Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημερα!!!!!!!!!!!

Σημερα σηκωθηκα νωρις(με το ζορι) και πηγα για τις τελευταιες(νομιζω) εξετασεις!!!!

Το μενου θα εχει κουνουπιδι απο χθες για μενα και πιτσα για τον καλο μου!!!(εεεεε ενα κομματακι θα φαω και εγω)!!!

Φωτεινη Κουραγιο.....και καλη επιστροφη!!!!!

Ggeny Πως ειστε σημερα???

Bagia Μια χαρα ειναι οι πατατες με τα αυγα!!!!!Θα συμφωνησω με τα κοριτσια να πας συντομα να δεις το θεμα με τη πλατη σου...πλατη μεση καλο ειναι να μη τ αφηνουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Ναι θελει να το δρομολογησω αυτο με τον γιατρο. Σε τι γιατρο πρεπει να απευθυνθω για πονο στην πλατη? Τωρα θα παμε κ στο ιπποκρατειο μια μερα, εχει μας ειπανε βουβουνοκηλη ο μεγαλος κ θελει να τον δει παιδοχειρουργος.μακαρι να μην ειναι τιποτα. Οσο για τον αν εχω καποιον για 2-3 ωρες,εχω! Αλλα την μερα δεν εχω αναγκη ρε 'συ, αυτη η νυχτα με τσακιζει....

Νομιζω ορθοπεδικο...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου.

Κάνω έντιτ γιατί ξέχασα να σας ευχηθώ καλό μήνα.

Σήμερα έφτιαξα ένα μπριάμ στο ταψί που του έβαλα φέτα και γκούντα όταν έσβησα το φούρνο.

Μμμμμμμμ μπριαμ!!!!!!Τι καλη ιδεα που μου εδωσες!!!!Οπως θα εχεις καταλαβει και εσυ ειμαι αναποδος ανθρωπος....δωσε μου λαχανικα....ζυμαρικα....Και θα ενθουσιαστω...τα παντα εκτος απο κρεας!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει το ενδεχόμενο να μείνουν τα παιδιά 1-2 μέρες με παππούδες κι εσύ να φύγεις ένα Σαββατοκύρικο με τον άντρα σου και να ξεκουραστείς?

Μπα, χλωμο! Και λογο οικονομικων. Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σας! :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

Αχ Φωτεινουλα μου οταν με πιανει να γκρινιαξω για το κρυο κ την ταλαιπωρια γενικα που τραβαμε σκεφτομαι τοσο κοσμο που ειναι μεσα στο κρυο, αρρωστοι σε αυτοκινητ ακλπ κ το βουλωνω. Ασχημες καταστασεις δυστυχως.Απο την μια το πιο σημαντικοτερο ολων δεν εχουμε θυματα αλλα κ τα σπιτια πως θα φτιαχτουν αφου οι περισσοτεροι δυσκολευονται τοσο πολυ οικονομικα?

Φτιαξε κατι προχειρο βρε πατατουλες με τα αυγα απλο κ τελειο!

βαγια μου υπομονη κοριτσακι ειναι λουκι με 2 παιδια μικρα αλλα σκεψου οτι εχει μικρη διαρκει ατο ξενυχτι σου, σιγα σιγα θα στρωνει με τον καιρο.Να πας γρηγορα κ εσυ σε γιατρο κ σου ευχομαι καλ απαοτελεσματα κ για σενα αλλα κ για τον μικρουλη σου, μακαρι να μην ειναι τιποτα. Πολυ ωραιο φαγακι θα κανεις!!

Ιωαννα εχεις κουραγιο μετα την δουλεια να κανεις κ παπποτσακια? ευγε!!

Αγγελικ μου ,μου τρεξαν τα σαλια με την κιμαδοπιτα σου! δεν εχω φαει ποτε αλλα διαβαζεται θαυμα γευση!! αν βρεις χρονο πες μου πως την φτιαχνεις!

Εβιρακι θα συμφωνησω με τον Εβιρο! κ εμενα το ψαρακι μου αρεσει πιο πολυ με λεμονι απο οτι με σαλτσα.Φαντασου η πεθερα μου στο πλακι που λες βαζει απειρα κρεμμυδια μαζι ..... Μωρε μποριε να μην ηταν "σοβαρος" ο λογος αλλα εσενα σε απασχολουσε! Ξερεις κ εγω ποσες φορες δεν μπορω να κοιμηθω γιατι προσπαθω να πλαναρο την επομενη μερα απο δουλεις κλπ? Δεν το ελεγχεις αλλα σου βγαινει αυθορμητα. Να τρωα σε ενα μην εχουμε το παρτυ του μεγαλου κ απο τωρα εχω αρχισει κ σκεφτομαι τι θακνω , πως θα το κανω, τι θα φτιαξω ξερετε τωρα!!!

Αρετη αρετη που εισαι?

Η ρικολα εδωσε σημα σημερα?λετε να γεννησε?

Νινακι πως πανε τα χερια σου? βρηκες γιατρο η εισαι στο ψαξιμο ακομα? ενα σωρο λιχουδιες φτιαχνεις κ εσυ καθε μερα ησυχια δεν εχεις!!

Κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας! Η τουρτα εγινε πολυ ωραια εφαγα μισο κομματι μικρο!!

Το ιατρικο ανακοινωθεν ειναι οτι ο μικρος ειναι λιγο καλυτερα αλλα σε 13 ωρες ανεβασε παλι 38.εκελισε 3 24ωρα θα παρω την παιδιατρο να δουμε τι θα παει.μονο που δεν εχει ορεξη να φαει.Εγω καλυτερα νομιαω ειμαι.Μερικες φορες νομιζω εχω δεκατα αλλα δεν τους δινω σημασια.Γενικα εχω μια εξαντληση ομως κ μια ανακατωσουρα.

Χτες πηγα σπιτι με σκοπο να βαλω το πλυντηριο κ το πλυντηριο τα εφτυσε.Παλι καλα πιανουν τα χερια του αντρα μου κ το ελυσε κ το εφτιαξε.με αυτα κ με εκεινα εφτασα 10:30 το βραδυ να καθαριζω το μπανιο κ εκεινη την ωρα να βαζω πλυντηριο για να δουμε αν φτιαχτηκε! τελος καλο ολα καλα λοιπον.

Μαγειρικα εφτιαξα γεμιστα με ρυζακι παραγγελια του γιου κ κοτοπουλο σουπιτσα με ρυζακι για τον μικρο κ για μενα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

Γειά σου Τζενάκι!

Αχ Φωτεινουλα μου οταν με πιανει να γκρινιαξω για το κρυο κ την ταλαιπωρια γενικα που τραβαμε σκεφτομαι τοσο κοσμο που ειναι μεσα στο κρυο, αρρωστοι σε αυτοκινητ ακλπ κ το βουλωνω. Ασχημες καταστασεις δυστυχως.Απο την μια το πιο σημαντικοτερο ολων δεν εχουμε θυματα αλλα κ τα σπιτια πως θα φτιαχτουν αφου οι περισσοτεροι δυσκολευονται τοσο πολυ οικονομικα?

Φτιαξε κατι προχειρο βρε πατατουλες με τα αυγα απλο κ τελειο!

Ποιό τέλειο δεν έχω!!!!

Αγγελικ μου ,μου τρεξαν τα σαλια με την κιμαδοπιτα σου! δεν εχω φαει ποτε αλλα διαβαζεται θαυμα γευση!! αν βρεις χρονο πες μου πως την φτιαχνεις!

Την συνταγή την έφτιαξα πρώτη φορά και την βρήκα σε ένα βιβλίο του Τσελεμεντε. Θα ψάξω στο ίντερνετ να βρω μήπως υπάρχει κάτι αντίστοιχο.

Αρετη αρετη που εισαι?

Όντως χάθηκε πάλι! Ελπίζω να μην ξανααρρώστησαν και απλώς να έχει πολύ δουλειά.

Η ρικολα εδωσε σημα σημερα?λετε να γεννησε?

Πριν λίγο έγραψε!

Κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας! Η τουρτα εγινε πολυ ωραια εφαγα μισο κομματι μικρο!!

Ε, το άξιζες!

Το ιατρικο ανακοινωθεν ειναι οτι ο μικρος ειναι λιγο καλυτερα αλλα σε 13 ωρες ανεβασε παλι 38.εκελισε 3 24ωρα θα παρω την παιδιατρο να δουμε τι θα παει.μονο που δεν εχει ορεξη να φαει.

Από την ταλαιπωρία είναι! Θα επανέλθει η όρεξή του.

Εγω καλυτερα νομιαω ειμαι.Μερικες φορες νομιζω εχω δεκατα αλλα δεν τους δινω σημασια.Γενικα εχω μια εξαντληση ομως κ μια ανακατωσουρα.

Χτες πηγα σπιτι με σκοπο να βαλω το πλυντηριο κ το πλυντηριο τα εφτυσε.Παλι καλα πιανουν τα χερια του αντρα μου κ το ελυσε κ το εφτιαξε.με αυτα κ με εκεινα εφτασα 10:30 το βραδυ να καθαριζω το μπανιο κ εκεινη την ωρα να βαζω πλυντηριο για να δουμε αν φτιαχτηκε! τελος καλο ολα καλα λοιπον.

Ωχ ρε κοριτσάκι τι πακέτο ήταν αυτό? Σαν τον άντρα μου και ο αντρούλης σου, δίνει λύσεις! Μπράβο του!

Μαγειρικα εφτιαξα γεμιστα με ρυζακι παραγγελια του γιου κ κοτοπουλο σουπιτσα με ρυζακι για τον μικρο κ για μενα.

Νόστιμα φαγάκια!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα εχεις κουραγιο μετα την δουλεια να κανεις κ παπποτσακια? ευγε!!

δεν μπορω να πω οτι εχω τρελη ορεξη αλλα εχω κατι μελιτζανες που δεν θελω να χαλασουν γι αυτο και θα το κανω. Δεν μας αρεσουν και διαφορετικα μαγειρεμενες βλεπεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αγγελικη μου ευχαριστω πολυ!! Βρε μην σε βαζω στον κοπο θα ψαξω εγω !!!

Ρικολα ξερει αυτος τι κανει!!! Οταν θα ειναι ετοιμος θα κανει την μεγαλη εμφανιση!!!

Ιωαννα, εγω το καλοκαιρι δοκιμασα μια συνταγη απο τις συνταγες παρεας κ ξετρελαθηκαμε κ εμεις κ γονεις πεθερικα που φαγανε! γλυφανε τα πιατα ολοι!

Εκοψα τις μελιτζανες σε ροδελες τις λαδωσα ελαφρα κ τις εψησα στο αεροθερμο.μετα εφτιαξα σαλτσα με φρεσκιες ντοματες κρεμμυδι κ βασιλικο( μπορεις τωρα να βαλεις ντοματες απο κονσερβα στην σαλτσα) κ την αφησα να γινει.Μετα εβαλα τις μελιτζανες σε ενα πυρεξ, απο πανω εβαλα μια στρωση διαφορα αλλαντικα κομμενα ( ζαμπον,γαλοπουλα κλπ) , απο πανω την σαλτσα κ τελος τυρι κιτρινο τριμμενο.Το εβαλα στο φουρνο κ ψηθηκε μεχρι να ενσωματωθουν ολα τα υλικα κ ελειωσε κ το τυρι, ονειρο εγινε.Η συνταγη λεγεται αν θυμαμαι καλα πιτζα μελιτζανα. Την ειχα φτιαξει με πολλες αμφιβολιες αλλα τελικα ειχα αδικο γιατι ειναι απαιχτο φαγακι!

Τωρα που μου το θυμησες εχω κ εγω δυο σακουλακια ψημενες στην καταψυξη θ ατο κανω με την πρωτη ευκαιρια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι περίπου η συνταγή της κιμαδόπιτας. Οι διαφορές είναι ότι αντί για φρυγανιά έβαλα 7-8 παξιμάδια τα οποία μούλιασα σε 3 νεροπότηρα γάλα αντί για κρέμα γάλακτος. Τα αυγά που αναφέρει στην εκτέλεση και όχι στα υλικά είναι 4. Επίσης δεν έβαλα φέτα αλλά μόνο μία χούφτα κεφαλογραβιέρα.

http://greekcook.gr/syntages/kimadopita

Καλή επιτυχία!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Τζενάκι η συνταγή με τις μελιτζάνες είναι σχεδόν ίδια με το σουφλέ μελιτζάνας που φτιάχνω! Αν ρίξεις και κρέμα γάλακτος κατά την διάρκεια του ψησίματος θα απογειωθεί γευστικά.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Τζενάκι η συνταγή με τις μελιτζάνες είναι σχεδόν ίδια με το σουφλέ μελιτζάνας που φτιάχνω! Αν ρίξεις και κρέμα γάλακτος κατά την διάρκεια του ψησίματος θα απογειωθεί γευστικά.

Που ειστε ολες βρε κοριτσια? Γιατι εξαφανιστηκατε? Εγω κοιμησα τα μωρα κ τωρα εκατσα! Τελικα το μενου σημερα ειχε πατατες κ αυγα για τον αντρα μου κ μακαρονια με κραμα γαλακτος κ μανιταρια για εμενα! Περιμενω τωρα ποτε θα θυμηθει ο ψαρρας να μου φερει μπακαλιαρακια να ξεκινησω στα μωρα! Τωρα θα ετρωγα ανετα 2 κρεπες.....:P μια αλμυρη κ μια γλυκια:P ποια θα φτιαξει???:?::?::?::-)

Link to comment
Share on other sites

Που ειστε ολες βρε κοριτσια? Γιατι εξαφανιστηκατε? Εγω κοιμησα τα μωρα κ τωρα εκατσα! Τελικα το μενου σημερα ειχε πατατες κ αυγα για τον αντρα μου κ μακαρονια με κραμα γαλακτος κ μανιταρια για εμενα! Περιμενω τωρα ποτε θα θυμηθει ο ψαρρας να μου φερει μπακαλιαρακια να ξεκινησω στα μωρα! Τωρα θα ετρωγα ανετα 2 κρεπες.....:P μια αλμυρη κ μια γλυκια:P ποια θα φτιαξει???:?::?::?::-)

Τσα!!!Εγω εδω ειμαι!!!!!Μια χαρα φαγακια...νοστιμα και γρηγορα!!!

Κρεπες εεεεε?????Μιαμ ....Παρολο που η τελευταια μου δουλεια ηταν σε κρεπερι(εκανα οοολλλααα τα αλλα εκτος απο κρεπες) κατι τετοιες στιγμες μετανιωνω που δεν ετρωγα απο μια καθε μερα!!!Παντα γλυκεια...πολυ μα πολυ σπανια αλμυρη!!!!!Δε θα φτιαξω ομως γιατι θα τις φαω ολες μονη μουυυυυυυυυυυυυυ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...