Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα!!

Σήμερα γιουβαρλάκια και φασολάδα τρομερη, ................

μαζί με το μπροκολάκι για σαλάτα..... ήρθε και έδεσε:D:D

Για το τικεράκι : πας στη σελίδα το φτιάχνεις και μετά βάζεις τον κωδικό στην υπογραφή σου. Οχι τον πρώτο αλλά το δέυτερο στη σειρά που σου δίνει.

Αυτά που σου λέω είναι για τη σελίδα http://tickers.cafemom.com/

Καλησπερα Jellyfishch!!!

ωραιο φαγακι εχετε σημερα!!!!!!

Για σημερα εμεις ειχαμε τραχανα με κοτοπουλακι(απο τις προηγουμενες μερες).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο το βροχερο Ιονιο!

Πως μου ειστε; Εμεις καλά. Βρεχει (κλασσικά) και φυσαει πολυ. Στην πόλη που ειμαι εγω δεν ειχαμε ευτυχως θεματα απο το σεισμο αν και απ'οτι μου ειπαν ολοι κουνηθηκαν κι εδω για τα καλά. Στο σπιτι το δικο μας αλλά και των συγγενων μου που εκανα αυτοψια ολα καλά -απωλειες μονο πολυ μικρες απο διακοσμητικά που επεσαν απο τους μπουφεδες κι εσπασαν αλλά δεν ηταν ουτε βαζα της δυναστειας των Μινγκ ουτε αυγα Φαμπερζε:tongue:

Καλησπερα Φωτεινη!!!!!

Ευτυχως που ειναι ολα καλα με το σπιτι σας!Μακαρι να χαν ολοι τετοιες απωλειες!!!!

Χτες εκανε εναν δυνατο μετασεισμο αλλά δεν κουνηθηκα απο τον καναπε μου. Εμεις τελικα φυγαμε εκτακτως Παρασκευη βραδυ γιατι μας ελεγαν για απαγορευτικο το Σαββατο το πρωι και απο την κουραση και την υπερενταση των ημερων χτες εκανα μονο τα απαραιτητα. Επιπλεον βγηκα και για ενα ποτακι με τον αντρα μου γιατι ποιος ξερει ποτε θα ξαναβγουμε.

Και πολυ καλα κανατε και πηγατε για ποτακι!!!!

Στα μαγειρικα μας τσιμπησαμε κοτοπουλο ψητο, λουκανικακια χωριατικα, πατατες και τηγανητα αυγα (εδω εχω φουρνο που δουλευει και το κατευχαριστηθηκα).

Καλα φουρνισματα λοιπον!

Παιδια κι εμενα το σπιτι παιδοτοπος ειναι και σε πολλά κανω τα στραβα ματια (ειμαι και μυωπας και δεν ειναι και δυσκολο αλλωστε:rolleyes:) γιατι πραγματικα λυπαμαι την κορη μου που ειναι αρκετα κλεισμενη σ'ενα διαμερισμα και θελει να παιζει ησυχα μονη της αλλά να με αισθανεται και κοντα της. Οχι οτι δεν ενοχλουμαι απο την κατασταση αλλά και τα παιδια θελουν παιχνιδι τι να κάνουμε.

Να σας πω τι επαθα χτες. Παμε να βαλουμε μπροστα το καλοριφερ και δεν δουλευε. Φωναζω τον πατριωτη μου ηλεκτρολογο για να το κοιταξει γιατι μας ειχε ξαναβγαλει ηλεκτρολογικο προβλημα και πηγε εκει το μυαλο μου και μου ειπε οτι μπορει να περασει τη Δευτερα και να βολευτω μεχρι τοτε αφου δεν κανει και πολυ κρυο. Μετα φωναξα τον αλλοδαπο υδραυλικο που μας το ειχε εγκαταστησει, ηρθε σε δυο λεπτα, μας το εφτιαξε και μολις εμαθε οτι θα ειμαι με τα παιδια μονη μου στο σπιτι μου ειπε οτι χρειαστω αν μου ξαναβγαλει προβλημα να τον φωναξω αμεσως και θα ερθει να το κοιταξει. Αν και εκνευριζομαι με τους μαστορους γιατι για ενα μερεμετι σου κανουν το σπιτι χαλια, αυτον τον ανθρωπο τον ειχα συμπαθησει για τον τροπο που δουλευε (πεντακαθαρα - ουτε σκουπα δε χρειαζοταν να βαλεις μετα) και τωρα τν εκτιμησα ακομα μια φορα. Και πολλοι θα τον εβριζαν μονο και μονο λογω καταγωγης.

Η καταγωγη κατα τη γνωμη δεν παιζει κανενα ρολο!!!Σημασια εχει τι ανθρωπος ειναι!!!!Εχω περασει κατι παρομοιο με τοκαλοριφερ και ο αλλοδαπος γνωριζοντας οτι ειμαι εγκυος τσακιστηκε και ηρθε την ιδια μερα...ενω ο αλλος εεεε.....απο βδομαδα θα περασω!!!!!

Παω να ξεκουραστω τωρα. Φιλακια σε ολες

Καλη ξεκουραση!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες τι κανετε? Εμεις τωρα γυρισαμε απο θεσσαλονικη,πηγαμε σε ενα ζευγαρι (η κοπελα σημμαθητρια μου απο το σχολειο,χρονια φιλες!)ηρθε κ ακομα μια φιλη μας εκει,φαγαμε, ηπιαμε καφε,συζητησαμε, ξεφυγαμε λιγο βρε παιδι μου... ωραια ηταν! Εσεις τι κανατε σημερα? Πως παρασατε την κυριακη σας? Παντως θεσσαλονικη δεν ειχε τοσο κρυο οσο εδω χαλκιδικη... ( τα ορθογραφικα δικαιολογουνται λογο ματιων που παιζουν σε ταμπλετ και μωρα που κανουν μ@λ@κιες...:-) :-) )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια:P

Καλό μήνα δεν σας είπα... καλό μήνα λοιπόν, αν και 2 Φεβρουαρίου σήμερα:tongue:

Πώς περνάτε το ΣΚ? bagia πρέπει να πέρασες πολύ όμορφα... όμορφη η Θεσσαλονίκη... έχω χρόνια να πάω και όλο λέμε με τον σύζυξ να ανέβουμε, αλλά δεν τα έχουμε καταφέρει;) εγώ κουράστηκα αρκετά αυτό το ΣΚ... έπρεπε να κάνουμε μερικές δουλειές βαριές στο σπίτι και ξεπατωθήκαμε με τον καλό μου... αλλά τουλάχιστον από το απόγευμα έχουμε αράξει και ξεκουραζόμαστε:)

Από φαγητό: χτες ψήσαμε χοιρινά παιδάκια, που πήραμε από χωριό και ήταν εντυπωσιακά νόστιμα (τα άτιμα τα χωριάτικα γουρουνάκια!) μαζί με πατάτες και τις σχετικές σαλάτες.... σήμερα έκανα μακαρονάδα με λίγο κοτόπουλο... και τώρα το βράδυ μίνι πιτσούλες με πίτα από σουβλάκι, γεμιστές με κοτόπουλο, τυρί και μανιτάρια... μου είχε περισσέψει και λίγο φύλλο, οπότε έκανα μίνι μηλόπιτες.

Ευχαριστώ για τα αισιόδοξα λόγια για το θέμα του παιδιού.... ελπίζω να είσαστε γουρλούδες ΑΓΓΕΛΙΚΗ2... αλλά όπως και να ΄χει, εμείς να είμαστε καλά και ότι να ΄ρθει, θα έρθει:)

jellyfishch Βόλο ήρθα 2 Γενάρη... αν μιλάγαμε νωρίτερα, θα μου ΄λεγες πού να πήγαινα.... αν και περάσαμε πολύ όμορφα! έχει γίνει ωραία πόλη... ιδιαίτερα ο πεζόδρομος στο λιμάνι... αλλά και οι πεζόδρομοι μέσα στην πόλη με τα μπαράκια δε πάνε πίσω!

Φωτεινή καλώς όρισες στο νησί σου! χαίρομαι που δεν είχατε ζημιές σπίτι...και όσο αφορά τον ντόπιο μάστορα, κάπως έτσι φτάσαμε να γκρινιάζουμε ότι έχουν πάρει όλες τις δουλειές οι αλλοδαποί! μας φταίνε μετά οι ξένοι! καλά να πάθουμε!

Φιλιά σε όλες. Να έχετε μία υπέροχη βδομάδα:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσαρες τι κανετε? Εμεις τωρα γυρισαμε απο θεσσαλονικη,πηγαμε σε ενα ζευγαρι (η κοπελα σημμαθητρια μου απο το σχολειο,χρονια φιλες!)ηρθε κ ακομα μια φιλη μας εκει,φαγαμε, ηπιαμε καφε,συζητησαμε, ξεφυγαμε λιγο βρε παιδι μου... ωραια ηταν! Εσεις τι κανατε σημερα? Πως παρασατε την κυριακη σας? Παντως θεσσαλονικη δεν ειχε τοσο κρυο οσο εδω χαλκιδικη... ( τα ορθογραφικα δικαιολογουνται λογο ματιων που παιζουν σε ταμπλετ και μωρα που κανουν μ@λ@κιες...:-) :-) )

Καλησπερα Bagia!!!!!

Πολυ χαιρομαι που περασες μια ωραια και babyfree Κυριακη!!!!!

Και Αθηνα θα ελεγα πως εχει αρκετο κρυο!!!!

Πως περασα την Κυριακη μου???Σηκωθηκα απο το κρεβατι γυρω κατα τη 13:00:rolleyes:.....εφτιαξα τον τραχανα....και αραξα στον καναπε....σηκωθηκα γι αφαι...ξανααραξα στον καναπε....και καπως ετσι περασε η Κυρικη μου!!!!Χαλαραααααααα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Bagia!!!!!

Πολυ χαιρομαι που περασες μια ωραια και babyfree Κυριακη!!!!!

Και Αθηνα θα ελεγα πως εχει αρκετο κρυο!!!!

Πως περασα την Κυριακη μου???Σηκωθηκα απο το κρεβατι γυρω κατα τη 13:00:rolleyes:.....εφτιαξα τον τραχανα....και αραξα στον καναπε....σηκωθηκα γι αφαι...ξανααραξα στον καναπε....και καπως ετσι περασε η Κυρικη μου!!!!Χαλαραααααααα!!!!!!

Και καλά έκανες! ξεκουράσου όσο μπορείς τώρα... μετά θα έχεις γλυκά ξενύχτια, με το μωράκι σου:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Και καλά έκανες! ξεκουράσου όσο μπορείς τώρα... μετά θα έχεις γλυκά ξενύχτια, με το μωράκι σου:tongue:

Ποσο δικιο εχεις...Θα αργησω πολυ να ξανακανω αυτο το τριαθλο(κρεβατι-καναπες-κουζινα)....

Καληνυχτα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Bagia!!!!!

Πολυ χαιρομαι που περασες μια ωραια και babyfree Κυριακη!!!!!

Και Αθηνα θα ελεγα πως εχει αρκετο κρυο!!!!

Πως περασα την Κυριακη μου???Σηκωθηκα απο το κρεβατι γυρω κατα τη 13:00:rolleyes:.....εφτιαξα τον τραχανα....και αραξα στον καναπε....σηκωθηκα γι αφαι...ξανααραξα στον καναπε....και καπως ετσι περασε η Κυρικη μου!!!!Χαλαραααααααα!!!!!!

Να 'ξερες ποσο πολυ σε ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!! Εχω να το κανω αυτο 8.5 μηνες κ θα περιμενω για να το κανω 2 χρονια ;κομα μεχρι να πανε παιδικο.....:mad:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα σας.

bagia απ οτι καταλαβα περασες ωραια και ξεδωσες! μπραβο κι ευχομαι γρηγορα να το επαναλαβεις

φωτεινη ευχομαι να σταματησει επιτελους αυτο το κουνημα και κανεις να μην παθει τιποτα, δυσκολευευι και ο καιρος τα πραγματα.

ricola με το καλο το παιδακι σου, πραγματικα λιγο εμεινε για να ξεκουραστεις αλλα μετα η κουραση θα ειναι πολυ γλυκια.

Για σημερα το φαγητακι μας ειναι γιγαντες και πρασοκιμαδοπιτα! Καλα μαγειρεματα!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ καλη εβδομαδα να εχουμε κοριτσακια.

Φωτεινη μου για σενα μπηκα πρωι πρωι.Μολις το εμαθα εσας σκεφτηκα . Πολυ χαρηκα που ειστε καλα! Να μας ενημερωνεις οποτε μπορεις ε?

Οσο για τους τεχνιτες εχεις ολα τα δικια κ στα δικα μου τα μερη ετσι κανουν.οατν ειναι να παρουν την δουλεια κ να τα παρουν χοντρα γιατι βαρανε στα αυτια πανε τρεχοντας, μετα για κανα μερεμετι ουτε καν πανε! Αντε ποιος σε πιανει τωρα με το φουρνο χαχαχα! τελεια ολα οσα εφτιαξες μπραβο!!!

Νινακι καλε τι ωραια φαγακια εφτιαξες εσυ ? ευγε κοριτσακι!

Ρικολα δεν θα πρωτοτυπησω αλλα θα πω κ εγω με την σειρα μου κατσε τωρα που μπορεις κ θα το καταλαβεις σε λιγο γιατι στο λενε ολοι!

βαγια ωραια η βολτουλα ε?

Τζελυφις πως πανε τα κρυα στο Βολο? εριξε χιονι ? Ωραια η φασολαδα σου!!

Εμεις κοριτσια περασαμε ολο το ΣΚ σπιτι. Την Παρασκευη το βραδυ κολλησε κ ο μικρος κ εκανε κ αυτος πυρετο, οχι πολυ αλλα φτανει για να εχει γκρινια κ να μην κοιμαται . Μεχρι το Σαββατο το βραδυ τα ειχα κ τα δυο μαζι αρρωστα ,απο τπτε μονο τον μικρο.Χτες το βραδυ ηταν υπερβολικα ανησυχος αυπνη εχω ερθει στο γραφειο.Στην κυριολεξια ομως ουτε λεπτο δεν μας αφησ ενα κοιμηθουμε.Γκρινια κλαμα ολο το βραδυ.Εχει κ φλεματα κ δυσκολευεται ο καημενος.

μαγειρικα τωρα το Σαββατο το μεσημερι εκανα σνιτσελ με πατατες τηγανιτες για τους δυο μεγαλους αντρες, ψαοσουπα για το μικο κ τσιπουρα σχαρας για μενα.

Χτες εκανα παστιτσιο κ μοσχαρι με λαχανικα για τον μικρο που απο χτες δεν τρωει τπτ.

Εφτιαξα κ μια τουρτα μεσα σε ολο το χαμο γιατι σημερα γεννεθλιαζει το στεφανι μου.

Για σημερα εχει μεινει παστιτσιο, εψησα κ λιγο κοτοπουλο γι αμενα κ ειμαστε οκ.Τωρα γι ααυριο εχω παραγγελια απο τον γιο θελει γεμιστα...

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα και καλό μήνα μαγειροκόριτσα!

Κίνηση αρκετή βλέπω είχαμε το Σαββατοκύριακο! Θα διαβάσω τα νέα σας και θα σχολιάσω σιγά σιγά!

Στα μαγειρικά μας τώρα. Το Σάββατο το μεσημέρι φάγαμε ψαράκια τηγανιτά με σαλάτα λάχανο - καρότο. Το βράδυ φτιάξαμε κοντοσούβλι στον φούρνο τυλιγμένο στο αλουμινόχαρτο με πατατούλες τηγανιτές.

Την Κυριακή το μενού είχε μακαρόνια με κοκκινιστό μοσχαράκι και κιμαδόπιτα που έφτιαξα στην ουσία για σήμερα αλλά την δοκιμάσαμε κι χτες.

Αυτά για τήν ώρα, τα λέμε σε λιγάκι....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Φωτεινή μπήκα αναζητώντας μήνυμά σου. Ευτυχώς διαπίστωσα ότι είσαι καλά. Εύχομαι να μην αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα. Απλά να προσέχεις πάρα πολύ.

Κοιμήθηκα ελάχιστα τη νύχτα με αποτέλεσμα να σηκωθώ πριν από λίγη ώρα. Θα διαβάσω με ησυχία τα μηνύματά σας αργότερα και μόλις μπορέσω θα απαντήσω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...