Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα κοριτσια και καλή εβδομάδα! 

Εχθες έφτιαξα κουνέλι στιφάδο. Πολύ ωραίο φαγητό, το αγαπημένο του άντρα μου αλλά αυτά τα κρεμμύδια μεγάλος μπελάς το καθάρισμα!!! Από το προηγούμενο βράδυ το έβαλα σε μαρινάδα και έγινε λουκούμι! Νόμιζα ότι θα είχα και για σήμερα αλλά δεν έμεινε τίποτε! Με το ζόρι γλίτωσα μια μερίδα για την αδερφή μου που τρελαίνεται.

Σημερα φασολάκια και το απόγευμα θα δοκιμάσω να φτιάξω μπάρες δημητριακών. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

Αφροδίτη τα προσφυγάκια είναι ψάρια, μικρά μπακαλιαράκια.

 

α χαχαχα!δεν τα λεμε ετσι εμεις!ο αντρας μου μπορει να το ξερει που ψαρευει!αλλα δεν του το λεω γιατι θα με κοροιδευει!:-D

πρίν από 24 λεπτά , palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια και καλή εβδομάδα! 

Εχθες έφτιαξα κουνέλι στιφάδο. Πολύ ωραίο φαγητό, το αγαπημένο του άντρα μου αλλά αυτά τα κρεμμύδια μεγάλος μπελάς το καθάρισμα!!! Από το προηγούμενο βράδυ το έβαλα σε μαρινάδα και έγινε λουκούμι! Νόμιζα ότι θα είχα και για σήμερα αλλά δεν έμεινε τίποτε! Με το ζόρι γλίτωσα μια μερίδα για την αδερφή μου που τρελαίνεται.

Σημερα φασολάκια και το απόγευμα θα δοκιμάσω να φτιάξω μπάρες δημητριακών. 

Πολυ ωραιο το κουνελι!εγω το ψηνω συχνα γιατι μου στελνει ο μπαμπας μου δικα μας!πες μας συνταγη για τις μπαρες δημητριακων!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Afroditi85 είπε:

α χαχαχα!δεν τα λεμε ετσι εμεις!ο αντρας μου μπορει να το ξερει που ψαρευει!αλλα δεν του το λεω γιατι θα με κοροιδευει!:-D

Πολυ ωραιο το κουνελι!εγω το ψηνω συχνα γιατι μου στελνει ο μπαμπας μου δικα μας!πες μας συνταγη για τις μπαρες δημητριακων!

Συνταγή για τις μπάρες 

100 gr βρωμη

100 gr σουσαμι

100 gr σταγόνες σοκολατας

300 gr διάφορους ξηρούς καρπούς και αποξηραμένα φρούτα ( ότι αρέσει στον καθένα)

100 gr ηλιόσπορους ψιχα

160 gr μελι

100 gr ζάχαρη καστανή ( η αναλογία μέλι ζάχαρη μπορεί να γίνει όπως θέλετε με περισσότερο πάντα το μέλι και σύνολο πάντα 260 gr)

λιγη κανελα

ψηνουμε στους 160 για 12 min. Περιμένουμε μετά το ψήσιμο 5 min και χαράζουμε τις μπάρες 

  • Ευχαριστώ 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κανει ωραίες μερες ο τι πρεπει για τους ξενους..γινεται χαμός..χτες πηγαμε με τη μικρη στο μυλο ρων ξωτικων της αρεσε πολυ βγάλαμε φωτο με τον Άγιο Βασίλη..το περίμενε αφού το προηγούμενο βραδυ ξύπνησε 3μιση κ λεει παμε στο.μυλο;χαχα

Αγγελικη ωχ κ εσεις ζημια;να μην ησυχασουμε..τι να.κανουμε..λαχανοντολμαδες η μαμα μου τους φτιάχνει στο φουρνο με.λεμονι δεν αυγοκοβει ειναι φανταστικοί

Παλμοιρα ωραια η συνταγουλα για τις μπάρες..

Αφροδίτη την ιδια ερωτηση εκανα κ εγω παλια στην Αγγελική χαχα τα εμαθα τελικα τα προσφυγακια

Μαγειρικα φαγαμε σκ σουτζουκακια με πατατες απ τη μαμα μου σημερα φακιες κ αυριο κοτοπουλο λεω αλλα με τι δεν ξερω..για ριξτε ιδέες.όλο τα ιδια κανω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Liana1984 είπε:

Γεια σας κορίτσια κανει ωραίες μερες ο τι πρεπει για τους ξενους..γινεται χαμός..χτες πηγαμε με τη μικρη στο μυλο ρων ξωτικων της αρεσε πολυ βγάλαμε φωτο με τον Άγιο Βασίλη..το περίμενε αφού το προηγούμενο βραδυ ξύπνησε 3μιση κ λεει παμε στο.μυλο;χαχα

Αγγελικη ωχ κ εσεις ζημια;να μην ησυχασουμε..τι να.κανουμε..λαχανοντολμαδες η μαμα μου τους φτιάχνει στο φουρνο με.λεμονι δεν αυγοκοβει ειναι φανταστικοί

Παλμοιρα ωραια η συνταγουλα για τις μπάρες..

Αφροδίτη την ιδια ερωτηση εκανα κ εγω παλια στην Αγγελική χαχα τα εμαθα τελικα τα προσφυγακια

Μαγειρικα φαγαμε σκ σουτζουκακια με πατατες απ τη μαμα μου σημερα φακιες κ αυριο κοτοπουλο λεω αλλα με τι δεν ξερω..για ριξτε ιδέες.όλο τα ιδια κανω

Κοτόπουλο με μπυρα και χρωματιστές πιπεριές, βάλε και λίγη πάπρικα και θα είναι τέλειο! Στη κατσαρόλα το φτιάχνω και προς το τέλος ρίχνω τις πιπεριές σε χοντρά κομμάτια για να μη λιώσουν. Εγώ πατάτες τηγανίτες φτιάχνω και ρίχνω και λίγη από τη σάλτσα του κοτόπουλου από πάνω και είναι κόλαση...και με κουσκουσακι είναι ωραίο 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο μαγειροπαρεάκι!

Τι κάνετε? Εμείς έχουμε πολύ δουλειά αυτήν την περίοδο και χτες έκλεισα 11ωρο στην δουλειά. Ευτυχώς που ο μικρός δεν έχει σχολείο σήμερα και αύριο και δεν έιχαμε διάβασμα το απόγευμα. Για σήμερα δεν μαγέιρεψα τίποτα. Έχει στο ψυγειο φαγάκι από προηγούμενες μέρες.

Λιάνα, γέλασα διαβάζοντας για την μικρούλα σου και τον Μύλο των ξωτικών! Λαχτάρα που την είχε! Μπράβο που την πήγες και το χάρηκε, αν και υποψιάζομαι ότι θα ακολουθήσουν κι άλλες επισκέψεις! 

Palmoira ωραία ιδέα αυτή με το κοτόπουλο και την μπύρα! Θα την κάνω κι εγώ.

Μαγειροπαρεάκι σας αφήνω για την ώρα καθώς έχω δουλίτσα. Ελπίζω να τα πούμε και πιο μετά....

 

  • Μου αρέσει 2

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!τι κάνετε?

Λιαννα ωραιά!εμας το ονομασανε Κάστρο τον Χριστουγέννων!και εχουνε κλεισει όλη την πλατεία Ελευθεριας και εχουνε διαφορα σπιτακια με δραστηριοτητες και παιχνιδια καθως και μαγαζακια που πουλανε διαφορα!και Αγιους Βασίληδες που βγαζεις φωτογραφιες!εγω το φτιαχνω και κοκκινιστο με πουρε το κοτοπουλο!Την Κυριακη που πηγαμε σε τραπεζι το ειχε φτιαξει η κοπελα με μανηταρια, μουσταρδα,κρεμα γαλακτος και ειχε και καρι σιγουρα με ρυζι μπασματι!

Εμεις σημερα φασολαδα εχει το μενου!η κορη μου δεν ενθουσιαστηκε καθολου!δεν μου αρεσει μου λεει!γιατι την δοκιμασες?οχι δεν μου αρεσει και χθες δεν εφαγε γιατι δεν ηθελε λεει σαλτσα ηθελε σκετο το ρυζι!αυτα τα ωραια!εγω της λεω οτι ο Αγ.Βασιλης βλεπει τα παιδακια που δεν τρωνε το φαγητο του και δεν θα τους φερει το δωρο τους...αλλα τιποτα..το πεισμα πεισμα..δεν δοκιμαζει καν...και γκρινιαζει γιατι θελει δωρο αλλα δεν τρωει με τιποτα...χθες που γυρισε απο την ενοργανη της εβρασα  2 αυγα της εκοψα ντοματα και φετα και ψωμι και τα εφαγε ολα!την ειχε κοψει η πεινα!ΥΠΟΜΟΝΗ!!!

Φιλιά σε όλες!

18 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Συνταγή για τις μπάρες 

100 gr βρωμη

100 gr σουσαμι

100 gr σταγόνες σοκολατας

300 gr διάφορους ξηρούς καρπούς και αποξηραμένα φρούτα ( ότι αρέσει στον καθένα)

100 gr ηλιόσπορους ψιχα

160 gr μελι

100 gr ζάχαρη καστανή ( η αναλογία μέλι ζάχαρη μπορεί να γίνει όπως θέλετε με περισσότερο πάντα το μέλι και σύνολο πάντα 260 gr)

λιγη κανελα

ψηνουμε στους 160 για 12 min. Περιμένουμε μετά το ψήσιμο 5 min και χαράζουμε τις μπάρες 

Ευχαριστούμε για την συνταγη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Αφροδίτη! Όπως ακριβώς το είπες... υπομονή! Θα στρώσει και η κορούλα σου με το φαγητό. Σάλτσες πάντως ούτε και ο δικός μου πολυτρώει! Προτιμά να την έχει ξεχωριστά την σαλτσούλα σε ένα μπολάκι και να βουτάει παρά πάνω στο φαγητό.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια τελικα δεν εφτιαξα κοτόπουλο σημερα ηθελε ο αντρας μου μπριζόλες με πουρε...

Παλμοιρα ευχαριστώ για τη συνταγη αλλη φορα θα τη δοκιμασω βεβαια ειναι λιγο.δύσκολος ο αντρας μου σε τετοια φαγητα χαχα εμενα μ αρεσουν οπως κ τα καυτερα

Αφροδίτη τι ωραια ειναι τα Χριστούγεννα χαίρονται κ τα παιδακια..υπομονη για την αφαγια περάσαμε κ εμείς το καλοκαιρι..μην πιέζεις καθόλου το κανουν επίτηδες οσο πιέζουμε

Αγγελική ναι θα ξαναπαμε εννοείται αλλα παλι πρωι μόλις ανοιγει γιατι γινεται χαμος 120 λεωφορεία ηρθαν το Σαββατοκύριακο  αν κ βραδυ θελω να παω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα!!!Τι κανει το μαγειροπαρεακι?

εγω σήμερα στην δουλειά θα είμαι πιο χαλαρα....γιατι λείπει ο Δ/ντής και ο υπέυθυνος σε μια ημερηδα στην Αθήνα!

το μενού σημερα εχει ψαροσουπα!!!με ψαρακι που εχει πιασει ο μπαμπας μας!το αγαπημενο φαγητο της κορης μου!!!χθες εφαγε το βράδυ και σημερα στο σχολειο!να το ευχαριστηθει αφου της αρεσει!!!:-D

Λιανα και εμενα ο αντρας μου ειναι του κλασικου και δεν του αρεσουν τα περιεργα πιο πολυ η δικια μας κουζινα και η ιταλικη!μεξικανικα,ιαπωνεζικα κλπ καθολου!πολυ κοσμο εχετε!!!θα ειναι πολυ ωραια!!!ναι τα παιδακια μου χαιρονται πολυ!

Αγγελικη κανω υπομονη!αλλα νευριαζω και στεναχωριεμαι!λεω να μαγειρευω τοσα φαγητα και να μην τρωει!δε πειραζει καλα μα ειναι και δε θα πεινασει!και στα κιλα της ειναι κανονικη!

Φιλακια!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Μακαρόνια με κιμά έχουμε για σήμερα. Για αύριο ξεπαγώνω μπιφτέκια κοτόπουλου που θα τα ψήσω στον φούρνο και για συνοδευτικό μάλλον πουρέ ή ρυζάκι.

Χτες πήγα και έβαψα και κούρεψα το μαλλί μου μια και σχόλασα νωρίς. Σήμερα πολύ φοβάμαι ότι θα δουλεύω ως πολύ αργά γιατί έχουμε κάτι τεχνικά προβλήματα στην δουλειά και αυτή η εβδομάδα μας πάει ... μην πω πως! Τα κορίτσια που έμειναν χτες πίσω σχόλασαν 11,30 το βράδυ!!!! Ελπίζω να μην έχω κι εγώ την ίδια τύχη σήμερα...

Λιάνα βράδυ θα είναι σίγουρα πιο εντυπωσιακά αλλά θα έχει πολύ κόσμο. Ο μικρός μου σίγουρα θα δυσανασχετούσε στην πολυκοσμία και δεν θα το ευχαριστιόταν.

Αφροδίτη αφού στα κιλά της είναι εντάξει μην σταναχωριέσαι. Θα βγείτε από αυτήν την φάση κάποια στιγμή.

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια! Σήμερα έφτιαξα σούπα μοσχάρι με λαχανικά. Τα πέρασα στο μουλτι και έγινε ένας ζωμός μούρλια. Το απόγευμα λέω να φτιάξω μελομακάρονα. Έχετε καμία εύκολη συνταγή γιατί πρώτη φορά θα το δοκιμασω


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , palmoira είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Σήμερα έφτιαξα σούπα μοσχάρι με λαχανικά. Τα πέρασα στο μουλτι και έγινε ένας ζωμός μούρλια. Το απόγευμα λέω να φτιάξω μελομακάρονα. Έχετε καμία εύκολη συνταγή γιατί πρώτη φορά θα το δοκιμασω

Καλησπερα!εγω φτιαχνω την συνταγη του Ακη Πετρετζικη!αν πατησεις στο ιντερνετ θα την βρεις!ειναι η τριτη χρονια που θα την κανω!αρεσουνε στον αντρα μου γιατι εχει και σιμιγδαλι και γινονται απο μεσα ζουμερα γιατι τραβανε το σιροπι και απο εξω τραγανα!βεβαια αυτα ειναι γουστα!αλλοι τα θελουνε πιο μπισκοτενια!βεβαια το μυστικο ειναι να μην κουρασεις την ζυμη γιατι θα σου βγαλει το λαδι και δεν θα γινουν τραγανα...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Καλησπερα!εγω φτιαχνω την συνταγη του Ακη Πετρετζικη!αν πατησεις στο ιντερνετ θα την βρεις!ειναι η τριτη χρονια που θα την κανω!αρεσουνε στον αντρα μου γιατι εχει και σιμιγδαλι και γινονται απο μεσα ζουμερα γιατι τραβανε το σιροπι και απο εξω τραγανα!βεβαια αυτα ειναι γουστα!αλλοι τα θελουνε πιο μπισκοτενια!βεβαια το μυστικο ειναι να μην κουρασεις την ζυμη γιατι θα σου βγαλει το λαδι και δεν θα γινουν τραγανα...

 

3 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Καλησπερα!εγω φτιαχνω την συνταγη του Ακη Πετρετζικη!αν πατησεις στο ιντερνετ θα την βρεις!ειναι η τριτη χρονια που θα την κανω!αρεσουνε στον αντρα μου γιατι εχει και σιμιγδαλι και γινονται απο μεσα ζουμερα γιατι τραβανε το σιροπι και απο εξω τραγανα!βεβαια αυτα ειναι γουστα!αλλοι τα θελουνε πιο μπισκοτενια!βεβαια το μυστικο ειναι να μην κουρασεις την ζυμη γιατι θα σου βγαλει το λαδι και δεν θα γινουν τραγανα...

Σ ευχαριστώ Αφροδίτη. Θα το ψάξω στο Ίντερνετ!


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...