Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Είναι Δ.Πλακεντίας 18 & Κέας 2. Είναι πολύ κοντα στην πλατεία Κένεντι και αν έρχεσαι με μετρό στο σταθμό Χαλάνδρι. Εκεί δίπλα έχει και μία καφετέρια που τη λένε twins (απλή συνωνυμία, αλλά έπρεπε να το αναφέρω). Μπορείς να δείς τα πράγματα στο σαιτ τους αλλά πιο καλά από κοντα.

:shock::shock::shock:

δηλ. ελεος ρε τουινς.

ποιο κοντα στο στομα του λυκου δεν θα μπορουσες να με στειλεις!!!

ειχα ενα γκομενο απο εκει παλια, δακρυα εγω η καλη σου τοτε...

φτυσιμο η καψερη τοτε....

ξερεις απο αυτους που οταν μαθαινουν οτι εχεις κανει νεα σχεση εμφανιζονται απο το πουθενα.

κ εκανε το λαθος να εμφανιστει δριμυτρελα οταν γνωρισα τον χασμπανο μου. κ καλα να με δωκει τα πραγματα μου πισω κ με ατακες του τυπου:

εσυ ειχες πει να μην σε ενοχλησω, πολυ ευκολα με ξεπερασες τελικα κλπ κλπο...

αντε γεια ρε τασο παιδακι! παμε για αλλα κ καλα κ με υγεια!

χασμπανος φορ εβερ λεμε!

κ με τρικυμιες κ με νηνεμιες κ με σουελ κ με ηρεμιες!!!

γουδεναχτεν!


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock:

δηλ. ελεος ρε τουινς.

ποιο κοντα στο στομα του λυκου δεν θα μπορουσες να με στειλεις!!!

ειχα ενα γκομενο απο εκει παλια, δακρυα εγω η καλη σου τοτε...

φτυσιμο η καψερη τοτε....

ξερεις απο αυτους που οταν μαθαινουν οτι εχεις κανει νεα σχεση εμφανιζονται απο το πουθενα.

κ εκανε το λαθος να εμφανιστει δριμυτρελα οταν γνωρισα τον χασμπανο μου. κ καλα να με δωκει τα πραγματα μου πισω κ με ατακες του τυπου:

εσυ ειχες πει να μην σε ενοχλησω, πολυ ευκολα με ξεπερασες τελικα κλπ κλπο...

αντε γεια ρε τασο παιδακι! παμε για αλλα κ καλα κ με υγεια!

χασμπανος φορ εβερ λεμε!

κ με τρικυμιες κ με νηνεμιες κ με σουελ κ με ηρεμιες!!!

γουδεναχτεν!

Ναιαιαιαιαιαιαι!

Παλιές δοκιμασμένες συνταγές! Γομάρια ξεκαπίστρωτα, αγάπη μου! Φτύσιμο - συντριβάνι και, όταν ξεστομίσεις (με άνεση, ομολογουμένως, και τουπέ) "έχω τη σχέση μου και είναι σοβαρή", ξεπερνάει τα όρια με μια φράση: "... θέλω να σε δω"!!!!

Ρε ουστ από κει!


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Laerta, τι πράγματα είν' αυτά;;;;;;;

Εννοείται και θα πας να πάρεις ευχή (αλλιώς θα μαλώσω!!!). Κι εμείς πήραμε και στις 20 και στις 40. Είναι συγκινητικό!

Δεν θυμάμαι ποιά μου είπε για τη γυναίκα... Ναι, δεν της έχω πει ότι θα φύγει. Αφού δεν την έδιωξα επί τόπου, θεωρώ πως δεν πρέπει να της το πω νωρίτερα. Δεν το πιστεύω ότι μπορεί να κάνει κάτι στα παιδιά, αλλά ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ!!! Δεν εμπιστεύομαι ΚΑΝΕΝΑΝ εκτός από τις μαμάδες μας! Οπότε, άσε. Θα της το πω και θα φύγει οριστικά. Και πόσο λυπάμαι. 7 χρόνια μπαίνει στο σπίτι μου και να μου μιλήσει έτσι; Μπέρδεψε την άνεση ανάμεσά μας με την αγένεια και την ασέβεια, δυστυχώς!


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Glorraki, καλώς ήρθατε!!! Ωραία περάσατε στην πατρίδα, ε; :)

Twinsaki, για συμπτώματα κάτι πήρε το αυτί μου!!!!!!!!

Tzini, αν ρωτάς για τη Μαρουλίτα, έχει πέντε νινάκια (η Παναγία να τα φυλάει, όπως όλα τα παιδάκια του κόσμου) και ετοιμάζεται για το 6ο!!!!!!!!!!!!!! Είναι η ηρωίδα μου!

Για τη Βικτώρια Μπέκαμ: Κάποτε τη λάτρευα. Μετά την 4η γέννα τη μισώ. Από τη φιλία μας δεν υπάρχει τίποτα πια. 4 παιδιά και να μου γυρνάει πιο αδύνατη από ό,τι ήμουν εγώ στο δημοτικό;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Ε, όχι μαντάμ.

Και μου λένε κι εμένα "δίδυμα; ε, τότε δικαιολογείσαι". "Μα", τολμώ να ξεστομίσω, η έντιμη, "15 κιλά είχα πάρει και κοιλιά μεγάλη δεν είχα... Πώς δικαιολογούμαι;;;"

Απόκριση δεν παίρνω...

Πάω στον 6ο (όροφο) και, αν τα καταφέρω, θα πούμε κι άλλα μετά!

Σας φιλώ!


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Α, Nufi!!!!!

Κι εμείς ήμασταν ικέα το απόγευμα της Παρασκευής!!! Πηγαίνοντας Σούνιο, περάσαμε να πάρουμε δύο πορτάκια για την σκάλα στο σπίτι (στο Χαλάνδρι), μπας και τους ξαμολύσουμε λίγο περισσότερο... Φτάσαμε κατά τις 18.30 με 18.45 και φύγαμε κατά τις 19.30 και κάτι!


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα!!

μολις μιλησα με την παιδιατρο και ειπαμε να αλλαξουμε το γαλα μηπως τους πεφτει βαρυ το αλμιρον.Θα παρουμε το φριζολακ.Για να δουμε....

καλα χθες δεν παλευοταν η κατασταση,για να καταφερω τον εναν να πιει εστω και τη μιση ποσοτητα ειμασταν κατω απο τον απορροφητηρα(η ωρα 3.30 το χαραμα),εγω ορθια να μην μπορω να σταθω και αυτος να καταπινει μια γουλια καθε 5 λεπτα.

την τρελα μου δηλ,καθε ταισμα φτανει το 45λεπτο!!


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

μολις μιλησα με την παιδιατρο και ειπαμε να αλλαξουμε το γαλα μηπως τους πεφτει βαρυ το αλμιρον.Θα παρουμε το φριζολακ.Για να δουμε....

καλα χθες δεν παλευοταν η κατασταση,για να καταφερω τον εναν να πιει εστω και τη μιση ποσοτητα ειμασταν κατω απο τον απορροφητηρα(η ωρα 3.30 το χαραμα),εγω ορθια να μην μπορω να σταθω και αυτος να καταπινει μια γουλια καθε 5 λεπτα.

την τρελα μου δηλ,καθε ταισμα φτανει το 45λεπτο!!

Κουράγιο, μικρή μου φίλη...! Μόνο αυτό έχω να σου πω!

Οι περισσότερες τα περάσαμε αυτά. 1 ώρα, για να φάει ο ένας και μέχρι να τον βάλεις στην κούνια και να τάξεις όλα σου τα χρυσαφικά, για να μην ξυπνήσει ο δεύτερος σύντομα, να βάζεις το μάγουλο στο μαξιλάρι και να ακούς "ουά"... Ναι, μας είναι καταστάσεις γνωστές! Εμένα, ο μεγάλος ήταν πολύ δύσκολος στο φαγητό. Και παρ' όλο που το ήξερα, τον πήρα από τη μονάδα, όπως θα θυμάσαι...! Αργούσε, ήταν λαίμαργος, πνιγόταν, διάφορα! Μετά ο μικρός εμφάνισε παλινδρόμηση. Άλλο δράμα κι εκεί.

(ξέχασα να σας πω ότι ο μεγάλος αρνείται πεισματικά να φάει πηρουνιασμένο φαγητό. Βγάζει κάθε μπουκιά, που θα μπει στο στόμα του και, αν κατά λάθος την καταπιεί, την κάνει αμέσως εμετό.... τι να κάνω, πότε θα φάει μη αλεσμένο;;;;;;;; )

Οπότε, ηρέμησε, πάρε το κάθε τι ως φυσιολογική κατάσταση δύο μικροσκοπικών μωρών, προβληματίσου με ό,τι είναι πραγματικά αξιοπερίεργο (θα σε οδηγήσει το ένστικτό σου) και πάντα να σκέφτεσαι (τώρα το λέω, αλλά τον πρώτο καιρό το άκουγα από κάποιους ως κλισέ και με έπιανε υστερία) ότι πάνε και λίγο με αυτόματο πιλότο τα παιδιά. Ξέρουν καλύτερα από μας τι ακριβώς θέλουν. Αν πεινάνε πολύ ή λίγο, αν νυστάζουν ή όχι... Τότε με έπιανε πανικός για το τι μπορεί να τους συμβεί, αλλά τώρα, που έφαγε ο μεγάλος και ένα (πεθαμένο από καιρό, σχεδόν ξεραμένο) σκουλήκι, στο χωριό, μπροστά στα μάτια της μάνας μου, αρχίζω και συνειδητοποιώ ότι, πράγματι, σκέφτομαι διαφορετικά... Τώρα στο εξοχικό, βάζουν τη γλώσσα στις πλάκες της αυλής, πιάνουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ (μπουσουλώντας) και μετά βάζουν και τα δάχτυλα στο στόμα, οπότε... τι να προστατεύσεις!!!! Πόσο ντετόλ να ρίξω και που;;;;;;;;;;;


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας για γάλα.

Ποιά φίλη, νομίζω, Linaki εσύ;

Αλλάξατε γάλα και πήρατε νέσλακ 1+. Αυτό μας έδωσε και μας, αλλά τώρα που χρονίσαμε. Πριν τον χρόνο επέμενε στη σκόνη. Δεν είναι λίγο νωρίς για φρέσκο; Λέω εγώ...


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

το δια μου μεσα.

εφαγα μια κουτουλια διπλα απο το δοξα παρτι, το πρωι απο την πορτα του γατου που ηταν ολοι δικια μου! εχασα το φως μου λεμε. τα μικρα πηγα γαι εμβολιο σε εμενα βαλαν παγοκυστη στο μητερα!

κατα τα αλλα καλα με το εμβολιο.

ρε κορες η συλια εχει παρει μολις μισο κιλο απο τν γεναρη κ ο ντοκτορη δεν ανυσηχει! ?????!!!! στο υψος. οκ ψηλο το καμαρι μου 1,03.

ρε παιδια δεν ειναι αδυνατη?

αγορακια μη μου θυμιζεις τι εχω τραβηξει με το θεμα φαγητο κ συλια. σου μιλαω γαι πολυ ξερατο! ατελειωτο! οτι ωρα κ στιγμη θες. ακομα κ με το γαλα. εκει ειχαμε κ φοβιες του τυπου γαυγιζει ο σκυλος! σοβαδες στο διαδρομο κ στην κουνια!

ενα διαστημα που ηταν κ ο χασμπανος εδω, πεταξε τη θεικη ατακα:

ουτε μουτσος στην ακτοπλοια δεν εχω μαζεψει τοσο εμετο!

δεν ηταν του φαγητου το παιδι γενικα. οποτε μετα χαλαρωσα.

δεν ειναι οτι δεν τωρει τωρα. απλα τρεχει συνεχεια! ολα κατι κανει αυτο το κοριτσι!

γιατι ανεβοκατεβαινεις οροφους?

τι δουλεια ειναι αυτη?

εγω απο ισογειο μεχρι κ 2ο ετρεχα σε μια βιοτεχνια που δουλευα τελευταια. κ εσυ χαλανδρι?!

υγ: ο ανηψιος μου εχει φαει ακριδα στο χωριο.

παω για μαζωμα.


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσούδες!!!

Πρώτα από όλα να ευχηθώ στην sevi-gio μας, μια καλή επέμβαση και όχι έναν, αλλά κανέναν πόνο!Και να πάρει τα αντράκια της αγκαλίτσα με το καλό αύριο!

Zitamar να μας ζήσουν τα μπεμπάκια με τα ονοματάκια!

Agorakia πού είσαι καλέ και πας στον 6ο όροφο?

Twinsaki δεν ξέρω τίποτις για τέτοιο πόνο κι εύχομαι να σου περάσει γρήγορα!

Κaterinaki μας, βάστα εσύ γερά!!! Και όλα καλά!

Τώρα..σχετικά με το σαπούνισμα των φρούτων κτλ..το Palmolive και τα άλλα συναφή ΝΑΙ είναι χημικά και δεν κάνει να τα χρησιμοποιούμε! Ειδικά φρούτα και λαχανικά με ημι-περατή μεμβράνη όπως πχ η τομάτα δεν κάνει γιατί απορροφάται εις το εσωτερικόν το χημικό-απορρυπαντικό (λειτουργεί η διαδικασία της ώσμωσης δηλαδή).

Το πράσινο σαπούνι του λαδιού όμως δεν είναι χημικό και είναι ό,τι πρέπει για τέτοιου είδους δουλειές, αφού η σύστασή του είναι το ελαιόλαδο και ίσως (ανάλογα τη μάρκα και μικρό ποσοστό γλυκερίνης) πράγμα που το καθιστά άκακο για πλύσιμο λαχανικών-φρούτων.

Σχετικά με τις αποστειρώσεις...δεν κατέω πράμα ακόμα.. αλλά αυτό που κατέω πολύ καλά (λόγω πρότερου επαγγέλματος) είναι ότι το νερό της Αθήνας (με διαφοροποιήσεις στις "εξοχικές" περιοχές στα Μεσόγεια..) είναι από τα καλύτερα!Ναι..κι όμως..!! Άλλο να τύχει να είναι το νερό σε κάποια περιοχή σκληρό (δηλ. με αυξημένα άλατα μαγνησίου και ασβεστίου και άλλο τα μικρόβια κτλ). Επίσης..επειδή είχα ασχοληθεί για καμμιά 4ετία πολύ με τα νερά και τις χημ. συστάσεις τους και αναλύσεις τους, σας λέω ότι τα εμφιαλωμένα δεν είναι τόσο άκακα και τόσο ακίνδυνα...όσο οι περισσότεροι νομίζουμε..

Τέλος να πώ...ότι είδα σε φωτό στο φατσοβιβλίο μια πολύ όμορφη κοιλίτσα μέλλουσας διδυμομανούλας! (Δε μαρτυράω..χιχ;);))

Εμένα όμως..αν και 4 εβδομάδες πιο μπροστά και με τρία..δεν είναι κάν έτσι..είναι ας πούμε περίπου κατά το ήμισυ..μωρέ ..να ανησυχήσω???????:?::?:

ΥΓ1. Καλά το εξωτικό Χαλάνδρι βλέπω έχει κάνει "γκέτο"..

ΥΓ2. Tzini κι εμένα μου τη δίνουν οι τύποι "μπούμερανγκ"!! Ξέρεις...αυτοί που πάνε κι έρχονται..;)

ΥΓ3. Laerta έχεις πμ. (Θα έχεις δηλ. εντός ολίγου..)


 

Ένα παιδί μπορεί να διδάξει σε έναν ενήλικο τρία πράγματα: να είναι ευτυχισμένος χωρίς ιδιαίτερο λόγο, να είναι πάντα απασχολημένος με κάτι και να ξέρει να απαιτεί με όλη του τη δύναμη αυτό που θέλει.

Paulo Coelho

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...