Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

ειδες ειδες Φωτεινη?? Χρυσοχερα!!!

Φρικαρε η μικρη με το φαγητο ε? Νωρις ειναι ακομα σιγα σιγα ολα θα γινουν!

Σταρενιο τρωει κ μενα ο δικος μου ενω εμενα δεν μου αρεσει καθολου εχοω μαθει απο την μαμα μου τον ξινο. Μου φαινεται εντελως μπλιαχ....

Αρνικολ μου μακαρι να ειχα κ εγω μια πεθερα σαν την δικη σου!!!Τυχερη νυφουλα!!!

Μακαρι να γινω κ εγω τετοια καλη πεθερα γιατι εχω κ δυο αγορια!! χαχαχα

Σαντιμπελ αν ειναι στραβοξυλο κ του πουλιου το γαλα ναα βαλεις μεσα παλι θα βρει να πει!! Οποτε φτιαξτο οπως ξερεις κ αρεσει κ σε ολους τους αλλους κ αν δεν της αρεσει να μην φαει.Τα ντελιβερυ τ θα κανουν, κλεφτες θα γινουν?

Εμενα μια φορα ειχαν ερθει τα πεθεριξ κ ειχα παστιτσιο που ολοι λενε πωςτο κανω τελειο κ ο πεθερος μου ξετρελαθηκε ζητησε κ αλλο πιατο κ ο συζυγος τα ιδια.Αυτη στην αρχη δεν της εβγαινε να παει καλη κουβεντα να παραδεχτει πως ειναι καλυτερο απο το δικο της κ μετα αφου ειδε πως ολοι λεγαν τα καλυτερα λεει ναι εχεις καλο χερι το εκανες πολυ ωραιο αλλα με μιση φωνη κ καρδια .... πεθερες σου λεει μετα !!

Αγγελικη κανα νεο απο την μικρη?

Κ εγω δεν ειχα καουρες αλλα μου ειχαν πει για ξινομηλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.

Έχω την τιμή να σας αναφέρω, ότι την Παρασκευή 04/09 η μεγάλη μου Εβιρίνα θα χορέψει στο Ηρώδειο με το σύλλογο "Κρήτες" στην εκδήλωση "Κρήτη και Πόντος σμίξανε".

Μακάρι να ήμουν εκεί να μπορούσα να τη δω από τις κερκίδες, να τη χειροκροτήσω, να είμαι η πρώτη που θα τη σφίξω στην αγκαλιά μου μετά το χορό και να της πω συγχαρητήρια.

Στιγμές και γεγονότα που χάνω και δε θα ξανάρθουν και δυστυχώς εγώ δε θα μπορώ να είμαι εκεί.

Έφτιαξα γίγαντες σήμερα που τους είχα επιθυμήσει.

Αρετηηηηηηηη... περιμένουμε σοκολατόπιτα εγώ, η Νίνα και η Έβιρι!

Δεν πρόλαβες να το φωνάξεις Αγγελική και η παραγγελιά εξετελέσθη.

Πηγα τη μικρη για 1,5 ωρα στον παιδικο και δεν ηθελε να φυγει. Για να δουμε.

Σε καλό δρόμο είναι.

Καθίστε βρε παιδιά να τη φτιάξω πρώτα, μετά να πετύχει, ε να μη δώσω και στα μικρά μου;...χαχαχα.... ό,τι περισσέψει πάντως θα σας το δώσω ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!

Εμείς μπορούμε να τη φάμε και πριν τη φτιάξεις.

Αχ Αγγελική μου μια απ'τα ίδια με την μπέμπα.... σήμερα θα την πάει ο Βασ στον παιδίατρο και μάλλον θα χρειαστεί εισπνοές γιατί βήχει...

Περαστικά της, τελικά δεν τη γλίτωσε. Σήμερα μήπως είναι καλύτερα;

o giatros moy edwse pht 26/10 kai anypomono na perasoyn oi meres na thn sfiksw sthn aggalia moy..

Πολύ σύντομα είναι. Σου εύχομαι να έχεις πολύ καλή γέννα.

ggeny η τάρτα έγινε καταπληκτική... τελικά όποτε έχω κάνει κάτι στο περίπου και με ότι μου έρχεται, αποδεικνύεται η καλύτερη επιλογή (από μετριοφροσύνη σκίζω...χα χα)

Αυτό δείχνει πόσο καλή μαγείρισσα είσαι.;);)

Λοιπον κοριτσακια η σοκολατοπιτα βγηκε φοβερη!

Αφού είναι από τα χεράκια σου, ήμουν σίγουρη.

Με τα κουλουρακια ειχα θεμα αλλα πρεπει να φταιει ο φουρνος μου γιατι αρπαξαν αμεσως.

Κι ο δικός μου φούρνος ενώ στην αρχή έψηνε στη θερμοκρασία που τον ρύθμιζα, τώρα μοιάζει, ότι η κάθε θερμοκρασία που βάζω είναι δυνατότερη από το κανονικό.

Εβιρακι κ εσεις ψαρακι χτες ε? δεν εχω φαει ποτε πανγκασιους ...

Είναι πολύ νόστιμο ψάρι και χωρίς κόκαλα, όλο ψαχνό. Αν το δοκιμάσεις τηγανητό θα με θυμηθείς.

Χτες έκανε ένα 37,6 αλλά ήπιε ντεπόν και δεν ξαναέκανε πυρετό.

Τι λέει το θερμόμετρο σήμερα; Πώς αισθάνεται το κορίτσι;

Κορίτσια πόσες είσαστε από Αθήνα?

Εγώ είμαι από Αθήνα, αλλά τώρα δεν κατοικώ εκεί. Μάλιστα είμαι πρώην Αργυρουπολίτισσα. Σύμπτωση εεεε;

εχει καμια κανένα μυστικούλη για υπέροχο παστιτσάκι που ξετρελαίνει πεθερες?...

χαχαχαχα να ξετρελαίνει ειδικά τις πεθερές εεε; Καλώς ήρθες Σάντιμπελ στο μαγειροκαφέ.

Τέτοια ώρα σίγουρα το έχεις φτιάξει, το έχεις δώσει και το έχει φάει φαντάζομαι η πεθερά σου. Όμως τα διάφορα μυστικά δε βλάπτουν να τα ξέρει κανείς ακόμη και για μια άλλη φορά.

Στον κιμά, εκτός από τα γνωστά υλικά, όπως είπαν και τα κορίτσια βάζω κι εγώ κανέλα και γαρύφαλλο. Στο τέλος του βρασίματος ρίχνω και λίγη τριμμένη φρυγανιά να απορροφήσει τις σάλτσες. Αν τύχει, να μείνει αρκετό ζουμί στην κατσαρόλα τότε θα σουρώσεις τον κιμά ή μπορείς να τον βγάλεις με τρυπητή κουτάλα σε μια πιατέλα, να αφήσεις την κατσαρόλα σε δυνατή φωτιά να απορροφήσει γρήγορα το νερό της σάλτσας και να ξαναβάλεις για 1΄- 2΄τον κιμά να πάρει την τελευταία σάλτσα που έμεινε.

Μόλις βράσω τα μακαρόνια και τα βάλω στο ταψί τους βάζω τριμμένο τυρί και κομματάκια μαργαρίνη σκόρπια.

Στη μπεσαμέλ θα απογειώσεις τη γεύση αν βάλεις κύβο κότας και λίγη κρέμα γάλακτος. Αυτά τα δύο εγώ τα χρησιμοποιούσα κάποτε, αλλά τώρα τα έχω σταματήσει. Φυσικά, το μοσχοκάρυδο, που είπαν και τα κορίτσια, θα δώσει την ξεχωριστή γεύση. Όταν τη ρίξεις στο ταψί μπορείς να την πασπαλίσεις με λίγη τριμμένη φρυγανιά και λίγο τυρί τριμμένο. Επίσης, πιο εύκολα και χωρίς να σβωλιάσει ποτέ, γίνεται με ψιλό σιμιγδάλι.

Καλή επιτυχία να έχεις σε ό,τι κι αν φτιάχνεις.

Α ξεχασα να σας πω. Χτες το απογευμα μου ειπε ο αντρας μου πως τα μηλοπιτακια ειναι πολυ ωραια κι αν τα ξαναφτιαξω να βαλω και περισσοτερη γεμιση. Και εφαγε τα τελευταια κομματια:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o

Άρα τα έφτιαξες με μαεστρία και έγιναν πεντανόστιμα. Μπράβο Φωτεινή.

εγω σημερα γεμιστα εφτιαξα και επειδη ζηλεψα σοκολατοπιτα αν προλαβω θα φτιαξω και μια..

Γεια σου Ειρήνη. Καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Αυτη στην αρχη δεν της εβγαινε να παει καλη κουβεντα να παραδεχτει πως ειναι καλυτερο απο το δικο της κ μετα αφου ειδε πως ολοι λεγαν τα καλυτερα λεει ναι εχεις καλο χερι το εκανες πολυ ωραιο αλλα με μιση φωνη κ καρδια .... πεθερες σου λεει μετα !!

Η αλήθεια είναι ότι εμείς οι γυναίκες σπάνια παραδεχόμαστε ότι κάποια άλλη γυναίκα είναι καλύτερη ή ισάξια με μας στον τομέα που είμαστε κι εμείς. Σημασία έχει ότι το είχες φτιάξει τέλειο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!! Τι κανετε; Εγω αδιαθετησα χθες και νιωθω λιγο βαρια...τουλαχιστον ξεμπερδευω και δε θα εχω στη βαφτιση...

Καταρχην, Εβιρουλα μου, συγχαρητηρια για το Ηρωδειο, μεγαλη υποθεση, κριμα μονο που δε θα εισαι παρουσα!εδω στην Καρδιτσα πολλα παιδια, μικρα, μεγαλα, εφηβοι αλλα και μεγαλυτεροι βλεπω οτι ασχολουνται παααρα πολυ με παραδοσιακους χορους, εχουν και τα Καραισκακεια καθε χρονο, διεθνες φεστιβαλ παρακαλω.αμε! εγω και ο αντρας μου δεν το'χουμε με το χορο, αλλα θα στειλοω τα παιδια μου οπωσδηποτε. Περα απο το οτι ταξιδευουν στο εξωτερικο, συμμετεχουν σε αλλα φεστιβαλ κλπ, βλεπω οτι κοινωνικοποιουνται, γυμναζονται και εκτονωνονται, ερχονται και σε επαφη με την παραδοση. Οπωσδηποτε θα στειλω και τα δικα μου, τη θεωρω την καλυτερη, την πιο υγιη ενασχοληση, ακομα κι αν δεν προχωρησουν αργοτερα. Και παλι μπραβο στην Εβιρινα!

Ασχετο τωρα, περι παστιτσιου: Αν βαλεις σιμιγδαλι δε βαζεις καθολου αλευρι; κατα τ'αλλα κανεις κατι διαφορετικο στην μπεσαμελ;

Φωτεινη, εχεις δικιο μαλλον ο θερμοστατης ειναι γιατι ρωτησα καποιον σχετικο. Για τη βαφτιση πηρα ενα φορεμα, θα στο δειξω.

430039_2.jpg Σε μενα φυσικα δεν παει τοσο κοντο, γιατι ειμαι μονο 1,62.χαχα. Μπραβο για τα μηλοπιτακια!αστερι!

Τζενη, εγω απο τωρα σκεφτομαι οτι θα τον παρει αλλη τον μεγαλο μου και κατι με πιανει... μα υπαρχει αλλη γυναικα σαν τη μανουλα;;;:rolleyes:Ελπιζω να με συνεφερει ο αντρας μου οταν θα ερθει η ωρα, εκτος κι αν εχω ξεκουτιανει εντελως (παιζει κι αυτο!).

Σαντιμπελ, πες μας σχολια πεθερας!

Αγγελικουλα, Νινα, Ειρηνη, Αννα τι κανετε;Τι καλο μαγειρεψατε;

Χθες μαγειρεψα μονο για την μπεμπα, γιατι δουλεψα και το βραδυ και καθαρισα, επλυνα και εβρασα κατι αντιδια απο τη λαικη. Μου εστειλε φαγητο ομως η πεθερα μου, αρακα με πατατουλες. Ζηλεψα γιγαντες, μαλλον θα φτιαξω αποψε για αυριο.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάκια τι κανετε?

Εβιρακι μπραβο για την Εβιρίνα!συγχαρητήρια! μακαρι να μπορουσες να ησουν κ εσυ εδω να την καμαρωσεις απο κοντα!

Αρετη, πολυ ωραιο το φορεματακι σου! Απο πανω εχεις βρει τι θα φορεσεις?

Εγω για σημερα εφτιαξα κοκορα χωριατικο σουπιτσα με λαχανικα κ αστερακι κ εγω θα φαω απο χτες φασολαδα.Εφτιαξα κ ενα ωραιο κεικ κ το εκανα σαν μηλοπιτα, πολυ ωραιο ειπαν οι αντρες του σπιτιου οτι βγηκε.

Τωρα για αυριο μαλλον δεν θα εχω μαγειρμα γιατι εχει φτιαξει αρκετη σουπιτσα κ ερχεται κ ο αδερφος μου σημερα κ θα μου στειλει κ η μαμα μου κολοκυθολουλουδα γεμιστα που αρεσουν στο μεγαλο μου γιο κ ετσι σημερα θα ξενοιασω απο μαγειρεμα.

Τι χαζοκαιρος βρε κοριτσια αμαν πια.Εχω δυο πλυντηρια για πλυσιμο κ με τον χαζοκαιρο φοβαμαι μηπως βρεξει !! Μια κρυο μια ζεστη δεν παλευεται!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Ψυχρανε λιγο σημερα ε;

Εβιρακι συγχαρητηρια για τη μεγαλη Εβιρινα! να την καμαρωνεις ετσι παντα! Δεν θα το γραψει κανενας σε βιντεο ωστε να την δεις εστω κι ετσι; Εμενα μου αρεσει πολυ ο χορος κι ας ντρεπομαι να χορευω μπροστα σε κοσμο. Πηγαινα πολλα χρονια σε χορευτικο με παραδοσιακους χορους ετσι για γυμναστικη και τωρα αυτο μου λειπει περισσοτερο απ'όλα

Αρετη πολυ ωραιο το φορεματακι. Παντως αν σου πηγαινει τετοιο στυλ δεν εισαι γεματουλα οπότε τι τη θελεις τη διαιτα;

Τζενη ωραιο φαγητο το σημερινο σου.

Αγγελικουλα πως ειναι η κορουλα σου;

Santibel αναμενουμε σχολια πεθερας.

Ευχαριστω για τα καλά σας λογια αλλά τα ευσημα αξιζουν στη συνταγη. Σημερα θα φτιαξω κατσικακι στην κατσαρολα σαν λεμονατο. Βασικα θα το φτιαξω συμφωνα με μια περιγραφη του αντρα μου πως το θελει οπότε καταλαβαινετε... ο Θεος βοηθος.

Η μικρη μου το βραδυ ανεβασε πυρετουλι οπότε σημερα παιδικος γιοκ. Παραπονιεται λιγο για το λαιμο της. Για να δουμε πως θα εξελιχθει. Πως την κανουν να φαει κοτοσουπα οεο;

Φιλακια σε όλες


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τα νεύρα μου δοκιμάζονται από το πρωί!!!!Ξύπνησα κι έβρεχε και αυτό από μόνο του ήταν αρκετό να μου χαλάσει την διάθεση! Δεν την μπορώ την βροχή στην πόλη λέμε! Αν ήμουν στο χωριό θα το χαιρόμουν! Θα με έπιαναν και οι ρομαντικούρες μου και όλα μια χαρά! Αλλά εδώ δεν θέλω βροχή!

Και σαν να μην έφτανε αυτό έγραψα ένα κατεβατό το οποίο όταν πήγα να κάνω ποστ το έχασα γιατί με πέταξε έξω!!!

Και μετά την γκρίνια να σας πω ότι σήμερα τρώμε γεμιστά που έμειναν από προχθές.

Φωτεινούλα καλημέρα! Και η πεθερά μου βάζει τυρί πάνω από την μπεσαμέλ. Αλλά εκείνη δεν βάζει πλούσια μπεσαμέλ . Εμένα, για να είμαι ειλικρινής, αν το παστίτσιο δεν έχει μπόλικη μπεσαμέλ δεν μου αρέσει.

Κι εγώ μαθημένη στο ξινό τραχανά είμαι μια και στην Πελοπόννησο από όπου κατάγομαι τον τρώνε πολύ. Αντίθετα στα μέρη του άντρα μου φτιάχνουν τον γλυκό ο οποίος είναι χάλια για τα δικά μου γούστα! Αλλά έχω βρει μία πατέντα που τον βελτιώνει αισθητά. Λίγο πριν τον βγάλω από την φωτιά ρίχνω μέσα κομματάκια φέτα και στρώνει!

Το θέμα του φαγητού είναι μέσα στα πλαίσια της προσαρμογής στον παιδικό. Υπομονή θέλει και θα συνηθίσει η ζουζού σου! Εμένα ευτυχώς και τα δύο παιδιά δέχτηκαν να τα ταίσει η δασκάλα τους από την πρώτη μέρα!

irene2 έφτιαξες τελικά σοκολατόπιτα?

Τζένη η πεθερά σου θα έφαγε μεγάλη ήττα μόλις ο πεθερός σου ζήτησε και δεύτερο κομμάτι παστίτσιο ε?

Η μικρή μάλλον πέρασε ιωσούλα εντελώς ελαφρά όμως μια και από χτες το απόγευμα ήταν καλά!

Εβιράκι 4/10 θες να πεις? Αύριο? Μακάρι να μπορούσες να ήσουν εκεί! Αλλά δεν θα βιντεοσκοπήσουν την εκδήλωση? Εύχομαι μόνο να έχει καλό καιρό γιατί από χτες ο καιρός είναι άστα να πάνε!

Αρετούλα να τα στείλεις τα παιδάκια σου να μάθουν χορό! Έχεις δίκιο ότι είναι ότι καλύτερο γι΄αυτά! Μακάρι να είχαμε κι εμείς κάποιον πολιτιστικό σύλλογο κοντά μας να πηγαίνει η κόρη μου.

Το φόρεμά σου μου αρέσει πολύ! Είναι στα αγαπημένα μου χρώματα!

Αυτό το κατεβατό για την ώρα! Σας καλημερίζω όλες!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινή περαστικά στην ζουζού σου! Ελπίζω να το περάσει ελαφρά όπως η κόρη μου!

Και φυσικά τα εύσημα πρέπει να πηγαίνουν στην μαγείρισσα γιατί όσο καλή κι άν είναι η συνταγή αν δεν το έχεις δεν βγάζεις ωραίο αποτέλεσμα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Ωχ περαστικα Φωτεινούλα μου! Ε λιγο λιγο κουταλιτσα κουταλιτσα ταυτοχρονα με μια μικρη ιστορια θα φαει πιστευ.Κ εγω ετσι τον ταιζω τον μεγαλο που ειναι λιγοφαγος.

Καλα κ μενα ο αντρας μου με την μαγειρικη δεν το χει καθολου, μονο καταναλωνει αλλα παλι καλα καταναλωνει οτι βρει .

Αγγελικη πολυ σπαστικο να σε πεταει εξω , αλλα κ η βροχη επισης γρρρρ.

Ετσι κ η δικη μου ρουλα, τσιγκουνα στην μπεσαμελ ισα ισα που κατλαβαινεις απο πανω μια λεπτη στρωση.Εγω βαζω μπολικη μπολικη ,αλλιως τρωμε κ σκετα μακαρονια με κιμα!

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικη πολυ σπαστικο να σε πεταει εξω , αλλα κ η βροχη επισης γρρρρ.

Ετσι κ η δικη μου ρουλα, τσιγκουνα στην μπεσαμελ ισα ισα που κατλαβαινεις απο πανω μια λεπτη στρωση.Εγω βαζω μπολικη μπολικη ,αλλιως τρωμε κ σκετα μακαρονια με κιμα!

Είναι σαν να τα γράφω εγώ!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια.

Τί κρύο είναι αυτό σήμερα? και βροχή σε σας Αγγελική? εδώ το γυροφέρνει για βροχή... αλλά εγώ απτόητη, το πλυντήριο μου το έβαλα και σε λίγο θα τα απλώσω!

Eviri τί όμορφα που θα χορέψει η κορούλα σου!:tongue: πολύ θα ήθελα να πήγαινα να έβλεπα... λόγω καταγωγής, η κρητική λύρα μόνο που την ακούω, τρελαίνομαι!

Αυτό με τις πεθερές είναι νομίζω γενικότερο το θέμα... και εμένα η δικιά μου, σπάνια λέει ένα καλό λόγο... ενώ όταν μαγειρεύει η ίδια, παινεύει από μόνη της το φαί της! άλλο και αυτό πάλι!;)χα χα άβυσσος η ψυχή της πεθεράς!:tongue:

Εγώ σήμερα κάνω κοτόπουλο, μάλλον στο φούρνο, και θα συνοδέψω με αρακά λεμονάτο.

Link to comment
Share on other sites

Αρετούλα περιοδία στις τράπεζες είχες ε?

Νίνα κι εγώ έβαλα πλυντήριο χθες βράδυ κι ευτυχώς υπάρχει στεγασμένος χώρος που τα απλώνω όταν έχει τέτοιο καιρό.

Τώρα για τις πεθερές τι να πω? Λίγες λένε καλή κουβέντα τελικά! Τι κρίμα όμως γιατί με τον τρόπο τους καλλιεργούν ασχημο κλίμα...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Τζενάκι έχω βρει μια διαφανεια μαυρη μεχρι το γονατο μεσατη. Πάει, αλλά αν κάνει τέτοιο κρύο, μπορεί να φορέσω μια καλή καπαρντίνα στο χρώμα του πάγου. Ίδωμεν...

Φωτεινή μου έχω κοιλιά δυστυχώς και πρέπει οπωσδήποτε να πέσει, είναι πολύ αντιαισθητική, μπούτια και περιφέρεια δεν έχω. Αν ξέρεις καμιά διαιτούλα για κοιλιά... Η μικρή δεν την τρώει την κοτόσουπα; ή τη σουπα γενικότερα; Περαστικά της πάντως! Πού την έχεις τώρα; Πήρες άδεια ή στην κρατάει κάποιος;

Αγγελικούλα μου, πόσο δίκιο έχεις με τον καιρό! Άσε που πρέπει να φοράμε και κλειστό παπούτσι και πονάνε τα πόδια... καθένας με τον πόνο του, μ'εχουν τσακίσει μιλάμε...Φέτα ρίχνω κι εγώ στον τραχανά και τρελαίνονται τα μικρά, αλλά παχαίνει ρε γμτ και θέλω μια γαβάθα για να χορτάσω εγώ!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...