Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Koula - mares


kale

Recommended Posts

καλημέρα αγάπες μου,

τι κάνετε σήμερα ?

Με πήραν απο το κέντρο.

Απο τα 12 είχαμε 11 ώριμα και γονιμοποιήθηκαν τα 7.

Καλό ή κακό δεν ξέρω. Θα με ξαναπάρουν είπαν αύριο

για να με ενημερώσουν και για την ποιότητα και για να ορίσουμε την μέρα.

Σας αγαπώ όλες και σας φιλώ.

zettaki μου, είναι πολύ καλό!!!

Αν θες να ακούσεις την εμπειρία μου, στο δικό μου το κέντρο, αν μέχρι την 3η μέρα υπάρχουν αρκετά ακόμη γονιμοποιημένα ωάρια, τα αφήνουν μέχρι την 5η-6η να γίνουν βλαστοκύστες. Εγώ ήμουν πολύ οριακή είχα 4 αλλά επειδή και τα 4 έφτασαν και ήταν τέλεια (8 και 9 διαιρέσεων στην τρίτη μέρα) τα αφήσαμε όλα μέχρι να γίνουν βλαστοκύστες. Αν είχα πιο λίγα μάλλον θα μου έβαζαν 3ης μέρας... Κάθε κέντρο βέβαια λειτουργεί διαφορετικά, να μιλήσεις με τον γιατρό σου και να αποφασίσετε μαζί αν θα βάλετε βλαστοκυστες ή 3ης μέρας. χχχ

χαιρετώ και την dada μου και το leutaki! how are u girls??? xxxx


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αρκετο αγχος και ειδικα γιατι εχω πονους περιοδου και με ξενερωνουν.

Παιρνω buscopan απο χθες.

Ευχαριστω που ρωτας!

Ο εκτορακος?

Χριστινάκι μου,

καλημέρα.

Προσπάθησε όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι και να προσέχεις βρε αγάπη μου.

Δεν πιστεύω να μην είσαι ξάπλα!!

Χαλαααραααα λίγο εντάξει?


url]
Link to comment
Share on other sites

Dada75

καλημέρα κοπέλα μου,

πραγματικά δεν ξέρω, μου είπαν απο το κέντρο

οτι θα με ξαναπάρουν αύριο να μου πούνε.

Δεν ξέρω τι είναι καλύτερο.

Εσύ λες να ζητήσω να προχωρήσω με βλαστοκύστες?

Εσυ πως είσαι αγάπη μου?

leuta,

καλημέρα κορίτσι μου,

τι κάνεις? τρέχεις απο οτι διάβασα.

Καλό κουράγιο.

Μακάρι να είναι καλά έστω και τα 6. Βασικώς απο την αρχή μου είχαν πει

οτι θα εμφυτευσουν 2. Λίγα όμως δεν είναι?

Εγώ τους είπα για 3 και μου είπαν οτι δεν ριψοκινδενεύουν για πολύδυμη.

Εσυ τι γνώμη έχεις?

Φιλάκια

Αν ειναι καλής ποιότητας και τα 2 καλα ειναι.....Πολλα κέντρα εχουν αυτη τη λογική...Αλλα οπως λενε τα κορίτσια δεν σκεφτεστε να τα αφήσετε για βλαστοκύστες???


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

Και γω κορίτσια, τρεχω σήμερα....πολλη δουλεια και επανήλθα κανονικα!

Λινάκι μου σε καταλαβαίνω...και γω καθε φορα φαβάμαι να ξεκινησω γιατι δεν ειμαι ετοιμη για αλλο ενα αρνητικό αποτέλεσμα..

Ομως πρεπει να το παλέψουμε δε γίνεται αλλιως! ;)

Ο Πάντος γιατι σου είπε οχι ΝΚ?

Δε τα πιστεύουν οι εξωσωματικοι?

Ο Π@ντος και ο απλος γυναικολογος μου ειπαν και οι δυο οχι οτι δεν χρειαζεται να κανω αυτη την εξεταση, οτι πρεπει να αποβαλω το αγχος, γιατι ευθυνεται, αλλα δεν το πιστευω οτι και οι δυο παλινδρομες ετυχαν με το αγχος που ειχα δεν εχω ακουσει τετοια περιπτωση παντα κατι φταιει τιποτα δεν γινετε μονο απο το αγχος. ο ενας απο τους δυο μου ειπαι οτι αυτη η εξεταση δεν ειναι τοσο σημαντικη, εγω θα την κανω την εξεταση για τα ΝΚ κυταρα να ειμαι καλυμενη σε περιπτωση που δεν βγει καλο το αποτελεσμα, τοτε τη θα εχουν να μου πουν.. που το απευχομαι!

μεσα απο τοσα ''χαστουκια που εχουμε φαει'' οτι οσα και να εχουμε παραση ή συνεχιζουμε να περναμε καποια στιγμη η κοπη μας θα ανταμοιφθουν αυτο θελω να πιστευω για να μπορεσω να συνεχιζω να ονειρευομαι οτι καποια στιγμη και΄γω θα νιωσω τη μητροτητα!!! και το ευχομαι σε ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!


image.php?u=35426&dateline=1369653980
Link to comment
Share on other sites

zettaki μου, είναι πολύ καλό!!!

Αν θες να ακούσεις την εμπειρία μου, στο δικό μου το κέντρο, αν μέχρι την 3η μέρα υπάρχουν αρκετά ακόμη γονιμοποιημένα ωάρια, τα αφήνουν μέχρι την 5η-6η να γίνουν βλαστοκύστες. Εγώ ήμουν πολύ οριακή είχα 4 αλλά επειδή και τα 4 έφτασαν και ήταν τέλεια (8 και 9 διαιρέσεων στην τρίτη μέρα) τα αφήσαμε όλα μέχρι να γίνουν βλαστοκύστες. Αν είχα πιο λίγα μάλλον θα μου έβαζαν 3ης μέρας... Κάθε κέντρο βέβαια λειτουργεί διαφορετικά, να μιλήσεις με τον γιατρό σου και να αποφασίσετε μαζί αν θα βάλετε βλαστοκυστες ή 3ης μέρας. χχχ

χαιρετώ και την dada μου και το leutaki! how are u girls??? xxxx

ευχαριστώ Χριστινάκι μου,

φοβάμαι οτι λόγω Καθαράς Δευτέρας δεν θα θέλουν να μου βάλουν βλαστοκύστες, αλλά τι να πω, αυτό υποπτεύομαι εγώ.

Οτι αποφασίσει ο Θεός, ελπίζω να μου βγει σε καλό.

Εσυ πως πας κοριτσάρα μου?

Τα μπεμπεδάκια μας? πραγματικά εύχομαι να μοιάζει ένα εσένα και ένα στον άντρα σου.

Φιλάκια.


url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ζεττακι Aν θες και τη δική μου γνώμη, νομίζω 2 είναι το καλύτερο. Έτσι θα έχεις και κάποια στην κατάψυξη (κτύπα ξύλο αν δεν πετύχει) και εξάλλου όντως ειναι επικίνδυνη η 3διμη κύηση και υπάρχει η πιθανότητα μετά να σου ζητήσουν να κάνεις επιλεκτική μείωση κάτι που εγώ σίγουρα δεν θα ήθελα... Δεν θα ήθελα να μπω σε έτσι δίλημμα. Εγώ για να καταλάβεις θα έβαζα ένα τώρα αλλά τα είχαν φυλάξει μαζί οπόταν δεν είχα άλλη επιλογή. Αυτό να το δεις για αυτά που θα σου μείνουν, αν θα φυλακτούν μόνα τους ή 2-2 ή αλλιώς.

Στην Κύπρο σχεδόν όλοι οι γιατροί αποφεύγουν τα 3, και δεν ξέρω τι λέει η νομοθεσία αλλά κάπου νομιζω διάβασα ότι για πάνω από 40 ετών επιτρέπεται να βάζεις 3. Πιο μικρής ηλικίας είναι μέχρι 2.

χχχχχ


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Dada75

καλημέρα κοπέλα μου,

πραγματικά δεν ξέρω, μου είπαν απο το κέντρο

οτι θα με ξαναπάρουν αύριο να μου πούνε.

Δεν ξέρω τι είναι καλύτερο.

Εσύ λες να ζητήσω να προχωρήσω με βλαστοκύστες?

Εσυ πως είσαι αγάπη μου?

leuta,

καλημέρα κορίτσι μου,

τι κάνεις? τρέχεις απο οτι διάβασα.

Καλό κουράγιο.

Μακάρι να είναι καλά έστω και τα 6. Βασικώς απο την αρχή μου είχαν πει

οτι θα εμφυτευσουν 2. Λίγα όμως δεν είναι?

Εγώ τους είπα για 3 και μου είπαν οτι δεν ριψοκινδενεύουν για πολύδυμη.

Εσυ τι γνώμη έχεις?

Φιλάκια

Exartate ti sa sou poune ayrio pali. Egw etsi kai alios tha proxorousa.

Einai ligo megalitero to pososto epitixias me vlastokistes, ligo ala megalitero.

Egw eimai kala, poli kala tha elega. Trexo me to gamo mas tora. To kako pou mou exei simvi to ksexasa kai proxorame. Se 4-5 mines tha kano ksana kai makari na einai 3 kai tixeri !!!!


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ Χριστινάκι μου,

φοβάμαι οτι λόγω Καθαράς Δευτέρας δεν θα θέλουν να μου βάλουν βλαστοκύστες, αλλά τι να πω, αυτό υποπτεύομαι εγώ.

Οτι αποφασίσει ο Θεός, ελπίζω να μου βγει σε καλό.

Εσυ πως πας κοριτσάρα μου?

Τα μπεμπεδάκια μας? πραγματικά εύχομαι να μοιάζει ένα εσένα και ένα στον άντρα σου.

Φιλάκια.

γράφαμε μαζί!!!

Ελπίζω να μη σκέφτονται έτσι πραγματικά... Μίλα με τον γιατρό σου ειναι κρίμα αν΄προχωρούν όλα κανονικά να μην τα αφήσουν να γίνουν βλαστοκύστες για μια αργία... Τι να πω! Μακάρι ότι γίνει να ναι για καλό!


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χριστινάκι (κύπρος) ποτε ειπες εχεις ΠΗΤ? Μου φαινεται θα ρθω Κυπρο να κανω την 4η..πιο σοβαρους τους βλέπω εκει...:rolleyes:

Χριστινάκι (αθήνα) τι κανεις κοπέλα μου???

Λαμπρινή μου χαιρομαι που εχεις καλή διάθεση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kelly μου τι γινεται? Ποτε θα ξέρετε σίγουρα?Μου φαινεται θα κανει την ανατροπη το μικρούλι μας!

Rodo μου εσυ αυριο ειπες θα ξέρεις ε? Σου ευχομαι να περασεις το καλύτερο σκ Καθαρης Δευτέρας του κοσμου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Louloulika εσυ ειπες περιμένεις να κάνεις αυχενική ε?


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ζεττακι Aν θες και τη δική μου γνώμη, νομίζω 2 είναι το καλύτερο. Έτσι θα έχεις και κάποια στην κατάψυξη (κτύπα ξύλο αν δεν πετύχει) και εξάλλου όντως ειναι επικίνδυνη η 3διμη κύηση και υπάρχει η πιθανότητα μετά να σου ζητήσουν να κάνεις επιλεκτική μείωση κάτι που εγώ σίγουρα δεν θα ήθελα... Δεν θα ήθελα να μπω σε έτσι δίλημμα. Εγώ για να καταλάβεις θα έβαζα ένα τώρα αλλά τα είχαν φυλάξει μαζί οπόταν δεν είχα άλλη επιλογή. Αυτό να το δεις για αυτά που θα σου μείνουν, αν θα φυλακτούν μόνα τους ή 2-2 ή αλλιώς.

Στην Κύπρο σχεδόν όλοι οι γιατροί αποφεύγουν τα 3, και δεν ξέρω τι λέει η νομοθεσία αλλά κάπου νομιζω διάβασα ότι για πάνω από 40 ετών επιτρέπεται να βάζεις 3. Πιο μικρής ηλικίας είναι μέχρι 2.

χχχχχ

Edw einai mexri 40 ta 3 kai pano apo 40 ta 4 !!!


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

zettaki μου, είναι πολύ καλό!!!

Αν θες να ακούσεις την εμπειρία μου, στο δικό μου το κέντρο, αν μέχρι την 3η μέρα υπάρχουν αρκετά ακόμη γονιμοποιημένα ωάρια, τα αφήνουν μέχρι την 5η-6η να γίνουν βλαστοκύστες. Εγώ ήμουν πολύ οριακή είχα 4 αλλά επειδή και τα 4 έφτασαν και ήταν τέλεια (8 και 9 διαιρέσεων στην τρίτη μέρα) τα αφήσαμε όλα μέχρι να γίνουν βλαστοκύστες. Αν είχα πιο λίγα μάλλον θα μου έβαζαν 3ης μέρας... Κάθε κέντρο βέβαια λειτουργεί διαφορετικά, να μιλήσεις με τον γιατρό σου και να αποφασίσετε μαζί αν θα βάλετε βλαστοκυστες ή 3ης μέρας. χχχ

χαιρετώ και την dada μου και το leutaki! how are u girls??? xxxx

Kalhmera omorfh !!!!!

Kala eimai, exo poli kali diathesi !!!!

Ola kala tha pane !!!!

Kisssssss !!!!


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

Exartate ti sa sou poune ayrio pali. Egw etsi kai alios tha proxorousa.

Einai ligo megalitero to pososto epitixias me vlastokistes, ligo ala megalitero.

Egw eimai kala, poli kala tha elega. Trexo me to gamo mas tora. To kako pou mou exei simvi to ksexasa kai proxorame. Se 4-5 mines tha kano ksana kai makari na einai 3 kai tixeri !!!!

Ευχαριστώ κορίτσι.

Πολύ χαίρομαι που συνεχίζεις αισιόδοξη και πραγματικά το εύχομαι

να είναι η 3η και τυχερή. Εξάλλου γιατι να μην είναι?

Η ώρα η καλή, θα είσαι μια κούκλα, θα καταπλήξεις τα πλήθη κοπελάρα μου!!!!!


url]
Link to comment
Share on other sites

Αρκετο αγχος και ειδικα γιατι εχω πονους περιοδου και με ξενερωνουν.

Παιρνω buscopan απο χθες.

Ευχαριστω που ρωτας!

Ο εκτορακος?

Μια χαρούλα είναι το μανάρι μου, άρχισε σιγά σιγά και πατάει το ποδαράκι, φοβάται λίγο το μικρούλι μου.

Καταλαβαίνω το άγχος σου βρε μπουμπού είναι λίγο δύσκολη αυτή η αναμονή μέχρι να ακούσετε την καρδούλα, θα προσευχόμαστε όλα να πάνε καλά.


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ Χριστινάκι μου,

φοβάμαι οτι λόγω Καθαράς Δευτέρας δεν θα θέλουν να μου βάλουν βλαστοκύστες, αλλά τι να πω, αυτό υποπτεύομαι εγώ.

Οτι αποφασίσει ο Θεός, ελπίζω να μου βγει σε καλό.

Εσυ πως πας κοριτσάρα μου?

Τα μπεμπεδάκια μας? πραγματικά εύχομαι να μοιάζει ένα εσένα και ένα στον άντρα σου.

Φιλάκια.

Ζετάκι έχω την εντύπωση ότι όλα τα κέντρα δουλεύουν και τις αργίες όταν έχουν εμβρυομεταφορά ή ωοληψία.Κάνω λάθος?Σε ποιό κέντρο είσαι αν επιτρέπεται?


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...