Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Τζενη πηγα στον οαεδ και δεν μου λενε ξεκαθαρα αν το παιρνω το επιδομα. Ο αντρας σου πριν ποσο καιρο το πηρε? Μας λενε οτι τιθεται θεμα εκκαθαριστικου κι αν ειναι πανω απο 10000 δεν το παιρνεις κι αν κριθει καταχρηστικη θα πρεπει εμεις να πληρωσουμε τον οαεδ

Βρήκα αυτο στο site του Οαεδ:

http://www.oaed.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=657&Itemid=769〈=el

και αναφερει οντως ετησιο οικογενειακο εισοδημα 10.564.93 ? για το 2015.

Ψαχτο οσο μπορεις για να κανεις το καλυτερο για σενα.


4fnbp3.png

fdBUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Βρήκα αυτο στο site του Οαεδ:

http://www.oaed.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=657&Itemid=769〈=el

και αναφερει οντως ετησιο οικογενειακο εισοδημα 10.564.93 ? για το 2015.

Ψαχτο οσο μπορεις για να κανεις το καλυτερο για σενα.

Σ ευχαριστω VGI για το ενδιαφερον. Αυτο ειναι αλλο επιδομα που το παιρνεις αφου εχει ληξει το επιδομα επισχεσης σαν συμπληρωματικο.

Τεσπα τωρα θα κανει κατι ενεργειες ο εργατολογος που εχουμε αλλα αυτο θα γινει γυρω στο Μαιο που θα ερθει η επιθεωρηση

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικουλα μου!!! Χίλια ευχαριστώ!! Εφτιαξα παλι μηλοπιτα με την ζύμη ταρτας του άντρα σου κ εγινε καταπληκτική!! Δεν έχω λογια να σου περιγράψω γεύση κ μυρωδιά!! Σου χρωστάω κέρασμα οποτε σε βγάλει ο δρόμος στην γειτονιά μου μαζί με ζεστό καφεδακι!! Ευχαριστώ πολύ φιλη μου!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα! Αναποφάσιστος ο καιρός σήμερα. Ελπίζω να μην βρέξει γιατί ο μικρούλης μου θα πάει εκδρομή στο Καλλιμάρμαρο σήμερα.

Το μενού μας έχει κοτόπουλο στο φούρνο με πατάτες.

Τζενάκι είναι όντως πολύ ωραία ζύμη και χωρίς κόπο! Όσο για τον καφέ θα το έχω κατά νου!!!!!!

Πολλά φιλιά σε όλη την παρεούλα μας! Πάω να δουλέψω κι επανέρχομαι...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικουλα μου!!! Χίλια ευχαριστώ!! Εφτιαξα παλι μηλοπιτα με την ζύμη ταρτας του άντρα σου κ εγινε καταπληκτική!! Δεν έχω λογια να σου περιγράψω γεύση κ μυρωδιά!! Σου χρωστάω κέρασμα οποτε σε βγάλει ο δρόμος στην γειτονιά μου μαζί με ζεστό καφεδακι!! Ευχαριστώ πολύ φιλη μου!!

Α! Την θελω και εγω αυτη την ζύμη για την μηλοπιτα. Αν ειναι ευκολο... Μου άρεσει η μηλοπιτα, ειδικα τον χειμωνα με ενα ζεστιο καφεδακι!


4fnbp3.png

fdBUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

VGI η ζύμη είναι αυτή που κάνει ο άντρας μου την πάστα φλώρα στην συνταγή που δίνω πιό κάτω....

ΠΑΣΤΑ ΦΛΩΡΑ

___________

ΥΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΥΜΗ

-------------------

1 κούπα βούτηρο ή μαργαρίνη

1/3 κούπας ζάχαρη

2 κρόκους αυγών

2 κουταλιές της σούπας κονιάκ

Ξύσμα από 1 λέμονι ή 1 βανίλια

3 κούπες αλεύρι για όλες τις χρήσεις

1 κουταλάκι του γλυκού μπέικιν πάουντερ

ΥΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΕΜΙΣΗ

--------------------

Οποιαδήποτε μαρμελάδα μας αρέσει ή ακόμη και πραλίνα φουντουκιού.

ΕΚΤΕΛΕΣΗ

---------

Χτυπάμε το βούτηρο με την ζάχαρη μέχρι ν΄ασπρίσει και ν΄αφρατέψει.

Συνεχίζοντας το χτύπημα ρίχνουμε έναν έναν τους κρόκους, το κονιάκ και το ξύσμα λεμονιού ή την βανίλια.

Σταματάμε το χτύπημα, ρίχνουμε το αλέυρι σε 2-3 δόσεις και ζυμώνουμε απαλά με τα δάχτυλα, ώσπου να γίνει

η ζύμη μαλακιά κι αφράτη.

Προσοχή μην την παραζυμώσουμε!

Στρώνουμε τα 2\3 της ζύμης σε ταψάκι με διάμετρο 25 εκατοστών καλύπτωντας και τα τοιχώματα.

Απλώνουμε την μαρμελάδα και με την υπόλοιπη ζύμη πλάθουμε κορδόνια και στολίζουμε την επιφάνεια.

Ψήνουμε την πάστα φλώρα στους 175 βαθμούς για περίπου μισή ώρα μέχρι να ροδίσει.

Καλή επιτυχία!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

VGI η ζύμη είναι αυτή που κάνει ο άντρας μου την πάστα φλώρα στην συνταγή που δίνω πιό κάτω....

ΠΑΣΤΑ ΦΛΩΡΑ

___________

ΥΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΥΜΗ

-------------------

1 κούπα βούτηρο ή μαργαρίνη

1/3 κούπας ζάχαρη

2 κρόκους αυγών

2 κουταλιές της σούπας κονιάκ

Ξύσμα από 1 λέμονι ή 1 βανίλια

3 κούπες αλεύρι για όλες τις χρήσεις

1 κουταλάκι του γλυκού μπέικιν πάουντερ

ΥΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΕΜΙΣΗ

--------------------

Οποιαδήποτε μαρμελάδα μας αρέσει ή ακόμη και πραλίνα φουντουκιού.

ΕΚΤΕΛΕΣΗ

---------

Χτυπάμε το βούτηρο με την ζάχαρη μέχρι ν΄ασπρίσει και ν΄αφρατέψει.

Συνεχίζοντας το χτύπημα ρίχνουμε έναν έναν τους κρόκους, το κονιάκ και το ξύσμα λεμονιού ή την βανίλια.

Σταματάμε το χτύπημα, ρίχνουμε το αλέυρι σε 2-3 δόσεις και ζυμώνουμε απαλά με τα δάχτυλα, ώσπου να γίνει

η ζύμη μαλακιά κι αφράτη.

Προσοχή μην την παραζυμώσουμε!

Στρώνουμε τα 2\3 της ζύμης σε ταψάκι με διάμετρο 25 εκατοστών καλύπτωντας και τα τοιχώματα.

Απλώνουμε την μαρμελάδα και με την υπόλοιπη ζύμη πλάθουμε κορδόνια και στολίζουμε την επιφάνεια.

Ψήνουμε την πάστα φλώρα στους 175 βαθμούς για περίπου μισή ώρα μέχρι να ροδίσει.

Καλή επιτυχία!

Μα τι αμεση εξυπηρετηση ειναι αυτη? Ευχαριστω πολυ θα δοκιμαστει αμεσα!


4fnbp3.png

fdBUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Τι κάνετε? Τι βλέπουν τα ματάκια μου βραδιάτικα?!:oΝίκο, θα μας τρελάνεις!! Πολύ καιρό την γυροφέρνω μία σοκολατόπιτα ή καρυδόπιτα με σοκολάτα, αλλά μου ξεφεύγει.... κράτησε κομμάτι και έρχομαι!!:tongue:

Παιδιά έχω λίγο τρέξιμο τελευταία, χωρίς να καταλαβαίνω γιατί.... όλο και κάτι προκύπτει;)... έχω και την ανανέωση στο ΙΚΑ, που πάω κάθε τρεις και λίγο, αλλά γίνεται χαμός από κόσμο:confused:... αύριο θα πάω πάλι, να δούμε τι θα γίνει!

Από φαγητό χτες έκανα αρακά με πατάτες, τσουρέκια νηστίσιμα και γεμιστά με σοκολάτα και σήμερα μακαρονάδα με λουκάνικα... για αύριο βλέπω κάτι σε όσπριο... θα ρωτήσω τον σύζυγο τι προτιμάει!

Σας αφήνω γοργά και ελπίζω να είσαστε καλύτερα οι αρρωστούληδες!!

Φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα.

Το φαγητό μας σήμερα ήταν μπάμιες με πατάτες στο φούρνο και για την Εβιρίνα ψάρι και πατάτες τηγανητά. Χτες έφτιαξα ρεβύθια με μελιτζάνες στη γάστρα και αντιπροχτές φακές τις οποίες εγώ έφαγα την Τρίτη.

Τζένη να τα εκατοστήσει ο γιος σου να τον καμαρώνεις πάντα και να γίνει σπουδαίος και καλός άνθρωπος μεγαλώνοντας.

Μπαίνω στα γρήγορα να σας πω κάτι που έγινε και επανέρχομαι αργότερα: χτες έκανε έργα η ΕΥΔΑΠ σε ένα εξωτερικό ρολόι που έτρεχε και αφού ξεκίνησαν, σε ένα διάλειμμα που έκαναν, πρόλαβα και έβαλα σε μία λεκάνη νερό για να έχω... μετά το έκοψαν πάλι. αυτό το νερό το ξέχασα χτες και σήμερα που πήγα να το ρίξω στα λουλούδια, ήταν γεμάτο σκόνη και χώμα στο πάτο τη λεκάνης:eek:... και να φανταστείτε έχουμε φίλτρο στη βρύση της κουζίνας! το οποίο έγινε αρκετά σκούρο από χτες! αναρωτιέμαι ΤΙ πίνουμε!!:-(

Πωπω απίστευτο!!!!!!!!!!!!!! :eek::eek::eek:

Εγω εχτες ειχα υδραυλικο σπιτι και μαραγκο γιατι βρηκαμε μια μεγαλη ζημια απο που και δικαιολογειται η υγρασια που εχω στο σπιτι και μου χαλασαν και οι κασες στις πορτες. Δεν πτοοτμαστε ομως που θελουμε πανω απο 1000 για να φτιαχτουν συν γενικο βαψιμο που θα θελει απ εξω γιατι θα γινουν γκρεμισματα και σκαψιματα συν δυο υπνοδωματια.

Μου ήρθε ένας κόμπος μόλις διάβασα τη φασαρία που θα ξεκινήσετε.

Ο μικρος ειναι αρρωστος με πυρετο και πονοκοιλο ελπιζω να μην κανει εμετο.

Περαστικά του Ιωάννα μου.

Εβιρι το διαβασα ολο αυτο που μου εστειλες, σ ευχαριστω πολυ!

:-D:grin::-D:grin::-D:grin:

Μεγαλη ειναι η ζημια αλλα δεν ξερω τι μ εχει πιασει και δεν με νοιαζει τιποτα περα απο το να ειμαστε καλα. Λεφτα δεν υπαρχουν αλλα το μονο που θελω ειναι να φυγω απο το βραχνα της δουλειας

Η υγεία είναι το πολυτιμότερο αυτή τη στιγμή.

κοριτσάκια μου καλησπέρα

Ξέρω ότι χάθηκα αλλά χτύπησα άσχημα :-( Χτες το βράδυ μετά από πολύ τρέξιμο σε όλη την χώρα για να δω αγαπημένους φίλους και συνεργάτες, παρουσιάσεις συνεντέυξεις κτλ...ήρθα σπίτι...το βράδυ ζαλιζόμουν πολύ κατά τις 3 σας μιλάω ότι γυρνούσε όλο το δωμάτιο ανάποδα...πήγα στην τουαλέτα σχεδόν σέρνοντας γιατι ηθελα να κανω εμετό και λιποθυμήσα...επεσα πανω στο καλοριφερ με το κεφαλι χτυπησα...με βρηκε η γυναίκα...τρεχαμε...τελικα η γιατρός λεει υπερκόπωση...τι να σας λεω..πολυ δυσαρεστη εμπειρία.

:eek::eek::eek::shock::shock::shock::shock::shock:Τι λες βρε Νίκο!!!!!!!!!!! Πωπω!!!! Περαστικά σου.

το ειδατε το βιβλίο μου στο ραδιο αρβύλα χτες; εχω περιέργεια αν το τσακωσε καμια σας.

Αχ όχι, εγώ δεν το είδα, άσε που και να θέλω να δω τηλεόραση ο Έβιρος κρατάει το κοντρόλ λες και κρατάει λίρες. Γενικά, τα τελευταία 2 - 3 χρόνια δε βλέπω πολύ τηλεόραση. Όμως, έτσι κι αλλιώς είναι πολύ ευχάριστο που έδειξαν τα βιβλία σου στην εκπομπή. Πολύ χαίρομαι. Τέτοια να μας λες πάντα Νίκο μας.

Κακοκαιρία ξανά και τα νεύρα μου κρόσια!!! :mad: Θέλω να καλοκαιριάσει χτες!!!!

Τι είναι αυτό το πράμα τις τελευταίες μέρες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλησπέρα παρεακι!

Δεν σας εχω διαβασει γιατι εδω εχουμε γινει νοσοκομειο. Ο πυρετος καλά κρατει στους 4 από τους 5. Η μικρη εκανε τελικά βρογχοπνευμονια και πρεπει να ειμαστε σε επιφυλακη μηπως χρειαστει νοσηλεια. Ο μικρος λογω ηλικιας μπορει κι αυτος να χρειαστει.

Πωρε τι γίνεται σε σας!!!!!!!!!!!!!!!!! Μακάρι σήμερα να είστε όλοι καλύτερα.

Που να ξεκουραστούμε βρε κορίτσια που ΜΑΣ ΞΑΝΑΧΤΥΠΗΣΕ ο πυρετός! Σήμερα πάλι όλοι με πυρετό! Ρε σεις κορίτσια τι είναι αυτό γαμώτο πια!!!!!!!

Περαστικά σας και γρήγορα. Τι κακό κι αυτό δεν προλαβαίνεις να αναρρώσεις από το ένα σε πιάνει το άλλο.

Στο παρτυ περασαμε πολυυυ ωραια !! τα πιτσιρικια το καταευχαριστηθηκαν ! Ο κλοουν τα απασχολησε πολυ καλα με πολλα παιχνιδια ,χορο κλπ για 3 ωρες κ οι μεγαλοι δεν ενοχληθηκαν καθολου πραγμα που τους αρεσε πολυ γιατι βρηκαν την ευκαιρια για κουβεντουλα κλπ.Τα παιδια παιξανε στο παιδικο αφου ειχαμε βγαλει ολα τα πραγματα κ ειχε μεινει μονο η κουκετα ετσι ειχα πολυ χωρο.Θεωρω οτι τους αρεσαν κ τα φαγητα κ τα γλυκα γιατι απο τα περισσοτερα εμειναν μονο οι πιατελες κ απο κατι πιτοειδη μειναν ελαχιστα τα οποια καταναλωθηκαν χτες το μεσημερι κ επισης ολοι μου ελεγαν οτι ηταν ωραια.

Τι ωραία!!!! Χαίρομαι πολύ που περάσατε πολύ ωραία. Όσο για τα φαγητά ήταν το μόνο σίγουρο ότι θα τους άρεσαν πολύ.

Κ του χρονου να ειμαστε καλα να ξαναγιορτασουμε το παιδακι μας.Στον μικρο τωρα σε λιγο καιρο που το περιμενει φετος που μεγαλωσε κ αυτος.

Εύχομαι να ξανακάνεις τόσο ωραίο πάρτι και για το μικρό.

Καλησπέρα κούκλες

Εγώ σήμερα δεν είμαι καλύτερα...τρομερός πονοκέφαλος, έντονος βήχας...και πολλές ζαλάδες....περιμένω να παραδώσω βιβλίο και δεν έχω προλάβει να ξεκουραστώ αλλά αν όλα πάνε καλά και σήμερα τελειώσω θα ξεκουραστώ από αύριο.

Πιέζεσαι πολύ βρε Νίκο αλλά τι να κάνεις....

Ηρθα για δουλεια αλλα δεν νιωθω πολυ καλα, εχω πολυ ατονια, ζαλαδα λιγη και ποναει το σωμα μου. Ο μικρος εχτες εκανε παλι πυρετο και τον πηγαμε στο γιατρο και εχει γριπη τυπου Α και υγρο στο αυτι.

Ωχ, άσχημη κατάσταση, ποιος να προσέξει ποιον!!!!!

Εχω δυσαρεστα στο κομματι επισχεσης. Δεν μπορει να γινει για την ωρα, η εργοδοτρια μας τα εχει μελετησει ολα τα σεναρια και δεν μπορουμε να ξεφυγουμε ευκολα.

Θεώρησέ το "κάθε εμπόδιο για καλό".

Σε εμας η ιωση καλά κρατει. Ο μικρος παιδευεται ακομα με πυρετο παρα την αντιβιωση. Ο βηχας σε ολους μας ειναι απαισιος και νομιζω οτι εγω ειμαι πλεον χειροτερα απ'ολους.

Πωπω σας πήρε πολύ βαριά αυτή η ίωση και το χειρότερο είναι ότι σας βρήκε ομαδικά.

Παρολα αυτα ηρθα απο χτες για δουλεια για να μη φαω όλες τις αδειες μου.

Δύσκολο να αντέχεις έτσι.

Γεια σας και απο μενα.. Περαστικα και αγυριστα σε οσους ειναι αρρωστοι.. Και εμεις ειμασταν... Τωρα ευτυχως καλυτερα, Ο αντρας μου ηταν χειροτερα απο ολους και ενω εβηχε αργησε να παει στον γιατρο και ηταν φουλ στα ακροαστικα 10 μερες αντιβιωση βαρια και εισπνεομενα και επανεξεταση και βλεπουμε.

Ωωωωω περαστικά του.

ιιιιιιι κορίτσια σήμερα είδα την εφημερίδα και είχε τα 18 νέα βιβλία που ξεχώρισαν τον Χειμώνα και τα 2 ήσαν δικά μου! Χάρηκα πολύ και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας φιλενάδες!!!

Νίκο μου η χαρά σου είναι χαρά μας και η περηφάνεια σου περηφάνεια μας. Χαίρομαι τόσο πολύ για σένα!!!!!!!!!!!!

καλησπέρα κουκλες! βασικά καλημέρα

η ώρα ειναι 5 και μολις τελειωσα την δουλειά.

Με το Σόιμπλε υπέγραψες και κάνεις τέτοια γερμανικά ωράρια;

Αυτή την στιγμή παλεύω με ενα κεικ σοκολάτας που εκαμα το μεσημέρι...διάολε δεν ειναι αυτη ώρα για κεικ αλλά έχει πάνω του λιωμένη σοκολάτα και γλυκό κεράσι...ίσως μια κουταλίτσαααα...μια κουταλιά δεν εβλαψε ποτε κανέναν ε;

Μου τρέχουν τα σάλια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εγω ξυπνησα με ενα ελαφρυ γαργαλητο στο λαιμο.Ελπιζω να μην με ριξει κατω.

Μα με τόσο κόσμο άρρωστο γύρω γύρω πώς να μη σε πιάσει ο λαιμός!!!!

Χτες δεν μπήκα καθόλου γιατί είχα άδεια. Πήγα στο σχολείο της κόρης μου όπου μας έκαναν μία ενημέρωση σχετικά με το υπάρχον εκπαιδευτικό σύστημα και τις αλλαγές που θα γίνουν στο Λύκειο και τις εξετάσεις. Αν ψηφιστούν όλα αυτά που λένε θα είναι καλύτερα τα πράγματα για τους μαθητές. Θα δείξει...

Μακάρι να είναι προς το καλύτερο.

Το Εβιράκι μας προφανώς έχει απορροφηθεί με το μπλογκ της! Πολλά φιλάκια αρχηγέ μας!!!

Φιλιά πολλά πολλά κι από μένα.:-D:grin::-D:grin:

Χάθηκα αυτές τις μέρες γιατί έτρεχα όλη μέρα κάθε μέρα. Ξυπνάω στις 5.30 και γυρνάω στο σπίτι κατά τις 6. Μέχρι να δω τη μικρή, να συμμαζέψω, να μαγειρέψω...πάει πέρασε η ώρα και με το που κοιμηθεί η μικρή κάνω νάνι κι εγώ.

Ωχ και πώς αντέχεις!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Βροχή σήμερα αλλά μου είπαν πως θα έχουμε ένα όμορφο Σαββατοκύριακο. Λες????

Σήμερα τρώμε κάποια υπόλοιπα των προηγούμενων ημερών για να αδειάσει το ψυγείο.

Νινάκι τι ανανέωση θες να κάνεις στο ΙΚΑ? Γιατί αν είναι για το βιβλιάριο αυτό πια γίνεται ηλεκτρονικά και όχι από το κατάστημα του ΙΚΑ.

Εβιράκι χαίρομαι που έδωσες το παρόν και είστε καλά!

Πολλά φιλιά σε όλες και στο αγόρι της παρέας!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεούλα!!!! Αν και βροχερή....

Επιτέλους Παρασκευή! Περιμένω πως και πως να περάσει η μέρα και να γυρίσω σπιτάκι μου, να ευχαριστηθώ τη μικρούλα μου και να περάσω καλά! Τι μου κάνει η ζουζούνα τις τελευταίες μέρες; Ξυπνάει πριν ξυπνήσω εγώ, την παίρνουμε στο κρεβάτι για να ξανακοιμηθεί και μόλις ακούσει το ξυπνητήρι, γυρνάει και γατζώνεται πάνω μου και δεν με αφήνει να σηκωθώ και μουρμουράει με ένα παράπονο....

Νίνα δεν ξέρω για ποιό λόγο πρέπει να πας στο ΙΚΑ, ειδικά στην περίπτωση που δεν μπορείς να το κάνεις ηλεκτρονικά όπως είπε η Αγγελική, αλλά το ΙΚΑ του Συντάγματος δεν έχει συνήθως καθόλου κόσμο κι αν εξαιρέσουμε την καθυστέρηση λόγω ψιλοκουβέντας (τις περισσότερες φορές για μαγειρική ή ποδόσφαιρο) τελειώνεις στο άψε σβήσε.

Αγγελική κι εγώ άκουσα για καλό καιρό το ΣΚ...για να δούμε...

Μαγειρικά, χθες φάγαμε μπάμιες και συνοδευτικό λουκάνικο που έψησε ο άντρας μου και για σήμερα μου ζήτησε αρακά.

Πάω να δουλέψω και τα ξαναλέμε!!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!

Πάλι βροχή σήμερα:(... πότε θα φτιάξει ο καιρός??? βαρέθηκα!

Αγγελική λες να είναι καλύτερα το Σ/Κ? μακάρι! το βιβλιάριο θέλω να ανανεώσω, αλλά λόγω ανεργίας, πρέπει να περιμένω στην ουρά... μακάρι να το έλεγαν νωρίτερα ότι γίνεται μέσω ίντερνετ, ώστε να μη περιμένει τόσος κόσμος... είμαι σίγουρη ότι οι περισσότεροι που περιμένουν, δεν το ξέρουν ή τουλάχιστον δεν το ήξεραν τις πρώτες μέρες.

Γεια σου Εβίρι, με τα όμορφα φαγητά σου:tongue:... ρεβύθια με μελιτζάνες! καλό μου ακούγεται!

Πάω να φτιάξω καφέ και φεύγω για ΙΚΑ.;)

Καλό Σαββατοκύριακο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεούλα!!!! Αν και βροχερή....

Καλημέρα!

Επιτέλους Παρασκευή! Περιμένω πως και πως να περάσει η μέρα και να γυρίσω σπιτάκι μου, να ευχαριστηθώ τη μικρούλα μου και να περάσω καλά! Τι μου κάνει η ζουζούνα τις τελευταίες μέρες; Ξυπνάει πριν ξυπνήσω εγώ, την παίρνουμε στο κρεβάτι για να ξανακοιμηθεί και μόλις ακούσει το ξυπνητήρι, γυρνάει και γατζώνεται πάνω μου και δεν με αφήνει να σηκωθώ και μουρμουράει με ένα παράπονο....

Της λείπεις της ζουζούνας αλλά τι να κάνεις?

Αγγελική κι εγώ άκουσα για καλό καιρό το ΣΚ...για να δούμε...

Κι εγώ το ελπίζω....

Καλημέρες!

καλημέρα Νινάκι!

Πάλι βροχή σήμερα:(... πότε θα φτιάξει ο καιρός??? βαρέθηκα!

Κι εγώ!

Πάω να φτιάξω καφέ και φεύγω για ΙΚΑ.;)

Ελπίζω να ξεμπερδέψεις!

Καλό Σαββατοκύριακο!

Επίσης!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Αμαν αυτος ο καιρος! Ποτε θα φτιαξει λιγο να φτιαξει και η διαθεση μας?

Smurfita ευτυχως ερχεται Σαββατοκυριακο και ετσι θα χορτασεις λιγο την μικρουλα σου και εκεινη εσενα.

Νινα ελπιζω να ξεμπερδεψεις με το Ικα.

Και εγω ολο δουλειες εχω στο μυαλο μου και δεν τις κανω... Σημερα θα παμε οδοντιατρο τον μικρο ελπιζω να εχει ηρεμησει λιγο ο καιρος. Εχω και πολλες δουλειες σπιτι, ελπιζω να οργανωθω το Σαββατοκυριακο..Γυρναω εξι ωρα στο σπιτι και δεν προλαβαινω, αμα πλακωθω στις δουλειες μετα γκρινιαζουν αυτα που δεν ασχολουμαι μαζι τους.. Μπρος γκρεμοσ και πισω ρεμα...

Χθες φαγαμε κοτοπουλο με πατατες στον φουρνο και κοτοπουλο πανε στο φουρνο για τα παιδια. Σημερα κατι προχειρο και οτι εχει περισσεψει.


4fnbp3.png

fdBUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...