Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια. Συγγνωμη που δεν σχολιαζω οσα γραψατε, θα το κανω με την ησυχια μου αλλη φορα. Ευχαριστω πολυ για τις ευχες και το ενδιαφερον σας. Σημερα εζησα τον πιο δυνατο σεισμο που εχω ζησει στη ζωη μου. Ευτυχως δεν πανικοβληθηκα, να φανταστειτε δεν σηκωθηκα απο το κρεββατι, διαπιστωσα και ιδιοις ομμασι οτι το σπιτι μας συμπεριφερεται πολυ καλά σε τετοιο σεισμο αλλά για 1,5 περιπου ωρα κουναγε συνεχεια- καθε 2 λεπτα περιπου. Ηρθαν και οι γειτονικοι μαγαζατορες (τωρα που σας γραφω κουναει παλι) και καθομαστε ολοι παρεα αγουροξυπνημενοι. Κανει κρυο κι ετοιμαζεται για βροχη -λυπαμαι τον κοσμο που θα παραμεινει εξω απο τα σπιτια του. Σκεφτομαι να καθυστερησω να φερω τα παιδια γιατι και οι παιδικοι υπολειτουργουν αλλά κυριως για να μη φοβηθει η μεγαλη που καταλαβαινει. Φιλια και θα σας ενημερωνω όποτε μπορω για το ξυπνημα του Εγκελαδου.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

ωχ Φωτεινη μου ... να προσεχεις πολυ κοριτσακι !!!

Εβιρακι μου ολα καλα?

Αγγελικη κ εσεις το Σαββατο ψαρακια τρωτε ε? οποτε βρεις χρονο αν δεν σου κανει κοπο πες μου πως το κανεις το κοντοσουβλι στο αλουμινοχαρτο.

Link to comment
Share on other sites

Το δυσαρεστο ομως ειναι πως απο χτες εχω τονμεγαλο μου γιο λιγο αρρωστο εκανε χτες 37,7 κ την νυχτα ανεβασε παλι αλλη μια φορα 39.Σημερα μεχρι στιγμης ειναι απυρετος αλλα διαμαρτυρεται για την κοιλια του... Επισης υποψιαζομαι πως κατι πειτριγυριζει κ τον μικρο γιατι ειναι ολο γκρινια!!

Τζενάκι ελπίζω να είστε όλοι καλά!

Εγω αδιαθετησα παλι κοριτσια δευτερη φορα μεσα στο μηνα, 15 μερες μετα την πρωτη... το ειχα ξαναπαθει αλλη μια φορα κ μου ειχε πει η γιατρος πως συμβαιναι καμια φορα κ αλλαζει ο κυκλος.Αν συνεχιστει θα χρειαστουν ορμονολογικες εξετασεις!

Να κάνεις βρε κορίτσι για να σιγουρευτείς ότι είναι από αυτό.

αγγελικη μου τελειος ειναι κ ο πουρες!! γενικα εγω απο οτι εχετε καταλαβει ειμαι πολυ πατατου!!! μου αρεσουν σε οποιαδηποτε μορφη !!

Κι εμένα μου αρέσουν πολύ οι πατάτες με τοπ τις τηγανιτές!

Επισης σημερα για να ξεδωσω(ξεσπασω κτλ) εκανα και μια καλη γενικη σε ολο το σπιτι!!!Ωωωωω ναι νιωθω καπως καλυτερα τωρα!!!!

Εγώ πάλι δεν νοιώθω ποτέ καλά όταν πρέπει να κάνω γενική το σπίτι! Και φυσικά μετά είμαι ψόφια και κάθε άλλο παρά εκτονωμένη νοιώθω! :tongue:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Πολλες πολλες καλημερες σε ολα τα κοριτσια! Σημερα το μενου εχει πατατοπιτες απο τα χερακια μου για εμας κ μοσχαρακι με αστρακι για τα μικρα! Ο καιρος στην χαλκιδικη ειναι μουντος! Περιμενω το αυριο, θα παμε τα μωρα στον παππου κ την γιαγια κ θα παμε βολτα θεσσαλονικη σε ενα φιλικο ζευγαρι να κατσουμε μεχρι το βραδακι! :DΘΑ ΠΑΜΕ ΒΟΛΤΑ:D ( λες κ που θα παμε?) :rolleyes:

Περάσατε ωραία? Βολτούλες χωρίς τα παιδιά είναι απαραίτητες για ανανέωση!

Ricola την επομενη φορα που θα θες να ξεσπασεις με αυτον τον τροπο ελα στο δικο μου το σπιτι...:D

Δεν είναι άσχημη η ιδέα σου! Θέτω κι εγώ υποψηφιότητα!

Τώρα όπου να ναι αρχίζω διάβασμα..

Ασχετο : Διάβαζα τώρα για το "ξέσπασμα καθαριότητας" και θυμήθηκα ότι κάπου είχα διαβάσει ότι αμέσως πριν γεννήσεις σε πιάνει μία μανία για καθαριότητα:D:D:D

χαχαχαχαχα! Εμένα πάντως δεν με είχε πιάσει! Το αντίθετο θα έλεγα!

Θα κλαιω τωρα! :-( εχω σκυλιασει:confused:

Βρε κορίτσι, ακολούθησες τις οδηγίες που δίνει στο λινκ που σου έστειλα? Κάνε άλλη μία προσπάθεια.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο το βροχερο Ιονιο!

Πως μου ειστε; Εμεις καλά. Βρεχει (κλασσικά) και φυσαει πολυ. Στην πόλη που ειμαι εγω δεν ειχαμε ευτυχως θεματα απο το σεισμο αν και απ'οτι μου ειπαν ολοι κουνηθηκαν κι εδω για τα καλά. Στο σπιτι το δικο μας αλλά και των συγγενων μου που εκανα αυτοψια ολα καλά -απωλειες μονο πολυ μικρες απο διακοσμητικά που επεσαν απο τους μπουφεδες κι εσπασαν αλλά δεν ηταν ουτε βαζα της δυναστειας των Μινγκ ουτε αυγα Φαμπερζε:tongue:

Χτες εκανε εναν δυνατο μετασεισμο αλλά δεν κουνηθηκα απο τον καναπε μου.

καλά νέα λοιπόν από το σπίτι μας στέλνεις! 'Οσο για τα διακοσμητικά, ευκαιρία για ανανέωση!

Εμεις τελικα φυγαμε εκτακτως Παρασκευη βραδυ γιατι μας ελεγαν για απαγορευτικο το Σαββατο το πρωι και απο την κουραση και την υπερενταση των ημερων χτες εκανα μονο τα απαραιτητα. Επιπλεον βγηκα και για ενα ποτακι με τον αντρα μου γιατι ποιος ξερει ποτε θα ξαναβγουμε.

Θα σου λείψει ο αντρούλης σου! Καλά κάνατε και βγήκατε!

Στα μαγειρικα μας τσιμπησαμε κοτοπουλο ψητο, λουκανικακια χωριατικα, πατατες και τηγανητα αυγα (εδω εχω φουρνο που δουλευει και το κατευχαριστηθηκα).

Θα πάρεις το αίμα σου πίσω!

Παιδια κι εμενα το σπιτι παιδοτοπος ειναι και σε πολλά κανω τα στραβα ματια (ειμαι και μυωπας και δεν ειναι και δυσκολο αλλωστε:rolleyes:) γιατι πραγματικα λυπαμαι την κορη μου που ειναι αρκετα κλεισμενη σ'ενα διαμερισμα και θελει να παιζει ησυχα μονη της αλλά να με αισθανεται και κοντα της. Οχι οτι δεν ενοχλουμαι απο την κατασταση αλλά και τα παιδια θελουν παιχνιδι τι να κάνουμε.

Έτσι είναι!

Να σας πω τι επαθα χτες. Παμε να βαλουμε μπροστα το καλοριφερ και δεν δουλευε. Φωναζω τον πατριωτη μου ηλεκτρολογο για να το κοιταξει γιατι μας ειχε ξαναβγαλει ηλεκτρολογικο προβλημα και πηγε εκει το μυαλο μου και μου ειπε οτι μπορει να περασει τη Δευτερα και να βολευτω μεχρι τοτε αφου δεν κανει και πολυ κρυο. Μετα φωναξα τον αλλοδαπο υδραυλικο που μας το ειχε εγκαταστησει, ηρθε σε δυο λεπτα, μας το εφτιαξε και μολις εμαθε οτι θα ειμαι με τα παιδια μονη μου στο σπιτι μου ειπε οτι χρειαστω αν μου ξαναβγαλει προβλημα να τον φωναξω αμεσως και θα ερθει να το κοιταξει. Αν και εκνευριζομαι με τους μαστορους γιατι για ενα μερεμετι σου κανουν το σπιτι χαλια, αυτον τον ανθρωπο τον ειχα συμπαθησει για τον τροπο που δουλευε (πεντακαθαρα - ουτε σκουπα δε χρειαζοταν να βαλεις μετα) και τωρα τν εκτιμησα ακομα μια φορα. Και πολλοι θα τον εβριζαν μονο και μονο λογω καταγωγης.

Άμα έχει φιλότιμο ο άλλος δεν πάιζει ρόλο η καταγωγή! Μπράβο στον άνθρωπο!

Παω να ξεκουραστω τωρα. Φιλακια σε ολες

Κοριτσαρες τι κανετε? Εμεις τωρα γυρισαμε απο θεσσαλονικη,πηγαμε σε ενα ζευγαρι (η κοπελα σημμαθητρια μου απο το σχολειο,χρονια φιλες!)ηρθε κ ακομα μια φιλη μας εκει,φαγαμε, ηπιαμε καφε,συζητησαμε, ξεφυγαμε λιγο βρε παιδι μου... ωραια ηταν!

Ελπίζω να το ξανακάνετε σύντομα!

Καλησπέρα κορίτσια:P

Γειά σου Νινάκι!

Καλό μήνα δεν σας είπα... καλό μήνα λοιπόν, αν και 2 Φεβρουαρίου σήμερα:tongue:

Καλό μήνα και σε σένα!

Ευχαριστώ για τα αισιόδοξα λόγια για το θέμα του παιδιού.... ελπίζω να είσαστε γουρλούδες ΑΓΓΕΛΙΚΗ2... αλλά όπως και να ΄χει, εμείς να είμαστε καλά και ότι να ΄ρθει, θα έρθει:)

Είμαστε είμαστε ;)

Φωτεινή καλώς όρισες στο νησί σου! χαίρομαι που δεν είχατε ζημιές σπίτι...και όσο αφορά τον ντόπιο μάστορα, κάπως έτσι φτάσαμε να γκρινιάζουμε ότι έχουν πάρει όλες τις δουλειές οι αλλοδαποί! μας φταίνε μετά οι ξένοι! καλά να πάθουμε!

θα συμφωνήσω απόλυτα! ΄Ασε που ζητάνε και τεράστια ποσά οι περισσότεροι!

Φιλιά σε όλες. Να έχετε μία υπέροχη βδομάδα:tongue:

Καλησπερα Bagia!!!!!

Πολυ χαιρομαι που περασες μια ωραια και babyfree Κυριακη!!!!!

Και Αθηνα θα ελεγα πως εχει αρκετο κρυο!!!!

Πως περασα την Κυριακη μου???Σηκωθηκα απο το κρεβατι γυρω κατα τη 13:00:rolleyes:.....εφτιαξα τον τραχανα....και αραξα στον καναπε....σηκωθηκα γι αφαι...ξανααραξα στον καναπε....και καπως ετσι περασε η Κυρικη μου!!!!Χαλαραααααααα!!!!!!

Αχ! Περασμένα μεγαλεία....

Καλο μηνα Νινα!!!!!!!Τελειο το μενου του σ/κ σας!!!!!

Καλο μηνα σε ολες κοριτσια!!!!

Καλό μήνα και σε σένα κορίτσι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κ καλη εβδομαδα να εχουμε κοριτσακια.

Επίσης!

Νινακι καλε τι ωραια φαγακια εφτιαξες εσυ ? ευγε κοριτσακι!

Άλλη μία χρυσοχέρα στην παρέα!

Εμεις κοριτσια περασαμε ολο το ΣΚ σπιτι. Την Παρασκευη το βραδυ κολλησε κ ο μικρος κ εκανε κ αυτος πυρετο, οχι πολυ αλλα φτανει για να εχει γκρινια κ να μην κοιμαται . Μεχρι το Σαββατο το βραδυ τα ειχα κ τα δυο μαζι αρρωστα ,απο τπτε μονο τον μικρο.Χτες το βραδυ ηταν υπερβολικα ανησυχος αυπνη εχω ερθει στο γραφειο.Στην κυριολεξια ομως ουτε λεπτο δεν μας αφησ ενα κοιμηθουμε.Γκρινια κλαμα ολο το βραδυ.Εχει κ φλεματα κ δυσκολευεται ο καημενος.

Ωχ βρε κοριτσάκι, ζόρικο Σαββατοκύριακο! Αυτά τα φλέματα κάνουν την ζωή δύσκολη στα ζουζούνια μας! Εμένα ο μικρός μου όποτε έχει πολλά και δεν φυσάει την μύτη του με αποτέλεσμα να τα καταπίνει, ηρεμεί μόνο κάνοντας εμετό! Είναι ο μόνος τρόπος για να τα βγάλει!

Εφτιαξα κ μια τουρτα μεσα σε ολο το χαμο γιατι σημερα γεννεθλιαζει το στεφανι μου.

Να τον χαίρεσαι!

Για σημερα εχει μεινει παστιτσιο, εψησα κ λιγο κοτοπουλο γι αμενα κ ειμαστε οκ.Τωρα γι ααυριο εχω παραγγελια απο τον γιο θελει γεμιστα...

Καλημέρα κορίτσια.

Καλημέρα Εβιράκι!

Κοιμήθηκα ελάχιστα τη νύχτα με αποτέλεσμα να σηκωθώ πριν από λίγη ώρα. Θα διαβάσω με ησυχία τα μηνύματά σας αργότερα και μόλις μπορέσω θα απαντήσω.

Που ξενυχτούσες πονηρούλα???? :tongue:

Καλημερα κοριτσια. Συγγνωμη που δεν σχολιαζω οσα γραψατε, θα το κανω με την ησυχια μου αλλη φορα.

Ποιός θα σε παραξηγήσει καλέ με τόσα που έχεις να κάνεις αυτές τις μέρες?

Ευχαριστω πολυ για τις ευχες και το ενδιαφερον σας. Σημερα εζησα τον πιο δυνατο σεισμο που εχω ζησει στη ζωη μου. Ευτυχως δεν πανικοβληθηκα, να φανταστειτε δεν σηκωθηκα απο το κρεββατι, διαπιστωσα και ιδιοις ομμασι οτι το σπιτι μας συμπεριφερεται πολυ καλά σε τετοιο σεισμο αλλά για 1,5 περιπου ωρα κουναγε συνεχεια- καθε 2 λεπτα περιπου.

Ψυχραιμία χρειάζεται σε αυτές τις περιπτώσεις κι εσύ διαθέτεις Φωτεινούλα μου!

Ηρθαν και οι γειτονικοι μαγαζατορες (τωρα που σας γραφω κουναει παλι) και καθομαστε ολοι παρεα αγουροξυπνημενοι. Κανει κρυο κι ετοιμαζεται για βροχη -λυπαμαι τον κοσμο που θα παραμεινει εξω απο τα σπιτια του. Σκεφτομαι να καθυστερησω να φερω τα παιδια γιατι και οι παιδικοι υπολειτουργουν αλλά κυριως για να μη φοβηθει η μεγαλη που καταλαβαινει. Φιλια και θα σας ενημερωνω όποτε μπορω για το ξυπνημα του Εγκελαδου.

Όσο περισσότερο το καθυστερήσεις τόσο καλύτερα!

ωχ Φωτεινη μου ... να προσεχεις πολυ κοριτσακι !!!

Εβιρακι μου ολα καλα?

Αγγελικη κ εσεις το Σαββατο ψαρακια τρωτε ε? οποτε βρεις χρονο αν δεν σου κανει κοπο πες μου πως το κανεις το κοντοσουβλι στο αλουμινοχαρτο.

Τζενάκι το κοντοσούβλι το αγοράσει έτοιμο σε σούβλες ατομικές ο άντρας μου από τον χασάπη μας. Εγώ το διπλώνω στο αλουμινόχαρτο και το ψήνω στον φούρνο για καμία ώρα΄. Μετά το ξεσκεπάζω και το αφήνω για μισή ωρίτσα ακόμη, να τραβήξει τα υγρά και είναι έτοιμο!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλή βδομάδα:tongue:

Εκτος θεματος εγω. Καλά ειμαι και γενικα στα μερη μου καλά ειμαστε αλλά κουναει πολύ.

Άμα σου πω ότι και εγώ εσένα σκέφτηκα μόλις άκουσα για τον σεισμό! ψυχραιμία κοπέλα μου... ελπίζω να είναι ο τελευταίος μεγάλος ο σημερινός... λένε ότι με αυτόν μπορεί να σταματήσουν τώρα... μακάρι!

καλημερα κ καλη εβδομαδα να εχουμε κοριτσακια.

Φωτεινη μου για σενα μπηκα πρωι πρωι.Μολις το εμαθα εσας σκεφτηκα . Πολυ χαρηκα που ειστε καλα! Να μας ενημερωνεις οποτε μπορεις ε?

Οσο για τους τεχνιτες εχεις ολα τα δικια κ στα δικα μου τα μερη ετσι κανουν.οατν ειναι να παρουν την δουλεια κ να τα παρουν χοντρα γιατι βαρανε στα αυτια πανε τρεχοντας, μετα για κανα μερεμετι ουτε καν πανε! Αντε ποιος σε πιανει τωρα με το φουρνο χαχαχα! τελεια ολα οσα εφτιαξες μπραβο!!!

Νινακι καλε τι ωραια φαγακια εφτιαξες εσυ ? ευγε κοριτσακι!

ευχαριστώ:D

Ρικολα δεν θα πρωτοτυπησω αλλα θα πω κ εγω με την σειρα μου κατσε τωρα που μπορεις κ θα το καταλαβεις σε λιγο γιατι στο λενε ολοι!

βαγια ωραια η βολτουλα ε?

Τζελυφις πως πανε τα κρυα στο Βολο? εριξε χιονι ? Ωραια η φασολαδα σου!!

Εμεις κοριτσια περασαμε ολο το ΣΚ σπιτι. Την Παρασκευη το βραδυ κολλησε κ ο μικρος κ εκανε κ αυτος πυρετο, οχι πολυ αλλα φτανει για να εχει γκρινια κ να μην κοιμαται . Μεχρι το Σαββατο το βραδυ τα ειχα κ τα δυο μαζι αρρωστα ,απο τπτε μονο τον μικρο.Χτες το βραδυ ηταν υπερβολικα ανησυχος αυπνη εχω ερθει στο γραφειο.Στην κυριολεξια ομως ουτε λεπτο δεν μας αφησ ενα κοιμηθουμε.Γκρινια κλαμα ολο το βραδυ.Εχει κ φλεματα κ δυσκολευεται ο καημενος.

μαγειρικα τωρα το Σαββατο το μεσημερι εκανα σνιτσελ με πατατες τηγανιτες για τους δυο μεγαλους αντρες, ψαοσουπα για το μικο κ τσιπουρα σχαρας για μενα.

Χτες εκανα παστιτσιο κ μοσχαρι με λαχανικα για τον μικρο που απο χτες δεν τρωει τπτ.

Εφτιαξα κ μια τουρτα μεσα σε ολο το χαμο γιατι σημερα γεννεθλιαζει το στεφανι μου.

Για σημερα εχει μεινει παστιτσιο, εψησα κ λιγο κοτοπουλο γι αμενα κ ειμαστε οκ.Τωρα γι ααυριο εχω παραγγελια απο τον γιο θελει γεμιστα...

Πολλά περαστικά και σε σας! και να χαίρεσαι τον αντρούλη σου! υδροχόος και αυτός:tongue: σαν εμένα:D

Εγώ σήμερα έχω αρακά με ρυζάκι... πάω να τον φτιάξω, αφού πριν από λίγο γύρισα από πιλάτες, σούπερ και φούρνο.

φιλιά!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!!

Ακολουθω πιστα τη συμβουλη σας...λιωνω στη ξαπλα και στον υπνο..οσο προλαβαινω ακομα!

ggeny να τον χαιρεσαι!!!!!!!!!!Πως ειναι το μικρο σου σημερα?

Φωτεινη ψυχραιμια.....ευτυχως που ειναι "καλα" το σπιτι σας και με το κρυο δε θα τη ειστε εξω!!!Οσο για τα παιδια πιστευω και εγω πως θα ηταν καλυτερα να το καθυστερησεις οσο μπορεις!

Το μενου για σημερα ειχε...κοκκινιστο κουνουπιδι με πατατες για μενα και μια μεριδουλα τραχανα απο χθες για τον αντρα με τυροπιτουλα της μαμας του!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου ευχαριστω για τις ευχες σας!!! να ειστε ολες καλα κ οτι επιθυμει η καθεμια σας!

Ο μικρουλης δυστυχως εκανε το πρωι 2 φορες διαρροια κ δεν τρωει τιποτα κ μια φορα παλι δεκατα.Τωρα δεν ξερω αν εχει ΚΑΙ γαστρεντεριτιδα θα δειξει.Παντος κ ο μεγαλος παραπονιοταν ολες αυτες τις μερες πως του ποναγε η κοιλια.

Κ μεσα σε ολα μαλλον κολλησα κ εγω.Απο το πρωι ειχα ριγος κ ατονια-ζαλαδα κ πριν καμαι ωρα κ πρεπει να ανεβασα πυρετο κ ψιλοανακατευομαι.Πηρα ενα αντιπυρετικο κ περιμενω νε περασει η ωρα να παω σπιτι ...

Με ολο αυτο το χαμο χτες ενω ειχα πλυνει κ σιδερωσει τα παντα απο χτες το απογευμα κ μετα τα παιδια μαζεψαν παλι ενα μεγαλο καλαθι απλυτα..πφφφφ χτες απο της 6 μεχρι την ωρα που πηγαν για υπνο αλλαξα απο 3 φορες ο καθενας.... μια καναν μπανιο, την αλλη μουσκευτηκαν μετα ο εμετος του μικρου απο τα φλεματα αμαν πια ... κ δεν μπορω να πω πως τα αφηνω εκει γιατι δεν ξερω κ πως θα παει ο μικρος αυτος μπορει μεχρι αυριο να εχει γεμισει αλλο ενα καλαθι κ μεχρι να πλυθουν κ να στεγνωσουν ολα μην μεινει κ χωρις πυτζαμε το παιδι ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσακια μου ευχαριστω για τις ευχες σας!!! να ειστε ολες καλα κ οτι επιθυμει η καθεμια σας!

Ο μικρουλης δυστυχως εκανε το πρωι 2 φορες διαρροια κ δεν τρωει τιποτα κ μια φορα παλι δεκατα.Τωρα δεν ξερω αν εχει ΚΑΙ γαστρεντεριτιδα θα δειξει.Παντος κ ο μεγαλος παραπονιοταν ολες αυτες τις μερες πως του ποναγε η κοιλια.

Κ μεσα σε ολα μαλλον κολλησα κ εγω.Απο το πρωι ειχα ριγος κ ατονια-ζαλαδα κ πριν καμαι ωρα κ πρεπει να ανεβασα πυρετο κ ψιλοανακατευομαι.Πηρα ενα αντιπυρετικο κ περιμενω νε περασει η ωρα να παω σπιτι ...

Με ολο αυτο το χαμο χτες ενω ειχα πλυνει κ σιδερωσει τα παντα απο χτες το απογευμα κ μετα τα παιδια μαζεψαν παλι ενα μεγαλο καλαθι απλυτα..πφφφφ χτες απο της 6 μεχρι την ωρα που πηγαν για υπνο αλλαξα απο 3 φορες ο καθενας.... μια καναν μπανιο, την αλλη μουσκευτηκαν μετα ο εμετος του μικρου απο τα φλεματα αμαν πια ... κ δεν μπορω να πω πως τα αφηνω εκει γιατι δεν ξερω κ πως θα παει ο μικρος αυτος μπορει μεχρι αυριο να εχει γεμισει αλλο ενα καλαθι κ μεχρι να πλυθουν κ να στεγνωσουν ολα μην μεινει κ χωρις πυτζαμε το παιδι ..

Περαστικα σε ολους σας!!!!!!

Κουραγιο με τα πλυντηρια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μια που εκατσα για βραδυ και χαζευω στο ιντερνετ ειπα να σχολιασω οοολα οσα εχω αφησει ασχολιαστα τις προηγουμενες μερες -χιχι

Είμαστε όλοι καλά προς το παρόν. Προχθές ο Χρήστος μου είπε να φύγω από το κρεβάτι του γιατί είμαι χοντρή! Από μικρό κι από τρελό.... Ακόμα να το χωνέψω! Την επόμενη μέρα βέβαια ανασκεύασε για να κοιμηθώ μαζί του και μου είπε ότι είμαι "πολύ λίγο χοντρή!" χαχαχαχα

Χαχα! Και δεν τον αποκλήρωσες; Λενε κατι ωραια ωρες ωρες τα ατιμα!

Εμενα ο δικος μου ειναι ολο χαρα περιμενει να του πεσει το δοντι.Καταλαβε χτες οτι ενα δοντι του κουνιεται κ καθε 5 λεπτα μας ρωταει ποτε θ ατου πεσει.Ολα τα συνομιλικα του εχουν αρχισει κ αλλαζουν τα δοντια κ ηθελε κ αυτος!! χαχαχα

Μου θυμιζει εμενα! Κι εγω ανυπομονουσα να πεσουν τα δοντια μου.

Λοιπον στα δικα μου μαγειρικα τωρα χτες με εφαγε η κουζινα... εφτιαξα μοσχαρι λεμονατο με ρυζι με λαχανικα. Κ επειδη ο ενας μου γιος δεν το τρωει το λεμονατο κ ο αλλος τρωει αλεσμενα κ το ρυζι ετσι δεν το τρωει με τιποτα εφτιαξα κ σουτζουκακια. Για τον μικρο τα εβαλα χωριστα κ εριξα μεσα το ρυζι κ εβρασε μαζι με σελινοριζα κ κολοκυθακι. τι ιδιοτροπια κ αυτη , μεσα τοι ρυζι το τρωει ξεχωριστα οχι πφφφφ!! Με αυτα κ με εκεινα η ωρα πηγε 7 πηγα γυμναστηριο , μετα γυρισα απλωσα κατι ρουχα εκανα ενα μπανιο κ ενα περασμα μπανιο κ κουζινα κ μετα εκατσα κ ειδα τα παιδια κ παιξαμε ...

Στην προηγουμενη ζωη σου ησουν σεφ ειμαι σιγουρη. Πόσα κανεις και σε ποσο λιγη ωρα!

bagia εγώ έχω αντίστροφη ηλικία από την δική σου:42.... παντρεμένη, χωρίς παιδιά... παρολίγο να είχα δίδυμα, αλλά στον 5ο μήνα τα έχασα... τώρα ελπίζουμε να έρθουν κάποια στιγμή τα επόμενα;)

Καλά κοπελα μου δεν σε εκανα πανω απο 33! Φτου σου δε σου φαινεται καθολου! Για την εγκυμοσυνη δεν ηξερα - σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ολα να πανε κατ'ευχην!

Εμεις μολις γυρισαμε απο το γιατρο ο μικρος επιασε τα 3κιλακια και ειμαστε πολυ κοντα!Ομως μαλλον κανω κιρσους κολπου(δε το χα ξανακουσει ποτε μου) και αν επιβεβαιωθει παμε για καισαρικη!Οποτε η ψυχολογια μου ειναι καπως...γιατι μιας και ειχα μια τελεια εγκυμοσυνη χωρις καν μια αναγουλα..τα ειχα πλασει ολα τελεια στο μυαλο μου...δηλ...φυσιολογικος τοκετος....πππππφφφφφφ...

Ρικολα μη στενοχωριεσαι το μωρακι σου να ειναι καλά.

Eviri στο νηπιαγωγών (μιας και γίνομαι και μανούλα).. Πήξιμο μπήκα στην τελική ευθεία, και εν τω μεταξύ να τρέχει και το διάβασμα για τη δουλειά..(γκρίνια πρωι πρωι σορυ)

Καλο κουραγιο και καλή επιτυχια!

Arnikol κι εγω ειχα βοηθεια στο φαγητο απο την πεθερα μου, ηταν με αναρρωτικη ενα χρονο αλλα την αλλη βδομαδα επιστρεφει στη δουλεια της, καλυτερα να ξαναμπει στη ρουτινα της καλο θα της κανει. Η μαμα μου βοηθαει που και που με κανα φαγητο αλλα θα μου κανει και καμμια δουλεια στο σπιτι. Το προβλημα μου ειναι οτι ο αντρας μου δουλευει βαρδιες και τρεχω εγω για ολα, οποτε ο χρονος ειναι περιορισμενος κι αναρωτιεμαι αν ειχα 2ο ποτε θα τα εκανα ολα? θα εχουν κι αυτα τιε δραστηριοτητες τους και θα πρεπει εγω να πηγαινω παντου, οποτε και μονο στη σκεψη τρεμουν τα ποδαρακια μου!

Δυσκολο που τρεχεις εσυ για ολα αλλά μην πελαγωνεις με την ιδεα και μονο. Όσο μεγαλώνουν τα παιδια μπορουν να κάνουν πραγματα μονα τους και απεγκλωβιζεσαι!


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

και συνεχιζω (ειναι να μην παρω φορα)

Εγω αδιαθετησα παλι κοριτσια δευτερη φορα μεσα στο μηνα, 15 μερες μετα την πρωτη... το ειχα ξαναπαθει αλλη μια φορα κ μου ειχε πει η γιατρος πως συμβαιναι καμια φορα κ αλλαζει ο κυκλος.Αν συνεχιστει θα χρειαστουν ορμονολογικες εξετασεις!

Το ειχα παθει πριν απο πολλά χρονια κι εγω. Να το κοιταξεις κοριτσακι για να εισαι καλά.

Ricola την επομενη φορα που θα θες να ξεσπασεις με αυτον τον τροπο ελα στο δικο μου το σπιτι...:D

Και στο δικο μου και στο δικο μου!

Κι εδώ στο Βόλο μουντάδα έχει!! πρέπει να έρχονται τα μεγάλα κρύα της χρονιάς όπου να ναι!! μου είπαν ότι άκουσαν για χιόνι!!

Αγαπημενη πόλη ο Βολος! Ανετα εμενα εκει!. Πως πατε με το κρυο;

Ασχετο : Διάβαζα τώρα για το "ξέσπασμα καθαριότητας" και θυμήθηκα ότι κάπου είχα διαβάσει ότι αμέσως πριν γεννήσεις σε πιάνει μία μανία για καθαριότητα:D:D:D

Στην κορη δεν με ειχε πιασει. Στο γιο ειχα και μετακομιση οπότε ετσι κι αλλιως επρεπε να καθαρισω...

Σ ευχαριστω ιωαννα! Εχουμε καιρο να βρεθουμε ετσι χωρις τα μωρα με παρεα για ωρες που οπως κ να ειναι πιστευω οτι θα περασω ομορφα! Θα σας ενημερωσω απο δευτερα...:D

Τι ωραια! Ειδα παρακατω οτι περασατε και ομορφα! Χρειαζεται το ζευγαρι τετοιες ανασες. Ευχομαι να μπορειτε να το επαναλαμβανετε τακτικα!

Ποσο δικιο εχεις...Θα αργησω πολυ να ξανακανω αυτο το τριαθλο(κρεβατι-καναπες-κουζινα)....

Καληνυχτα!!!!!

Χαχα τριαθλο! Θα επαναληφθω κι εγω κοιμησου τωρα που μπορεις

Να 'ξερες ποσο πολυ σε ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!! Εχω να το κανω αυτο 8.5 μηνες κ θα περιμενω για να το κανω 2 χρονια ;κομα μεχρι να πανε παιδικο.....:mad:

Εγω εχω απογοητευτει -ολο κατι τυχαινει και το διακοπτω

Εμεις κοριτσια περασαμε ολο το ΣΚ σπιτι. Την Παρασκευη το βραδυ κολλησε κ ο μικρος κ εκανε κ αυτος πυρετο, οχι πολυ αλλα φτανει για να εχει γκρινια κ να μην κοιμαται . Μεχρι το Σαββατο το βραδυ τα ειχα κ τα δυο μαζι αρρωστα ,απο τπτε μονο τον μικρο.Χτες το βραδυ ηταν υπερβολικα ανησυχος αυπνη εχω ερθει στο γραφειο.Στην κυριολεξια ομως ουτε λεπτο δεν μας αφησ ενα κοιμηθουμε.Γκρινια κλαμα ολο το βραδυ.Εχει κ φλεματα κ δυσκολευεται ο καημενος.

Ωχ περαστικα μωρε! Το ποσο ταλαιπωρουνται με τις μυξες και τα φλεματα δε λεγεται

μαγειρικα τωρα το Σαββατο το μεσημερι εκανα σνιτσελ με πατατες τηγανιτες για τους δυο μεγαλους αντρες, ψαοσουπα για το μικο κ τσιπουρα σχαρας για μενα.

Χτες εκανα παστιτσιο κ μοσχαρι με λαχανικα για τον μικρο που απο χτες δεν τρωει τπτ.

Σε θαυαζω που κανεις συνεχεια τοσα δαφορετικα φαγητα. Εμενα αυτο με κουραζει

Εφτιαξα κ μια τουρτα μεσα σε ολο το χαμο γιατι σημερα γεννεθλιαζει το στεφανι μου.

Να τον χαιρεσαι και να ειστε παντα μαζι κι αγαπημενοι!

Στα μαγειρικά μας τώρα. Το Σάββατο το μεσημέρι φάγαμε ψαράκια τηγανιτά με σαλάτα λάχανο - καρότο. Το βράδυ φτιάξαμε κοντοσούβλι στον φούρνο τυλιγμένο στο αλουμινόχαρτο με πατατούλες τηγανιτές.

Την Κυριακή το μενού είχε μακαρόνια με κοκκινιστό μοσχαράκι και κιμαδόπιτα που έφτιαξα στην ουσία για σήμερα αλλά την δοκιμάσαμε κι χτες.

Θα ρωτησω το χασαπη αν εχει κοντοσουβλι γιατι σιγουρα θα ενδιαφερει το ετερον ημισυ (βεβαια πρεπει πρωτα να εχω φουρνο αλλά ποιος κολλαει στις λεπτομερειες)

Εγώ πάλι δεν νοιώθω ποτέ καλά όταν πρέπει να κάνω γενική το σπίτι! Και φυσικά μετά είμαι ψόφια και κάθε άλλο παρά εκτονωμένη νοιώθω! :tongue:

Κι εγω το ιδιο!

Ο μικρουλης δυστυχως εκανε το πρωι 2 φορες διαρροια κ δεν τρωει τιποτα κ μια φορα παλι δεκατα.Τωρα δεν ξερω αν εχει ΚΑΙ γαστρεντεριτιδα θα δειξει.Παντος κ ο μεγαλος παραπονιοταν ολες αυτες τις μερες πως του ποναγε η κοιλια.

Κ μεσα σε ολα μαλλον κολλησα κ εγω.Απο το πρωι ειχα ριγος κ ατονια-ζαλαδα κ πριν καμαι ωρα κ πρεπει να ανεβασα πυρετο κ ψιλοανακατευομαι.Πηρα ενα αντιπυρετικο κ περιμενω νε περασει η ωρα να παω σπιτι ...

Δυσκολευει η κατασταση! Περαστικα και σε σενα κι ευχομαι να ειναι κατι ελαφρυ!

Με ολο αυτο το χαμο χτες ενω ειχα πλυνει κ σιδερωσει τα παντα απο χτες το απογευμα κ μετα τα παιδια μαζεψαν παλι ενα μεγαλο καλαθι απλυτα..πφφφφ χτες απο της 6 μεχρι την ωρα που πηγαν για υπνο αλλαξα απο 3 φορες ο καθενας.... μια καναν μπανιο, την αλλη μουσκευτηκαν μετα ο εμετος του μικρου απο τα φλεματα αμαν πια ... κ δεν μπορω να πω πως τα αφηνω εκει γιατι δεν ξερω κ πως θα παει ο μικρος αυτος μπορει μεχρι αυριο να εχει γεμισει αλλο ενα καλαθι κ μεχρι να πλυθουν κ να στεγνωσουν ολα μην μεινει κ χωρις πυτζαμε το παιδι .

Απο τα πιο σπαστικα πραγματα που μπορουν να γινουν! Κουραγιο!

Σημερα με κερασαν χοιρινο με σελινο. Εδω βρεχει πολύ και φυσαει πολύ. Κουναει αλλά πιο λιγο κι οχι τοσο συχνα οσο το πρωι (που μας ειχε ζαλισει). Βεβαια ειμαι στην αλλη πλευρα του νησιου και καταλαβα οτι εχει μεγαλη σημασια αυτο. Παντως ακουσα τον Καρυδη σημερα που ελεγε οτι ειναι ευτυχημα που αντεξαν τα σπιτια και δεν επεσαν μετα απο 2 τετοιους σεισμους και μαλιστα με την επιταχυνση που ειχε ο σημερινος. Αν ολα πανε καλά μεθαυριο επιστρεφω Αθηνα και θα δω πότε θα ξαναρθω γιατι θα καθυστερησω να φερω τα παιδια.

Α ξεχασα! Βρε Νινα πόσα πραγματα κανεις κι εσυ καθε φορα! Χρυσοχερα πραγματικη

Φιλια και καληνυχτα


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου.

Κάνω έντιτ γιατί ξέχασα να σας ευχηθώ καλό μήνα.

Σήμερα έφτιαξα ένα μπριάμ στο ταψί που του έβαλα φέτα και γκούντα όταν έσβησα το φούρνο.

Καλημέρα! Αχ γράφετε πολλά βρε κορίτσια, μέχρι να τελειώσω το διάβασμα ξεχνάω τι έχει πει η καθεμία...

Δεν πειράζει, σχολίασε ό,τι σου μένει στο μυαλό. Μήπως θα γράψεις διαγώνισμα;

Eviri στο νηπιαγωγών (μιας και γίνομαι και μανούλα)..

Σου εύχομαι να στεφθεί με επιτυχία κάθε σου προσπάθεια και να σε καμαρώσουμε με το πτυχίο στο χέρι.

Και τι λιχουδιά!!!! Μιαμ μιάμ!!!!

Θα ξαναφτιάξω για να έρθεις να φάμε μαζί. :D:D

Το τραπεζακι το εχω στρωσει ενα παπλωμα κ απο πανω εβαλα ριχταρι,γιατι πιανονται κ γυρνανε γυρω γυρω κ για να μην χτυπανε το καλυψα!:D

Αυτό το είχα κάνει κι εγώ κάποτε, γιατί το τραπέζι του σαλονιού είχε καθρέφτη στην επιφάνεια και το ξύλο στις γωνίες του ήταν αρκετά μυτερό.

Καλημερα Εβιρι!

Μιαμ μιαμ μιαμ....εχω τοοοοοσσσσοοοοο καιρο να φαω αυτο το λαχταριστο φαγακι!!!!!!

Θα σε καλέσω μαζί με την Αγγελική την επόμενη φορά που θα το φτιάξω.:D:D

Link to comment
Share on other sites

Το δυσαρεστο ομως ειναι πως απο χτες εχω τονμεγαλο μου γιο λιγο αρρωστο εκανε χτες 37,7 κ την νυχτα ανεβασε παλι αλλη μια φορα 39.

Αχ, περαστικά του, ελπίζω να είναι καλύτερα σύντομα.

Εγω αδιαθετησα παλι κοριτσια δευτερη φορα μεσα στο μηνα, 15 μερες μετα την πρωτη... το ειχα ξαναπαθει αλλη μια φορα κ μου ειχε πει η γιατρος πως συμβαιναι καμια φορα κ αλλαζει ο κυκλος.Αν συνεχιστει θα χρειαστουν ορμονολογικες εξετασεις!

Τα ορμονικά και τα ψυχολογικά ευθύνονται πολλές φορές

Εβιρακι τελειο φαγακι!!! μιαμ μιαμ μιαμ!!

Τζένη η πρόσκληση ισχύει και για σένα.

Στα μαγειρικα μου τωρα για σημερα εφτιαξα κοκορα. τον εκανα κοκκινη σουπιτσα με κολοκυθακια σε κυβακια,καροτο κ πεπονακι.λουκουμι εγινε.

Είμαι σίγουρη ότι κι ο ίδιος ο κόκορας θα έγλειφε τα νυχοπόδαρά του, ή μήπως του τα έκοψες;

Επισης σημερα για να ξεδωσω(ξεσπασω κτλ) εκανα και μια καλη γενικη σε ολο το σπιτι!!!Ωωωωω ναι νιωθω καπως καλυτερα τωρα!!!!

Τρελλά κέφια!!!!!!!!!!!

Σημερα το μενου εχει πατατοπιτες απο τα χερακια μου για εμας

Ωραία πράματα, μοσχομύρισε.

Σήμερα έφτιαξα τάρτα με μανιτάρια κρέμα γάλακτος και τυρί.

Κι αυτό πολύ ωραίο ακούγεται.

Διάβαζα τώρα για το "ξέσπασμα καθαριότητας" και θυμήθηκα ότι κάπου είχα διαβάσει ότι αμέσως πριν γεννήσεις σε πιάνει μία μανία για καθαριότητα:-D:grin::-D

Εμένα με έπιανε μετά τη γέννα.

Πως μου ειστε; Εμεις καλά. Βρεχει (κλασσικά) και φυσαει πολυ.

Αχ βρε Φωτεινή μου, δε σας φτάνουν οι σεισμοί έχετε και το κρύο και τη βροχή. Όλα εναντίον σας είναι!!!!!!!!!!!!!!

Στο σπιτι το δικο μας αλλά και των συγγενων μου που εκανα αυτοψια ολα καλά -απωλειες μονο πολυ μικρες απο διακοσμητικά που επεσαν απο τους μπουφεδες κι εσπασαν αλλά δεν ηταν ουτε βαζα της δυναστειας των Μινγκ ουτε αυγα Φαμπερζε:tongue:

Ευτυχώς για σένα, γιατί μ' αυτά που ακούω από τους σεισμολόγους και σύμφωνα με τις φωτογραφίες και τα βίντεο που είδα, τα περισσότερα σπίτια πρέπει να γκρεμιστούν και να ξαναχτιστούν.

Τραγική κατάσταση σε τέτοιες εποχές με κρίση.

Μετα φωναξα τον αλλοδαπο υδραυλικο που μας το ειχε εγκαταστησει, ηρθε σε δυο λεπτα, μας το εφτιαξε και μολις εμαθε οτι θα ειμαι με τα παιδια μονη μου στο σπιτι μου ειπε οτι χρειαστω αν μου ξαναβγαλει προβλημα να τον φωναξω αμεσως και θα ερθει να το κοιταξει.

Υπάρχουν παντού καλοί άνθρωποι. Μπράβο του που έχει αυτό το χαρακτήρα και τον επαγγελματισμό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...