Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Ο καιρός όσο πάει και γίνεται πιό χάλια με αυτήν την σκόνη :confused: Είμαι σαν το κοτόπουλο σήμερα με την αλλεργία μου...

Το μενού μας σήμερα έχει φακές. Αύριο θα φάμε στην μαμά μου οπότε γλυτώνω το μαγείρεμα!

Πολλά φιλιά σε όλην την παρέα! Έχω λίγη δουλίτσα κι ελπίζω να μπορέσω να μπω αργότερα...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα!!!!

Περιμένω πως και πως να περάσει η μέρα να πάω στη μικρούλα μου να την ευχαριστηθώ!

Χθες φάγαμε το γιουβέτσι και έμεινε και για σήμερα. Πήρα μπακαλιάρο και τον έχω βάλει να ξαρμυρίσει σε νερό για να είναι έτοιμος και να τον τηγανίσω αύριο. Το απόγευμα θα κάνω τη σκορδαλιά.

Vesy συμφωνώ με τα κορίτσια. Κάνε τα φέτος γιατί του χρόνου ή θα κυνηγάς τα μικρά σου ή θα τα έχεις για βοηθούς! Πέρυσι που ήμουν έγκυος έκανα μόνο τσουρέκια. Φέτος θα κάνω απ'όλα! Και κουλουράκια και τσουρέκια και ότι άλλο προκύψει!

αφου προλαβαινεις να τα κανεις ολα μπραβο σου!

Εγω πηρα ενα καλαθακι να βαλω τα αυγουλακια μου που δεν ειχα

Κορίτσια αυτό που λέτε με τα κακόφαγα παιδιά είναι ζόρικο! Σίγουρα μεγαλώνοντας θα αλλάξουν. Περνάνε διάφορες φάσεις και εκεί που τους αρέσει σήμερα π.χ. ο τραχανάς αύριο θα πουν "ουφ βαρέθηκα" ή "δεν μ'αρέσει". Το κακό είναι να είναι τώρα καλόφαγα και μεγαλώνοντας να γίνουν ιδιότροπα. Κι έχω παράδειγμα....ο καλός μου ο αντρούλης! Όσο ήταν με τη μαμά του έτρωγε τα πάντα κυριολεκτικά. Μετά που με γνώρισε αρχικά τα φαγητά του φαινόντουσαν "περίεργα" και μετά κατάλαβε ότι αυτά του αρέσουν περισσότερο και όποτε πήγαινε στη μαμά του ακόμη και τώρα (όποτε πάμε στο χωριό) δεν βάζει μπουκιά στο στόμα του. Ακόμη κι αν βγούμε έξω για φαγητό είναι περίεργος. Η πλάκα είναι ότι το αναγνωρίζει ο ίδιος ότι έχει παραξενέψει και φοβάται μήπως χειροτερέψει!

Ιωάννα καλά έκανες και γύρισες στις αγκαλιές. Στην τελική σκέψου ότι το αντράκι σου μεγαλώνει και σε λίγο καιρό θα τον κυνηγάς να σου σκάσει κανένα φιλί ή να του κάνεις αγκαλιά κι εκείνος δεν θα θέλει!

Αχ δυστυχως θα ερθει και η εποχη που θα προτιμαει την αγκαλια της κοπελας του απο τη δικη μου και να λεει ασε βρε μανα!

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Ο καιρός όσο πάει και γίνεται πιό χάλια με αυτήν την σκόνη :confused: Είμαι σαν το κοτόπουλο σήμερα με την αλλεργία μου...,

εχεις παρει τα αποτελεσματα των εξετασεων για την αλλεργια?

Το μενού μας σήμερα έχει φακές. Αύριο θα φάμε στην μαμά μου οπότε γλυτώνω το μαγείρεμα!

κι εμεις στη μαμα αυριο θα φαμε οποτε εχω ελευθερο απογευμα

Μακαρι να εχει καλο καιρο να παω βολτα με το παιδακι μου. Εχτες τον πηρα να παμε για γαλα και μετα περπαταγαμε στα στενα και μιλαγαμε και το ευχαριστηθηκε.

Πολλά φιλιά σε όλην την παρέα! Έχω λίγη δουλίτσα κι ελπίζω να μπορέσω να μπω αργότερα...

καλη συνεχεια στη δουλιτσα σου!

Ξεχασα να σας πω οτι ο κουμπαρος μου εκανε επισχεση (δουλευουμε μαζι) και στο εξωδικο που του στειλανε τον κατηγορησαν για τη φωτο στο facebook που ειχε βαλει καποτε, τοτε που σας ελεγα οτι παρακολουθουν τα προσωπικα μας facebook

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα μας!

Τελικά με έριξε και εμένα η ίωση και είμαι από χτες με μπούκωμα, λαιμό και δέκατα... είδατε οι κακές παρέες τι κάνουν?:tongue:

Παρόλα αυτά ο μπακαλιάρος αγοράστηκε για αύριο και σε λίγο θα κάνω την σκορδαλιά... σκέφτομαι να κάνω και μία τάρτα σοκολάτα που είδα από την Ντίνα Νικολάου και φαινόταν εύκολη:D

Ιωάννα και τι θα του κάνουν για αυτή τη φωτογραφία του κουμπάρου σου? δηλαδή τι έδειχνε? να κάθεται και να ξύνεται?:mad: έλεος! που έχουμε φτάσει!

Σμουρφίτα αυτές είναι οι συνταγές, που σου έλεγα:

ΚΕΙΚ ΝΗΣΤΙΣΙΜΟ ΜΕ ΤΑΧΙΝΙ

200γρ. ταχίνι, 200γρ. αλεύρι που φουσκώνει, 200γρ. σιμιγδάλι ψιλό, 2 κούπες νερό, χυμό και ξύσμα από ένα λεμόνι, χυμό και ξύσμα από ένα πορτοκάλι, 1 κρασοπότηρο κονιάκ, 1 1/2 κουτ. γλ. σόδα, 1 κουτ.σουπ. κανέλα και γαρύφαλλο, 300γρ. ζάχαρη, 1 κούπα αμύγδαλο κοπανισμένο, 1 κούπα καρύδι κοπανισμένο, σταφίδες.

Τα ανακατεύεις όλα μαζί και το ψήνεις σε προθερμασμένο φούρνο στους 180 βαθμούς για 1 ώρα και κάτι.

ΚΟΥΚΙΣ ΕΥΚΟΛΑ

250γρ. αλεύρι, 150γρ. ζάχαρη, 1 κουτ.γλ. μπέικιν, 1 αυγό, 2 κουτ. σούπ. μαργαρίνη, 1 βανίλια, 2 κουτ.σουπ. γάλα, 120 γρ. κουβερτούρα, 120γρ. σοκολάτα γάλακτος.

Αυτή είναι η βασική συνταγή, όπου εγώ βάζω όλη τη σοκολάτα κουβερτούρα, επειδή μου αρέσει περισσότερο και πρόσθεσα τελευταία φορά 2 κουτ. σουπ. ταχίνι. Μπορείς να προσθέσεις και ξηρούς καρπούς αν θες. Ψήνεις στους 200 βαθμούς για 10 λεπτά, αν τα θες μαλακά ή 15 για πιο τραγανά.

Γεια σας κορίτσια!!

εμείς περάσαμε καλούτσικα το Σ-Κ, μας τα χάλασε λίγο ο καιρός χθες, θέλαμε να πάμε στη μαρίνα Φλοίσβου που δεν είχαμε ξαναπάει αλλά τελικά πήγαμε στο Athens Heart για ένα καφεδάκι λόγω βροχής. Από φαγητά φάγαμε μπιφτέκια με πατατοσαλάτα το Σάββατο και σουπιές με σπανάκι χθες. Σήμερα λίγο πιο ελαφρυά κοτόπουλο φιλέτο ψητό με σαλάτα!

Δεν έχουμε πολύ βοήθεια με τα παιδιά, τα ψιλοκαταφέρνουμε όμως και τους κρατάει και ο άντρας μου δύο φορές την εβδομάδα για να πάω μία ώρα στο γυμναστήριο. Μπράβο στο σύζυγο! Τώρα ξεκίνησα πάλι. Για τις δουλειές του σπιτιού παίρνουμε μία κυρία μία φορά κάθε δύο εβδομάδες που την ξεκίνησα κι αυτήν πάλι σήμερα. Nina-Tom ωραία που μένουμε κοντά. Μπορεί να μας πετύχεις πουθενά με το διπλό καρότσι. Κι εμένα το πατρικό μου είναι στον Άγιο Στέφανο, οπότε είμαστε γειτόνισσες πράγματι. Βέβαια με τόσα δίδυμα που υπάρχουν πια, πού να σε πετύχω?:P και είναι τόσο γλυκούλια δυό δυό!:D

Να ρωτήσω κάτι ...αν και λίγο νωρίς ακόμα. Το Πάσχα φτιάχνετε τσουρέκια-κουλούρια? Εγώ όχι αλλά φέτος λέω να φτιάξω. Φιλιά από εμένα, Καλή εβδομάδα! Κι ας είναι και βροχερή...

Εβιρι ισως να εχεις δικιο, να μην ειναι ειναι ακομα ετοιμος απλα κι εγω δεν ξερω πως να τα χειριστω ολα. Για την ωρα ξαναγυρισαμε στις αγκαλιες για να ηρεμησει.

Αφροδιτακι οταν μπορεις να μας γραφεις. Ειναι δυσκολο να μην τρωει το παιδι, πραγματικη ταλαιπωρια αλλα τι να κανεις, ολοι μεγαλωνουν

Αχ βρε παιδια δεν ειπα καλημερα!

Καλημερα σε ολους!!!

Σημερα το μικρο μου αγορακι θα πει ποιηματακι κι ευτυχως το εμαθε καλυτερα απο το Χριστουγεννιατικο που δεν καταλαβαιναμε τιποτα. Εχει αρχιζει και καθαριζει η ομιλια του τον τελευταιο καιρο, το ποιημα το καταλαβαινεις απολυτα. Μπράβο στο αγόρι!! Φαντάζομαι φούσκωμα από περηφάνεια που έχει να πέσει!:D

Θα φαμε αρακα σημερα. Θα τα πουμε σε λιγο γιατι εχω λιγη δουλιτσα, αντε μπας και περασει η ωρα

Ξέχασα να πω το σημερινό μενού: κοτοπουλάκι σούπα με πλιγούρι, για τους άρρωστους!:P

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα την ίδια απορία με την Νίνα έχω κι εγώ σχετικά με την φωτογραφία του κουμπάρου σου. Είναι ποινικό αδίκημα να βγάζεις φωτογραφίες?

Τα αποτελέσματα των αιματολογικών θα τα έχω από την επόμενη εβδομάδα.

Νινάκι περαστικά! Δεν είναι καιρός νορμάλ κι αυτός βρε παιδί μου...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα την ίδια απορία με την Νίνα έχω κι εγώ σχετικά με την φωτογραφία του κουμπάρου σου. Είναι ποινικό αδίκημα να βγάζεις φωτογραφίες?

Τα αποτελέσματα των αιματολογικών θα τα έχω από την επόμενη εβδομάδα.

Νινάκι περαστικά! Δεν είναι καιρός νορμάλ κι αυτός βρε παιδί μου...

Ευχαριστώ Αγγελική... μας κακοφαίνεται πολύ φέτος που μας έριξε δυό φορές ίωση, αλλά τι να κάνουμε? ;) Μου απάντησες στην ερώτηση που σκεφτόμουν να σου κάνω για την αλλεργία... οπότε θα ξέρεις την άλλη βδομάδα πώς να προχωρήσεις με την θεραπεία?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περαστικα Νινα!

Στη φωτο εδειχνε να εχει ανεβει σε 2 μπαρες που εμοιαζαν με πεδιλα σκι και καλα οτι κανει σκι. Στο εξωδικο αναφερει για φθορα περιουσιας. Αυτες οι μπαρες η καθε μια μπορει να σηκωσει πανω απο 100 κιλα βαρος γιατι κραταει πορτα φορτηγου. Εννοειται οτι δεν εχουν καμμια φθορα. Εχουμε αποδειξεις και θα τους παμε και τις μπαρες αν θελουν στο δικαστηριο αλλα το βασικο ειναι οτι παιρνουν στοιχεια απο τα προσωπικα μας. Προχτες ειχα διαφωνια με εναν νεο διευθυντη για το θεμα αυτο και λεω οτι δεν θα με πληρωνετε επειδη μπορει να εγραψα στο facebook οτι πηγα σε ταβερνα και σημαινει οτι εχω λεφτα? ειναι γελοιο. Σε επισημε σελιδα της εταιριας δεν εχουμε αναγραψει ποτε τιποτα. Μια πλακα στη δουλεια και ποιος δεν κανει

Link to comment
Share on other sites

Νίνα περαστικά σας! Κρίμα που δεν τη γλιτώσατε...τουλάχιστον εύχομαι να την περάσετε ελαφριά! Ευχαριστώ πάρα πάρα πάρα πολύ για τις συνταγές. Θα δοκιμαστούν άμεσα!

Αγγελική άντε να πάρεις και τα αποτελέσματα να μπορέσεις να αντιμετωπίσεις την αλλεργία! Τι καλά που κι εσύ και η Ιωάννα θα φάτε στις μαμάδες σας και θα γλιτώσετε το μαγείρεμα. Εμείς δεν θα φάμε παρέα και θα είμαστε με τον άντρα μου και τη μικρή γιατί οι δικοί μου έβγαλαν καινούριο χορό, οπότε χώρια και ο καθένας την ησυχία του!

Αχ βρε Ιωάννα τι κουλά είναι αυτά;;; Προφανώς και κακώς εκθέτουν προσωπικά σας στοιχεία, έχετε μιλήσει με δικηγόρο για αυτό το θέμα;


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

ενταξει δεν υπαρχουν αυτα που διαβαζω.. Σιγα το εγκλημα που εκανε ο ανθρωπος Ιωαννακι !!! προσπαθουν να πιαστουν απο το παραμικρο ελεος !!!

Νινακι μου περαστικα !!! Αρρωστη αρρωστη αλλα κ φαγητο κ γλυκο !! αυτα ειναι !!!

Αγγελικη & Ιωαννακι τι τυχερες που ειστε που εχετε τις μανουλες σας κοντα κ γλιτωνετε κ κανενα μαγειρεμα !!! Στην περιπτωση ομως της Στρουμφιτα μας καλυτερα χωρια κ το κεφαλακι μας ησυχο !!!

Εγω δεν θα κανω μπακαλιαρο αυριο γιατι δεν τον τρωνε τα μικρα.Παλευω κ εγω να χασω αυτα τα 3-4 κιλα που θελω οποτε να κανω μονο για τον συζυγο δεν λεει , ποσο να φαει κ αυτος κ μετα να κανω αλλο για μενα αλλο για τα μικρα παει πολυ !! Φαγαμε κ το Σαββατο ψαρια κ ειχαμε γκρινιες οποτε αυριο θ ακανω σουτζουκακια που θα εκανα για την πεμπτη να φανε κ αυριο κ θα φαμε εμεις ψαρακια.

Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησες στην ερώτηση που σκεφτόμουν να σου κάνω για την αλλεργία... οπότε θα ξέρεις την άλλη βδομάδα πώς να προχωρήσεις με την θεραπεία?

Λογικά ναι. Θα τηλεφωνήσω την Δευτέρα να δω αν έχουν βγει τα αποτελέσματα και θα κλέισω ραντεβού με τον γιατρό.

Περαστικα Νινα!

Στη φωτο εδειχνε να εχει ανεβει σε 2 μπαρες που εμοιαζαν με πεδιλα σκι και καλα οτι κανει σκι. Στο εξωδικο αναφερει για φθορα περιουσιας. Αυτες οι μπαρες η καθε μια μπορει να σηκωσει πανω απο 100 κιλα βαρος γιατι κραταει πορτα φορτηγου. Εννοειται οτι δεν εχουν καμμια φθορα. Εχουμε αποδειξεις και θα τους παμε και τις μπαρες αν θελουν στο δικαστηριο αλλα το βασικο ειναι οτι παιρνουν στοιχεια απο τα προσωπικα μας. Προχτες ειχα διαφωνια με εναν νεο διευθυντη για το θεμα αυτο και λεω οτι δεν θα με πληρωνετε επειδη μπορει να εγραψα στο facebook οτι πηγα σε ταβερνα και σημαινει οτι εχω λεφτα? ειναι γελοιο. Σε επισημε σελιδα της εταιριας δεν εχουμε αναγραψει ποτε τιποτα. Μια πλακα στη δουλεια και ποιος δεν κανει

Είναι απαράδεκτοι! Έχουν το δικαίωμα να χρησιμοποιούν προσωπικά δεδομένα χωρίς να σας ρωτήσουν? Οι φωτογραφίες ήταν δημόσιες ή τις έβλεπαν μόνο φίλοι?

Αγγελική άντε να πάρεις και τα αποτελέσματα να μπορέσεις να αντιμετωπίσεις την αλλεργία!

Άμεσα αποτελέσματα δεν θα δω. Θα χρειαστεί χρόνος αλλά τουλάχιστον θα κάνω την αρχή!

Τι καλά που κι εσύ και η Ιωάννα θα φάτε στις μαμάδες σας και θα γλιτώσετε το μαγείρεμα. Εμείς δεν θα φάμε παρέα και θα είμαστε με τον άντρα μου και τη μικρή γιατί οι δικοί μου έβγαλαν καινούριο χορό, οπότε χώρια και ο καθένας την ησυχία του!

Αν είναι να περάσετε ήρεμα την αυριανή μέρα καλύτερα μακριά από του ς γονείς!

QUOTE]

Αγγελικη & Ιωαννακι τι τυχερες που ειστε που εχετε τις μανουλες σας κοντα κ γλιτωνετε κ κανενα μαγειρεμα !!! Στην περιπτωση ομως της Στρουμφιτα μας καλυτερα χωρια κ το κεφαλακι μας ησυχο !!!

Συμφωνώ απολύτως!

.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

ενταξει δεν υπαρχουν αυτα που διαβαζω.. Σιγα το εγκλημα που εκανε ο ανθρωπος Ιωαννακι !!! προσπαθουν να πιαστουν απο το παραμικρο ελεος !!!

Νινακι μου περαστικα !!! Αρρωστη αρρωστη αλλα κ φαγητο κ γλυκο !! αυτα ειναι !!!

Αγγελικη & Ιωαννακι τι τυχερες που ειστε που εχετε τις μανουλες σας κοντα κ γλιτωνετε κ κανενα μαγειρεμα !!! Στην περιπτωση ομως της Στρουμφιτα μας καλυτερα χωρια κ το κεφαλακι μας ησυχο !!! χαχαχα...έτσι ακριβώς!

Εγω δεν θα κανω μπακαλιαρο αυριο γιατι δεν τον τρωνε τα μικρα.Παλευω κ εγω να χασω αυτα τα 3-4 κιλα που θελω οποτε να κανω μονο για τον συζυγο δεν λεει , ποσο να φαει κ αυτος κ μετα να κανω αλλο για μενα αλλο για τα μικρα παει πολυ !! Φαγαμε κ το Σαββατο ψαρια κ ειχαμε γκρινιες οποτε αυριο θ ακανω σουτζουκακια που θα εκανα για την πεμπτη να φανε κ αυριο κ θα φαμε εμεις ψαρακια.

Αχ κι εγώ αυτά τα κιλάκια θέλω να χάσω, αλλά το ψαράκι θα το κάνουμε δε γίνεται. Βέβαια κι εμείς προσπαθούμε να τρώμε ψάρι 1 φορά την εβδομάδα, αλλά δεν τα καταφέρνουμε πάντα. Ειδικά από τη στιγμή που δεν τρώμε τα ίδια ψάρια με τον άντρα μου κι έτσι πρέπει να φτιάχνω διαφορετικά. Ελπίζω τώρα με την μικρούλα να τρώμε περισσότερο, ιδιαίτερα αφού από αύριο θα ξεκινήσουμε ψαρόσουπα.

Πάντως και τα σουτζουκάκια μια χαρά πεντανόστιμα είναι!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είναι απαράδεκτοι! Έχουν το δικαίωμα να χρησιμοποιούν προσωπικά δεδομένα χωρίς να σας ρωτήσουν? Οι φωτογραφίες ήταν δημόσιες ή τις έβλεπαν μόνο φίλοι?

QUOTE]

Έλα ντε! Κι εγώ την ίδια απορία έχω! Εκτός αν θεωρούν ότι στον εργασιακό χώρο δεν έχουν δικαίωμα οι υπάλληλοι να χρησιμοποιούν τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, αλλά αν ίσχυε αυτό τότε θα έπρεπε να έχουν μπλοκάρει την πρόσβαση σε αυτά. Όπως πάντως και να το σκεφτώ λογική δεν βγάζει...


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα απο το επαρχιωτάκι της παρεας.

Νινα περαστικά! Αυτος ο καιρος βρε παιδακι μου ειναι αρρωστοκαιρος.

Αγγελικη μου κι εγω θα σε ρωτουσα το ιδιο με τις υπολοιπες κοπελες. Αντε να μαθεις τα αποτελεσματα να μπεις σε ενα προγραμμα. Εχει σκονη στην Αθηνα σημερα; Ο αδερφος μου παραπονεθηκε χτες οτι εβρεξε 2 μερες συνεχομενες στην Αθηνα κι οταν ακουσε την αντίδραση μου γελασε. Αυτο που λες για τη μικρη εχεις δικιο και το λεω συνεχεια αλλά φωνη βοωντος εν τη ερημω που λενε. Η μικρη τον τελευταιο χρονο πηρε 2 κιλά ενω το τελευταιο εξάμηνο ψηλωσε 8 ποντους. Τον προηγουμενο εναμιση χρονο ειχε παρει μισο κιλο και 1 ποντο οποτε γιατι να μην ειμαι ευχαριστημενη; Αλλά δεν με πιστευουν.

Τζενακι εχεις δικιο δε λεει να μαγειρευεις εξακοσια πραγματα για μια μερα. Παντως ο μικρος σου τρωει υγιεινα δεν μπορεις να πεις.

Στρουμφιτακι καλυτερα χωρια κι ηρεμοι. Λες να δοκιμασει κι η μελένια σου σκορδαλια; Τοσο περιεργος ο αντρας σου στο φαγητο; Παλι καλά που το καταλαβαινει. Να προσεξει τωρα που θα μεγαλώνει η μικρη να μην αρχισει να τον μιμειται και τραβας ζόρι στο μαγειρεμα.

Ιωαννα θα δοκιμάσουν τα παντα για να σας εκφοβίσουν. Θα ακουσεις και θα δεις πολλά ακομη. Παντως δεν ξερω ποσο συννομο ειναι ολο αυτο που κανουν με τις φωτογραφιες. Μπραβο στον μικρο που καθαρισε η ομιλία του. Ειδες που μεγαλώνει; Για την ομιλία του δεν σου ειχαν πει κατι κουλο στον παιδικο; Εσυ πως εισαι με την αναρρωση απο την ελια; Για τον υπνο συμπασχω με αυτο που λες: πως να τα συνδυασεις ολα. Γιατι ο μικρος μεγαλώνοντας θα βρει κι αλλες αγκαλιες αλλά κι εσυ θα θες την αγκαλια του αλλου αγοριου που τωρα παραπονιεται. Τι ωραια που πηγατε βολτουλα με τον πιτσιρικά σου. Εδω ο καιρος ακομα δεν το επιτρεπει και μου εχει τσακισει τα νευρα.

Vesy αν εχεις το κουραγιο φτιαξε κουλουρακια. Εισαι μικρομανα με διδυμα κιολας οποτε η αντοχη σου θα καθορισει πολλά. Παλι καλά που ο αντρας σου μπορει και κραταει τα παιδια. Ο δικος μου φοβοταν σε εκεινη την ηλικια να μεινει εντελως μονος του μαζι τους.

Αφροδιτη να μπαινεις οποτε μπορεις να μας λες τα νεα σου. Τοσο κακοφαγος ο αντρας σου ε; Εμενα η μικρη εχει να παρει κι απο τον πατερα της κι απο τον αδερφο μου. Ελπιζω να στρωσει μεγαλώνοντας οπως εστρωσαν κι αυτοι.

Εβιρι φετος δεν ειναι βολικο που δεν συμπιπτει το Πασχα. Θα καταφερετε να ερθετε ή θα ερθει σε εσας η μεγαλη Εβιρινα;

Αυριο θα φτιαξουμε τη σκορδαλια μας (αλιαδα την κανουν εδω). Βεβαια ολο και κατι αλλο θα υπαρξει για τα πιτσιρικια. Ειπαμε και σε μια φιλη της κορης μου με τη μαμα της να ερθουν να φανε μαζι μας μια και ειναι μονες τους εδω. Λεω να φτιαξω και μια ταρτα φρουτων για γλυκο αλλά θα δειξει. Για σημερα μακαρονια με κιμα εχουμε πει αλλά μπορει να εχουμε και κιντερ εκπληξη γιατι η μαμα μου αλλαζει ευκολα γνωμη. Φετος θα φτιαξω μονο κουλουρακια μονο και μονο για να εχουν για σνακ τα παιδια και να μην τρωνε τα βλακωδη μπισκοτα του εμποριου. Κραταμε πενθος στην οικογενεια λογω του θανατου ενος νεου ανθρωπου- συγγενους που εφυγε προσφατα απο κοντα μας οποτε δεν θα κανουμε πολλά. Παντως χτες που κοιταζα τα υλικα για τα κουλουρακια και ξεφυλλιζα τις συνταγες μου ειπε 2-3 φορες ο πατερας μου: τη δικη σου συνταγη θα κανεις οχι καμια αλλη ενταξει; (Εβιρι ακους;)

Φιλια σε ολη την παρεα!


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα απο το επαρχιωτάκι της παρεας.

Καλως το επαρχιωτακι!

Νινα περαστικά! Αυτος ο καιρος βρε παιδακι μου ειναι αρρωστοκαιρος.

Αγγελικη μου κι εγω θα σε ρωτουσα το ιδιο με τις υπολοιπες κοπελες. Αντε να μαθεις τα αποτελεσματα να μπεις σε ενα προγραμμα. Εχει σκονη στην Αθηνα σημερα; Ο αδερφος μου παραπονεθηκε χτες οτι εβρεξε 2 μερες συνεχομενες στην Αθηνα κι οταν ακουσε την αντίδραση μου γελασε. Αυτο που λες για τη μικρη εχεις δικιο και το λεω συνεχεια αλλά φωνη βοωντος εν τη ερημω που λενε. Η μικρη τον τελευταιο χρονο πηρε 2 κιλά ενω το τελευταιο εξάμηνο ψηλωσε 8 ποντους. Τον προηγουμενο εναμιση χρονο ειχε παρει μισο κιλο και 1 ποντο οποτε γιατι να μην ειμαι ευχαριστημενη; Αλλά δεν με πιστευουν.

Μια χαρα αναπτυξη εχει το παιδι, ας τους να λενε. Πολλες φορες που παραπονιεμαι για τον καιρο πραγματικα σε σκεφτομαι και λεω πως τα βγαζεις περα, πως το αντεχεις να βρεχει ολο το χρονο

Τζενακι εχεις δικιο δε λεει να μαγειρευεις εξακοσια πραγματα για μια μερα. Παντως ο μικρος σου τρωει υγιεινα δεν μπορεις να πεις.

Στρουμφιτακι καλυτερα χωρια κι ηρεμοι. Λες να δοκιμασει κι η μελένια σου σκορδαλια; Τοσο περιεργος ο αντρας σου στο φαγητο; Παλι καλά που το καταλαβαινει. Να προσεξει τωρα που θα μεγαλώνει η μικρη να μην αρχισει να τον μιμειται και τραβας ζόρι στο μαγειρεμα.

Ιωαννα θα δοκιμάσουν τα παντα για να σας εκφοβίσουν. Θα ακουσεις και θα δεις πολλά ακομη. Παντως δεν ξερω ποσο συννομο ειναι ολο αυτο που κανουν με τις φωτογραφιες. Μπραβο στον μικρο που καθαρισε η ομιλία του. Ειδες που μεγαλώνει; Για την ομιλία του δεν σου ειχαν πει κατι κουλο στον παιδικο; Εσυ πως εισαι με την αναρρωση απο την ελια; Για τον υπνο συμπασχω με αυτο που λες: πως να τα συνδυασεις ολα. Γιατι ο μικρος μεγαλώνοντας θα βρει κι αλλες αγκαλιες αλλά κι εσυ θα θες την αγκαλια του αλλου αγοριου που τωρα παραπονιεται. Τι ωραια που πηγατε βολτουλα με τον πιτσιρικά σου. Εδω ο καιρος ακομα δεν το επιτρεπει και μου εχει τσακισει τα νευρα.

Μου ειχαν οει οτι πρεπει να τον εξασκησουμε λιγο γιατι δεν μιλαγε καθαρα. Βεβαια καναμε κι εμεις προσπαθειες αλλα πιστευω οτι αυτος τωρα μπορει και βελτιωνεται. Μου ειχαν πει οτι μετα τα 3,5 θα επρεπε να δουμε πως θα πηγαινει κι αν χρειαστουμε βοηθεια. Εγω βλεπω οτι βελτιωνεται. Δεν σου λεω οτι τα λεει τελεια αλλα εχει βελτιωση

Οσο για τη δουλεια θα φανει αν επιτρεπεται ή οχι. Βαρεθηκα να ασχολουμαι. Ξερω πως μια ειναι η λυση, να βρω δουλεια. Τα λεφτα θα παιδευτω παρα πολυ για να τα παρω αν τα παρω. Ο κουμπαρος μου ακρη δεν βγαζει ουτε με την επισχεση, την εκανε και μονος

Vesy αν εχεις το κουραγιο φτιαξε κουλουρακια. Εισαι μικρομανα με διδυμα κιολας οποτε η αντοχη σου θα καθορισει πολλά. Παλι καλά που ο αντρας σου μπορει και κραταει τα παιδια. Ο δικος μου φοβοταν σε εκεινη την ηλικια να μεινει εντελως μονος του μαζι τους.

Αφροδιτη να μπαινεις οποτε μπορεις να μας λες τα νεα σου. Τοσο κακοφαγος ο αντρας σου ε; Εμενα η μικρη εχει να παρει κι απο τον πατερα της κι απο τον αδερφο μου. Ελπιζω να στρωσει μεγαλώνοντας οπως εστρωσαν κι αυτοι.

Εβιρι φετος δεν ειναι βολικο που δεν συμπιπτει το Πασχα. Θα καταφερετε να ερθετε ή θα ερθει σε εσας η μεγαλη Εβιρινα;

Αυριο θα φτιαξουμε τη σκορδαλια μας (αλιαδα την κανουν εδω). Βεβαια ολο και κατι αλλο θα υπαρξει για τα πιτσιρικια. Ειπαμε και σε μια φιλη της κορης μου με τη μαμα της να ερθουν να φανε μαζι μας μια και ειναι μονες τους εδω. Λεω να φτιαξω και μια ταρτα φρουτων για γλυκο αλλά θα δειξει. Για σημερα μακαρονια με κιμα εχουμε πει αλλά μπορει να εχουμε και κιντερ εκπληξη γιατι η μαμα μου αλλαζει ευκολα γνωμη. Φετος θα φτιαξω μονο κουλουρακια μονο και μονο για να εχουν για σνακ τα παιδια και να μην τρωνε τα βλακωδη μπισκοτα του εμποριου. Κραταμε πενθος στην οικογενεια λογω του θανατου ενος νεου ανθρωπου- συγγενους που εφυγε προσφατα απο κοντα μας οποτε δεν θα κανουμε πολλά. Παντως χτες που κοιταζα τα υλικα για τα κουλουρακια και ξεφυλλιζα τις συνταγες μου ειπε 2-3 φορες ο πατερας μου: τη δικη σου συνταγη θα κανεις οχι καμια αλλη ενταξει; (Εβιρι ακους;)

Φιλια σε ολη την παρεα!

Τον επιασε ταραχη οταν ειδε οτι κοιτας συνταγες?

Link to comment
Share on other sites

Αχ Ιωαννα μου ολα μια συνηθεια ειναι. Δεν με παιρνει να παθω και καταθλιψη γιατι εχω και 2 πιτσιρικια που με εχουν αναγκη. Ο παππους δεν θελει να δοκιμαζει κατι αλλο απο αυτο που του αρεσει (μετα αναρωτιεται απο που πηρε η μικρη). Έχεις δικιο σε αυτο που λες για τον μικρο σου. Άλλωστε καθε παιδι θελει το χρονο του.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...