Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες! Περάσατε πάρα πολλά κορίτσι μου,το παλέψατε παρά πολύ..εμείς δυστυχώς δεν έχουμε την οικονομική δυνατότητα για τόσο ψάξιμο και τόσες εξετάσεις,μακάρι να μπορούσαμε να γυρίσουμε σε διάφορους ουρολόγους για να μας βοηθήσουν.Ο άντρας μου έκοψε το τσιγάρο,από ποτό πίνει λίγη μπύρα,είναι αδύνατος και δεν παίρνει φάρμακα.Για ο,τι του συμβαίνει φταίει η κρυψορχία και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε ,είναι να πάμε σε κάποιον γιατρό του ΕΟΠΥΥ και να τον χειρουργήσει.Αλλα δεν έχουμε χρόνο,εγώ θα κάνω ωοληψια τον Σεπτέμβρη..πφφφ είμαι πολύ προβληματισμένη...

      Ούτε εμείς είχαμε λεφτά κοριτσάκι μου..με οικογενειακό εισόδημα 8.000 ήμασταν, στο ενοίκιο και χωρίς οικογενειακό περιβάλλον που να πεις ότι μπορεί να μας στηρίξει κάπως.. και εμείς γυρίσαμε πολλούς γιατρούς καθηγητές δημοσίων εξετάσεις σε δημόσια νοσοκομεία, αναμονες πολλές.. μετά και ο κορονοιος.. αλλά γενικά είχαμε πολύ στήριξη και από εδώ από τα κορίτσια που μας βοήθησαν απίστευτα με δωρεές φαρμάκων και γιατρών.. ο γιατρός μας δεν μας πήρε κάν αμοιβή για το χειρουργείο.. μόνο το team του πληρώσαμε και το νοσοκομείο.. αν και μου είπε ότι τον έκανα ήδη πλούσιο με όσες ιδέες είχα και ότι έψαχνα και του έβρισκα 😅😅

      Πιστεύω σου φαίνονται βουνό και έχεις αγχωθει.. δεν θέλεις να περιμένεις γιατί σε "πιέζει" και το χρονικό της δίκης σου ηλικίας.. και το σπέρμα δυστυχώς είναι της υπομονής.. το οικονομικό δεν είναι εμπόδιο και πίστεψε με στο λέω εγώ που πέρασα σωρεία μηνών με κλάματα πως θα τα καταφέρουμε.. όποιος βάζει στόχο μπορεί να τον πετύχει αρκεί να αφοσιωθεί σε αυτό και να ψάχνει για λύσεις, όχι προβλήματα.. λύσεις πάντα υπάρχουν και στο λέω γιατί έφαγα μεγάλο αγγούρι και εγώ τότε.. τα θυμάμαι τώρα και μου φαίνεται απίστευτο πόσα καταφέραμε με όσα λιγοστά (δεν) είχαμε..

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Νίνα όντως κάποια ψυχή έβαλε το χεράκι της και δεν φύγαμε και ακόμα με εκνευρίζει πολύ η σκέψη!

Για σουπίτσα δεν μπορώ να σου πω καθώς δεν είμαι και πολύ της σούπας!

Εβιριιιιιιιιιι........


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπέρα κοριτσάκια μου.

Καταρχήν, να ευχηθώ χρόνια πολλά στο Δημητράκη της Αρετής και της Τζένης και μετά σε όλες και όλους τους Δημήτρηδες.

Σήμερα φάγαμε μπριζόλες στο γκριλ με πατατούλες τηγανητές.

Βρε κορίτσια για διευκρινίστε μου λίγο όταν ανοίγετε εσείς το πάρεντς καφέ σας βγάζει ότι έχει μολυνθεί η σελίδα από ιό; Εμένα έτσι μου βγάζει συνέχεια και αποφάσισα να γράψω με φόβο και πάθος τώρα που την ξανάνοιξα.

Να χαίρομαι το Δημητράκη μου! Φιλιά σε όλες! Να είναι πολύχρονος, γερός κι ευτυχισμένος πάντα. Να τον καμαρώσετε όπως επιθυμείτε.

Εγώ από μαγείρεμα θα ξεκινήσω από Δευτέρα... σήμερα γύρισα από το νοσοκομείο και δεν επιτρέπεται καμία δουλειά, έως τότε.

Νίνα μου να είσαι πάντα σιδερένια και εύχομαι από 'δω και μπρος ο μόνος λόγος που θα ξαναχρειαστεί να μπεις σε νοσοκομείο να είναι για να γεννήσεις. Αυτό εύχομαι να γίνει πολύ σύντομα.

Σε εμας πηγαν ολα καλά. Ο μικρος δεν εκλαψε καθολου και ηταν μες στο χαμογελο.

Να σας ζήσει ο μικρούλης με το καινούργιο του ονοματάκι και να είναι πάντα καλότυχος.

Ούτε η δική μας έκλαψε παρά μόνο στην κολυμπήθρα. Εμείς Γεωργία!

Να σας ζήσει η μικρή Γεωργίτσα και να είναι πάντα καλότυχη.

Βάζω τις φωτογραφίες της Φωτεινής, με το υπέροχο φόρεμα της:tongue:... θα ξαναμπώ αργότερα να τα πούμε.

Φωτεινή μου άρεσε πάρα πολύ το φόρεμά σου και σου πάει πάρα πολύ.

Εγώ φυσικά ήμουν μέσα, αναρρώνοντας και τρώγοντας τις σούπες μου... σήμερα κάνω κρεατόσουπα και αυτή τη στιγμή την ξαφρίζω:-P για πείτε καμία ιδέα για νόστιμες σούπες, που δεν πρέπει να τρώω τα στερεά τους... δηλαδή το κρέας, το ψάρι, κ.τ.λ.

Την κρεατόσουπα δεν την κάνω με κάποιο ιδιαίτερο τρόπο, αλλά την κοτόσουπα την κάνω τον τελευταίο χρόνο βελουτέ και μας αρέσει πολύ.

Βράζω τα κομματάκια του κοτόπουλου μαζί με 2 καρότα, πατάτα, κρεμμύδι, μαϊντανό, λίγο μοσχοκάρυδο, αλάτι, πιπέρι, λάδι και λίγο λεμόνι να βράσουν και 20' πριν τα κατεβάσω ρίχνω και λίγο ρύζι κάποιες φορές, όχι πάντα.

Μόλις είναι έτοιμη η σούπα βγάζω το κρέας σε ένα πιάτο και ρίχνω τα υπόλοιπα υλικά χωρίς το ζουμί στο μπλέντερ να τα κόψει. Γι' αυτό το λόγο δεν τα κόβω σε μικρά κομματάκια μέσα στην κατσαρόλα αλλά σε μεγάλα κομμάτια.

Μόλις γίνουν κρέμα στο μπλέντερ, παίρνω λίγο ζουμί από την κατσαρόλα να λιώσω 2-3 κουταλιές της σούπας αλεύρι (κι αν δε λιώσει καλά το κάνω με το μιξεράκι του φραπέ ή με το μπλέντερ), ρίχνω το μείγμα στην κατσαρόλα και το βράζω ώσπου να αρχίζει να πήζει. Μετά προσθέτω και το μείγμα από το μπλέντερ και στο τέλος το κρέας να ομογενοποιηθούν όλα τα υλικά.

Γίνεται μία πηχτή σούπα που εμάς μας αρέσει πάρα πολύ. Οι κουταλιές του αλευριού που θα βάλεις εξαρτώνται από την ποσότητα του νερού στην κατσαρόλα. Εγώ το βάζω με το μάτι, μπορείς όμως να βάλεις αρχικά για μία σούπα που έχει νερό από τη μέση της κατσαρόλας και προς τα κάτω γύρω στις 2 κουταλιές της σούπας κι αν δεις ότι δεν έπηξε όσο χρειάζεται να βάλεις άλλη μία ή δύο λιώνοντάς τες καλά σε λίγο κρύο νερό που θα προσθέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια μαγειροκόριτσα!

Για σήμερα τρώμε γεμιστά που έμειναν από την Δευτέρα. Όταν επιστρέψω έχω σίδερο, δύο πλυντήρια και να βάλω ένα ακόμη.

Εβιράκι δεν μου βγάζει τέτοιο μήνυμα όταν ανοίγω το parents. Δεν ξέρω γιατί σου λέει έτσι.

Αυτά τα ολίγα για την ώρα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο μενα!

Ευχαριστω ολες για τα καλά σας λόγια. Δυστυχως ομως τα κιλακια μου τα εχω (οσες με ειδατε κι απο κοντα το διαπιστωσατε ιδιοις ομμασι) και πρεπει να αρχισω να προσεχω. Το φορεμα μου αρεσε κι εμενα. Να'ναι καλά η γυναικα που προσφερθηκε και μου το εφτιαξε γιατι δεν ειχα ορεξη να ψαξω να αγορασω. Ευχαριστω και για τις ευχες σας για τον μικρο μου.

Εβιρακι εμενα δεν μου βγαζει καποιο μηνυμα. Πως εισαι κατα τα αλλα; Η μικρη Εβιρινα προσαρμοστηκε στο νεο σχολειο; Τη σκεφτομουν τις προαλλες αλλά ξεχασα να σε ρωτησω.

Αγγελικη δεν πειραζει καλυτερα που ξεκουραστηκες. Σε καταλαβαινω ομως. Κι εμενα ειχαν φροντισει να μου σμπαραλιασουν τα νευρα τις ημερες πριν τη βαφτιση (με ασχετα θεματα) και δεν το χαρηκα οσο θα ηθελα αλλα τι να κανουμε....

Νινα δεν μπορω να σε βοηθησω. Κανω τις πολυ κλασσικες σουπες. Σε ευχαριστω που ανεβασες τις φωτογραφιες.

Τζενη μου σε θαυμαζω για την πειθαρχια σου στο θεμα της διαιτας παρα την κουραση που τραβας.

Ξεκινησα χθες δουλειες για στρωσιμο σπιτιου κλπ. Σαν βομβαρδισμενο ειναι το σπιτι μου. Τελος παντων. Χθες μου ειπε η μικρη οτι εφαγε στον παιδικο. Η μπλουζα της ηταν οντως λερωμενη με σαλτσα. Λετε; Θελω να περασουν καποιες συνεχομενες μερες και μετα να ρωτησω τι κανει. Να δω συνολικα τις αντιδρασεις της.

Σημερα εφτιαξα κολοκυθακια γεμιστα με αυγολεμονο. Το λεγατε τοσες φορες που το ζηλεψα.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο μενα!

Καλημέρα Φωτεινούλα!

Αγγελικη δεν πειραζει καλυτερα που ξεκουραστηκες. Σε καταλαβαινω ομως. Κι εμενα ειχαν φροντισει να μου σμπαραλιασουν τα νευρα τις ημερες πριν τη βαφτιση (με ασχετα θεματα) και δεν το χαρηκα οσο θα ηθελα αλλα τι να κανουμε....

Το ότι ξεκουράστηκα είναι σχετικό μιά και είχε χαλάσει η διάθεσή μου οπότε και δεν χάρηκα τίποτα 3 μέρες :confused:

Ξεκινησα χθες δουλειες για στρωσιμο σπιτιου κλπ. Σαν βομβαρδισμενο ειναι το σπιτι μου. Τελος παντων. Χθες μου ειπε η μικρη οτι εφαγε στον παιδικο. Η μπλουζα της ηταν οντως λερωμενη με σαλτσα. Λετε; Θελω να περασουν καποιες συνεχομενες μερες και μετα να ρωτησω τι κανει. Να δω συνολικα τις αντιδρασεις της.

Κάνει ζέστη ακόμη και το τελευταίο πράγμα που μου έρχεται στο μυαλό είναι να στρώσω το σπίτι! Σίγουρα θα τρώει φαγάκι η μικρούλα σου στο σταθμό αφού βλέπει και τα υπόλοιπα παιδάκια να το κάνουν. Αυτό είναι σίγουρο!

Σημερα εφτιαξα κολοκυθακια γεμιστα με αυγολεμονο. Το λεγατε τοσες φορες που το ζηλεψα.

Σκέφτηκες φαντάζομαι να κρατήσεις μία μερίδα για τον άντρα μου ε? :tongue:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Είχα δουλειά χθες και δεν πρόλαβα να γράψω. Όλα καλά όμως!:)

Χθες έφτιαξα κουνουπιδάκι γιαχνί που είχα καιρό να το κάνω και το δοκίμασε μια φίλη μου και ξετρελάθηκε. Δεν το ξέρουν εδώ αυτό το φαγητό, δεν το φτιάχνουν. Για σήμερα έφτιαξα μπούτια κοτόπουλου με πατατούλες στο φούρνο και σαλάτα μπρόκολο.

Εγώ σκέφτομαι να στρώσω το Σάββατο. Ελπίζω μόνο να προλάβω να πλύνω κουρτίνες πρώτα. Έχει πάρει φωτιά το πλυντήριο αυτές τις μέρες....

Εβιρούλα, ούτε εμένα μου βγάζει τέτοιο μήνυμα, για να σε βοηθήσω. Μήπως αν ρώταγες κάποιο διαχειριστή του φόρουμ; Η κοτόσουπά σου μου φαίνεται πολύ καλή. Να την κάνω για την μπέμπα μου; Τη σημείωσα τη συνταγή.

Τζένη, έχω την εντύπωση ότι τα φτιάχνετε πολύ συχνά τα κολοκυθολούλουδα γεμιστά. Είναι εύκολο; Πώς τα κάνετε; Χορταίνετε;Τι γλυκά έφτιαξες; Άρεσαν;

Νίνα, δεν ξέρω αν τη θεωρείς κλασσική, αλλά προσωπικά μου αρέσει η σούπα με ζωμό από μοσχαράκι και πεπονάκι (κοκκινιστή). Τώρα υπάρχουν και κάτι μανιταρόσουπες αλλά δεν τις κατέχω, δεν είμαι φαν.:) Κατά τ'άλλα είσαι εντάξει;

Φωτεινή ζηλεύω κι εγώ το φαγάκι σου!Απόρω -ειλικρινά απορώ- πώς δεν είχες όρεξη να ψάξεις για φόρεμα. Εμένα είναι το καλύτερο μου!:D Που και να'χα λεφτά:rolleyes: όσο για τη μικρή, είμαι σίγουρη ότι θα τρώει τα περισσότερα, αν όχι όλα, σε λίγο καιρό.

Last but not least, Αγγελικούλα μου! Τι κάνεις; Για καμιά πεθερά το κόβω ότι σου'σπασε τα νεύρα ε; Κι εγώ δουλειές και πάλι δουλειές. Χθες πριν πάω στη δουλειά σιδέρωσα, έκανα ένα ξεκαθάρισμα σε πετσέτες, σεντόνια και κουβέρτες όλα παιδικά και μου έφυγε ένα βάρος. Καλά αν έφτιαχνα σπίτι τώρα θα το γέμιζα με αποθηκευτικούς χώρους, μη σου πω ότι θα έφτιαχνα και υπόγειο με ντουλάπες και ράφια απ'άκρη σ'άκρη. Ωραίο όνειρο!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Απαντάω γρήγορα στην Eviri και θα επανέλθω αργότερα... και εμένα μου βγάζει ότι έχει ιό το πάρεντς... από προχτές γίνεται αυτό.. φαντάζομαι ότι δεν βγαίνει στους υπόλοιπους λόγω του antivirius που έχει ο καθένας.... για ψάξτε το κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροκόριτσα!

Σήμερα θα φάμε κεφτεδάκια με κόκκινη σάλτσα που έμειναν από την Δευτέρα. Για αύριο θα μαγειρέψω φακές.

Επίσης έχω να σιδερώσω και 2,5 πλυντήρια.

Αρετούλα θα συνεδριάσουμε με τα υπόλοιπα κορίτσια και θα αποφασίσουμε ποιά θα είναι η τιμωρία σου που δεν μπήκες χτες! :tongue::tongue::tongue:

Όσο για το ότι δεν φύγαμε για τριήμερο αυτή την φορά ευθύνεται η κορούλα μου αν και τώρα που το λες μπορεί να έχει βάλει και το χεράκι της η πεθερά μου!

Εδώ εμείς έχουμε ακόμη καλοκαίρι οπότε στρώσιμο χαλιών δεν παίζει! Τις κουρτίνες τις έιχα πλύνει τον Σεπτέμβρη λίγο πρίν γυρίσουν τα παιδιά από την εξοχή οπότε είναι καθαρές.

Νίνα εμείς στην δουλειά έχουμε δυνατό antivarius και δεν μου βγάζει μήνυμα για υιό! Αλλά κάτι πρέπει να γίνεται γιατί ώρες ώρες με πετάει έξω. Θα δείξει!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε?

Δεν μπηκα χτες γιατι επηξα τρελα κ δεν προλαβα ουτε καλημερα να σας πω....

Αγγελικη μου να παρεις το αιμα σου πισω!κανονιστε με την πρωτη ευκαιρια να φυγετα να γεμισετε μπαταριες!!Σε καταλαβαινω απολυτα,πολυ σπασιμο να χαλαει κατι που περιμενες!!Ωραια φαγακια φτιαχνεις βρε κοριτσι, μπραβοο!!

Φωτεινουλα μου ειδες που αγχωνοσουν?αρχισε σιγα σιγα η μικρη κ τρωει στο σταθμο κ σε λιγο καιρο θα δεις πως θα τρωει φαγητα που στο σπιτι ουτε καν δοκιμαζε.Βλεπουν το ενα το αλλο κ παρασειρονται κ τρωνε ευστυχως!!!

Για την διαιτα που λες τωρα το 3ημερο παρελασαν μπροστα μου απο μαμα, πεθερα κ κατι τραπεζωματα τα απειρα αλλα παλι καλα κρατηθηκα...Τι να κνω βρε κοριτσι βλεπω τον κ....ο να πεταει κ τσαντιζομαι....

Αρετη μου τους κολοκυθοανθους τους εχει φτιαξει η καλη μου η μανουλα κ τους χει ετοιμους στην καταψυξη για τον εγγονο της επειδη τρελαινεται! Καθε φορα που παμε η τυχει να ερθει ο αδερφος μου του φτιαχνει κ μια μαγειρια κ οντως ειναι λες κ τα εφτιαξες εκεινη την στιγμη.

τα εφτιαξ ατα γλυκα κ τα πηγαμε την Τριτη κ το χαρηκε πολυ ο Δημητρακης μου.Εφτιαξα αυτο που σας ελεγα το τραιφλ.Πηρα πλαστικες θηκες απο τζαμπο οπως αυτες που βαζουν τις παστες στα ζαχαροπλαστεια τις καπως τετραγωνες κ εβαλα σαν βαση κεικ σοκολατας το οποιο εβρεξα με το ζουμι απο κομποστα βυσσινο.Απο πανω λιγη μαρμελαδα φραουλα , λιγα βυσσινακια,κρεμα ζαχαροπλαστικης σοκολατα σπιτικη,κ τελειωσα με λιγη σαντιγυ κ τριμμενη τρουφα κ σπρινγκλς χρωματιστα.

Εμενα δεν μου βγαζει μηνυμα για ιο κοριτσια τι να πω...

Νινακι πως πας? εισαι καλυτερα?

Δεν θυμαμαι κ που σας αφησα μαγειρικα ... Χτες φαγανε κοκορα με κοφτο μακαρονακι κ για σημερα τους εκανα τουρλου στην κατσαρολα ( σαν μπριαμ κατσαρολας ειναι).Εγω εχω δυο μερες τρωω μπιφτεκια κοτοπουλο με σαλατα κ σημερα θα παρω απο το εστιατοριο φαρφαλες σαλάτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε?

Γειά σου Τζενάκι!

Δεν μπηκα χτες γιατι επηξα τρελα κ δεν προλαβα ουτε καλημερα να σας πω....

Θα συνεδριάσουμε και για σένα εκτός από την Αρετη!!!!:tongue:

Αγγελικη μου να παρεις το αιμα σου πισω!κανονιστε με την πρωτη ευκαιρια να φυγετα να γεμισετε μπαταριες!!Σε καταλαβαινω απολυτα,πολυ σπασιμο να χαλαει κατι που περιμενες!!Ωραια φαγακια φτιαχνεις βρε κοριτσι, μπραβοο!!

Ευελπιστώ μέσα στον Νοέμβρη να φύγω μία εβδομάδα για το χωριό με τον άντρα μου οι δυό μας. Θα πάμε για δουλειές βέβαια αλλά θα ξεφύγω από την καθημερινότητα και θα πάμε και για καμιά μπύρα που μου έχει λέιψει!

Εφτιαξα αυτο που σας ελεγα το τραιφλ.Πηρα πλαστικες θηκες απο τζαμπο οπως αυτες που βαζουν τις παστες στα ζαχαροπλαστεια τις καπως τετραγωνες κ εβαλα σαν βαση κεικ σοκολατας το οποιο εβρεξα με το ζουμι απο κομποστα βυσσινο.Απο πανω λιγη μαρμελαδα φραουλα , λιγα βυσσινακια,κρεμα ζαχαροπλαστικης σοκολατα σπιτικη,κ τελειωσα με λιγη σαντιγυ κ τριμμενη τρουφα κ σπρινγκλς χρωματιστα.

Εσύ παιδί μου μεγαλούργησες! Και του χρόνου να τον ξαναγιορτάσεις!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Τζενακι τι καταπληκτικα γλυκακια εφτιαξες! Αντε και του χρονου με υγεια! Παντως αυτο που λεγαμε για τη διαιτα κι εγω νευριαζω με το σωμα μου αλλα δεν εχω και τετοια αυτοσυγκρατηση. Ευγε!

Αγγελικουλα τι ωραια που περιμενεις αυτην την εβδομαδα!Αυτο που λες για την μπυριτσα συμφωνω...

Αρετη μη σου κανει εντυπωση τιποτα. Απεχθανομαι να βγαινω να ψωνισω ρουχα. Προετοιμαζομαι ψυχολογικα μερες πριν. Οποτε μπορεις να φανταστεις και τη διαθεση μου οταν το κανω.

Σημερα ειχα εξωτερικες δουλειες κι ετσι εφτιαξα ομελετα με πατατες και λουκανικα. Αγγελικουλα δεν τα πολυπετυχα τα κολοκυθακια (μη με κακοχαρακτηρισει κι ο αντρας σου). Η μικρη δεν ξαναεφαγε στον παιδικο. Δεν της αρεσαν λεει τα φαγητα. Παντως πιστευω οτι σιγα σιγα θα στρωσει.

Μηπως το μηνυμα για ιο εχει σχεση και με το προγραμμα που χρησιμοποιει καθε μια για να σερφαρει στο ιντερνετ; (μπορει να λεω και βλακεια τωρα) Εγω χρησιμοποιω mozilla.

Φιλακια σε ολες


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Τελικά τώρα κατάφερα να μπω από το πρωί.... πήγα για δουλειά σε δημόσιο και έφυγα με σπασμένα τα νεύρα:mad: μία φορά να πάω και να βρω άκρη, δεν γίνεται!

ΦΩΤΕΙΝΗ763 μπορεί να έχεις δίκιο για τον ιό... είμαι λίγο άσχετη με αυτά... θα ρωτήσω τον σύζυγο που ξέρει πολύ καλύτερα, αν το θυμηθώ...

Σήμερα έκανα μακαρόνια με σάλτσα... επιτέλους έφαγα αληθινό φαγάκι:tongue: χτες έβγαλα τα ράμματα και είμαι πολύ καλύτερα... ο γιατρός είπε να ξεκινήσω να τρώω και κανένα μακαρόνι, πουρέ, κ.α. αλλά καθόλου χόρτα, σαλάτα και φρούτα... καλά είναι και αυτά!

Εβίρι σε ευχαρίστησα για την συνταγή της σούπας? δεν θυμάμαι... έτσι πάντως κάνω την ψαρόσουπα, αλλά χωρίς το αλεύρι.

Φιλιά σε όλες και ας με συγχωρήσουν όσες δεν σχολιάζω... η διάθεση μου δεν είναι και στα καλύτερα της.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλες! Για σήμερα δε μαγείρεψα (μην το παρακάνω:tongue:). Μου έστειλε η πεθερά χθες κοτόπουλο με κριθαράκι και σπανακόρυζο από Τετάρτη. Εγώ θα φάω το τελευταίο, ο Βασ ό,τι έχει σήμερα η πεθερά και τα παιδιά το κοτόπουλο με το κριθαράκι. όλοι βολευτήκαμε λοιπόν....

Νίνα μου, μην απολογείσαι για το αυτονόητο. Να σου πω: δε φοβάσαι για καμιά δυσκοιλιότητα χωρίς φρούτα και λαχανικά; Έγώ μετά τις εγκυμοσύνες είχα θέμα...

Εβιρί, την έφτιαξα την κοτόσουπα για τη Γεωργία μου χθες μόνο που ξέχασα να βάλω μαϊντανό και έβαλα κουνουπίδι που είχε απομείνει στο ψυγείο μου. Πολύ ωραία βγήκε από το λίγο που δοκίμασα. Κι να φανταστείς τη δοκίμασα και ανάλατη!Ααααα είσαι εγγύηση τελικά!

Καλημέρα στα υπόλοιπα κορίτσια!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...