Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍 μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά και υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Φεφη

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ!!!!!!!!!

Αμαν βρε κοριτσι μου,πως την πατησατε ετσι;

Προσοχη και ξεκουραση.Μακια στην Ρυπα...που πολυ καλα εκανε και σας φωναξε.....:tongue:

Αληθεια τα γιουβαρλακια πως τα κανετε με σαλτσα ντοματας;

Ο τραχανας ο κοκκινος.....ειναι κανονικος τραχανας με ντοματουλα μεσα.

Μακια σου!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπέρα τσούπρες

Σήμερα πλύναμε τα μπουφαν με τον αντρούλη, τα έκανα τώρα που έχει καλό καιρό να είναι έτοιμα. Τώρα που είναι σπίτι θα βγάλω και παντόφλες παπουτσάκια να μην τρέχω μετά.

Φέφη το αντρουλιο το λέω με την αδερφή μου πολύ. Π.χ με ρωτάει τι κάνει ο αντρουλιός; ή τι κάνει ο γαμπρουλιός.

Σας πήρε βαριά η ίωση περαστικά και σύντομα.

Φωτεινή με το καλό το αγοράκι σου. Αντε κάντε αγοράκια να έχει γαμπρούς η φραόυλίτσα μου. Ντίντι με ακούς;;;;;

Εβιρυ προφανώς εκεί είναι εξικοιωμένη με το να γυρνούν τα παιδιά μόνα.

Ντίντι δεν τρως φακές; Εγω τρελένομαι για όσπρια λαδερά.

Δωράκι και γενικά σε όλα τα κορίτσια απευθύνομαι τι ώρα κοιμούνται τα παιδάκια σας; Το βαφτηστήρι μου κάθε βράδυ 11:30 γυρνάει απο βόλτα.

Κάντυ μπορεί να κουράστηκε η κουκλιτσα σου και το βγαλε σε γκρίνια, εδώ μεγάλοι είμαστε και γκρινιάζουμε αν είμαστε κουρασμένοι.

Τζένη και η δικιά μου πεθερά είναι απο Β. Ευβοια.

Κοριτσάκια δεν θυμάμαι άλλα.

Αγγελική θα το πιστέψεις οτι σε σκεφτόμουνα το πρωί. Λέω θα μπει και θα έχει να διαβάζει η κοπέλα.

Σήμερα καθότι ζήλεψα απο τον φέφο έκανα λιγκουίνι με κρέμα γάλακτος κλπ, κλπ.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

fefi

ελα να φας το κατσικακι κι εγω τα γιουβαρλακια με σαλτσα ντοματας!!!! Πρωτη φορα το ακουω αυτο το φαγητο θελουμε συνταγη ε?

ευχαρίστως!

οπως τα άλλα με αυγολέμονο, απλά προσθέτεις ντομάτες που έχεις πολτοποιήσει στο μπλέντερ κ τα βράζεις μέχρι να δέσουν!

οχι ντιντι μου... καλα ειμαι... αλλα για καποιο λογο εχω χασειτην μπαλα με το προγραμμα μου κι εχω αποσυντονιστει....

ετσι ειναι οι ταυροι... αμα τους χαλασεις την ρεγουλα, κατι παθαινουν :tongue::tongue:

ταυρούλα μου, όλα καλά θα πάνε!

Φεφη

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ!!!!!!!!!

Αμαν βρε κοριτσι μου,πως την πατησατε ετσι;

Προσοχη και ξεκουραση.Μακια στην Ρυπα...που πολυ καλα εκανε και σας φωναξε.....:tongue:

Αληθεια τα γιουβαρλακια πως τα κανετε με σαλτσα ντοματας;

Ο τραχανας ο κοκκινος.....ειναι κανονικος τραχανας με ντοματουλα μεσα.

Μακια σου!!!

μια χαρά την "ακούσαμε" χθες!;)

Καλησπέρα τσούπρες

Σήμερα πλύναμε τα μπουφαν με τον αντρούλη, τα έκανα τώρα που έχει καλό καιρό να είναι έτοιμα. Τώρα που είναι σπίτι θα βγάλω και παντόφλες παπουτσάκια να μην τρέχω μετά.

Φέφη το αντρουλιο το λέω με την αδερφή μου πολύ. Π.χ με ρωτάει τι κάνει ο αντρουλιός; ή τι κάνει ο γαμπρουλιός.

Σας πήρε βαριά η ίωση περαστικά και σύντομα.

γενικά σε όλα τα κορίτσια απευθύνομαι τι ώρα κοιμούνται τα παιδάκια σας; Το βαφτηστήρι μου κάθε βράδυ 11:30 γυρνάει απο βόλτα.

Κάντυ μπορεί να κουράστηκε η κουκλιτσα σου και το βγαλε σε γκρίνια, εδώ μεγάλοι είμαστε και γκρινιάζουμε αν είμαστε κουρασμένοι.

Κοριτσάκια δεν θυμάμαι άλλα.

Σήμερα καθότι ζήλεψα απο τον φέφο έκανα λιγκουίνι με κρέμα γάλακτος κλπ, κλπ.

ευχαριστώ για τα περαστικά!

η ρύπα κοιμάται το αργότερο 10.20! μπορεί κ 9.40!

συμφωνώ. κ η ρύπα όταν νυστάζει δεν ξέρει τί θέλει!

καλά έκανες κ έφαγες λιγκουίνι με κρέμα γάλακτος κλπ!

Link to comment
Share on other sites

love4four ....Σχετικά με τις σκηνές γκρίνιας κτλ έχω να πω ότι υποκλίνομαι στην ψυχραιμία σου. ¨Οταν η δικιά μου βρίσκεται σε τέτοια κατάσταση, δυστυχώς κάποιες φορές παρασύρομαι και τελειώνουμε με φωνές. Αλλά δεν πρέπει. Εάν φωνάζω εγώ, πώς να μη φωνάζει και αυτή την επόμενη φορά?

Καλλιοπάκι,

Να μην υποκλίνεσαι καθόλου !!!! Για να φάσω σε αυτό το σημείο (που έχω κάψει δλδ όλο το δεξί εγκεφαλικό ημισφαίριο -καθότι αριστερόχειρ- και μου 'χει μείνει μόνο ένα νεύρο σαν τα μαλάκια, να σκέφτομαι έστω τα βασικά) την πάτησα 2-3 φορές με τις φωνές και... κατάλαβα ότι δεν παλεύεται ούτε έτσι αν φώναζα φώναζαν κι εκείνα περισσότερο... :? ΟΠΟΤΕ ???????????? ΑΠΟΧΗ !!!! :tongue::tongue::tongue:

Επίσης, λέω να φτιάξω καμιά κρεμούλα, καμιά πρόταση κάπως υγιεινή για τα μικρά?

Βρες την κρεμούλα που είχε γράψει η Φέφη μας. Γιατί δεν κάμεις άνθος αραβοσίτου την κλασική με βανίλια ???? πω πω ζεστή λέμε είναι κόλαση !

love4four ... οποτε εχω το απαιτουμενο 3ωρο για ψησιμο μεχρι να φαμε.... αυτό το 3ωρο είναι που με τρώει εμένα

Αυτο με την κριση γκρινιας το ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ πολλες φορες το λεω ΑΜΟΚ .... Δεν εχω βρει λυση αντιμετωπισης σαυτο τον αφηνω να κλαιει ειλικρινα νομιζω οτι δεν υπαρχει λυση. Ειναι της ηλικιας και πιστευω οτι πιο μετα σταματανε μονα τους αυτα τα περιστατικα!

Κρίσεις γκρίνιας, κεφάλια που τα κοπάναγε στον τοίχο κλπκλπ έχω περάσει εκατοντάδες με τον μεγάλο μου που δεν μίλαγε (μέχρι ένα σημείο λες "λογικό") ΑΛΛΑ .... Η μικρή μου δεν παλεύεται... γρινιάζει Σ Υ Ν Ε Χ Ε Ι Α .... και περιττό να σου πώ ότι κατά τα λοιπά είναι "τσακάλι" ..:rolleyes:;)

ΜΑΚΑΡΙ να της περάσει ... :(

Και ο θησαυρος ακομα κοιμαται...........

Περαστικά σου !!!

12 σελίδες!!!!!!:shock::shock::shock:

....Συνεχίζω την μελέτη....

χα χα και σ' εσάς Μανδάμ Περαστικά !!! (για άλλο λόγο όμως) :confused:

....

δεν εχω εμπειρια απο παιδια αλλα επειδη εχω γατο και ενημερωθηκα τι πρεπει να κανω για να μην αρχισει τις ζηλειες ο γατος με τον ερχομο του μωρου μου ειπαν ο,τι κανω να λεω στο γατο ελα να δεις που θα ταισουμε το μωρακι, ελα να δεις που θα κανουμε μπανιο το μωρακι

μηπως πρεπει να τον προσεγγισεις καπως ετσι?

αννια μου μην με βριζεις:oops::oops::oops:το ξερω οτι το παιδι δεν ειναι γατι ....ελπιζω να μην λεω βλακειες... εσυ με ηδη 2 παιδια θα ξερεις καλυτερα!

Αχ βρε Ντίντι μου τί ωραία που τα λες !!! Το πόσο έχω γελάσει με τον τρόπο που γράφεις δεν λέγεται... προς Θεού μην παρεξηγηθείς δεν γελάω με αυτά που γράφεις εεεε ?

Στην θεωρία καλά είναι..... στην πράξη τί γίνεται... :cool::cool:

Δεν διάβασα όλες τις απαντήσεις,αυτο που με προβληματίζει με τον μικρό είναι ότι αυτά τα έκανε και πριν μείνω καν έγκυος..οπότε πιστεύω ότι δεν είναι η ζήλια το πρόβλημα..ντιντι προσπαθω όσο μπορώ να τον έχω να συμμετέχει και αυτός..χτες στις 3το βράδυ ουρλιαζε γιατί φοβόταν ένα καδρακι ζωγραφιά που έχουνε στο δωμάτιο..και έτσι ξυπνησανε και τα αλλα 2..με το καλο τον έπιασα και τον ρωτουσα τι έπαθε ν αυτός να ουρλιαζει..τώρα ήθελε τσίχλα και επειδή δεν του έδωσα άνοιξε τα σκουπίδια και πήρε Αυτή που πέταξε ο πατέρας του.

Άρα είναι στο παιδί. Να προσεύχεσαι (κι εσύ) να του περάσει .... μεγαλώνοντας και 2ον ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ το παιδί σου με την τσίχλα !!!! χα χα χα χα :rolleyes::rolleyes::rolleyes: Να τον χαίρεσαι !!!! Δες το αλλιώς. Αν το εκμεταλλευτεί σωστά θα πάει μπροστά στη ζωή του με τόσο πείσμα !!!

Τί ζώδιο είναι είπαμε ???????????????

υ.γ. Αυτό με το βραδυνό που σου έκανε μπορεί και να ήταν εφιάλτης ΔΕΝ καταλαβαίνουν και δεν ακούνε τπτ λέμε..... είναι της ηλικίας....

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ σορρυ αλλα μερικες φορες αυτες οι αντιδρασεις ειναι αστειες (οπως αυτο με την τσιχλα) βεβαια εσεις σαν γονεις δεν σας φαινονται τοσ αστειες υπομονη θα μεγαλωσει

Γελάς κι εσύ τέκνον Βρούτε ?????????????????? Καλομελέτα κι έρχεται.... να δω τί θα γράφεις όταν εμείς θα έχομεν ξε-παιδοκομήσει !!!! :shock::shock::confused::confused:

...πήγαμε με τον φέφο παθολόγο. έχουμε ασθματική βρογχίτιδα κ οι δύο, εγώ πιο βαριά.

......εμείς χθες δώσαμε σόου με τις φωνές! οπότε εσείς δεν κάνατε λάθος μανδάμ. εμείς κάναμε λάθος.

κ μετά που ησυχάσαμε ήρθε η ρύπα κ έλεγε στον φέφο "μη βάζεις τις φωνές!!!!!!τί φωνάζεις!!!!!!" με ύφος μελιστάλαχτο, αλλά επικριτικό κ με το ένα χέρι στη μέση κ το άλλο να αιωρείται σαν μοντέλο-παρουσιάστρια-ψυχολόγα!!!!!!!!!!:rolleyes::tongue::oops:

μας έβαλε τα γυαλιά το πουλί μου!!!!!!ρόμπα μην πω τ...!:P

....

έτσι εξηγείται κ ο δικός μου καβγάς με τον φέφο. για το πώς να εκδηλώνουμε το άγχος μας για την υγεία του παιδιού! είμαστε πολύ σοβαρά γιατρέ μου!!!!!!!!:rolleyes:

.....

θα παλουκωθώ να συνέλθω, γιατί δεν έχω επιλογη για τίποτα άλλο.

κουδουνίζω χα χα χα , δεν παίρνω ανάσα!

αυτάααααααα! φιλούρες!

Πόσο πιο καλά αισθάνομαι που δεν έχω μόνο εγώ το παιδί που κλαίει... πολύ φοβάμαι ότι αν ενοικιάζαμε θα μας έδιωχναν .... μπορεί και να νομίζουν ότι τα κακοποιώ.. μέ τόσηηηη φωνήηηηη...

Περαστικά σας - στα καπάκια κι άλλη αντιβίωση θα πάρεις ?????? στον ίδιο γιατρό πήγατε ή σε άλλον ????? :shock:

Καλησπέρα τσούπρες

Κοριτσάκια δεν θυμάμαι άλλα.

Φιλάκια στην κοιλίτσα και πολλά θυμήθηκες !!! μάκια !

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο mariapap82 viewpost.gif

fefi

ελα να φας το κατσικακι κι εγω τα γιουβαρλακια με σαλτσα ντοματας!!!! Πρωτη φορα το ακουω αυτο το φαγητο θελουμε συνταγη ε?

ευχαρίστως!

οπως τα άλλα με αυγολέμονο, απλά προσθέτεις ντομάτες που έχεις πολτοποιήσει στο μπλέντερ κ τα βράζεις μέχρι να δέσουν!

ή λιώνεις 1κσ πελτέ στο νερό που θα τα βράσεις και συνεχίζεις "κανονικά"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερούδια στην όμορφη μαγειροπαρέα μας!

Καλώς το κορίτσι μας.

Μου λείψατε όλες κι ελπίζω να διαβάσω τα νεά σας σιγά - σιγά σήμερα!

Και σε μας ήταν αισθητή η απουσία σου.

Έβιρυ δεν ξέρω. Κι εγώ σε αυτή την ηλικία μόνη μου πήγαινα σχολείο και αγγλικά που ήταν μακριά. Αλλά άλλα χρόνια τότε. Δεν ξέρω. Δεν ξέρω και πως είναι τα πράγματα εκεί. Αν το παιδί είναι υπεύθυνο όμως, δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα. Καλά κουράγια και να μας τα λες, να μας ανοίγεις τα μάτια..

Στην Ελλάδα θα μου φαινόταν κάπως διαφορετικά, γιατί θα ερχόταν με τα πόδια ανάμεσα σε άλλα παιδιά που λίγο-πολύ θα έπαιρναν την ίδια κατεύθυνση, έστω και μέχρι ένα σημείο, από ένα σχολείο που θα ήταν δέκα λεπτά απόσταση. Εδώ αλλάζει δύο τρένα, ανάμεσα σε πολύ κόσμο ενηλίκων, από διάφορα μέρη του κόσμου, άλλοι είναι ταξιδιώτες, άλλοι μένουν στην πόλη και η διαδρομή είναι μισή ώρα έως και σαράντα λεπτά στο σύνολο με τα δύο τρένα και τις αναμονές τους.

Επίσης, λέω να φτιάξω καμιά κρεμούλα, καμιά πρόταση κάπως υγιεινή για τα μικρά?

Να σου πω αυτή που φτιάχνω εγώ στη μικρή.

1ποτήρι του νερού γάλα φρέσκο,

1-1,5 κουταλιά της σούπας κορνφλάουρ,

1-1.5 κουταλιά της σούπας ζάχαρη,

1 κουταλιά κακάο ή χέμο (προαιρετικά),

λίγη βανίλια από την αμπούλα του εμπορίου, με το μάτι (δηλαδή λιγότερο από τη μισή αμπούλα (προαιρετικά).

Ρίχνω το γάλα στο κατσαρολάκι και πριν το ανάψω ή μόλις το ανάψω ρίχνω και το κορνφλάουρ να διαλυθεί αμέσως, όσο είναι κρύο το γάλα. Προσθέτω και τα υπόλοιπα υλικά και ανακατεύω στην αρχή αργά-αργά και καθώς αρχίζει να πήζει γρήγορα. Μόλις ομογενοποιηθεί το μείγμα και πήξει το αποσύρω και το ρίχνω σε μπωλ. Βγαίνει ένα γεμάτο μεγάλο μπωλ του παγωτού.

Εβιρη,

καλα οι δασκαλοι.....αλλα οι γονεις πως επιτρεπουν τετοια χαζα;Μα ειναι δυνατον μικρα παιδια μονα τους στα τραμ μεσα στην πολη;

Μου επεσαν τα μαλλια λεμε και μονο στην σκεψη!!!!!!

Εγώ Δώρα μου, πιστεύω ότι από την οικογένεια ξεκινάει αυτή η νοοτροπία. Όταν βλέπω γονείς να τα έχουν σε αρκετή απόσταση απ' αυτούς όταν περπατούν στο δρόμο και τα μικρά τους είναι περίπου 2 ετών και άλλα τέτοια, τότε και οι δάσκαλοι δεν έχουν λόγο να τα προστατεύσουν περισσότερο εφόσον οι γονείς τα μαθαίνουν με ελευθερία και ανεξαρτησία.

Για να είμαι δίκαιη όμως, είναι και το άλλο γεγονός. Παρατηρώ ότι μάλλον είναι ασφαλής η πόλη εδώ. Δε λέω βέβαια μεγάλο λόγο, γιατί ούτε εφημερίδες γερμανικές διαβάζω, ούτε γερμανικές ειδήσεις ακούω, άρα είμαι σαν τυφλή και κουφή στα διάφορα γεγονότα που διαδραματίζονται γύρω μου σε σχέση με την εγκληματικότητα πάντα.

Έβιρι έχω διαβάσει πολλές φορές το πόσο πολύ μακρινές αποστάσεις πρέπει να διανύετε και κουράζομαι μόνο που τα διαβάζω! Δεν ξέρω αν θα άντεχα τέτοιους ρυθμούς!!!

Αχ κι εμένα βουνό μου φαίνονται.

Δεν έχω και πολύ καλή διάθεση αυτές τις μέρες,αλλά πού θα πάει;Θα στρώσει

Φιλάκια

Και βέβαια θα στρώσει και η διάθεση και τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μου εμεινε ομως ειναι η μετακινηση απο τα πεμπτακια ασυνοδευτα ... με επιασε τρεμουλο με την ιδεα κ μονο!!!

Αχχχ κι εμένα μ' έπιασε ένα τρέμουλο όταν είχε πάει η ώρα 13.25 και δεν είχε πάρει τηλέφωνο, ούτε είχε εμφανιστεί. Της έδωσα το δικό μου κινητό αυτές τις μέρες για να με ειδοποιεί αν χρειαστεί κάτι και φυσικά για να της δώσω οδηγίες σε περίπτωση που κάνει κάποιο λάθος στο τρένο και μπει σε άλλη κατεύθυνση. Με έπιασε σύγκρυο όταν είδα ότι δεν απαντούσε και μέχρι να με καλέσει η ίδια.

δηλαδη στην γερμανια τα παιδακια ειναι ωριμα απο το νηπιο να κυκλοφορουν μονα τους?:shock::shock::shock:

και τους τρελους-ψυχοπαθεις τους εχουν ολους κλεισμενους???:shock::shock::shock:

χαχαχαχα σ' αυτό έπεσες στην περίπτωση. Ξέρεις πόσους ψυχάκηδες έχω συναντήσει στο δρόμο και στα τρένα από τότε που ήρθαμε. Εγώ το αποδίδω στις εναλλαγές του καιρού που είναι ξαφνικές και πολύ συχνές μέσα στην ίδια και σε τρελλαίνουν, αλλά ποιος ξέρει ίσως να υπάρχουν πολλές αιτίες.

ουρλιαζε γιατί φοβόταν ένα καδρακι ζωγραφιά που έχουνε στο δωμάτιο..

τώρα ήθελε τσίχλα και επειδή δεν του έδωσα άνοιξε τα σκουπίδια και πήρε Αυτή που πέταξε ο πατέρας του.

Μάλλον πρέπει εκείνη την ώρα που κάνει τα διάφορά του, να τον αποπροσανατολίζετε με κάτι εντελώς διαφορετικό από το θέμα για το οποίο κλαίει. Να σου δώσω ένα παράδειγμα: είπες ότι εκείνη την ώρα ήθελε τσίχλα ντε και καλά. Κάνε πως του δείχνεις εσύ στο παράθυρο ένα σπουργιτάκι που πετάει και ψάχνει τη μαμά του που πήγε για σποράκια και την έφαγε η γάτα και αυτό έμεινε μόνο του και όλοι το λυπόμαστε (αχ θα κλάψω) και άρες μάρες κουκουνάρες για να ξεχάσει τι ήθελε μέσα από μια τέτοια ιστορία και να συνεχίσει το παιχνίδι.

Εβιρούλα μου, ούτε με σφαίρες δεν θα την άφηνα μόνη της, εδώ στην επαρχιακή πόλη, που είναι τίγκα στα εγκληματόμουτρα, χασισόμουτρα! όχι στο εξωτερικό σε μια μεγάλη πόλη! τί λες τώρα! δεν πα να με κορόιδευαν ή το παιδί! στα αρτίδια μου! το θέλω αρτιμελές!:cool:

Έτσι είναι το σωστό τι θέλουμε όχι αν μας κοροϊδεύουν.

πήγαμε με τον φέφο παθολόγο. έχουμε ασθματική βρογχίτιδα κ οι δύο, εγώ πιο βαριά. μόνο που εγώ έχω κ ιγμορίτιδα! γεμίσαμε 2 σακκούλες φάρμακα!

Αμ εσείς το πήρατε χορταστικό το κρύο, το μοίραζαν σε τσουβάλια και κάτσατε στην ουρά. Περαστικά σας σε όλους.

άννια με γειά το πλυντήριο. πώς την πάλευες ρε κορίτσι με τόσα άτομα;;;;;σου βγάζω το καπέλο κ τα μαλλιά μου!!!!!!!:shock::o:cool:

χαχαχαχαχαχα

Εβιρυ προφανώς εκεί είναι εξικοιωμένη με το να γυρνούν τα παιδιά μόνα.

Ναι από πολύ μικρά.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας. ελπιζω να ειστε ολες καλα και το περιστερακι λιγο καλυτερα.

απο φαγητο εχω το ιδιο με χθες, κοτοπουλο με αρακα. ο μικρος αρρωστησε και μπορει να παμε παιδιατρο, θα δουμε...


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μυριζει καλοκαιράκι σήμερα και πολύ χαίρομαι!!!:D:D

Το κρύο και τον χειμώνα δεν τα θέλω καθόλου....:?

Μακάρι αυτός ο καιρός να τραβήξει όσο γινεται περισσότερο και να μην ανοίξουμε γρήγορα καλοριφερ!:cry:

Ερώτηση: Έχει κάνει καμιά βελονισμό να μου πει εμπειρία και αποτελέσματα;;

Σήμερα τρώμε κοκκινιστό με μακαρονάκια βίδες!

Αννια κορυφαίος ο γιος με την τσίχλα!!!!:tongue:

Μεταξάκι να ρθω να μου κάνεις ιδιαίτερα;;;; Πως τα καταφέρνεις και κρατιέσαι;;; Τέρας υπομονής!!!

Φέφη περαστικά! Προσέξτε παρα πάρα πολύ! Η ασθματική βρογχήτιδα είναι πολύ ύπουλη. Την είχε πάθει πέρυσι ο χάμπι και ταλαιπωρήθηκε μήνες με αντιβιώσεις και εισπνεώμενα. Επίσης δεν θέλει καθόλου τσιγάρο! Σςςςςς! Μη μας ακούσουν όσες δεν καπνίζουν και μας κράζουν!;)

Εβιρι μου το είχε πει το καλοκαίρι μια φιλή αυτό με την μετακίνηση των παιδιών και την κοιτούσα σαν χάνος!!!Καλά δεν φοβούνται μην τους συμβεί κάτι;;;;;:shock:


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!λαληστατες οπως παντα!!!φτου σκορδα!!δυστυχως δεν προλαβαινω να σχολιασω τα παντα. μονο να πω περαστικα στα αρρωστουλικα!!!αρχισαμε....

φεφη πως ειστε σημερα??

ειμαι πολυ ταραγμενη!!!η μικρη απο χθες εχει τρομερο βηχα που αυξηθηκε τραγικα!!!πηραμε πιο ισχυρες σταγονες. και σαν να μην εφτανε αυτο, χθες το βραδυ , εκει που ημουν στο μπανιο και ετοιμαζομουν να πλυθω για να ξαπλωσω, ακουω γκντουπ και κλαμα!!!επεσε απτο διπλο κρεβατι στο πλακακι!!!ποσο αχρηστη ενιωσα δεν λεγεται!!!μα παλι να μου πεσει???οπτικα δεν ειδα κατι αλλα δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ. το πρωι μια χαρα. αλλα επρηζα τον αντρα μου, μηπως επαθε τιποτα εσωτερικα!!!ακομη στο μυαλο μου τοχω!!

δωρα και φουμπι κατι λεγαμε γαι τυψεις???σορυ που βγηκα ετσι ξαφνικα χθες, δεν προλαβα ουτε καληνυχτα να σας πω!!!μακια σας!!!

εβυρι τραγικοι οι γερμανοι!!!μα μονα τους???αχ ελληνιδα μανα δεν υπαρχει πουθενα στον κοσμο!!!,

ελενιτσα ζεστη παντου!!!δε μαρεσει αυτος ο καιρος καθολου!!!μια ζεστη, μια κρυο, να χειμωνιασει να ησυχασουμε επιτελους!!!

ταζ περαστικα στο μικρακι σου.ελπιζω να μην ειναι σοβαρα!!!

αννια μου νασαι καλα, εισαι εξαισια μανουλα. χαρα στο κουραγιο σου με τρια μωρα!!!ο γιος σου μεκανε να πεσω κατω απτα γελια!!!

συμπεθερααα!!!ουουυυυ!!!που ησουν χθες βραδυ????εεε???παντως και εγω σε θαυμαζω που διαχειριζεσαι τοσο μα τοσο καλα τις εκρηξεις των παιδιων!!!εισαι συμπεθερα προτυπο!!!

με το καλο και στις εγκυουλες!!!αντε, αντε να φουσκωσουν και αλλες κοιλιτσες θελουμε...ακους δωραααα, περιστερωωωω, φεφηηηηη, ελενηηηη.....ξεχναω καμμια???....συμπεθερα, να ευχηθω και σε σενα??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα μαγειροκοριτσα τι κανετε?

Σημερα εμεις τρωμε μουσακα που εκανα χτες με σαλατουλα κ τυρακι.

Βρε Φεφακι πως την πατησατε ετσι?Περαστικα σε ολους βρε κοριτσι.Ειχα περασει κ εγω ασθματικη βροχιτιδα κ μαλιστα μαζι με τον αντρα μου κ τρεχαμε συνεχεια σε γιατρους κ δεν μας περναγε με τιποτα.Τελικα καταλαβαμε οτι ηταν απο το φιλτρο του αιρ κοντισιον (στο αυτοκινητο) η ζημια που μου ελεγε ο τεχνικος οτι το ειχε αλλαξει κ δεν το ειχε κανει ποτε με αποτελεσμα να μας πιανει απιστευτος βηχας ,εμενα ειδικα σε σημειο λιποθυμιας.

Οσο για τις φωνες ασε κ εγω προσπαθω να μην φωναζω αλλα ποσο να αντεξεις.Ετσι μου κανει κ εμενα ο μεγαλος, καλα βρε μαμα τι φωναζεις γιατι μου μιλας αποτομα δεν μπορεις να μιλας πιο ηρεμα κ κατι τετοια .... αντε να του εξηγησεις μετα πως μου εκανες τα νευρα κροσια κ πως να ειμαι ηρεμη ....

Ταζουλι περαστικα κ σε εσας!!!

Ντιντι ολα καλα στην θεωρια αλλα μετα στην πραξη ειναι τα δυσκολα!! μακαρι να μην εχεις κανενα προβλημα με ζηλια οταν θα γεννηθει το μωρακι σου.Μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε!!

Αννια θεος ο μικρος με την τσιχλα!!!

Πωπω δεν θυμαμαι τιποτα αλλο, δεν σας εχω μαθει ακομα καλα κ στα ονοματα κ δεν θυμαμαι μετ ατι να σχολιασω ..ουφφφφ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας. ελπιζω να ειστε ολες καλα και το περιστερακι λιγο καλυτερα.

απο φαγητο εχω το ιδιο με χθες, κοτοπουλο με αρακα. ο μικρος αρρωστησε και μπορει να παμε παιδιατρο, θα δουμε...

περαστικά σας ταζούλα. κ εμείς απόγευμα παιδίατρο. βράζει το στήθος της, ο βήχας επιδεινώθηκε.

Καλημέρα! Μυριζει καλοκαιράκι σήμερα και πολύ χαίρομαι!!!:D:D

Το κρύο και τον χειμώνα δεν τα θέλω καθόλου....:?

Μακάρι αυτός ο καιρός να τραβήξει όσο γινεται περισσότερο και να μην ανοίξουμε γρήγορα καλοριφερ!:cry:

μαζί σου!

Φέφη περαστικά! Προσέξτε παρα πάρα πολύ! Η ασθματική βρογχήτιδα είναι πολύ ύπουλη. Την είχε πάθει πέρυσι ο χάμπι και ταλαιπωρήθηκε μήνες με αντιβιώσεις και εισπνεώμενα. Επίσης δεν θέλει καθόλου τσιγάρο! Σςςςςς! Μη μας ακούσουν όσες δεν καπνίζουν και μας κράζουν!;)

κ ο γιατρός μας το είπε αυτό. μάλιστα μας είχε ένα τέταρτο, ενώ απ' έξω είχε ουρά, κ μας την έλεγε για το τσιγάρο!!κ ο ίδιος ήταν καπνιστής κ το έκοψε!

έχω βαρεθεί να φυσάω! σαν το ρινοκεράκι από τον τριβιζά νιώθω!

το τσιγάρο δεν το έχω κόψει. το έχω μειώσει, λέμε τώρα!

πάντως νιώθω ρετάλι!!!!!

ούτε να καθίσω σπίτι δεν μπορώ.

πάλι καλά μου έστειλε η μανούλα μου χθες φαγητό μια κατσαρόλα γιουβαρλάκια κ μια λεκανίτσα με λουκουμάδες!

έστειλα κ κάτι ασιδέρωτα.

δεν έκανα τίποτα χθες κ όμως νιώθω σαν να με πάτησε τρένο!

έχω πολύ φορτωμένο πρόγραμμα στη δουλειά κ νιώθω ότι δεν αντέχω, δεν φτάνει η δύναμή μου...:(

θέλω να ξαπλώσω κ να κουκουλωθώ, αλλά ...όχι σε αυτή τη ζωή!:cry:

δεν αρρωσταίνουν οι υπάλληλοι.

αφροδιτούλα καλημέρα!

καλημερούδια σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα τζένη.

κ να φανταστείς ότι με τον φέφο μαλώναμε για το πώς να διαχειριζόμαστε το άγχος κ τη στεναχώρια μας για την υγεία του παιδιού!!!!!!!...είμαστε για παλαμάκια!!!!!

εγώ του έλεγα να μην το εξωτερικεύει μπροστά στο παιδί κ ο φέφος το πήρε σαν κριτική, ενώ θέλει να τα εξωτερικεύει....κουκουρούκου δηλαδή!

Link to comment
Share on other sites

ο μικρος αρρωστησε και μπορει να παμε παιδιατρο, θα δουμε...

Περαστικά στο παιδί ! Τί έπαθε ???? Μυξούλες/βήχα ή πυρετό ??? πω πω

ειμαι πολυ ταραγμενη!!!... εκει που ημουν στο μπανιο και ετοιμαζομουν να πλυθω για να ξαπλωσω, ακουω γκντουπ και κλαμα!!!επεσε απτο διπλο κρεβατι στο πλακακι!!!ποσο αχρηστη ενιωσα δεν λεγεται!!!μα παλι να μου πεσει???

....

συμπεθερααα!!!ουουυυυ!!!που ησουν χθες βραδυ????εεε???παντως και εγω σε θαυμαζω που διαχειριζεσαι τοσο μα τοσο καλα τις εκρηξεις των παιδιων!!!εισαι συμπεθερα προτυπο!!! δεν ξέρω τί είμαι πάντως, τουλάχιστον εχθές, ήταν ήρεμη και ότι ήθελε μου το ζήταγε έβαζε μπροστά την μαγική λεξούλα "ΘΕΛΩ" χωρίς κλάματα, φωνές και υστερίες

με το καλο και στις εγκυουλες!!!αντε, αντε να φουσκωσουν και αλλες κοιλιτσες θελουμε...ακους δωραααα, περιστερωωωω, φεφηηηηη, ελενηηηη.....ξεχναω καμμια???.... ΝΑΙ ΕΣΕΝΑ ντάρλινγκ !!!! συμπεθερα, να ευχηθω και σε σενα?? Εμένα να με αφήσεις ήσυχη εδώ που κάθομαι στη γωνιά μου.... μου χάρισε ο Θεός δυο αγγελούδια !

Για το πέσιμο της μικρής σου ΚΑΤΑΡΧΗΝ μην ανησυχείς. Συνήθως το πρώτο 24ωρο τα παρακολουθούμε για υπνηλία εκτός φυσιολογικού ορίου - εμετούς κλπ κλπ αν σηκώθηκε ωσάν περδίκι μην σκιάζεσαι και δεν είσαι άχρηστη μάνα.... ομολογώ όμως ότι αυτό με το διπλό κρεβάτι δεν το 'πιασα... την είχες αφήσει να κοιμάται στο δικό σας και στον ύπνο της μέσα προφανώς πήγε να γυρίσει κι έπεσε ????? ψυχάκι μου ! να μου την φιλήσεις την Χιονάτη σου !

κ εμείς απόγευμα παιδίατρο. βράζει το στήθος της, ο βήχας επιδεινώθηκε. Ω ρε γμτ..... να πάτε ! Τελικά σε ποιόν την πας ? στον τελευταίο που έλεγες το καλοκαίρι σε έναν άντρα ??

... δεν αντέχω, δεν φτάνει η δύναμή μου...:(

θέλω να ξαπλώσω κ να κουκουλωθώ, αλλά ...όχι σε αυτή τη ζωή!:cry:

δεν αρρωσταίνουν οι υπάλληλοι.

Κάνεις λάθος Φέφη... θυμάστε πέρυσι που έπεσα ξερή με πυρετό κλπ κλπ 2 μέρες στο κρεββάτι και την 3η που σηκώθηκα απύρετη έκανα το παληκάρι, ήρθα στην δουλειά και με έπιασαν αφόρητοι πόνοι στο στήθος ????? Τότε ψιλο-χ.στηκα (μετά συγχωρήσεως κιόλας) και μ' έστειλαν πακετάκι για εξετάσεις και ήταν σοβαρό λοίμωξη του αναπνευστικού είχα πάθει κι εγώ εκεί τον χαβά μου....

Να πας σε Δ. Νοσ/μείο να σε δει Παθολόγος να σου γράψει χαρτί .... ή υπάγεσαι κανονικά στον ΕΟΠΠΥ, δεν ξέρω κιόλας τώρα που άλλαξε το σύστημα πώς γίνεται... αλλά προηγείται η υγεία σου (ψυχική τε και σωματική) η οικογένειά σου (που σε χρειάζεται αρτιμελή) και μετά ... οι άλλοι !!! !:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Τί πάει να πει δεν δίνουν άδεια ????? θα την απαιτήσεις δεν θα την ζητήσεις ..... να, εδώ το ΄χω το Γαλλικό στην άκρη της γλώσσας !

Λενιώ μου,

όχι δεν έχω εμπειρία με βελονισμό !!! Για σένα ή για τον αντρουλιό που λέει και η Κάγκλυ μας ???

Καλημέρα !

Σήμερα τρώμε παστίτσιο από την κατάψυξη ! Φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!

Φεφη, Ελενη, Αφροδιτη και Ταζ περαστικά σας! Άρχισαν τα προβληματα ε; Ε με τετοιο καιρο!

Κι εγω θελω να αργησουν οι βροχες και τα κρυα αλλά για άλλο λογο. Να προλαβουμε να φυγουμε απο δω που εχει τρομερη υγρασία για να μην τρεχω με τη γιαγια μας και το αναπνευστικο της.

Αγγελικουλα καλως μας ξαναηρθες.

Καντυ μου σε συγχαιρω για την ψυχραιμια σου! Μακαρι να την εχω κι εγω σε λιγο καιρο.

Αννια μου σε καταλαβαινω αλλά η φαση με την τσιχλα οταν την ακους ειναι απαιχτη!

Εβιρι μου εμενα δεν μου εκανε καμια εντυπωση αυτο που ειπες. Ειναι τοσο διαφορετικος λαος και τοσο διαφορετικα δομημενες πολιτειες που πραγματικα θεωρουν αυτονοητο να πηγαινουν μονα τους τα παιδια στο σχολειο απο πολυ μικρη ηλικια. Σε τετοια θεματα τα παιδια τα σκληραγωγουν. Έχουν εντελως διαφορετικη νοοτροπια απο εμας τους μεσογειακους λαους.

Θα ηθελα να σας ευχαριστησω όλες για τις ευχες σας!

Και για να ειμαι στο θεμα: χθες η μικρη εφαγε μια πηρουνια κοτοπουλο και σφραγισε το στομα της. Η γιαγια εχει φρικαρει. Σημερα θα εχει σουπιτσα απ'ότι μου ειπαν. Για να δουμε.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...