Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Αχ ναι καλε ειχα δουλεια, αν δεν βγαινουν τα λεφτα για τα αυτονοητα τρεχεις ωρες και τσακωνεσαι και με καμποσους. Τεσπα, σημερα εχουμε κεφτεδακια κι εχτες τελικα εκανα το ρολο κοτοπουλο με πατατες, γι αυριο δεν εχω ιδεα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Έφτιαξα γίγαντες λαδορίγανη σήμερα.

Όσο περνάει η μέρα τόσο κλείνω κι άλλα τζάμια. Αυτή τη φορά όχι για να κρατήσω τη ζέστη έξω αλλά για να κρατήσω την ψύχρα έξω. Άρχισε πολύ αισθητά σήμερα να αλλάζει ο καιρός με πολλή συννεφιά και κρύο αεράκι. Η κόρη μου ήρθε το μεσημέρι από το σχολείο με ζακέτα φορεμένη. Διάβασα ότι την Κυριακή θα έχουμε 15 βαθμούς, αλλά αυτό μπορεί να μεταβληθεί καθώς θα προχωράμε προς το Σ/Κ.

Εμείς πάντως έχουμε να πάμε σε μια βάφτιση κοντά στο Μάνχαϊμ (περίπου στο ύψος της Φρανκφούρτης χοντρικά) και εκεί είδα ότι θα έχουν 20 βαθμούς. Όχι τίποτ' άλλο αλλά σχεδίαζα να φοράω πέδιλα και θα τη χαλάσει τη δουλειά το κρύο.

Βάσανα κι έννοιες που έχει ο κόσμος....:roll:

Εβιρι ποιος θα σου το ελεγε οτι αφησες δροσια στην Ελλαδα και βρηκες ζεστη στη χωρα του σκοτους. Γενικά ο καιρος έχει τρελλαθει. Διαβαζα οτι στην Αγγλια στο νοτο έχουν ζεστη και στο Μαντσεστερ πλημμυρες.

Το είδα κι εγώ στην τηλεόραση και εξεπλάγην!!!!!!!!!

Εδω το μεσημερακι έχει λιγο ζεστη - όχι πανω από 30 βαθμούς- αλλά πρωι και βραδυ χρειαζεται το ζακετακι. Χωρια που καθε μερα όλο και καπου θα ριξει τις ψιχαλες του.

Την Κυριακή λέει το δελτίο ότι θα αρχίσει να πέφτει λίγο η θερμοκρασία στην Ελλάδα.

Εβιρι χαιρομαι πολυ που φτασατε καλα κι ευτυχως ειχατε καλο καιρο, ειναι κριμα απο τωρα να κλειστετε μεσα.

Ευχαριστώ Ιωάννα μου. Η αλήθεια είναι ότι εγώ δεν κυκλοφόρησα από τότε που ήρθα (με εξαίρεση τη μέρα του Σταυρού που πήγα στην εκκλησία με το αυτοκίνητο).

Εβίρι πήγες τον ήλιο μας εκεί φαίνεται! Άντε να δουν οι άνθρωποι λίγη ζέστη!

χαχα ό,τι χόρτασαν χόρτασαν οι Γερμανοί τώρα σειρά μου να χορτάσω εγώ μαυρίλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Πως τα περασατε το ΣΚ; Εμεις καλά, προλαβαμε να κανουμε τις βολτουλες μας πριν τα μπουρινάκια. Σημερα βρεχει φυσικά όπως ήταν αναμενομενο...

Εβιρι άρχισε η ψύχρα ε; Εγώ εχω να παω σε ενα γαμο το μεθεπομενο ΣΚ και περιμενω να δω τι καιρο θα κάνει.

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνουν; Για δώστε το "παρών"!

Το Σαββατο το μεσημερι φαγαμε αυγά με πατάτες και το βραδυ πίτσα. Την Κυριακή έφτιαξα κανελλονια και έφαγε και η κορη μου (γιεεεε). Το βραδυ φαγαμε σαντουιτσακια - δεν ηθελαν κατι άλλο τα παιδια. Για σημερα έχουν περισσεψει κανελλονια και για συμπλήρωμα θα φτιαξουμε και λίγο τραχανα οπότε ΟΚ αν και είχα προγραμματισει άλλο φαγητό.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι κι εγώ!

Θα πω καταρχήν καλή σχολική σε όλα τα μαθητούδια της παρεούλας μας! ΄Ελειπα όλη την εβδομάδα από την δουλειά καθώς ο μικρός μου ξεκίνησε 1η δημοτικού και είχα πάρει άδεια.

Τζενάκι ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Κι εσύ να χαίρεσαι τα αντράκια σου!

Πολλά φιλάκια και στα υπόλοιπα κορίτσια της παρεούλας μας!

Μαγειρικά τώρα για σήμερα έχει και μοσχαράκι κοκκινιστό αλλά και χταποδάκι κρασάτο. Θα βράσει η πεθερά μου ρυζάκι και ότι θέλει ο καθένας θα φάει.

Έχω κάμποση δουλίτσα οπότε ελπίζω να επανέλθω αργότερα....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Σε εμάς πάλι βρέχει αλλά ακομα όχι με τη χτεσινή ένταση.

Αγγελική καλώς μας ξαναήρθες! Χρόνια πολλά για την κορουλα σου, να είναι πολύχρονη! (είχα ξεχασει να σου ευχηθώ ανήμερα:oops::oops::oops::oops:)

Για σήμερα έχουμε μοσχαρακι κοκκινιστό οι μισοι με ζυμαρικά και οι μισοι με πουρε. Χτες η κορη μου εκανε κοπλιμέντο ότι της αρεσει πολύ η μαγειρική μου και ξετρελλάθηκε με τα κανελλονια (γενικά δεν μαγειρευω καλά και το άτομο που ειπε καλά λόγια για εμένα είναι η δύσκολη η κόρη μου - άγνωσται αι βουλαί του Κυρίου).

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σε ολες!!!

Φωτεινη μηπως εισαι σκληρος κριτης του εαυτου σου? μαλλον μαγειρευεις καλα για να το λεει η μικρη. Ειχε πολυ κακοακαιρια εκει?

Αγγελικη καλη αρχη, πως του φαινεται του παιδιου ολη η αλλαγη?

Οι υπολοιπες τι κανετε?

Εχτες φαγαμε φακες και σημερα τιποτα. το παιδι θα φαει σχολειο κεφτεδακια και για αυρι δεν ξερω τι να κανω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλες μου τι κάνετε;

Φωτεινη μου κ εγω δεν το πιστευω οτι δεν μαγειρευεις καλα κ η αποδειξη ειναι η κορη σου !!! Εισαι χρυσοχερα τελεια κ παυλα !!!

Ιωαννακι τι κάνεις; Φτιαξε ενα σουφλε που γινεται ευκολα κ γρηγορα κ θα εχετε κ φαγητο για δυο μερες.

Αγγελικη,Νινα,Εβιράκι καλημέρα.

Κοριτσια μου χαλασε ο φουρνος της κουζινας , να δω ποτε θα φτιαχτει.Περιμενα χτες τον μαστορα να φέρει τα ανταλλακτικα κ δεν ηρθε κ δεν ξερω τι να μαγειρευω καθε μερα.Αλλο προγραμμα ειχα κανει για αυτην την εβδομαδα,ειχα ψωνισει κ ολα τα υλικα κ τωρα εχω αποδιοργανωθει εντελώς.Εχω κανονισει κ διαφορα ιατρικα σχεδον καθε απογευμα αυτη την εβδομαδα για να μην τα εχω σε εκκρεμοτητα τον επομενο καιρο που η πιεση με το σχολειο κλπ θα ειναι μεγαλυτερη κ προσπαθω να βρω λυσεις.

Εντομεταξυ εχω παρει υλικα για γεμιστα, αν τα ετοιμασω κ τα βαλω ψευγειο θα παθουν τιποτα αν τα ψησω αυριο; Με την προυποθεση να εχω κουζινα μεχρι αυριο, γιατι εχω παρει τις ντοματες κλπ απο το Σαββατο κ φοβαμαι μηπως χαλάσουν.

Για αυριο λεω να κανω φακες μιας κ δεν εχω φουρνο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Τζένη γιατί δεν κάνεις τα γεμιστά στην κατσαρόλα? Πάντως δεν παθαίνουν τίποτα να τα ψήσεις αύριο, αν αυτό αποφασίσεις. Ελπίζω να φτιαχτεί γρήγορα ο φούρνος, γιατί η αλήθεια είναι ότι τα φαγητά εκεί τα βάζεις και ξενοιάζεις...δεν χρειάζεται να κάθεσαι πάνω από κατσαρόλα να ανακατεύεις και να προσέχεις συνέχεια το φαί!

Φωτεινή εμείς και η κόρη σου το ξέρουμε ότι είσαι καλή μαγείρισσα... εσύ δεν το παραδέχεσαι!:tongue:

Αγγελική πώς του φαίνεται το δημοτικό του μικρού? Μεγάλη αλλαγή,ε?

Ιωάννα το παιδί πώς πάει? Έχει ηρεμήσει?

Εβίρι μακάρι να έχουμε τέτοια προβλήματα ενδυμασίας και όχι τίποτα άλλο... αλλά νομίζω τα σοβαρά, δεν τα λέμε πάντα... δεν υπάρχει και λόγος να "φορτώνουμε" τους φίλους μας εξάλλου.

Από τα μαγειρικά μας, την Κυριακή ψήσαμε κρεατικά με φίλους σπίτι και έφτιαξα για γλυκό ένα μερεντόψωμο, χτες φάγαμε λίγο κοτόπουλο που είχε περισσέψει και σήμερα φασολάδα. Σήμερα κάνω επίσης την δεύτερη δόση σάλτσας, οπότε κάνω τώρα ένα διάλειμμα, γιατί πονάει και η μέση μου σήμερα... βρήκε μέρα!

Φιλιά στα υπόλοιπα κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα τρώμε μοσχαράκι κοκκινιστό με πουρέ ή μακαρόνια. Για αύριο έχω προγραμματίσει φακές.

Φωτεινή μου ευχαριστώ για τις ευχές! Και άσε τα " δεν είμαι καλή μαγείρισα " γιατί ο θηλυκός Μποτρίνι που έχεις σπίτι σου έχει άλλη άποψη!

Εβιράκι έπιασε ψυχρούλα τελικά ή το μετάνοιωσε και ανέβασε ξανά θερμοκρασία?

Ιωαννάκι μιά χαρά προσαρμόστηκε ο μικρός στο " μεγάλο σχολείο"! Βρήκε κάμποσους από τους συμμαθητές που είχε στο νήπιο αλλά έκανε και νέους φίλους. Και ξεκινήσαμε και ολοήμερο μέχρι τις 3 και χτες ήρθε χαρούμενος από το σχολείο γιατί είχε κάνει την μισή και περισσότερη δουλειά στο σχολείο κι έτσι στο σπίτι τελειώσαμε πολύ γρήγορα! Ελπίζω και σήμερα να είναι έτσι...

Τζενάκι εγώ έχω κάνει αρκετές φορές προετοιμασία γεμιστών από την προηγούμενη. Έχω αδειάσει τις ντομάτες και τις έχω βάλει στο ταψί, τις σκεπάζω με μεμβράνη και τις βάζω στο ψυγείο. Σε λεκανίτσα έχω βάλει την ψύχα της ντομάτας και την βάζω και αυτήν στο ψυγείο. Οπότε την επόμενη τρίβω την ψύχα, ετοιμάζω και την υπόλοιπη γέμιση και τελειώνω τα γεμιστά μου γρήγορα γρήγορα!

Νινάκι καλή επιτυχία με την σάλτσα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολα τα ομορφα κοριτσια, σημερα το μενου μας ειχε κοτοπουλο κοκκινιστό με ρυζακι. Αλλα το σουξέ της ημέρας ηταν αχτύπητοι λουκουμαδες (λουκουμάς με την τρυπα στη μεση και την ζαχαρη) βρηκα μια καταπληκτική συνταγη στο ιντερνετ την εφτιαξα και η γευση ηταν το κατι αλλο!

Αυριο εχουμε ραντεβου στο γιατρο να δουμε την μπεμπουλα πως αναπτυσεται μπήκαμε σημερα στην 27 εβδομαδα και κουνιέται λιγο νωχελικά εδω και δυο μερες για να με αγχώσει...


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κι από μένα.

Το μενού σήμερα είχε γιουβέτσι κατσαρόλας με λουκάνικα και μια μελαλευριά.

Εβιρι άρχισε η ψύχρα ε; Εγώ εχω να παω σε ενα γαμο το μεθεπομενο ΣΚ και περιμενω να δω τι καιρο θα κάνει.

Ναι ξεκίνησαν οι πρώτες ψύχρες, αλλά θα ξανακάνει και 20άρια.

Θα πω καταρχήν καλή σχολική σε όλα τα μαθητούδια της παρεούλας μας! ΄Ελειπα όλη την εβδομάδα από την δουλειά καθώς ο μικρός μου ξεκίνησε 1η δημοτικού και είχα πάρει άδεια.

Αγγελική μου εύχομαι κι ο μικρός να ακολουθήσει τα ίδια πατήματα με τη μεγάλη και να γίνει το ιδιο αστέρι. Καλή αρχή να έχει.

Αγγελική καλώς μας ξαναήρθες! Χρόνια πολλά για την κορουλα σου, να είναι πολύχρονη! (είχα ξεχασει να σου ευχηθώ ανήμερα:oops::oops::oops::oops:)

Ωπ, τι έχασα; Γενέθλια; Αγγελική να τη χαίρεσαι να τα εκατοστήσει.

Χτες η κορη μου εκανε κοπλιμέντο ότι της αρεσει πολύ η μαγειρική μου και ξετρελλάθηκε με τα κανελλονια (γενικά δεν μαγειρευω καλά και το άτομο που ειπε καλά λόγια για εμένα είναι η δύσκολη η κόρη μου - άγνωσται αι βουλαί του Κυρίου).

Μα τι λες τώρα!!!!!!!!!!!! Αφού το πιστοποιεί και το παιδί, σίγουρα μαγειρεύεις τέλεια!!!! Τα παιδιά είναι οι πιο δύσκολοι και αυστηροί κριτές πάντα.

Φιλια

Εχτες φαγαμε φακες και σημερα τιποτα. το παιδι θα φαει σχολειο κεφτεδακια και για αυρι δεν ξερω τι να κανω

Λαχανικά: φασολάκια φρέσκα γιαχνί, μπάμιες στο φούρνο, μπριάμ, ιμάμ μπαϊλντί.

Όσπρια: φάβα με καρότο, γίγαντες στο φούρνο, ρεβύθια κοκκινιστά ή λεμονάτα, φασολάδα, κόκκινα φασόλια.

Διάφορα: Ομελέτα με τυριά και τηγανητές πατάτες, χόρτα με ψάρια, ζυμαρικά με σάλτσα, παστίτσιο, ρύζι με αρακά, κοτόπουλο πιλάφι, κοτόπουλο με πατάτες, μπιφτέκια με πατατες, μακαρόνια με κιμά.

Κοριτσια μου χαλασε ο φουρνος της κουζινας , να δω ποτε θα φτιαχτει.

Είμαστε στο ίδιο κλαμπ, αν και εμένα δεν έχει χαλάσει τελείως. Δεν ψήνει το κάτω μέρος, που σημαίνει ότι τα φαγητά και γλυκά ταψιού πρέπει να τα γυρίζω κι από κάτω. Βέβαια, αυτό δε γίνεται σε όλα και για το μπλογκ κάνω διάφορες αλχημείες να φαίνονται ομοιόμορφα ψημένα.

Εντομεταξυ εχω παρει υλικα για γεμιστα, αν τα ετοιμασω κ τα βαλω ψευγειο θα παθουν τιποτα αν τα ψησω αυριο; Με την προυποθεση να εχω κουζινα μεχρι αυριο, γιατι εχω παρει τις ντοματες κλπ απο το Σαββατο κ φοβαμαι μηπως χαλάσουν.

Αν βάλεις και το ρύζι μέσα στα υλικά της γέμισης το πιο πιθανό είναι να απορροφήσει όλα τα υγρά και να φουσκώσει με αποτέλεσμα στο ψήσιμο να γίνει πιο γρήγορα από τις ντομάτες και να παραψηθεί. Βέβαια, δεν το λέω με σιγουριά γιατί δε μου έχει τύχει να τα βάλω ποτέ στο ψυγείο.

Τι θα έλεγες να πας στο φούρνο της γειτονιάς σου ό,τι πρόκειται να ψήσεις τις επόμενες μέρες;

Τζένη γιατί δεν κάνεις τα γεμιστά στην κατσαρόλα?

Πολύ καλή ιδέα.!!

Εβίρι μακάρι να έχουμε τέτοια προβλήματα ενδυμασίας και όχι τίποτα άλλο... αλλά νομίζω τα σοβαρά, δεν τα λέμε πάντα... δεν υπάρχει και λόγος να "φορτώνουμε" τους φίλους μας εξάλλου.

Έτσι είναι όπως τα λες. Το ίδιο κάνω κι εγώ.

Εβιράκι έπιασε ψυχρούλα τελικά ή το μετάνοιωσε και ανέβασε ξανά θερμοκρασία?

Την Κυριακή είχε ομίχλη, βροχή και 15 βαθμούς. Εγώ πάντως έχω ήδη βάλει 2 μέρες τώρα καλτσούλα, ζακετούλα και το βράδυ κουβερτούλα κανονική. Η βδομάδα θα κυλήσει με ανηφόρες και κατηφόρες αλλά σίγουρα με ψύχρα.

Αλλα το σουξέ της ημέρας ηταν αχτύπητοι λουκουμαδες (λουκουμάς με την τρυπα στη μεση και την ζαχαρη) βρηκα μια καταπληκτική συνταγη στο ιντερνετ την εφτιαξα και η γευση ηταν το κατι αλλο!

Μήπως είναι συνταγή που περιέχει μέσα πουρέ πατάτας;

Αυριο εχουμε ραντεβου στο γιατρο να δουμε την μπεμπουλα πως αναπτυσεται μπήκαμε σημερα στην 27 εβδομαδα και κουνιέται λιγο νωχελικά εδω και δυο μερες για να με αγχώσει...

Για το κάθετι που σε απασχολεί/προβληματίζει καλό θα είναι να απευθύνεσαι στο γιατρό σου. Καλύτερα να του έχεις κάνει μια περιττή ερώτηση παρά να σε τρώει το άγχος του τι θα συμβεί. Έτσι δε θα βρεις ηρεμία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα.

Το μενού σήμερα είχε γιουβέτσι κατσαρόλας με λουκάνικα και μια μελαλευριά.

Eviri μου καλημερα σημερα θα παω στον γιατρο να με δει εκλεισα έκτακτο ραντεβου, μακαρι να ειναι ολα καλα.

Για 6 λουκουμαδες εβαλα 2 κούπες αλεύρι, 1 πρεζα αλατι, 2 βανίλιες, 1 φακελάκι μαγιά, 2 κουταλιές σούπας μεγαλες μαργαρίνη, 3 κουταλιές σούπας ζαχαρη. Ολα σε μια λεκάνη μια κούπα νερο και ζύμωσα πρόσθεσα λιγο λαδι στο τελος του ζυμώματος να ξεκολλήσει η ζυμη ελαχιστο. το αφησα 15 λεπτα να ξεκουραστεί μετα εκανα τους λουκουμαδες σχήμα και τους αφησα να ξεκουραστούν 45 λεπτα να διπλασιαστούν σε ογκο τους θελουμε αφρατους μετα τα τηγανισα σε καλαμποκέλαιο πολυ ζεστο σε μεση θερμοκρασία οχι να κάψει το λαδι. Τους βούτηξα στην ζαχαρη κ απολαύσαμε! Ειναι τελειο να παρουν μαζι τα παιδια σχολειο η οι αντρες μας στη δουλεια η εμεις και πανεύκολο!


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπελιές!

Ξάνοιξε λίγο ο καιρός σήμερα. Τι καλά. Η θερμοκρασία όμως έχει πεσει αισθητα κυρίως τις πρωινές ώρες.

Ιωαννα μου θα σε εχουν καλύψει οι άλλες. Ειχε πολλή βροχη τις προηγουμενες ημερες αλλά όχι ζημιες ευτυχως. Ο μικρος τι κάνει;

Τζενη συμπασχω μαζι σου στο θεμα του φουρνου. Σου κοβει τα χερια. Κι εγω έχω κανει την προετοιμασία όπως λεει η Αγγελική. Γεμιστα στην κατσαρολα δεν έχω κανει ποτε οπότε δεν ξερω να σε συμβουλέψω.

Sweetberry καλά έκανες κι εκλεισες ραντεβου με το γιατρο σου. Όλα καλά θα πανε μην αγχωνεσαι. Ευχαριστουμε και για τη συνταγη για τους λουκουμαδες.

Αγγελικη χαιρομαι που ολα πανε καλά με την προσαρμογη του μικρου. Ευχομαι να βαδισει στα χναρια της αδελφης του. Χτες είχαμε μαγειρικη ταυτιση.

Νινα πως ειναι η μέση; Τελειωσες με τη σαλτσα ή θα φτιαξεις κι άλλη;

Εβιρι μελαλευρια δεν ειχα ξανακουσει. Πραγματι είσαι ενας θησαυρος. Παιδευσαι κι εσυ με το φουρνο ε;

Κοριτσια ευχαριστω για την ψηφο εμπιστοσυνης και τα καλά σας λόγια αλλά πιστεψτε με δεν ειμαι πολυ καλή μαγειρισσα. Χτες ειχαμε κρεας κοκκινιστο που το ειχα φτιαγμενο στην καταψυξη και μολις μπηκα σπιτι ο πατερας μου ειπε οτι δεν ηταν καλό και γιαυτο δεν εφαγε η μικρη. Εγω πιστευω οτι η μικρη δεν θα ετρωγε κρεας ετσι κι αλλιως αλλά πιανετε την ιδεα. Για σημερα θελει η γιαγια γεμιστα αν και ειχα κανονισει κατι άλλο.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα τρώμε φακές όπως σας έγραψα και από χτες.

Sweetberry28 οι λουκουμάδες είναι από τα αγαπημένα μου σνακ αλλά μου αρέσουν να είναι αφράτοι και όχι να θυμίζουν ντόνατς. Θα δοκιμάσω την συνταγή σου και θα σου πω εντυπώσεις. Ευχαριστούμε πάντως για τον κόπο σου να μας την γράψεις!

Εβιράκι είσαι χείμαρος ιδεών! Να φανταστώ ότι η μελαλευριά θα είναι στο μπλόγκ σου....

Φωτεινή κι εδώ τα πρωινά έχουμε λίγη ψυχρούλα. Εγώ ειδικά που κινούμαι με μηχανή το πρωί χρειάζομαι ζακετούλα.

Κορίτσια τα ξαναλέμε αργότερα καθώς έχω λίγη δουλίτσα....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα τρώμε φακές όπως σας έγραψα και από χτες.

Sweetberry28 οι λουκουμάδες είναι από τα αγαπημένα μου σνακ αλλά μου αρέσουν να είναι αφράτοι και όχι να θυμίζουν ντόνατς. Θα δοκιμάσω την συνταγή σου και θα σου πω εντυπώσεις. Ευχαριστούμε πάντως για τον κόπο σου να μας την γράψεις!

Εβιράκι είσαι χείμαρος ιδεών! Να φανταστώ ότι η μελαλευριά θα είναι στο μπλόγκ σου....

Φωτεινή κι εδώ τα πρωινά έχουμε λίγη ψυχρούλα. Εγώ ειδικά που κινούμαι με μηχανή το πρωί χρειάζομαι ζακετούλα.

Κορίτσια τα ξαναλέμε αργότερα καθώς έχω λίγη δουλίτσα....

Καλημερα Αγγελικη, ειναι ίδιοι με αυτους που αγοράζουμε εξω καμια διαφορα θα σας αρεσουν σιγουρα, ειναι αφρατοι και νοςτιμοι να μου πεις την γνωμη σου αν τους φτιαξεις,

Βάλτε ζαχαρη μονο σε οσους φατε, οι αλλοι διατηρούνται στην καταψυξη.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...