Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Koula - mares


kale

Recommended Posts

Κορίτσια εγω νόμιζα ότι δε γίνεται με 2ης ημέρας έμβρυα εμβρυομεταφορά αλλά από 3ης ημέρας έμβρυα και μετα....

Στο Αννιτάκι το διάβασα και έμαθα ότι γίνεται και με 2ης ημέρας...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσάκια μου, λοιπόν το αμπελάκι κατοχυρώθηκε, ποικιλία Μαλαγουζιά, τέλειο κρασάκι και αφού τελείωσα για σήμερα από τα αγροτικά μου και πήγα και μια επίσκεψη σε μια φιλενάδα η οποία είναι στην 4η ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά, να της κάνω και λίγο παρεϊτσα, μπήκα να δω τι μου κάνετε.

ΑΑΑ!!!Οι εξετάσεις του θυροειδή σκ...τα, τα αντισώματα και πάλι στο Θεό....τα νεύρα μου:evil::evil::evil::evil::evil:....Αυριο ενδοκρινολόγο...Και βλέπουμε...

Τι εξέταση ήταν αυτη; Για ποια αντισώματα λες;

Βέβαια ΕΜΕΊΣ ΘΑ ΤΑ ΠΟΎΜΕ ΚΑΙ ΑΎΡΙΟ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ (!!!!), αλλα πες μου και τώρα αν θες.


X8R8p2.png

uHpXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι εξέταση ήταν αυτη; Για ποια αντισώματα λες;

Βέβαια ΕΜΕΊΣ ΘΑ ΤΑ ΠΟΎΜΕ ΚΑΙ ΑΎΡΙΟ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ (!!!!), αλλα πες μου και τώρα αν θες.

Τα αντισώματα του θυροειδη λέγονται anti-tpo & anti-tg,εγώ τα έμαθα πριν 2 χρόνια που έκανα εξετάσεις για θυροειδη και ήταν πολύ ψηλά και έχω hashimoto(αυτοάνοση θυροειδιτιδα), που σημαίνει με απλά λόγια ότι ο θυροειδής επιτηθεται μόνος του στο θυροειδη μου(πιασ' τ' αυγό και κούρευτω). Είναι και αυτό ένα από τα πολλά αυτοάνοσα νοσήματα...


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites

καταρχας σε ευχαριστώ για την απάντηση. την εμβρυομεταφορά την έκανα 2 ημέρες μετά την ωοληψια(24/ ωολ και 26/1 εμβρυομ). για να μην ειναι επιτυχημενη παρολο που ειπε η εμβρυολογος ητανε πολυ καλά καταλαβα η ποιοτητα δεν ηταν και πολυ καλή. χαρτι δεν μου εδωσαν. μονο την φωτογραφια του υπερηχου και τα 3 εμβρυα διασπασμενα σε κυταρρα αν αυτο εννοεις. απλα προετοιμαζομαι για την 2η αρχες Απριλιου. Ισως να ανγχωνομαι τζαμπα. Θα δειξει η πορεια.... και παλι tnks:p

nastazia1978, καλησπέρα!

Εφόσον έκανες ωοληψια 24/01 και εμβρυομεταφορα 26/01, ήταν τριων ημερών τα εμβρυα.

24/01 μετραει ως "day one"

25/01 λεγεται "2ης μέρας"

26/01 λεγεται "3ης μέρας"

Εμένα που επίσης μου έβαλαν 3ης ημέρας, μου είχαν πει οτι είχα ενα 8 διαιρεσεων / καλο, ενα 6 διαιρεσεων / μέτριο και ενα 5 διαιρεσεων κακο.

Βέβαια παίζουν κι αλλα ρόλο, όπως έγραψαν κι οι άλλες.


X8R8p2.png

uHpXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια εγω νόμιζα ότι δε γίνεται με 2ης ημέρας έμβρυα εμβρυομεταφορά αλλά από 3ης ημέρας έμβρυα και μετα....

Στο Αννιτάκι το διάβασα και έμαθα ότι γίνεται και με 2ης ημέρας...

Κανονικα, από ότι μου είπε ο Τσίλι, δεν πρέπει να γίνεται εμβρυομεταφορά με έμβρυα 2 ημερών, εκτος και αν η 3η μέρα μετά την ωολήψία είναι Κυριακή που πολλά κέντρα δεν δουλεύουν και έτσι αναγκαστικά γίνεται Σαββάτο με έμβρυα 2 ημερών.


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τα αντισώματα του θυροειδη λέγονται anti-tpo & anti-tg,εγώ τα έμαθα πριν 2 χρόνια που έκανα εξετάσεις για θυροειδη και ήταν πολύ ψηλά και έχω hashimoto(αυτοάνοση θυροειδιτιδα), που σημαίνει με απλά λόγια ότι ο θυροειδής επιτηθεται μόνος του στο θυροειδη μου(πιασ' τ' αυγό και κούρευτω). Είναι και αυτό ένα από τα πολλά αυτοάνοσα νοσήματα...

Έλα Παναγία μου..

Και τι θέλει τώρα αυτο;

Τι πρέπει να γίνει; Χαπακι θέλει;

Εγω όπως είχα πει είχα ενα τσουξιμο και πήγα σήμερα για γενική ούρων..

Τους είχα πει βέβαια, αν δουν κατι κακο, να βάλουν επιτόπου το δείγμα για καλλιέργεια για να μην χανω χρόνο.

Πήρα λοιπόν να μάθω τα νεα και... Δυστυχώς τα τσισακια μου έχουν παει για καλλιέργεια..

Πάλι ουρολοιμωξη λοιπόν!

ΕΛΕΟΣ!

Αύριο θα βγει και το αντιβιογραμμα.


X8R8p2.png

uHpXp2.png

Link to comment
Share on other sites

nastazia1978, καλησπέρα!

Εφόσον έκανες ωοληψια 24/01 και εμβρυομεταφορα 26/01, ήταν τριων ημερών τα εμβρυα.

24/01 μετραει ως "day one"

25/01 λεγεται "2ης μέρας"

26/01 λεγεται "3ης μέρας"

Εμένα που επίσης μου έβαλαν 3ης ημέρας, μου είχαν πει οτι είχα ενα 8 διαιρεσεων / καλο, ενα 6 διαιρεσεων / μέτριο και ενα 5 διαιρεσεων κακο.

Βέβαια παίζουν κι αλλα ρόλο, όπως έγραψαν κι οι άλλες.

mimitra η μέρα ωοληψίας δε τη μετράνε....γιατι τα ενώνουν και μετα από πολλές ώρες φαίνεται αν γονιμοποιήθηκαν...μπορεί να περάσει και η μέρα.

Εγώ εκανα ωοληψία 22/02

23/02 που ηταν 1ης ημέρας πήραν και μου είπαν πως πάνε

24/02 ήταν 2ης ημέρας πάλι με πήραν

και 25/02 που ηταν 3ων ημερων και 8 κυττάρων μου τα έβαλαν....


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

Έλα Παναγία μου..

Και τι θέλει τώρα αυτο;

Τι πρέπει να γίνει; Χαπακι θέλει;

Εγω όπως είχα πει είχα ενα τσουξιμο και πήγα σήμερα για γενική ούρων..

Τους είχα πει βέβαια, αν δουν κατι κακο, να βάλουν επιτόπου το δείγμα για καλλιέργεια για να μην χανω χρόνο.

Πήρα λοιπόν να μάθω τα νεα και... Δυστυχώς τα τσισακια μου έχουν παει για καλλιέργεια..

Πάλι ουρολοιμωξη λοιπόν!

ΕΛΕΟΣ!

Αύριο θα βγει και το αντιβιογραμμα.

Αυξηση μάλλον της δόσης του χαπιού, μην στεναχωριέσαι πάντως για την ουρολοίμωξη εδώ έχουμε περάσει άλλα και άλλα...


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα, από ότι μου είπε ο Τσίλι, δεν πρέπει να γίνεται εμβρυομεταφορά με έμβρυα 2 ημερών, εκτος και αν η 3η μέρα μετά την ωολήψία είναι Κυριακή που πολλά κέντρα δεν δουλεύουν και έτσι αναγκαστικά γίνεται Σαββάτο με έμβρυα 2 ημερών.

και γω ήξερα ότι γίνεται 3ης ημέρας ή 5ης ημέρας...ούτε 4ης νομίζω κάνουν...

Κάτι παραπανω θα ξέρουν όμως οι γιατροί....αν ειναι καλα θα τα βάζουν και 2ης...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Koρίτσια να σας ρωτήσω κάτι???

ποσων κυτταρων έμβρυα ειναι τα καλυτερα????

τα μέτρια???

εγω στην 1η μου ειχα 6, 4 και 3 και μου ειπανε πολυ καλά.

Τα ΑΡΙΣΤΑ ποια ειναι???????????????????

Για 3η μερα "άριστο" είπαν στη διπλανή μου το δικο της που ήταν 12 διαιρεσεων.


X8R8p2.png

uHpXp2.png

Link to comment
Share on other sites

mimitra η μέρα ωοληψίας δε τη μετράνε....γιατι τα ενώνουν και μετα από πολλές ώρες φαίνεται αν γονιμοποιήθηκαν...μπορεί να περάσει και η μέρα.

Εγώ εκανα ωοληψία 22/02

23/02 που ηταν 1ης ημέρας πήραν και μου είπαν πως πάνε

24/02 ήταν 2ης ημέρας πάλι με πήραν

και 25/02 που ηταν 3ων ημερων και 8 κυττάρων μου τα έβαλαν....

Πω πω έχεις δίκιο....

Περίμενε:

Παρασκευή 14/12 ωοληψια

Δευτέρα 17/12 εμβρυομεταφορα

Αρα

1ης Σάββατο,

2ης κυριακη,

3ης Δευτέρα

Έτσι παει ε;

Για ακόμα μια φορα αποδείχθηκε οτι ΔΕΝ ΞΈΡΩ ΝΑ ΜΕΤΡΑΩ! Θεέ μου, τι κεφάλι είναι αυτο που έχω;;;!!!

Αν ήταν όπως τα έλεγα πριν, θα ήταν 4ης τα δικα μου!

Έχεις δίκιο.

Είμαι ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΔΙΑΝΟΙΑ!

Ψιτ! Αν θέλετε κάποια βοήθεια με τα οικονομικά σας και τα λογιστικά πείτε μου οκ;!

Όλες μέσα θα σας βάλω!


X8R8p2.png

uHpXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πω πω έχεις δίκιο....

Περίμενε:

Παρασκευή 14/12 ωοληψια

Δευτέρα 17/12 εμβρυομεταφορα

Αρα

1ης Σάββατο,

2ης κυριακη,

3ης Δευτέρα

Έτσι παει ε;

Για ακόμα μια φορα αποδείχθηκε οτι ΔΕΝ ΞΈΡΩ ΝΑ ΜΕΤΡΑΩ! Θεέ μου, τι κεφάλι είναι αυτο που έχω;;;!!!

Αν ήταν όπως τα έλεγα πριν, θα ήταν 4ης τα δικα μου!

Έχεις δίκιο.

Είμαι ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΔΙΑΝΟΙΑ!

Ψιτ! Αν θέλετε κάποια βοήθεια με τα οικονομικά σας και τα λογιστικά πείτε μου οκ;!

Όλες μέσα θα σας βάλω!

χαχαχαχαχαχαχχαχχαχχαχαχαχ!!!!!!!!!!!!! :-P:razz::-P:tongue::tongue:


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ΛΙΝΑΚΙ μου!

Σου στέλνω ενα φιλι!!

ΣΜΟΥΤΣ!!

Πως παει η "Αλέκα";

Τελειωσες;

Έκανες και ορμονολογικες ή όχι ακόμα;

mimitra μου! ευχαριστω!! και απο'μενα εχεις ματσ-μουτσ!!

''Αλεκα'' αν θυμαμαι καλα ειναι η περιοδο??

αδιαθετησα 2/3 πολυ λιγο κρατησε της δυο πρωτες μερες ειχα κανονικα κοκκινο κ την τριτη μερα λιγο. με ανησυχη γιατι δεν ηταν ετσι ακριβως κρατουσε περισσοτερες μερες αλλα εδω και αρκετους μηνες συμβαινει δεν ξερω πρεπει να ανησυχω???? φοβαμαι μην σταματιση τελειος, το μονο καλο ειναι οτι εχω σταθερο κυκλο καθε 30

της εκανα της εξετασεις ορμον. κ θυροειδ. αυριο το πρωι θα παρω τα αποτελεσματα και 4 το μεσημερι εχω ραντεβου με το γυναικολογο.


image.php?u=35426&dateline=1369653980
Link to comment
Share on other sites

mimitra μου! ευχαριστω!! και απο'μενα εχεις ματσ-μουτσ!!

''Αλεκα'' αν θυμαμαι καλα ειναι η περιοδο??

αδιαθετησα 2/3 πολυ λιγο κρατησε της δυο πρωτες μερες ειχα κανονικα κοκκινο κ την τριτη μερα λιγο. με ανησυχη γιατι δεν ηταν ετσι ακριβως κρατουσε περισσοτερες μερες αλλα εδω και αρκετους μηνες συμβαινει δεν ξερω πρεπει να ανησυχω???? φοβαμαι μην σταματιση τελειος, το μονο καλο ειναι οτι εχω σταθερο κυκλο καθε 30

της εκανα της εξετασεις ορμον. κ θυροειδ. αυριο το πρωι θα παρω τα αποτελεσματα και 4 το μεσημερι εχω ραντεβου με το γυναικολογο.

Ναι αυτη είναι η "Αλέκα"!

Ο γιατρός που τον είχα ρωτήσει μου είχε πει οτι δεν παίζει ρόλο η ποσότητα του αίματος και η διάρκεια σε ημέρες.

Αρκεί να έρχεται καθε μήνα.

Εχει και εμένα μειωθεί το αίμα, για αυτο τον είχα ρωτήσει.

Δηλαδη ποτε (με το καλο), υπολογίζεις;

Σε κανένα 15ημερο;

Θύμισε μου Λινακι, στην πρωτεύουσα μένεις; :-)

Ποιον έχεις γιατρο;


X8R8p2.png

uHpXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...