Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

Αφροδίτη πήγαν Κνωσσό πρώτα με ήλιο και κατά την διάρκεια της ξενάγησης τους έπιασε βροχή. Έγιναν λίγο μούσκεμα τα μπουφάν τους... ελπίζω να μην αρπάξουν κανένα κρύωμα! Πάντως της άρεσε η Κνωσσός αλλά και το ενυδρίο που πήγαν μετά. Τώρα βολτάρουν στο κέντρο του Ηρακλείου και θα φάνε μάλλον σουβλάκια.

 

ωραια!ναι επιασε βροχη!κριμα γιατι δεν βρεχει και συχνα εδω!και η κορη μου θελει να παμε στην Κνωσσο και δεν το εχουμε κανονισει ακομα!!!και εγω εχω να παω απο το σχολειο που ηρθαμε εκδρομη!φαντασου!στο ενυδρειο εχω παει 2-3 φορες!ειναι ωραια!εχει πολλα σουβλατζιδικα στο κεντρο και τα περισσοτερα ειναι ωραια και κανουν χορταστικα σουβλακια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Τελικά έφαγαν στην Πολιτεία. Της άρεσε που η πίτα ήταν αλάδωτη και για σως έβαλαν γιούρτι. Είναι της υγιεινής διατροφής η κόρη μου και ήταν ότι έπρεπε αυτό! Το μόνο που της φάνηκε ακριβή η τιμή του.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

Τελικά έφαγαν στην Πολιτεία. Της άρεσε που η πίτα ήταν αλάδωτη και για σως έβαλαν γιούρτι. Είναι της υγιεινής διατροφής η κόρη μου και ήταν ότι έπρεπε αυτό! Το μόνο που της φάνηκε ακριβή η τιμή του.

ειναι λιγο ακριβα γιατι ειναι και κεντρο αλλα ειναι μεγαλο το σουβλακι!νομιζω 3,5 ευρω περιπου  κανουν...αναλογα αν βαλεις γυρο χοιρινο ή κοτοπουλο, σουβλακι  ή κοτοσουβλακι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πως τα πατε με το κρύο; Εδω εχει σημερα χαμηλή θερμοκρασια γύρω στους 3 ακομα. Το μεσημερι θα ανεβει σίγουρα. Παντως δειχνει οτι θα έχει ωραια μέρα χωρις βροχή. 

Τζενη να χαιρεσαι το γιοκα σου και να είναι πολύχρονος! Καλή πρόοδο να έχει και να τον καμαρώνετε! Πως τα περνάτε κατα τα άλλα;

Αφροδίτη σε σας δεν είναι συχνη η βροχή και σε εμάς επιτέλους σταμάτησε μετα από 10 μέρες. Ευτυχως δεν ήταν ακραια τα φαινομενα. Στη Δυτική Ελλάδα βλέπεις βρεχει... Το κατοπουλο τελικά έγινες πιο ζουμερο απ'οτι σκέτο στο φουρνο. Η πετσουλα του μπορει να μην ήταν το ίδιο τραγανή αλλά επειδη εμεις σίγουρα θα το ξαναζεσταίναμε μου άρεσε που δεν πολυξεραθηκε. Οπότε η σακουλα κατοχυρώνεται για κάποια φαγητά (γιατί κι εγώ πρώτη φορά το έκανα)

Αγγελική χαιρομαι που η κορούλα εφτασε καλά κυρίως από άποψη καιρικών συνθηκών. Μια χαρα θα περασει. 

Για σημερα φακές εχουμε πει που ειναι έτοιμες στην καταψυξη, ελπίζω να μην αλλάξουν γνώμη. Εχει κολλήσει ο εγκέφαλος τι να φτιάξω αυριο.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Χρονια πολλα σε οσες εχουν εορταζοντες!!!και του χρονου με υγεια!!!

Και εδω κρυωσε πολυ ο καιρος αντε να δουμε και λιγο χειμωνα!πρεπει να βαλουμε πετρελαιο ομως!χαχαχα οποτε απο την μια μας βολευε και η καλοκαιρια!

εμεις θα φαμε κατι προχειρο σημερα γιατι το βραδυ θα μαζευτουμε στο σπιτι να φαμε!και η κορη μου θα φαει στης πεθερας μου γιατι σχολαει 1 η ωρα και θα πανε να την παρουνε να ανεβουνε στο χωριο και μετα να κατεβουνε σπιτι μας ολοι μαζι!

χθες εφτιαξα ντολμαδακια και κρεπες με ζαμπον ,τυρι, κρεμα γαλακτος και σημερα θα τις βαλω για  λιγο στο φουρνο!και σημερα θα φτιαξουμε αρνακι στο φουρνο με πατατες μου το εστειλαν οι γονεις μου ειναι απο βοσκο απο το χωριο της μαμας μου και ειναι πεντανοστιμο!θα φτιαξω μπιφτεκια τα οποια τα περναω λιγο απο το σχαροτηγανο για να παρουν χρωμα και μετα πανω σε λαδοκολλα για 10 λεπτα στο φουρνο και γινονται πολυ ζουμερα!επισης σαλατες μια λαχανο καροτο και μια με μαρουλι τυπου caesar(μπεικον,τυρι, κρουτον,καλαμποκι,σως) αυτα!τουρτα ετοιμη απο ζαχαροπλαστειο!

Φιλακια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Φασολάκια έχω μαγειρέψει για σήμερα.

Το κοριτσάκι μου περνάει όμορφα στην Κρήτη. Σήμερα που μιλήσαμε μου είπε ότι έχει πολύ αέρα.

Φωτεινή κι εδώ έχουμε κάμποσο κρύο. Φυσάει βορριάς αλλά τουλάχιστον δεν βρέχει. Για αύριο εγώ θα τους μαγειρέψω μπριζολίτσες λαιμού στον φούρνο με μουστάρδα και ριγανίτσα.

Τζενάκι πολύχρονο να είναι το αντράκι σου!

Νίκοοοοοο πολύχρονος και δημιουργικός να είσαι, αν και εξαφανισμένος!!!!!

Πολλά φιλάκια σε όλο το μαγειροπαρεάκι μας!

Αφροδίτη μου εύχομαι να περάσετε όμορφα σήμερα! Αν κρίνω και από ότι μαγείρεψες και θα μαγειρέψεις όλα θα είναι τέλεια!!!!

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! ΤΙ κάνετε; Που χαθηκατε;

Αγγελική πως τα περνάει η κορούλα σου;

Αφροδιτη σβησατε τα κερακια με την κορουλα;

Χτες είχαμε μακαροναδα σκέτη (παστα σουτα που λενε κι οι φιλοι μας οι Ιταλοι) αλλά εγω δεν άντεξα κι εφαγα ενα σαντουιτς. Δεν μου αρεσουν πολύ τα ζυμαρικά και τωρα με τα πιτσιρικια που τους αρεσουν τα τρωμε πιο συχνα και δεν άντεξα η δολια μανα. Για σημερα χταποδακι με ρυζι. 

Καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε! Φιλακια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφες και χαρούμενες μαγείρισσες!

Σημερα φτιάχνω λαχανοντολμάδες της τεμπέλας! Όλα τα υλικά των κλασικών λαχανοντολμάδων μέσα στην κατσαρόλα χωρίς απλά να τα τυλίγω. Το έχω ξαναδοκιμασει και πραγματικά δεν έχει, πέρα από την εμφάνιση, να ζηλέψει τίποτε από τους κλασικούς λαχανοντολμάδες.

επισης εχθές έφτιαξα ένα καταπληκτικό κέικ καρότο με νιφάδες βρώμης. Δεν το περίμενα ότι θα γινόταν τόσο νόστιμο. Ακόμη και ο άντρας μου που είναι πολύ του κλασικού φαγητού και δεν του αρέσουν τα περίεργα ενθουσιάστηκε. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!Τι κανετε?

Φωτεινή τα σβήσαμε τα κερακια με την κόρη (και με τις δυο κόρες μια αγκαλια και μια στην κοιλιά) και μετα τα ξανα αναβαμε και τα σβήσανε όλα τα ξαδερφακια!Περασαμε πολυ ωραια!και τα φαγητα άρεσαν και φαγώθηκαν σχεδόν όλα!και η τουρτα πολυ νόστιμη!

Για σήμερα μακαρονια με κιμα τον οποίο είχα ετοιμο στην καταψυξη και το πρωί εβρασα τα μακαρονια!

Χθες κατεβήκαμε στην πλατεία και χαζέψαμε και βγαλαμε και φωτογραφια με τον Αγιο Βασίλη και γράψαμε και το γράμμα!ειναι πολύ ωραία εχει να κάνεις διάφορες δραστηριότητες και κάποια παιχνιδάκια!Σήμερα θα πάμε θέατρο με δυο συμμαθητριές της κόρης μου!

Αγγελική η κόρη σου πως περνάει?επέστρεψε?
Φιλάκια!!!!!!!

πρίν από 11 λεπτά , palmoira είπε:

Καλημέρα όμορφες και χαρούμενες μαγείρισσες!

Σημερα φτιάχνω λαχανοντολμάδες της τεμπέλας! Όλα τα υλικά των κλασικών λαχανοντολμάδων μέσα στην κατσαρόλα χωρίς απλά να τα τυλίγω. Το έχω ξαναδοκιμασει και πραγματικά δεν έχει, πέρα από την εμφάνιση, να ζηλέψει τίποτε από τους κλασικούς λαχανοντολμάδες.

επισης εχθές έφτιαξα ένα καταπληκτικό κέικ καρότο με νιφάδες βρώμης. Δεν το περίμενα ότι θα γινόταν τόσο νόστιμο. Ακόμη και ο άντρας μου που είναι πολύ του κλασικού φαγητού και δεν του αρέσουν τα περίεργα ενθουσιάστηκε. 

Καλημέρα!!!και εγω το εχω φτιάξει και ειναι πολυ νοστιμο!!!μου εδωσες ιδεα εχω λαχανο!!!και εμενα ο αντρας μου είναι του κλασικού την βρώμη την τρώει βεβαια γιατι ειναι και του υγιεινού!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Αχιβάδες καρμπονάρα έχει σήμερα το δικό  μας μενού. Πολύ ζυμαρικό έπεσε σήμερα από ότι διάβασα!

Η κορούλα μου περνάει πολύ όμορφα στην Κρήτη! Σήμερα το βράδυ επιστρέφουν. Εμείς έχουμε πήξει στην δουλειά αυτήν την εβδομάδα. Και το κερασάκι στην τούρτα έιναι ότι δουλεύω την Κυριακή.

Φωτεινή είσαι από τους λίγους, νομίζω, ανθρώπους που δεν τους αρέσουν τα ζυμαρικά! Δεν πειράζει για το σαντουτσάκι... κι εγώ αν έχουμε κάποιο φαγητό που δεν μου αρέσει τρώω κάτι άλλο στην δουλειά.

palmoira ενδιαφέρουσα η συνταγή με τους ατύλιχτους λαχανοντολμάδες! Θα την δοκιμάσω...

Αφροδίτη μου η κόρη μου πέρασε πολύ όμορφα στο νησί σας! Ήμουνα σίγουρη ότι θα της άρεσε! Απόψε μπαίνουν στο καράβι για Πειραιά. Θα μου πει λεπτομέρειες από κοντά αύριο.

Μαγειροπαρεάκι σας φιλώ για την ώρα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια..στολισαμε προχτες κ αλλαξε η διαθεση πηρα κ ενα μικρο δεντρακι για το δωματιο της μικρης..εχω στεναχωρηθει πολυ επαθε ζημια το αυτοκίνητο του αντρα μ 500€ ετσι για ωραια Χριστούγεννα..πφφφ τι να πω

Αφροδιτη εστω κ αργα χρονια σου πολλα κ ευτυχισμένα με το καλο το μωρακι..κατι πηρε το ματι μου για.καριοκες το αγαπημένο μου μιαμ μιαμ

Αγγελική ωραια περνάει η κορη..εμ 5ημερη ειναι..αυτα τα σουβλάκια με γιαουρτι τα έφαγα κ εγω το 2005 που πηγα Ηράκλειο

Παλμοιρα μ αρεσουν οι λαχανοντολμαδες η μαμα μου τους κανει στο φουρνο χωρίς να αυγοκοβει γινονται τελειοι

Μαγειρικα το Σάββατο αρακα,Κυριακή κοτοσουπα κ Δευτέρα Τρίτη μακαρονια με κιμα και Τετάρτη χτες σουπα με πατατα καρότο σελινο κ σημερα κοτομπουκιες..εφτιαξα μερεντομπισκοτα με τεσσερα υλικα να σας δωσω συνταγη;2 κουπες φαρινα 2 αυγα 1 κουπα μερεντα κ βανίλια..στους180 για 12-15 λεπτα..ωραια εγιναν

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο μαγειροπαρεάκι!

Κυριακή σήμερα κι εγώ είμαι στην δουλειά :mad: Πονάει το κεφάλι μου και χαπακώθηκα για να βγάλω την μέρα...

Ας πάω στα ευχάριστα τώρα.... γύρισε το κοριτσάκι μου από Κρήτη και ήταν πολύ ευχαριστημένη! Πέρασαν πολύ ωραία και είχαν άψογη συνεργασία μαθητές - καθηγητές! Τόσο, που οι καθηγητές ευχαρίστησαν τα παιδιά για την άψογη συμπεριφορά τους! Έτσι το ευχαριστιούνται όλοι!

Στα μαγειρικά τώρα... χτες είχαμε τηγανιτά προσφυγάκια με χόρτα το μεσημέρι. Το απόγευμα πήγαμε σε ένα πάρτυ με τον μικρό κι εκεί τσιμπήσαμε διάφορα. Αλλά στο σπίτι ο άντρας μου είχε ετοιμάσει σουβλάκια κοτόπουλο με πιτούλες. Και επηρεασμένος από την κόρη έκοψε λίγη ντοματούλα, έβγαλε και το γιούρτι και έφτιαξε σουβλάκια σαν αυτά που έφαγε στην Κρήτη το κοριτσάκι μου. Ωραία ήταν! Σήμερα θα φάμε στην πεθερά μου. Βασικά δεν ξέρω αν θα φάω κι εγώ μαζί τους. Εξαρτάται από το τι ώρα θα σχολάσω. Αλλιώς θα με περιμένει ταπεράκι στο σπίτι όταν πάω.

Λιάνα κι εμείς με ζημιά ξεκινήσαμε το Σάββατό μας... Μας χτύπησαν το κουδούνι το πρωί και ήταν ένας γείτονας από την διπλανή πολυκατοικία και μας είπε ότι ο ηλιακός μας έτρεχε. Ανέβηκε ο άντρας μου και τελικά έχει τρυπήσει. Είμαστε για καινούριο ηλιακό κοινώς! Ευτυχώς έρχεται το δώρο των Χριστουγέννων και θα το καλύψουμε απο εκεί. Καλά να είμαστε και από αβαρίες δυστυχώς κανείς δεν γλυτώνει!

Μαγειροπαρεάκι σας φιλώ για την ώρα. Καλή Κυριακή να έχετε! 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Πως τα περασατε; Εμεις καλά, είχε έρθει ο άντρας μου, είχαμε και παρτυ.

Αγγελική καλώς δέχτηκες το κοριτσακι σου! Χαιρομαι που περασε ομορφα γιατι θα της μεινουν πανεμορφες αναμνησεις. Τι ωρα ξεμπερδεψες τελικά χτες; Οσο για τον ηλιακό τι να κανετε. Βεβαια καμια φορα τα έξοδα δεν αντεχονται τη στιγμη που εμφανιζονται αλλά όπως όλοι κανουμε υπομονη. Το ξέρω οτι ειμαι σπανια περιπτωση οσον αφορα τα ζυμαρικά. Μονο εναν ξερω ακομη ιδια περιπτωση με εμενα: τον μπαμπα μου (καταλαβατε από που πηρα την ιδιοτροπία)

Λιανα 500 ευρω ζημια; Ωχ μανικι ειναι αυτο. Υπομηονη. Η μικρη φανταζομαι θα ενθουσιαστηκε με το δεντρακι στο δωματιο της. Ευκολα τα μερεντομπισκοτακια ευχαριστουμε για τη συνταγη.

Palmoira ωραια ιδεα οι λαχανοντολμαδες της τεμπελας. Καπου την ειχα ξαναδει αλλά δεν την εχω φτιαξει. Τη βρωμη δεν την χρησιμοποιω ιδιαιτερα συχνα, ειμαι κι εγω του κλασικού αλλά θελω να την ενταξω σιγα σιγα στη διατροφή μας.

Αφροδιτακι και του χρονου να γραψετε 2 γραμματακια στον Αγιο Βασίλη! 

Μαγειρικά το Σαββατο ψαροσουπα και την Κυριακή μπριζολες με πατατες τηγανητες. Το βραδυ φαγαμε στο παρτυ. Για σημερα κριθαρακι με κιμα γιατι θα ερθουν και 2 φιλοι των παιδιων οπότε κινουμαστε σε ασφαλή πλαισια. 

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Σπανακόρυζο έχω μαγειρέψει για σήμερα αλλά στο ψυγείο υπάρχουν φαγάκια και από προηγούμενες μέρες.

Φωτεινή μου χαίρομαι που περάσες ένα όμορφο Σαββατοκύριακο! Θα έφτιαξε και η διάθεσή σου λιγάκι φαντάζομαι... Χτες τελικά έφυγα γύρω στις 1,30 από την δουλειά. Πάλι καλά... Αλλά σήμερα το έχω για Τρίτη και όχι για Δευτέρα.

Χτες η πεθερά μου είχε φτιάξει μπουτάκια κοτόπουλο στην γάστρα, πατάτες φούρνου και λαχανοντολμάδες. Αλλά δεν τους είχε αυγοκόψει και δεν έφαγα. Μου αρέσει πολύ το αυγολέμονο και θεωρώ ότι δίνει ιδιαίτερη νοστιμάδα σε φαγητά και σούπες.

Πολλές καλημέρες και στο υπόλοιπο μαγειροπεράκι μας!

 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!Τι κανετε?

Καλή εβδομαδα να εχουμε!

Εμείς την Παρασκευή πηγαμε παιδικο θεατρο με την μικρή και δυο συμμαθητριες της και τις μαμαδες λεγοτανε  "Απαγορευται η μουσική" ηταν πολυ ωραιο ειχε γελιο και ηταν διαφορετικο απο τα συνηθισμένα!και μετα δεν την γλυτωσαμε πηγαμε παλι στην πλατεια που ειναι ακριβως απεναντι και εχει διαφορα λογω χριστουγεννων και τελικα γυρισαμε 9 η ωρα! αλλα περασανε πολυ ωραια τα παιδια!

μαγειρικα το Σαββατο εφτιαξα χταποδι το εβαλα στην λαδοκολλα και μετα στο αλουμινοχαρτο στο φουρνο, πατατες που της εκοψα σαν τηγανητες αλλα τις εψησεακαι αυτες στο φουρνο πανω σε λαδοκολλα και εβρασα και μπροκολο!την Κυριακη μας καλεσε ενα φιλικο ζευγαρι για φαγητο!και σημερα εφτιαξα μια ωραια σαλτσα με γαριδες και θα την συνοδευσουμε με ριζακι!εχω βαλει και φασολια στο νερο για να κανω φασολαδα για αυριο!

Λιανα ευχαριστω πολυ για τις ευχες!κριμα για την ζημια..πολλα τα λεφτα..δυστυχως συμβαινουν και αυτα..αλλα υγεια να εχουμε!ωραια τα μπισκοτακια!

Φωτεινη ευχαριστουμε πολυ!θα περασατε ωραια και τα παρτυ αρεσουν πολυ στα παιδια!η ψαροσουπα ειναι απο τα αγαπημενα μας φαγητα!

Αγγελικη τι ωραια που περασε ομορφα το κοριτσακι σου!τελεια!μια χαρα ο συζυγος σας περιποιηθηκε!κρητικη κουζινα!εγω η αληθεια ειναι πως τους τρωω του λαχανοντολμαδες οπως και αν ειναι και εχω και λαχανο αλλα βαριεμαι να τους φτιαξω!τι ειναι τα προσφυγακια?

Φιλια σε ολες!!!:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...