Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

μου ανοιξες την ορεξη και ειμαι και στη δουλεια. Επισης ο κοκορας μ αρεσει κοκκινιστος με χοντρο μακαρονι για συνοδευτικο

Πολλες πολλες καλημερες σε ολα τα κοριτσια! Σημερα το μενου εχει πατατοπιτες απο τα χερακια μου για εμας κ μοσχαρακι με αστρακι για τα μικρα! Ο καιρος στην χαλκιδικη ειναι μουντος! Περιμενω το αυριο, θα παμε τα μωρα στον παππου κ την γιαγια κ θα παμε βολτα θεσσαλονικη σε ενα φιλικο ζευγαρι να κατσουμε μεχρι το βραδακι! :DΘΑ ΠΑΜΕ ΒΟΛΤΑ:D ( λες κ που θα παμε?) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Να μαι και παλι..με αυτα και μ αυτα...ξεχαστηκα....

Το μενου για σημερα εχει κοτοσουπιτσα(την εκανα παλι σουπα..απο λαππα)για μενα και ο συζυξ κοτοπουλο λεμονατο με καροτο,πατατα και μανιταρια!!!

Επισης σημερα για να ξεδωσω(ξεσπασω κτλ) εκανα και μια καλη γενικη σε ολο το σπιτι!!!Ωωωωω ναι νιωθω καπως καλυτερα τωρα!!!!

Ricola την επομενη φορα που θα θες να ξεσπασεις με αυτον τον τροπο ελα στο δικο μου το σπιτι...:D

Link to comment
Share on other sites

Ricola την επομενη φορα που θα θες να ξεσπασεις με αυτον τον τροπο ελα στο δικο μου το σπιτι...:D

Κ οσο για την καισαρικη μην σε αγχωνει καθολου. Κι εμενα με καισαρικη μου τα πηραν κ το ηξερα απο πριν! Δεν αγχωθηκα μπορω να πω γιατι δεν προλαβα,εγιναν ολα γρηγορα,θα πηγαινα προγραματισμενα αλλα τελικα γεννησα προωρα γι αυτο κ ηταν ξαφνικα κ δεν προλαβα να το καλοσκεφτω:-)

Link to comment
Share on other sites

Πολλες πολλες καλημερες σε ολα τα κοριτσια! Σημερα το μενου εχει πατατοπιτες απο τα χερακια μου για εμας κ μοσχαρακι με αστρακι για τα μικρα! Ο καιρος στην χαλκιδικη ειναι μουντος! Περιμενω το αυριο, θα παμε τα μωρα στον παππου κ την γιαγια κ θα παμε βολτα θεσσαλονικη σε ενα φιλικο ζευγαρι να κατσουμε μεχρι το βραδακι! :DΘΑ ΠΑΜΕ ΒΟΛΤΑ:D ( λες κ που θα παμε?) :rolleyes:

να περασετ ομορφα,ποσα χρονια εχω ν ανεβω θεσσαλονικη, ποσο θα ηθελα να ειμαι εκει για λιγες μερες!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλημέρα σας!!

Κι εδώ στο Βόλο μουντάδα έχει!! πρέπει να έρχονται τα μεγάλα κρύα της χρονιάς όπου να ναι!! μου είπαν ότι άκουσαν για χιόνι!!

Σήμερα έφτιαξα τάρτα με μανιτάρια κρέμα γάλακτος και τυρί. Την είχα δει εδώ μέσα τη συνταγή και είπα να το επιχειρήσω!! Καλή βγήκε αλλά πολύ παχιά η ζύμη... Τη φάγαμε πάντως!!!

Τώρα όπου να ναι αρχίζω διάβασμα..

Ασχετο : Διάβαζα τώρα για το "ξέσπασμα καθαριότητας" και θυμήθηκα ότι κάπου είχα διαβάσει ότι αμέσως πριν γεννήσεις σε πιάνει μία μανία για καθαριότητα:D:D:D


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολλες πολλες καλημερες σε ολα τα κοριτσια! Σημερα το μενου εχει πατατοπιτες απο τα χερακια μου για εμας κ μοσχαρακι με αστρακι για τα μικρα! Ο καιρος στην χαλκιδικη ειναι μουντος! Περιμενω το αυριο, θα παμε τα μωρα στον παππου κ την γιαγια κ θα παμε βολτα θεσσαλονικη σε ενα φιλικο ζευγαρι να κατσουμε μεχρι το βραδακι! :DΘΑ ΠΑΜΕ ΒΟΛΤΑ:D ( λες κ που θα παμε?) :rolleyes:

Καλησπερα!!!!

Μμμμμμ πατατοπιτες εεεε???Για πες μας πως τις κανεις!!Δεν εχω φτιαξει ποτε αν και μου αρεσουν!!!!

Καλο babyfree βολταρακι!!

Ricola την επομενη φορα που θα θες να ξεσπασεις με αυτον τον τροπο ελα στο δικο μου το σπιτι...:D

:-P:razz::-P

Κ οσο για την καισαρικη μην σε αγχωνει καθολου. Κι εμενα με καισαρικη μου τα πηραν κ το ηξερα απο πριν! Δεν αγχωθηκα μπορω να πω γιατι δεν προλαβα,εγιναν ολα γρηγορα,θα πηγαινα προγραματισμενα αλλα τελικα γεννησα προωρα γι αυτο κ ηταν ξαφνικα κ δεν προλαβα να το καλοσκεφτω:-)

Σε ευχαριστω!!!Σημερα ειμαι πολυ καλυτερα ψυχολογικα!!!!Το εχω πλεον δεκτει....και απλα περιμενω!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλημέρα σας!!

Κι εδώ στο Βόλο μουντάδα έχει!! πρέπει να έρχονται τα μεγάλα κρύα της χρονιάς όπου να ναι!! μου είπαν ότι άκουσαν για χιόνι!!

Σήμερα έφτιαξα τάρτα με μανιτάρια κρέμα γάλακτος και τυρί. Την είχα δει εδώ μέσα τη συνταγή και είπα να το επιχειρήσω!! Καλή βγήκε αλλά πολύ παχιά η ζύμη... Τη φάγαμε πάντως!!!

Τώρα όπου να ναι αρχίζω διάβασμα..

Ασχετο : Διάβαζα τώρα για το "ξέσπασμα καθαριότητας" και θυμήθηκα ότι κάπου είχα διαβάσει ότι αμέσως πριν γεννήσεις σε πιάνει μία μανία για καθαριότητα:D:D:D

Μιαμ μιαμ και εδω!!!ταρτα με μανιταρια....!!!!!

Μπααααα...ακομα εδω ειμαι...ο μικρος μαλλον εχει καραβολευτει εκει μεσα...και τη προηγουμενη βδομαδα με ειχε πιασει μανια να κανω τις ντουλαπες....(και δεν ειμαι ο τυπος της μανιακης καθαριοτητας και τακτοποιησης)...οποτε μαλλον σε μενα αυτο δεν πιανει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!!

Μμμμμμ πατατοπιτες εεεε???Για πες μας πως τις κανεις!!Δεν εχω φτιαξει ποτε αν και μου αρεσουν!!!!ψηνω τις πιτες στην τοστιερα, τηγανιζω πατατες,ντοματα,κρεμμυδι,κετσαπ,μουσταρδα,τυλιγω σε αλουμινοχαρτο κ ετοιμες:D:D

Καλο babyfree βολταρακι!!

Ευχαριστωωω:P

:-P:razz::-P

Σε ευχαριστω!!!Σημερα ειμαι πολυ καλυτερα ψυχολογικα!!!!Το εχω πλεον δεκτει....και απλα περιμενω!!!!!!!

Αντε με το καλο κ να μην καταλαβεις τιποτα σου ευχομαι!:-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να περασετ ομορφα,ποσα χρονια εχω ν ανεβω θεσσαλονικη, ποσο θα ηθελα να ειμαι εκει για λιγες μερες!!

Σ ευχαριστω ιωαννα! Εχουμε καιρο να βρεθουμε ετσι χωρις τα μωρα με παρεα για ωρες που οπως κ να ειναι πιστευω οτι θα περασω ομορφα! Θα σας ενημερωσω απο δευτερα...:D

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω ιωαννα! Εχουμε καιρο να βρεθουμε ετσι χωρις τα μωρα με παρεα για ωρες που οπως κ να ειναι πιστευω οτι θα περασω ομορφα! Θα σας ενημερωσω απο δευτερα...:D

Τελικα ειμαι πολυ ΑΣΧΕΤΗ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΙΚΕΡΑΚΙ:mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Σήμερα γιουβαρλάκια και φασολάδα τρομερη, ................

μαζί με το μπροκολάκι για σαλάτα..... ήρθε και έδεσε:D:D

Για το τικεράκι : πας στη σελίδα το φτιάχνεις και μετά βάζεις τον κωδικό στην υπογραφή σου. Οχι τον πρώτο αλλά το δέυτερο στη σειρά που σου δίνει.

Αυτά που σου λέω είναι για τη σελίδα http://tickers.cafemom.com/


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο το βροχερο Ιονιο!

Πως μου ειστε; Εμεις καλά. Βρεχει (κλασσικά) και φυσαει πολυ. Στην πόλη που ειμαι εγω δεν ειχαμε ευτυχως θεματα απο το σεισμο αν και απ'οτι μου ειπαν ολοι κουνηθηκαν κι εδω για τα καλά. Στο σπιτι το δικο μας αλλά και των συγγενων μου που εκανα αυτοψια ολα καλά -απωλειες μονο πολυ μικρες απο διακοσμητικά που επεσαν απο τους μπουφεδες κι εσπασαν αλλά δεν ηταν ουτε βαζα της δυναστειας των Μινγκ ουτε αυγα Φαμπερζε:tongue:

Χτες εκανε εναν δυνατο μετασεισμο αλλά δεν κουνηθηκα απο τον καναπε μου. Εμεις τελικα φυγαμε εκτακτως Παρασκευη βραδυ γιατι μας ελεγαν για απαγορευτικο το Σαββατο το πρωι και απο την κουραση και την υπερενταση των ημερων χτες εκανα μονο τα απαραιτητα. Επιπλεον βγηκα και για ενα ποτακι με τον αντρα μου γιατι ποιος ξερει ποτε θα ξαναβγουμε. Στα μαγειρικα μας τσιμπησαμε κοτοπουλο ψητο, λουκανικακια χωριατικα, πατατες και τηγανητα αυγα (εδω εχω φουρνο που δουλευει και το κατευχαριστηθηκα).

Παιδια κι εμενα το σπιτι παιδοτοπος ειναι και σε πολλά κανω τα στραβα ματια (ειμαι και μυωπας και δεν ειναι και δυσκολο αλλωστε:rolleyes:) γιατι πραγματικα λυπαμαι την κορη μου που ειναι αρκετα κλεισμενη σ'ενα διαμερισμα και θελει να παιζει ησυχα μονη της αλλά να με αισθανεται και κοντα της. Οχι οτι δεν ενοχλουμαι απο την κατασταση αλλά και τα παιδια θελουν παιχνιδι τι να κάνουμε.

Να σας πω τι επαθα χτες. Παμε να βαλουμε μπροστα το καλοριφερ και δεν δουλευε. Φωναζω τον πατριωτη μου ηλεκτρολογο για να το κοιταξει γιατι μας ειχε ξαναβγαλει ηλεκτρολογικο προβλημα και πηγε εκει το μυαλο μου και μου ειπε οτι μπορει να περασει τη Δευτερα και να βολευτω μεχρι τοτε αφου δεν κανει και πολυ κρυο. Μετα φωναξα τον αλλοδαπο υδραυλικο που μας το ειχε εγκαταστησει, ηρθε σε δυο λεπτα, μας το εφτιαξε και μολις εμαθε οτι θα ειμαι με τα παιδια μονη μου στο σπιτι μου ειπε οτι χρειαστω αν μου ξαναβγαλει προβλημα να τον φωναξω αμεσως και θα ερθει να το κοιταξει. Αν και εκνευριζομαι με τους μαστορους γιατι για ενα μερεμετι σου κανουν το σπιτι χαλια, αυτον τον ανθρωπο τον ειχα συμπαθησει για τον τροπο που δουλευε (πεντακαθαρα - ουτε σκουπα δε χρειαζοταν να βαλεις μετα) και τωρα τν εκτιμησα ακομα μια φορα. Και πολλοι θα τον εβριζαν μονο και μονο λογω καταγωγης.

Παω να ξεκουραστω τωρα. Φιλακια σε ολες


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...