Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Καλημέρα!Μάλλον κάποιες πήγαν θαλασσίτσα για να εξαφανίστηκαν!!!

Ζαχαρούλα ψυχραιμία!Στην κατάστασή μας το κάθετί μας τρομοκρατεί!Δε θα είναι μωρε κάτι σοβαρό, το μπεμπάκι θα μεγαλώνει!Στείλε το απόγευμα να μας πεις!

Μαγδού μπράβο για τις κλοτσιές!Εμείς έχουμε απαγορευτικό στα αγγίγματα...ή είμαστε πριγκίπισσες ή δεν είμαστε! έτσι κ βάλει κάποιος χέρι επάνω στην κοιλίτσα, ακόμη κι εγώ, σταματάει κάθε κίνηση!!!

Άσε που αν για κάποιες ώρες μέσα στη μέρα δεν το νιώσω με πιάνει πανικός!!! Δεν είμαι η μόνη έτσι??????


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας γεια σας!τι μου κάνετε;εγω όλο κ κάτι παθαινω έτσι για να χω ν ασχολούμαι!τωρα έπαθα κάτι σαν ίωση που χτύπησε το μάτι,δε βλέπω καλα κ τα σχετικά!ανα δυο μέρες με βλέπει οφθαλμοατρος!!κατα τα αλλα ανυπομονω για την Πέμπτη που έχουμε β επιπεδου!!!!

Καλημέρα κορίτσια.

Ιωάννα πολύ ωραία τα πραγματάκια του μωρού. Εμείς αυτή την εβδομάδα θα καταλήξουμε στο τι κούνια θα αγοράσουμε. Προς το παρόν όμως αγόρασα αυτό το sling (μεταξύ και κάποιον άλλων μικροπραγμάτων :) ).

Χριστίνα με το καλό και τα τελικά αποτελέσματα της άμνιο.

Εμείς αυτό το ΣΚ θα βάψουμε το δωμάτιο. Πήγαμε και στο γιατρό και όλα καλά και το Σάββατο έκανα και την καμπύλη. Περιμένω σήμερα - αύριο αποτελέσματα.

Αυτό το σλινγκ μέχρι πόσο μηνών είναι;;φαίνεται πολύ βολικό!!

Καλημερα κοριτσια, πως περασατε το σκ?

Ιωαννα τελικα φιασκο, δεν ηταν τα σεντονια, ηταν κατι δειγματα που ειχα παραγγείλει..γιαυτο και δεν εβαλα φωτο. μιλησα μαζι τους και ενα item ηταν σε ελλειψη, οποτε σημερα θα τα στειλουν αυριο θα τα εχω.

Εγω περασα ενα δυσκολο σκ, ειχα διαφορα πονακια, τα οποια συνεχιζονται και σημερα το πρωι, και επισης απο σημερα οταν ξυπνησα, αισθανομαι τη κοιλια μου απιστευτα σκληρη και με τραβαει εσωτερικα - ανα περιοδους κανει και κατι καρουμπαλα, τα οποια δεν πρεπει να ειναι το μωρο. Συνοδευονται απο βαρος χαμηλα στη κοιλια και πονο στη πλατη. πηρα το γιατρο και θα παω το απογευμα, μετα τη δουλεια. Τι καινουργια κολπα ειναι αυτα τωρα? Να σας πω την αληθεια, τα εχω κανει πανω μου :cry:

Αχ μην αγχωνεσαι!!και συσπασεις να ναι αν είναι ακανονιστες σε σχέση με το χρόνο δεν είναι θέμα!! Θα περιμένουμε νέα!!

Καλημέρα!Μάλλον κάποιες πήγαν θαλασσίτσα για να εξαφανίστηκαν!!!

Ζαχαρούλα ψυχραιμία!Στην κατάστασή μας το κάθετί μας τρομοκρατεί!Δε θα είναι μωρε κάτι σοβαρό, το μπεμπάκι θα μεγαλώνει!Στείλε το απόγευμα να μας πεις!

Μαγδού μπράβο για τις κλοτσιές!Εμείς έχουμε απαγορευτικό στα αγγίγματα...ή είμαστε πριγκίπισσες ή δεν είμαστε! έτσι κ βάλει κάποιος χέρι επάνω στην κοιλίτσα, ακόμη κι εγώ, σταματάει κάθε κίνηση!!!

Άσε που αν για κάποιες ώρες μέσα στη μέρα δεν το νιώσω με πιάνει πανικός!!! Δεν είμαι η μόνη έτσι??????

Και μένα με το που βάζει κάποιος χέρι σταματαει!!ειδαμε κ πάθαμε για να νιώσει ο μπαμπάς μια κλωτσιά!!και είναι όπως το λέω,μια!!

καλημερα!!! Ζαχαρουλα μου μην φοβασαι δεν θα ειναι τιποτα!! μηπως αλλαζεις μηνα αυτες τις μερες? ολα καλα θα ειναι καλο μου!!

εμεις κλωτσαμε ολο τον κοσμο!! οποιος τολμησει και ακουμπησει την κοιλιτσα της μαμας(η οποια μεγαλωνει θεαματικα απο μερα σε μερα) του ριχνουμε και απο μια!! ο μπαμπας μας κοντευει να κατουρηθει απο τη χαρα του!!

που ειναι τα αλλα κοριτσακια???

Αν αυτά είναι!!τι καλό παιδάκι!!μοιραζει απλόχερα Χαρα!!!!:)))


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γεια σας!τι μου κάνετε;εγω όλο κ κάτι παθαινω έτσι για να χω ν ασχολούμαι!τωρα έπαθα κάτι σαν ίωση που χτύπησε το μάτι,δε βλέπω καλα κ τα σχετικά!ανα δυο μέρες με βλέπει οφθαλμοατρος!!κατα τα αλλα ανυπομονω για την Πέμπτη που έχουμε β επιπεδου!!!!

Αυτό το σλινγκ μέχρι πόσο μηνών είναι;;φαίνεται πολύ βολικό!!

Ελπίζω να σου περάσει σύντομα το θέμα με το μάτι. Και φυσικά με το καλό η Β' Επιπέδου :)

To sling πού πήρα έγω είναι απο 0 - 2 έτων και το πήρα απο το κατάστημα του ΙΑΣΩ 50€. Ενδεχομένως να υπάρχουν και για περισσότερα κιλά / μεγαλύτερες ηλικίες λίγο ακριβότερα.


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τις κοιλιτσες και τις μαμαδες!Τι κανετε? Εμεις ηρεμα.Εχω και εγω κατι ακανονιστα πονακια, αλλα ο γιατρος ειπε δεν ειναι τιποτα ανησυχητικο.Μου εγραψε μαγνησιο, να το εχω σπιτι, αν δω οτι γινονται πιο εντονα και πιο τακτικα , να τον παρω να μου πει αν χρειαζεται να παρω μαγνησιο και ποσο.Κατα τ'αλλα ακυρωθηκε η Β επιπεδου που ειχαμε το Σαββατο και θα παει για την επομενη βδομαδα (θα εχω κλεισει τις 22 εβδ,αλλα ο ντοκ ειπε οτι ειμαστε οκ απο χρονο οποτε ας παει και την αλλη βδομαδα, δεν μας πειραζει).Η αληθεια ειναι οτι απογοητετυηκα λιγο, το περιμενα πως και πως, αλλα τι να γινει..Υπομονη καμια 10 μερες.

Καμπυλη ζαχαρου εχει κανει καμια σας? Διαβασα στο ιντερνετ οτι να ναι, απο 20 μεχρι 28 βδομαδες!Παντως εμενα δεν μου εχει αναφερει κατι ακομα.Α, και τις τελευταιες μερες εχουν πρηστει λιγο τα ποδια μου και τα νιωθω βαρια.Το εχει καμια σας?Δεν ενοχλησα το γιατρο , το θεωρησα φυσιολογικο και το επεδωσα στη ζεστη.

maribel και εγω ετσι ειμαι, αν περασει καμια μερα και δεν χτυπησουν , αγχωνομαι!!!Ασε που εγω τα συγκρινω κιολας, Γιατι το ενα χτυπησε πιο πολυ απο το αλλο!!!!! Αχ, τι εχουν να περασουν τα παιδιακια μου με τη μανα που μπλεξαν!!!


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Τι κάνετε; Τα καλά νέα είναι ότι τα γιουτοπαρ με βοήθησαν πολυ. Θα μάθουμε την Πέμπτη στη Β' επιπέδου αν θα τα συνεχίσω. Και τν παιδαρο μου το. νιωθω συνεχεια πλεον και πιο εντονα. Τα άσχημα νέα είναι ότι άρχισαν πάλι οι εμετοί. Με για στα κορίτσια που ψωνισαν. Εγώ θα πάω παλι τζαμπο μετά την Β' επιπεδου την Πέμπτη. Σεντόνια δεν θα πάρω από Τζαμπο. Δεν είχε βαμβακερα. Θα πάρω μάλλον απο το κατάστημα που θα πάρω τι καρότσι και τη συρταριερα.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!

Πηγαμε χτες στο γιατρο, ολα καλα αρχικα. Το μπεμπακι εφτασε το κιλο, ειναι μια χαρα. Τραχηλος μακρυς και κλειστος ( 3μιση εκατοστα, τη προηγουμενη φορα ηταν 4, αλλα μου ειπε οτι ειναι μια χαρα, και αυτη η μειωση ειναι φυσιολογικη, τη θελουμε κιολας) αμνιακο υγρο μια χαρα, κοιλια σκληρη μεν, αλλα δεν πρεπει να ηταν συσπασεις αυτο που ενιωθα. Μου λεει τις συσπασεις θα τις καταλαβεις, η κοιλια γινεται σκληρη σαν πετρα, σαν ξυλο. Γενικα ολα καλα, μου ειπε οτι το βασικο ειναι να ξεκουραζομαι. Ξεκουραση και μονο ξεκουραση. Θελει μου ειπε να φυγει ο αυγουστος, να φτασω τις 30 εβδομαδες. Μετα θα ειναι ολα καλα. False alarm κοριτσια ;)

Κατα τα αλλα, μου εστειλαν μην απο το spitishop οτι παρεδωσαν στη γενικη ταχυδρομικη χτες, οποτε σημερα η αυριο θα τα εχω και θα βαλω φωτο!

Αντε, φαγαμε το γαιδαρο, η ουρα μας εμεινε....Προσοχη σημερα σε ολα τα κοριτσια, 40 βαθμους θα εχουμε οι αθηναιες!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Πηγαμε χτες στο γιατρο, ολα καλα αρχικα. Το μπεμπακι εφτασε το κιλο, ειναι μια χαρα. Τραχηλος μακρυς και κλειστος ( 3μιση εκατοστα, τη προηγουμενη φορα ηταν 4, αλλα μου ειπε οτι ειναι μια χαρα, και αυτη η μειωση ειναι φυσιολογικη, τη θελουμε κιολας) αμνιακο υγρο μια χαρα, κοιλια σκληρη μεν, αλλα δεν πρεπει να ηταν συσπασεις αυτο που ενιωθα. Μου λεει τις συσπασεις θα τις καταλαβεις, η κοιλια γινεται σκληρη σαν πετρα, σαν ξυλο. Γενικα ολα καλα, μου ειπε οτι το βασικο ειναι να ξεκουραζομαι. Ξεκουραση και μονο ξεκουραση. Θελει μου ειπε να φυγει ο αυγουστος, να φτασω τις 30 εβδομαδες. Μετα θα ειναι ολα καλα. False alarm κοριτσια ;)

γλ

Κατα τα αλλα, μου εστειλαν μην απο το spitishop οτι παρεδωσαν στη γενικη ταχυδρομικη χτες, οποτε σημερα η αυριο θα τα εχω και θα βαλω φωτο!

Αντε, φαγαμε το γαιδαρο, η ουρα μας εμεινε....Προσοχη σημερα σε ολα τα κοριτσια, 40 βαθμους θα εχουμε οι αθηναιες!

Ωραια Ζαχαρούλα! Έφτασε και ένα κιλό!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσαρες μου;;; Εμεις μια χαρα... αφου το βαψαμε, εφτιαξα και ενα υπεροχο σχεδιο στο δωματιο του παιδιου (για οσες δεν το ξερουν ζωγραφιζω), και τωρα περιμενω να ερουν και τα επιπλα!!! :D μας ηρθε και το παρκοκρεβατο, το οποιο ειναι υπεροχο και μεγαλο και απο Δευτερα περιμενουμε καροτσι, λικνο, σεντονια λικνο, ρηλαξ..... μπαινουμε σε σειρα σιγα σιγα!!! :Dσας φιλω ολες γλυκα...!!

Καλημέρα!Μάλλον κάποιες πήγαν θαλασσίτσα για να εξαφανίστηκαν!!!

Ζαχαρούλα ψυχραιμία!Στην κατάστασή μας το κάθετί μας τρομοκρατεί!Δε θα είναι μωρε κάτι σοβαρό, το μπεμπάκι θα μεγαλώνει!Στείλε το απόγευμα να μας πεις!

Μαγδού μπράβο για τις κλοτσιές!Εμείς έχουμε απαγορευτικό στα αγγίγματα...ή είμαστε πριγκίπισσες ή δεν είμαστε! έτσι κ βάλει κάποιος χέρι επάνω στην κοιλίτσα, ακόμη κι εγώ, σταματάει κάθε κίνηση!!!

Άσε που αν για κάποιες ώρες μέσα στη μέρα δεν το νιώσω με πιάνει πανικός!!! Δεν είμαι η μόνη έτσι??????

Εμενα παλι μου μεταμορφωνει ολη την κοιλια, την κανει πολυγωνικη, τετραγωνη οπως του βγει.. και εννοειται οτι ειναι τρελαμενοι ολοι τους και μονο που την βλεπουν, δεν χρειαζεται να την αγγιξουν...!!! Εκει που τον ειχα για ησυχο μας βγηκε ταρζανακι τελικα!! χεχε

Εσυ να μην ανησυχεις, στις εβδομαδες που εισαι δεν το ακους καθε ωρα και λεπτο!!! Κοιμαται πολυ ακομα!!! :) Εμενα εχει τωρα 3 μερες που με κλοτσαει και προς τα μεσα και νιωθω σαν να μου ξυνει τα εντερα.. και ομολογω πως ειναι πολυ ενοχλητικο... το βραδυ με ξυπναει απο τις κλοτσιες και γενικα εχω να κοιμηθω κανονικα καμια βδομαδα!!! :(

Χαιρετω τις κοιλιτσες και τις μαμαδες!Τι κανετε? Εμεις ηρεμα.Εχω και εγω κατι ακανονιστα πονακια, αλλα ο γιατρος ειπε δεν ειναι τιποτα ανησυχητικο.Μου εγραψε μαγνησιο, να το εχω σπιτι, αν δω οτι γινονται πιο εντονα και πιο τακτικα , να τον παρω να μου πει αν χρειαζεται να παρω μαγνησιο και ποσο.Κατα τ'αλλα ακυρωθηκε η Β επιπεδου που ειχαμε το Σαββατο και θα παει για την επομενη βδομαδα (θα εχω κλεισει τις 22 εβδ,αλλα ο ντοκ ειπε οτι ειμαστε οκ απο χρονο οποτε ας παει και την αλλη βδομαδα, δεν μας πειραζει).Η αληθεια ειναι οτι απογοητετυηκα λιγο, το περιμενα πως και πως, αλλα τι να γινει..Υπομονη καμια 10 μερες.

Καμπυλη ζαχαρου εχει κανει καμια σας? Διαβασα στο ιντερνετ οτι να ναι, απο 20 μεχρι 28 βδομαδες!Παντως εμενα δεν μου εχει αναφερει κατι ακομα.Α, και τις τελευταιες μερες εχουν πρηστει λιγο τα ποδια μου και τα νιωθω βαρια.Το εχει καμια σας?Δεν ενοχλησα το γιατρο , το θεωρησα φυσιολογικο και το επεδωσα στη ζεστη.

maribel και εγω ετσι ειμαι, αν περασει καμια μερα και δεν χτυπησουν , αγχωνομαι!!!Ασε που εγω τα συγκρινω κιολας, Γιατι το ενα χτυπησε πιο πολυ απο το αλλο!!!!! Αχ, τι εχουν να περασουν τα παιδιακια μου με τη μανα που μπλεξαν!!!

και εγω πρηζομαι αρκετα, το καταλαβαινω και απο τα παπουτσια αλλα και απο τα δαχτυλιδια στα χερια, αλλα δεν νομιζω οτι ειναι κατι ανησυχητικο!!! ουτως ή αλλως δεν κραταει πολυ και με πιανει οταν ειμαι καπου και κανει ζεστη και μετα απο περπατημα!!!

Για καμπυλη ζαχαρου ουτε εμενα μου ειπε τιποτα.. αλλα 5/8 εχουμε ραντεβου μπορει να μου πει τοτε!!

Γεια σας! Τι κάνετε; Τα καλά νέα είναι ότι τα γιουτοπαρ με βοήθησαν πολυ. Θα μάθουμε την Πέμπτη στη Β' επιπέδου αν θα τα συνεχίσω. Και τν παιδαρο μου το. νιωθω συνεχεια πλεον και πιο εντονα. Τα άσχημα νέα είναι ότι άρχισαν πάλι οι εμετοί. Με για στα κορίτσια που ψωνισαν. Εγώ θα πάω παλι τζαμπο μετά την Β' επιπεδου την Πέμπτη. Σεντόνια δεν θα πάρω από Τζαμπο. Δεν είχε βαμβακερα. Θα πάρω μάλλον απο το κατάστημα που θα πάρω τι καρότσι και τη συρταριερα.

ναι περασα και εγω απο τα τζαμπο τη Δευτερα να ριξω μια ματια, αλλα εδω υπολειτουργουν... ειχαν πολυ λιγα πραγματα και αυτα ηταν ολα απαισια.. οι πετσετες μαδαγανε, τα σεντονια ηταν 98% ναιλον και 2%βαμβακι, τα ρουχα ηταν με σταμπες και γενικα χαλι μαυρο... :(

Καλημερα κοριτσια!

Πηγαμε χτες στο γιατρο, ολα καλα αρχικα. Το μπεμπακι εφτασε το κιλο, ειναι μια χαρα. Τραχηλος μακρυς και κλειστος ( 3μιση εκατοστα, τη προηγουμενη φορα ηταν 4, αλλα μου ειπε οτι ειναι μια χαρα, και αυτη η μειωση ειναι φυσιολογικη, τη θελουμε κιολας) αμνιακο υγρο μια χαρα, κοιλια σκληρη μεν, αλλα δεν πρεπει να ηταν συσπασεις αυτο που ενιωθα. Μου λεει τις συσπασεις θα τις καταλαβεις, η κοιλια γινεται σκληρη σαν πετρα, σαν ξυλο. Γενικα ολα καλα, μου ειπε οτι το βασικο ειναι να ξεκουραζομαι. Ξεκουραση και μονο ξεκουραση. Θελει μου ειπε να φυγει ο αυγουστος, να φτασω τις 30 εβδομαδες. Μετα θα ειναι ολα καλα. False alarm κοριτσια ;)

Κατα τα αλλα, μου εστειλαν μην απο το spitishop οτι παρεδωσαν στη γενικη ταχυδρομικη χτες, οποτε σημερα η αυριο θα τα εχω και θα βαλω φωτο!

Αντε, φαγαμε το γαιδαρο, η ουρα μας εμεινε....Προσοχη σημερα σε ολα τα κοριτσια, 40 βαθμους θα εχουμε οι αθηναιες!

Πωπω, κιλο ε;;; τεραστιοοοοοοοοοοο....... :D:D:D:D μπραβο σας!!! να ξεκουραζεσαι και πινεις πολλα νερα!!! Μπαινουμε στο τελευταιο τριμηνο... λιγο εμεινε ακομα!!! :D


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου! Χάθηκα αλλά είχα τρεχαματα !!Δεν σας εχω διαβασει ακομα!Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!Μαμαδες και μωρακια!! Μέχρι να σας διαβασω να σας ρωτησω κάτι που με απασχολησε τις τελευταιες μερες!

Παραγγειλαμε κ εμεις το κρεβατακι μας και την αλαξιερα μας τωρα με τις εκπτωσεις κ θα μας τα φερουν μεσα οκτωβρη να χουμε ετοιμασει το δωματιο του μπεμπη πρωτα. Αυτο που μας προβληματισε ειναι οτι η κουνια δεν χωραει στο δωματιο και αρχικα σκεφτομασταν να κοιμαται το μωρο στο πορτ μπεμπέ- καποιοι ομως μας ειπαν οτι το πορτ μπεμπε δεν εχει καταλληλο στρωμα για να κοιμαται ολο το βραδυ εκει ... εσεις τι λετε? πουλανε στρωματακια για πορτ πεμπέ να του βαλω εξτρα ή να προτιμησω την λυση της καλαθουνας?:confused::confused:

Σημερα νιωθω κ ενα βαρος χαμηλα στην κοιλια κ τις 2 τελευταιες μερες ειχα λίγα ελαφρυα πονακια περιοδου . Ευτυχως την Παρασκευη εχω ντοκ να δουμε τι θα μας πει! Χθες εκανα κ την μεγαλη καμπυλη ζαχαρου κ σημερα θα παρω τα αποτελεσματα!αντε να δουμε!

Τα φιλιά μου σε όλες - πάω να σας διαβασω παραλληλα με την δουλεια!


Τα καλύτερα είναι αυτά που ακόμα δεν έχω γευτεί,

αφού κρύβεται το αύριο σ' ότι έχω ονειρευτεί

Τα καλύτερα θα 'ρθουν μάτια μου δεν ανησυχώ

φτάνει το δικό σου πρόσωπο να βλέπω όταν ξυπνώ

[sIGPIC][/sIGPIC] cute-pig-2-smiley-003.gif

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσακια μου! Χάθηκα αλλά είχα τρεχαματα !!Δεν σας εχω διαβασει ακομα!Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!Μαμαδες και μωρακια!! Μέχρι να σας διαβασω να σας ρωτησω κάτι που με απασχολησε τις τελευταιες μερες!

Παραγγειλαμε κ εμεις το κρεβατακι μας και την αλαξιερα μας τωρα με τις εκπτωσεις κ θα μας τα φερουν μεσα οκτωβρη να χουμε ετοιμασει το δωματιο του μπεμπη πρωτα. Αυτο που μας προβληματισε ειναι οτι η κουνια δεν χωραει στο δωματιο και αρχικα σκεφτομασταν να κοιμαται το μωρο στο πορτ μπεμπέ- καποιοι ομως μας ειπαν οτι το πορτ μπεμπε δεν εχει καταλληλο στρωμα για να κοιμαται ολο το βραδυ εκει ... εσεις τι λετε? πουλανε στρωματακια για πορτ πεμπέ να του βαλω εξτρα ή να προτιμησω την λυση της καλαθουνας?:confused::confused:

Σημερα νιωθω κ ενα βαρος χαμηλα στην κοιλια κ τις 2 τελευταιες μερες ειχα λίγα ελαφρυα πονακια περιοδου . Ευτυχως την Παρασκευη εχω ντοκ να δουμε τι θα μας πει! Χθες εκανα κ την μεγαλη καμπυλη ζαχαρου κ σημερα θα παρω τα αποτελεσματα!αντε να δουμε!

Τα φιλιά μου σε όλες - πάω να σας διαβασω παραλληλα με την δουλεια!

Πολύ φοβάμαι πως αν σας είπαν από το μαγαζί οτι δεν κάνει το πορτ-μπεμπέ για ύπνο, σας το είπαν απλώς για να αγοράσετε και καλαθούνα.

Εγώ θα έπαιρνα ένα καλό στρωματάκι για το πορτ-μπεμπέ και δεν θα αγόραζα και καλαθούνα.


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι πως αν σας είπαν από το μαγαζί οτι δεν κάνει το πορτ-μπεμπέ για ύπνο, σας το είπαν απλώς για να αγοράσετε και καλαθούνα.

Εγώ θα έπαιρνα ένα καλό στρωματάκι για το πορτ-μπεμπέ και δεν θα αγόραζα και καλαθούνα.

Δεν μας το ειπαν απο το μαγαζι αλλα κατι γνωστοι μας- το πορτ μπεμπε μαζι με το καροτσι και το καρεκλακι αυτοκινητου θα μας τα δωσει ο αδερφος μου - οποτε δεν ηρθαμε και σε επαφη με πωλητρια να την ρωτησω - αλλα εχεις δικιο - δεν ειναι να τους εμπιστευεσαι κιολας


Τα καλύτερα είναι αυτά που ακόμα δεν έχω γευτεί,

αφού κρύβεται το αύριο σ' ότι έχω ονειρευτεί

Τα καλύτερα θα 'ρθουν μάτια μου δεν ανησυχώ

φτάνει το δικό σου πρόσωπο να βλέπω όταν ξυπνώ

[sIGPIC][/sIGPIC] cute-pig-2-smiley-003.gif

age.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας το ειπαν απο το μαγαζι αλλα κατι γνωστοι μας- το πορτ μπεμπε μαζι με το καροτσι και το καρεκλακι αυτοκινητου θα μας τα δωσει ο αδερφος μου - οποτε δεν ηρθαμε και σε επαφη με πωλητρια να την ρωτησω - αλλα εχεις δικιο - δεν ειναι να τους εμπιστευεσαι κιολας

Πάντως αν δεις τις καλαθούνες, δεν είναι και τίποτα τρομερά σταθερές κατασκευές. Νομίζω πως το πορτ-μπεμπέ κάνει την ίδια δουλειά.


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν δεις τις καλαθούνες, δεν είναι και τίποτα τρομερά σταθερές κατασκευές. Νομίζω πως το πορτ-μπεμπέ κάνει την ίδια δουλειά.

ναι και εγω αυτο νομιζω! βρηκα κ ενα στρωματακι απο κοκκοφοινικα για να εχει καλυτερη στηριξη η πλατουλα του κ νομιζω πως θα βολευτει μια χαρα εκει!


Τα καλύτερα είναι αυτά που ακόμα δεν έχω γευτεί,

αφού κρύβεται το αύριο σ' ότι έχω ονειρευτεί

Τα καλύτερα θα 'ρθουν μάτια μου δεν ανησυχώ

φτάνει το δικό σου πρόσωπο να βλέπω όταν ξυπνώ

[sIGPIC][/sIGPIC] cute-pig-2-smiley-003.gif

age.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου! Χάθηκα αλλά είχα τρεχαματα !!Δεν σας εχω διαβασει ακομα!Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!Μαμαδες και μωρακια!! Μέχρι να σας διαβασω να σας ρωτησω κάτι που με απασχολησε τις τελευταιες μερες!

Παραγγειλαμε κ εμεις το κρεβατακι μας και την αλαξιερα μας τωρα με τις εκπτωσεις κ θα μας τα φερουν μεσα οκτωβρη να χουμε ετοιμασει το δωματιο του μπεμπη πρωτα. Αυτο που μας προβληματισε ειναι οτι η κουνια δεν χωραει στο δωματιο και αρχικα σκεφτομασταν να κοιμαται το μωρο στο πορτ μπεμπέ- καποιοι ομως μας ειπαν οτι το πορτ μπεμπε δεν εχει καταλληλο στρωμα για να κοιμαται ολο το βραδυ εκει ... εσεις τι λετε? πουλανε στρωματακια για πορτ πεμπέ να του βαλω εξτρα ή να προτιμησω την λυση της καλαθουνας?:confused::confused:

Σημερα νιωθω κ ενα βαρος χαμηλα στην κοιλια κ τις 2 τελευταιες μερες ειχα λίγα ελαφρυα πονακια περιοδου . Ευτυχως την Παρασκευη εχω ντοκ να δουμε τι θα μας πει! Χθες εκανα κ την μεγαλη καμπυλη ζαχαρου κ σημερα θα παρω τα αποτελεσματα!αντε να δουμε!

Τα φιλιά μου σε όλες - πάω να σας διαβασω παραλληλα με την δουλεια!

Να παρεις στρωματακι και θα εισαι μια χαρα!!! Κανει ακριβως την ιδια δουλεια με την καλαθουνα, επομενως γιατι να μπεις και σε αλλα εξοδα;;; :D

οσο για τα πονακια μην ανησυχεις, λιγο η ζεστη, λιγο το μωρο... μια χαρα ειναι ολα..!!:D


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...