Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      @Nima21 εκανες την εμβρυομεταφορα? Πως νιωθεις?@Bluee19 @DizzyツMommy ποτέ είναι οι εμβρυομεταφορες σας?  Όλα με το καλό και στις 3 σας!!! 🙏

      @Angot εύχομαι να ειστε καλα με τον τζαναμπετη!

      @η ζωή είναι όμορφη τώρα είδα στον 1ο  υπέρηχο που εκανα ότι και εμενα με βγάζει μια μέρα πιο πίσω. Δε με αγχώνει, αλλωστε τα υπολογίζουμε στο περίπου από το ίντερνετ, οι μετρήσεις θα δείξουν που ακριβως είμαστε.  Αύριο δεν έχετε τον υπέρηχο? 

      🙏🏼🙏🏼🙏🏼

      εγώ Σάββατο θα κάνω υπέρηχο για να μάθω ποτέ θα γίνει 🥹

      περιμένουμε νέα από τον υπέρηχο σου 🙏🏼

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Φυσικά ο μικρός τα εκανε ...ψωμί,όπως θα ελεγε και ο γιόκας της Αγγελικής,αλλά χαλάλι του!!!

Εχω μάζεμα που δεν λέγεται

Τον ξανακανα μπάνιο,μετα το φαϊ,τον είχα κάνει και πριν,αλλά δεν πειράζει

Αμα είναι να τρωει όλο χαρα ας πλένω και ας ξαναπλένω

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά στην οικογένεια φέφης και από εδώ...

Με γεια τα καινούρια παπουτσάκια στα παιδάκια σας Ταζ και Ελένη,Κάντυ, ξεχνάω καμιά;

Λοιπόν εμείς αυτές τις μέρες που ψύχρανε ο καιρός φορεσαμε κάποια ανοιξιατικα παντελονάκια και πουκαμισάκια

Και όλο εκπληξη είδα ότι του πάνε και κάποιες μπλουζούλες εποχικές.Ψήλωσε και λέπτυνε ο μικρούλης μου μωρε...

Το βρίσκω πολύ παρήγορο που του πάνε ακόμα αυτα τα ρούχα

1ον γιατί αυτα που του εχω πάρει είναι λίγο μεγάλα

και 2ον γιατί αυτό σημαίνει ότι τα νεα ρούχα θα μας βγάλουν μέχρι τις πρωτες ζέστες

Link to comment
Share on other sites

χάρηκα πολύ με τα νέα της αδερφούλας μου κ του ανεψιού.

εύγε μανούλα!

ποιό είναι το κατεβατό. έχω πάθει ζαλούρα. όπως καταλάβατε, είμαι πτώμα.

ευχαριστώ για τα περαστικά. μακάρι να είναι γρήγορα να αποκατασταθεί η τάξη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα ομορφοκοριτσα!!!τι κανετε??εγω εδω, εργασια και χαρα!!!!:rolleyes::rolleyes:εχω φτιχτο πονοκεφαλο, νομιζζω οτι μου βαρανε το κεφαλι με σφυρι. την αρπαξα και εγω. χθες βραδυ με πονουσε και η κοιλια.η χιονατη μου ειναι με μπουκωμενη μυτη και ελαφρυ βηχα. αρχισαμε εισπνεομενα και βλεπουμε. ευτυχως δεν με πηραν απτο σχολειο οποτε ολα κλα πιστευω!!!χθες ειχε πολυ ανησυχο υπνο. ξυπνησε με τα πολλα κατα τις 2,30 το ξημερωμα και λεει στο μπαμπα της φυγε απτο κρεβατι, ντε χωραμε!!!:tongue::tongue:μετα με σηκωσε να παμε να παιξουμε...που να παιξουμε, σαν το κοτοπουλο κουτουλουσε.της λεω ελα να παρουμε παραμυθια να παμε στο κρεβατι να διαβασουμε. συμβιβαστηκε. επιστρεφουμε στο κρεβατι, ξεκιναω το διαβασμα (οχι ακριβως με δικα μου λογια για να μην αναψω κανονικο φως) και κλεινει τα ματια. λεω ωραια θα κοιμηθει...με το που τελειωνει το παραμυθι , σηκωνεται ανοιγει τα ματια και μου λεει:το αλλο τωρα....εεε, περασαν 4 παραμυθια για να κοιμηθει...μετα της ξαγρυπνησε και η δολια η μανα και επιασε 5 μεχρι να ξανακοιμηθει!!!ελπιζω μονο να ειναι καλυτερα σημερα...

επι του παροντος, τρωμε ομελετα σημερα. η λετε να μην φτιαξω επειδη ειναι ετσι η μικρη???γενικα οταν ειναι αδιαθετα τα δινετε αυγο??

το σκ περασαμε ομορφα...το σαββατο βγηκαμε το σοι για φαι και το βραδυ σε φιλους!!!πολυ φαι!!!χθες ειχαμε το πρωι αλλουε φιλους για καφε και το απογευμα στο σκυλο!!!α δεν σας ειπα, πηρε ο αντρας μου σκυλι, κουταβι ντοπερμαν και η κορη μου δεν ασχολειται με τιποτε αλλο. δεν το χουμε στο σπιτι βεβαιως βεβαιως!!!θες μου λεει:δωσε μου φαι να της παω!!!!

επισης ξεδιαλεξα τα χειμερινα ρουχα του παιδιου. δεν τα επλυνα ολα λογω βροχηε. αλλα καποια τουλαχιστον θα εχει να φορεσει. σημερα εχω σιδερωμα(και μην πειτε κουβεντα, σας εφαγα!!!) 3 πλυντηρια...

περιστερω μπραβο στον γιοκα σου...ειδες που θελει κανονικα φαγητα το παιδι??

φεφη να πας τον φεφο σου στον ωρλ γρηγορα!!!!τι γλυκα που ειναι η ρυπα!!!

ντιντι και ταζ θελω χαμπουργκερ απο γκουντις τωρααα!!!

συμπεθερα μεγεια τα παπουτσακια σας και να περνατε ετσι ομορφα ολα τα σκ.

ελενη μου, πρεπει να χαλαρωσεις, να ηρεμησεις!!!!

συγχωρεστε με, δεν θυμαμαι αλλα. ειμαι και ζαβλακωμενο απτη δουλεια...εχουμε καμμια σοφια, αγαπη, ελπιδα, πιστη??αν ναι χρονια τους πολλα. εγω εχω 3 φιλες.δυστυχως ειμαστε μακρια:|:rolleyes:!!!

Link to comment
Share on other sites

Αφροδίτη μου,κάτι το ξενύχτι,κάτι το κρύωμα,λογικό είναι να έχεις πονοκέφαλο

Περαστικά σας

Εχω κι εγω πλυντηρια προς σιδερωμα εδώ και μέρες,αλλά δεν εχω αξιωθεί

Και εχω βαλει και ενα με ρούχα του μικρού που θα απλώσω σε λίγο

Για να μην πω για τα απλυτα που εχουν σχηματίσει βουνό

Θα καεί το πελεκούδι στο σιδερο

Link to comment
Share on other sites

....

Αμα είναι να τρωει όλο χαρα ας πλένω και ας ξαναπλένω

Μπράβο Περιστέρω μου που έχεις υπομονή στο θέμα του φαγητού ! Εύγε μανούλα !!!!! Να δεις που σε λίγο καιρό δεν θα το θυμάσαι... ;)

....χθες ειχε πολυ ανησυχο υπνο. ξυπνησε με τα πολλα κατα τις 2,30 το ξημερωμα και λεει στο μπαμπα της φυγε απτο κρεβατι, ντε χωραμε!!!:tongue::tongue:μετα με σηκωσε να παμε να παιξουμε...που να παιξουμε, σαν το κοτοπουλο κουτουλουσε.της λεω ελα να παρουμε παραμυθια να παμε στο κρεβατι να διαβασουμε. συμβιβαστηκε. επιστρεφουμε στο κρεβατι, ξεκιναω το διαβασμα (οχι ακριβως με δικα μου λογια για να μην αναψω κανονικο φως) και κλεινει τα ματια. λεω ωραια θα κοιμηθει...με το που τελειωνει το παραμυθι , σηκωνεται ανοιγει τα ματια και μου λεει:το αλλο τωρα....εεε, περασαν 4 παραμυθια για να κοιμηθει..... έρημη μάνα τί τρβαάς κι εσύ !

επι του παροντος, τρωμε ομελετα σημερα. η λετε να μην φτιαξω επειδη ειναι ετσι η μικρη???γενικα οταν ειναι αδιαθετα τα δινετε αυγο?? θα το απέφευγα να δώσω αυγό και/ή σοκολάτα , μήπως κοτοπουλάκι με κανένα ζυμαρικούλι ή σε σουπίτσα ???

... πηρε ο αντρας μου σκυλι, ωωωωωω χαράς την υπομονή σου !!! κουταβι ντοπερμαν και η κορη μου δεν ασχολειται με τιποτε αλλο. :rolleyes::rolleyes: φυσικό είναι το μανάρι μου ! δεν το χουμε στο σπιτι βεβαιως βεβαιως!!!θες μου λεει:δωσε μου φαι να της παω!!!!

επισης ξεδιαλεξα τα χειμερινα ρουχα του παιδιου. δεν τα επλυνα ολα λογω βροχηε. αλλα καποια τουλαχιστον θα εχει να φορεσει. σημερα εχω σιδερωμα(και μην πειτε κουβεντα, σας εφαγα!!!) 3 πλυντηρια...

....

συγχωρεστε με, δεν θυμαμαι αλλα. ειμαι και ζαβλακωμενο απτη δουλεια...εχουμε καμμια σοφια, αγαπη, ελπιδα, πιστη??αν ναι χρονια τους πολλα. ...

Περαστικούλια σας !

κι εσύ πλυντήρια συμπεθέρα ??? ουφ και πάλι ουφ !:cool:

Θα καεί το πελεκούδι στο σιδερο

χαχαχα άλλος για την βάρκα μας ?????????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορες! Τι μου κάνετε;

Φεφη μου περαστικουλια σε όλους σας!

Αφροδιτη μου περαστικά στη Χιονάτη σου! Εγω αποφευγω οταν ειναι αδιαθετουλα να της δινω αυγο και σοκολάτα. Συνηθως κοτοσουπα της κάνω.

Ελενη μου χαιρομαι που οι εξετασεις σου ηταν καλές.

Εβιρι μου η προσαρμογη τους θα ειναι πιο ομαλη με τις εκδρομουλες λες;

Μεγεια στα παπουτσακια όλων των παιδιών (δεν θυμάμαι ποια ειναι -σορρυ). Εμεις δεν εχουμε βγει ακομα για ψωνια. Ευτυχως μου εχουν δωσει αρκετα ρουχα και βολευομαι για αρχη. Ότι άλλο χρειαστω θα το παρω απο την αδερφη του αντρα μου που εχει καταστημα με παιδικα οπότε ειμαι μια χαρα.

Χθες ειχαμε γεμιστα αλλά το αστερι μου ουτε που τα δοκιμασε. Με τη γιαγια εχει γινει πολυ ιδιοτροπη στο φαγητο. Να δω πως θα τη στρωσω. Σημερα κατι σε κοτοπουλο από ότι ειδα.

Κι επειδη ειδα οτι μιλάτε για ηλικίες εγω ειμαι 40.

Φιλιά


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

αφροδιτούλα μου χαρά στο κουράγιο σου για το ξενύχτι!

περαστικά της Χιονάτης σου! κ σε σένα!

φωτεινούλα, υπομονή κ επιμονή με την κορούλα σου!

χθες πήγαμε στο γιατρό κ μας είπε παυσίπονα, σπρέυ για τη μύτη, αλατόνερο για λαιμουδάκο κ ζεστά.

μέχρι να γυρίσω πιάστηκε ο σβέρκος!!!!!!!!!!!!!!!!σήμερα δεν μπορώ να γυρίσω το κεφάλι μου!!!!μια ομορφιά!

σήμερα τρώμε περισσεύματα. χθες μου έφερε η μανούλα μου κ λαλάτζα!

το απόγευμα θα κάνω κρεμούλα κ θα μαρινάρω χοιρινές κ μετά στη γάστρα. κ ρυζάκι κ τέλος από μαγείρεμα.

έχω κ λίγο σίδερο, αλλά αναλόγως την κατάστασή μου, γιατί νιώθω ερείπιο.

ήθελα καιρό ν ασχολιάσω για το σήριαλ σουλεϊμάν ο μεγαλοπρεπής.

πώς φαίνεται ότι δεν αντέχουν το ότι η δυναστεία των μεγαλοπρεπών έχει ελληνικό αίμα!!!!!!!την βάφτισαν ρωσίδα την ελληνίδα! που γέννησε 4 γιους κ μια κόρη από τον σουλτάνο!

την παρουσιάζουν αυθάδη κ μισότρελη κ μεγαλομανή!

κ κυρίως ότι μόνη της ζήτησε να αλλάξει πίστη κ να γίνει μουσουλμάνα! όπως κ η φίλη της!

καλέ τί ανεξιθρησκεία κ θρησκευτική ελευθερία στα χρόνια του σουλεϊμάν του κτηνοβάτη; μεγαλοπρέπεια η κτηνοβασία!

μεγάλος ηγέτης ο χασάπης! φτερνιζόταν ο δούλος κ του κοβε το κεφάλι!

μεγαλεία!!!!

σύμμαχος με πειρατές κ λήσταρχους! μεγαλοφυία στρατηγική!:rolleyes::cool:

κ το τί γινόταν στο χαρέμι...της πόπης! τα δηλητήρια πήγαιναν σύννεφο!!κ το μαδονούνι!!!!

το ότι όλοι οι μορφωμένοι στις πιο καίριες θέσεις του παλατιού ήταν έλληνες...τουμπέκα!

παρουσιάζουν έναν καταπιεσμένο έλληνα με διχασμένη προσωπικότητα!

κ τους κακοφάνηκε τους τούρκους το σήριαλ, γιατί έδειξε τον μεγαλοπρεπή να είναι έρμαιο των γυναικών του κ να επηρεάζεται από τον έλληνα φίλο του! έλα ρε είπες γυναικά τον κτηνοβάτη μέθυσο!!!!!!!

αυτά τα ολίγα από τη φέφη!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

περαστικα στα αρρωστουλια

εγω σημερα μαλλον παστιτσιο θα φτιαξω.

απο τουρκικα δεν βλεπω. το μονο τουρκικο που ειχα δει ηταν ο εζελ πρωτον γιατι μου αρεσε ο πρωταγωνιστης :cool::cool::cool: και δευτερον γιατι ηταν το ομοναδικο που κουτσοεβλεπε και ο αντρας μου και μπορουσα να το βλεπω κι εγω.

αλλα ολο το καλοκαιρι με την μανα μου στο εξοχικο εβγαλα καντηλες. ολη μερα ακουγα χαρουν ασι σιλα μποραν και δεν συμμαζευεται. δεν φτανει που τα εβλεπαν ολοι, μετα μαζευονταν και για σχολιασμο !!!!!! :lol::lol::lol: και πρωτος απο ολους ο παππους μου !!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι επειδη ειδα οτι μιλάτε για ηλικίες εγω ειμαι 40.

......και γιατί τα 'γραψες βρε Φωτείνουλα μου κούτσικο το νούμερο ????

Α ρε Ρίτα, α ρε Ρίτα "οι 40άρες ίσον με δυο 20άαααααρες" !!!!

Μου βγήκαν τα μάτια να το ειδώ !!!!! :tongue::tongue::tongue::cool::cool::rolleyes: ΦΙΛΙΑ !

χθες πήγαμε στο γιατρό κ μας είπε παυσίπονα, σπρέυ για τη μύτη, αλατόνερο για λαιμουδάκο κ ζεστά.

μέχρι να γυρίσω πιάστηκε ο σβέρκος!!!!!!!!!!!!!!!!σήμερα δεν μπορώ να γυρίσω το κεφάλι μου!!!!μια ομορφιά!

..................

ήθελα καιρό ν ασχολιάσω για το σήριαλ σουλεϊμάν ο μεγαλοπρεπής.

....

Φεφάκι μου,

Περαστικούλια ! Πώς είναι το παιδί ???? Σε καραντίνα ????

Τούρκικα δεν παρακολουθώ ούτε εγώ... εμείς έχουμε "ψοφήσει" -που λέει ο λόγος- να βλέπουμε όλα τα csi κλπκλπ.... το τί ανεξιχνίαστα εγκλήματα έχουμε εξιχνιάσει... πού να σας τα λέω !!!! (πλάκα πλάκα το μόνο που μου αρέσει από αυτά είναι μια σειρά με δικηγόρους the goodwife ονομάζεται νομίζω)....

καλημερα σας

...

εγω σημερα μαλλον παστιτσιο θα φτιαξω.

Ωραίο φαγάκι θα κάμεις !!!!

Εγώ έβαλα γίγαντες να μουλιάσουν για σήμερα !

Τελικά εχθές δεν σιδέρωσα αφού σχεδόν τπτ δεν ήταν στεγνό λόγω υγρασίας- άρα το έχω για απόψε !!!! ούιιιιι χαρά !

Επίσης, ήρθε νωρίς ο καλός μου ο αντρούλης, πήρε και τα 2 τα τέκνα μας και πήγαν όλοι παρέα στην λογοθεραπεία... έμεινα μόνη μου στο σπίτι... ησυχία.... μπανάκι χαλαρωτικό, καφές και τσιγάρο στο μπαλκόνι.... μεγαλεία !!!

Τέλος, μου έφερε ένα iphone (3gs)* τα λέω καλά γιατρέ μου ??? είμαι και σκράπας.... καλό φαίνεται. Δεν έχω πολυασχοληθεί μαζί του, όλη την ώρα κοπάναγε μονο του -ειδοποιήσεις-.... ΑΛΛΑ θελω να σας προειδοποιήσω ότι σήμερα-αύριο που θα φτιάξω την σύνδεσή μου... ότι θα μπορώ να μπαίνω και από την δουλειά στο φμπ !!! Εμ βέβαια εδώ δεν έχει wifi !

Ε ρε γλέντια !!! :cool::cool::cool::cool: Βέβαια, είναι κομματάκι δύσκολο να γράφεις από κινητό αλλά από το ολότελα... :tongue::tongue::tongue:

Συμπεθέρα,

Πώς είναι η Χιονάτη μας σήμερα ??? Πώς ξημερώσατε ???? όλα καλά ???

Λενιώ μου,

Να προσέχεις !

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2,

Πού είσαι ???? Περιστέρω ???? Ζωπ ??

*ακου να δεις : η γυναίκα του αφεντικού του λέει το είχε παλιά αυτό (τώρα έχει το 4 και θα πάρει το 5 που δεν έχει βγει ακόμη) μετά το έδωσε στο παιδί της -Γυμνάσιο- κάτι του 'πεσε, το 'σπασε (???) δεν ξέρω τί... το πήγαν στην αντιπροσωπεία τους είπαν ότι δεν φτιάχνεται και ήθελαν να το πανε στην ανακύκλωση... το είδε ο καλός μου και του λεει "Αφεντικούλι, αν το φτιάξω θα μου το δώσεις να το κρατήσω ?" γέλαγε ο άλλος (κορόϊδευε και καλά) !!!! ΑΛΛΑ ο Λοβ βεβαίως και το έφτιαξε και μου το ΄φερε !!!

Βρε κορίτσια, έχει κάνει τόοοοοοοοση χαρά !!!! Λες και του πήρες αυτ/το !!! Τέλςο, έχω καταλάβει ότι οι άντρες δεν μεγαλώνουν ποτέ όμως !!!

Link to comment
Share on other sites

122808i51nd2x1xi.gif

kαλημερα!!!

δεν σας εχω διαβασει ακομη ολα...

σημερα θα κανω μπαμιες. απο τουρκικα βλεπω σιλα

φεφικο καισταφροδιτη περαστικα...692281io7etjpgjb.gif

επισης αφροδιτη να σας ζησει το νεο μελος της οικογενειας!!!!!πως τον ονομασατε το σκυλακι?

περιστερακι δεν ηξερα οτι ειναι τοσο δυσκολο να ταισεις ενα μωρακι....κουραγιο μας

καλλιοπακι δεν εχω καμια συνταγη για καπ κεικς , παραδοξος δεν εχω κανει ποτε, αλλα δεχομαι ιδεες για ζουμερα καπ κεικ οποια εχει συνταγη , διοτι στη βαπτιση αυτο σκεφτομαι να κανω με μπλε -ασπρη ζαχαροπαστα απο πανω

ναι ναι πειτε με τρελη , απο τωρα εχω σκεφτει τη βαπτιση του μικρου μου:D

Αννια καθε ποσες ωρες ξυπναει το νεογεννητο για μαμ?θηλαζεις ετσι δεν ειναι?


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...