Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Ότι λέει ο υπέρηχος...και γω σύμφωνα με το ίντερνετ είμαι σήμερα 6 εβδομάδων και 3 ημερών αλλά είμαι σίγουρη ότι ο υπέρηχος θα μας πει κάτι άλλο. Εσείς επειδή ξεκινήσατε με χαμηλή χοριακη αυτό σημαίνει ότι η εμφυτευση έγινε πιο μετά (η χοριακη ξεκινάει και ανεβαίνει μετά την εμφυτευση) άρα σίγουρα θα είστε τέλος 5ης εβδομαδας. Αυτές οι 4 μέρες διαφορα δεν είναι κάτι κακό...ίσα ίσα είναι πιο λογικό και συμβατό με τη χοριακη που ξεκινήσατε. Άρα μη σας προβληματίζει καθόλου. 

      Σε νιώθουμε όλες σε όλα αυτά που λες!!! Πότε έχεις χοριακη? Όλα θα πάνε τέλεια! 🙏Σου εύχομαι μια 3ψηφια χοριακη αν και οι 2ψηφιες χοριακες μια χαρά μωράκια έχουν δώσει!!!! 

      Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Μακάρι πραγματικά 🙏... Σαν ψέμα θα μου φανεί...

      Χοριακή μου είπαν σε 9 μέρες, άρα την άλλη Πέμπτη.. να δω πως θα περάσουν!!

      Επίσης αν γνωρίζει κάποια από εσάς να μου πει σχετικά με το επίδομα που σου δινει ο εοππυ μετά τη διαδικασία, εχω πάρει τη βεβαίωση απο το κεντρο .. την καταθετω στον εοππυ εδω κλεινοντας  ραντεβου; Υπαρχει χρονικό περιθώριο;

      Επισης μου δηλωσαν την αδεια για τη δουλειά.. πρεπει να το καταθεσω και στον λογιστή του εργοδότη ή φαίνεται αυτοματα στο συστημα;;

       

      4 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιες βιταμίνες για βελτίωση ποιότητας ωαρίων και σπέρματος? Είδα κάποιες στο ίντερνετ,αλλά ειναι απίστευτα ακριβές..οι πιο οικονομικές νομίζω πως είναι οι fertilovit,αλλά δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά.

      Για το σπέρμα προσωπικα θα πρότεινα τις profertil ... Δυστυχως ειναι ακριβές, αλλα θεωρώ ότι κάνουν δουλειά! 

      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Αρετή αυτό με τα κλειστά παπούτσια είναι άλλο ένα βάσανο!

Μάλλον για την καπαρτινούλα σε βλέπω έτσι όπως το πάει ο καιρός!

Καλά κι εγώ τρώω πάρα πολύ τραχανά γι΄αυτό και φτιάχνω πάντα τόση ποσότητα ώστε να μην περισσεψει!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Εύχομαι να μην γίνω στρίτζω πεθερά! Αν ο γαμπρός και η νύφη μου αγαπάνε τα παιδιά μου και εκείνα είναι ευτυχισμένα πιστεύω πως δεν θα έχω λόγο να γίνω κακιά! Ελπίζω δηλαδή...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κρύο είναι αυτό? έφερα την μαμά μου και την πεθερά μου να κατεβάσουν/φτιάξουν τα χειμωνιάτικα μας γιατί εγώ δεν!!!:tongue:

Επί ευκαιρίας μου φέρανε και ταπεράκι η καθεμιά τους χαχαχαα:lol::wink:

Κορίτσια φτου φτου εγώ δεν έχω θέμα με την πεθερά μου ίσως επειδή είναι νέα και γνωρίζομαι με τον γιο της από πιτσιρίκια (πηγαίναμε στο ίδιο σχολείο!)

Λέτε να μου βγάλει κανένα χούι αργότερα?


HXNKp2.png

zYAup2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κρύο είναι αυτό? έφερα την μαμά μου και την πεθερά μου να κατεβάσουν/φτιάξουν τα χειμωνιάτικα μας γιατί εγώ δεν!!!:tongue:

Επί ευκαιρίας μου φέρανε και ταπεράκι η καθεμιά τους χαχαχαα:lol::wink:

Κορίτσια φτου φτου εγώ δεν έχω θέμα με την πεθερά μου ίσως επειδή είναι νέα και γνωρίζομαι με τον γιο της από πιτσιρίκια (πηγαίναμε στο ίδιο σχολείο!)

Λέτε να μου βγάλει κανένα χούι αργότερα?

Όχι μωρέ, καλή θα είναι όπως λες! Τι καλό σου φέρανε;


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σημερα λογω αϋπνιας δεν κανω και πολλά. Τελειωσα μαγειρεματα και ταισα και τον μικρο οπότε χαζευω εδω.

Αρετη δεν σκαμπαζω απο διαιτες. Αν και γεματουλα ανεκαθεν τις απεφευγα. Βεβαια εσυ ειχες και 2 απανωτες εγκυμοσυνες οπότε η κοιλια δικαιολογειται. Να δοκιμαζες γυμναστικη ισως;

Η μικρη δεν τρωει γενικως - οχι μονο την κοτοσουπα. Την εχω εγω γιατι εχω αδεια ανατροφης του γιου. Αλλιως θα σας εγραφα απο το νησι οπου και θα δουλευα.

Αννα καλά εκανες και φωναξες τις μελλουσες γιαγιαδες για τετοια δουλεια. Το ταπερακι ακομα καλύτερο. Μηλοπιτακια εγω εφτιαξα αυτα http://www.sintagespareas.gr/sintage...a-me-mila.html

Κοριτσια στο θεμα πεθερας συμφωνω με την αποψη της Αγγελικης (αληθεια πως πανε τα νευρα; ). Εγω δεν εχω προβλημα με τη δικη μου. Δεν σχολιαζει ποτε τιποτε και τρωει τα παντα. Πιο αυστηροι κριτες απεναντι μου ειναι οι γονεις μου.

Φιλακια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοριτσάκια και απο μένα!!

πωωωω τι καλη παρειτσα είστε!!! ευχαριστώ πααααααρα πολύ για τις συμβουλές σας!!

ΦΩΤΕΙΝΗ763 Καλησπερα κι απο μενα!

Santibel στα μακαρονια βαζω ελαχιστο κιμα και λιγη φετα και στην μπεσαμελ βαζω αφου γινει τριμμενο κεφαλοτυρι.

εννοεις αναμεσα στα μακαρόνια? ή ελαχιστο κιμα γενικότερα?
ggeny

Σαντιμπελ αν ειναι στραβοξυλο κ του πουλιου το γαλα ναα βαλεις μεσα παλι θα βρει να πει!! Οποτε φτιαξτο οπως ξερεις κ αρεσει κ σε ολους τους αλλους κ αν δεν της αρεσει να μην φαει.Τα ντελιβερυ τ θα κανουν, κλεφτες θα γινουν?

Εμενα μια φορα ειχαν ερθει τα πεθεριξ κ ειχα παστιτσιο που ολοι λενε πωςτο κανω τελειο κ ο πεθερος μου ξετρελαθηκε ζητησε κ αλλο πιατο κ ο συζυγος τα ιδια.Αυτη στην αρχη δεν της εβγαινε να παει καλη κουβεντα να παραδεχτει πως ειναι καλυτερο απο το δικο της κ μετα αφου ειδε πως ολοι λεγαν τα καλυτερα λεει ναι εχεις καλο χερι το εκανες πολυ ωραιο αλλα με μιση φωνη κ καρδια .... πεθερες σου λεει μετα !

εεεετσιιιιιιιιι κάπως έτσι είναι και η δικιά μου!! βέβαια το καλο δεν θυμάμαι αν το είπε ποτε...!! ισως απλα δεν είπε τιποτα... η σιωπή μου προς απαντηση σου που λενε...!!!
χαχαχαχα να ξετρελαίνει ειδικά τις πεθερές εεε; Καλώς ήρθες Σάντιμπελ στο μαγειροκαφέ.

Τέτοια ώρα σίγουρα το έχεις φτιάξει, το έχεις δώσει και το έχει φάει φαντάζομαι η πεθερά σου. Όμως τα διάφορα μυστικά δε βλάπτουν να τα ξέρει κανείς ακόμη και για μια άλλη φορά.

Στον κιμά, εκτός από τα γνωστά υλικά, όπως είπαν και τα κορίτσια βάζω κι εγώ κανέλα και γαρύφαλλο. Στο τέλος του βρασίματος ρίχνω και λίγη τριμμένη φρυγανιά να απορροφήσει τις σάλτσες. Αν τύχει, να μείνει αρκετό ζουμί στην κατσαρόλα τότε θα σουρώσεις τον κιμά ή μπορείς να τον βγάλεις με τρυπητή κουτάλα σε μια πιατέλα, να αφήσεις την κατσαρόλα σε δυνατή φωτιά να απορροφήσει γρήγορα το νερό της σάλτσας και να ξαναβάλεις για 1΄- 2΄τον κιμά να πάρει την τελευταία σάλτσα που έμεινε.

Μόλις βράσω τα μακαρόνια και τα βάλω στο ταψί τους βάζω τριμμένο τυρί και κομματάκια μαργαρίνη σκόρπια.

Στη μπεσαμέλ θα απογειώσεις τη γεύση αν βάλεις κύβο κότας και λίγη κρέμα γάλακτος. Αυτά τα δύο εγώ τα χρησιμοποιούσα κάποτε, αλλά τώρα τα έχω σταματήσει. Φυσικά, το μοσχοκάρυδο, που είπαν και τα κορίτσια, θα δώσει την ξεχωριστή γεύση. Όταν τη ρίξεις στο ταψί μπορείς να την πασπαλίσεις με λίγη τριμμένη φρυγανιά και λίγο τυρί τριμμένο. Επίσης, πιο εύκολα και χωρίς να σβωλιάσει ποτέ, γίνεται με ψιλό σιμιγδάλι.

Καλή επιτυχία να έχεις σε ό,τι κι αν φτιάχνεις.

eviri καλως σας βρηκα!! πολύ ωραίες οι προτάσεις σου θα τις δοκιμάσω την επομενη φορά!!

δεν ξερω αν ξέχασα σε κάποιο κοριτάκι να σχολιάσω... ελπίζω όχι!!

τελικά το παστιτσιο το έστειλα αργά κατα τις 6 με 7 που γύρισε ο σαντιμπέλος μου απο την δουλειά!! αλλα απο οτι έμαθα ο πεθερός το κατασπάραξε! ίσως και να πέθανε τις πείνας ο καημένος...!!

για πεθερα δεν άκουσα πάλι ΤΙΠΟΤΑ.... κλασικά!!! δεν ξέρω αν έφαγε όντως όμως τελικά....

εγω το χρεός μου σαν καλη νυφη το έκανα... αααα!!!:lol:

έκανα μια παραλαγη που είδα σε ένα site με συνταγη του ακη έβαλέ τα μακαρόνια στο ταψι και έσπασε ένα αυγο και τα ανακάτεψε και μετά τυράκι!!..

να πω την αλήθεια το φοβηθηκα λίγο μην μυρίσει αυγουλιλα αλλα εγινε καλό... όχι ουαου αλλα ωραίο! σαν να είχαν ζυμη αναμεσα τους τα μακαρόνια!

ΦΩΤΕΙΝΗ763 και γω αυτη τη συνταγή κάνω για μηλοπιτάκια και την πήρα απο το ίδιο site! είναι φοβερηηηη δεν το συζητώ...!!

για σημερα ψαρι ψητό!! και σαλάτα χειμωνιάτικη ροκα και μπροκολάκι απο το μπαξέ μας! απο την παραγωγή στην κατανάλωση..!!!;)


1iRrp3.png?WKdQoeYE9HgWp2.png?bynEc7PS
Link to comment
Share on other sites

Φωτεινη κι εγω σκεφτηκα ως ΕΣΧΑΤΗ λυση τη γυμναστικη, αλλα που χρονος... Ισως οταν μεγαλωσουν λιγο και αρχισουν τις δραστηριοτητες; θα δουμε...

Σαντιμπελ, αν δεν ηταν καλο σιγουρα θα ακουγες λογια, μαλλον της καλαρεσε και δεν εβγαλε τσιμουδια...χαχα

Αννα μια χαρα ξηγηθηκαν οι μαμαδες!Στα ωπα-ωπα σ'εχουν!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κρύο είναι αυτό?

Απότομα δρόσισε και δεν μου αρέσει! Οι παλιότερες της παρέας πιθανόν να θυμούνται πόσο γκρινιάρα γίνομαι με τον καιρό όταν χειμωνιάζει! Οι νέες θα με μάθετε :tongue:

έφερα την μαμά μου και την πεθερά μου να κατεβάσουν/φτιάξουν τα χειμωνιάτικα μας γιατί εγώ δεν!!!:tongue:

Επί ευκαιρίας μου φέρανε και ταπεράκι η καθεμιά τους χαχαχαα:lol::wink:

Εξαιρετικές τις βρίσκω και τις δύο!

Κορίτσια φτου φτου εγώ δεν έχω θέμα με την πεθερά μου ίσως επειδή είναι νέα και γνωρίζομαι με τον γιο της από πιτσιρίκια (πηγαίναμε στο ίδιο σχολείο!)

Λέτε να μου βγάλει κανένα χούι αργότερα?

Όχι παιδί μου! Αμα ήταν θα το είχε βγάλει ήδη!

Σημερα λογω αϋπνιας δεν κανω και πολλά. Τελειωσα μαγειρεματα και ταισα και τον μικρο οπότε χαζευω εδω.

Φωτεινούλα μου γιατί δεν κοιμήθηκες?

Κοριτσια στο θεμα πεθερας συμφωνω με την αποψη της Αγγελικης (αληθεια πως πανε τα νευρα; ). Εγω δεν εχω προβλημα με τη δικη μου. Δεν σχολιαζει ποτε τιποτε και τρωει τα παντα. Πιο αυστηροι κριτες απεναντι μου ειναι οι γονεις μου.

Βελτιώνεται η κατάσταση όσο φεύγει η μέρα και στρώνει ο καιρός!!!

Μωρέ στους γονείς σου μπορέις να πεις και ένα " Αντε παράτα με", στην πεθερά το λές????:tongue:

Φιλακια

καλησπέρα κοριτσάκια και απο μένα!!

πωωωω τι καλη παρειτσα είστε!!! ευχαριστώ πααααααρα πολύ για τις συμβουλές σας!!

Αμα γνωρίζουμε κάτι δεν έχουμε λόγο να μην βοηθήσουμε! Στην διάθεσή σου λοιπόν!

eviri καλως σας βρηκα!! πολύ ωραίες οι προτάσεις σου θα τις δοκιμάσω την επομενη φορά!!

να σε ενημερώσω απλώς ότι την Εβιρι την έχουμε ανακυρήξει προεδρίνα του μαγειροκαφέ γιατί είναι χείμαρος ιδεών και όχι μόνο!

δεν ξερω αν ξέχασα σε κάποιο κοριτάκι να σχολιάσω... ελπίζω όχι!!

καλά παιδί μου, δεν θα σου παρουμε και το κεφάλι!:tongue:

τελικά το παστιτσιο το έστειλα αργά κατα τις 6 με 7 που γύρισε ο σαντιμπέλος μου απο την δουλειά!! αλλα απο οτι έμαθα ο πεθερός το κατασπάραξε! ίσως και να πέθανε τις πείνας ο καημένος...!!

χαχαχαχα! Προφανώς του άρεσε του ανθρώπου!

για πεθερα δεν άκουσα πάλι ΤΙΠΟΤΑ.... κλασικά!!! δεν ξέρω αν έφαγε όντως όμως τελικά....

Αυτή έχασε!

εγω το χρεός μου σαν καλη νυφη το έκανα... αααα!!!:lol:

έκανα μια παραλαγη που είδα σε ένα site με συνταγη του ακη έβαλέ τα μακαρόνια στο ταψι και έσπασε ένα αυγο και τα ανακάτεψε και μετά τυράκι!!..

να πω την αλήθεια το φοβηθηκα λίγο μην μυρίσει αυγουλιλα αλλα εγινε καλό... όχι ουαου αλλα ωραίο! σαν να είχαν ζυμη αναμεσα τους τα μακαρόνια!

μμμμ! Ενδιαφέρουσα πινελιά! θα την δοκιμάσω!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Xα χα Αγγελική μου γκρίνιαξε όσο θες.Εμένα μου αρέσει αυτός ο καιρός αλλά να κοιμάμαι..Περιμένω τον αντρούλη να γυρίσει να φάμε και να πάμε για ψώνια,αύριο έχω και γιατρό να δω το ψυχουλάκι μου!!!!!

όσο για την πεθερά τα τελευταία 2 χρόνια έχει αναλάβει αυτό το ρόλο!! Ελπίζω να μείνει έτσι


HXNKp2.png

zYAup2.png

Link to comment
Share on other sites

[ Αρχικό μήνυμα απο liannap viewpost.gif

Καλημέρα κορίτσια μου τι κρύο είναι αυτό?

Απότομα δρόσισε και δεν μου αρέσει! Οι παλιότερες της παρέας πιθανόν να θυμούνται πόσο γκρινιάρα γίνομαι με τον καιρό όταν χειμωνιάζει! Οι νέες θα με μάθετε :tongue:

έφερα την μαμά μου και την πεθερά μου να κατεβάσουν/φτιάξουν τα χειμωνιάτικα μας γιατί εγώ δεν!!!:tongue:

Επί ευκαιρίας μου φέρανε και ταπεράκι η καθεμιά τους χαχαχαα:lol::wink:

Εξαιρετικές τις βρίσκω και τις δύο!

Κορίτσια φτου φτου εγώ δεν έχω θέμα με την πεθερά μου ίσως επειδή είναι νέα και γνωρίζομαι με τον γιο της από πιτσιρίκια (πηγαίναμε στο ίδιο σχολείο!)

Λέτε να μου βγάλει κανένα χούι αργότερα?

/QUOTE]

αααα και γω δεν το θέλω το κρυο καθόλου ρε παιδί μου! είμαι και απο επαρχια και το χειμώνα την βγάζουμε με ξυλά!

παρηγγείλα ξύλα, κοψε ξυλα, κουβάλα, ξανακουβάλα, όλη μερα σκουπιζεις και όλη μερα στάχτη και σκόνη!!!

οπότε μάλλον θα σου κάνω παρέα στην γκρίνια!!! :tongue:

όσο για το θέμα πεθεράς εμένα μου το βγαλέ απο την αρχή! όσο είμασταν μαζι με το γιοκα της δεν έιχε θέμα οταν τις είπε ότι πάμε για σοβαρά άρχισαν τα θέματα!!... τις πήρα το μικρό της βλέπεις, το μοσχαναθρεμένο της...!!:D

στην αρχή όλο παρατηρήσεις ήταν... σε κάποια φάση απλά σταμάτησα να τις δίνω σημασία! και γω και ο σαντιμπέλος μου , που μου το χε πει απο την αρχη... με το μπαμπα μου δεν θα χεις προβλημα με την μάνα μου ίσως έχεις ένα θέμα...!! τεσπα αν ξεκινήσω να μιλώ για αυτό το θέμα δεν σταματω... ατελείωτοοοοοοοο!!!

ARNIKOL Φωτεινη κι εγω σκεφτηκα ως ΕΣΧΑΤΗ λυση τη γυμναστικη, αλλα που χρονος... Ισως οταν μεγαλωσουν λιγο και αρχισουν τις δραστηριοτητες; θα δουμε...

Σαντιμπελ, αν δεν ηταν καλο σιγουρα θα ακουγες λογια, μαλλον της καλαρεσε και δεν εβγαλε τσιμουδια...χαχα

arnikol τέσσερα παιδάκια έχεις?? μπράβο ρε θηρίο!! χαρα στο κουράγιο σου!! να τα χαίρεσαι !!!

1iRrp3.png?WKdQoeYE9HgWp2.png?bynEc7PS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Σήμερα έφτιαξα χοιρινές μπριζόλες στην κατσαρόλα με συνοδεία κίτρινο ρυζάκι.

Καταρχην, Εβιρουλα μου, συγχαρητηρια για το Ηρωδειο, μεγαλη υποθεση, κριμα μονο που δε θα εισαι παρουσα!

Σ' ευχαριστώ πολύ Αρετή μου.

εδω στην Καρδιτσα πολλα παιδια, μικρα, μεγαλα, εφηβοι αλλα και μεγαλυτεροι βλεπω οτι ασχολουνται παααρα πολυ με παραδοσιακους χορους, εχουν και τα Καραισκακεια καθε χρονο, διεθνες φεστιβαλ παρακαλω.αμε!

Ευτυχώς που υπάρχουν ακόμη νέοι που τους αρέσει να μαθαίνουν τους χορούς της πατρίδας μας.

εγω και ο αντρας μου δεν το'χουμε με το χορο, αλλα θα στειλοω τα παιδια μου οπωσδηποτε. Περα απο το οτι ταξιδευουν στο εξωτερικο, συμμετεχουν σε αλλα φεστιβαλ κλπ, βλεπω οτι κοινωνικοποιουνται, γυμναζονται και εκτονωνονται, ερχονται και σε επαφη με την παραδοση. Οπωσδηποτε θα στειλω και τα δικα μου, τη θεωρω την καλυτερη, την πιο υγιη ενασχοληση, ακομα κι αν δεν προχωρησουν αργοτερα. Και παλι μπραβο στην Εβιρινα!

Συμφωνώ απόλυτα με όλα όσα ανέφερες για τους λόγους που έχει κάποιος να μάθει παραδοσιακούς χορούς.

Ασχετο τωρα, περι παστιτσιου: Αν βαλεις σιμιγδαλι δε βαζεις καθολου αλευρι; κατα τ'αλλα κανεις κατι διαφορετικο στην μπεσαμελ;

Μόνο σιμιγδάλι βάζω, καθόλου αλεύρι μέσα. Μάλλον ό,τι κάνουν όλοι ακολουθώ. Συγκεκριμένα, στην κατσαρόλα ανακατεύω το γάλα με το σιμιγδάλι (για κάθε νεροπότηρο γάλα βάζω 1,5- 2κ.σ. σιμιγδάλι), ρίχνω αλάτι, πιπέρι και μοσχοκάρυδο κι ανακατεύω. Ρίχνω και το βούτυρο και ανακατεύω μέχρι να πήξει. Αφήνω την κατσαρόλα κάπου να κρυώσει λίγη ώρα και μετά ρίχνω κι ανακατεύω ένα αυγό χτυπημένο μέσα. Τίποτ' άλλο. Κάποτε χρησιμοποιούσα κύβο κότας στο βράσιμό της και λίγη κρέμα γάλακτος. Αλλά τους κύβους τους έχω σταματήσει πολύ καιρό τώρα και την κρέμα γάλακτος δεν τη βάζω συχνά σε φαγητά για να μην παίρνουμε τόσες πολλές θερμίδες.

Για τη βαφτιση πηρα ενα φορεμα, θα στο δειξω.

Με 'γεια το φορεματάκι που πήρες, είναι πολύ ωραίο και στυλάτο.

Εβιρακι μπραβο για την Εβιρίνα!συγχαρητήρια! μακαρι να μπορουσες να ησουν κ εσυ εδω να την καμαρωσεις απο κοντα!

Σ' ευχαριστώ πολύ Τζένη μου.

Εφτιαξα κ ενα ωραιο κεικ κ το εκανα σαν μηλοπιτα, πολυ ωραιο ειπαν οι αντρες του σπιτιου οτι βγηκε.

Εσύ μόνο ωραία πράγματα φτιάχνεις.

Εβιρακι συγχαρητηρια για τη μεγαλη Εβιρινα! να την καμαρωνεις ετσι παντα! Δεν θα το γραψει κανενας σε βιντεο ωστε να την δεις εστω κι ετσι;

Σ' ευχαριστώ πολύ Φωτεινή μου. Πιστεύω ότι θα το γράψει κάποιος για το σύλλογο ώστε να πάρουν αντίγραφα μεταξύ τους.

Εμενα μου αρεσει πολυ ο χορος κι ας ντρεπομαι να χορευω μπροστα σε κοσμο. Πηγαινα πολλα χρονια σε χορευτικο με παραδοσιακους χορους ετσι για γυμναστικη και τωρα αυτο μου λειπει περισσοτερο απ'όλα

Κι εμένα μου αρέσει πολύ ο χορός. Να σου πω κάτι, αν βρεις χρόνο, ποτέ δεν είναι αργά να ξαναρχίσεις.

Ευχαριστω για τα καλά σας λογια αλλά τα ευσημα αξιζουν στη συνταγη.

Βρε άμα είναι καλό το χέρι......δε φτάνει μόνο η καλή συνταγή.

Η μικρη μου το βραδυ ανεβασε πυρετουλι οπότε σημερα παιδικος γιοκ. Παραπονιεται λιγο για το λαιμο της. Για να δουμε πως θα εξελιχθει. Πως την κανουν να φαει κοτοσουπα οεο;

Περαστικά της της μικρούλας. Δεν της αρέσουν οι σούπες;

Η μικρή μάλλον πέρασε ιωσούλα εντελώς ελαφρά όμως μια και από χτες το απόγευμα ήταν καλά!

Τι καλά που το πέρασε στο πόδι. Νομίζω πως τη βοήθησαν πολύ και τα παυσίπονα που πήρε δυο μέρες.

Εβιράκι 4/10 θες να πεις? Αύριο?

Ναι τώρα που το λες είδα ότι έγραψα κατά λάθος 09.

Μακάρι να μπορούσες να ήσουν εκεί! Αλλά δεν θα βιντεοσκοπήσουν την εκδήλωση? Εύχομαι μόνο να έχει καλό καιρό γιατί από χτες ο καιρός είναι άστα να πάνε!

Κι εγώ αυτό εύχομαι, διαφορετικά θα αναβληθεί για κάποια άλλη μέρα.

Και φυσικά τα εύσημα πρέπει να πηγαίνουν στην μαγείρισσα γιατί όσο καλή κι άν είναι η συνταγή αν δεν το έχεις δεν βγάζεις ωραίο αποτέλεσμα!

Συμφωνώ κι εγώ.

Eviri τί όμορφα που θα χορέψει η κορούλα σου!:tongue: πολύ θα ήθελα να πήγαινα να έβλεπα... λόγω καταγωγής, η κρητική λύρα μόνο που την ακούω, τρελαίνομαι!

Μη μου πεις ότι είσαι από Κρήτη!!!!!!!!!!!! Κι εμένα η μισή μου καταγωγή (ο πατέρας) είναι από 'κει.

Φωτεινή μου έχω κοιλιά δυστυχώς και πρέπει οπωσδήποτε να πέσει, είναι πολύ αντιαισθητική, μπούτια και περιφέρεια δεν έχω. Αν ξέρεις καμιά διαιτούλα για κοιλιά...

Αρετή, μόνο η γυμναστική θα σε σώσει και να σου πω αν θες να δοκιμάσεις κάτι εύκολο μέσα στο σπίτι, εγώ συνιστώ ανεπιφύλακτα το σχοινάκι, αρκεί να μην έχεις πρόβλημα με τη μέση σου ή τα γόνατα. Κάνεις ένα σύντομο ζέσταμα πριν και αρχίζεις το σχοινάκι που δε χρειάζεται ούτε να βγαίνεις από το σπίτι και να χάνεις χρόνο, ούτε έξοδα σε γυμναστήρια να κάνεις. Επίσης, τη θεωρώ και πιο ευχάριστη γυμναστική από άλλες ασκήσεις.

Ξεκινάς από λίγα πηδηματάκια και κάθε μέρα αυξάνεις ελάχιστα, ώστε προοδευτικά να κάνεις πάρα πολλά ώστε να μη μετράς σε πηδηματάκια αλλά σε λεπτά.

Επί ευκαιρίας μου φέρανε και ταπεράκι η καθεμιά τους χαχαχαα:lol::wink:

Καλά κορίτσια και τα δύο.

πωωωω τι καλη παρειτσα είστε!!! ευχαριστώ πααααααρα πολύ για τις συμβουλές σας!!

Εδώ είμαστε όποτε μας χρειαστείς.

eviri καλως σας βρηκα!! πολύ ωραίες οι προτάσεις σου θα τις δοκιμάσω την επομενη φορά!!

Χαίρομαι πολύ που σου άρεσαν.

τελικά το παστιτσιο το έστειλα αργά κατα τις 6 με 7 που γύρισε ο σαντιμπέλος μου απο την δουλειά!! αλλα απο οτι έμαθα ο πεθερός το κατασπάραξε! ίσως και να πέθανε τις πείνας ο καημένος...!!

Αν δεν ήταν καλό δε θα το κατασπάραζε. Μάλλον του άρεσε πολύ.

για πεθερα δεν άκουσα πάλι ΤΙΠΟΤΑ.... κλασικά!!! δεν ξέρω αν έφαγε όντως όμως τελικά....

Το έφαγε όποιος ήξερε να το εκτιμήσει.

να σε ενημερώσω απλώς ότι την Εβιρι την έχουμε ανακυρήξει προεδρίνα του μαγειροκαφέ γιατί είναι χείμαρος ιδεών και όχι μόνο!

Αγγελική μου κάθε φορά με σκλαβώνεις.:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες τις φιλεναδες! Τι μου κανετε; Πωπω χθες ολο το βραδυ με χειμωνιατικες παντοφλες και ζακετα κυκλοφορουσα μεσα στο σπιτι. Μπηκε για τα καλα ο χειμωνας.

Σημερα θα φαμε γιγαντες, εφτιαξα μπολικους και κατα πασα πιθανοτητα θα μεινουν και για αυριο, οποτε θα μαγειρεψω μονο για την μπεμπα.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...