Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Εχεις βάλει πολλά και σου είπε να μην βάλεις αλλα;;να σου πω εγω τι κάνω και αν θες μου λες να στα στείλω!πριν κάνω την τελευταία μου εξωσωματικη έκανα δυο μήνες δίαιτα με διατροφολογο να χάσω τα κιλά που Χα πάρει απ τις προηγουμενες(βάζω εύκολα η ατιμη)!οποτε τωρα ακολουθώ στο περίπου αυτά τα προγράμματα!κατα βάση συνδυασμό τροφών,πέντε γεύματα τη μέρα,καθόλου λάδια κλπ κλπ!βοηθαει αρκετά!αν θες μπορώ να στα στείλω οχι να κανείς δίαιτα,αλλα να πάρεις μια ιδέα!α!εχω και το προγράμματα μιας φίλης μου που έκανε δίαιτα στην εγκυμοσύνη λόγω ζαχαρου!!στελνω κ αυτο αν θες να το επεξεργαστεις!

Επίσης μπράβο στο μπουμπουκακι σου!!αυτο με τους πόνου δεν το κατάλαβα!πονας και σου πε να ΜΗΝ είσαι ξαπλα;

εχω παρει 8 αισιως οχι με αποκλειστικα δικη μου ευθυνη (ανεβασα θυροειδη) αλλα εδω και 3 βδομαδες περιπου αν θυμαμαι καλα ειμαι σταθερη (μαλλον εκαναν δουλεια τα χαπια)

παιρνω πολυ ευκολα και ειχα παντα προβλημα με το βαρος μου μεχρι που εκανα εγχειρηση και ησυχασα:D


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

εχω παρει 8 αισιως οχι με αποκλειστικα δικη μου ευθυνη (ανεβασα θυροειδη) αλλα εδω και 3 βδομαδες περιπου αν θυμαμαι καλα ειμαι σταθερη (μαλλον εκαναν δουλεια τα χαπια)

παιρνω πολυ ευκολα και ειχα παντα προβλημα με το βαρος μου μεχρι που εκανα εγχειρηση και ησυχασα:D

Δώσε μου το Μάιλ σου και θα στα στείλω!μην το δεις σα δίαιτα!ουτε γω κάνω!!απλα προσέχω!αυτο που δεν τρώω καθόλου ειναι γλυκά αλλα δεν τα θέλω!!εγω είμαι στα έξι...σνιφ!!να δώ τι θα μου πει ο γιατρός όταν πάω!!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,

εγώ έχω πάρει 2,3 κιλά! :shock:

εσυ πρεπει να παιζεις με τον πονο μου!!!!

ματακια στον 6ο μηνα καλα δεν ειναι τα 2,5 κιλακια??

εγω 2,5 ειχα παρει στον 3ο!!!

παω βολτα με τον αντρουλη μου!!


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολυξένη η ώρα η καλή κοριτσακι μου!Βίον ανθόσπαρτο και κάθε σας επιθυμία ευχή μας!!!

polyxeni με το καλό ο γάμος και φυσικά να τα εκατοστήσεις :)

Με το καλο!Να ζησετε ευτυχισμενοι και αγαπημενοι για μια ζωη!
Πολυξενη μου με το καλο!!!να στε παντα ευτυχισμενοι με με το καλο να ρθει ο μπεμπακος σας!!!

Kαλημερα κοριτσια!Χτες εκανα τη β επιπεδου και ολα ειναι μια χαρα, ειναι μια μπουμπου 470 γραμ.!Απο χτες ειμαστε ολοι μες την τρελη χαρα, φανταστειτε οτι ο μεγαλος μου χορευε μεσα στο σπιτι και ελεγε εγω το ξερα

Ευτυχως ολα καλα και ο πλακουντας ειναι ψηλα,αφου εχω προιστορια επιπωματικου πλακουντα και προωρου τοκετου(ο μικρος μου),αλλα ενταξει ολα πανε καλα.Παιδια στην εχρωμη φωτογραφια μου φανηκε οτι εχει μαλλια!!

Απο ορεξη παω καλα και απο κιλα επισης, το εχω παρει το κατιτις μου:tongue:Δεν πειραζει καλα να ειμαστε και θα τα χασουμε μετα(χα-χα)

Πολυξενη να ζησεται και με το καλο να ερθει και το ζουζουνι σας

Κοριτσια ολα καλα με την β επιπεδου..υγιεστατη η μπεμπα 477 γρ καιεις πολυ χαρουμενοι!

Μπραβο στα κοριτσια που ειχαν καλα αποτελεσμαυα!!

Καλωσηρθε η καινουργια κοπελα..με το καλο!!

Πολυξενη μα ζησετε και χρονια πολλα με το καλο ο μπεμπης σας!!

Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ με το καλο τα μωρακια σας!!!

Βουλιτσα συγχαρητηρια για τη μπεμπα σας!

Ελενακι και σε εσας συγχαρητηρια και χρονια σου πολλα πολλα για χθες!!

Γειά σας κορίτσια, και εμεις περιμένουμε για το μωράκι μας το νοέμβριο (04/11) ;) μόλις γράφτηκα σε αυτό το φόρουμ ))

καλωσορισες, με το καλο το νινακι σου!!!

Γεια σας και απο μενα.Τι κανετε? Εμεις ειχαμε γιατρο σημερα, ειμαστε πολυ καλα, παρολο τη λαχταρα που περασαμε το σκ(μας ανοιξαν το σπιτι και απο το φοβο, τη στεναχωρια και το αγχος ειχα κραμπες ολο το βραδυ).Ο γιατρος μου εγραψε μαγνησιο σε περιπτωση που με ξαναπιασουν κραμπες και μου εδωσε και νεο σιδηρο, υγρο αυτη τη φορα, με την ελπιδα οτι δεν θα μου φερει αλλεργια.Αντε να δουμε.Απο βαρος τα μπεμπινια μια χαρα, κατι λιγοτερο απο 300 γρ εκαστο, μεγαλυτερα απο το μ.ο. διδυμων μου ειπε.Γενικα ευχαριστημενος ειναι.Εφαγα το μισο γαιδαρο, αν κρατησει το συστημα αλλες 18 βδομαδες φτανουμε στο στοχο μας που ειναι 36-37 εβδ.Μακαρι Παναγια μου να πανε ολα καλα.3/8 εχουμε β επιπεδου και θα μαθουμε και φυλα.Και εβαλα και 1,5 κιλο και πλεον η κοιλια μου διαγραφεται καθαρα, μεγαλη δεν τη λες, αλλα ειναι εμφανης!

Ανχελιτα μπραβοοοοοοοοοοοο.... τα διδυμακια σας ειναι σουπερ!!

O μεγαλος μου ειναι 6 χρ. και θα παει πρωτη δημοτικου και ο μικρος 4 χρ.και αν πανα ολα καλα θα τον παρουν προνηπιο,μηπως και γλιτωσουμε τα εξοδα του παιδικου σταθμου! Αυτοι οι δυο μαζι δεν κανουνε και χωρια δεν μπορουνε,ζηλευουν τρομερα ο ενας τον αλλο,γινονται ομηρικοι καυγαδες,ξυλο,και στο τελος κοιμουνται αγκαλιασμενοι!

Δεν θεωρουν το κοριτσακι απειλη,αφου δεν θα παιρνει τα παιχνιδια τους, ισως μονο ο μικρος θα θεωρησει πως του παιρνει τη θεση του ως του μωρου της οικογενειας!

Εγω νομιζω πως θα γλυκαθουν με την μπεμπα!!

Γεια σας! Κοριτσια εγώ πήγα χθες για ψωνια τελικά. Πήρα λιγαπραγματακια. Και σημερα πήγα στον γιατρό μου γιατί τον τελευταιο καιρό είχα κατι πονακια το βράδυ που δεν έμοιαζαν με κραμπες και σημερα με έπιαναν όλη μερα. Τελικά εχω ήπιες συσπάσεις και ξεκούραση μου ειπε μεψρι να παω για τη Β' επιπεδου. Και μου έγραψε yutopar να περνώ μέχρι τοτε και μετά βλέπουμε αν και θεωρει πως δεν είναι τίποτα και πως θα μου έχουν περάσει μέχρι τοτε. Ο μπεμπης παντός μεγαλώνει μια χαρά.

Να μην ανησυχεις καθολου, δεν προκειται να γινουν πιο εντονες!!

Μωρέ χρόνο έχουμε εγω χώρο δεν εχω να απλώσω. Εχω πολύ μικρή βεράντα και όταν βρέχει γίνεται μούσκεμα. Και εδώ οι.βροχές είναι ιεροτελεστία. Κάθε χρόνο ξεκινάνε από 14 με 15 Σεπτέμβρη. Και θέλω να βγω να βρω και συρταριερα τον άλλο μήνα και να δούμε τι θα κάνουμε με τον γάμο ποτε θα φτιάξουμε τα χαρτιά. Αγχώνομαι πολύ και για όλα και τώρα ήρθε και αυτό που με έχει τρομάξει μήπως τυχών το λίγο γίνει πολύ και εκεί δεν σκέφτομαι τα λεφτά αλλά να είναι καλά το παιδάκι μου.

Και εγω αγχωνομαι θελω να τα τακτοποιησω να τελειωνω... να ειμαι ηρεμη μετα για τη γεννα!!

Κοριτσια εχω σοβαρο προβλημα δυσκοιλιοτητας...( πρωι πρωι ωραιο θεμα)

εχω γενικοτερα κατι πονακια ανα μερες, τα οποια περνανε...ειχα λοιπον να παω αρκετες μερες τουαλετα, και με ποναει χαμηλα η κοιλια μου σημερα. σκεφτομαι να παω στον γιατρο το απογευμα, να ειμαι σιγουρη οτι δεν τρεχει κατι αλλο. εν τω μεταξυ πηγα σημερα στην τουαλετα το πρωι και σφίχτηκα αρκετα και τωρα φοβαμαι :-(.

τι σας περιγραφω τωρα....λετε να εγινε τιποτα κακο με το σφίξιμο???

Εγω κοριτσια εχω αλλο προβλημα, πηγαινω "νερο", λες και ανοιγω βρυση ενα πραγμα!!

Πολυξενη χρονια πολλα για τα γενέθλια σου! να ζησετε, να ειστε παντα ευτυχισμένοι και να ζησετε πολλα πολλα χρονια ενωμενοι με το/τα μωρακια σας!

Ευχαριστουμε πολυ!!

τσιγαρακι??? απαγορευμενο! το εχεις κοψει εεε?

εγω καπνιζα ενα πακετο την ημερα, απο 18 χρονων. Δεν αντεχα χωρις τσιγαρο μια μερα. πληρης εξαρτηση απο το τσιγαρο. τον νοεμβρη λοιπον, εχοντας παρει αποφαση να ξεκινησουμε για μωρακι, και επειδη ηθελα να το κοψω, διαβασα ενα βιβλιο και το εκοψα μαχαιρι! ουτε να το βλεπω θελω πια, ουτε να το μυριζω, και απο το τελευταιο μου τσιγαρο και μετα δεν εχω νιωση καθολου την αναγκη να καπνισω! λες και μου εκανε πλυση εγκεφαλου!

εγω δεν το εχω βαλει καθολου στο στομα απο τοτε που εκανα το τεστ και εμαθα πως ημουν εγκυος, αλλα ομολογω πως κατοι φορες μου λειπει...!

Καλησπέρα και απο μένα!!

Τα δικά μας νέα είναι ότι χθες καναμε την β επιπέδου μας !Ο μπέμπης δεν ήταν ιδαιτερα συνεργασιμος μιας και δεν ελεγε να ξυπνησει!ΔΕν ειναι πρωινος τυπος - πρεπει να το παρω αποφαση Ευτυχως μετα απο πολλές προσπαθειες ολοκληρωσαμε τις μετρησεις και όλα ειναι καλα! Ευτυχως Παναγίτσα μου μου εφυγε αλλο ενα βαρος!! Εχουμε φτασει αισιως τα 636 γρ και επίσης εχω παρει αποφαση ότι θα μας βγει αφρατουλης!!

Πάω να διαβασω τα νέα σας!Ελπιζω να προλάβωωωω

τελεια ο μπεμπαρος!!

Πολυξένη πώς τα περάσατε στον γάμο!Και πάλι να ζησετε τρεισευτυχισμενοι! Ειχες και γεννεθλια? Χιλιοχρονη και με το καλό να κρατησεις το μωρακι σου γερό στην αγκαλιά σου!!!Με εναν πόνο!

Τα φιλιά μου σε όλες!

ο γαμος μια χαρα, οικογενειακα και ησυχα! σε ευχαριστω πολυ και εσυ με το καλο!!

Πολυξένη να ζήσετε και χρόνια πολλά!!!

ευχαριστουμε πολυ!!

Το θέμα είναι ότι και εγώ παρηγγειλα 3σε1 καρότσι, το trilogy της inglesina. Εάν πω ότι κοιμάται εκεί στο δωμάτιο μου, θέλω με το καλημέρα τουλάχιστον 120 ευρώ, 80 ευρώ η βάση για το συγκεκριμένο πορτ μπεμπε, και αλλά 30 40 για ένα σωστό στρώμα, έτσι μου είπαν από το κατάστημα. Και γέμιζεις ένα σωρό μπούρδες. Ενώ με αυτό το λίκνο, δεν έχεις τίποτα τρελό, μόνο το στρώματακι. Πολύ μπέρδεμα βρε παιδί μου, και πας στα μαγαζιά καισου λένε, χρειάζεσαι και αυτό, πρέπει να πάρεις και εκείνο...και αν δεν ξέρεις πελαγωνεις!

εμενα στο λητω μου ειπαν να μην παρω καλαθουνα γιατι δεν ειναι σταθερη, ενω στο μαδερκερ κοπανιοντουσαν να παρω γιατι θα με βολεψει, αντε βγαλε ακρη τωρα!!

Οποτε και θα χρειαστουμε λικνο η καλαθουνα. Μαζι με το καροτσι μας εκανε μια πολυ καλη τιμη. Θα τα εχουμε τελη αυγουστου, δεν ηθελα νωριτερα, ακομη δεν εχουμε βαψει ουτε το δωματιο, απλα το αδειασαμε. Σιγα σιγα θα γινουν ολα, μετα τις διακοπες θα αυξησω ρυθμους προετοιμασιων!

αντε αντε να ετοιμαζομαστε σιγα σιγα!!

Κι εγώ. Μπήκαμε χθες με τον Νίκο στο Mothercare και πέρα από μερικά κορμάκια, φορμάκια, αιστάνθηκα πανικό!!!!!

χεχε, εκανες την αρχη!!

Καλημέρα κορίτσια,

Έχθες έκανα την άμνιο. Ο γιατρός μου είπε όλα καλά :-) :-) :-). Βασικά σαν διαδικασία δεν είναι τίποτα και ήμουν πολύ πιο ήρεμη από ότι περίμενα. Στην αρχή μου έκανε υπέρηχο και μετρήσαμε τα πάντα... Είδαμε χεράκια... ποδαράκια...τα πάντα. Το μωρό μου καθόταν με το κεφάλι προς τα κάτω και τα πόδια πάνω... και μπρούμιτα. Οπότε στην αρχή μας έδειχνε την πλάτη του. Μου φάνηκε απίστευτο πόσο έχει μεγαλώσει!!!

Anyway, ο γιατρός αφού έκανε πολλές μετρήσεις...και μου είπε μην ανησυχείς για την άμνιο... όλα καλά φαίνονται... θα βγουν καλά τα αποτελέσματα.

Στην αρχή σου καθαρίζουν την κοιλιά... μετά νιώθεις ένα μικρό τσιμπιματάκι... αλλά την βελόνα την βγάζουν αμέσως και μένει ένα καθετηράκι... από το οποίο παίρνουν το υγρό. Μετά σου βγάζουν και το καθετηράκι και τελειώσε. Δεν κρατάει πολύ και νιώθεις κυρίως μια ενόχληση... Μία ενόχληση νιώθω ακόμα... αλλά όχι πόνο. Από όσο μου είπε ο γιατρός (και η αδελφή μου που έβλεπε γιατί εγώ είχα κλειστά μάτια)... το μωρό δεν κατάλαβε τίποτα. Η βελόνα ήταν κάτω από τα πόδια του και δεν το ακούμπησε καθόλου... Τώρα θα είμαι στο κρεβάτι για μερικές μέρες.

Κατά τα άλλα μάθαμε ότι είναι κοριτσάκι (βέβαια θα είμαστε ακόμα πιο σίγουροι με την άμνιο... αλλά και τώρα δεν φάνηκε να αμφιβάλει ο γιατρός) !!!!

Τώρα διαβάζω για τα ψώνια σας και θέλω και εγώ να ξεκινήσω σιγά σιγά... !!!!

Σας στέλνω ένα link από ένα φαρκακείο http://www.pharmacy4u.gr/

Είναι πολύ πιο φθήνο από τα φαρμακεία εδώ. Μου το έδωσε μία φίλη από τη δουλειά. Παρόλο που είναι Πάτρα τα στέλνει παντού και είναι πολύ αξιόπιστο.... και από ότι είδα έχει πολλά πράγματα.

κατσε κατω τωρα, και ξεκουρασου... ολα μια χαρα πηγαν!!

Καλημερα κοριτσια!

Χριστινα να χαιρεσαι το κοριτσακι σου και καλα αποτελεσματα!

Κοιταξτε ωραια σεντονακια που βρηκα! εχει πολλα πολλα σχεδια και χρωματα, και εχει σετ με 18 ευρω, βαμβακερα και πολυ ομορφα! καλη τιμη δεν ειναι?

Ποσα σετ αραγε χρειαζομαστε???

http://www.spitishop.gr/%CE%92%CF%81%CE%B5%CF%86%CE%B9%CE%BA%CE%AC/%CE%92%CF%81%CE%B5%CF%86%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CE%A3%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%B1/%CE%92%CF%81%CE%B5%CF%86%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CE%A3%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%B1-%CE%A3%CE%B5%CF%84-rythmos-baby-line-bella-p-15767.html

τελεια ειναι!!

Το δωμάτιο είναι ήδη βαμμένο από τους ιδιοκτήτες που έφυγαν στον Καναδά μετανάστες για το αγοράκι τους. Είναι βαμμένο unisex και πανέμορφο. Το λυπάμαι να το "χαλάσω". Το αγοράκι τους δεν πρόλαβε να το 'φχαριστηθεί

(δεν μπορώ να βάλω εικόνα ουααααα)

τυχερηηηηηηηηη!!

Καλησπερα, τι κανουν οι κοιλιτσες?Εμεις καλα!Αν και το πρωι συγχηστηκα πολυ!Ειλικρινα, τον επομενο ασχετο,που θα ερθει να μου πει ατακα, "καλε που ειναι η κοιλια σου", "τα χωνεψες τα παιδια" και αλλες τετοιες αηδιες θα τον βρισω!Μ' επιασε η ασχετη γειτονισσα της μανας μου (οτι να ναι δηλαδη) στο φουρνο, να μου πει με θρασσος οτι τι θα γινει με την περιπτωση σου, θα παρεις κανα κιλο?Απο το στομα θα τα βγαλεις τα παιδια:?:-?:?Στον 5ο και διδυμα δεν επιτρεπεται να μην χω κανει κοιλια και η ταδε γνωστη της ειχε βαλει 25 κιλα και εγω να προσεξω γιατι αν δεν παρω κιλα θα γεννησω προωρα και μικρα μωρα και θα πρεπει να μπουν θερμοκοιτιδα!!!.Εχω που εχω απο μονη μου το αγχος της προωοροτητας, εχω και τον καθε ασχετο να λεει τα δικα του.Της απαντησα οτι ειναι μια χαρα τα παιδια και μαλιστα εχουν βαρος πανω απο το μεσο ορο διδυμων και κουνησε δυσπιστα το κεφαλι, ε, μην τους πιστευεις τους γιατρους, δεν πεφτουν μεσα:evil::evil::evil::evil:! Ξερω οτι ειναι βλακεια να ταραζομαι με τετοια αλλα μου την εδωσε!! Κατα τ'αλλα ολα καλα, σπιτι αυτο το ΣΚ, δεν εχει μπανακια.

πφφ χαζομαρες, κανε την κινεζα εσυ, οπως και εγω!!

Δηλαδή τι κοιλιά έπρεπε να έχεις; Μέχρι την απέναντι πολυκατοικια; Η κάθε γυναίκα έχει άλλη κοιλιά. Και εμένα τους φαίνετε παράξενο γιατί σαν υπερβαρη πίστευαν ότι θα εχω ήδη βάλει κάνα δεκαριά κιλά και όταν τους λέω πως 2 Αυγούστου μπαίνω στον 6ο μήνα και πως ακόμα δεν έφτασα τα κιλά που είχα στην αρχή της εγκυμοσύνης κάπως τους ερχεται.. Τα χειρότερα είναι τα σχόλια απο κάποιες που δεν εχουν κανει παιδια και το παιζουν πολυξερες.

αυτο που το βαζεις;;;

Γεια σας κοριτσακια, δυστυχώς τα σχόλια πάντα μας επηρεάζουν...

Και εγω πριν μείνω έγκυος σκεφτόμουν οτι θα μου λένε "δεν πειράζει"

Επειδη εχω κορίτσι, και εδώ εύχονται πάντα "με ενα γιο" ,

Αλλα τελικά έκανα λάθος....

Πάντως οτι και να λένε σημασία εχει να γελάμε και να μη μας επηρεάζουν..

Εγω ευχομουν να είχα αγοράκι και μάλιστα το πίστευα τοσο πολυ , αλλα τελικά έπεσα έξω... Στο επόμενο όμως, που θα το κανω πολυ γρήγορα, θα το πετύχω...

Πείτε βρε αγορομανες το κόλπο!!!

Οσο για την κοιλια, εγω τους λέω πως δεν εχω, γιατί την εχει ο άντρας μου και γελάνε! Ποσα μπορεί να ακούσεις...

Ακομα και για τη γέννα εχουν οδηγίες. Μη γεννήσεις ετσι και μη αλλιώς..

Λες και διαλεγουμε τιποτα...δεν θα πάθουμε και κατάθλιψη αν δεν γίνουν ολα ως τα θέλαμε..

Το πάρκοκρεβατο αλήθεια χρειαζεται;;;

Ουφ ποσα πράγματα θα βάλω ακομα στη λιστα;

Παρκοκρεβατο εγω θα παρω διοροφο, και το χρειαζομαι οπωσδηποτε!!

Ιωαννα μου ευχαριστω, ηταν επισκεψη αστραπη για το γιατρο το οποιο δεν ανεφερα καθολου!!! ειμαστε 281γρ στην 19η βδομαδα και ο γιατρος ειπε πολυ καλα. το ζαχαρο μου ειναι σταθερα κατω απο το φυσιολογικο και ο αιματοκριτης μου στο 29!!!!! πολυ καλο αφου ξεκινησα με 30!!

εχω κατι πονους χαμηλα στην κοιλια και ο γιατρος ειπε οχι καθησιο ξαπλα η ορθια αλλα τα ποδια μου ειναι τουμπανο, που να σταθω ορθια???

καναπες με τα ποδια ψηλα λοιπον!!! και μου ειπε να μην παρω αλλο βαρος για 2 μηνες. αν καποια εχει τροπο να με βοηθησει ευχαριστως:D

ξεκουρασου και απλωσου!! :D


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγκυούλες, τι κάνετε;;;Εμείς μετακομίσαμε αρχές του μήνα αλλά ο πολιτισμός δεν έχει έρθει ακόμα σπίτι μας γι'αυτό χάθηκα...Σήμερα ανακάλυψα ένα γεναιόδωρο γείτονα, έκλεψα λίγο ίντερνετ, σας διάβασα αναλυτικά και εύχομαι να μην ξαναπέσει μέχρι να απαντήσω..Να ζήσετε Πολυξένη μου, να είστε παντά καλά και ευτυχισμένοι.Άντε και στα δικά μου!

Χαίρομαι πολύ που είστε όλες καλά και έχουμε υγιή μωράκια.Εμείς κάναμε αυχενική 17/7 έχουμε ένα υγιέστατο, ζωηρότατο αγοράκι 440 gr και έχουμε ξετρελαθεί παντελώς.

Από αυτά που διάβασα έχω απορίες.

Εμένα θα μου δώσει η αδερφή μου mei tai, λέτε να χρειαστώ και sling;;;Και επίσης θα αγοράσετε καλαθούνα;Θα μας χρειαστεί, λέτε, πουθενά;;

Αυτά τα λίγα, σας φιλώ!


bdxGp3.png

tt1d4479

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγκυούλες, τι κάνετε;;;Εμείς μετακομίσαμε αρχές του μήνα αλλά ο πολιτισμός δεν έχει έρθει ακόμα σπίτι μας γι'αυτό χάθηκα...Σήμερα ανακάλυψα ένα γεναιόδωρο γείτονα, έκλεψα λίγο ίντερνετ, σας διάβασα αναλυτικά και εύχομαι να μην ξαναπέσει μέχρι να απαντήσω..Να ζήσετε Πολυξένη μου, να είστε παντά καλά και ευτυχισμένοι.Άντε και στα δικά μου!

Χαίρομαι πολύ που είστε όλες καλά και έχουμε υγιή μωράκια.Εμείς κάναμε αυχενική 17/7 έχουμε ένα υγιέστατο, ζωηρότατο αγοράκι 440 gr και έχουμε ξετρελαθεί παντελώς.

Από αυτά που διάβασα έχω απορίες.

Εμένα θα μου δώσει η αδερφή μου mei tai, λέτε να χρειαστώ και sling;;;Και επίσης θα αγοράσετε καλαθούνα;Θα μας χρειαστεί, λέτε, πουθενά;;

Αυτά τα λίγα, σας φιλώ!

γεια σου κοριτσακι!με το καλο το νεο σας σπιτακι να γεμισει και απο μωρουδιστικες φωνουλες και μυρωδιες!!αγορακι και σεις λοιπον!?τελεια!!!να υποθεσω κανατε β επιπεδου ε?:tongue:

να πεις στον καλο γειτονα να μην το κλειδωσει, κριμα εισαι στην κατασταση σου! ;);)

για το σλινγκ δε ξερω να σου πω...καλαθουνα εγω θα εχω του καροτσιου!ελεγα στην αρχη να μην την παρω, να παρω μονο το καθισματακι και το καροτσι, αλλα 2-3 με ψησανε πως θα χρησιμεύσει!οποτε θα το παρω και αυτο!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγκυούλες, τι κάνετε;;;Εμείς μετακομίσαμε αρχές του μήνα αλλά ο πολιτισμός δεν έχει έρθει ακόμα σπίτι μας γι'αυτό χάθηκα...Σήμερα ανακάλυψα ένα γεναιόδωρο γείτονα, έκλεψα λίγο ίντερνετ, σας διάβασα αναλυτικά και εύχομαι να μην ξαναπέσει μέχρι να απαντήσω..Να ζήσετε Πολυξένη μου, να είστε παντά καλά και ευτυχισμένοι.Άντε και στα δικά μου!

Χαίρομαι πολύ που είστε όλες καλά και έχουμε υγιή μωράκια.Εμείς κάναμε αυχενική 17/7 έχουμε ένα υγιέστατο, ζωηρότατο αγοράκι 440 gr και έχουμε ξετρελαθεί παντελώς.

Από αυτά που διάβασα έχω απορίες.

Εμένα θα μου δώσει η αδερφή μου mei tai, λέτε να χρειαστώ και sling;;;Και επίσης θα αγοράσετε καλαθούνα;Θα μας χρειαστεί, λέτε, πουθενά;;

Αυτά τα λίγα, σας φιλώ!

καλως την!!! μπραβο για το μωρακι σας!! πως ειναι το καινουριο σπιτακι? εχεις και δουλειες να φτιαξεις το δωματιο του μικρουλη τωρα!!

εγω θα παρω αρχικα sling για να με βοηθαει να το θηλαζω στο σπιτι κανοντας και τιποτε αλλο να εχω τα χερακια μου ελευθερα δηλαδη. αργοτερα θα παρω και mei tai που θα εχει βαρυνει το μωρακι να μοιραζεται το βαρος και στους 2 ωμους. καλαθουνα η πορτ μπεμπε (δεν εχω αποφασισει ακομα) θα παρουμε για να κοιμαται το μωρακι τον πρωτο καιρο στο δωματιο μας, για οσο θα ξυπναει το βραδυ δηλαδη. μην μετακομιζω την κουνια περα δωθε. αρχες του μηνα θα παμε με τον αντρα μου στο εξοχικο μας και εκει θα καταληξουμε τις αγορες μας αν θα παρουμε τελικα πολυκαροτσι η καροτσι καθισματακι αυτοκινητου και καλαθουνα η λικνο.


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγκυούλες, τι κάνετε;;;Εμείς μετακομίσαμε αρχές του μήνα αλλά ο πολιτισμός δεν έχει έρθει ακόμα σπίτι μας γι'αυτό χάθηκα...Σήμερα ανακάλυψα ένα γεναιόδωρο γείτονα, έκλεψα λίγο ίντερνετ, σας διάβασα αναλυτικά και εύχομαι να μην ξαναπέσει μέχρι να απαντήσω..Να ζήσετε Πολυξένη μου, να είστε παντά καλά και ευτυχισμένοι.Άντε και στα δικά μου!

Χαίρομαι πολύ που είστε όλες καλά και έχουμε υγιή μωράκια.Εμείς κάναμε αυχενική 17/7 έχουμε ένα υγιέστατο, ζωηρότατο αγοράκι 440 gr και έχουμε ξετρελαθεί παντελώς.

Από αυτά που διάβασα έχω απορίες.

Εμένα θα μου δώσει η αδερφή μου mei tai, λέτε να χρειαστώ και sling;;;Και επίσης θα αγοράσετε καλαθούνα;Θα μας χρειαστεί, λέτε, πουθενά;;

Αυτά τα λίγα, σας φιλώ!

γλυκεριτσα τι τελεια νεακια!!! Με το καλο να διακοσμησετε και το δωματιο του γιου σας!!!

Εμεις για το δωματιο μας θα παρουμε ενα απλο λικνο, αυτο http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&la=1&itmid=5631812&ct=1080307&colID=2362 .

Υ.Γ= σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες!!!


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ!!! ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2013!!!!

kat3r1na .............. ΠΗΤ 01/11/13

AthKos ................ ΠΗΤ 02/11/13 Κοριτσι

Nutimama ..............ΠΗΤ 04/11/13

stefaniana............. ΠΗΤ 06/11/13 Αγορι

zacharoula1982 ...... ΠΗΤ 07/11/13 Αγορι

zwoula80 .............. ΠΗΤ 07/11/13 Κοριτσι & Αγορι

Figaroli ................. ΠΗΤ 07/11/13

Δημητρα69............. ΠΗΤ 09/11/13

ganna .................. ΠΗΤ 09/11/13 Αγορι

polixenh ................ ΠΗΤ 15/11/13 Αγορι

Merenta ................ ΠΗΤ 16/11/13

Vula ..................... ΠΗΤ 17/11/13 Κοριτσι

Renita ................... ΠΗΤ 19/11/13 Αγορι

despina77............... ΠΗΤ 20/11/13 Αγορι

elenaki1987 ............ ΠΗΤ 20/11/13 Κοριτσι

πακι ...................... ΠΗΤ 21/11/13

glykeritsa ............... ΠΗΤ 23/11/13 Αγορι

ioazon ................... ΠΗΤ 23/11/13 Κοριτσι

xrydim ................... ΠΗΤ 26/11/13 Κοριτσι (μαλλον)

kokkinotrixa..............ΠΗΤ 01/12/13

Ellie2013................. ΠΗΤ 02/12/13 Αγορι

Lia_84 ................... ΠΗΤ 04/12/13 Κοριτσι (μαλλον)

magdou_................. ΠΗΤ 08/12/13 Αγορι

maria*.................... ΠΗΤ 10/12/13 Κοριτσι

anchelita ................ ΠΗΤ 12/12/13

maribell .................. ΠΗΤ 13/12/13 Κοριτσι

sotsafi89 ................ ΠΗΤ 15/12/13 Αγορι

kellymania ............... ΠΗΤ 18/12/13 Αγορι (μαλλον)

maira77 .................. ΠΗΤ 20/12/13

chrstina123 ............. ΠΗΤ 24/12/13

may23 .................... ΠΗΤ 25/12/13

ΓΙΑΤΡΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ!!

26/07 xrydim ...............(Β'επιπεδου)

01/08 Ellie2013 ...........(Β' επιπεδου)

01/08 Lia 84 ...............(Β' επιπεδου)

03/08 anchelita ...........(Β' επιπεδου)

08/08 magdou_ ...........(Β' επιπεδου)

12/08 maribell ............(Β' επιπεδου)

03-17/08 anchelita ......(Β' επιπεδου)


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ!!! ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2013!!!!

kat3r1na .............. ΠΗΤ 01/11/13

AthKos ................ ΠΗΤ 02/11/13 Κοριτσι

Nutimama ..............ΠΗΤ 04/11/13

stefaniana............. ΠΗΤ 06/11/13 Αγορι

zacharoula1982 ...... ΠΗΤ 07/11/13 Αγορι

zwoula80 .............. ΠΗΤ 07/11/13 Κοριτσι & Αγορι

Figaroli ................. ΠΗΤ 07/11/13

Δημητρα69............. ΠΗΤ 09/11/13

ganna .................. ΠΗΤ 09/11/13 Αγορι

polixenh ................ ΠΗΤ 15/11/13 Αγορι

Merenta ................ ΠΗΤ 16/11/13

Vula ..................... ΠΗΤ 17/11/13 Κοριτσι

Renita ................... ΠΗΤ 19/11/13 Αγορι

despina77............... ΠΗΤ 20/11/13 Αγορι

elenaki1987 ............ ΠΗΤ 20/11/13 Κοριτσι

πακι ...................... ΠΗΤ 21/11/13

glykeritsa ............... ΠΗΤ 23/11/13 Αγορι

ioazon ................... ΠΗΤ 23/11/13 Κοριτσι

xrydim ................... ΠΗΤ 26/11/13 Κοριτσι (μαλλον)

kokkinotrixa..............ΠΗΤ 01/12/13

Ellie2013................. ΠΗΤ 02/12/13 Αγορι

Lia_84 ................... ΠΗΤ 04/12/13 Κοριτσι (μαλλον)

magdou_................. ΠΗΤ 08/12/13 Αγορι

maria*.................... ΠΗΤ 10/12/13 Κοριτσι

anchelita ................ ΠΗΤ 12/12/13

maribell .................. ΠΗΤ 13/12/13 Κοριτσι

sotsafi89 ................ ΠΗΤ 15/12/13 Αγορι

kellymania ............... ΠΗΤ 18/12/13 Αγορι (μαλλον)

maira77 .................. ΠΗΤ 20/12/13

chrstina123 ............. ΠΗΤ 24/12/13

may23 .................... ΠΗΤ 25/12/13

ΓΙΑΤΡΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ!!

26/07 xrydim ...............(Β'επιπεδου)

01/08 Ellie2013 ...........(Β' επιπεδου)

01/08 Lia 84 ...............(Β' επιπεδου)

03/08 anchelita ...........(Β' επιπεδου)

08/08 magdou_ ...........(Β' επιπεδου)

12/08 maribell ............(Β' επιπεδου)

03-17/08 anchelita ......(Β' επιπεδου)

Πολυξένη την επόμενη φορά βάλε και την δική μου μπέμπα :tongue::tongue::tongue:.

Πήγατε τακιδάκι μετά το γάμο???


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν σας είπα τα πρώτα αποτελέσματα της άμνιο ήταν καλά. Τα τελικά θα αργήσουν ακόμα. Θα με πάρουν τηλέφωνο. Και το καλό είναι ότι σιγά σιγά περνάνε οι επικίνδυνες μέρες. Σήμερα κλείνω μία βδομάδα και σκέφτομαι να πάω καμία μικρή βολτούλα :-)


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν σας είπα τα πρώτα αποτελέσματα της άμνιο ήταν καλά. Τα τελικά θα αργήσουν ακόμα. Θα με πάρουν τηλέφωνο. Και το καλό είναι ότι σιγά σιγά περνάνε οι επικίνδυνες μέρες. Σήμερα κλείνω μία βδομάδα και σκέφτομαι να πάω καμία μικρή βολτούλα :-)

Μπράβο! Και ζήτω! Και γιούπι!


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας είπα τα πρώτα αποτελέσματα της άμνιο ήταν καλά. Τα τελικά θα αργήσουν ακόμα. Θα με πάρουν τηλέφωνο. Και το καλό είναι ότι σιγά σιγά περνάνε οι επικίνδυνες μέρες. Σήμερα κλείνω μία βδομάδα και σκέφτομαι να πάω καμία μικρή βολτούλα :-)

Μπράβο κοπέλα μου!!μα ναι έτσι καλα και τα τελικά ευχομαι!!:))


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...