Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Λιάνα όταν μου είπε η κόρη μου που θα πάνε, ζήλεψα!!! Έχω πάει στα Χανιά και ήταν πολύ όμορφα. Όλη η Κρήτη είναι όμορφη αλλά τα Χανιά και το Ρέθυμνο νομίζω ότι είναι πολύ γραφικά. Και ο Άγιος Νικόλας επίσης.

Όταν στολίσεις μην το ολοκληρώσεις το δέντρο. Άσε κάποια χαμηλά σημεία να τα στολίσει η κορούλα σου. Νομίζω θα χαρεί πολύ!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

1 ώρα πρίν, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

Λιάνα όταν μου είπε η κόρη μου που θα πάνε, ζήλεψα!!! Έχω πάει στα Χανιά και ήταν πολύ όμορφα. Όλη η Κρήτη είναι όμορφη αλλά τα Χανιά και το Ρέθυμνο νομίζω ότι είναι πολύ γραφικά. Και ο Άγιος Νικόλας επίσης.

Όταν στολίσεις μην το ολοκληρώσεις το δέντρο. Άσε κάποια χαμηλά σημεία να τα στολίσει η κορούλα σου. Νομίζω θα χαρεί πολύ!

Ναι ωραία ειναι στην Κρήτη μονο Ηράκλειο εχω πάει βεβαια

Ναι θα την αφησω κ αυτή λιγο βασικα ενα μικρο δεντρο θα κανω σε μια γωνια στο τραπεζακι το μεγαλο δεν χωραει τωρα αλλα θα της πάρουμε κ ενα μικρουλη για το δωματιο της εχω κατι μικρα αγιοβασιλακια χιονανθρωπους κ αλλα ζωακια θα το στολίσει μονη της αυτο χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι ωραια που θα παει εκδρομη. Τελεια θα περασουν.

Αγγελική δυστυχως η διευθύντρια ειναι μια γυναίκα καθαρα δημοσιος υπαλληλος που παντα μας τονιζει ποσο δεν θελει να την ενοχλουμε και να την καθυστερούμε. Ξερει για τη δασκαλα και την καλυπτει. Αν παντως ακουμπησει το παιδι με αστυνομία θα παω. Ειναι το μονο νηπιο της περιοχης που κανει ενημερωση γονεων στις 1 με 2 το μεσημέρι και τους παραπονεθηκαμε οτι τετοιες ωρες ειναι πολυ δυσκολο να παρευρεθουμε αλλα απόγευμα δεν καθονται. Κοινως μπλεξαμε. 

Μαγειρικά φαγαμε τις μπριζόλες οι οποιες εμειναν και για αυριο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεάκι, καλή εβδομάδα και καθυστερημένα καλό μήνα!

Επέστρεψα! Χτες είχαμε καλό ταξίδι αλλά την Πέμπτη είχε μποφόρ και κούναγε. Ήταν λίγο κουραστικά για τοσες λίγες μέρες με τα παιδια αλλά δεν πειράζει, χαλάλι. Για να πω την αλήθεια εμένα σε ψυχολογικό επιπεδο μου έκανε καλό. Τα παιδια ενθουσιάστηκαν. Αν θέλετε ναι κανονιζουμε συνάντηση στις γιορτές!

Μαγειρικά δεν έκανα τιποτα γιατι ολες τις μέρες έφευγα το πρωί και γυρνούσα αργά το βράδυ. Για σημερα έχει διαφορα περισσεύματα.

Ιωάννα αφου δεν συνεργάζεται η διευθυντρια τοτε απευθυνθείτε στην Πρωτοβάθμια και παραπάνω αν σας παίρνει. Να στελνεις το παιδι σου σχολειο και να σκέφτεσαι τι περνάει.

Αγγελική ωραια εκδρομούλα θα παει η κορούλα σου. Εμεις τοτε δεν πηγαμε λόγω καταλήψεων.

Αφροδίτη υπομονή με το φαγητο. Και κυριως να μην υπάρχουν λιχουδιες που μπορει να της κοβουν την όρεξη. Στο σχολειο βαζε της ευκολοφαγωτα φαγητα και ψάρεψε την τι ζηλεύει από τους συμμαθητες της. 

Λιανα στολίσατε; Εμεις στην Αθηνα δεν στολίσαμε αλλά τελικά εδω η γιαγια αποφάσισε και στολισε το ΣΚ για τα παιδια ένα δενδρολίβανο που εχουμε. Ωραιο βγηκε.

Σας φιλώ


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Είμαι ένα κουρέλι σήμερα αλλά χαλάλι αρκεί το παιδάκι μου να περάσει καλά! 

Την Παρασκευή το απόγευμα πήγα στην ενημέρωση του σχολείου της κόρης μου για την εκδρομή. Κατά τις 7,30 ήμουν στο σπίτι και ανέβηκα κατευθείαν πατάρι για να κατεβάσω στα χριστουγεννιάτικα. Στολίσαμε το ΄δεντρο με τον μικρούλη μου, έβαλα μία σκούπα να φύγουν τα πολλά και τα υπόλοιπα τα άφησα για το Σάββατο. Το Σάββατο το πρωί μάζεψα κουζίνα, στόλισα τα υπόλοιπα στολίδα του σπιτιού και ξανασκούπισα και ξεσκόνισα το σπίτι. Ευτυχώς δεν είχα μαγείρεμα καθώς είχαν μείνει φαγητά από την εβδομάδα. Τηγάνισα μόνο λίγες πατατούλες για συμπλήρωμα και φάγαμε. Το μεσημέρι που είχαν ξαπλώσει ο μικρός και ο άντρας μου στόλισα το μπαλκόνι και το απόγευμα έβαλα να σιδερώσω τα ρούχα που θα πάρει η κόρη μου μαζί της και όχι μόνο... Ευτυχώς που φύσαγε και στέγνωναν σχετικά γρήγορα τα ρούχα! Το βράδυ παραγγείλαμε σουβλάκια γιατί το τελευταίο πράγμα που ήθελα ήταν να ψήσουμε κιόλας! Την Κυριακή το πρωί μαγείρεψα κοκκινιστό μοσχαράκι με ρυζάκι. Κρέμασα και τις χειμωνιάτικες κουρτίνες στο σαλόνι, άλλαξα σεντόνια των παιδιών, ανέβασα τις άδειες κούτες στο πατάρι και το μεσημέρι σιδέρωσα κάτι τελευταία ρούχα που είχαν στεγνώσει και θα παρει το κοριτσάκι μου μαζί του σήμερα. Το απόγευματάκι ήρθαν και οι δικοί μου να δουν την κόρη πριν φύγει και η μανούλα μου έφερε μουσακά. Οπότε με γλύτωσε και από το χθεσινό μαγείρεμα! Έπεσα στο κρεβάτι κατά τις 12,30 και από την υπερένταση δεν μπορούσα να κοιμηθώ. Ούτε που ξέρω τι ώρα με πήρε ο ύπνος και σήμερα σέρνομαι...

Λιάνα τα μικρούλια μας χαίρονται πολύ όταν στολίζουν μόνα τους! Φέτος ο γιόκας μου στόλισε το μισό δέντρο μόνος του και το καμάρωνε! Το νοιώθουν αλλιώς!

Ιωάννα αν η όλη κατάσταση επηρέαζε την ψυχολογία του παιδιού μου, δεν θα περίμενα καθόλου. Γραμμή στην Πρωτοβάθμια και θα δεις αν η διευθήντρια  ξανακάνει τα στραβά μάτια!

Φωτεινούλα μου μπράβο στην γιαγιά που σκέφτηκε τα εγγόνια της και στόλισε έστω και λίγο! Θα φτιάξει λίγο και η δική σου ψυχολογία νομίζω. Στείλε μήνυμα ποιό διάστημα θα είσαι Αθήνα να δούμε πως θα ρυθμίσουμε την συνάντησή μας.

Πολλά φιλάκια και στο υπόλοιπο μαγειροπαρεάκι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσια!Τι κανετε?

Αγγελικη τι ωραια εκδρομουλα που θα κανει η κορη σου!καλα να περασει!θα ερθει στο νησι μας!:-D

και εμεις στολισαμε το Σαββατο το πρωι με την κορη μου μαζι!και εγω τα ιδια σκουπισμα ξεσκονισμα και μετα παλι σκουπισμα γιατι εβλεπα παντου πρασινα απο το δεντρο και χρυσοσκονες!

Λιανα στολισατε και εσεις?

Ιωάννα τι να πω!δεν μπορω να πιστεψω οτι υπαρχουν στις μερες μας τετοιες δασκαλες!και εγω νομιζω θα προσπαθουσα να απευθυνθω στην Πρωτοβαθμια!

Φωτεινη σιγουρα θα ηταν κουραστηκα αλλα αφου περασατε ωραια χαλαλι!

Το Σαββατο πηγαμε στην φωταγωγιση του δεντρου που γινεται στην πλατεια και η κορη μου ξετρελαθηκε ειχε βεβαια παρα πολυ κοσμο!!!

Μαγειρικα την Παρασκευη μπιφτεκια με πουρε,το Σαββατο καλαμαρια γεμιστα με ρυζι και διαφορα μυρωδικα, την Κυριακη ψητο στην γαστρα και χορτα βραστα. Σημερα εχει διαφορα απο τις προηγουμενες μερες!ο αντρας μου πηγε για ψαρεμα και επιασε 2 χταποδια!και η κορη μου θελει να φαει λεει για να δουμε...μου εστειλε και ο μπαμπας μου δεμα με σπανακι, μαρουλια, αυγουλακια και διαφορα αλλα...

σημερα θα φτιαξω καριοκες!αυριο εχω τα γενεθλια μου! και την Τεταρτη σκεφτομαι να μαζευτουμε οικογενειακα στο σπιτι να κοψουμε μια τουρτα πιο πολυ για την μικρη της αρεσουν τα γενεθλια!

Φιλια σε ολες!:wub:

 


 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αφροδίτη να στείλω την κόρη μου να τις δώσεις καριόκες να φέρει???? χαχαχαχχα

Πάντως να σβήσεις κεράκια, αφού αρέσει τόσο πολύ στην ζουζούνα σου! Η αλήθεια είναι ότι κι εμένα μου αρέσει να γιορτάζω τα γενέθλιά μου και να σβήνω κεράκια!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

Αφροδίτη να στείλω την κόρη μου να τις δώσεις καριόκες να φέρει???? χαχαχαχχα

Πάντως να σβήσεις κεράκια, αφού αρέσει τόσο πολύ στην ζουζούνα σου! Η αλήθεια είναι ότι κι εμένα μου αρέσει να γιορτάζω τα γενέθλιά μου και να σβήνω κεράκια!

Να την στείλεις!!!Να κανει μια βολτα και απο το Ηρακλειο!!!ε ναι θα την σβησουμε μια τουρτα!αλλα  αυριο δεν προλαβαίνουμε γιατι δουλευει ο αντρας μου πρωι-απογευμα!θελω να το πω και στα πεθερικα μου και στα αδερφια του!θα μαγειρεψω και 1-2 πραγματακια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα είναι όλη μέρα στο Ηράκλειο. Φτάνουν στις 6 το πρωί, θα πάνε για καμία τυρόπιτα και μετά ξενάγηση στο ενυδρίο και την Κνωσσό. Κατά το μεσημεράκι, κι εφόσον δεν έχουν κλατάρει, θα τα πάνε και στο Αρχαιολογικό Μουσείο. Αλλιώς θα τα αμολήσουν στο κέντρο του Ηρακλείου για φαγητό και καφέ. Έχεις να προτείνεις κάπου με οικονομικό φαγητό και καλό?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

Αύριο θα είναι όλη μέρα στο Ηράκλειο. Φτάνουν στις 6 το πρωί, θα πάνε για καμία τυρόπιτα και μετά ξενάγηση στο ενυδρίο και την Κνωσσό. Κατά το μεσημεράκι, κι εφόσον δεν έχουν κλατάρει, θα τα πάνε και στο Αρχαιολογικό Μουσείο. Αλλιώς θα τα αμολήσουν στο κέντρο του Ηρακλείου για φαγητό και καφέ. Έχεις να προτείνεις κάπου με οικονομικό φαγητό και καλό?

Τελεια θα περασουν πολυ ωραια!ειναι ωραια στο Ηρακλειο τωρα που ειναι ολα στολισμενα!Εξαρταται τι θελουν!εχει πολλα σουβλατζιδικα στο κεντρο του Ηρακλειου!Στην Πλατεια Ελευθεριας εχει τον Κρασσα εκει φαγαμε μετα την φωταγωγηση ειχαμε μια λιγουρα!χαχαχα...απο την αλλη μερια στην σειρά εχει το QUICK, την Χοβολη, την Πιτα του Παππου(εχουμε φαει πολυ ωραια)..μετα στην Πλατεια Λιονταριων παρακατω εχει αλλα δυο την Πλατεια και την Πολιτεια..ολα αυτα σουβλατζιδικα..αν θελουν σε στιλ κουτουκακι-ταβερνα στην Οδο Κοραη (παρακατω απο τα Λιονταρια δεξια) ειναι ο Αντιποδας πολυ ωραιο φαγητο..και επισης στην οδο Μιλατου παραλληλος της Κοραη εχει πολλα κουτουκακια εμεις εχουμε κατσει στην Κουκουβαγια και εκει ωραια!αν ρωτησουν θα τα βρουν ευκολα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Τελεια θα περασουν πολυ ωραια!ειναι ωραια στο Ηρακλειο τωρα που ειναι ολα στολισμενα!Εξαρταται τι θελουν!εχει πολλα σουβλατζιδικα στο κεντρο του Ηρακλειου!Στην Πλατεια Ελευθεριας εχει τον Κρασσα εκει φαγαμε μετα την φωταγωγηση ειχαμε μια λιγουρα!χαχαχα...απο την αλλη μερια στην σειρά εχει το QUICK, την Χοβολη, την Πιτα του Παππου(εχουμε φαει πολυ ωραια)..μετα στην Πλατεια Λιονταριων παρακατω εχει αλλα δυο την Πλατεια και την Πολιτεια..ολα αυτα σουβλατζιδικα..αν θελουν σε στιλ κουτουκακι-ταβερνα στην Οδο Κοραη (παρακατω απο τα Λιονταρια δεξια) ειναι ο Αντιποδας πολυ ωραιο φαγητο..και επισης στην οδο Μιλατου παραλληλος της Κοραη εχει πολλα κουτουκακια εμεις εχουμε κατσει στην Κουκουβαγια και εκει ωραια!αν ρωτησουν θα τα βρουν ευκολα!

Σε ευχαριστώ πολύ Αφροδίτη μου για τις πληροφορίες! Σε λίγο που θα μιλήσω με την κόρη μου ξανά θα της τα πω. 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Αφροδιτη μου χρόνια σου πολλά! Να είσαι πολύχρονη, να σε χαιρεται η οικογένειά σου και με το καλό να υποδεχτεις το νέο μωρακι σας! Καλά θα κάνετε και θα σβησετε κερακια (κι εμένα μου αρεσουν οι τούρτες:-))

Αγγελική πως ταξίδεψε η κορη σου; Ολα καλά; Δεν ξέρω ακομα ποιες μερες θα παρω άδεια, όταν κανονιστει θα σας ενημερώσω εννοείται.

Ταλαιπωρηθήκατε κοπελες για τον στολισμο του δεντρου. Και του χρόνου με υγεια να ξαναστολίσετε!

Σημερα κοτοπουλο με πατατες στο φουρνο αλλά σε σακουλα. Το δοκίμασα μήπως με αυτον τον τροπο μενει πιο ζουμερο με το ξαναζεσταμα. Για να δούμε.

Φιλια

  • Μου αρέσει 1

ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι στο μαγειροπαρεάκι!

Έφτασε η κόρη μου στην Κρήτη και ευτυχώς το ταξίδι τους ήταν σχετικά καλό! Κούνησε λιγάκι σε κάποια σημέια της διαδρομής αλλά είχαν πέσει για ύπνο στις καμπίνες τους και δεν έγιναν κουδούνια! Τώρα περιμένω να μου τηλεφωνήσει να δω πως εξελίσεται η μέρα τους.

Φωτεινούλα μου όταν θα ξέρεις ημερομηνίες μας ενημερώνεις....

Αφροδίτη να τα εκατοστήσεις! Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου και τον αντρούλη σου και με το καλό να έρθει και το μπεμπάκι!

 

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!τι κανετε?

Ευχαριστώ πολύ Φωτεινή μου και εσυ να χαιρεσαι την οικογενεία σου!οτι καλυτερο σας ευχομαι!καλες γιορτες να εχουμε με υγεία!πες μας με το κοτοπουλο εγω δεν το εχω μαγειρεψει ποτε ετσι...ειναι ευχαριστη η ταλαιπωρία του στολισματος παντως!

Αγγελικη περιμενω τις εντυπωσεις τις κορης σου απο το Ηράκλειο!Ευχαριστω πολυ και εσυ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!

εμεις σημερα σπανακοριζο με το σπανακι του παππου!μιαμ μιαμ!και φετουλα μια χαρα!αυριο θα κοψω την τουρτα και θα φτιαξω διαφορα θα σας πω τι εφτιαξα..παντως οι καριοκες εκαναν θραυση...ολοι με ρωτανε αν τις εφτιαξα εγω...και τους λεω εννοειται δεν κανουμε τετοιες ερωτησεις...χαχαχα...και με ρωταει ενας τα ποσα εκλεισες τα 23 του λεω ναι αλλα αναποδα!!!:-D

Φιλακια!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αφροδίτη πήγαν Κνωσσό πρώτα με ήλιο και κατά την διάρκεια της ξενάγησης τους έπιασε βροχή. Έγιναν λίγο μούσκεμα τα μπουφάν τους... ελπίζω να μην αρπάξουν κανένα κρύωμα! Πάντως της άρεσε η Κνωσσός αλλά και το ενυδρίο που πήγαν μετά. Τώρα βολτάρουν στο κέντρο του Ηρακλείου και θα φάνε μάλλον σουβλάκια.

 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...