Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλως τες

εγω σημερα εχω απο χθες φαγητο (φασολακια με κοτοπουλο) αλλά φοβαμαι μηπως δεν φτασει και σκεφτομαι τι να συμπληρωσω..... αχ και να ειχα ενα τσιζμπεργκερ απο τα γκουντυς τωρα μμμμμμμμμμμμμ αχ βρε ντιντι με ξελιγωσες κι ας ειναι και πρωι

εμεις του πηραμε ενα ζευγαρι σπορτεξακια απο τα καρφουρ προχθες. ηταν και με εκπτωση καλα ηταν... απ ορουχα ακομα τιποτα. σιγα σιγα θα βλεπουμε τι εχει και αναλογως τα οικονομικα θα ψωνισουμε


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημερίζω τη μαγειροπαρέα!!!

Τι κάνετε?

Εγώ είμαι σχετικά ήρεμη σήμερα. Ο μικρός άρχισε να έχει νορμάλ ωράριο ύπνου και φαγητού.

Ήθελα να πάω στο ΙΚΑ σήμερα να δηλώσω το όνομα του παιδιού και να καταθέσω τα χαρτιά για να πάρω τα χρήματα από τα γυαλιά που πήρα την προηγούμενη εβδομάδα, αλλά με αυτόν τον καιρό δεν πάω πουθενά.

Σήμερα τρώμε φασολάκια ο άντρας μου και μπιφτέκια εγώ. Να' ναι καλά η κατάψυξη σήμερα που μας κανόνισε το φαγάκι μας, οπότε δεν έχω μαγείρεμα. Ο μικρός θα φάει ψαράκι με λαχανικά (το οποίο είναι επίσης μαγειρεμένο από εχθές).

Τι ωραία!!! Δε θα ασχοληθώ με την κουζίνα σήμερα.

Θα προσπαθήσω μόνο να σιδερώσω ένα πλυντήριο που με περιμένει.

Σας αφήνω γιατί ξύπνησε ο μικρός μου και μάλλον πεινάει. Πάω να του κάνω φρουτόκρεμα.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου μόλις σιδερωσα 2πληντυρια και ξύπνησε η μικρή για μαμ ευτυχώς πρόλαβα...εκτός απο την Μαρια κόλλησε και ο Α και είναι μέσα στη μυξα και την γκρίνια τα νεύρα μου και βοήθεια μηδέν!!σήμερα τρώμε γιπυβαρλακια απο χτες


:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα

1219993jwma3g9mza.gif

πω πω διαβασμα που εχω!!!! :shock::shock:σιγουρα ειναι παραπανω απο μια σελιδα!:rolleyes:

καταρχην θα γραψω την συνταγη της φανουροπιτας που μου ζητησε η καντυ, μετα θα σας διαβασω και μετα θα σας απαντησω!!!;)

μακια σας!!:D

δεν μας γράφεις και καμιά συνταγή για καπ κέικς σαν αυτά της φωτό σου???

Έχω δοκιμάσει πολλές πραγματικά, αλλά είμαι ανοικτή και σε νέες ιδέες! Η καλύτερα ως τώρα γίνεται με γιαούρτι (μου αρέσουν με λίγη "υγρασία" μέσα"). Ψάχνω και΄κάτι πολύ λεμονάτο, πάσα προσφορά δεκτή!!

ΥΓ. Λέω να φτιάξω τη φανουρόπιτα αλά κέικ, πειράζει?

καλημερα ταζ μου! εισαι καλυτερα τωρα?

ναι το εχω ακουσει αυτο για τις καουρες , θυμαμαι το ελεγε και η μαμα μου στην αδερφη μου που εχουμε 10 χρονια διαφορα

ισχυει ομως???

εγώ δεν το πίστευα με τίποτα και τα κορόιδευα κιόλας... αλλά ως γνωστόν επειδή ότι κοροιδεύεις το λούζεσαι στη δεύτερη εγκυμοσύνη είχα τρελή καούρα και η μικρή μου βγήκε με μαλλιά πολλά!! σύμπτωση? ίσως.....΄

Έβιρι εντυπωσιακός ο πύργος!!!

Γράψατε πολλά, μου φαίνεται πήδηξα μερικά... δεν τα προλαβαίνω όλα! Ίσως αργότερα!

Εμείς σήμερα τρώμε αρακά και το απόγευμα εγώ φτιάχνω κέικ (άπό συνταγή φανουρόπιτας, ή καπ κεικς), ή κάτι σχετικό να έχουμε για απογευματινό.

Ακόμα τρέχω για παιδικό σταθμό...

Α! Είμαι 38

Φιλιαααα

Link to comment
Share on other sites

Απολαμβάνουμε τεμπελιές κατ'οίκον

καλό αυτό ! μου άρεσε η έκφραση !!! ;););)

Χτες πήγαμε στον πύργο της τηλεόρασης εντός της Στουτγκάρδης. Πρόκειται για ένα κτίσμα που η βάση του είναι κυλινδρική, εκτείνεται σε τεράστιο ύψος (483μ.) ....

...Σιγά μην ξαναπάω.

Εβίρι μου,

Συμπαθητικός ακούγεται αυτός ο πύργος που περιγράφεις ΑΛΛΑ εγώ μόνο "κάτω-κάτω" θα πήγαινα !!! Μια υψοφοβία την έχω η αλήθεια είναι.. στον Πύργο του Άϊφελ και που με έπεισαν να ανέβω στο πρώτο επίπεδο (ας πούμε)... θαύμα ήταν α πα πα πα !!! :cool:

Πάω να συμμαχήσω με το ψωμί και να επιτεθούμε από κοινού στη μερέντα.

χαχαχαχαχαχα !!!

Για να ειμαι στο θεμα: χθες φαγαμε φρικασε ωραίοοο! και η μικρη μακαρονάκια. Καιρο ειχα να φαω τετοιο φαγητο. Ωραιο ηταν.

Δεν ειμαι και πολυ καλά αυτες τις μερες. ....

Φωτεινούλα ,

Να μιλάς - όσο και όπου (σε όποιον δλδ) μπορείς... να μιλάς ! (ομοιο)Παθούσα speaking !:confused:

.... και φυσικά τα πήραμε...

Νο 30!!! (Τα πήρα με λίγο περιθώριο για να βγάλουν και μια σεζόν!:rolleyes:)

Με γεια τα καινούρια σας παπουτσάκια !!!!

Με τις εξετάσεις σου Ελένη μου τί έγινε ??????

εμείς κ οι τρεις με πρωτοπόρο την κόρη μου είμαστε κρυωμένοι.

έτσι δεν την στείλαμε σήμερα σχολείο. ούτε αύριο μέχρι να το σιγουρέψουμε.

το σχολικό σήμερα περασε 7.20! ήμαρτον! δεν την στέλνω τόσο νωρίς την αγάπη μου! με τίποτα.

....

φοράει τον βαφτιστικό της σταυρό κ την ταυτότητα, χρυσά κ δεν τα βγάζει ούτε στον ύπνο! φάγανε ταύτιση οι κόρες μας ! Είδα κι έπαθα εχθε΄ς να την πείσω να βγάλει τον σταυρό από τον λαιμό της... στο βραχιόλι, βέβαια, δεν τα κατάφερα και πολύ φοβάμαι ότι θα το παντρέψει σήμερα :cool: ΛΟΥΣΟΥΔΕΣ οι τσούπρες μας !

κατά τα άλλα, ο καιρός είναι απαίσιος, βρέχει, έχει μαύρα σύννεφα, έπεσε η θερμοκρασία πολύ ...α , αγαπώ αυτόν τον καιρό !!!! μου αρέσει !

το απόγευμα θέλω να πάω μια βόλτα (ωραία βόλτα θα πας ! τί να σου πω !) στον παθολόγο, γιατί με πονάνε ο λαιμός κ τα ώτα μου!:cool:

Και η μικρή μου έμοιαζε σαν να ήταν κρυωμένη (λίγο η μυτούλα της έτρεχε και της έδωσα ντεπονάκι την Παρασκευή το απόγευμα -ατγούτσικα- ΕΚΤΟΤΕ όμως ο Ταλιμπάν ήταν μια χαρά δεν ανέβασε πυρετό δεν έκανε κάτι άλλο.... ευτυχώς !

Εμένα πάλι βρε φιλενάδα με βολεύει που περνάει 7.20 το σχολικό γιατί μέχρι την ώρα που θα φύγω για δουλειά -κατά τις 8.30- προλαβαίνω να αφήσω το σπίτι μαζεμένο... τινάζω/στρώνω κρεββάτια, περνάω τσακ-μπαμ μια σκούπα αν δεν έχω περάσει αποβραδίς, να τακτοποιήσω κανένα πιάτο ή να ρυθμίσω τα πλυντήρια, να τινάξω το ριχτάρι και γενικά ότι μπορώ να κάνω με το σκεπτικό όταν μπω σπίτι να είναι συμμαζεμένο το κατά δύναμην !

Καλημερίζω τη μαγειροπαρέα!!!

Τι κάνετε?

φιλιά !

Καλημέρα - καλή εβδομάδα !

Κι εμείς όμορφα περάσαμε σε γενικές γραμμές... ευτυχώς το Σάββατο δεν δούλευε ο Λοβ, οπότε προλάβαμε να κάνουμε αρκετά πράγματα....

Αγόρασα παπουτσάκια της Σ ένα ζευγάρι μπαλαρίνες μπλε μούρλια (νο24) και του Ν μου αθλητικά (νο29, φοβήθηκα ότι το 30 θα του επέπλεε... και θα πήγαινε το παιδί σαν την Βουγιοουκλάκη στην Αλίκη στο Ναυτικό ένα βήμα από μέσα 1/2 απ'έξω χα χα ! ), δώρο για την βάφτιση που είχαμε, πήγαμε σούπερ μάρκετ και δεν θυμάμαι τί άλλο κάναμε :confused:

Γυρίσαμε σπίτι όπου ζέστανα (επιτέλους) την όρνιθα έφτιαξα κι ένα πιλάφι και φάγαμε (είδατε ταύτιση κι εμείς ????) ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ μαγείρεψα τον κιμά και τα μακαρόνια για το παστίτσιο της Κυριακής...

Το απόγευμα του Σαββάτου που ο καιρός δεν ήξερα αν ήθελε στα αλήθεια να βρέξει ή όχι πήγαμε σε παιδότοπο. Εμείς κάτσαμε έξω και ψιλο-φύσαγε ήταν όμορφα ! Μετά γυρίσμαε σπίτι έβαλα τα παιδιά για ύπνο , έπιασα το σίδερο (το κανονικό) και του 'δωσα και κατάλαβε !!! Κοιμηθήκαμε αργά όμως γιατί χαζολογούσαμε μετά ... ;)

Χθες το πρωί αφού έφτιαξα την μπεσαμέλ κι έβαλα το φαί στον φούρνο, κάθησα (επιτέλους) και ξεχώρισα τα παπούτσια τους. Ευτυχώς η Σ έχει για τώρα ένα ολοκαίνουργιο ζευγάρι αθλητικά που της τα φόρεσα ήδη και 2 ζευγαρια κλειστά παπουτσάκια που για κανένα μήνα θα την βολέψουν... θα χρειαστώ οπωσδήποτε μποτάκια - αλλά αργότερα δεν είναι της παρούσης ! Τον μεγάλο θα τον βολέψω με τα αθλητικά του προς το παρόν... βρε παιδί μου δεν θέλει με καμία Παναγία αυτό το παιδί να βάλει παπούτσι τύπου μοκασίνι !!! :cool: οπότε δεν δίνω λεφτά το πολύ πολύ να του πάρω άλλο ένα ζευγάρι σπορτέξ ή να ρίξω μια ματιά στα τζιοξ μπας κι έχει κανένα πιο "σουλουπωμένο" σχεδιάκι...

Με τα ρούχα τους (τα είπαμε) θα αρχίσω να παλεύω μεσα στα απογέυματα (να ξεχωρίσω έστω τί είναι για δόσιμο, αυτό είναι το εύκολο της υπόθεσης) και μετά - αφού τσεκάρω τί τους έχω κρατήσει και τί τους κάνει από πέρυσι- να φτιάξω λίστα με τα άκρως απαραίτητα, να αρχίσω να ψωνίζω με σύνεση ... και κυρίως ότι θα χρειάζονται επί καθημερινής βάσεως ...

ΑΣΧΕΤΟ : έχω βγάλει μια κάρτα μέλους της Orchestra που έχει 50% όλο τον χρόνο . Την έχει καμία από εσάς να μου πει εντυπώσεις ???

....ΑΡΑ σήμερα δεν έχω μαγείρεμα θα ξαναφάμε παστιτσάκι (που το έκανα αυτή την φορά με σέλινο και όχι με το κλασικό χοντρό μακαρόνι - είναι πιο ευκολοφάγωτο για τα πιτσιρίκια μου) που έγινε σούπερ {όσο περισσέψει πάει στην κατάψυξη). Και ελπίζω να έρεθει νωρίς ο λοβ μου να πάει εκείνος το παιδί στο μάθημα μπας και προλάβω να σιδερώσω (νωρίς) ένα πλυντήριο με λευκά που με περιμένει ωραία ωραία !

α ! Ξέχασα ! Πήγαμε εχθές το απόγευμα και στην βάφτιση μια χαρά ήταν το μπεμπάκι ! Τα παιδιά μου ξεσάλωσαν (κλασικά εικονογραφημένα) . Στην επιστροφή μας περάσαμε από τον θεία και την θεία μας -τον αδερφό μου- που είχαμε μέρες να ειδωθούμε. Είδα και τα ανήψια μου ! Αγάπες !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

...εκτός απο την Μαρια κόλλησε και ο Α και είναι μέσα στη μυξα και την γκρίνια τα νεύρα μου και βοήθεια μηδέν!!

Δεν μπορεί η πεθερούλα να κατέβει για λίγο έστω να βοηθήσει την κατάσταση ???? Στείλε της τα ασιδέρωτα - μην ντρέπεσαι !!!! :rolleyes: αααχ, πολύ νευριάζω λέμε !:evil:

Περαστικά στα μικρούλια σου !

Έχω δοκιμάσει πολλές πραγματικά, αλλά είμαι ανοικτή και σε νέες ιδέες! Η καλύτερα ως τώρα γίνεται με γιαούρτι (μου αρέσουν με λίγη "υγρασία" μέσα"). Ψάχνω και΄κάτι πολύ λεμονάτο, πάσα προσφορά δεκτή!!

ΥΓ. Λέω να φτιάξω τη φανουρόπιτα αλά κέικ, πειράζει? γιατί να πειράξει ? άντε το πολύ πολύ να μην σου φουσκώσει και τόσο... βάλε το στην άλλη την θηκούλα αυτές τις στενόμακρες αν έχεις ;)

Ακόμα τρέχω για παιδικό σταθμό... ωωωωωχ τζίφος ???? ή σου ζητάνε τα μαλλιά της κεφάλής τους ???

Καλλιοπάκι,

Κι εμένα περισσότερο από όλες τις παραλλαγές που έχω δοκιμάσει μου άρεσε μια με γιαούρτι που αν ήθελες έφτιαχνες κάτι σαν λεμονόκρεμα από επάνω ! Μπορείς να περιμένεις μέχρι αύριο να φέρω την συνταγή να κάνω σκονάκι (την έχω σπίτι) ????? :tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Φοφίκο!

Περαστικούλια σας και κυρίως στη Ρυπα! Εγώ θα έλεγα να μην την στείλεις ούτε αύριο για να αναρρώσει το παιδί.

Για τα τζεοξ το ξέρω.. Και πέρυσι αυτά φορούσαμε! Φοβερά ανατομικα και αθάνατα! Τα αξίζουν τα λεφτά τους!!

ευχαριστώ Ελένη. έτσι θα κάνουμε.

[/url]

καλημερα και καλη εβδομαδα!

φεφικο μου ελειψες

περαστηκα σας!!!

ευχαριστώ ντίντι μου!

πριν λιγες μερες εμαθα απο μια κοπελα οτι τα κοριτσακια ξαφνικα μεσα σε μια μερα ερωτευονται τον μπαμπα τους

νομιζω αυτη η μερα ηρθε για εσας:D

περαστικα σας και συντομα!!!

μια χαρά με βόλεψε! ας το ξεπεράσει στα 4,5 χρόνια!

πάω να τον φιλήσω, αγκαλιάσω κ έρχεται κ κάνει κ αυτή τα ίδια. βέβαια έρχεται κ σε μένα, δεν έχω παράπονο! είναι τόσο τρυφερό πλάσμα. μαμούλα σ' αγαπώ! πώς να μην είμαι κουκουβάγια;

εμας το μενου μας εχει χαμπεργκερς μιας και περισσεψαν απο χθες μπιφτεκακια

θέλω κ εγώ!

με γειά σας!

κ εγώ γκούντιζ θέλω! το έχω υποσχεθεί κ στο παιδί να την πάμε να το διασκεδάσει κας είναι διατροφικά χάλια. σαν εμπειρία!

Καλημερίζω τη μαγειροπαρέα!!!

Τι κάνετε?

Εγώ είμαι σχετικά ήρεμη σήμερα. Ο μικρός άρχισε να έχει νορμάλ ωράριο ύπνου και φαγητού.

Ήθελα να πάω στο ΙΚΑ σήμερα να δηλώσω το όνομα του παιδιού και να καταθέσω τα χαρτιά για να πάρω τα χρήματα από τα γυαλιά που πήρα την προηγούμενη εβδομάδα, αλλά με αυτόν τον καιρό δεν πάω πουθενά.

Σήμερα τρώμε φασολάκια ο άντρας μου και μπιφτέκια εγώ. Να' ναι καλά η κατάψυξη σήμερα που μας κανόνισε το φαγάκι μας, οπότε δεν έχω μαγείρεμα. Ο μικρός θα φάει ψαράκι με λαχανικά (το οποίο είναι επίσης μαγειρεμένο από εχθές).

Τι ωραία!!! Δε θα ασχοληθώ με την κουζίνα σήμερα.

Θα προσπαθήσω μόνο να σιδερώσω ένα πλυντήριο που με περιμένει.

Σας αφήνω γιατί ξύπνησε ο μικρός μου και μάλλον πεινάει. Πάω να του κάνω φρουτόκρεμα.

μπράβο στο αγοράκι σου!

η πεθερά;

περαστικά σας κ κουράγιο γλυκιά μου!

Καλημέραααα

εγώ δεν το πίστευα με τίποτα και τα κορόιδευα κιόλας... αλλά ως γνωστόν επειδή ότι κοροιδεύεις το λούζεσαι στη δεύτερη εγκυμοσύνη είχα τρελή καούρα και η μικρή μου βγήκε με μαλλιά πολλά!! σύμπτωση? ίσως.....΄

εγώ είχα καούρες στην 37η εβδομάδα κ η κόρη βγήκε με μπόλικο μαλλί!

Εμείς σήμερα τρώμε αρακά και το απόγευμα εγώ φτιάχνω κέικ (άπό συνταγή φανουρόπιτας, ή καπ κεικς), ή κάτι σχετικό να έχουμε για απογευματινό.

Ακόμα τρέχω για παιδικό σταθμό...

Α! Είμαι 38

Φιλιαααα

φιλιά.

Και η μικρή μου έμοιαζε σαν να ήταν κρυωμένη (λίγο η μυτούλα της έτρεχε και της έδωσα ντεπονάκι την Παρασκευή το απόγευμα -ατγούτσικα- ΕΚΤΟΤΕ όμως ο Ταλιμπάν ήταν μια χαρά δεν ανέβασε πυρετό δεν έκανε κάτι άλλο.... ευτυχώς !

Εμένα πάλι βρε φιλενάδα με βολεύει που περνάει 7.20 το σχολικό γιατί μέχρι την ώρα που θα φύγω για δουλειά -κατά τις 8.30- προλαβαίνω να αφήσω το σπίτι μαζεμένο... τινάζω/στρώνω κρεββάτια, περνάω τσακ-μπαμ μια σκούπα αν δεν έχω περάσει αποβραδίς, να τακτοποιήσω κανένα πιάτο ή να ρυθμίσω τα πλυντήρια, να τινάξω το ριχτάρι και γενικά ότι μπορώ να κάνω με το σκεπτικό όταν μπω σπίτι να είναι συμμαζεμένο το κατά δύναμην !

φιλιά !

το σπίτι το έχω στην εντέλεια. το παιδί όμως θέλει ύπνο. ο φέφος ως μικράκι έφευγε με τα μαύρα σκοτάδια στο σχολικό, επειδή οι γονείς του έπρεπε να φύγουν για δουλειά νωρίς κ έτσι δεν το θέλει για το παιδί μας. ούτε κ εγώ. θα την πηγαίνουμε εμείς κ ας είναι στην αντίθετη κατεύθυνση με τις δουλειές μας ή ο πεθερός μου. πάντως δεν θα την ξυπνάω από τις 6.30! πότε να ανοίξει τα ματάκια της, να ντυθεί, να πλυθεί, τουαλέτα, γάλα! πότε να κάνουμε τις αγκαλιές μας να της πω δυο κουβέντες για την ημέρα της; άσε ρε κάντυ! ας είναι καλά τα πεθερικά μου κ ο συζυγάτος μου κ τόσο νωρίς δεν πρόκειται. με το συμπάθειο κιόλας, αλλά χαλί να με πατήσει η πεθερά γίνομαι, το παιδί δεν το στέλνω έτσι. ανατρίχιασα σου λέω κ μόνο που το σκέφτηκα.

δηλαδή τί ώρα να κοιμάται το βράδυ; γυρίζω αργά, αν κοιμάται κ πολύ νωρίς, εγώ τί ρόλο θα βαράω ή ο πατέρας της;

με γειά τα παπουτσάκια σας κ εσάς!

χαίρομαι που περάσατε όμορφα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Για σήμερα έβαλα βραστά κολοκυθάκια, πατάτες και καρότα που ήταν επιθυμία του Έβιρου.

Το σχολείο της κόρης μου αυτή τη βδομάδα έχει αντί για μάθημα, κάθε μέρα εκπαιδευτικούς περιπάτους κάνοντας το γύρο της Στουτγκάρδης. Δηλαδή ξεκινάμε με εκδρομές. Το πιο πιθανό είναι ότι πάνω σ' αυτούς τους περιπάτους θα τους βάλουν κάποια εργασία, δεν ξέρω αν θα είναι ατομική (κάτι σαν έκθεση ιδεών), ομαδική ή οτιδήποτε άλλο. Θα σας πω νεότερα όταν μάθω κι εγώ.

Απλά σαν χαρακτηρας εχω το κουσουρι να κάνω υπομονη πολύ καιρο και να τα μαζευω ολα μεσα μου. Ε κάποια στιγμη σκαω γιατι δεν εχω άλλη υπομονη.

Κατά καιρούς κι εγώ το έχω αυτό, σε καταλαβαίνω.

Το Σάββατο πήραμε καινούρια παπούτσια γιατί πήγα να της βάλω αυτά που πήραμε τέλος σχεδόν της άνοιξης και ούρλιαζε γιατί ήταν σφιχτά!

Με 'γεια της.

σήμερα τρώμε μοσχαρόσουπα πεθερούλας. μούρλια!

Έχω επιθυμήσει πάρα πολύ τη μοσχαρόσουπα.

"ο μπαμπούλης είναι ο αγαπούλης μας"!!!!!!!κ τον κατσιάζει στα φιλιά!!!!λιώμα ο φέφος...

Μα είναι να μην την αγαπάει κανείς;

το απόγευμα θέλω να πάω μια βόλτα στον παθολόγο, γιατί με πονάνε ο λαιμός κ τα ώτα μου!

Περαστικά σας σε όλους.

εμεις του πηραμε ενα ζευγαρι σπορτεξακια απο τα καρφουρ προχθες.

Με 'γεια του.

Καλημέρα κορίτσια μου μόλις σιδερωσα 2πληντυρια και ξύπνησε η μικρή για μαμ ευτυχώς πρόλαβα..

Ιωάννα μου σε θαυμάζω που μπήκες κι όλας στους πρότερους ρυθμούς του νοικοκυριού. Είσαι αξιέπαινη.

εκτός απο την Μαρια κόλλησε και ο Α και είναι μέσα στη μυξα και την γκρίνια τα νεύρα μου και βοήθεια μηδέν!!

Περαστικά στα παιδάκια.

ΥΓ. Λέω να φτιάξω τη φανουρόπιτα αλά κέικ, πειράζει?

Καλλιοπάκι η φανουρόπιτα πρέπει οπωσδήποτε να είναι νηστίσιμη και να έχει 7 υλικά. Αυτά τα δύο είναι απαραίτητη προϋπόθεση για τη φανουρόπιτα.

Έβιρι εντυπωσιακός ο πύργος!!!

Εντυπωσιακός, αλλά ακριβός γι' αυτό που προσφέρει.

Εβίρι μου,

Μια υψοφοβία την έχω η αλήθεια είναι.. στον Πύργο του Άϊφελ και που με έπεισαν να ανέβω στο πρώτο επίπεδο (ας πούμε)... θαύμα ήταν α πα πα πα !!! :cool:

Τουλάχιστον όμως, ανέβηκες και είδες πώς είναι έστω και πιο χαμηλά.

Αγόρασα παπουτσάκια της Σ ένα ζευγάρι μπαλαρίνες μπλε μούρλια (νο24) και του Ν μου αθλητικά (νο29, φοβήθηκα ότι το 30 θα του επέπλεε... και θα πήγαινε το παιδί σαν την Βουγιοουκλάκη στην Αλίκη στο Ναυτικό ένα βήμα από μέσα 1/2 απ'έξω χα χα ! ),

Με 'γεια τους.

Κοιμηθήκαμε αργά όμως γιατί χαζολογούσαμε μετά ... ;)

Εεεεεπππππ

Link to comment
Share on other sites

Με τις εξετάσεις σου Ελένη μου τί έγινε ??????

Ολες είναι καλές, και μάλλον είναι ορμονικό ή ψυχολογικό. Αναμένουμε την νέα κοκκινομούρα και βλέπουμε!

ΑΣΧΕΤΟ : έχω βγάλει μια κάρτα μέλους της Orchestra που έχει 50% όλο τον χρόνο . Την έχει καμία από εσάς να μου πει εντυπώσεις ???

Εγώ εχω και συμφέρει πολύ!

....ΑΡΑ σήμερα δεν έχω μαγείρεμα θα ξαναφάμε παστιτσάκι (που το έκανα αυτή την φορά με σέλινο και όχι με το κλασικό χοντρό μακαρόνι - είναι πιο ευκολοφάγωτο για τα πιτσιρίκια μου) που έγινε σούπερ {όσο περισσέψει πάει στην κατάψυξη).

:shock:Οταν λες σέλινο;;;;


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα σας. τωρα μαζευτηκαμε απ εξω...

εβιρι μ αρεσουν πολυ αυτες οι βολτες. οσο για τον πυργο που εγραψες, μου θυμησε τον πυργο που εχουμε εδω σαλονικα, μεσα στην εκθεση

καλες δουλιτσες και μαγειρεματα στις υπολοιπες


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Ελένη, υπάρχει ζυμαρικό που το ονομάζουν σέλινο στο σακουλάκι, είναι κυλινδρικό σαν μπουρί της σόμπας και έχει λοξές ραβδώσεις-γραμμούλες.

Είπα κ εγώ τί' ν' τούτο!!!!!!!!

όρκεστρα δεν ξέρω αν έχουμε στην πόλη μας. θα το ψάξω στο γκούγκλ.

Link to comment
Share on other sites

Ελένη, υπάρχει ζυμαρικό που το ονομάζουν σέλινο στο σακουλάκι, είναι κυλινδρικό σαν μπουρί της σόμπας και έχει λοξές ραβδώσεις-γραμμούλες.

Ευχαριστώ Εβίρι μου που "ξεμπερδεύεις" τα ... πλήθη !!!:tongue::tongue::tongue::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλενάδες μου όμορφες!

Τι κάνετε;

Μπήκα λίγο το πρωί,διάβασα τα νεα σας,αλλά δεν πρόλαβα να σχολιάσω λόγω περιστεριδίου

Τωρα κοιμάται του πουλάκι μου

Μπράβο Ελένη μου που όλα βγήκαν καλά.Κάτι μου λέει ότι δεν φταίνε οι (μ)ορμόνες-που λεει κι ενας γνωστός-αλλά η ψυχολογία...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν νομίζω ότι κάτι πετυχαίνω αυτές τις μέρες αναφορικά με την διατροφή του γιόκα μου...

Σήμερα εφτιαξα φακές και κεφτεδάκια στο φούρνο,ψητά.Τον εβαλα στο καρεκλάκι φαγητού του έδωσα τον κεφτε στο χερι και προσπάθησα να τον ταϊσω την φακή...Την οποία αγκαλιά την καθαρίσαμε,αγκαλιά την μαγειρεψαμε...Στο τραπεζακι του καρεκλιού αδειασα και μια κουταλιά φακες και τις ζούπαγε όλο χαρα με τα χεράκια του

Φάγαμε μια κουτάλα της σούπας (μεγάλη του σερβιρισματος)φακές και 2 κεφτέδες

Και η στοματάρα ΝΝΝΝΝΝΝΑΑΑΑΑΑΑ ανοικτή για τη φακή...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...