Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Koula - mares


kale

Recommended Posts

τελεια ευχαριστω.........περισσο εσυ ?τωρα μου μενει η δυο 600 η ενα 900..ποτε μπορεις να βρεθουμε?

Ayto einai sto psigio tis kolitis mou, pou meni Kalithea.

Tha miliso egw mazi tis, ama einai na pas apo ekei na sou to dosei na mi to vgazoume apo to psigio. Egw meno Geraka.

Mporis etsi?


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάρα μου,

τι κάνεις, πως πάς? Δεν πιστεύω να κουράζεσαι, να ξεκουράζεσαι ε? καλα?

Και εγώ έτσι πιστεύω,

σιγά μην είμαι εγώ η τυχερή που θα βάλει 3 και θα κάτσουν και 3.

Νομίζω οτι με 3 θα έχω περισσότερες πιθανότητες.Τώρα πως ημερών θα είναι τι να πω δεν ξέρω.

Αν η Αγία Ειρήνη και ο Θεούλης θέλουν θα έρθει οτι ημέρας και να είναι θα έρθει.

Η 1η μου είναι Λαμπρινούλα και μακάρι και η τελευταία, ξέρω είναι άδικο για άλλες κοπέλες να λέω εγώ να μου είναι και η τελευταία και η αλήθεια είναι πως νιώθω άσ χημα που παρακαλάω να μου πετύχει με την 1η όταν τόσες κοπέλες έχετε ταλαιπωρηθεί τόσο πολύ.

Φιλάκια

Πότε δεν ξέρεις zettaki, εγώ όταν πήγαμε για την πρώτη φορά ήμουν άσχετη, ούτε που ρωτούσα τίποτα, έκανα ότι μου έλεγαν. Ούτε πόσες διαιρέσεις, ούτε ποιότητα, μπαίνει στο δωμάτιο μου δίνει μια φωτο με τρία και κάνει την εμβρυομεταφορα. Ε εντάξει κάτι ξέρουν αυτοί λέω. Πάω για τον υπέρηχο μετα τη θετικη χοριακή και μου λεει ο γιατρος τρεις σακοι. Και να σου πω την αλήθεια έπαθα σοκ. Είχα ακούσει και για τις υψηλού κινδύνου και κατευθείαν το μυαλό μου πήγε στη μείωση. Τελοσπάντων απλά στο είπα γιατί ποτέ δεν ξέρεις πως θα ανταποκριθεί ο οργανισμός...

Καλή επιτυχία...


cOiVp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου τι κανετε???μολις ηρθα απο τον γιατρο μου ολα καλα ευτυχως....ρε κοριτσια εχει καμια puregon? γιατι δεν μου χορηγουν αλλες... .

pink hat μπραβο κοριτσι μου σου ευχομαι ολα τελεια απ εδω κ περα....

φιλααααααααααααακια σε ολες

Alex έχεις πμ.


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Alex έχεις πμ.

σου εστειλα αλλα δε ξερω εαν το ελαβες...οχι γλυκο μου κοριτσακι δεν μου χορηγουν αλλες...με τετοια τυχη που εχω εγω τα εχω παρει ολα τα φρμακα κ τιποτα δεν εχω κανει ακομα....:evil::evil::evil:


RwXQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χριστινάκι (κύπρος) ποτε ειπες εχεις ΠΗΤ? Μου φαινεται θα ρθω Κυπρο να κανω την 4η..πιο σοβαρους τους βλέπω εκει...:rolleyes:

Χριστινάκι (αθήνα) τι κανεις κοπέλα μου???

Λαμπρινή μου χαιρομαι που εχεις καλή διάθεση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kelly μου τι γινεται? Ποτε θα ξέρετε σίγουρα?Μου φαινεται θα κανει την ανατροπη το μικρούλι μας!

Rodo μου εσυ αυριο ειπες θα ξέρεις ε? Σου ευχομαι να περασεις το καλύτερο σκ Καθαρης Δευτέρας του κοσμου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Louloulika εσυ ειπες περιμένεις να κάνεις αυχενική ε?

Δεν έχω ιδέα leuta μου! σε δέκα μέρες θα πάω στο γιατρό να δω τι απέγινε η αποκόλληση. τώρα είμαι στην 8η εβδομάδα. Δεν ξέρω καν πότεγίνεται η αυχενική συνήθως!:oops::shock::|

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ζεττακι Aν θες και τη δική μου γνώμη, νομίζω 2 είναι το καλύτερο. Έτσι θα έχεις και κάποια στην κατάψυξη (κτύπα ξύλο αν δεν πετύχει) και εξάλλου όντως ειναι επικίνδυνη η 3διμη κύηση και υπάρχει η πιθανότητα μετά να σου ζητήσουν να κάνεις επιλεκτική μείωση κάτι που εγώ σίγουρα δεν θα ήθελα... Δεν θα ήθελα να μπω σε έτσι δίλημμα. Εγώ για να καταλάβεις θα έβαζα ένα τώρα αλλά τα είχαν φυλάξει μαζί οπόταν δεν είχα άλλη επιλογή. Αυτό να το δεις για αυτά που θα σου μείνουν, αν θα φυλακτούν μόνα τους ή 2-2 ή αλλιώς.

Στην Κύπρο σχεδόν όλοι οι γιατροί αποφεύγουν τα 3, και δεν ξέρω τι λέει η νομοθεσία αλλά κάπου νομιζω διάβασα ότι για πάνω από 40 ετών επιτρέπεται να βάζεις 3. Πιο μικρής ηλικίας είναι μέχρι 2.

χχχχχ

Στο εξωτερικό τα φτάνουν βλαστοκύστες και η τάση είναι να βάζουν ΜΙΑ, ναι ΜΙΑ. Οι πολύδυμες κυησεις θεωρουνται υψηλου κινδυνου (άρα και με μεγαλύτερο οικονομικό κόστος) και τις αποφεύγουν. Ταυτόχρονα όμως, νομίζω ότι έχουν φτάσει σε πολύ καλά επίπεδα επιτυχίας για να μπορούν να πείσουν τις υποψήφιες μαμάδες ότι δεν χρειάζεται να βάλουν δύο ή τρία.

Και ο δικός μου γιατρός ο Μαντουδης κάτω από 35 ετων δεν βάζει πάνω από 2.

Link to comment
Share on other sites

Α! κατάλαβα ΠΗΤ= προγραμματισμένη ημ/νια τοκετού??? Οι 40 βδομάδες είναι 25/7 αλλά μέχρι τις 38 μου είπε αν δεν γεννήσω ια με γεννήσει! Οπόταν έχω περάσει το μέσο πλέον της εγκυμοσύνης!!!

π.η.τ.

πιθανή ημ/νια τοκετού


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θα Επιμείνω

Θα επιμείνω μέχρι να πετύχω.

Τα βραβεία της ζωής βρίσκονται στο τέλος κάθε ταξιδιού, όχι κοντά στο ξεκίνημα, και δε μου είναι δεδομένο να ξέρω πόσα βήματα χρειάζονται για να πετύχω το σκοπό μου.

Ίσως συναντήσω την αποτυχία ακόμα και στο χιλιοστό βήμα, κι όμως η επιτυχία κρύβεται πίσω από την επόμενη στροφή του δρόμου.

Ποτέ δε θα γνωρίζω πόσο κοντά είναι, παρά μόνο όταν γυρίσω στη στροφή.

Για το ΛΙΝΑΚΙ που μας δείχνει τι θα πει σκοπός, θέληση και δύναμη.


cOiVp2.png
Link to comment
Share on other sites

Θα Επιμείνω

Θα επιμείνω μέχρι να πετύχω.

Τα βραβεία της ζωής βρίσκονται στο τέλος κάθε ταξιδιού, όχι κοντά στο ξεκίνημα, και δε μου είναι δεδομένο να ξέρω πόσα βήματα χρειάζονται για να πετύχω το σκοπό μου.

Ίσως συναντήσω την αποτυχία ακόμα και στο χιλιοστό βήμα, κι όμως η επιτυχία κρύβεται πίσω από την επόμενη στροφή του δρόμου.

Ποτέ δε θα γνωρίζω πόσο κοντά είναι, παρά μόνο όταν γυρίσω στη στροφή.

Για το ΛΙΝΑΚΙ που μας δείχνει τι θα πει σκοπός, θέληση και δύναμη.

Bravo Rika mou! That's the spirit! Mou arese poli I aligoria me ti strofi tou dromou! Etsi einai opos ta les. Koritsi eixes valei 3 Kai epiasan Kai ta 3? Sorry alla prepei na mou diefige to post pou aneferes tin empeiria sou...

Louloulika mou ti nea esi? Einai kalitera ta pragmata? Stamatise to aima? Thn auxeniki tin kaneis 12h vdomada.

Euxaristo riniw! Kai kalosorises! Se ti fasi eisai esi?

Alex mou, pote me to kalo ksekinas prospatheia?

Evmorfia, ego zitisa Kai mou evalan kathetira. Meta apo 30' sikothika.

Christine29 mou, ego me 2 den katalavaina tpt! Den exouv simasia auta, kala nanai to moro Kai tpt allo!

Zetta mou prepei na einai gemati I ourodoxos Gia na euthigrammistei o traxilos me ti mitra. 2 potiria nero 2 ores prin! Kai an einai zita Kai kathetira, tha sai pio aneti na min trexeis touleta amesos meta.

Ta alla koritsaki a pou einai? :confused:


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Bravo Rika mou! That's the spirit! Mou arese poli I aligoria me ti strofi tou dromou! Etsi einai opos ta les. Koritsi eixes valei 3 Kai epiasan Kai ta 3? Sorry alla prepei na mou diefige to post pou aneferes tin empeiria sou...

Ta alla koritsaki a pou einai? :confused:

Και όμως έπιασαν και τα τρία...Και τώρα λέω τι γίνεται? Ρίσκο και αντε να μειώνεις. Ευτυχώς λειτουργησε η φύση και όταν πήγαμε να ακούσουμε καρδούλες χτυπούσαν μόνο οι δύο. Ενταξει λέω βγήκα από το δίλημμα. Ελα όμως που στον επόμενο υπέρηχο παλινδρομεί και το δεύτερο...Εκει έπαθα το ανάποδο σοκ. Λες να πήραν φόρα και από εκεί που ήταν τρία να μη μείνει κανένα? Αλλα ευτυχώς το ζουζουνι κράτησε. Τα ήθελε όλα δικά του..

Και εγώ αυτό θα ρωτούσα, που είναι όλες????????


cOiVp2.png
Link to comment
Share on other sites

Bravo Rika mou! That's the spirit! Mou arese poli I aligoria me ti strofi tou dromou! Etsi einai opos ta les. Koritsi eixes valei 3 Kai epiasan Kai ta 3? Sorry alla prepei na mou diefige to post pou aneferes tin empeiria sou...

Louloulika mou ti nea esi? Einai kalitera ta pragmata? Stamatise to aima? Thn auxeniki tin kaneis 12h vdomada.

Euxaristo riniw! Kai kalosorises! Se ti fasi eisai esi?

Alex mou, pote me to kalo ksekinas prospatheia?

Evmorfia, ego zitisa Kai mou evalan kathetira. Meta apo 30' sikothika.

Christine29 mou, ego me 2 den katalavaina tpt! Den exouv simasia auta, kala nanai to moro Kai tpt allo!

Zetta mou prepei na einai gemati I ourodoxos Gia na euthigrammistei o traxilos me ti mitra. 2 potiria nero 2 ores prin! Kai an einai zita Kai kathetira, tha sai pio aneti na min trexeis touleta amesos meta.

Ta alla koritsaki a pou einai? :confused:

Χριστίνακι είμαι σπίτι αυτή την εβδομάδα. το αίμα σταμάτησε ήδη από την Δευτέρα ξημερώματα, κράτησε μιση μέρα και τέλος. περίεργο πράγμα. ο γιατρός ειπε ότι θα φεύγει καφέ από την αποκόλληση αλλά εγώ πεντακάθαρη. τεσπα κακό δεν είναι. τουλάχιστον έχω τα συμπτώματά μου, το συνεχές αίσθημα πείνας και την υπνηλία και αισθάνομαι ότι το χμ.... το εμ.. αυτό το πραγματάκι μεγαλώνει όπως πρέπει..

Α, Zetta ηθελα να πω τη δική μου εμπειρία για την ουροδόχο κύστη γιατί ήταν η πιο δύσκολη εμπειρία απόλες!!!! ραντεβού για εμβρυομεταφορά μια η ώρα, πίνω νερό από τις 12. μας λένε θα αργήσει δεν θα μπορείς να κρατηθείς ως τότε, πήγαινε τουαλέτα, οπότε πάω τουαλέτα. ξαναπίνω νερό, μας λένε θα αργήσει, παω τουαλέτα. Ξαναπίνω νερό, μας λένε θα αργήσει, πάω τουαλέτα. με παίρνουν μεσα να ετοιμαστώ μου λένε θα αργήσει, πάω τουαλέτα. ξαναπίνω νερό. το έκανα αυτό γύρω στις 8 φορές. η κύστη τελικά ήταν υπερβολικά γεμάτη κατά την εμβρυομεταφορά. αμέσως μετά πήγα τουαλέτα, ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑ. έμεινα μισή ώρα στον ειδικό χωρο και έφυγα. Δε λεω ότι η δική μου κύστη είναι ίδια με τη δικιά σας, αλλά τελικά ήταν πολύ άγχος για το τίποτα. Ένα τεταρτο πριν ένα ποτήρι νερό είναι αρκετό.

Με το που εξαφανίστηκε το Ανιτάκι εξαφανισμένες και οι άλλες! :-P

Link to comment
Share on other sites

Και όμως έπιασαν και τα τρία...Και τώρα λέω τι γίνεται? Ρίσκο και αντε να μειώνεις. Ευτυχώς λειτουργησε η φύση και όταν πήγαμε να ακούσουμε καρδούλες χτυπούσαν μόνο οι δύο. Ενταξει λέω βγήκα από το δίλημμα. Ελα όμως που στον επόμενο υπέρηχο παλινδρομεί και το δεύτερο...Εκει έπαθα το ανάποδο σοκ. Λες να πήραν φόρα και από εκεί που ήταν τρία να μη μείνει κανένα? Αλλα ευτυχώς το ζουζουνι κράτησε. Τα ήθελε όλα δικά του..

Και εγώ αυτό θα ρωτούσα, που είναι όλες????????

Μεγάλη τύχη. Νομίζω από τα πιο δύσκολα πράγματα που μπορεί να σου τύχουν σε μια εγκυμοσύνη είναι να πρέπει να πάρεις απόφαση μείωσης...

Μια κοπέλα στο φόρουμ νομίζω Christy τη λένε είναι πάνω από 40 νομίζω, έμεινε έγκυος σε τετράδυμα. Το ένα ήταν άδειος σάκος και το δεύτερο παλλινδρόμησε. και γέννησε πρόσφατα τα δίδυμά της...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είναι μάλλον ημέρα χαλάρωσεις για όλες...

Το Ανιτάκι μάλλον θα γύρισε αργά και δεν θα πρόλαβε να μπει.

Mimitrou, ελπίζω αυτή η απουσία σου η σημερινή να μην έχει να κάνει με δυσάρεστα, όταν μπορέσεις γράψε...


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...