Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου.

Σήμερα έφτιαξα γίγαντες, ίσαμε 3 μέτρα ο καθένας.

το μεσημερι που θα παω σπιτι θα φτιαξω παπουτσακια!Ωραίο φαγητό.
Ναι θελει ψυχραιμια αλλα ωρες ωρες δεν αντεχω αλλο, εχω να κοιμηθω ενα ολοκληρο βραδυ κοντα 9 μηνες!

Ξέρω πώς νιώθεις. Το έχω περάσει κι εγώ χωρίς να έχω δίδυμα βέβαια. Τώρα που τα παιδιά μου μεγάλωσαν δε σου κρύβω ότι νοσταλγώ εκείνες τις εποχές που δεν ξεκουραζόμουν εξαιτίας του μωρού που με άφηνε άυπνη. Μακάρι να το ξαναζούσα.

Ξερω πως υπαρχουν κ χειροτερα απο εμενα αλλα εγω βλεπω εμενα. Εχω κ εναν πονο στην πλατη πολυ καιρο τωρα κ δεν λεει να μ περασει κ αυτος..

Ίσως να έχει πληγωθεί κάποιο νεύρο, ειδικά με το βάρος των παιδιών που σηκώνεις ή από κάποια απότομη κίνηση ή και από απλή ψύξη. Έχεις δοκιμάσει να βάλεις κάτι ζεστό στο σημείο που πονάς; Όπως μια κομπρέσα ή μια θερμαντική αλοιφή; Εκτός αν έχει βγει από τη θέση του κάποιος δίσκος που βρίσκεται ανάμεσα στους σπονδύλους και σου προκαλεί αυτό τον πόνο.

Ξημερωσαμε καλά (οσο καλά μπορουμε να ειμαστε).

Είναι πολύ παρήγορο που είσαι από την άλλη μεριά του νησιού.

Εχει κρυο, χιονισε να φανταστειτε πανω στο βουνο, και χτες εβρεχε ολο το βραδυ.

Όλα τα δεινά μαζί.

Μετασεισμους κανει συνεχεια αλλα μικρους.

Το κακό είναι ότι οι σεισμολόγοι έμμεσα αφήνουν υπόνοιες για μεγαλύτερο μέγεθος. Έχετε το νου σας πάντα.

Εφαρμόστε στο σπίτι τις γνωστές οδηγίες για τα βαριά αντικείμενα που είναι ψηλά τοποθετημένα, να βάζετε το βράδυ κάποιο φωτάκι σε ένα κεντρικό σημείο για να βλέπετε σε περίπτωση που χρειαστεί να τρέξετε έξω γρήγορα, ένα φακό στο κομοδίνο, ακόμη, να έχετε και μια σφυρίχτρα παιδική πάνω σας σαν βραχιολάκι.

Αυτά που σου γράφω, τα έκανα κι εγώ στο σεισμό της Αθήνας το '99, με τη διαφορά ότι τη σφυρίχτρα την είχα στο κομοδίνο. Ενώ καλύτερα θα ήταν πάνω μου.

Μπορει ο κοσμος να μην χαθηκε στο σεισμο αλλα πνευμονια θα παθει σιγουρα. Τι να πω.

Μα με τέτοιες συνθήκες πώς να μην πάθουν πνευμονία οι άνθρωποι!!!!!!!!!!!!!!!! Και το χειρότερο είναι ότι δε μιλάμε για μια-δυο μέρες ούτε μια-δυο βδομάδες.

Ναι θελει να το δρομολογησω αυτο με τον γιατρο. Σε τι γιατρο πρεπει να απευθυνθω για πονο στην πλατη?

Στον ορθοπεδικό σε περίπτωση που είναι κάποια κάκωση ή θλάση μυών, ή κάποιος δίσκος. Αν όμως, πιστεύεις ότι ο πόνος ξεκινάει από αλλού και καταλήγει στην πλάτη τότε καλύτερα να πας στον παθολόγο και αν χρειαστεί θα σου συστήσει αυτός κάποια ειδικότητα γιατρού.

Σε ποιο σημείο της πλάτης πονάς; Για γύρνα να σε εξετάσω.

Τωρα θα παμε κ στο ιπποκρατειο μια μερα, εχει μας ειπανε βουβουνοκηλη ο μεγαλος κ θελει να τον δει παιδοχειρουργος.μακαρι να μην ειναι τιποτα. Εύχομαι να μην είναι τίποτα αξιολογήσιμο.

Καλημερα!!!!!!!!!!!

Σημερα σηκωθηκα νωρις(με το ζορι) και πηγα για τις τελευταιες(νομιζω) εξετασεις!!!!

Τώρα με το καλό και η γέννα στην ώρα της.

Οπως θα εχεις καταλαβει και εσυ ειμαι αναποδος ανθρωπος....δωσε μου λαχανικα....ζυμαρικα....Και θα ενθουσιαστω...τα παντα εκτος απο κρεας!!!!!

Δεν είσαι καθόλου ανάποδη, ίσα-ίσα που λατρεύεις αυτά που σε ωφελούν.

Απο την μια το πιο σημαντικοτερο ολων δεν εχουμε θυματα αλλα κ τα σπιτια πως θα φτιαχτουν αφου οι περισσοτεροι δυσκολευονται τοσο πολυ οικονομικα?

Και πώς θα φτιαχτούν και πότε. Όλο αυτό θα πάρει πάρα πολύ καιρό, ίσως και χρόνια.

Να τρωα σε ενα μην εχουμε το παρτυ του μεγαλου κ απο τωρα εχω αρχισει κ σκεφτομαι τι θακνω , πως θα το κανω, τι θα φτιαξω ξερετε τωρα!!!

Κι εγώ όταν έκανα πάρτυ στα παιδιά ξεκινούσα τις σκέψεις ακόμα και 3 μήνες νωρίτερα και τα ψαξίματα και οργάνωση 1 μήνα νωρίτερα. Πώς νομίζεις ότι βρήκα το σάιτ του πάρεντς; Ψάχνοντας ιδέες για διακόσμηση και χειροτεχνίες και παιχνίδια για παιδικό πάρτυ.

Αρετη αρετη που εισαι?

Ελπίζω να μην έχει γράψει λόγω περιορισμένου χρόνου.

Κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας! Η τουρτα εγινε πολυ ωραια Ήμουν σίγουρη.

Το ιατρικο ανακοινωθεν ειναι οτι ο μικρος ειναι λιγο καλυτερα αλλα σε 13 ωρες ανεβασε παλι 38.εκελισε 3 24ωρα θα παρω την παιδιατρο να δουμε τι θα παει.μονο που δεν εχει ορεξη να φαει.Εγω καλυτερα νομιαω ειμαι.Μερικες φορες νομιζω εχω δεκατα αλλα δεν τους δινω σημασια.Γενικα εχω μια εξαντληση ομως κ μια ανακατωσουρα.

Μακάρι αύριο να είστε όλοι καλύτερα.

Τωρα θα ετρωγα ανετα 2 κρεπες.....:P μια αλμυρη κ μια γλυκια:P ποια θα φτιαξει???:?::?::?::-)

Αν τις βρεις τις κρέπες (όποια κι αν φτιάξει) να έρθω να σε βοηθήσω να τις φάμε.

Κρεπες εεεεε?????Μιαμ ....Παρολο που η τελευταια μου δουλεια ηταν σε κρεπερι(εκανα οοολλλααα τα αλλα εκτος απο κρεπες) κατι τετοιες στιγμες μετανιωνω που δεν ετρωγα απο μια καθε μερα!!!

Εσύ είσαι ο άνθρωπός μας. Τώρα θα μας δώσεις τις αναλογίες που βάζουν στα υλικά τους. Αν δεν τις ξέρεις πάρε τηλέφωνο τις/τους συναδέλφους σου να σου πουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα σε όλη την παρέα. Ελπίζω να είστε καλά! Τη Δευτέρα είχαμε τα γενέθλια της Γεωργίας και έφτιαξα γλυκό μιλφέιγ για τούρτα, πιτσάκια, κεφτεδάκια και η πεθερά κρεατόπιτα. Φάγαμε, σκάσαμε...Ωραία περάσαμε απλώς εγώ κουράστηκα και δεν έχω καταφέρει να ξεκουραστώ ακόμα, αφού τις προηγούμενες νύχτες η μικρή ήταν ανήσυχη και τελικά είχε ωτίτιδα. Αυτά τα νέα μου, φεύγω για περπάτημα.

Α! Για σήμερα φακόρυζο !Φιλιά!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!τι ωραίες λιχουδιές είναι αυτές που διαβάζω:D?

Περαστικά σε εσας και τα παιδάκια σας! είναι περίεργη εποχή τώρα, νομίζω τώρα έχει το περισσότερο κρύο!! Εδώ στο Βόλο έχει αρκετό κρύο, αλλά γενικά ο καιρός είναι πολύ γλυκός όλο το χρόνο.. Στο Πήλιο έριξε πολύ λίγο χιονάκι στις κορυφες.

Εχθές ξαναφτιάξαμε σαλαμούρα για το τουρσί μας γιατί είχε βγάλει μούχλα.. Δεν ξέρω αν θα τρώγεται μετά, θα το μυρίσουμε και θα πράξουμε αναλόγως.. κρίμα γιατί μας αρέσει πολύ!.

σήμερα για το μεσημέρι υπόλοιπα, για το βράδυ το σκέφτομαι.... μπορεί κανένα μακαρονάκι με σαλτσούλα, εύκολο και γρήγορο.


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια μαγειροκόριτσα!

Για σήμερα έχω φτιάξει ρολό κοτόπουλο στον φούρνο με πατάτες.

Χθες το απόγευμα διαπίστωσα για άλλη μια φορά πόσο καλή δουλειά κάνουν στον σταθμό του μικρού. Είναι 3,5 και ήδη έχουν ξεκινήσει να μαθαίνουν να μετρούν και να ξεχωρίζουν τους αριθμούς! Έχουν φτάσει μέχρι το 5. Του ζητούσα να μου μετρήσει διάφορα αντικείμενα και τα μετρούσε σωστά και μπορεί να αναγνωρίσει τους αριθμούς μέχρι το 5!

Κι εκτός από αυτό έχουν μάθει και τις πρώτες τους αγγλικές λεξούλες! Είμαι περήφανη για τον μικρούλη μου!!!!

Παω να διαβάσω τα νέα σας κορίτσια κι επανέρχομαι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κρεπες ακουω κρεπες δεν βλεπω. Οποια φτιαξει θελω και αλμυρη και γλυκεια. Τα παπουτσακια μου εγιναν και επειδη εμεινε κιμας εκανα και λιγα μακαρονακια! Ευτυχως για αυριο μαγειρευει η πεθερα μου. Πω πω επιστρεφει τη Δευτερα στη δουλεια και θα μου κακοφανει, με ειχε κακομαθει ενα χρονο που ειχε την αναρρωτικη της! Καλα να ειναι βεβαια η γυναικα και να επιστρεψει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Για κρεπες διαβαζω...χμ μου αρεσουν κυριως οι γλυκες αλλά φυσικα δεν αρεσουν στον αντρα μου ετσι εφαγα το Σαββατο εδω που τον συνοδεψα να δει ποδοσφαιρο κι ετσι στανιαρα. Τωρα μαλλον το καλοκαιρι ξανα κι αυτο παιζεται. Αν φτιαξει τελικα καμια σας μη με ξεχασετε!

Χτες με κερασαν κοτοπουλο γιουβετσι και το βραδυ πιτσα (με προσεχουν δεν εχω παραπονο). Για σημερα εχω πιτσα που περισσεψε. Το μεσημερι φευγω και το βραδυ θα φτασω Αθηνα ξανα μεχρι νεωτερας πλεον.

Αγγελικη μπραβο για τον παιδικο και τον μικρο σου. Αυτη η ηλικια που απο πολύ μικρα γινονται παιδακια που ανταποκρινονται πλεον σε πολλά πολύ μου αρεσει. Εγω ειδα μεγαλη διαφορα στη μικρη γυρω στα Χριστουγεννα και το εχω κατευχαριστηθει.

Βαγια σε ορθοπεδικο θα πηγαινα εγω.

Ricola αντε με το καλό και η γεννα τωρα.

Τζενακι μου αρεσουν οι μελιτζανες πολύ αλλα οχι στον αντρα μου οπότε θα δοκιμασω τη συνταγη σου.

Αρετουλα να χαιρεσαι τη Γεωργια! Να ειναι παντα καλά κι ευτυχισμενη και να τη δεις οπως επιθυμεις! Περπατησε;

Μου ειπαν προχτες οτι ο μικρος εκανε τα πρωτα βηματακια μονος του, οχι πολύ συνειδητα βεβαια. Τι ωραια αρχιζει το κυνηγι τωρα

Εβιρακι δε νομιζω οτι εγω θα ξενυχτησω ποτε για τετοια θεματα. Απλα την ημερα το μυαλο μου δουλευει πυρετωδως. Παντως σε θαυμαζω για το γουστο σου!

Φιλια σε ολες και θα τα ξαναπουμε απο Αθηνα πρωτα ο Θεος!


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικη μου ευχαριστω πολυ!! Βρε μην σε βαζω στον κοπο θα ψαξω εγω !!!

Ρικολα ξερει αυτος τι κανει!!! Οταν θα ειναι ετοιμος θα κανει την μεγαλη εμφανιση!!!

Ιωαννα, εγω το καλοκαιρι δοκιμασα μια συνταγη απο τις συνταγες παρεας κ ξετρελαθηκαμε κ εμεις κ γονεις πεθερικα που φαγανε! γλυφανε τα πιατα ολοι!

Εκοψα τις μελιτζανες σε ροδελες τις λαδωσα ελαφρα κ τις εψησα στο αεροθερμο.μετα εφτιαξα σαλτσα με φρεσκιες ντοματες κρεμμυδι κ βασιλικο( μπορεις τωρα να βαλεις ντοματες απο κονσερβα στην σαλτσα) κ την αφησα να γινει.Μετα εβαλα τις μελιτζανες σε ενα πυρεξ, απο πανω εβαλα μια στρωση διαφορα αλλαντικα κομμενα ( ζαμπον,γαλοπουλα κλπ) , απο πανω την σαλτσα κ τελος τυρι κιτρινο τριμμενο.Το εβαλα στο φουρνο κ ψηθηκε μεχρι να ενσωματωθουν ολα τα υλικα κ ελειωσε κ το τυρι, ονειρο εγινε.Η συνταγη λεγεται αν θυμαμαι καλα πιτζα μελιτζανα. Την ειχα φτιαξει με πολλες αμφιβολιες αλλα τελικα ειχα αδικο γιατι ειναι απαιχτο φαγακι!

Τωρα που μου το θυμησες εχω κ εγω δυο σακουλακια ψημενες στην καταψυξη θ ατο κανω με την πρωτη ευκαιρια.

ωραια ακουγεται, την εγραψα ηδη τη συνταγη και με την πρωτη ευκαιρια θα την κανω:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!

Σημερα ειμαστε ολοι καλα!! γιεεεεες! Ελπιζω να μην το ματιασω κ παρουσιασει τιποτ απαλι το μικρακι μου!!!

Φωτεινουλα μου ακλο ταξιδι!! κ με το καλο να ερθεις στα παιδακια σου να δεις τον μπομπιρα να ερθει τρεχοντας να σε αγκαλιασει! Να τις φτιαξεις τις μελιτζανες θα σου αρεσου!

Αγγελικη μου ευχαριστω πολυ για την συνταγη!!!! Για την κρεμα γαλακτος που λες την βαζω μονο στα λαζανια με σπανακι που δεν πολυ φαινεται γιατι δεν την πολυσυπμαθει ο αντρας μου κ ο γιος βεβαιως βεβαιως ειναι σαλτσαδες!! Παντως πρεπει να ειναι πολυ ωραια κ ετσι!!! Βασικα εμενα μου αρεσουν πολυ οι μελιτζανες τι να λεμε! ειδικα με φετα κ ντοματα μμμ!!!

Εβιρακι μου, ποσο πολυ εχω επιθυμησει τους γιγαντες δεν λεγεται !!! Χρυσοχερα μου εσυ!!ειμαι σιγουρη οτι θα τους εκανες λουκουμι.

Αρετη μου να την χαιρεστε την Γεωργια σας! πολυχρονη γερη κ ευτυχισμενη να ειναι!!! Ζηλεωα κρεατοπιτα!!!

Τζελυ γιατι βρε να μην τρωγεται το τουρσι αφου πεταξατετην μουχλα κ το παλιο υγρο.Νομιζω πως γενικα τα τουρσια κ οι ελιες πιανουν ενα ασπρο απο πανω.Η μαμα μου βαζει λαδακι απο πανω για να το αποφυγει αυτο.

Ρικολα πως εισαι?

βαγια κρεπουλες θες ε?μμμ εμενα μου αρεσει πολυ η γλυκια σοκολατα μπανανα!!!

Γεια σου Ιωαννα με τα ωραια παπουτσακια σου!!

Εγω για σηεμρα δεν μαγειρεψα κοριτσια μιας κ ειχαν μεινει πολλα γεμιστα απο χτες κ σουπα για τον μικρο.Για αυριο θ απερασω σχολωντας να παρω λιγο χοιρινο να το κανω με πατατες στην κατσαρολα ( με σαλτσα βασικα γιατι λεμονατο δεν θα το φαει ο δημητρης θελει να βρεχει σαλτσουλα).

Link to comment
Share on other sites

Που ειστε ολες βρε κοριτσια? Γιατι εξαφανιστηκατε?

Τα απογεύματα που επιστρέφω σπίτι από δουλειά ασχολούμαι με παιδιά και δουλειές οπότε χρόνος για ίντερνετ δεν υπάρχει!

Εγω κοιμησα τα μωρα κ τωρα εκατσα! Τελικα το μενου σημερα ειχε πατατες κ αυγα για τον αντρα μου κ μακαρονια με κραμα γαλακτος κ μανιταρια για εμενα!

Ωραία φαγάκια και τα δύο!

Περιμενω τωρα ποτε θα θυμηθει ο ψαρρας να μου φερει μπακαλιαρακια να ξεκινησω στα μωρα! Τωρα θα ετρωγα ανετα 2 κρεπες.....:P μια αλμυρη κ μια γλυκια:P ποια θα φτιαξει???:?::?::?::-)

Θέλω κι εγώ! Όποια φτιάξει να με υπολογίσει!

Τσα!!!Εγω εδω ειμαι!!!!!Μια χαρα φαγακια...νοστιμα και γρηγορα!!!

Κρεπες εεεεε?????Μιαμ ....Παρολο που η τελευταια μου δουλεια ηταν σε κρεπερι(εκανα οοολλλααα τα αλλα εκτος απο κρεπες) κατι τετοιες στιγμες μετανιωνω που δεν ετρωγα απο μια καθε μερα!!!Παντα γλυκεια...πολυ μα πολυ σπανια αλμυρη!!!!!Δε θα φτιαξω ομως γιατι θα τις φαω ολες μονη μουυυυυυυυυυυυυυ!!!!

Σοκολάτα - μπανάνα, όλα τα λεφτα!!!

Καλησπέρα κορίτσια μου.

Σήμερα έφτιαξα γίγαντες, ίσαμε 3 μέτρα ο καθένας.

Βρε Εβιράκι, θα σου έφυγε η μέση μέχρι να τους χώσεις στην κατσαρόλα!!! :tongue:

Eviri θα σε απογοητευσω.......τη ζυμη την εκανε μονο του το αφεντικο καθε πρωι!!!!Κανεις μασ δεν εμαθε....

Οι περισσότεροι το κάνουν αυτό! Επτασφράγιστο μυστικό!!!

Καλημέρα σε όλη την παρέα.

Γειά σου Αρετούλα!

Ελπίζω να είστε καλά! Τη Δευτέρα είχαμε τα γενέθλια της Γεωργίας και έφτιαξα γλυκό μιλφέιγ για τούρτα, πιτσάκια, κεφτεδάκια και η πεθερά κρεατόπιτα. Φάγαμε, σκάσαμε...Ωραία περάσαμε απλώς εγώ κουράστηκα και δεν έχω καταφέρει να ξεκουραστώ ακόμα, αφού τις προηγούμενες νύχτες η μικρή ήταν ανήσυχη και τελικά είχε ωτίτιδα. Αυτά τα νέα μου, φεύγω για περπάτημα.

Α! Για σήμερα φακόρυζο !Φιλιά!

να τα εκατοστήσει η μικρούλα σου! Της έδωσες αντιβίωση για τα αυτάκια της?

Καλημέρα σας!!τι ωραίες λιχουδιές είναι αυτές που διαβάζω:D?

Περαστικά σε εσας και τα παιδάκια σας! είναι περίεργη εποχή τώρα, νομίζω τώρα έχει το περισσότερο κρύο!! Εδώ στο Βόλο έχει αρκετό κρύο, αλλά γενικά ο καιρός είναι πολύ γλυκός όλο το χρόνο.. Στο Πήλιο έριξε πολύ λίγο χιονάκι στις κορυφες.

Αχ Πήλιο! Έχω να έρθω αρκετά χρόνια!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κρεπες ακουω κρεπες δεν βλεπω. Οποια φτιαξει θελω και αλμυρη και γλυκεια.

παραγγελίες πολλές βλέπω! Να φτιάχνει καμία δεν βλέπω!!!!

Τα παπουτσακια μου εγιναν και επειδη εμεινε κιμας εκανα και λιγα μακαρονακια! Ευτυχως για αυριο μαγειρευει η πεθερα μου. Πω πω επιστρεφει τη Δευτερα στη δουλεια και θα μου κακοφανει, με ειχε κακομαθει ενα χρονο που ειχε την αναρρωτικη της! Καλα να ειναι βεβαια η γυναικα και να επιστρεψει!

Να είναι καλά που σε φρόντιζε τόσο καιρό! Αλλά έχεις δίκιο, σε ξεβολεύει τώρα!

Καλημερα!

Χτες με κερασαν κοτοπουλο γιουβετσι και το βραδυ πιτσα (με προσεχουν δεν εχω παραπονο). Για σημερα εχω πιτσα που περισσεψε. Το μεσημερι φευγω και το βραδυ θα φτασω Αθηνα ξανα μεχρι νεωτερας πλεον.

καλό ταξίδι Φωτεινούλα!

Αγγελικη μπραβο για τον παιδικο και τον μικρο σου. Αυτη η ηλικια που απο πολύ μικρα γινονται παιδακια που ανταποκρινονται πλεον σε πολλά πολύ μου αρεσει. Εγω ειδα μεγαλη διαφορα στη μικρη γυρω στα Χριστουγεννα και το εχω κατευχαριστηθει.

Είναι σημαντικό που όλα όσα μαθαίνουν τα μαθαίνουν σε μορφή παιχνιδιού κι αυτό δεν τα κουράζει!

Μου ειπαν προχτες οτι ο μικρος εκανε τα πρωτα βηματακια μονος του, οχι πολύ συνειδητα βεβαια. Τι ωραια αρχιζει το κυνηγι τωρα

Εμπρός καλά μου πόδια!!!!

Φιλια σε ολες και θα τα ξαναπουμε απο Αθηνα πρωτα ο Θεος!

Καλημερα κοριτσακια μου!!!

Σημερα ειμαστε ολοι καλα!! γιεεεεες! Ελπιζω να μην το ματιασω κ παρουσιασει τιποτ απαλι το μικρακι μου!!!

Φτου φτου σκόρδα!

Αγγελικη μου ευχαριστω πολυ για την συνταγη!!!! Για την κρεμα γαλακτος που λες την βαζω μονο στα λαζανια με σπανακι που δεν πολυ φαινεται γιατι δεν την πολυσυπμαθει ο αντρας μου κ ο γιος βεβαιως βεβαιως ειναι σαλτσαδες!! Παντως πρεπει να ειναι πολυ ωραια κ ετσι!!! Βασικα εμενα μου αρεσουν πολυ οι μελιτζανες τι να λεμε! ειδικα με φετα κ ντοματα μμμ!!!

Όντως οι μελιτζάνες είναι πολύ ωραίες όπως και να τις φτιάξεις!

βαγια κρεπουλες θες ε?μμμ εμενα μου αρεσει πολυ η γλυκια σοκολατα μπανανα!!!

Συμφωνώ!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα. Ελπίζω να είστε καλά! Τη Δευτέρα είχαμε τα γενέθλια της Γεωργίας και έφτιαξα γλυκό μιλφέιγ για τούρτα, πιτσάκια, κεφτεδάκια και η πεθερά κρεατόπιτα. Φάγαμε, σκάσαμε...Ωραία περάσαμε απλώς εγώ κουράστηκα και δεν έχω καταφέρει να ξεκουραστώ ακόμα, αφού τις προηγούμενες νύχτες η μικρή ήταν ανήσυχη και τελικά είχε ωτίτιδα. Αυτά τα νέα μου, φεύγω για περπάτημα.

Α! Για σήμερα φακόρυζο !Φιλιά!

Καλημερα Αρετη!!!!

Να χαιρεσαι τη μικρουλα σου!!!!!Και περαστικουλια της!

Μια χαρα νοστιμιες παλι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!τι ωραίες λιχουδιές είναι αυτές που διαβάζω:D?

Περαστικά σε εσας και τα παιδάκια σας! είναι περίεργη εποχή τώρα, νομίζω τώρα έχει το περισσότερο κρύο!! Εδώ στο Βόλο έχει αρκετό κρύο, αλλά γενικά ο καιρός είναι πολύ γλυκός όλο το χρόνο.. Στο Πήλιο έριξε πολύ λίγο χιονάκι στις κορυφες.

Εχθές ξαναφτιάξαμε σαλαμούρα για το τουρσί μας γιατί είχε βγάλει μούχλα.. Δεν ξέρω αν θα τρώγεται μετά, θα το μυρίσουμε και θα πράξουμε αναλόγως.. κρίμα γιατί μας αρέσει πολύ!.

σήμερα για το μεσημέρι υπόλοιπα, για το βράδυ το σκέφτομαι.... μπορεί κανένα μακαρονάκι με σαλτσούλα, εύκολο και γρήγορο.

Καλημερα Jellyfishch..

Καλο το μακαρονακι....αλλα για το κρυο και για βραδυ λιγο τραχανα ισως????(ναι ναι και γι ατραχανα πεθαινω).....(μου δινω ιδεες τελικα)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια μαγειροκόριτσα!

Για σήμερα έχω φτιάξει ρολό κοτόπουλο στον φούρνο με πατάτες.

Χθες το απόγευμα διαπίστωσα για άλλη μια φορά πόσο καλή δουλειά κάνουν στον σταθμό του μικρού. Είναι 3,5 και ήδη έχουν ξεκινήσει να μαθαίνουν να μετρούν και να ξεχωρίζουν τους αριθμούς! Έχουν φτάσει μέχρι το 5. Του ζητούσα να μου μετρήσει διάφορα αντικείμενα και τα μετρούσε σωστά και μπορεί να αναγνωρίσει τους αριθμούς μέχρι το 5!

Κι εκτός από αυτό έχουν μάθει και τις πρώτες τους αγγλικές λεξούλες! Είμαι περήφανη για τον μικρούλη μου!!!!

Παω να διαβάσω τα νέα σας κορίτσια κι επανέρχομαι!

Καλημερα Αγγελικη!!!!

Μπραβο και παλι στο μικρο σου αλλα και στις δασκαλες του!!!!Πολυ καλα κανεις και εισαι περηφανη!!!!

Καλη η σοκολατα μπανανα...αλλα μαυρη σοκολατα-καρυδα-φραουλα!!!!!!Και κατα την μηνιαια επισκεψη της κυριας με τα κοκκινα(που τι καλα την εχω ξεχασει μηνες τωρα)..μαυρη σοκολατα-λιγη λευκη-καρυδα-caprice.....ξερω ξερω πιο λιγωτικη πεθαινεις!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Αγγελικη!!!!

Μπραβο και παλι στο μικρο σου αλλα και στις δασκαλες του!!!!Πολυ καλα κανεις και εισαι περηφανη!!!!

:):):):):)

Καλη η σοκολατα μπανανα...αλλα μαυρη σοκολατα-καρυδα-φραουλα!!!!!!Και κατα την μηνιαια επισκεψη της κυριας με τα κοκκινα(που τι καλα την εχω ξεχασει μηνες τωρα)..μαυρη σοκολατα-λιγη λευκη-καρυδα-caprice.....ξερω ξερω πιο λιγωτικη πεθαινεις!!!!!

Η καρύδα δεν μου αρέσει καθόλου οπότε αν ποτέ πάμε για κρέπες παρέα σίγουρα δεν θα τσακωθούμε για ποιά θα φάει τι!!! :tongue:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...