Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, dec-e said:

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

      Πολύ όμορφη τοποθέτηση ! 

      2 hours ago, Kathrin17 said:

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      Συμφωνώ απόλυτα !!! Μακάρι και εγώ να είχα αυτή τη λογική νεότερη όταν ήμουν ! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες!

Φεφη, Ελενη, Αφροδιτη και Ταζ περαστικά σας! Άρχισαν τα προβληματα ε; Ε με τετοιο καιρο!

Κι εγω θελω να αργησουν οι βροχες και τα κρυα αλλά για άλλο λογο. Να προλαβουμε να φυγουμε απο δω που εχει τρομερη υγρασία για να μην τρεχω με τη γιαγια μας και το αναπνευστικο της.

Για που με το καλό? Αν δεν είμαι αδιάκριτη!

Αγγελικουλα καλως μας ξαναηρθες.

Καλώς σας βρήκα!

Φιλια

γεια σας και παλι

τελικα αποφασισα να μην τον παω. θα τον πλακωσω τρεις μερες στον ορο και το οτριβιν το βραδυ κι αν δεν βελτιωθει μεχρι την παρασκευη, θα τον παω τοτε που θα ειμαστε και απεναντι στην παιδιατρο σε εναν αλλο εργοθεραπευτη που εκλεισα ραντεβου για να τα πουμε. ετσι κι αλλιως και η παιδιατρος αυτο θα μου ελεγε να κανω οποτε τι να τρεχω μεχρι εκει απο τωρα;

Συνήθως οι γιατροί δεν προχωρούν σε αγωγή πριν τις τρεις μέρες για να έχουν μία πιό ολοκληρωμένη εικόνα της κατάστασης. Καλά έκανες!

περαστικα και στα δικα σας παιδακια.

εμεις καπνιζουμε και οι δυο αλλά μονο στο μπαλκονι με κλειστα παραθυρα για να μην μπαινει μεσα. μεσα στο σπιτι δεν καπνιζει κανεις, ουτε επισκεπτης. οποιος θελει εξω. τον χειμωνα βεβαια ειναι τραγικα με το κρυο και την βροχή αλλά δεν υπαρχει περιπτωση για κατι αλλο. εκτος αν το παρουμε αποφαση να το κοψουμε και παπαλα....

Μήπως αυτό θα ήταν το καλύτερο?

αφροδιτη τα πεσιματα δυστυχως ειναι κατι που δεν μπορεις να αποφυγεις. απλα παρακολουθεις το παιδι κι αν δεις οτι κατι δεν παει καλα, τοτε τρεχεις....

εμεις το ζευγος σε θεματα αρρωστιας του μικρου μονο ξυλο που δεν παιζουμε. ο αντρας μου παντα θεωρει οτι φταιω εγω :rolleyes::rolleyes: και με ρωταει συνεχεια αν του εκανα ορο, αν του εδωσα φαρμακα, μολις ακουει τον μικρο να φτερνιζεται καθεται απο πανω του και αρχιζει την μιρλα.... ε δεν μπορω. ενταξει παιδι ειναι και αρρωσταινει τι να κανω; σε γυαλα θα τον κλεισω; και να πεις οτι κανουμε και τιποτα εξτριμ... ουτε ιδρωνει ουτε παγωμενα ουτε τιποτα. βρεθηκε με τα ξαδερφια του μια μερα, αυτα δεν ειχαν εκδηλωσει τιποτα και την επομενη μερα εκδηλωθηκε και στα τρια. ε να μυρισω τα νυχια μου; :evil::evil:

Ασχολίαστο θα το αφήσω........

ασχετο αλλα πριν φυγουμε θα φτιαξω μια ζυμη να φουσκωνει για ενα ψωμακι που μου φανηκε ευκολο και νοστιμο. αν βγει καλο θα βαλω συνταγη

Περιμένουμε λοιπόν.....

Ντίντι μου

Υδροχόος θα είναι ?????? α καλά παιδί του Αέρα αν σου λέει κάτι αυτό .... έχω το μεγάλο παιδί (τον Λοβ ντε) και ΜΟΝΟ τα καλύτερα θα σου πω.... καλά παιδιά είναι σε γενικές γραμμές ονειροπόλοι όμως, αγαπησιάρηδες, λίγο σα να μην πιάνεις και όσα σκέφονται (δλδ δεν εξωτερικεύονται και τόσο εύκολα) ... χα χα τώρα "τον θάβω" ή μου φαίνεται ?????

Κι εμένα ο συζυγάτος Υδροχόος είναι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Γεια σας κορίτσια.

Έφτιαξα γεμιστά και ένα ρύζι με γάλα ξεχωριστά για τη μικρή.

ο μικρος αρρωστησε και μπορει να παμε παιδιατρο, θα δουμε...

Ααα περαστικά του κι ελπίζω να μη χρειαστεί γιατρός, να είναι κάτι απλό.

Ερώτηση: Έχει κάνει καμιά βελονισμό να μου πει εμπειρία και αποτελέσματα;;

Όχι, αλλά έχω ακούσει ότι όσοι έχουν πετύχει γνώστες του αντικειμένου, έχουν δει την απόλυτη βελτίωση. Άρα το πρόβλημα είναι αν θα πετύχεις σωστό άνθρωπο που να γνωρίζει πάρα πολύ καλά πώς να χειρίζεται και πώς να κάνει καλό στον ασθενή μέσω του βελονισμού.

Εβιρι μου το είχε πει το καλοκαίρι μια φιλή αυτό με την μετακίνηση των παιδιών και την κοιτούσα σαν χάνος!!!Καλά δεν φοβούνται μην τους συμβεί κάτι;;;;;:shock:

Ξέρω κι εγώ.

ειμαι πολυ ταραγμενη!!!η μικρη απο χθες εχει τρομερο βηχα που αυξηθηκε τραγικα!!!πηραμε πιο ισχυρες σταγονες.

Την καημένη, περαστικά της να γίνει γρήγορα καλά.

επεσε απτο διπλο κρεβατι στο πλακακι!!!

Σύμφωνα με την περιγραφή που δίνεις, δεν έπαθε τίποτα το παιδί. Μη φοβάσαι.

κ εμείς απόγευμα παιδίατρο. βράζει το στήθος της, ο βήχας επιδεινώθηκε.

Ρε τι πάθαμε, κοίτα στα καλά καθούμενα τι σου έμελλε.

Εβιρι μου εμενα δεν μου εκανε καμια εντυπωση αυτο που ειπες. Ειναι τοσο διαφορετικος λαος και τοσο διαφορετικα δομημενες πολιτειες που πραγματικα θεωρουν αυτονοητο να πηγαινουν μονα τους τα παιδια στο σχολειο απο πολυ μικρη ηλικια. Σε τετοια θεματα τα παιδια τα σκληραγωγουν. Έχουν εντελως διαφορετικη νοοτροπια απο εμας τους μεσογειακους λαους.

Πολύ σωστά τα λες.

Link to comment
Share on other sites

ανάμεσα σε άλλα πολλά που μου έδωσε ...

το κάπνισμα δεν μπορώ να κόψω ούτε για λίγες μέρες κ με κράζουν όλοι...

και πολύ καλά κάνουν ντίαρ!

μου είχες πει για πρόπολη για ιγμορίτιδα. της χελθ έηντ; σπρέυ; θύμησέ μου.

μεταξάκι μου δεν είμαι εοππυ ούτε ικα, δεν ελέγχονται ον λάην, γι'αυτό το παίζουν αρτιδαράδες!

δεν δικαιολογούν άδεια ασθενείας. τα γαλλικά μου τα φρεσκάρω κάθε πρωί.

Ρε φούτη μου δεν καταλάβαίνουν τίποτα? Τι ζώα!!!!

α, ο φέφος μου είχε πετάξει κ εκεί εξαγριώθηκα, ότι για χάρη μου πάει το παιδί σχολείο!!!!!!!κ να τα αποτελέσματα!!!!!!!!!!!

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:κανένα εμότικον που τραβάει τα .υζιά του δεν έχουμε????

καλημέρα περιστεράκι μου κ αγγελικούλα!

ποιό λεμόνι έλεν;

Εγώ της έστειλα ενα mail το οποίο και θα σου στείλω αύριο κι εσένα.

Είχε θέμα και δεν σου το έστειλα από την αρχή και μετά ξεχάστηκα από την δουλειά! Σόρρυ! Θα επανορθώσω:)


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

γειά σου άννι αμου! όντως ένα 4ωρο είναι σωτήριο!

το παραπάνω μην το συζητάς. έχει κ αρνητικές επιπτώσεις.

ρώτα με που μου λείπει τόοοοοτο, που λέει κ η χιονάτη!

Φέφη φαρμακευτική πρόπολη σε σταγόνες θα ζητήσεις. Είναι σαν βάμα ιωδίου.

Το έλαιο είναι για να ξεμπουκώνεις και να ανοίγουν τα πνευμόνια!

ΤΥ!

ρε ντίντι τί πλάκα έχεις με την περιγραφή για το ζωντανό!

καλημέρα κάγκλυ!

Αγγελικούλα, έβηχε το παιδί, κ καπάκι ο φέφος "αχ, ρύπα, αχ ρύπα μου" κ το παιδί γύριζε κ τον κοιτούσε με γουρλωμένα μάτια! τύπου μας την έπεσαν!

ε, του τα είπα κ εγώ, μου τα είπε κ αυτός κ σώσαμε...:rolleyes::oops:

στο τέλος το εμπεδώσαμε!

αυτό το ημότικον με τα υζιά, να το βάλεις να το κάνω κόπυ παντού στο γραφείο! δεν την παλεύω!

ρωτάω κάτι που δεν ξέρω, για να το κάνω σωστά κ ακούω φίφες. όπου π, βάλτε π!

δηλαδή μεσιέ, αν το ήξερα, θα σε ρώταγα;

αφού δεν το ξερω, ρωτάω.

αν δεν ρωτήσω, θα κάνω πατάτα κ δεν θα διορθώνεται.

μετά ποιός θα την ακούσει; ο φεφίκος ντόλμπυ!

γειά σου εβιρούλα μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγωνιούσατε πιστεύω, ε?:rolleyes: Ο κομήτης Ζωπ προσγειώνεται για λίγο στις οθόνες σας!:tongue:

Τι μου κάνετε παλιοκόριτσα? Λείπω πολλές μέρες, τι να πρωτοσχολιάσω, δεν θυμάμαι κιόλας πολλά - τέτοιες γαλιάντρες που είστε!

Έχω δέκατα, πονόλαιμο, συνάχι και πόνους στα κόκαλα = πρώτη ίωση της σεζόν.:shock: Ξοπίσω ακολουθεί κι ο γιόκας μου απ' ότι φαίνεται, ελπίζω να την γλυτώσει και να μη κρεβατωθεί τελικά! Εγώ όπως αντιλαμβάνεστε, την περνάω στο πόδι:? (πλην ενός απογεύματος που έπεσα του θανατά).

Η δουλειά καλά... το σχολείο του μικρού πολύ καλά (σαν να μεγάλωσε, τον βλέπω πιο ήρεμο και συνειδητοποιημένο).:D

Να καλοσωρίσω τα νέα κορίτσια!

Εβίρι, δεν μου κάνουν και μεγάλη εντύπωση τα καμώματα των πολιτισμένων Γερμανών...

Δωράκι μου, σμουτς! Ευχαριστώ, πάντα με θυμάσαι!

Αννούλα, αντιστέκομαι ακόμη στο φατσοβιβλίο...

Περιστεράκι, τι έχεις κοριτσάκι μου?

Ελένη, μου διέφυγε μάλλον... Έχεις καταλήξει κάπου με γιατρό και εξετάσεις? Νοιώθεις καλύτερα?

Φέφη, μη τρομάζεις. Η βρογχίτιδα είναι σοβαρή αλλά αντιμετωπίσιμη, αν προσέξεις. Θέλει σωστά φάρμακα, σωστή θερμοκρασία (σώματος/σπιτιού), πολύ ξεκούραση και καλό (ποιοτικό) φαγητό.

Έχω μάστερ στο θέμα μιας και πριν από (πολλά:mrgreen:) χρόνια, έπαθα τη πρώτη μου μεγάλη βρογχίτιδα. Σπούδαζα στη δεύτερη σχολή και ταυτόχρονα δούλευα σε μια εταιρεία. Ξεκίναγε η μέρα μου στις 7 το πρωί και δεν τελείωνε πριν τις 2 τα μεσάνυχτα! Όταν γονάτισα, πήγα σέρνοντας στη πνευμονολόγο.:cry: Στην αρχή, το υποτίμησα, δεν ακολούθησα και πιστά τις συμβουλές της:oops:, οπότε... Φαντάσου, πήρα τόσες πολλές συνεχόμενες άδειες τότε που είχα γίνει αντικείμενο συζήτησης στην επιτροπή του ΙΚΑ και στην εταιρεία που εργαζόμουνα!:roll:

Όλη αυτή η ιστορία μου άφησε μια "ευπάθεια" (εντάξει κι από μικρή ήμουν κάπως αδύναμη και πολύ αδύνατη και πολύ κακόφαγη και και και και και...), οπότε κάθε φορά που περνάω μια σοβαρή ίωση, τσουπ και η φιλενάδα μου η βρογχίτιδα... Βοηθάει βέβαια και το γεγονός ότι δεν έκοψα/κόβω το τσιγάρο...

Γι' αυτό σου λέω : Δες το θέμα χωρίς φόβο αλλά με πάθος (για ανάρρωση)!

Εύχομαι περαστικά και σε σένα/Φέφο/Φεφόπαιδο και στο παιδάκι της Ταζ και... δεν θυμάμαι - είναι κάποιος άλλος άρρωστος?:confused:

Καλό μεσημέρι και πολλά φιλιά σε όλες σας!!

υ.γ. Για τα παιδιά μας που παραφέρονται... Ναι, υπάρχουν και εκρηκτικές προσωπικότητες από dna αλλά υπάρχει και το "δώσε θάρρος στο χωριάτη, να σ' ανέβει στο κρεβάτι"... Παθούσα και μαθούσα (πιστεύω).:cool:

έντιτ : Οι Υδροχόοι φοβεροί τύποι γενικώς... αλλά άπιαστοι βρε παιδί μου...


Link to comment
Share on other sites

Ζωπ περαστικά σου! Ελπίζω να μην σε κρεβατώσει η ιωσούλα και να την περάσεις στο πόδι! Και φυσικά να σταματήσει μόνο σε σένα!

Αυτό το ¨Δώσε θάρρος στον χωριάτη ¨ ξαναπές το! Το περνάω κι εγώ με τον μικρό που του έχουν αδυναμία η γιαγιά και η αδερφή του και γίνομαι κακιά όταν προσπαθώ να μαζέψω τα λουριά!!!:?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Αγωνιούσατε πιστεύω, ε?:rolleyes: Ο κομήτης Ζωπ προσγειώνεται για λίγο στις οθόνες σας!:tongue:

Που εισαι ρε φιλεναδα;Σε χασαμε μαρη!!!!

Ενοειτε οτι εισαι παντα στο μυαλο μου και σημερις ετοιμαζομουν για να σου τηλ....ανησυχησα.

Περαστικα σου ευχομαι και το κυριοτερο,περαστικα στο παιδι!!!!!Φιλουρες...σμουυυυτς!!!!!

έντιτ : Υδροχοοι φοβεροί τύποι γενικώς... αλλά άπιαστοι βρε παιδί μου...[/quote]Ειμαι κορη υδροχοου....αλλα και συζυγος,βεβαιως βεβαιως!!!!;)


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερες

ωραιο εγινε το ψωμακι τελικα... τωρα θα ερθει και ο κριτης του μαστερ σεφ απο την δουλεια να με κρινει :rolleyes::rolleyes:

ευχαριστω για τα περαστικα. ανεβασαμε και δεκατα εμεις.... οποτε προσεχουμε πιο πολυ τωρα...

αγγελικη το ξερω οτι το καλυτερο θα ηταν να κοψουμε το τσιγαρο αλλά εχουμε κοψει τα παντα απο την ζωη μας. διασκεδαση, καφεδες κλπ ... εγω ολη μερα σπιτι με τον μικρο... δεν μας εμεινε και κατι αλλο απο το τσιγαρο, οποτε προς το παρον κανεις απο τους δυο δεν το παιρνει αποφαση.... :?

οι υδροχοοι ειναι αερηδες.... η πορεια τους εξαρταται απο τι θα βρουν μπροστα τους - διπλα τους.... ;)


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

ή θα ερχεται και θα με αγκαλιαει συνεχεια και θα μου λεει μανουλα σ'αγαπω πολυ(αχχχχχχχχχ λιωνωωωωωωωω) και μανουλα μυριζεις πολυ ωραια και μανουλα εισαι πολυ ομορφη (νο κομμεντς:rolleyes:)

Σκέτη γλύκα δηλαδή. Εεεε για να τα λέει αυτά το παιδί αλήθεια λέει.

Φωτεινούλα να χαίρεσαι την Πολυξένη σου!

Άχου εγώ το ξέχασα. Φωτεινή χρόνια πολλά για την Πολυξένη να την χαίρεστε.

Έχω δέκατα, πονόλαιμο, συνάχι και πόνους στα κόκαλα = πρώτη ίωση της σεζόν.:shock: Ξοπίσω ακολουθεί κι ο γιόκας μου απ' ότι φαίνεται,

Μακάρι να σας περάσει γρήγορα κι ανώδυνα.

Φαντάσου, πήρα τόσες πολλές συνεχόμενες άδειες τότε που είχα γίνει αντικείμενο συζήτησης στην επιτροπή του ΙΚΑ και στην εταιρεία που εργαζόμουνα!:roll:

Φαντάσου πόσο κακό είχες πάθει.

ωραιο εγινε το ψωμακι τελικα... τωρα θα ερθει και ο κριτης του μαστερ σεφ απο την δουλεια να με κρινει :rolleyes::rolleyes:

Ωωωω 'γεια στα χέρια σου.

ευχαριστω για τα περαστικα. ανεβασαμε και δεκατα εμεις.... οποτε προσεχουμε πιο πολυ τωρα...

Μακάρι να μείνει μόνο στα δέκατα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερούδια!!!

Και περαστικά μας με τα νέα μέτρα.... Πάντως έχουν πολύ θράσος και καθόλου τσίπα επάνω τους...

Θα ήθελα να πω πολλά αλλά θα με καρτώσει το ΕΣΡ!!!;)

Για σήμερα έκανα αρακούλη!!

Αγωνιούσατε πιστεύω, ε?:rolleyes: Ο κομήτης Ζωπ προσγειώνεται για λίγο στις οθόνες σας!:tongue:

Kαλωστον ζωπυροκομήτη!!!! Που είσαι καλέ;;; Σε χάσαμε τελευταία...

Έχω δέκατα, πονόλαιμο, συνάχι και πόνους στα κόκαλα

Περαστικά ρε κορίτσι! Και μην ανυσηχείς, λίγο πολύ όλοι το ίδιο περασαμε/περναμε!

Ελένη, μου διέφυγε μάλλον... Έχεις καταλήξει κάπου με γιατρό και εξετάσεις? Νοιώθεις καλύτερα?

Μάλλον κάτι σε ορμονικό-ψυχολογικό,γιατί παθολογικά δεν βρίσκουν κάτι..

υ.γ. Για τα παιδιά μας που παραφέρονται... Ναι, υπάρχουν και εκρηκτικές προσωπικότητες από dna αλλά υπάρχει και το "δώσε θάρρος στο χωριάτη, να σ' ανέβει στο κρεβάτι"... Παθούσα και μαθούσα (πιστεύω).:cool:

Αχχχχ πεστα ζωπυρακι.... Παθούσα κι εγώ όπως κατάλαβες!!!

Και λόγω dna, και λόγω αδυναμίας που της έχουμε, κοινώς μας έχει καβαλήσει!!!!:tongue::tongue:


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροκόριτσα!!!

Τι κάνετε?

Εμείς, όλη μέρα παίζουμε. Έχω αρχίσει να κουράζομαι λίγο, αλλά αφού έτσι ξεσπάει και δε γκρινιάζει, θα προσπαθήσω να τον αντέξω. Σε λίγο θα του βάλω επιγονατίδες-σφουγγαρόπανα. Γυρίζει που γυρίζει όλη μέρα, όλο το σπίτι, ας καθαρίσει και λίγο.

χαχαχα

Σήμερα δεν ξέρω τι θα φάμε. Θα πάω στη λαϊκή σε λίγο. Λογικά, κάτι θα βρω. Μπορεί να πάρω κανένα ψαράκι. Θα δείξει...


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

Περαστικα βρε κοριτσακι ασε ολους σας με τις ιωσεις!Τι πραγμα κ αυτο με το που μπηκε το Φθινοπωρο αρχισαν τα οργανα. Κ εμενα την προηγουμενη βδομαδα μου καναν κ τα δυο με διαφορα 4 ημερων εμετο 2-3 φορες κ τελος....

Φεφακι μεγαλη προσοχη κοριτσακι με την βροχιτιδα προσεξε μην σου αφησει ευαισθησια.Εμενα περσυ το χειμωνα που ειχαν τα μικρα μου ειχε πει η παιδιατρο ςπως βοηθαει πολυ να βγαινουν εξω για να μπορεσουν να ανασανουν ( ηταν κ χειμωνας με κρυο αλλα...) η στο μπανιο να φευγουν οι μυξες . Εγω εχω κ υγραντηρα αλλα δεν ειδα κ μεγαλη διαφορα.

Σημερα τρωμε φασολακια φρεσκα κ σαλατουλα.

Χτες κοριτσια εφτιαξα εκαν κεικ πολυ πολυ ωραιο. Μου ειχαν δωσει η μαμα κ η πεθερα ενα σωρο μηλα κ ειπα να τα αξιοποιησω.Εφτιαξα λοιπον μια δοση κεικ ασπρο με ξυσμα λεμονι κ τι εκανα. Εκοψα φετες μηλο κ εστρωσα στην βαση της φορμας.Μετα εκοψα παλι 2-3 μηλα σ εκυβακια κ τα εβαλα σε ενα κατσαρολακι με 1κσ ζαχαρη κ 1κγ μελι κ μαλακωσανε λιγο.Μωλις γινανε εριξα λιγες σταφιδες κ λιγη κανελα. Εριξα το μισο μειγμα του κεικ στην φορμα πανω απο τις φετες με τα μηλα.μετα εριξα το μειγμα με τα κομματακια μηλου -σταφιδας κ μετα παλι το υπολοιπο μειγμα του κεικ κ το εψησα κανονικα.Εγινε πεντανοστιμο κοριτσια.Δεν το σκεφτηκα μονο να βαλω κ λιγο κονιακ στα μηλαρακια οταν τα ειχα στο κατσαρολακι. Εχει μια γευση λιγο μηλοπιτας αλλα ειναι πολυ αφρατο κ καθολου λιγοτικο.Αφου εφαγε 2 κομματια ο γιος μου ο μεγαλος που δεν τρωει κεικ με τιποτα κ μου ελεγε γλυκισμα ειναι μανουλα μου!!:):)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

εβιρακι τελικα πιασαμε και το 38 ... ειχαμε ξενυχτια χθες βραδυ :(

ουτε ξερω τι να μαγειρεψω σημερα. μακαρι να μπορουσα να μην κανω τιποτα, εναν τραχανα για τον μικρο και τελος.... αλλά οταν σχολασει ο αντρας μου τι τρωει οεο; θα αρχισει την γκρινια και δεν εχω διαθεση....


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...