Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια.

Γίγαντες για σήμερα.

Συμφωνώ κι εγώ κατά τις 6 γιατί θα μου πάρει 1 ώρα η διαδρομή με τη συγκοινωνία γιατί με το αυτοκίνητο δεν το κατέχω να έρθω. Οπότε θα ήθελα και η επιστροφή να είναι σε λογική ώρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα κορίτσια.

Μπήκα να δω τι κανονίσαμε τελικά. Είμαστε εντάξει για την ώρα και το μέρος. Ειδοποιώ και την Ιωάννα. Τζένη ελπίζω να τα καταφέρεις. Λένια, άραγε θα μπορούσες? Θα ήταν ωραία!:D

Φιλιά και καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!!!! Τι κάνετε καλά είστε;

Σημερα το μενού είχε αγκινάρες με πατατούλες και καροτακι.

Τα νέα μου την Τρίτη είχα για αυχενικη Δόξα το θεό όλα φυσιολογικά! Μου έκοψε της ενέσεις και παίρνω σιδηρο φολικο οξύ ασβέστιο μαγνήσιο ουτροτζεσταν και σαλοσπιρ.

Σε 3 εβδομαδες έχω ραντεβου περιμενω με λαχταρα να έρθει εκείνη η μέρα!

Καλά να περάσετε!!!!

Καλό σ/κ!!!!!


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Αυτό το Σαββατοκύριακο επέστρεψαν τα παιδιά στο σπίτι μας κι έτσι τώρα θα μπω κι εγώ σε μαγειρικό mood! Για αρχή έφτιαξα το Σάββατο παστίτσιο κι επειδή μου έμεινε και κάμποσος κιμάς τον έβαλα σε ένα ταψί με κριθαράκι και τον έκανα στον φούρνο. Έφτιαξα κι ένα μπισκοτογλυκό ψυγείου κι ένα κέικ σοκολάτας για το πρωινό μας.

Για σήμερα έχω φτιάξει φακές.

Κορίτσια θα χαρώ πολύ να σας δω από κοντά όλες όσες καταφέρετε να έρθετε! Ίσως να έχουμε και τηλεφωνική σύνδεση με την Φωτεινούλα μας!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Τι κάνετε; Ετοιμάζεστε για τη μεγάλη συνάντηση; (σνιφ, σνιφ, σνιφ... μας χωρίζει η άτιμη η θάλασσα και κατι εκατονταδες χιλιομετρα)

Λένια πολύ ωραια τα νέα σου! Άντε ολα καλά θα πάνε!

Αγγελική πηραν φωτια οι κατσαρολες ε; Κι εγω πρεπει να μπω πιο ενεργα πλεον στην κουζινα τωρα που εφυγαν και οι περιστασιακοι επισκεπτες μας για να μπουν και τα παιδια σε μια σειρά.

Το Σαββατο φαγαμε διαφορα περισσευματα και χτες χταποδακι με κοφτο μακαρονακι. Για σημερα ειπαμε στραπατσαδα.

Φιλια και καλά να περασετε!


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινούλα έχω να σου προτείνω τοστάκι άψητο με ζαμπόν - τυρί, κουλουράκι θεσσαλονίκης, κανένα κρουασάν που και που, τυροπιτάκια που θα τα έχεις στην κατάψυξη και θα βγάζεις και θα ψήνεις το προηγούμενο βράδυ. Επίσης το τοστάκι μπορείς να το φτιάξεις και με μερέντα.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας και καλη βδομαδα. Επιστροφη σημερα στη δουλεια και ο μικρος σχολειο. Η μερα βαρια καθως χαιρετησαμε τον τελευταιο διευθυντη της εταιριας και μειναμε τελειως ακεφαλοι. Η ωρα που θα βγουν τα χατζαρια ηρθε.

Σημερα τρωμε φακες κι ελπιζω ν αρχισω να οργανωνομαι.

Λενια καλως ηρθες κι εσυ στην παρεα μας και με το καλο τα πιαδακια σου!

Ελπιζω σημερα να καταφερω να παω στη συναντηση, ειναι λιγο δυσκολο αλλα θα δουμε

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννάκι καλή αρχή στον μικρό με το σχολείο. Τώρα για την δουλειά τι να πω? Είμαι σίγουρη ότι ψάχνεις ήδη για κάτι άλλο...

Ελπίζω να καταφέρεις να έρθεις στην συνάντηση!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα.

Πώς τα περασατε χτες; Εγω δυστυχως δεν κατάφερα ούτε τηλέφωνο να σας πάρω...

Ιωαννα μου τι να πω για τη δουλεια; Πραγματικά ευχομαι να βρεθει κάτι και να φύγεις από αυτο το μαρτύριο. Καλή αρχή και στον μικρό με το σχολείο.

Αγγελική μου σε ευχαριστω για τις ιδεες. Κι εγω αυτά σκεφτόμουν και τετοια έβαζα και περυσι αλλά μου τα επέστρεφε...

Για σήμερα φασολάδα. Ταιριάζει και με τον καιρό γιατι εδω βρεχει από χτες το βράδυ.

Φιλιά


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Χτες περάσαμε πολύ ωραία στην συνάντησή μας! Χάρηκα πολύ που είδα την Έβιρί μας μετά από 1 χρόνο! Η Ιωάννα είχε έρθει με τον Χρηστάκο της και το Αστεράκι μας είχε φέρει μαζί της την κορούλα της η οποία ήταν μία κουκλίτσα! Όχι ότι και η μαμά πήγαινε πίσω δηλαδή! Η Νίνα έδωσε κι εκείνη το παρόν και ήταν πολύ ωραία που την είδα κι εκείνη μετά από 1 χρόνο που είχαμε να τα πούμε. Κορίτσια ελπίζω στην επόμενη συνάντηση να έρθετε και όσες δεν τα καταφέρατε χτες!

Φωτεινούλα πολύ θα ήθελα να ήσουν κι εσύ μαζί μας! Έχω να σε δω τοοοοσο καιρό....

Στα μαγειρικά μας τώρα ... δεν έχω φτιάξει κάτι για σήμερα γιατί έχει στο ψυγείο και παστίτσιο αλλά και κριθαράκι με κιμά. Για αύριο λέω να φτιάξω αρακά.

Αυτά για την ώρα, με καλεί το καθήκον....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Πώς τα περασατε χτες; Εγω δυστυχως δεν κατάφερα ούτε τηλέφωνο να σας πάρω...

Καλημερα Φωτεινη, κριμα που δεν τα καταφερες και περιμεναμε

Ιωαννα μου τι να πω για τη δουλεια; Πραγματικά ευχομαι να βρεθει κάτι και να φύγεις από αυτο το μαρτύριο. Καλή αρχή και στον μικρό με το σχολείο.

Σ ευχαριστω πολυ, ευτυχως πρωτη μερα δεν ειχαμε παρατραγουδα. Οσο για τη δουλεια μακαρι να βρεθει, ψαχνω πολυ καιρο και τιποτα δεν υπαρχει

Αγγελική μου σε ευχαριστω για τις ιδεες. Κι εγω αυτά σκεφτόμουν και τετοια έβαζα και περυσι αλλά μου τα επέστρεφε...

Για σήμερα φασολάδα. Ταιριάζει και με τον καιρό γιατι εδω βρεχει από χτες το βράδυ.

Εδω σημερα εχει πολληηηη συννεφια να δουμε αν θα βρεξει

Φιλιά

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Καλημερα και σε σενα Αγγελικη

Χτες περάσαμε πολύ ωραία στην συνάντησή μας! Χάρηκα πολύ που είδα την Έβιρί μας μετά από 1 χρόνο! Η Ιωάννα είχε έρθει με τον Χρηστάκο της και το Αστεράκι μας είχε φέρει μαζί της την κορούλα της η οποία ήταν μία κουκλίτσα! Όχι ότι και η μαμά πήγαινε πίσω δηλαδή! Η Νίνα έδωσε κι εκείνη το παρόν και ήταν πολύ ωραία που την είδα κι εκείνη μετά από 1 χρόνο που είχαμε να τα πούμε. Κορίτσια ελπίζω στην επόμενη συνάντηση να έρθετε και όσες δεν τα καταφέρατε χτες!

Οντως εχτες ηταν πολυ καλα! Χαρηκα κι εγω που γνωρισα τα δυο αστερακια και χαρηκα παρα πολυ που ειδα την Εβιρι μας, μακαρι να τη βλεπαμε συχνοτερα

Φωτεινούλα πολύ θα ήθελα να ήσουν κι εσύ μαζί μας! Έχω να σε δω τοοοοσο καιρό....

Στα μαγειρικά μας τώρα ... δεν έχω φτιάξει κάτι για σήμερα γιατί έχει στο ψυγείο και παστίτσιο αλλά και κριθαράκι με κιμά. Για αύριο λέω να φτιάξω αρακά.

Μια χαρα ειναι ολα

Αυτά για την ώρα, με καλεί το καθήκον....

Σημερα τρωμε μπιφτεκια, ο μικρος θα τα συνοδευσει με ρυζι στο σχολειο κι εγω με σαλατα στη δουλεια.

Τζενη τελικα δεν τα καταφερες ε? Ελπιζω να καταφερουμε να πιουμε κανα καφεδακι καποια στιγμη

Νινα εμεις που μενουμε και κοντα βλακεια κανουμε που δεν πινουμε πιο συχνα καφε. Την επομενη φορα που θα φτιαξεις γλυκο να ξερεις θα ερθω ακαλεστη:P

Link to comment
Share on other sites

Αχ να δουμε αν καταφερω να έρθω τα Χριστουγεννα μπας και τα καταφερουμε να συναντηθουμε.

Χαιρομαι πολύ που περασατε ωραια αν και ηταν σίγουρο. Μπραβο που μπορεσε και το αστερακι να ερθει.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Να ΄μαι και εγώ:D Καλημέρες!!

Πόσο χάρηκα χτες που βρεθήκαμε! Αν και θα ήθελα να καθόμουν περισσότερη ώρα, ήταν ωραία που ξαναβρεθήκαμε:P Και γνωρίσαμε τα αστεράκια (κούκλες και οι δύο!) Άντε να οργανωθούμε για το επόμενο, μαζί με τις υπόλοιπες:tongue:

Σήμερα ξεκίνησα την επιχείρηση σάλτσα... πήρα τις πρώτες ντομάτες, αν και έχουν θέμα φέτος με αυτό που της τσιμπάει και χαλάνε... θα προσπαθήσω να κάνω περισσότερη από πέρσι, μήπως μας φτάσει μέχρι το ερχόμενο καλοκαίρι. Από φαί θα φτιάξω φασολάκια με πατάτες.

Καλημέρα.

Πώς τα περασατε χτες; Εγω δυστυχως δεν κατάφερα ούτε τηλέφωνο να σας πάρω...Αχ αχ έρμη απόσταση:(... δε λες πάλι καλά που συναντηθήκαμε έστω μία φορά, πριν φύγεις... αυτό λέγαμε και χτες με τα κορίτσια.

Ιωαννα μου τι να πω για τη δουλεια; Πραγματικά ευχομαι να βρεθει κάτι και να φύγεις από αυτο το μαρτύριο. Καλή αρχή και στον μικρό με το σχολείο.

Αγγελική μου σε ευχαριστω για τις ιδεες. Κι εγω αυτά σκεφτόμουν και τετοια έβαζα και περυσι αλλά μου τα επέστρεφε...

Για σήμερα φασολάδα. Ταιριάζει και με τον καιρό γιατι εδω βρεχει από χτες το βράδυ. Είδα στο weather.com ότι θα έχετε μέχρι και καταιγίδα! Αλλά και εμείς δεν θα την γλιτώσουμε μάλλον...

Φιλιά

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα! Καλημέρες!:tongue:

Χτες περάσαμε πολύ ωραία στην συνάντησή μας! Χάρηκα πολύ που είδα την Έβιρί μας μετά από 1 χρόνο! Η Ιωάννα είχε έρθει με τον Χρηστάκο της και το Αστεράκι μας είχε φέρει μαζί της την κορούλα της η οποία ήταν μία κουκλίτσα! Όχι ότι και η μαμά πήγαινε πίσω δηλαδή! Η Νίνα έδωσε κι εκείνη το παρόν και ήταν πολύ ωραία που την είδα κι εκείνη μετά από 1 χρόνο που είχαμε να τα πούμε. Κορίτσια ελπίζω στην επόμενη συνάντηση να έρθετε και όσες δεν τα καταφέρατε χτες!

Φωτεινούλα πολύ θα ήθελα να ήσουν κι εσύ μαζί μας! Έχω να σε δω τοοοοσο καιρό....

Στα μαγειρικά μας τώρα ... δεν έχω φτιάξει κάτι για σήμερα γιατί έχει στο ψυγείο και παστίτσιο αλλά και κριθαράκι με κιμά. Για αύριο λέω να φτιάξω αρακά.

Αυτά για την ώρα, με καλεί το καθήκον....

Σημερα τρωμε μπιφτεκια, ο μικρος θα τα συνοδευσει με ρυζι στο σχολειο κι εγω με σαλατα στη δουλεια.

Τζενη τελικα δεν τα καταφερες ε? Ελπιζω να καταφερουμε να πιουμε κανα καφεδακι καποια στιγμη

Νινα εμεις που μενουμε και κοντα βλακεια κανουμε που δεν πινουμε πιο συχνα καφε. Την επομενη φορα που θα φτιαξεις γλυκο να ξερεις θα ερθω ακαλεστη:P Δεν θα σε καλέσω καν!!:tongue::tongue: Κατευθείαν μετά τη δουλειά... είμαστε και κοντά!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...