Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

VGI σε καταλαβαίνω απόλυτα με το τρέξιμο σου. Κι εγώ είμαι αποδέκτης παραπόνων ότι δεν αφιερώνω ώρα στα παιδιά αλλά όταν πρέπει την επόμενη μέρα να έχουν φαγητό, ρούχα πλυμένα και σιδερωμένα για το σχολείο δεν βγαίνει αλλιώς. Το Σαββατοκύριακο τους αφιερώνω όσο περισσότερο χρόνο γίνεται.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Τι κανει η ομορφη παρεουλα?

Θα κανω κι εγω τα παραπονα μου για τον καιρο, βαρεθηκα πια, μουλιασαμε, θελω λιγη ζεστη, λιγο ηλιο.

Εχτες φαγαμε κοτοπουλο ρολο με πατατες και σημερα εχουν μεινει γιγαντες απο προχθες και θα τους φαμε. Εκανα και λαδοκουλουρα αυτες τις μερες και βγηκαν πολυ νοστιμα.

Νινα μακαρι να ξεμπερδεψεις με το ικα

Vgi αυτο με τις δουλειες και το οτι πρεπει να βρεις και χρονο για παιδια και αντρα ειναι πολυ δυσκολο

Smurfita αντε να ξεκουραστεις κι εσυ λιγακι να χαρεις το παιδακι σου

Νικο πως εισαι? Πας καλυτερα?

Φωτεινη εσεις πως εισαστε?

Αγγελικη ειδα κι εγω τωρα τον καιρο παρολο που θα εχει λιγο κρυο θα εχει ηλιο, αντε να δουμε

Εβιρι δεν εχω ξανακουσει ρεβυθια με μελιτζανα, αν ετρωγα τα ρεβυθια θα το δοκιμαζα

Τζενακι τι κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θελω να γκρινιαξω κι εγω για τον καιρο. Εχω βαρεθει τη βροχη. Μονο χτες δεν εβρεξε το πρωι λιγο κι αισθανθηκαμε άλλοι ανθρωποι.

Στο μετωπο των ασθενειων ο μικρος ειναι καλά κι η μικρη πολυ καλύτερα αλλά τη φυλαω λιγακι γιατι η κατασταση στο σχολειο της ειναι τραγικη. Σε εμενα συνεχιζει ο γαιδουροβηχας αλλά που θα παει θα περασει.

Νικο μου ουτε εγω το ειδα το Ραδιο Αρβυλα γιατι δεν εχω ουτε εγω δικαιοδοσια στην τηλεοραση. Παντως χαιρομαι ιδιαιτερως που διαβαζω τις επιτυχιες σου. Πως ειστε; Τη φωτογραφια σου κλασσικα δεν τη σχολιαζω. Βρηκες και ωρα να την ανεβασεις...

VGI περαστικά και σε εσας. Καταλαβαινω το τρεξιμο σου ολες δυστυχως τα ιδια περναμε.

Ιωαννα μου κι εγω εχω επιθυμησει το ρολο κοτοπουλο αλλα δεν εχω βρει εδω ωραιο. Πως ειναι ο μικρος σου;

Αγγελικη ευχομαι οι αλλαγες στην εκπαιδευση να ειναι προς οφελος των παιδιων.

Νινα ξεμπερδεψες με το ΙΚΑ;

Χτες ειχαμε πανσετες με πατατες στη γαστρα. Σημερα αρακα. Λοιπον την τελευταια εβδομαδα που εκανα φασαρια στη γιαγια να μην κανει ξεχωριστα φαγητα στην κορη η μικρη εχει δοκιμασει απο ολα τα φαγητα μας! Ζω μεγαλες στιγμες.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

καλά είμαστε κούκλες.

Εγώ έχω ξεκουραστεί, κοιμήθηκα λίγο και πήρα δυνάμεις και τουλάχιστον τώρα λίγο σταμάτησαν οι πυρετοί κτλ.

Βέβαια..για να είμαι ειλικρινής έχω θέμα σοβαρό με την μέση μου...και νομίζω ότι είναι αφενός ο καιρός (μετά από σοβαρό τραύμα που είχα πριν καιρό στην μέση όταν ο καιρός κρυώνει ποναω) αλλά κορίτσια είναι και τα κιλά δεν θέλω να κρύβομαι...νομίζω ότι πλέον είμαι περισσότερα κιλά από ότι "μπορώ να σηκώσω" και πρέπει να αρχίζω διαιτα.

Από καιρό και εδώ βρέχει (κλασσικά) και έχουμε πήξει.

ΦΩΤΕΙΝΑΚΙ μου μαζί σου! συμφωνώ! μην τα στείλεις ακόμα σχολείο...άστα λίγο να αναρρώσουν και άλλο τα παιδάκια. Ούτε εγώ τα έστειλα. θα τα αφήσω να αναρρώσουν πρώτα καλά καλά γιατί όλα τα μικρά στην τάξη τους είναι άρρωστα

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα βρε κορίτσια τώρα το είδα της ΕΒΙΡΙ μας με το τηλεκοντρόλ! Τι σας κάνουμε οι κακούργοι σας έχουμε πάρει τα τηλεκοντρόλ :D:D:D Το ίδιο κάνω και εγώ με τα παιδιά στην γυναίκα και η κακομοίρα όταν μας στέλνει και τους 3 για ύπνο κάθεται και αλλάζει κανάλι από το παιδικό κανάλι (που παίζει μόνιμα από το πρωί στον δέκτη μας :o) να δει λίγο κανονική τηλεόραση χωρίς καρτούν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα και καλη βδομαδα σε ολους. Ειχαμε ενα ομορφο σ/κ με παρεα αλλα και δουλιτσες. Απο φαγητα το Σαββατο φαγαμε ψαρονεφρι με πατατουλες τηγανιτες κι εχτες εκανα λαζανια στο φουρνο με τυρια και για σημερα μαγειρεψα κεφτεδακια με σαλτσα με πουρε, εκανα κι ενα χαλβα σιμιγδαλενιο. Βασικα με εφαγε η κουζινα αλλα χαλαλι γιατι ολα βγηκαν πολυ ωραια!

Ο καιρος εδω ειναι λιγο μαυρος κι εγω περιμενα οτι θα εχει ηλιο, εχει και κρυο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Τι ωραίος καιρός ήταν αυτός το Σαββατοκύριακο? Τον ευχαριστήθηκα! Σήμερα πάλι συννεφιά αλλά από ότι είδα δεν θα βρέξει.

Στα μαγειρικά μας τώρα...

Το Σάββατο το μεσημέρι φάγαμε αθερίνα τηγανιτή με σαλατούλα λάχανο. Το βράδυ ψήσαμε σουβλάκια χοιρινά και κοτόπουλο, τηγάνισα πατατούλες, φτιάξαμε και μία σως με γιαούρτι, ψήσαμε και πιτούλες και έτοιμα τα τυλιχτά!

Την Κυριακή, λόγω νηστείας, έφτιαξα διάφορα θαλασσινά με κοφτό μακαρονάκι και φάγαμε. Εμεινε και για σήμερα.

Νίκο φαντάζομαι ότι τα κιλά που είχες χάσει με την δίαιτα τα ξαναπήρες ε? Κάνε μία προσπάθεια να χάσεις πάλι κανένα κιλό για να ξεκουράσεις την μέση σου.

Φωτεινούλα είναι λογικό αν το παιδί δεν έχει εναλλακτικές στο φαί να δοκιμάζει από όλα. Ελπίζω τώρα πιά η γιαγιά να έβαλε μυαλό!

Ιωάννακι χαίρομαι που περάσατε όμορφα το Σαββατοκύριακό σας!

Αυτά τα ολίγα για την ώρα, τα ξαναλέμε αργότερα....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεούλα!!!!

Καλή εβδομάδα να έχουμε!!!!

Και για εμάς το ΣΚ κύλισε καλά. Πήγαμε και το Σάββατο και την Κυριακή βολτούλα. Το Σάββατο συναντηθήκαμε με τον κουμπάρο μας για καφεδάκι και μετά πήγαμε να δούμε τα βαπτιστικά στο μαγαζί που θα κάνουμε τις μπομπονιέρες. Δεν μας άρεσαν τα ρούχα εκεί, αλλά απλά είπαμε να τα δούμε. Την Κυριακή βγήκαμε λίγο πιο έξω, ήπιαμε ουζάκι και φάγαμε ποικιλία θαλασσινών. Ήταν πολύ ωραία και είχαμε πάρα πολύ καιρό να βγούμε και να τσιμπήσουμε κάτι έξω. Οπότε το Σάββατο φάγαμε γιουβέτσι κοτόπουλο, για το οποίο έχω να πω το εξής.... έβαλα τα μποτάκια στη γάστρα να ψηθούν και όταν ήρθε η ώρα να ρίξω το κριθαράκι συνειδητοποίησα ότι δεν είχα και τελικά έβαλα χυλοπίτες. Οπότε βγήκε κάτι ανάμεσα σε κοκκινιστό και γιουβέτσι. Ευτυχώς έμεινε και για σήμερα. Επίσης έκανα χαλβά σιμιγδαλένιο.

Το ευχαριστήθηκα όμως. Παίξαμε όλοι μαζί, γελάσαμε, χαρήκαμε, βοήθησε και ο καιρός...ουφ...ήταν μια ανάσα!

Πάω για δουλειά και τα ξαναλέμε! Φιλιά πολλά!!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ καλη εβδομαδα κ απο εμενα

Εγω πηρα αδεια την Παρασκευη γιατι ο μεγαλος δεν ειχε σχολείο.Τι καλα μου φανηκε που εκατσα 3 μερες!

Ο καιρος βεβαια ψιλοχαλια αλλα τι να κανουμε.

Περαστικα στα αρρωστουλικα. Δεν εχω προλαβει ακομα να διαβασω νεα σας ελπιζω ομως να τα καταφερω μεσα στην ημερα.

Απο φαγητο το Σαββατο ειχαμε λαυρακια ψητα με κουνουπιδι κ χτες κανελονια με κιμα κ μπεσαμελ κ μπροκολο. Παρολο που ηταν νηστεια κ ειχα ηδη ετοιμα φασολακια λαδερα οι αντρες δεν θελαν να αφησουν τα κανελονια.

Εβρασα κ κοκορα να εχω ετοιμο για μεσοβδομαδα για σουπιτσα.Εκανα κ μια κοτοπιτα απο την οποία με τα βιας εμειναν 2 κομματια κ πηραν μαζι σημερα.Την τσακισανε οι αντρες!

Εκανα κ ενα κεικ με χυμο πορτοκαλι για να υπαρχει για πρωινο κ κουκις με κομματακια σοκολατας.Αυτα.

Για σημερα θα φαμε κανελονια που περισεψαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα! Καλή μας βδομάδα:tongue:

Βλέπω περάσατε όμορφα το Σ/Κ.... βοήθησε και ο καιρός αρκετά... εμείς καθόμασταν έξω χτες για καφέ, αλλά ο ήλιος μας έκανε "τσαλιμάκια"... κρυβόταν, οπότε αμέσως έκανε κρύο:rolleyes:... αλλά ήταν ωραία!

Smurfita τι ωραία: βόλτα στα μαγαζιά, ουζάκι και ποικιλία, είναι τέλεια!! Ο χαλβάς έχει την τιμητική του μου φαίνεται... και η Ιωάννα έκανε:D

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 τρελαίνομαι για αθερίνα.... αλλά στο σύζυγο δεν πολυαρέσει... ο καιρός σήμερα καμία σχέση με χτες... πολύ κρύο βρε παιδί μου!!

Την Παρασκευή τελικά, μετά από 2 ώρες αναμονή, τα κατάφερα!! ανανέωσα το βιβλιάριο!! τρομερό κατόρθωμα, μετά από 3 βδομάδες προσπάθεια,ε?

Από φαγητό το Σάββατο έκανα χτένι στη γάστρα με τηγανιτές πατάτες... την Κυριακή ψήσαμε μπιφτέκια στη σχάρα και συνόδεψα με πουρέ πατάτας-κολοκύθας, τηγανιτές πατάτες για το σύζυγο και τυροκαυτερή... έκανα επίσης κούκις με σοκολάτα και ταχίνι. Για σήμερα θα βράσω κοφτό μακαρονάκι και με λίγο από το χτένι που έμεινε, θα γίνει ένα καινούργιο φαγάκι!

Καλή συνέχεια σε όλους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα! Θελω να γκρινιαξω κι εγω για τον καιρο. Εχω βαρεθει τη βροχη. Μονο χτες δεν εβρεξε το πρωι λιγο κι αισθανθηκαμε άλλοι ανθρωποι.

Χαλι μαυρο ο καιρος, πραγματικα σας εχει φαει η υγρασια και το νερο

Στο μετωπο των ασθενειων ο μικρος ειναι καλά κι η μικρη πολυ καλύτερα αλλά τη φυλαω λιγακι γιατι η κατασταση στο σχολειο της ειναι τραγικη. Σε εμενα συνεχιζει ο γαιδουροβηχας αλλά που θα παει θα περασει.

Θα κανεις υπομονη με το βηχα δεν περναει κι ευκολα αλλα χαιρομαι που πατε καλα απο αναρρωση

Ιωαννα μου κι εγω εχω επιθυμησει το ρολο κοτοπουλο αλλα δεν εχω βρει εδω ωραιο. Πως ειναι ο μικρος σου;

Καλυτερα ειναι, λιγο για το αυτι παραπονιεται οτι δεν ακουει καλα αλλα θα τον δει η παιδιατρος μπορει να λεει και ψεματακια, μου κανει κατι τετοια

Αγγελικη ευχομαι οι αλλαγες στην εκπαιδευση να ειναι προς οφελος των

Χτες ειχαμε πανσετες με πατατες στη γαστρα. Σημερα αρακα. Λοιπον την τελευταια εβδομαδα που εκανα φασαρια στη γιαγια να μην κανει ξεχωριστα φαγητα στην κορη η μικρη εχει δοκιμασει απο ολα τα φαγητα μας! Ζω μεγαλες στιγμες.

Αυτα κι αν ειναι νεα!!! Πολυ χαιρομαι που επιτελους δοκιμασε, παντα τετοια. Μακαρι να συνεχισετε ετσι!

Φιλια

καλά είμαστε κούκλες.

Εγώ έχω ξεκουραστεί, κοιμήθηκα λίγο και πήρα δυνάμεις και τουλάχιστον τώρα λίγο σταμάτησαν οι πυρετοί κτλ.

Βέβαια..για να είμαι ειλικρινής έχω θέμα σοβαρό με την μέση μου...και νομίζω ότι είναι αφενός ο καιρός (μετά από σοβαρό τραύμα που είχα πριν καιρό στην μέση όταν ο καιρός κρυώνει ποναω) αλλά κορίτσια είναι και τα κιλά δεν θέλω να κρύβομαι...νομίζω ότι πλέον είμαι περισσότερα κιλά από ότι "μπορώ να σηκώσω" και πρέπει να αρχίζω διαιτα.

Από καιρό και εδώ βρέχει (κλασσικά) και έχουμε πήξει.

ΦΩΤΕΙΝΑΚΙ μου μαζί σου! συμφωνώ! μην τα στείλεις ακόμα σχολείο...άστα λίγο να αναρρώσουν και άλλο τα παιδάκια. Ούτε εγώ τα έστειλα. θα τα αφήσω να αναρρώσουν πρώτα καλά καλά γιατί όλα τα μικρά στην τάξη τους είναι άρρωστα

καλα εκανες και ξεκουραστηκες. Δεν λυπηθηκες τοσο κοπο καλε που εκανες να τα χασεις? Ξεκινα παλι διαιτα και μετα προσπαθησε να μην τα ξαναπαρεις, ειναι κριμα κανεις τοσο σκληρη προσπαθεια

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Καλημερα!!!

Τι ωραίος καιρός ήταν αυτός το Σαββατοκύριακο? Τον ευχαριστήθηκα! Σήμερα πάλι συννεφιά αλλά από ότι είδα δεν θα βρέξει.

Εγω παλι γιατι δεν χαρηκα και πολυ με τον καιρο? κρυωνα αρκετα

Στα μαγειρικά μας τώρα...

Το Σάββατο το μεσημέρι φάγαμε αθερίνα τηγανιτή με σαλατούλα λάχανο. Το βράδυ ψήσαμε σουβλάκια χοιρινά και κοτόπουλο, τηγάνισα πατατούλες, φτιάξαμε και μία σως με γιαούρτι, ψήσαμε και πιτούλες και έτοιμα τα τυλιχτά!

Την Κυριακή, λόγω νηστείας, έφτιαξα διάφορα θαλασσινά με κοφτό μακαρονάκι και φάγαμε. Εμεινε και για σήμερα.

Πολυ ζηλευω τα σουβλακια που κανετε καθε Σαββατο!

Ιωάννακι χαίρομαι που περάσατε όμορφα το Σαββατοκύριακό σας!

Καλα ηταν δοξα το Θεο! Κουραστηκα μεν αλλα ξεφυγαμε δε

Αυτά τα ολίγα για την ώρα, τα ξαναλέμε αργότερα....

Καλημέρα παρεούλα!!!!

Καλή εβδομάδα να έχουμε!!!!

Καλημερα!!!

Και για εμάς το ΣΚ κύλισε καλά. Πήγαμε και το Σάββατο και την Κυριακή βολτούλα. Το Σάββατο συναντηθήκαμε με τον κουμπάρο μας για καφεδάκι και μετά πήγαμε να δούμε τα βαπτιστικά στο μαγαζί που θα κάνουμε τις μπομπονιέρες. Δεν μας άρεσαν τα ρούχα εκεί, αλλά απλά είπαμε να τα δούμε. Την Κυριακή βγήκαμε λίγο πιο έξω, ήπιαμε ουζάκι και φάγαμε ποικιλία θαλασσινών. Ήταν πολύ ωραία και είχαμε πάρα πολύ καιρό να βγούμε και να τσιμπήσουμε κάτι έξω. Οπότε το Σάββατο φάγαμε γιουβέτσι κοτόπουλο, για το οποίο έχω να πω το εξής.... έβαλα τα μποτάκια στη γάστρα να ψηθούν και όταν ήρθε η ώρα να ρίξω το κριθαράκι συνειδητοποίησα ότι δεν είχα και τελικά έβαλα χυλοπίτες. Οπότε βγήκε κάτι ανάμεσα σε κοκκινιστό και γιουβέτσι. Ευτυχώς έμεινε και για σήμερα. Επίσης έκανα χαλβά σιμιγδαλένιο.

Χαρηκα που ξεφυγατε λιγο, τι καλυτερο απο καλη παρεα και μεζε, τελεια!

Μαζι καναμε χαλβαδακι!

Το ευχαριστήθηκα όμως. Παίξαμε όλοι μαζί, γελάσαμε, χαρήκαμε, βοήθησε και ο καιρός...ουφ...ήταν μια ανάσα!

Μακαρι να το επαναλαβετε γρηγορα!

Πάω για δουλειά και τα ξαναλέμε! Φιλιά πολλά!!!!

καλημερα κ καλη εβδομαδα κ απο εμενα

Καλημερα!!!

Εγω πηρα αδεια την Παρασκευη γιατι ο μεγαλος δεν ειχε σχολείο.Τι καλα μου φανηκε που εκατσα 3 μερες!

Τι ωραια τα τριημερα!!!

Ο καιρος βεβαια ψιλοχαλια αλλα τι να κανουμε.

Περαστικα στα αρρωστουλικα. Δεν εχω προλαβει ακομα να διαβασω νεα σας ελπιζω ομως να τα καταφερω μεσα στην ημερα.

Απο φαγητο το Σαββατο ειχαμε λαυρακια ψητα με κουνουπιδι κ χτες κανελονια με κιμα κ μπεσαμελ κ μπροκολο. Παρολο που ηταν νηστεια κ ειχα ηδη ετοιμα φασολακια λαδερα οι αντρες δεν θελαν να αφησουν τα κανελονια.

Εβρασα κ κοκορα να εχω ετοιμο για μεσοβδομαδα για σουπιτσα.Εκανα κ μια κοτοπιτα απο την οποία με τα βιας εμειναν 2 κομματια κ πηραν μαζι σημερα.Την τσακισανε οι αντρες!

Εκανα κ ενα κεικ με χυμο πορτοκαλι για να υπαρχει για πρωινο κ κουκις με κομματακια σοκολατας.Αυτα.

Για σημερα θα φαμε κανελονια που περισεψαν.

Πολυ ωραια φαγακια και γλυκακια!!

Καλημέρα στην παρέα! Καλή μας βδομάδα:tongue:

Βλέπω περάσατε όμορφα το Σ/Κ.... βοήθησε και ο καιρός αρκετά... εμείς καθόμασταν έξω χτες για καφέ, αλλά ο ήλιος μας έκανε "τσαλιμάκια"... κρυβόταν, οπότε αμέσως έκανε κρύο:rolleyes:... αλλά ήταν ωραία!

Την Παρασκευή τελικά, μετά από 2 ώρες αναμονή, τα κατάφερα!! ανανέωσα το βιβλιάριο!! τρομερό κατόρθωμα, μετά από 3 βδομάδες προσπάθεια,ε? Μπραβοοοοοο!!!!!!!! Αυτο κι αν ειναι κατορθωμα

Από φαγητό το Σάββατο έκανα χτένι στη γάστρα με τηγανιτές πατάτες... την Κυριακή ψήσαμε μπιφτέκια στη σχάρα και συνόδεψα με πουρέ πατάτας-κολοκύθας, τηγανιτές πατάτες για το σύζυγο και τυροκαυτερή... έκανα επίσης κούκις με σοκολάτα και ταχίνι. Για σήμερα θα βράσω κοφτό μακαρονάκι και με λίγο από το χτένι που έμεινε, θα γίνει ένα καινούργιο φαγάκι!

Καλή συνέχεια σε όλους!

Αντε παλι μου ανοιξατε την ορεξη!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο μενα και καλή εβδομάδα!

Και σε εμας δεν εβρεχε το ΣΚ αλλά ωραιο καιρο δεν τον ελεγες. Ειχε κρυο και συννεφια. Παρόλα αυτα επειδη ειχε ερθει κι ο αντρας μου ψιλοκαναμε μικρες βολτουλες.

Νικο αν εχεις προβλημα με τη μεση πρεπει να προσεχεις με τα κιλά σου. Πως εισαι σημερα; Αναρρωσες;

Νινα μπραβο που τα καταφερες κι ανανέωσες το βιβλιάριο σου! Χαιρομαστε κι εμεις με κατι πραγματα...

Αγγελικη πολυ μου αρεσει οταν διαβαζω οτι ψηνετε και κανετε σουβλακοκατασταση στο σπιτι σας. Οσον αφορα τη μικρη μου μαλλον καταλαβε το πόσο αποφασισμένη ημουν εγω (που ημουν και αρκετες μερες στο σπιτι) οπότε αναγκάστηκε να δοκιμασει. Βεβαια τιποτε δεν της αρεσε αλλά αυτο δεν με πτοει καθολου. Χτες που ειδε και τον πατερα της κατευθειαν να αρχισει την γκρινια στο φαγητο αλλά δεν αφησα κανεναν να μιλησει. Αυτο βεβαια μεχρι να υποχωρησουν παλι οι παππουδες...

Τζενακι ειδες διαφορα η μια μερα αδειας; Κανελλονια εχω βαλει κι εγω στο προγραμμα αλλά να δω πότε θα αξιωθω να τα φτιαξω.

Στρουμφιτα ωραια περασατε απ'οτι ειδα. Πως πανε οι ετοιμασιες της βαφτισης;

Ιωαννα χαιρομαι που περασατε ωραια.

Λοιπον στα μαγειρικα μας το Σαββατο ειχαμε γοπες με χορτα και το βραδυ παραγγειλαμε πιτσα γιατι ειχαμε παρεουλα στο σπιτι. Επιπλεον εφτιαξα φακες και φασολαδα για να παρει ταπερακια ο αντρας μου μαζι του. Την Κυριακή αν και νηστεια εφτιαξε η γιαγια παστιτσιο για να στειλει και στον αδελφο μου που του αρεσει. Περισσεψε και για σημερα. Εφτιαξε και μπακλαβαδακια ρολο που αρεσουν στον αδελφο μου. Αυτα τα ολιγα.

Φιλια σε ολη την παρεουλα.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα να σας πω τι ωραία που είναι η άνοιξη τελικά! Μόλις γύρισα από το δάσος, με ένα μάτσο άγρια σπαράγγια και ένα υπέροχο μπουκέτο με άγριες ορχιδέες:tongue: Είναι μην δω εγώ λίγο ήλιο.... ξεμυαλίζομαι:tongue:

Ορίστε και το βάζο μου:

VUsbHk3m.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

Κ τι ωραια που ξικινησε με μια τοσο ομορφη εικονα απο την Νινα μας! τελεια ειναι Νινακι μου!! Κ τα σπαραγγια επισης.Τρελεινοματσε με το συζυγο για ομελετα με αγρια σπαραγγια!

Το πηξιμο στην δουλεια συνεχιζεται .....Ακομα δεν εχω προλαβει να σας διαβασω λιγο μονο στα πεταχτα τα 2-3 τελευταια ποστς...

Ειχες τον αντρουλη σου Φωτεινη μου εκει ε μπραβο κοριτσακι!!! Τι νεα απο τα αρρωστουλικα;

Οι υπολοιπες τι κανετε; ολα καλα;

Σημερα θα φαμε τα φασολακια.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα να σας πω τι ωραία που είναι η άνοιξη τελικά! Μόλις γύρισα από το δάσος, με ένα μάτσο άγρια σπαράγγια και ένα υπέροχο μπουκέτο με άγριες ορχιδέες:tongue: Είναι μην δω εγώ λίγο ήλιο.... ξεμυαλίζομαι:tongue:

Ορίστε και το βάζο μου:

VUsbHk3m.jpg

τι καταπληκτικα λουλουδια? τι ομορφη εικονα

καλημερα!!!

Κ τι ωραια που ξικινησε με μια τοσο ομορφη εικονα απο την Νινα μας! τελεια ειναι Νινακι μου!! Κ τα σπαραγγια επισης.Τρελεινοματσε με το συζυγο για ομελετα με αγρια σπαραγγια!

Το πηξιμο στην δουλεια συνεχιζεται .....Ακομα δεν εχω προλαβει να σας διαβασω λιγο μονο στα πεταχτα τα 2-3 τελευταια ποστς...

Ειχες τον αντρουλη σου Φωτεινη μου εκει ε μπραβο κοριτσακι!!! Τι νεα απο τα αρρωστουλικα;

Οι υπολοιπες τι κανετε; ολα καλα;

Σημερα θα φαμε τα φασολακια.

Καλημερα Τζενη. Καλο κουραγιο στη δουλεια

εμεις σημερα θα φαμε φακες.

Την καλημερα μου σε ολους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...