Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα!!!!

Αγγελική  χρονια πολλα!να χαιρεσαι την οικογενεια σου και να σε χαιρεται και αυτη!οτι επιθυμεις με υγεια και αγαπη!:-D

Φωτεινη να χαιρεσαι τον μπαμπα σου!πολυχρονος!

Λιαννα να χαιρεσαι την κορουλα σου!να ειναι παντα υγειης καλοτυχη και ευτυχισμενη!

Καλα να περασετε σημερα!!!και του χρονου!!!

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας για το ονομα!και εγω εχω σκεφτει καποια απο αυτα!ο αντρας μου βεβαια μου ειχε πεταξει να βγαλουμε καποια απο τις θειες του αδερφες του μπαμπα του αλλα θα δουμε!(Δεσποινα, Δημητρα).Εγω λεω να γεννηθει με το καλο και να δουμε ποιο της ταιριαζει!

Φιλια σε ολες!:wub:

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Αφροδίτη μου ευχαριστώ για τις ευχές σου! Κι εσύ να χαίρεσαι την οικογένειά σου και με το καλό να υποδεχτήτε και το νέο μέλος!

Όσο για το όνομα καλά λες... ας γεννηθεί με το καλό και βλέπετε...

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια μου τι κανετε;

Αγγελικη μου, χρονια πολλα ,πολλα σου ευχομαι, χαρουμενα,δημιουργικα κ ευτυχισμενα γεματα ομορφες στιγμες με αυτους που αγαπας ! Παντα χαρες να εχετε στο σπιτι σας ! ( Εχω αλλαξει συσκευη κ εχω χασει τα απειρα τηλεφωνα ) ...

Φωτεινη μου να χαιρεσαι κ εσυ τον μπαμπακα σου, γερος να ειναι ! Κ εσυ Λιανακι μου να χαιρεσαι το κοριτσακι σου, να το δειτε ευτυχισμενο !!! 

Ιωαννακι τρεξιμο πολυ αντιλαμβανομαι ...... ωραιοτατος ο χαλβας σου τον λιγουρευομαι αλλα δεν τον φτιαχνω γιατι θα τον φαω σχεδον ολο μονη μου .

Κ εγω κοριτσια δεν εστρωσα ακομα, το επομενο μαλλον ισως και το μεθεπομενο .

Σημερα φαγαμε μπριαμ κ για αυριο εβγαλα τα μπιφτεκια να τα ψησω στο φουρνο με πατατες

 

Σας φιλω ολες 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Λιανα μου σου ευχομαι κι απο εδω να χαιρεσαι την κορουλα σου και να είναι πολύχρονη! 

Αφροδιτη μου εχεις δικιο να γεννηθει πρωτα με το καλό και βλέπετε.

Αγγελική πως τα περασατε χτες;

Εβιρι σε χασαμε! Μεινε κοντα μας οσο μπορεις

Κοριτσια ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας για τον μπαμπα μου. Οπως έλεγε κι ο ιδιος χτες στο τηλεφωνο πολυχρονος ειναι ήδη, να ειναι καλά και ορθιος.

Και για να μην ξεχνιομαστε στο θεμα μας ψαρακι με χορτα σημερα που ζητησε η κορη. Επίσης ζητουσε χτες τη ροζ σαλατα που φτιαχνουμε απο ψαρι και μετα απο καποιες διευκρινιστικες ερωτησεις καταλαβαμε οτι εννοει ταραμοσαλάτα.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Χτες η μέρα κύλησε με πολλές ευχές τηλεφωνικές, προσωπικές αλλά και γραπτές! Το απόγευμα, με το που τελειώσαμε το διάβασμα με τον μικρό μου, ξεκίνησαν τα τηλέφωνα! Στο τσακ προλάβαμε! Είναι ωραίο να σε θυμούνται! Δεν μαγείρεψα και θα βολευτούμε με υπόλοιπα προηγούμενων ημερών.

Τζενάκι μου σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου! Θα σου στείλω μήνυμα με το κινητό μου.  

Φωτεινούλα μου πολύ σοφή η απάντηση του μπαμπά σου! Μπράβο στο κοριτσάκι σου που διευρύνει την γκάμα των φαγητών που τρώει!

Μαγειροπαρεάκι εύχομαι σε όλες καλή συνέχεια!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!

Τι κανετε?

Εμας χθες ειχε γεννεθλια ο αδερφος του αντρα μου και ανεβηκαμε στο χωριο και τα γιορτασαμε οικογενειακα στην πεθερα μου!Φαγαμε αρνακι σαν οφτο στο φουρνο, πατατες τηγανιτες,  χορτα βραστα (βρουβες) και πατζαροσαλατα!και εννοειται τουρτα!

εγω σημερα εχω γιγαντες!τους εφτιαξα χθες, τους εβαλα στην αρχη στην χυτρα να ψηθουνε και μετα στην γαστρα στο φουρνο(με τα υπολοιπα υλικα)!

Ωραια Αγγελικη να σε θυμουνται!εμενα η γιορτη μου δεν ειναι πολυ γνωστη αλλα παρολαυτα καποιοι την  ξερουν και με θυμουνται!και εννοειται η οικογενεια!

Λιανα πως περασατε χθες?

Φωτεινη ωραιο το ψαρακι με τα χορτα!της αρεσει η ταραμοσαλα της μικρης μπραβο!

Κοριτσια ξερετε πως ανεβαινουν φωτογρφιες?

Φιλακια!

 

Link to comment
Share on other sites

Αφροδίτη φωτογραφίες δεν είναι και πολύ εύκολο να ανεβάσεις. Πάντως απευθείας δεν μπορέις. Πήγαινε στις οδηγίες του φόρουμ και δες. Πάντως εγώ δεν μπαίνω στην διαδικασία. Την θεωρώ μπελά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Α καταλαβα!το φανταστηκα οτι θα ειναι λιγο περιπλοκο γιατι δεν σου δινει αμεσως την δυνατοτητα!καλα αν δεν βαρεθω θα το ψαξω!για να ανεβαζαμε κανενα φαγητο η γλυκο ελεγα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Πολλές φορές έχω χρησιμοποιήσει το θεμα σας για εμπνευση επειδή δεν ξέρω τι να μαγειρεψω σήμερα χαχα! Σκέφτηκα λοιπον να σας πω οτι σήμερα εδώ είναι αργία και μιας που εχω χρόνο μαγειρευω κιμαδοπιτα!

Καλά μαγειρέματα και φιλιά σε όλες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια σήμερα δεν εχει μαγειρεμα εχουν μεινει φαγητα..πηγα την μικρη σχολειο γυρισα καθαρισα κ πηγαμε για εναν καφέ με τον αντρα μ μιας κ σημερα εχει ρεπο κ ωραια μερα ηλιο με λιγο βεβαια κρύο.

Ευχαριστούμε πολυ κορίτσια για τις ευχες...χτες ειχαμε λιγο κόσμο το χάρηκε πολυ η μικρη..αφου ολο ελεγε "εχω γιορτή".περασαμε πολυ ομορφα

Φωτεινη χαχα γελασα με τη ροζ σαλατα

Αφροδιτη κ εγω ετσι τους κανω τους γιγαντες..κ γενικά χρησιμοποιώ πολυ την χυτρα δεν μπορω να περιμενω ωρες να γινει το φαγητο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

Γειά σου noni! Ωραίο φαγάκι φτιάχνεις!

Βγηκε πολύ καλό αλλά θέλω να την ξανακάνω με κάποιες διαφορές στη γέμιση και μετά θα σας ανεβάσω την πιο καλή συνταγη! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Παρασκευή σήμερα!

Noni90 καλώς μας ήρθες! Οντως έκανες πολύ ωραιο φαγακι χτες!

Αφροδιτη πολύχρονος κι ο αδελφος του άντρα σου! Καλοπεράσατε απ'οτι ειδα! Και του χρονου με υγεια! Κι εγω έτσι κανω τους γιγαντες. Κι εννοειται οτι χρησιμοποιω οσο γινεται τη χυτρα για να κερδιζω χρονο γιατι αλλιως καηκαμε.

Λιανα απίθανη η μικρη σου. Τι ωραια που πηγατε και για καφε με τον αντρα σου. Σε εμας ψιλοβρεχε χτες.

Αγγελική εισαι τοσο γλυκια που ειναι φυσικο να εχεις πολλους φιλους και να σε θυμούνται. Όσο για τη μικρη τι να σου πω άλλο παιδι. Δεν ασχολουμαστε πλέον με το φαγητο γιατι έχει καταλάβει και τρωει οτι μαγειρευουμε. Εν τω μεταξυ χτες εφαγε περισσοτερο από όλους μας. Οι μεγάλοι δεν το πιστευουν. Ο μικρος προτιμησε αρακα που ειχε φτιαξει η μαμα μου για να στειλει στον αδελφο μου. 

Για σημερα παστιτσιο που φτιαχνει η γιαγια για να στειλει στην Αθηνα. 

Φιλια

  • Ευχαριστώ 2

ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Φακές έχει σήμερα το μενού μας.

Λιάνα, τι καλά που πήγατε για καφεδάκι με τον αντρούλη σου! Μικρές αποδράσεις από την καθημερινότητα που όμως κάνουν τόοοοση διαφορά!

Νόni να μας γράψεις συνταγή οπωσδήποτε.

Φωτεινούλα μου σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια! Τελικά εδώ μέσα έχω κάνει όμορφες φιλίες κι ας λένε ότι το διαδίκτυο είναι απρόσωπο...

Χαίρομαι πολύ για την κορούλα σου! Η σουσουράδα ήταν να μην πάρει φόρα μου φαίνεται! Φτου φτου σκόρδα στο κοριτσάκι σου!

Μαγειροπαρεάκι σας αφήνω γιατί έχω δουλίτσα. Φιλάκια!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Για την κιμαδόπιτα,  περιμένω να τη δοκιμάσω και με λιγο διαφορετική γεμιση να δω ποια ειναι πιο καλή... Το φύλλο σας το γράφω άμα θέλετε είναι πανεύκολο! Αχ ωραίες οι φακές και τις εχω λαχταρίσει... Εχουμε να φαμε πολυ καιρο φακες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...