχιστον ξερω οτι περναει καλα και οτι ειναι σε καλα και σιγουρα χερια.

εβυρι μου, πωπΩ!!!!!και μονο που τα διαβασα αυτα που κανατε κουραστηκα!!!!φαντασου το παιδι!!!

Link to comment
Share on other sites

εβίρι μου τί κουράγιο έχεις να κάνεις τέτοια δρομολόγια! άξια μάνα!

για τους περιπάτους...τους βρίσκω θετικούς, αλλά το σχόλιο της δασκάλας τουλάχιστον αγενές!!!!!

ταζούλα, αρκεί που χάρηκε το παιδί!

για την χουρέμ, διάβασα πριν λίγο στο γουίκι πίντια ότι ήταν από πολωνία-ουκρανία, άρα όχι ελληνίδα. πάντως χριστιανή!

κ ο πάργαλης ήταν λέει Μανώλης από την Πάργα, γιος ναυτικού, πολυμαθής. τελικά λέει παντρεύτηκε την αδερφή του Σουλτάνου κ μετά από χρόνια μετά από τιμές κ τίτλους, τον αποκεφάλισε ο Σουλτάνος, όχι ο ίδιος, αλλά με διαταγή του!

κ ότι η Ρουσλάνα, Ροξελάνα, Αλεξάνδρα, Χουρέμ έβαλε τον Σουλτάνο να στραγγαλίσει τον γιο του Μουσταφά της Μαχιντεβράν!

μεγαλοπρέπεια!

Link to comment
Share on other sites

ο μικρος θα φαει φασολαδα που πηρα απο την μαμα μου κι εγω θα κανω ενα τορτελινι για τον αντρα μου λιγη ωρα πριν σχολασει να ειναι ζεστα

εβιρι το σχολιο της δασκαλας ολα τα λεφτα. στα ουκ πηγε το παιδι; :shock::shock:


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

αφροδιτούλα μου τέλειο το νετέλη!

μακάρι να μην κολλήσει το παιδί.

ντίντι μου, υπάρχει κ είναι ο φέφος! εμένα μου αρέσουν πολύ οι μπριζόλες, ιδίως η μοσχαρίσια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια και από μένα...

Όπως πάντα λογιότατες...

Εβίρι μου,τι τους ποτίζουν τους παππούδες-γιαγιάδες στη Γερμανία και είναι τόσο τσινιάρηδες;

Αφροδίτη,η κόρη σου είναι τρομερό φατσόνι...Ακου...Νεφέλη το ντόπερμαν...Ωραίο όνομα,εχει γουστο η μικρά.

Λοιπόν γυρίσαμε από τον παιδίατρο...

Τα είδαμε όλα...Κι ο παιδίατρος και εγώ,χεχεχεχε!Πολύ κλωτσιά ο γιόκας μου,ατίθασο παιδί!Μετά το μπίμπι βεβαια εκανε χαρούλες και παιχνίδια.Είμαστε πάρα πολύ καλά και πανύψηλοι καλέ,92,5 εκατοστά!!!Θα τον κάνω μπασκετμπολίστα...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στο περιστερόπουλο! μπράβο όμως κ στη μανούλα του κ τον μπαμπακούλη του που τον προσέχουν τόσο!

Γι αυτό αγοράζουμε ρούχα για 3 ετών!!!

Αν είναι δυνατόν...

Και παπούτσι Νο 25:tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

σαν τον γιο μου ειναι ο μικρος σου. 22 μηνων 92 ποντους ηταν κι ο δικος μου

Βλέπω άλλα παιδάκια και δεν μπορώ να υπολογίσω την ηλικία τους...Και δε μιλάω μην κάνω γκάφα

Τις προάλλες ηταν σε ενα μαγαζί ενα αγοράκι,ελάχιστα πιο ψηλό από τον δικό μου και ήταν 3 ετών

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


το ξερω. εμενα οταν πηγαμε τελευταια στην παιδιατρο μια μαμα με ρωτησε αν μαθαμε να διαβαζουμε στο νηπιαγωγειο :lol::lol::lol::lol:

3 ετων παρα 3 μηνες πιασαμε το μετρο.....

Λεβεντόπαιδο το ταζόπουλο!!!

Εμένα ο δικός μου δεν μιλάει ακόμα,δεν λέει τίποτα

Και στενοχωριέμαι που τον βλέπουν διάφοροι και τον ρωτούν και δεν απαντά και μετα πρέπει να εξηγήσω ότι είναι μικρός ακόμα

Πριν από κανα τρίμηνο μια άλλη μαμά μου είπε "Ε δεν πειράζει που δεν μιλάει.Υπάρχουν και παιδάκια που ειναι 3 και δεν μιλούν"και μετά με ρώτησε:"Είναι 2,5;"

Ε καμαρώνω,όσο να πεις...

Αλλά ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ για την ομιλία,αφού κατανοεί τα πάντα και συνεργάζεται

Link to comment
Share on other sites

ταζούλα να τον χαίρεσαι τον λεβέντη σου! τί ψηλό παληκάρι! φτου φτου σκόρδα!

όσο για την ομιλία περιστέρω μου, η ρύπα από την αρχή έλεγε λίγες λεξούλες.

άλλα στην ηλικία της ήταν λαλίστατα!

μετά τα 2 πήρε φόρα κ δεν σταματάει!!!!!!αλλά δεν μιλάει καθαρά! όποτε θέλει μας έχει μιλήσει πεντακάθαρα! σπάνια βέβαια!

τις πιο πολλές φορές μπεμπεκίζει αγρίως!

όταν θα είναι έτοιμη, θα το έχει χωνέψει, θα τα πει φαρσί!!!!!

πάντως κάνει μονολόγους, διαλόγους μόνη της που δεν βγάζω άκρη, ιστορίες φανταστικές! τάχα ότι μιλάει αυτή κ μετά μια φίλη της, άλλοτε υπαρκτά πρόσωπα, άλλοτε όχι....θεατρίνα θα μου βγει να μου το δείτε!

κ τη δική μου την λένε ψηλή κ την περνούν για μεγαλύτερο παιδάκι, ιδίως επειδή εμένα με βλέπουν κοντή!!!!!!

κυρίως όσοι την έχουν πάρει αγκαλιά λένε ότι είναι σφιχτό, δεμένο παιδί.

Link to comment
Share on other sites

γερά να είναι, καλότυχα, να προκόψουν στη ζωή τους!

πάντως σήμερα δεν κρατιέμαι. θέλω να πάω σπίτι να αράξω στον καναπέ μου!

πονάω στον αυχένα, στην πλάτη, στο κεφάλι. η μύτη μου είναι κατακόκκινη από το φύσα φύσα!

"θέλω να φυσήξω όοοοοοοοολο τον Βόοοοοοοοοοοσποροοοοοοοοοοοοο"!

κάντυ μου διάβασα για τον Άγιο Θεράποντα, αλλά δεν βρήκα για το θαύμα που διάβασες με το παιδί που μίλησε. βρήκα για άλλα θαύματα με ονόματα κ στοιχεία γιατρών.

η ελένη σαλόνικα πάλι χάθηκε!

η ηλιαχτίδα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...