Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

γεια σας και παλι

τελικα αποφασισα να μην τον παω. θα τον πλακωσω τρεις μερες στον ορο και το οτριβιν το βραδυ κι αν δεν βελτιωθει μεχρι την παρασκευη, θα τον παω τοτε που θα ειμαστε και απεναντι στην παιδιατρο σε εναν αλλο εργοθεραπευτη που εκλεισα ραντεβου για να τα πουμε. ετσι κι αλλιως και η παιδιατρος αυτο θα μου ελεγε να κανω οποτε τι να τρεχω μεχρι εκει απο τωρα;

περαστικα και στα δικα σας παιδακια.

εμεις καπνιζουμε και οι δυο αλλά μονο στο μπαλκονι με κλειστα παραθυρα για να μην μπαινει μεσα. μεσα στο σπιτι δεν καπνιζει κανεις, ουτε επισκεπτης. οποιος θελει εξω. τον χειμωνα βεβαια ειναι τραγικα με το κρυο και την βροχή αλλά δεν υπαρχει περιπτωση για κατι αλλο. εκτος αν το παρουμε αποφαση να το κοψουμε και παπαλα....

αφροδιτη τα πεσιματα δυστυχως ειναι κατι που δεν μπορεις να αποφυγεις. απλα παρακολουθεις το παιδι κι αν δεις οτι κατι δεν παει καλα, τοτε τρεχεις....

εμεις το ζευγος σε θεματα αρρωστιας του μικρου μονο ξυλο που δεν παιζουμε. ο αντρας μου παντα θεωρει οτι φταιω εγω :rolleyes::rolleyes: και με ρωταει συνεχεια αν του εκανα ορο, αν του εδωσα φαρμακα, μολις ακουει τον μικρο να φτερνιζεται καθεται απο πανω του και αρχιζει την μιρλα.... ε δεν μπορω. ενταξει παιδι ειναι και αρρωσταινει τι να κανω; σε γυαλα θα τον κλεισω; και να πεις οτι κανουμε και τιποτα εξτριμ... ουτε ιδρωνει ουτε παγωμενα ουτε τιποτα. βρεθηκε με τα ξαδερφια του μια μερα, αυτα δεν ειχαν εκδηλωσει τιποτα και την επομενη μερα εκδηλωθηκε και στα τρια. ε να μυρισω τα νυχια μου; :evil::evil:

ασχετο αλλα πριν φυγουμε θα φτιαξω μια ζυμη να φουσκωνει για ενα ψωμακι που μου φανηκε ευκολο και νοστιμο. αν βγει καλο θα βαλω συνταγη


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλημερα και στις φρεσκιες... γραψατε οσο εγραφα

μυξες εχει και γαιδουροβηχα ο μικρος.

φωτεινη μην αγχωνεστε. αν πεσει λιγο ραμαζανι να δεις για ποτε θα πεινασει και θα ανοιξει το στοματακι της.... κι εγω με τον δικο μου μαχες δινω αλλα σιγα σιγα εντασσει και καινουργια φαγητα. αλλά τον αφηνω και λυσσαει της πεινας. δεν παθαινουν τιποτα. κοψτε τα ενδιαμεσα απο τα γευματα αν τσιμπολογαει


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Ταζουλίνι,

Βρίσκω σωστή την θεωρία σου περί αρρώστιας... αν δεν δεις βελτίωση τότε ναι πήγαινέ τον την Παρασκευή μια και καλή στην παιδίατρο !

Εμείς πάλι στις αρρώστιες τους είμεθα σε γενικές γραμμές ψύχραιμοι... ΟΚ εγώ αγχώνομαι λίγο περισσότερο αλλά το καμουφλάρω.... σε σοβαρό όμως περιστατικό (φτου φτου να μην ξανατύχει Παναγία μου ποτέ) είχαμε πλακωθεί και πολύ μάλιστα... εκείνος έλεγε Ιδ. Νοσ.μείο κι εγώ Δημόσιο.... καταλάβετε πιστεύω πού πήγαμε τελικά ε ?????

Γενικά όμως τα παιδιά, παιδιά είναι, θα αρρωστήσουν. Ο δικός σου Ταζουλίνι δεν πάει παιδικό ε ???? οπότε, λογικό είναι, με το που έρθει σε επαφή με άλλα παιδιά να αρπάξει το ο,τιδήποτε. ΣΙΓΟΥΡΑ δεν φταις εσύ ! Ή μπορεί πολλές φορές κι εμείς οι μεγάλοι να μεταφέρουμε κάτι το οποίο σε εμάς δεν εκδηλώνεται αλλά το παιδί θα το πιάσει...

Link to comment
Share on other sites

φωτεινη μην αγχωνεστε. αν πεσει λιγο ραμαζανι να δεις για ποτε θα πεινασει και θα ανοιξει το στοματακι της.... κι εγω με τον δικο μου μαχες δινω αλλα σιγα σιγα εντασσει και καινουργια φαγητα. αλλά τον αφηνω και λυσσαει της πεινας. δεν παθαινουν τιποτα. κοψτε τα ενδιαμεσα απο τα γευματα αν τσιμπολογαει

Επίσης, ΦΩΤΕΙΝΗ, βρες τί τρώει πχ σούπες ή/και ζυμαρικά και κρύβε πράγματα μέσα όσο μπορείς ..... αν παίρνει σωστά τα γαλακτοκομικά της (γάλα, γιαούρτι, αυγό) με λίγο λευκό κρέας και λίιιιγο ψάρι είσαι καλυμμένη σε ΠΟΛΥ γενικές γραμμές...:cool::cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

2460995iqf6cwynhv.png

καλημερα κοριτσια!!!! τι μου κανετε? εγω κοιμηθηκα με πονοκεφαλο και ξυπνησα με πονοκεφαλο:(

δεν ηθελα να πιω ντεπον και λεω , θα κοιμηθω και θα μου περασει, εμ... δεν μου περασε:mad:

πόπινο; αγαπούλη μου!τί είναι ο κόκκινος τραχανάς; δεν έχω φάει ποτέ.

ουτε εγω αλλα τον προτιμω λευκο με μπολικο τυρακι απο πανω , εεεεεεεεχω να φαω τραχανα οταν γεννησω, ουουουουουου κατεβαζει γαλα λενε (και στην αρχη της εγκυμοσυνης τον ζητουσα πολυ, αλλα μου ελεγε η μανα μου τραχανα καλοκαιριατικα? το χειμωνα! εχει να φτιαχνει τωρα καθε μερα τραχανα να δει!

καλά κάνει κ τρώει με τα χεράκια. αφού αντέχεις...

εγώ δεν την αφήνω...το ομολογώ. δεν αντέχω να καθαρίζω μετά.

και εγω θελω να δω τον γιο μου πασαλειμενο με μακαρονια και σαλτσες αλλα ναι κι εγω δεν ξερω για ποσο θα αντεχω κατι τετοιο...γιατι φανταζομαι:

1. εχεις να καθαρισεις το καρεκλακι του φαγητου

2. το πατωμα

3. τα ρουχα του

4. να το κανεις μπανιο το παιδι

πήγαμε με τον φέφο παθολόγο. έχουμε ασθματική βρογχίτιδα κ οι δύο, εγώ πιο βαριά. μόνο που εγώ έχω κ ιγμορίτιδα! γεμίσαμε 2 σακκούλες φάρμακα!

για άλλες 8 μέρες εγώ αντιβίωση!!!

ο φέφος για 4!

το μικρό μας σήμερα μπουκωμένο, με μύξες, παρά τους ορούς κ το σημερινό βιμπροσίλ, κ με βήχα. την κρατάει σήμερα η πεθερά.

πήραμε παιδίατρο κ αρχίζουμε σιροπάκι για βήχα κ βιμπροσίλ πιο εντατικά. κ βλέπουμε ως την Παρασκευή.

περαστικα σας! τελικα κολλησε και ο φεφος ε?

τουλαχιστον η μικρουλα ειναι στη γιαγια, ευκαιρια να της παραγγειλεις και τους λαχανοντολμαδες;)

εμείς χθες δώσαμε σόου με τις φωνές! οπότε εσείς δεν κάνατε λάθος μανδάμ. εμείς κάναμε λάθος.

κ μετά που ησυχάσαμε ήρθε η ρύπα κ έλεγε στον φέφο "μη βάζεις τις φωνές!!!!!!τί φωνάζεις!!!!!!" με ύφος μελιστάλαχτο, αλλά επικριτικό κ με το ένα χέρι στη μέση κ το άλλο να αιωρείται σαν μοντέλο-παρουσιάστρια-ψυχολόγα!!!!!!!!!!

χαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα τι κοριτσαρος ειναι αυτος???χαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχχαχα :Dμακια του!!!!!!!!

πολύ ωραίες κ πρωτότυπες οι ιδέες σου! γιούπι!

ξεχασα βρε κοριτσια σε πολλες σαλατες αντι για μαρουλι βαζω φρεσκο σπανακι(μιαμ μιαμ!!!)

σαν ιδεα σας δινω και την ροκα μεσα αλλα εμενα δεν μου αρεσει δεν μου αρεσει!!!

τα γλυκά καλά τα έκανες!

χθες δεν εφαγα τπτ(απο γλυκο)!!! ουτε μια σοκοφρετα:|

είσαι δικιά μου εσύ. τέΛΛΛΛΛοΣΣΣΣΣΣΣ!

:D μακια σου! αμοιβαια τα αισθηματα:D:D

σήμερα τρώω σαντουιτσάκι κ κρουασάν μερέντας! γιούπι!

θελωωωωωωωωωωωω

!

οχι ντιντι μου... καλα ειμαι... αλλα για καποιο λογο εχω χασειτην μπαλα με το προγραμμα μου κι εχω αποσυντονιστει....

ευχομαι σημαρα να εισαι πιο ορεξατη!

ετσι ειναι οι ταυροι... αμα τους χαλασεις την ρεγουλα, κατι παθαινουν

δεν ειχα κανεναν ταυρο στη ζωη μου και ετσι δεν εχω ιδεα...ελπιζω να βρηκες την ρεγουλα σου :P

Καλησπέρα τσούπρες

Φωτεινή με το καλό το αγοράκι σου. Αντε κάντε αγοράκια να έχει γαμπρούς η φραόυλίτσα μου. Ντίντι με ακούς;;;;;

ακουω:D

φωτεινη κι απο εμενα συγχαρητηρια και τον γιο!!

Ντίντι δεν τρως φακές; Εγω τρελένομαι για όσπρια λαδερά.

μπλιαχ! υπαρχει ανθρωπος που τρελενεται για τετοιες γευσεις??

αναγκαστικα τα τρωω κοριτσακι μου

αααα υπαρχει ενα συγκεκριμενο που τρελενομαι κι εγω οι αγκιναρες μονο αυτες μου αρεσουν. τα αλλα με το ζορι και με συνοδεια φετας παντα!!!

σημερα τρωμε αρακα(=μπιζελια)δεν τρελενομαι, απλα τα τρωω

εγω τρελενομαι για μακαρονια το ξαναλεω ειμαι μακαρονου!

Κάντυ μπορεί να κουράστηκε η κουκλιτσα σου και το βγαλε σε γκρίνια, εδώ μεγάλοι είμαστε και γκρινιάζουμε αν είμαστε κουρασμένοι.

δικιο εχεις! .

Σήμερα καθότι ζήλεψα απο τον φέφο έκανα λιγκουίνι με κρέμα γάλακτος κλπ, κλπ.

μιαμ μιαμ !!!

Να μην υποκλίνεσαι καθόλου !!!! Για να φάσω σε αυτό το σημείο (που έχω κάψει δλδ όλο το δεξί εγκεφαλικό ημισφαίριο -καθότι αριστερόχειρ- και μου 'χει μείνει μόνο ένα νεύρο σαν τα μαλάκια, να σκέφτομαι έστω τα βασικά) την πάτησα 2-3 φορές με τις φωνές και... κατάλαβα ότι δεν παλεύεται ούτε έτσι αν φώναζα φώναζαν κι εκείνα περισσότερο... ΟΠΟΤΕ ???????????? ΑΠΟΧΗ !!!!

κι εγω θαυμασα την αντιδραση σου μπραβο σου κι απο εμενα !!!

Βρες την κρεμούλα που είχε γράψει η Φέφη μας. Γιατί δεν κάμεις άνθος αραβοσίτου την κλασική με βανίλια ???? πω πω ζεστή λέμε είναι κόλαση !

μπλιαχ αυτη η ασπρη κρεμα μπλιαχ!αν δεν εχει σοκολατα ειναι μλπιαχ!

το παιδι μου με τα γουστα μου θα εχει πολυ "σωστες" διατροφικες συνιθειες:rolleyes:

Κρίσεις γκρίνιας, κεφάλια που τα κοπάναγε στον τοίχο κλπκλπ έχω περάσει εκατοντάδες με τον μεγάλο μου που δεν μίλαγε (μέχρι ένα σημείο λες "λογικό") ΑΛΛΑ .... Η μικρή μου δεν παλεύεται... γρινιάζει Σ Υ Ν Ε Χ Ε Ι Α .... και περιττό να σου πώ ότι κατά τα λοιπά είναι "τσακάλι" ..

ΜΑΚΑΡΙ να της περάσει ...

πω πω τι εχω να περασω:shock:

μηπως με ενα παιδι ειναι πιο ευκολα τα πραγματα??? αλλωστε 34 θα γινω σε λιγο , προλαβαινω δεν προλαβαινω για δευτερο παιδι

Αχ βρε Ντίντι μου τί ωραία που τα λες !!! Το πόσο έχω γελάσει με τον τρόπο που γράφεις δεν λέγεται... προς Θεού μην παρεξηγηθείς δεν γελάω με αυτά που γράφεις εεεε ?

Στην θεωρία καλά είναι..... στην πράξη τί γίνεται...

πες μου τι σου αρεσει μανα μου να στο λεω συνεχεια:tongue:

Άρα είναι στο παιδί. Να προσεύχεσαι (κι εσύ) να του περάσει .... μεγαλώνοντας και 2ον ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ το παιδί σου με την τσίχλα !!!! χα χα χα χα Να τον χαίρεσαι !!!! Δες το αλλιώς. Αν το εκμεταλλευτεί σωστά θα πάει μπροστά στη ζωή του με τόσο πείσμα !!!

Τί ζώδιο είναι είπαμε ???????????????

ναι τι ζωδιο ειναι? εμενα μαλλον υδροχοακι θα βγει πρωτα ο Θεος

ποια εχει υδροχοακι εδω μεσα να μου πει τι παιδι θα εχω?

υ.γ. Αυτό με το βραδυνό που σου έκανε μπορεί και να ήταν εφιάλτης ΔΕΝ καταλαβαίνουν και δεν ακούνε τπτ λέμε..... είναι της ηλικίας....

ναι και μετα πηγαινα στο κρεβατι των γονιων μου και ελεγα μαμα φοβαμαι να κοιμηθω μαζι σας

αχ καποτε θα ερθει και για μενα αυτη η μαγικη στιγμη να κοιμομαστε 3 στο κρεβατι:D αχ συγκινηθηκα πρωι πρωι

Γελάς κι εσύ τέκνον Βρούτε ?????????????????? Καλομελέτα κι έρχεται.... να δω τί θα γράφεις όταν εμείς θα έχομεν ξε-παιδοκομήσει !!!!

χαχαχαχαχαχαχα αυτα σκεφτομαι!!!!! και ανυπομονω :o

μετα να δω πως θα νοσταλγω τις στιγμες που απλως κλωτσουσε στην κοιλια μου ουτε εκλαιγε ουτε τπτ

Πόσο πιο καλά αισθάνομαι που δεν έχω μόνο εγώ το παιδί που κλαίει... πολύ φοβάμαι ότι αν ενοικιάζαμε θα μας έδιωχναν .... μπορεί και να νομίζουν ότι τα κακοποιώ.. μέ τόσηηηη φωνήηηηη...

εμενα η απο κατω μου ενω ηταν ηρεμος ανθρωπος γενικα και δεν την ακουγες(λιγο στιμμενη βεβαια γιατι και το καλημερα αν το ελεγε με το ζορι το ελεγε) τεσπα απο τοτε που εμεινε εγκυος στο δευτερο ολο στριγγλιζε και αυτη και το μικρο της αγορακι , ειλικρινα μια μερα που το ακουγα ΟΛΗ μερα να κλαιει και να οδυρεται πηρα τηλ τον αντρα μου να τον ρωτησω:"να παρω την αστυνομια?"

η απο κατω μετακομησε πριν ενα μηνα γιατι ειναι στρατιωτικος οποτε τωρα δεν ξερω τι κανει...

!

εχω και σε αλλες να απαντησω

θα επανελθω αργοτερα

μακια σας!!!!!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω εχω εκπαιδευθει να ειμαι πιο ψυχραιμη σε οτι κι αν εχει συμβει. απο τοσους γιατρους που εχω γυρισει και ολα αυτα που εχω ακουσει, εχω καταντησει κινητη εγκυκλοπαιδεια :D:D

και ειμαι γενικοτερα πιο ψυχραιμη σε σημειο να με εχουν χαρακτηρισει και αναισθητη αλλά απαντησα καταλλήλως διοτι διαθετω και μεγαλο στομα :lol::lol::lol:

ο μικρος εχει πεσει και εχει χτυπησει ασχημα, οσες ηταν γυρω ουρλιαζαν, η μια ειχε αρπαξει το τηλεφωνο να καλεσει ασθενοφορο κι εγω απλα επαιρνα αγκαλια το παιδι, το επλενα να συνεφερει του εκανα δυο ερωτησεις για να δω επαφη (δεν μιλαμε κιολας αλλα τα δυο πραγματα που λεει του τα τσεκαρω) και τον αφηνα κατω να κανει οτι θελει αυτος.

αφου εβλεπα οτι το παιδι ηταν οκ εριχνα ενα μπινελικι στις γυρω για την υστερια τους :lol::lol::lol:

εδω φαγαμε χειρουργειο 2,5 ωρες και δεν ξαπλωθηκα πουθενα, θα μασησω με τα απλα; ;)

love δυστυχως ο ανδρας μου αν και εχει μαλλιασει η γλωσσα μου, δεν τα καταλαβαινει τα βασικα....


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

ντιντι ολα εχουν ενα κολπο. οταν το μωρο ειναι μικρο εννοειται οτι μολις κλαψει τρεχεις γιατι ειναι ο μονος τροπος επικοινωνιας του για ολα (πεινα, πανα, πονακια κλπ)

οσο μεγαλωνει, και μετα τον χρονο - 1,5 αρχιζουν τα κλαμματα - νευρα και λιγο αργοτερα τα λεγομενα κλαμματα - "σου σπαω τα νευρα για να γινει το δικο μου" :D:D:D:D

σε αυτα τα κλαμματα θα μαθεις να κλεινεις τα αυτια σου γιατι απαξ και πεσεις στην λουμπα να του κανεις το παραλογο χατηρι για να μην το ακους, εχασες το παιχνιδι

εμενα που δεν μιλαει οταν δεν τον αφηνω να κανει κατι πεφτει κατω κλαιει σκοτωνεται, κρυφοκοιταζει κιολας να δει αν τον βλεπω :D:D:D. εγω αταραχη. κοιταζω τηλεοραση ή βγαινω στο μπαλκονι. οσο ειμαι εξω, σταματαει. μολις μπαινω μεσα ξανα τα ιδια :D:D:D:D τον αφηνω εκτονωνεται και μετα μονος του παει ασχολειται με κατι αλλο.


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Ντίντι μου

ΜΗΝ αγχώνεσαι με το τί σε περιμένει ΆΛΛΩΣΤΕ το κάθε παιδί είναι μοναδικό όπως κι εμείς άρα εμπεριέχονται πάρα πολλοί παράγοντες ....

Καλα ... περνάνε μια ψιλο-εφηβεία αλλά ΟΚ όταν έρχεσαι πλέον αντιμέτωπη βρίσκεις τρόπο να την παλέψεις (λέμε τώρα) !

Γέννα εσύ με το καλό το παιδάκι σου -γερό να είναι- κι έχεις να χαρτάσεις τον 1ο χρόνο αγκαλιές φιλιά μωρουδίλα ... ουουου τί καλά !

Υδροχόος θα είναι ?????? α καλά παιδί του Αέρα αν σου λέει κάτι αυτό .... έχω το μεγάλο παιδί (τον Λοβ ντε) και ΜΟΝΟ τα καλύτερα θα σου πω.... καλά παιδιά είναι σε γενικές γραμμές ονειροπόλοι όμως, αγαπησιάρηδες, λίγο σα να μην πιάνεις και όσα σκέφονται (δλδ δεν εξωτερικεύονται και τόσο εύκολα) ... χα χα τώρα "τον θάβω" ή μου φαίνεται ?????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Είμαι σε διαδικασία update των νέων σας, εν μέσω μπόλικης δουλειάς!Έλπίζω να είστε καλύτερα σήμερα όσες είχατε κρυολογήσει αυτές τις μέρες!

Το μενού σήμερα έχει φακές.

Πάω για διάβασμα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

ντιντι ολα εχουν ενα κολπο. οταν το μωρο ειναι μικρο εννοειται οτι μολις κλαψει τρεχεις γιατι ειναι ο μονος τροπος επικοινωνιας του για ολα (πεινα, πανα, πονακια κλπ)

οσο μεγαλωνει, και μετα τον χρονο - 1,5 αρχιζουν τα κλαμματα - νευρα και λιγο αργοτερα τα λεγομενα κλαμματα - "σου σπαω τα νευρα για να γινει το δικο μου" :D:D:D:D

σε αυτα τα κλαμματα θα μαθεις να κλεινεις τα αυτια σου γιατι απαξ και πεσεις στην λουμπα να του κανεις το παραλογο χατηρι για να μην το ακους, εχασες το παιχνιδι

εμενα που δεν μιλαει οταν δεν τον αφηνω να κανει κατι πεφτει κατω κλαιει σκοτωνεται, κρυφοκοιταζει κιολας να δει αν τον βλεπω :D:D:D. εγω αταραχη. κοιταζω τηλεοραση ή βγαινω στο μπαλκονι. οσο ειμαι εξω, σταματαει. μολις μπαινω μεσα ξανα τα ιδια :D:D:D:D τον αφηνω εκτονωνεται και μετα μονος του παει ασχολειται με κατι αλλο.

μπραβο σου ταζ μου! σε ολα δικιο εχεις!!!

οπως ειπε και η καντυ , να γεννησω με το καλο και μετα να δω τι μαμα θα γινω...

μακαρι να εχω τη δικη σου δυναμη να το αντιμετωπιζω οπως εσυ!!!!

Ντίντι μου

ΜΗΝ αγχώνεσαι με το τί σε περιμένει ΆΛΛΩΣΤΕ το κάθε παιδί είναι μοναδικό όπως κι εμείς άρα εμπεριέχονται πάρα πολλοί παράγοντες ....

Καλα ... περνάνε μια ψιλο-εφηβεία αλλά ΟΚ όταν έρχεσαι πλέον αντιμέτωπη βρίσκεις τρόπο να την παλέψεις (λέμε τώρα) !

Γέννα εσύ με το καλό το παιδάκι σου -γερό να είναι- κι έχεις να χαρτάσεις τον 1ο χρόνο αγκαλιές φιλιά μωρουδίλα ... ουουου τί καλά !

αχχχχχχχχ

Υδροχόος θα είναι ?????? α καλά παιδί του Αέρα αν σου λέει κάτι αυτό .... έχω το μεγάλο παιδί (τον Λοβ ντε) και ΜΟΝΟ τα καλύτερα θα σου πω.... καλά παιδιά είναι σε γενικές γραμμές ονειροπόλοι όμως, αγαπησιάρηδες, λίγο σα να μην πιάνεις και όσα σκέφονται (δλδ δεν εξωτερικεύονται και τόσο εύκολα) ... χα χα τώρα "τον θάβω" ή μου φαίνεται ?????

τα ιδια ακουω για τους υδροχοους και οτι ειναι "τρελοι" (με την καλη εννοια )

να σου πω οταν λες αγαπησιαριδες εννοεις οτι θα γυρναει απο το σχολειο και καθε μερα θα του αρεσει και αλλο κοριτσακι?

ή θα ερχεται και θα με αγκαλιαει συνεχεια και θα μου λεει μανουλα σ'αγαπω πολυ(αχχχχχχχχχ λιωνωωωωωωωω) και μανουλα μυριζεις πολυ ωραια και μανουλα εισαι πολυ ομορφη (νο κομμεντς:rolleyes:)


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα ολη μερα!

Περαστικα σε ολα τα αρρωστα τις μαγειροπαρεας μας.

Σημερα εχουμε καλοκαιρινη μερα.....ζεστηηηηηηηηηη!!!!!

Θα ταισω το θησαυρο και θα βγουμε βολτα στις κουνιες.

Για φαγητο ακομα δεν ξερω τι θα φτιαξω....μαλλον θα παρω κατι σε λαδερο απο σμ.

Μακια σας


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

:P ΥΔΡΟΧΟΟΣ

Είναι ένα παιδί με ελεύθερο πνεύμα. Ψάχνει από μικρό τον δικό του δρόμο. Ένα δρόμο που θέλει να είναι διαφορετικός από τα άλλα παιδιά. Θέλει να γίνει ο εαυτός του επιλέγοντας το δικό του στυλ. Δεν δεσμεύεται με την οικογένεια και τους θεσμούς. Έχει πολλά χόμπι και είναι πολύ κοινωνικό. Το παιδί Υδροχόος πρέπει να διδαχτεί τον αυτοέλεγχο. Πρέπει να μάθει να συμβιβάζεται και να δέχεται τις απόψεις των άλλων λιγότερο δύστροπα. Βαριούνται εύκολα την ρουτίνα και θα πρέπει συνεχώς να ανανεώνετε το ενδιαφέρον τους με καινούρια ερεθίσματα. Επειδή είναι απρόβλεπτο θα πρέπει βρίσκεστε κοντά του χωρίς να νοιώθει καταπίεση. Με τη φιλική σχέση θα μπορέσετε να παρακολουθήσετε το ρυθμό του και τις αγωνίες του.

Η μητέρα Κριός πρέπει να χαμηλώσει τους τόνους της εάν θέλει ο μικρός ατίθασος Υδροχόος της να υπακούσει. Αλλιώς ο ανταγωνισμός θα γίνει εμπόδιο για τις καλές σχέσεις τους.

Η μητέρα Ταύρος πρέπει να δείξει κατανόηση στην εκκεντρικότητα του μικρού της Υδροχόου. Να καταλάβει ότι έχει ένα δικό του τρόπο να εκδηλώνεται και να κτίζει την προσωπικότητά του.

Η μητέρα Δίδυμος είναι αρκετά κοντά στην ιδιοσυγκρασία του μικρού της Υδροχόου. Μπορούν να είναι μαζί και ωστόσο να μη νοιώθουν καταπιεσμένοι. μεταξύ τους.

Η μητέρα Καρκίνος πρέπει να προσπαθήσει να δώσει την ελευθερία που ζητά. ο μικρός της Υδροχόος. Έτσι θα μπορέσει να ενισχύσει την εφευρετικότητα του και να βρει τον εαυτό του μέσα από αυτό.

Η μητέρα Λέων έχει πολύ καλή σχέση με τον μικρό προοδευτικό της Υδροχόο. Δέχεται τις απόψεις του. και εκείνος ακούει τις δικές της.

Η μητέρα Παρθένος θα δυσκολευτεί να μείνει αμέτοχη στην απρόβλεπτη συμπεριφορά του μικρού Υδροχόου. Θα ήταν όμως καλό να ενθαρρύνει το "εγώ" του δείχνοντας την εμπιστοσύνη της για να μην απομακρυνθεί από το παιδί της.

Η μητέρα Ζυγός ίσως συμβιβαστεί με την προκλητική στάση του μικρού της Υδροχόου κατανοώντας ότι είναι ένα παιδί λίγο ξεχωριστό από τα άλλα. Ο μικρός πολύ πιθανό να το εκτιμήσει αυτό και να το ανταποδώσει με τον τρόπο του.

Η μητέρα Σκορπιός θα πρέπει να γίνει λιγότερο απαιτητική με τον μικρό επαναστάτη Υδροχόο. Πρέπει να αντιληφθεί ότι δεν θέλει κανενός είδους δέσμευση αλλά τον αέρα της ελεύθερης κίνησης. Τότε μόνο δεν θα πληγώσει ο ένας τον άλλο.

Η μητέρα Τοξότης και το Υδροχόος έχουν αλληλοκατανόηση αφού και οι δύο είναι εξερευνητές της ζωής και αγαπούν τις εμπειρίες.

Η μητέρα Αιγόκερως μπορεί να δείχνει ψυχραιμία με τον μικρό της Υδροχόο. Στην ουσία όμως δυσκολεύεται να δεχτεί ότι αντιστέκεται ο μικρός της στους κοινωνικούς θεσμούς και στα κοινωνικά δεδομένα.

Η μητέρα και το παιδί στο ζώδιο του Αιγόκερω είναι πολύ ταυτόσημη σχέση λόγω πολλών κοινών χαρακτηριστικών. Η μεταξύ τους σχέση όμως μπορεί να κλονιστεί μερικές φορές, εάν προβάλλουν τον εγωισμό τους.

Η μητέρα Ιχθύς νοιώθει έντρομη με τις τάσεις φυγής του μικρού της Υδροχόου. Ο συναισθηματισμός της θα μπορούσε να διαφοροποιηθεί σε θετική σκέψη για το καλό του μικρού της επαναστάτη.

Link to comment
Share on other sites

να σου πω οταν λες αγαπησιαριδες εννοεις οτι θα γυρναει απο το σχολειο και καθε μερα θα του αρεσει και αλλο κοριτσακι?

ή θα ερχεται και θα με αγκαλιαει συνεχεια και θα μου λεει μανουλα σ'αγαπω πολυ(αχχχχχχχχχ λιωνωωωωωωωω) και μανουλα μυριζεις πολυ ωραια και μανουλα εισαι πολυ ομορφη (νο κομμεντς:rolleyes:)

Μπα δεν το κόβω να είναι ιδιαίτερα "δεμένος" με την μαμά πάντοτε αν κρίνω από τον άντρα μου την αγαπάει μεν αλλά μπορεί και χωρίς εκείνη...;)

αγαπησιάρης εννοώ ότι συνήθως οι Υδροχόοι αγαπάνε μια και καλή, για πάντα, για να κάνουν οικογένεια επειδή τρέφουν απεριόριστη αγάπη (και) για τα παιδιά....

Τέτοιο φρούτο που περιγράφεις με ατελείωτα γλυκόλογα, λόγια αγάπης προς εμένα και που θα κουβαλάει την κάθε νέα σύντροφο.... για νύφη.... ο γιος μου ...ήτοι ΚΡΙΟΣ με τα όλα του !!! Μη σου πω ότι θα κάνει και 1-2 γάμους έτσι για πλάκα... :rolleyes:

Θα ταισω το θησαυρο και θα βγουμε βολτα στις κουνιες.

καλά να περάσετε !

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω διαβάζω και στην τελευταία σελίδα δεν έχω φτάσει ακόμη!!!

Φωτεινούλα να χαίρεσαι την Πολυξένη σου!

ggeny και ntemiiii καλώς ήρθατε στην πάρέα μας! Μας πετύχατε σε πολυλογότατη φάση!!!

Ιωάννα μου μια χαρά τα πας με το τάισμα της μπουμπούς! Μπράβο! Τα αδερφάκια της πως την αντιμετωπίζουν?

Συνεχίζω......


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...