Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Αφροδιτάκι πολύ ωραία η λίστα με τα σνακ! Κι εγώ κάποια δεν τα ξέρω αλλά και τα μισά να φτιάξω πάλι σούπερ θα είναι! Όπως καταλαβαίνεις δεν βοήθησες μόνο την Φωτεινή μας! Ευχαριστούμε!

Νινάκι χαίρομαι πολύ που απολαμβάνεις την παρέα της βαφτιστήρας σου!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Αφροδιτάκι πολύ ωραία η λίστα με τα σνακ! Κι εγώ κάποια δεν τα ξέρω αλλά και τα μισά να φτιάξω πάλι σούπερ θα είναι! Όπως καταλαβαίνεις δεν βοήθησες μόνο την Φωτεινή μας! Ευχαριστούμε!

Νινάκι χαίρομαι πολύ που απολαμβάνεις την παρέα της βαφτιστήρας σου!

Χαχα ναι είναι όντως μεγάλη και πιστεύω θα βοηθήσει πολύ.

Εγώ την έχω εκτυπώσει και την έχω στην κουζίνα, πίσω από το ημερολόγιο που γράφω τις δραστηριότητες μας ανά μερα για να μην ξεχνιέμαι.

Φυσικά υπάρχουν και οι μέρες που θα φάνε από το κυλικείο ή άλλα ''ετοιματζίδικα'', δεν τα προλαβαίνω όλα κάποιες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλή εβδομάδα παρεακι!

Συννεφιασμένος κ σήμερα ο καιρός από Τέταρτη θα φτιάξει λέει για να δούμε.

Σκ ήμασταν στο εξοχικό κ είχε ήλιο αθηνα έβρεχε μου είπαν.

Μαγειρικά Σάββατο φαγαμε μουσακά Κυριακή μπαρμπουνακια για σήμερα κ αύριο φακές.

Αφροδιτη ωραία ή λίστα σου ευχαριστούσε πολυ:):):)

Μπραβο Νινα να περνάτε ομορφα με την βαφτιστηρα σου είναι σημαντική σχέση για το παιδί αλλά κ για σένα.

Ιωάννα κ μένα ήταν κολλημένη πάνω μου όταν έφυγα για δουλειά έκλαιγε όταν επέστρεψα έκανε ότι παλαβο τς ερχόταν, πέταγε τα πάντα κάτω ... είχε πάρει μεγάλες δόσης μανουλες στς διακοπές οποτε έπρεπε να δείξε κάπως πως δεν τς αρέσει αυτή ή αλλαγή τώρα μετά από ένα μήνα περίπου βρήκαμε τς ισορροπίες μας πάλι:)

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνουν???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεάκι!

Χτες ειχα άδεια για να συνοδεψω την κορη στο σχολειο.

Αστερακι ευχαριστουμε για τις ευχες! Κι εσυ να χαιρεσαι το αστερακι σου!

Αφροδιτακι καλά φοβερη λίστα! Η κορη μου δεν τρωει το 99% όλων αυτων αλλά εγω δεν πτοουμαι. Θα δοκιμάσω κάποια απο αυτά μπας και πετυχω τιποτα. Ευχαριστώ πάααρα πολύ.

Νινα τα περασατε ωραια με τη βαφτιστήρα;

Λοιπον Σαββατο ειχαμε ψαρια με χορτα, Κυριακή σουπα, χτες σνιτσελ με πατατες τηγανητες. Για σημερα περισσευματα.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια.

Τρίτη και 13 σήμερα! Κανένας προληπτικός?:D

Καλή σχολική χρονιά στα ζουζούνια σας! Πώς τα πήγαν πρώτη μέρα? Ακούω ανάμεικτα πράγματα...

Λοιπόν με τη βαπτιστήρα περάσαμε τέλεια... πήγαμε πικ νικ σε λίμνη, πήγαμε σε μουσείο, παίξαμε μπουγέλο, φτιάξαμε γλυκό... τι να σας λέω! Ενθουσιάστηκε και εγώ φυσικά:P... όταν μπήκαμε σπίτι, μου λέει: δεν το πιστεύω ότι παίξαμε μπουγέλο!:D

Από φαί έφτιαξα γίγαντες, cookies με κακάο, και μακαρονάδα για σήμερα.

Φωτεινή όλο και κάτι θα τσιμπήσει από την τεράστια λίστα... δε μπορεί!

asteraki κάνατε μπάνιο στο εξοχικό ή είχε χαμηλή θερμοκρασία? Έδωσες τα χαιρετίσματα στην κοινή μας γνωστή?

Καλή συνέχεια σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!! Καλη σχολικη χρονια να εχουν ολα τα παιδακια.

Σ/κ φαγαμε μακαρονια με κιμα, εχτες εγω εφαγα ψαρακια και ο μικρος φακη, σημερα θα μου φερει σπανακοπιτα η μαμα και για αυριο θα φτιαξω ρολο κοτοπουλο με πατατες.

Εχτες το βραδυ εκει μου με ειχε παρει ο υπνος ξυπνησα με δυσφορια και ταχυκαρδια που ειχα καιρο να νιωσω, εκανα καμμια ωρα να ηρεμησω. Ειμαι πολυ πιεσμενη κι εδω τα πραγματα δεν βοηθανε.

Εχει δροσισει αρκετα ο καιρος ή μου φαινεται? Μονο το μεσημερι εχει ζεστη.

Τα λεμε σε λιγο εχω λιγη δουλεια

Link to comment
Share on other sites

καλημερα αγαπημενες μου τι κάνετε;

Δυστυχως για αλλη μια φορα δεν τα καταφερα να σας γνωρισω κ να ταπουμε απο κοντα.Αργησα εδω με αποτελεσμα να φυγω 7 κ μεχρι να εφτανα θα πηγαινε αργα μια που θα ερχομουν κ μια που θα εφευγα.

Ιωαννακι μου καλη δυναμη σου ευχομαι κ συντομα να βρεις κατι καλυτερο.Σε καταλαβαινω απολυτα για το αγχος σου κ εισαι δικαιολογημενη αλλα προσπαθησε οσο μπορεις να το αποβαλεις για καλο δικο σου κ του παιδιου.Καταλαβες οτι τα λεω σε σενα για να τα ακουω κ εγω ε;

Φωτεινη μου ολα καλα θα πανε θα μπειτε σιγα σιγα σε σειρα σε ολα ! καλη αρχη !!!

Αγγελικη μου χρονια πολλα κ απο εδω να την χαιρεστε την κορουλα σας.να ειναι γερη κ ευτυχισμενη στην ζωη της!

Νινακι μου πολυ χαιρομαι που περασατε καλα με την βαφτιστηρα!

Αφροδιτακι σε ευχαριστουμε για τις ιδεες! Εμενα τρωει ελαχιστα πραγματα για δεκατιανο με αποτελεσμα οι επιλογες μας να ειναι πολυ περιορισμενες.

Αστερακι τι κανετε;

Εβιρακι μου πως εισαι; φτασατε ; ολα καλα;

Στα μαγειρικα τωρα δεν θυμαμαι καν απο ποτε εχω να γραψω, το Σαββατο φαγαμε παστιτσιο κ την Κυριακη εξω.Χτες εκανα αρακα κ μουστοκουλουρα που ηθελε ο γιος για το σχολειο κ για σημερα πηρα σνιτσελ κοτοπουλο να κανει η μαμα με πατατες τηγανιτες.Για αυριο εχει φερει απο το χωριο φασολακια ωραιοτατα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα στη μαγειροπαρεα:)

Σήμερα τρώμε μαυρομάτικα με σπανάκι για αύριο κ μεθαύριο κοτόπουλο με χυλοπίτες!

Καλό χειμώνα λίγο βαρύ για μένα ακόμα καλό φθινόπωρο θα πω cacao:)

Ggeny όλα καλα μπήκαμε σε κανονικούς ρυθμούς κ συνεχίζουμε ... Ελπίζω την επόμενη φορά να σε γνωρίσω!

Λογικο Ιωάννα είσαι πιεσμένη πολύ προσπάθησε να κρατήσεις την ψυχραιμία σου δεν βοηθάει έτσι κι αλλιώς το άγχος εύκολο να το λες βέβαια δύσκολο να γίνει το καταλαβαίνω.Ελπιζω σύντομα να βρεθεί κάτι καλό για σένα.

Μόλις χθες εδωσα τους χαιρετισμούς Νινα κ ανταποδίδει το είχα ξεχάσει:rolleyes: ένα μυαλό τι να σου κάνει!

Φωτεινή τι κάνετε έφτιαξε ο καιρός;;Ή Ζουζούνια σου ξεκίνησε το φαγητό??

Αγγελική εσείς τι κάνετε όλα καλα ?

Εβιρακι φτασατε;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.

Χρόνια πολλά στους Σταύρους και τις Σταυρούλες αλλά και στους υπόλοιπους που δε γιορτάζουν χρόνια πολλά για την ημέρα.

Επίσης, να ευχηθώ καλή σχολική χρονιά στα παιδιά που ξεκίνησαν το σχολείο.

Σήμερα έφτιαξα φακές χωρίς λάδι και κάτι αμυγδαλωτά που είχαν αποτυχία ως προς το πλάσιμο ενώ στη γεύση ήταν υπέροχα. Δεν πειράζει όμως άλλη φορά θα γίνουν καλύτερα.

Ήρθαμε το Σάββατο το βράδυ και βρήκαμε ζέστες. Άφησα τη δροσιά στην Ελλάδα κι ήρθα εδώ και βρήκα 30άρια. Δεν είμαστε καλά. Κλείνω πάλι από την αρχή εξώφυλλα και τζάμια από τη μεριά του ήλιου για να μην μπαίνει η ζέστη μέσα. Αν είχαν και θάλασσα εδώ θα πήγαινα για μπάνιο.

Νομίζω όμως ότι από αύριο θα δροσίσει γιατί πέφτει η θερμοκρασία.

Τα νέα μου την Τρίτη είχα για αυχενικη Δόξα το θεό όλα φυσιολογικά! Μου έκοψε της ενέσεις και παίρνω σιδηρο φολικο οξύ ασβέστιο μαγνήσιο ουτροτζεσταν και σαλοσπιρ.

Το ουτροζεστάν το έχω πάρει κι εγώ.

Σε 3 εβδομαδες έχω ραντεβου περιμενω με λαχταρα να έρθει εκείνη η μέρα!

Με το καλό και οι επόμενες εξετάσεις

Χτες περάσαμε πολύ ωραία στην συνάντησή μας! Χάρηκα πολύ που είδα την Έβιρί μας μετά από 1 χρόνο!

Ευχαριστώ Αγγελική μου, η χαρά ήταν δική μου και περίμενα πώς και πώς τη συνάντησή μας.

Η Ιωάννα είχε έρθει με τον Χρηστάκο της και το Αστεράκι μας είχε φέρει μαζί της την κορούλα της η οποία ήταν μία κουκλίτσα! Όχι ότι και η μαμά πήγαινε πίσω δηλαδή!

Ο Χρήστος έγινε παλλικαράκι πλέον και στο πρόσωπο είναι σκέτη γλύκα. Η Αστεράκι είναι πολύ όμορφη κοπέλα και το αστεράκι της αγγελάκι.

Πόσο χάρηκα χτες που βρεθήκαμε! Αν και θα ήθελα να καθόμουν περισσότερη ώρα, ήταν ωραία που ξαναβρεθήκαμε:-P Και γνωρίσαμε τα αστεράκια (κούκλες και οι δύο!) Άντε να οργανωθούμε για το επόμενο, μαζί με τις υπόλοιπες:tongue:

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ αισθάνθηκα ότι σε είδαμε λίγο κι ότι δεν προλάβαμε να τα πούμε, αλλά τουλάχιστον συναντηθήκαμε.

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα :-D

Σας ευχαριστώ για το ωραίο απόγευμα κ τα καλά σας λογια πραγματικά πέρασα πολύ όμορφα ένιωθα λες κ σας ξέρω χρόνια όλες τόσο γλυκές πέρασε ή ώρα χωρις να το καταλάβω.

Κι εμείς περάσαμε πολύ όμορφα και χαρήκαμε που σε γνωρίσαμε από κοντά μαζί με το ζαχαρένιο αστεράκι σου.

Σημερα εχουμε λαχτάρα για κατσαρόλα , ταιριαζει με τον βροχερό καιρο θα φτιαξουμε αγκινάρες με αρακα πατατούλες και καροτακι λεμονάτο μιαμ μιαμ με μπόλικο χωριάτικο ψωμακι και φετούλα.

Μαγειρεύουμε Ελληνικα, παραδοσιακα και νοστιμα!

Καλησπέρα Σουίτμπερυ καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Ο καιρός πάλι βροχερός σήμερα... μόλις άκουσα για τρομερές καταστροφές στη Μεσσηνία και 3 νεκρούς!:-( Αν είναι δυνατόν!

Άστα τι ήταν κι αυτό το πράγμα!!!!!!!!!

Καλημέρα!

Καλέ τι βροχη ειναι αυτή! Που το έχει βρει τοσο νερο; Εδω παιδια γινεται χαμος. Κι εξω εχει ακομα σκοταδι. Χειμωνιατικος καιρος. Λενε πως απο αυριο θα ηρεμησει, για να δουμε...

Φαντάζομαι τι έγινε!!!!!!!!!

Καλησπέρα.

Σου βάζω μια λίστα που με είχε βοηθήσει αρκετά γιατί μου έδωσε ιδέες για διάφορες παραλλαγές και συνδυασμούς....

Αφροδιτάκι ασυναγώνιστη η λίστα που έβαλες. Να είσαι καλά.

Καλή σχολική χρονιά βρε κορίτσια καλή σταδιοδρομία στα αστεράκια σας

Ευχαριστούμε!!!!

Τρίτη και 13 σήμερα! Κανένας προληπτικός?:-D

Στην ημερομηνία εγώ δεν είμαι καθόλου προληπτική. Εξάλλου ήρθε η δεύτερη ημερομηνία ως αποφράδα μέρα κι έσβησε την πρώτη.

Λοιπόν με τη βαπτιστήρα περάσαμε τέλεια... πήγαμε πικ νικ σε λίμνη, πήγαμε σε μουσείο, παίξαμε μπουγέλο, φτιάξαμε γλυκό... τι να σας λέω! Ενθουσιάστηκε και εγώ φυσικά:-P... όταν μπήκαμε σπίτι, μου λέει: δεν το πιστεύω ότι παίξαμε μπουγέλο!:-D

Να σου πω... μήπως να με βαφτίσεις κι εμένα με δεύτερο όνομα για να απολαύσω τα ίδια;

Εχτες το βραδυ εκει μου με ειχε παρει ο υπνος ξυπνησα με δυσφορια και ταχυκαρδια που ειχα καιρο να νιωσω, εκανα καμμια ωρα να ηρεμησω. Ειμαι πολυ πιεσμενη κι εδω τα πραγματα δεν βοηθανε.

Μήπως είσαι στα όρια της κρίσης πανικού, αλλά χωρίς αυτή να εκδηλώνεται;

Οντως εχτες ηταν πολυ καλα! Χαρηκα κι εγω που γνωρισα τα δυο αστερακια και χαρηκα παρα πολυ που ειδα την Εβιρι μας, μακαρι να τη βλεπαμε συχνοτερα

Θα ήταν και δική μου χαρά να σας έβλεπα πιο συχνά από κοντά. Σ' ευχαριστώ πολύ.

Εβιρακι μου πως εισαι; φτασατε ; ολα καλα;

Φτάσαμε καλά και τα βρήκα όλα καλά στο σπίτι, αν εξαιρέσεις ότι στον καναπέ είχε αφήσει ο Έβιρος δύο εβδομάδων ρούχα για σιδέρωμα. Τα τακτοποίησα γρήγορα όμως. Κατά τα άλλα μπαίνουμε στους ρυθμούς που αφήσαμε.

Κορίτσια καλό χειμώνα!

Τώρα μπήκα στο φόρουμ.Καλα να είμαστε να μαγειρευουμε δημιουργικά:rolleyes::-P

Καλό χειμώνα και σε σένα Κακάο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεάκι!

Τι κανετε; Χρόνια Πολλά για τη χτεσινή μέρα!

Κακαο καλώς μας ήρθες παλι! Κι εγω καλό φθινοπωρο θα σου πω - άστον το χειμώνα προς το παρόν.

Ιωαννα μου το άγχος σε εχει καταλάβει. Προσπάθησε όσο γίνεται να παραμενεις ήρεμη για την υγεια σου πάνω απ'ολα!

Εβιρι ποιος θα σου το ελεγε οτι αφησες δροσια στην Ελλαδα και βρηκες ζεστη στη χωρα του σκοτους. Γενικά ο καιρος έχει τρελλαθει. Διαβαζα οτι στην Αγγλια στο νοτο έχουν ζεστη και στο Μαντσεστερ πλημμυρες. Εδω το μεσημερακι έχει λιγο ζεστη - όχι πανω από 30 βαθμούς- αλλά πρωι και βραδυ χρειαζεται το ζακετακι. Χωρια που καθε μερα όλο και καπου θα ριξει τις ψιχαλες του.

Τζενη κι εσυ ξεκινησες παλι τους τρελλους ρυθμούς;

Χτες είχαμε μακαρόνια με λουκάνικο. Ειχα παρει ενα πακετο χωρις γλουτενη να τα δοκιμασω μπας και ειναι καλύτερα για την κορη. Οντως τα αισθανεσαι πιο ελαφρια αλλά η τιμη τους εδω ειναι πολυ τσιμπημενη. Για σημερα η μικρη ζητησε κρεας κι ετσι θα φτιαξουμε αρνακι στο φουρνο με πατατες. Για να δουμε...

Φιλακια σε όλους!


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες! Απ οτι βλεπω μπαινουμε ολες σε ρυθμο. Αχ δεν εχω συνηθισει ακομα, θελω τη χαλαροτητα του καλοκαιριου, ξεινησαν σχολεια, τωρα ξεκινουν και οι δραστηριοτητες και τρεχατε ποδαρακια θα ειμαστε ολες!

Εβιρι χαιρομαι πολυ που φτασατε καλα κι ευτυχως ειχατε καλο καιρο, ειναι κριμα απο τωρα να κλειστετε μεσα.

Αχ τωρα που ηθελα να γραψω επιασε δουλεια σας αφηνω για λιγο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια:D

Άρχισαν πάλι οι ζέστες! Πόσο χαίρομαι:D Άντε να κάνουμε κανένα μπάνιο ακόμα!

Σήμερα τρώμε σουβλάκια με χοιρινό και χτες έκανα λαυράκι στο φούρνο με λαχανικά, από μία συνταγή της Μπαρμπαρήγου...ήταν ωραία ιδέα.

Καλημερα κοριτσια!!! Καλη σχολικη χρονια να εχουν ολα τα παιδακια.

Σ/κ φαγαμε μακαρονια με κιμα, εχτες εγω εφαγα ψαρακια και ο μικρος φακη, σημερα θα μου φερει σπανακοπιτα η μαμα και για αυριο θα φτιαξω ρολο κοτοπουλο με πατατες.

Εχτες το βραδυ εκει μου με ειχε παρει ο υπνος ξυπνησα με δυσφορια και ταχυκαρδια που ειχα καιρο να νιωσω, εκανα καμμια ωρα να ηρεμησω. Ειμαι πολυ πιεσμενη κι εδω τα πραγματα δεν βοηθανε. Νομίζω ότι ήταν μία κρίση πανικού... έτσι ακούγεται. Τι να σου πω? Να χαλαρώσεις, δε γίνεται με αυτά που έχεις. Απλά πρόσεχε τον εαυτό σου

Εχει δροσισει αρκετα ο καιρος ή μου φαινεται? Μονο το μεσημερι εχει ζεστη.

Τα λεμε σε λιγο εχω λιγη δουλεια

καλημερα αγαπημενες μου τι κάνετε;

Δυστυχως για αλλη μια φορα δεν τα καταφερα να σας γνωρισω κ να ταπουμε απο κοντα.Αργησα εδω με αποτελεσμα να φυγω 7 κ μεχρι να εφτανα θα πηγαινε αργα μια που θα ερχομουν κ μια που θα εφευγα. Που θα πάει?! Θα τα καταφέρουμε κάποια στιγμή!:tongue:

Ιωαννακι μου καλη δυναμη σου ευχομαι κ συντομα να βρεις κατι καλυτερο.Σε καταλαβαινω απολυτα για το αγχος σου κ εισαι δικαιολογημενη αλλα προσπαθησε οσο μπορεις να το αποβαλεις για καλο δικο σου κ του παιδιου.Καταλαβες οτι τα λεω σε σενα για να τα ακουω κ εγω ε; έτσι πάει συνήθως Τζένη... τα λέμε στους άλλους μπας και τα κάνουμε οι ίδιοι!:)

Φωτεινη μου ολα καλα θα πανε θα μπειτε σιγα σιγα σε σειρα σε ολα ! καλη αρχη !!!

Αγγελικη μου χρονια πολλα κ απο εδω να την χαιρεστε την κορουλα σας.να ειναι γερη κ ευτυχισμενη στην ζωη της!

Νινακι μου πολυ χαιρομαι που περασατε καλα με την βαφτιστηρα!

Αφροδιτακι σε ευχαριστουμε για τις ιδεες! Εμενα τρωει ελαχιστα πραγματα για δεκατιανο με αποτελεσμα οι επιλογες μας να ειναι πολυ περιορισμενες.

Αστερακι τι κανετε;

Εβιρακι μου πως εισαι; φτασατε ; ολα καλα;

Στα μαγειρικα τωρα δεν θυμαμαι καν απο ποτε εχω να γραψω, το Σαββατο φαγαμε παστιτσιο κ την Κυριακη εξω.Χτες εκανα αρακα κ μουστοκουλουρα που ηθελε ο γιος για το σχολειο κ για σημερα πηρα σνιτσελ κοτοπουλο να κανει η μαμα με πατατες τηγανιτες.Για αυριο εχει φερει απο το χωριο φασολακια ωραιοτατα.

Καλημέρα παρεάκι!

Τι κανετε; Χρόνια Πολλά για τη χτεσινή μέρα!

Κακαο καλώς μας ήρθες παλι! Κι εγω καλό φθινοπωρο θα σου πω - άστον το χειμώνα προς το παρόν.

Ιωαννα μου το άγχος σε εχει καταλάβει. Προσπάθησε όσο γίνεται να παραμενεις ήρεμη για την υγεια σου πάνω απ'ολα!

Εβιρι ποιος θα σου το ελεγε οτι αφησες δροσια στην Ελλαδα και βρηκες ζεστη στη χωρα του σκοτους. Γενικά ο καιρος έχει τρελλαθει. Διαβαζα οτι στην Αγγλια στο νοτο έχουν ζεστη και στο Μαντσεστερ πλημμυρες. Εδω το μεσημερακι έχει λιγο ζεστη - όχι πανω από 30 βαθμούς- αλλά πρωι και βραδυ χρειαζεται το ζακετακι. Χωρια που καθε μερα όλο και καπου θα ριξει τις ψιχαλες του. Και εδώ την θέλει τη ζακέτα του το πρωί και το βράδυ... σαν Αφρική έχουμε γίνει!

Τζενη κι εσυ ξεκινησες παλι τους τρελλους ρυθμούς;

Χτες είχαμε μακαρόνια με λουκάνικο. Ειχα παρει ενα πακετο χωρις γλουτενη να τα δοκιμασω μπας και ειναι καλύτερα για την κορη. Οντως τα αισθανεσαι πιο ελαφρια αλλά η τιμη τους εδω ειναι πολυ τσιμπημενη. Για σημερα η μικρη ζητησε κρεας κι ετσι θα φτιαξουμε αρνακι στο φουρνο με πατατες. Για να δουμε...

Φιλακια σε όλους!

Εβίρι πήγες τον ήλιο μας εκεί φαίνεται! Άντε να δουν οι άνθρωποι λίγη ζέστη!

Για την συνάντηση δυστυχώς έπρεπε να είμαι νωρίς πίσω, να παραλάβω κάποιες σημαντικές εξετάσεις, για αυτό δεν μπορούσα να το καθυστερήσω. ;)

Ιωάννα τι δουλειά έπιασε?! Δουλεύετε κιόλας?:o

cacao καλώς ήρθες πάλι. Θα συμφωνήσω με την Φωτεινή: καλό φθινόπωρο... άστον χειμώνα για αργότερα!:tongue:

Φιλιά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...