Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Lila ki είπε:

      Κορίτσια μου να σας ενημερώσω και εγώ για όσες ήμαστε κοντά στις εβδομάδες κ όσες έχουν εμπειρία ότι σήμερα είμαι 7 και 1 αλλά ο υπέρηχος με έδειξε 6… αρχικά λέει άδειος σάκος … μετά λέει βλέπω εμρυακα στοιχεία είναι πολύ μικρό μου είπε καρδιά να παλεύει ούτε λόγος δεν φαινόταν το έμβρυο κε ψάξιμο το είδαμε …μ είπε ίσως σταματησε να αναπτύσσεται ίσως ίσως … τέλος πάντων μου είπε να πάω σε μια εβδομάδα πάλι να δούμε τι γίνεται … αυτααααααααααα….. τι να κάνουμε αισιοδοξία και προχωράμε …  και να μην πάνε όλα καλα το έχω ξανά περάσει και κάπως το έχω πάρει ψύχραιμα … 

      Και μένα εχθές ο υπέρηχος το μέτρησε ως 6wd2 ενώ η γιατρός στα χαρτιά έγραφε 7w. Άρα και γω είμαι πιο πίσω όπως και συ. Επίσης επειδή είναι μικρό δε μπορέσαμε να ακούσουμε καρδια με κολπικό υπέρηχο μόνο με κοιλιακό. Στην αρχή το μηχάνημα έδειχνε ότι βρηκε 143 παλμούς αλλά δεν ακουγόταν ούτε φαινόταν το ζιγκ ζαγκ που κάνει όταν ακούς καρδια. Ακουσαμε αλλα οχι αμεσως και ευκολα...Αρα θα ακούσετε την επόμενη εβδομάδα!!!! 🙏

      πρίν από 12 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπομονή ! Εύχομαι να πάει όσο περισσότερο μπορεί! Όλα καλά θα πάνε!!

       

      Εγώ σήμερα πήγα για υπέρηχο να δούμε ενδομήτριο και πάλι δεν ήταν κατάλληλο. Δεν φαίνονταν οι 3 ζώνες που θα έπρεπε. Μου είπε να αφήσουμε μια περίοδο να έρθει να περάσει κ να δούμε την επόμενη. Απογοητεύομαι με αυτό το πραγμα. Στις άλλες 3 φορές που κάναμε δεν είχαμε τέτοιο θέμα. Όλο κάτι θα προκύπτει δλδ ; Δεν ξέρω

      Σε καταλαβαινω όμως είναι πολύ σημαντικό να έχετε το κατάλληλο ενδομητριο. Μπράβο που σταματάνε τη διαδικασία και νοιάζονται και δε στα βάζουν βιαστικά. Μήπως πρέπει να σου δώσουν άλλη αγωγή ώστε να το βοηθήσουν? Κάνε μια συζήτηση. Εύχομαι γρήγορα να έχεις θετικά αποτελέσματα!!!

      • Ευχαριστώ 1
      • Ευχή 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια.

Πολύ κρύο arnikol! και εγώ κυκλοφορώ με φόρμα πάνω κάτω, κάλτσες και παντόφλες! και δεν έχω κατεβάσει τίποτα χειμωνιάτικο!;) έξω κυκλοφορώ με αθλητικά παπούτσια και τζιν! αύριο θα ξεκινήσω να βγάζω λίγα λίγα πιο ζεστά ρούχα.

Eviri είναι η μαμά μου από Κρήτη... έχω ζήσει πάρα πολλά καλοκαίρια κάτω και την αγαπώ πολύ... και η πεθερά μου κρητικιά!

Σήμερα θα κάνω ψαράκι... έχω πέρκα... ίσως την κάνω στο φούρνο... περιμένω προτάσεις!:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημερούδια από μία συννεφιασμένη Αθήνα! Κάνει κρύο αλλά δεν βρέχει!!!

Σήμερα τρώμε λίγο κοτόπουλο λεμονάτο που έμεινε από προχθές μάλλον με πατατούλες τηγανιτές. Και έβγαλα από την κατάψυξη και σαλτσούλα ντομάτας οπότε θα φτιάξουμε και μία μακαρονάδα και τρώει ο καθένας ότι θέλει!

santibel έχεις δίκιο για την σκόνη και την στάχτη των ξύλων. Στο χωριό του άντρα μου έχουμε ξυλόσομπα και είναι λίγο μπελάς αλλά αυτή η μυρωδιά του ξύλου είναι άλλο πράγμα βρε παιδί μου!

Όσο για την πεθερά, όντως το καλύτερο είναι να μην δίνεις σημασία. Και αφού ο άντρας σου αναγνωρίζει την λάθος συμπεριφορά της μανούλας του το κάνει πιο εύκολο για σένα να την αγνοήσεις!

Εβιράκι μου δεν λέω τίποτα περισσότερο από την αλήθεια για σένα!

Αρετούλα χθες το απόγευμα πήρα την απόφαση να κατεβάσω χειμωνιάτικα μέσα στο Σαββατοκύριακο. Πάει το καλοκαιράκι μαμώτο!

Νίνα την ίδια δουλειά θα κάνουμε το σαββατοκύριακο!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και απο μένα στην όμορφη παρεούλα!

εμεις χθες ανάψαμε και την σομπούλα μας!... σήμερα εξω έχει 9 και μεσα 16... μέχρι το βραδάκι να δουμε που θα πάει!!!

πολύ αποτομα μας έπιασε το κρύο μπρρρρρρ!!

εγω σήμερα λέω να κάνω αρακά! αλλα σκέτο χωρίς κρεας! εχω λίγο μοσχαράκι και λέω να το κάνω αύριο βραστό!;)


1iRrp3.png?WKdQoeYE9HgWp2.png?bynEc7PS
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

βαλτε με κ μενα στο κλαμπ που δεν μπορω το κρυο μπρρρρ.Το απεχθανομαι!!

Δεν εχω προλαβει ακομα να διαβασω ολα τα ποστς ελπιζω να καταφερω μεσα στην μερα.Σημερα αν κ Παρασκευη εχω απιστευτη δουλεια....

Σημερα τρωμε οπως ειπα κ χτες περισευμα κοτοσουπα,εστειλε κ η μαμα ψωμι ζυμωτο κ κολοκυθοανθους γεμιστους κ εγω θα φαω μια απλη κ ταπεινη τονοσαλατα.Αχ κοριτσια μου εστειλε ενα ταπερ γεματο μουστοκουλουρα ποσο θα αντισταθω δεν ξερω...

Φιλια σε ολες τα λεμε αργοτερα

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και απο μένα στην όμορφη παρεούλα!

εμεις χθες ανάψαμε και την σομπούλα μας!... σήμερα εξω έχει 9 και μεσα 16... μέχρι το βραδάκι να δουμε που θα πάει!!!

πολύ αποτομα μας έπιασε το κρύο μπρρρρρρ!!

Σε πιό μέρος μένεις κορίτσι? Αν θέλεις απαντάς βέβαια!

εγω σήμερα λέω να κάνω αρακά! αλλα σκέτο χωρίς κρεας! εχω λίγο μοσχαράκι και λέω να το κάνω αύριο βραστό!;)

να σου πω εγω τον αρακά τον φτιάχνω πάντα σκέτο χωρίς κρέας.

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

Αφού δεν βρέχει καλά είμαστε!

βαλτε με κ μενα στο κλαμπ που δεν μπορω το κρυο μπρρρρ.Το απεχθανομαι!!

Μωρέ εγώ δεν έχω πρόβλημα με το κρύο. Η βροχή μου την δίνει!

Δεν εχω προλαβει ακομα να διαβασω ολα τα ποστς ελπιζω να καταφερω μεσα στην μερα.Σημερα αν κ Παρασκευη εχω απιστευτη δουλεια....

Όποτε βρεις χρόνο μας διαβάζεις και μας λες τα νέα σου!

Σημερα τρωμε οπως ειπα κ χτες περισευμα κοτοσουπα,εστειλε κ η μαμα ψωμι ζυμωτο κ κολοκυθοανθους γεμιστους κ εγω θα φαω μια απλη κ ταπεινη τονοσαλατα.Αχ κοριτσια μου εστειλε ενα ταπερ γεματο μουστοκουλουρα ποσο θα αντισταθω δεν ξερω...

Αγνόησέ τα επιδεικτικά! Άμα φας ένα θα χαλάσει ο κόσμος?

Φιλια σε ολες τα λεμε αργοτερα

Φιλιά και σε σένα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ggeny

ζυμωτο ψωμάκι? μμμμμμ!! μια λέξη με πολλά αρώματα!!

όπως και τα μουστοκούλουρα!!!

χειμώνας είναι μωρέ και κανα κιλό παραπάνω, θα κρυφτεί!!! (γνώμη μου!)

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

απο κεντρικη μακεδονία είμαι!! η νούμερο 2 περιοχή των χαμηλών θερμοκρασιών μετα απο νευροκόπη, γρεβενα, φλωρινα, και ορεστιάδα! και φέτος όπως το κόβω θα χουμε πολλλλλλλύ χαμηλές θερμοκρασίες!!!!

graphics-cold-678757.gif

να σε ρωτήσω στον αρακά απο αρωματικά τι βάζεις?

δηλαδη σελινο, μαιντανό και τέτοια!!


1iRrp3.png?WKdQoeYE9HgWp2.png?bynEc7PS
Link to comment
Share on other sites

Σαντυ μου εγω αν εχω -πολυ σπανια δηλαδη- βαζω ανιθο απο μυρωδικα.Συνηθως δεν βαζω τιποτα, ντοματα,αρακα,κρεμμυδι,καροτα κ πατατες!

Ε με ενα κανεις δεν παθαινει τιποτα, η υπερβολη ειναι το θεμα.εγω αν αρχισω να τρωω κουλουρια γενικα δεν σταματαω.

Αγγελικουλα μου καθιερωνεται πλεον Η παρασκευη ως μερα εκκαθαριση ψυγειου! Κριμα εναι να πεταμε τοσα φαγητα κ γλιτωνουμε κ ενα μαγειρεμα!

Εβιρακι μου ωραια η μπριζολιτσα!!

Αρετουλα θελω κ εγω γιγαντες!! Αχ πρπ κ εγω να κατεβασω κανα χειμωνιατικο.Θα φτιαξω των παιδιων το ΣΚ κ τα δικα μας βλεπουμε.

Καμια ζακετα μονο προς το παρον!

Φωτεινη πως ειναι η κουκλα σημερα?

Αννα πηγατε στο γιατρο?

Νινα εγω την περκα την κανω οπως ελεγα προχτες στην Αρετη.Την μαριναρω πρωτα σε λεμονι μουσταρδα κ μετα στο ταψακι κ απο πανω βαζω φετες ντοματα πιπερια.Εννοειται κ αλατι-πιπερι-ριγανη κ λαδι!

Link to comment
Share on other sites

Νίνα ωραία είναι με ντοματούλα (σάλτσα), κρεμμύδι, σκόρδο, μαϊντανό στο φούρνο και με πατάτες. Νομίζω η Τζένη είχε πει για μουστάρδα. Ωραία κι έτσι.

Κι εγώ σήμερα αθλητικά και τζην μέχρι να ξεπρηστεί το πόδι και ξαναφορέσω μπαλαρίνες, εκτός κι αν χρειαστεί να φορέσω κατευθείαν μπότες:rolleyes::(.

Κι εγώ Σαντιμπελ και Αγγελική χωριστά τα κάνω αρακά και κρέας, 2 φαγητά.

Τζένη αυτές οι μανούλες κάνουν τη ζημιά... Λέω στην πεθερά μου, ευτυχώς που δε ζω μαζί σου, γιατί θα είχα γίνει διπλάσια.:lol:

Εμένα βρε παιδιά μ'αρέσει το κρύο αλλά με ήλιο, όπως στην Αγγελική.

Σάντιμπελ, εγώ βάζω άνηθο στον αρακά που μ'αρέσει πολύ.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα!

Παρασκευη σημερα αλλά το κρυο της το εχει.

Εβιρακι η Αγγελικη την αληθεια ειπε. Εισαι η προεδρινα μας να μην το πει; Τι καιρο σας κανει εκει στο βορεια; Για το σχοινακι δεν ηξερα οτι ειναι τοσο καλή γυμναστικη - να κανω με την κορη μου παρεα

Τζενακι το ζυμωτο ψωμι ζηλευω. Για τα μουστοκουλουρα τι να πω...αν καταφερεις και συγκρατηθεις μπραβο σου.

Νινα δεν δοκιμαζεις τη συνταγη της Τζενης; εγω την κανω απλα τηγανητη οπότε δεν λεαι και τιποτα. Πως τα πηγατε κι εσεις απο κρυο;

Σαντιμπελ no news is good news που λενε και οι Αγγλοι. Η μη υπαρξη σχολιου σημαινει θετικο σχόλιο. Όσον αφορα το παστιτσιο εννοουσα στην κατσαρολα που εχω ετοιμα τα μακαρονια βαζω ελαχιστο απο τον ετοιμο κιμα και σαν να νοστιμιζουν λιγακι. Μετα τα βαζω στο ταψι κανονικα.

Εκει που εισαι θα τρωτε πολυ κρυο βρε παιδι μου. Καλα τα ξυλα αλλα κουραση να τα εχεις συνεχεια. Δινουν ομως αλλη θαλπωρη βε παιδι μου.

Αγγελικουλα γκρινιαζε οσο θελεις. Βεβαια αν ζουσες στο νησι μου χειμωνα οπως εγω που μουλιαζουμε στην κυριολεξια ή θα ειχες συνηθισει τη βροχη ή θα ειχες σαλταρει στην κυριολεξια.

Η μικρη εχει ακομα πυρετο και ακουγεται και μπουκωμενη. Χθες το βραδυ μου εκανε 39,7 και καθως ειχε πολυ ανησυχο υπνο εγω σχεδον δεν κοιμηθηκα παλι. Περιμενω να δω και την "συμπεριφορα" του μικρου θα κολλησει ή οχι;

Για σημερα εχει μεινει φαγητο απο χθες. Στον αντρα μου αρεσε πολυ, εμενα δεν μου εκανε ιδιαιτερη αισθηση. Βεβαια δεν ειχα και ιδιαιτερη ορεξη. Έχω κι ενα αγχος καπου βαθια μεσα μου μηπως δεν με ακουσει η μαμά μου και ερθει να δει τη μικρη και κολλησει που σημαινει οτι θα εχουμε τρεχαματα μετα.

Φιλακια και καλό ΣΚ


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

περαστικα βρε Φωτεινη μου!!!Κρατα την σε αποσταση την μαμα , εχεις τα παιδια μην τρεχεις περισσοτερο!!

Αν συνεχισει η μικρη πηγαινε την στην παιδιατρο να την ακροαστει.Οσο γι ατον μικρο μωρε τα παιδια στο ιδιο σπιτι ειναι ειναι δυσκολο να κρατησεις το ενα μακρυα απο το αλλο.Να ευχομαστε ολες μας να μην κολλησει ο μπεμπακος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

απο Σέρρες είμαι!! η νούμερο 2 περιοχή των χαμηλών θερμοκρασιών μετα απο νευροκόπη, γρεβενα, φλωρινα, και ορεστιάδα! και φέτος όπως το κόβω θα χουμε πολλλλλλλύ χαμηλές θερμοκρασίες!!!!

graphics-cold-678757.gif

Έχω έρθει στα μέρη σου! Ναι όντως έχετε κρύο εκεί!

να σε ρωτήσω στον αρακά απο αρωματικά τι βάζεις?

δηλαδη σελινο, μαιντανό και τέτοια!!

Φρέσκο κρεμμυδάκι και άνιθο βάζω.

Αγγελικουλα μου καθιερωνεται πλεον Η παρασκευη ως μερα εκκαθαριση ψυγειου! Κριμα εναι να πεταμε τοσα φαγητα κ γλιτωνουμε κ ενα μαγειρεμα!

Συμφωνώ!

Κι εγώ σήμερα αθλητικά και τζην μέχρι να ξεπρηστεί το πόδι και ξαναφορέσω μπαλαρίνες, εκτός κι αν χρειαστεί να φορέσω κατευθείαν μπότες:rolleyes::(.

Αρετούλα γιατί πρήστηκε το πόδι σου?

Κι εγώ Σαντιμπελ και Αγγελική χωριστά τα κάνω αρακά και κρέας, 2 φαγητά.

ναι μωρέ! Υποτίθεται πως τον αρακά τον φτιάχνεις για να μην τρως κρέας συνέχεια!

Τζένη αυτές οι μανούλες κάνουν τη ζημιά... Λέω στην πεθερά μου, ευτυχώς που δε ζω μαζί σου, γιατί θα είχα γίνει διπλάσια.:lol:

Αυτό ακριβώς έπαθα όταν πρωτομπήκα νύφη στο σπίτι. Επειδή μένουμε στο ίδιο οίκημα εκέινη με πρώτη ευκαιρία έφτιαχνε σε χρόνο μηδέν πίτες, σαν Ηπειρώτισα που είναι! Μόλις λοιπόν διαπίστωσα ότι δεν χώραγα στα ρούχα μου της ζήτησαμε μαζί με τον άντρα μου να σταματήσει γιατί δεν μας έβλεπα καλά! Τώρα ευτυχώς φτιάχνει σπανακόπιτα κάθε φορά που πηγαίνει λαική για να πέρνουν μαζί τους τα παιδιά στο σχολείο.

Εμένα βρε παιδιά μ'αρέσει το κρύο αλλά με ήλιο, όπως στην Αγγελική.

Σάντιμπελ, εγώ βάζω άνηθο στον αρακά που μ'αρέσει πολύ.

Καλημερα κι απο μενα!

Καλημέρα Φωτεινούλα!

Αγγελικουλα γκρινιαζε οσο θελεις. Βεβαια αν ζουσες στο νησι μου χειμωνα οπως εγω που μουλιαζουμε στην κυριολεξια ή θα ειχες συνηθισει τη βροχη ή θα ειχες σαλταρει στην κυριολεξια.

χαχαχα! Το θέμα είναι ότι η βροχή στο χωριό δεν με ενοχλεί. Βέβαια θα μου πεις αν είχα να κυκλοφορήσω και να πάω στην δουλειά ίσως να με ενοχλούσε. Αλλά ξέρω από υγρασία μιά και στα Γιάννενα άμα ξεκινήσει να βρέχει ξεχνάει να σταματήσει!

Η μικρη εχει ακομα πυρετο και ακουγεται και μπουκωμενη. Χθες το βραδυ μου εκανε 39,7 και καθως ειχε πολυ ανησυχο υπνο εγω σχεδον δεν κοιμηθηκα παλι. Περιμενω να δω και την "συμπεριφορα" του μικρου θα κολλησει ή οχι;

Την είδε γιατρός? Δεν σου έδωσε κάτι για την μυτούλα της?

Για σημερα εχει μεινει φαγητο απο χθες. Στον αντρα μου αρεσε πολυ, εμενα δεν μου εκανε ιδιαιτερη αισθηση. Βεβαια δεν ειχα και ιδιαιτερη ορεξη. Έχω κι ενα αγχος καπου βαθια μεσα μου μηπως δεν με ακουσει η μαμά μου και ερθει να δει τη μικρη και κολλησει που σημαινει οτι θα εχουμε τρεχαματα μετα.

Αυτά Φωτεινούλα θα τα έχεις φέτος με τον σταθμό. Τα περισσότερα παιδιά περνάνε από αυτό το σταδιο. Υπομονή και ψυχραιμία!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με τον γιατρο. Αφου ηταν μονο μια φορα τοσο υψηλος και δεν ποναει λαιμος κλπ θα περιμενουμε το τριημερο εκτος αν αλλάξει κατι. Στη μυτη της βαζω τον κυριο ορουλη που την κανει καλά. Το ξερω οτι με τον παιδικο θα τα εχω αυτα και το περιμενα και με τετοια αποτομη αλλαγη του καιρου. Για εξηγησε το ομως στον αντρα μου που ταλαιπωρειται η κορουλα του και αυτο κατα τη γνωμη του ειναι απαραδεκτο.

Εμεις και τα Γιαννενα ιδιο καιρο εχουμε. Γινεται ενοχλητικος μετα απο ενα διαστημα γιατι το νοιωθεις στα κοκκαλα. Το καταλαβαινεις απο το πως περπατανε τα γεροντια. Όμως δεν μπορεις να κανεις και τιποτε και το συνηθιζεις.

Κι η πεθερα μου φτιαχνει καταπληκτικες πιτες που κανουν ζημια. Ειμαι και επιρρεπης εγω σε κατι τετοια αφηστε...

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Αρετούλα μου έχεις δίκιο! Τα πόδια μας δεν κλείνονται εύκολα στο παπούτσι μετά το καλοκαίρι!

Φωτεινούλα δεν είναι μόνο ο άντρας σου! Το έχω εκούσει και από άλλους ...στοργικούς μπαμπάδες! Λες κι εμείς χαιρόμαστε που αρρωσταίνουν τα μικρά μας!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...