Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 47 λεπτά , Angot είπε:

      ειχα ΑΜΗ 3+κάτι στα 28-29 μου! αν μετρήσω τώρα θα είναι πιο κάτω από σένα! έλα να συνέλθεις μην πέφτεις τσάμπα! δεν είναι σκέτη η ΑΜΗ που καθορίζει, είναι και οι υπόλοιπες ορμόνες μαζί! 

      Ούτε που τις είχα σκεφτεί τις υπόλοιπες ορμόνες.. πριν την ωοληψια πρέπει να κάνω FSH & E2? Εσύ τις είχες ρυθμισμένες αυτές τις ορμόνες?

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts


Διαφημίσεις

πάω να κάνω φασουλάκια..

κι επανέρχομαι...(άργησα σήμερα:(:()


 

Ένα παιδί μπορεί να διδάξει σε έναν ενήλικο τρία πράγματα: να είναι ευτυχισμένος χωρίς ιδιαίτερο λόγο, να είναι πάντα απασχολημένος με κάτι και να ξέρει να απαιτεί με όλη του τη δύναμη αυτό που θέλει.

Paulo Coelho

Link to comment
Share on other sites

Ηρωίδες-μάνες (έτσι θα σας λέω απο'δω και πέρα), ξεκινάει το one-woman show!!! Η μανούλα μου ξεκίνησε δουλειά και την έκανε το μεσημέρι οπότε καταλαβαίνετε... Αναφορικά με την ευχή, τι κάνω? Πάω στην εκκλησία και ζητώ ευχή? Πληρώνω? Ιδέα δεν έχω απ'αυτά... Φιλιά σε όλες!!!


 

120247mcv711uxx1.gif

Link to comment
Share on other sites

καλως την!καλο κουραγιο και περιμενω τις εμπειριες σου,εγω θα μεινω μονη την κυριακη.

οποτε μια βδομαδα ακομα και μετα τρεχατε ποδαρακια μου.

για την ευχη πας στην εκκλησια ,λες στον παπα οτι σαραντησες και θες την ευχη.Ειναι υποθεση 5-10 λεπτων,τον μικρο θα τον βαλει και στο ιερο.τωρα για τα χρηματα αν θες δωσε κατι.

εμεις πηγαμε να του δωσουμε αλλα δεν τα επαιρνε με τιποτα,παρολο που ο αντρας μου του ειπε οτι τα δινει για την εκκλησια.

Βεβαια ο αλλος παπας που μου εδωσε τη μιση ευχη(γιατι θα ταξιδευαμε)πηρε το κατιτις του.

τωρα που θα εισαι μονη θελω να μου πεις ποτε θα κανεις τις αντλησεις,ετσι βρε αδερφε για να δω τι θα με περιμενει.


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να σας πω,προχτες που ηρθε η γιατρος και τη ρωτησα για τα εμβολια με ρωτησε τι ταμειο εχουν τα παιδια.Οταν της ειπα ικα μου λεει:ωχ!!!με το ικα εχουμε προβλημα,γιατι δεν τα γραφει και θα πρεπει να τα πληρωνετε.

τελικα εμαθα οτι ο γιατρος στο ικα δεν στα γραφει αν δεν εισαι πελατης του γιατι ειναι πολυ φιλοχρηματος.

ελα ομως που εγω θελω την αλλη γιατρο γιατι ειναι η μονη εδω νεογνολογος.Επιπλεον ο αλλος ειναι πολυ μεγαλος σε ηλικια και τον παιδιατρο θα τον θελουμε για αρκετα χρονια.

και ρωτω ειναι δυνατον να μην τα γραφει αφου εχω ικα???μπορει να με υποχρεωσει να πηγαινω εκει ή θα πρεπει να του πουμε κανενα γαλλικο??

και τελικα εινια ακριβα να τα πληρωνω αν δεν βγαλω ακρη με τον τυπο??


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια!!! Πριν λιγο γυρισαμε κ εμεις!!!

Πτωμα ειμαι περιττο να το πω...καναμε την ενεση,καναμε το N.S.T.(καρδιοτοκογραφημα)...μια χαρα ειναι οι μικροι!!! ειχα φαει μια μηλοπιτα κ γυρναγανε σαν παλαβα που χαναμε τους παλμους τους!!!

Αλλα καναμε ξανα doppler(εκπληξη του γιατρου)....μας το εκανε αλλος σημερα κ οι μικροι ειναι μια χαρα,μαλλον μ@@@@@@ιες μας ελεγε ο αλλος την Παρασκευη!!!

Πηρα τον γιατρο τηλ κ μου λεει για Πεμπτη γεννα......εγκεφαλικο εγω!!!

Τον ξαναπηρα σε 5 λεπτα κ του ζητησα να γινει αυριο,γιατι εχω κοψει τις innohep κ δεν αντεχω αλλο την φαγουρα!!! ειπε οκ αλλα το βραδυ θα μαθω λεπτομερειες κ ωρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσίνια, έφτασα σπίτι. Ήρθα λίγο νωρίτερα σήμερα.

Laerta, για την ευχή εγώ είχα πάρει τηλ τον ιερέα, για να είναι εκεί. Ήταν ο ίδιος που είχε έρθει να μου δώσει και τη μισή ευχή και είχαμε το τηλέφωνό του από τότε. Οπότε σιγουρέψαμε ότι θα είναι στον ναό το απογευματάκι και πήγαμε.

Επίσης, καλύτερα θα βολευτείτε μόνες, πιστέψτε με. Αν και οι δικές σας είναι πολύ βοηθητικές, απ' ό,τι είδα, άρα τώρα θα βλέπετε και θα κάνετε. Θα νιώσετε, όμως, σίγουρα πιο ανεξάρτητες!


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να σας πω,προχτες που ηρθε η γιατρος και τη ρωτησα για τα εμβολια με ρωτησε τι ταμειο εχουν τα παιδια.Οταν της ειπα ικα μου λεει:ωχ!!!με το ικα εχουμε προβλημα,γιατι δεν τα γραφει και θα πρεπει να τα πληρωνετε.

τελικα εμαθα οτι ο γιατρος στο ικα δεν στα γραφει αν δεν εισαι πελατης του γιατι ειναι πολυ φιλοχρηματος.

ελα ομως που εγω θελω την αλλη γιατρο γιατι ειναι η μονη εδω νεογνολογος.Επιπλεον ο αλλος ειναι πολυ μεγαλος σε ηλικια και τον παιδιατρο θα τον θελουμε για αρκετα χρονια.

και ρωτω ειναι δυνατον να μην τα γραφει αφου εχω ικα???μπορει να με υποχρεωσει να πηγαινω εκει ή θα πρεπει να του πουμε κανενα γαλλικο??

και τελικα εινια ακριβα να τα πληρωνω αν δεν βγαλω ακρη με τον τυπο??

Να του πείτε γαλλικό το δίχως άλλο!!!


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!! Πριν λιγο γυρισαμε κ εμεις!!!

Πτωμα ειμαι περιττο να το πω...καναμε την ενεση,καναμε το N.S.T.(καρδιοτοκογραφημα)...μια χαρα ειναι οι μικροι!!! ειχα φαει μια μηλοπιτα κ γυρναγανε σαν παλαβα που χαναμε τους παλμους τους!!!

Αλλα καναμε ξανα doppler(εκπληξη του γιατρου)....μας το εκανε αλλος σημερα κ οι μικροι ειναι μια χαρα,μαλλον μ@@@@@@ιες μας ελεγε ο αλλος την Παρασκευη!!!

Πηρα τον γιατρο τηλ κ μου λεει για Πεμπτη γεννα......εγκεφαλικο εγω!!!

Τον ξαναπηρα σε 5 λεπτα κ του ζητησα να γινει αυριο,γιατι εχω κοψει τις innohep κ δεν αντεχω αλλο την φαγουρα!!! ειπε οκ αλλα το βραδυ θα μαθω λεπτομερειες κ ωρα!!!

Κουράγιο, κουκλίτσα μου! Η φαγούρα είναι σύμπτωμα των τελευταίων ημερών :)

Περιμένουμε εναγωνίως νέα το βράδυ!!!


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κουράγιο, κουκλίτσα μου! Η φαγούρα είναι σύμπτωμα των τελευταίων ημερών :)

Περιμένουμε εναγωνίως νέα το βράδυ!!!

Να σαι καλα αλλα δεν το ηξερα κ εχω γινει χαλια....φυσικα αυπνη!!!

Θα σας πω το βραδυ μολις μαθω!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!! Πριν λιγο γυρισαμε κ εμεις!!!

Πτωμα ειμαι περιττο να το πω...καναμε την ενεση,καναμε το N.S.T.(καρδιοτοκογραφημα)...μια χαρα ειναι οι μικροι!!! ειχα φαει μια μηλοπιτα κ γυρναγανε σαν παλαβα που χαναμε τους παλμους τους!!!

Αλλα καναμε ξανα doppler(εκπληξη του γιατρου)....μας το εκανε αλλος σημερα κ οι μικροι ειναι μια χαρα,μαλλον μ@@@@@@ιες μας ελεγε ο αλλος την Παρασκευη!!!

Πηρα τον γιατρο τηλ κ μου λεει για Πεμπτη γεννα......εγκεφαλικο εγω!!!

Τον ξαναπηρα σε 5 λεπτα κ του ζητησα να γινει αυριο,γιατι εχω κοψει τις innohep κ δεν αντεχω αλλο την φαγουρα!!! ειπε οκ αλλα το βραδυ θα μαθω λεπτομερειες κ ωρα!!!

Μια χαρά!!! Η τυχερή μου μέρα! 35+3!!! Η μέρα που γέννησα :)


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

εφαγα μια κουτουλια διπλα απο το δοξα παρτι, το πρωι απο την πορτα του γατου που ηταν ολοι δικια μου! εχασα το φως μου λεμε.

μα τι πόρτα έχει κι αυτός ο γάτος πια;;;;


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τέλος να πώ...ότι είδα σε φωτό στο φατσοβιβλίο μια πολύ όμορφη κοιλίτσα μέλλουσας διδυμομανούλας! (Δε μαρτυράω..χιχ;);))

Εμένα όμως..αν και 4 εβδομάδες πιο μπροστά και με τρία..δεν είναι κάν έτσι..είναι ας πούμε περίπου κατά το ήμισυ..μωρέ ..να ανησυχήσω???????:?::?:

Όχι, κοριτσάκι μου...

Στη δουλειά ήταν έγκυος και μια συνάδελφος μαζί με μένα. 1 μήνα διαφορά είχαμε. Όλοι νόμιζαν ότι αυτή ήταν που είχε δίδυμα...! Μέχρι τον 5ο με παρηγορούσε η πεθερά μου με τον άνδρα μου κι εγώ έκλαιγα... Πότε θα μεγαλώσει κι εμένα η κοιλιά μου, μπουχούούούούούού! Σώπα θα μεγαλώσει κι εσένα, οι υπόλοιποι!!!!

Καλά καλά, δεν καταλάβαιναν ότι είμαι έγκυος, αν φόραγα κανένα ριχτό ρουχαλάκι! Αλλά μετά μεγάλωσε και το χάρηκα. Όχι υπερβολές, αλλά καλή ήταν, δόξα Τω Θεώ!!!


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Agorakia το θυμαμαι οτι γεννησες 35+3 αλλα κ καποια αλλη μανουλα!!!!

Duck κ εγω μεχρι τον 5ο φοραγα τα ρουχα πριν την εγκυμοσυνη,απλα ημουν πρησμενη σαν να ειχα περιοδο κ ειδες που εφτασε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...