Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Καλωσηρθατε διδυμοεγκυουλες! Ευχομαι να σας πάνε όλα καλά και να αγκαλιασετε τα αγγελούδια σας!! Είναι λίγο δύσκολα στην αρχη αλλα μεγάλη ευτυχία κορίτσια!!!

Ouranio nectar είπα επιτελους να φτιάξω το προφίλ! Τα πατουσακια είναι τα δικα μας!!! Τα μαφινς κι Εμένα δεν μου βγήκαν πολύ αφρατα, αλλα ίσως εκανα βλακεία εγώ γιατί τα είδα να γίνονται γρήγορα, φοβήθηκα και χαμηλωσα το φούρνο. Κι εγώ λάδι έβαλα. Μήπως να δοκιμάσουμε λίγη σόδα να προσθέσουμε που διάβασα κάπου πως βοηθαει. Θα μας πει και η Myheart τη γνώμη της.

Αν μπορείς βάλε μας τη διεύθυνση με τα χριστουγεννιάτικα. Αυτα τα Χριστούγεννα τα περιμενω πώς και πώς. Να βγω με τα μωρα μου να χαζευουν φωτακια και αγιοβασιλιδες, καρουζελ και δεντράκια, να στολισουμε το σπιτι να πάρουμε τριγονακια.. Πω πω τι ωραια τώρα που το σκεφτομαι. Μήπως κοντα στις γιορτές να κανονιζαμε και τη συνάντηση που λέγαμε;;;


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλωσηρθατε διδυμοεγκυουλες! Ευχομαι να σας πάνε όλα καλά και να αγκαλιασετε τα αγγελούδια σας!! Είναι λίγο δύσκολα στην αρχη αλλα μεγάλη ευτυχία κορίτσια!!!

Ouranio nectar είπα επιτελους να φτιάξω το προφίλ! Τα πατουσακια είναι τα δικα μας!!! Τα μαφινς κι Εμένα δεν μου βγήκαν πολύ αφρατα, αλλα ίσως εκανα βλακεία εγώ γιατί τα είδα να γίνονται γρήγορα, φοβήθηκα και χαμηλωσα το φούρνο. Κι εγώ λάδι έβαλα. Μήπως να δοκιμάσουμε λίγη σόδα να προσθέσουμε που διάβασα κάπου πως βοηθαει. Θα μας πει και η Myheart τη γνώμη της.

Αν μπορείς βάλε μας τη διεύθυνση με τα χριστουγεννιάτικα. Αυτα τα Χριστούγεννα τα περιμενω πώς και πώς. Να βγω με τα μωρα μου να χαζευουν φωτακια και αγιοβασιλιδες, καρουζελ και δεντράκια, να στολισουμε το σπιτι να πάρουμε τριγονακια.. Πω πω τι ωραια τώρα που το σκεφτομαι. Μήπως κοντα στις γιορτές να κανονιζαμε και τη συνάντηση που λέγαμε;;;

Δεν ξέρω να βαζω λινκ απο ταμπλετ θα το βρεις στα χαλαρά καφε

Πως βάζουμε φωτο θελω κι εγω να βαλω μια;

Ναιιιιιιι στις γιορτες ωραία θα ειναι, σε καποιο εμπορικό οπου εχουν κ δραστηριοτητες για τα παιδιά να γεμισει ο τοπος διδυμακια χαχα!θα είναι κι οι μπαμπαδες μαζι να τα προσέχουν οσο εμείς θα πίνουμε καφε!προτείνω μεταξυ 10 κ 18 Δεκεμβρίου στο μαλλ Μαρούσι η στο μετρό μαλλ αγιο Δημήτριο,τι λετε;

Καλως ηρθατε κορίτσια με το καλο να τα παρετε αγκαλιά.

Μηπως τα διδυμα αυξάνονται με γεωμετρική πρόοδο στην Ελλάδα! ?:-P


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας διδυμοεγκυούλες! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας! Προετοιμαστείτε για πολύ ξενύχτι - ο πρώτος καιρός ήταν για όλες μας πολύ πιο δύσκολος από ότι είχαμε φανταστεί...

Αλλά μόλις μεγαλώσουν λίγο τα μπεμπίνια θα δείτε τη γλύκα.. ;)

Προσέξτε τα κιλά, εγώ έβαλα 30 κι ακόμη το μετανιώνω. Και τους τελευταίους μήνες μπαίνουν δυό δυό μαζί... αναπνέεις και βάζεις κιλό! Βέβαια τα 17 χάθηκαν μέσα σε μια εβδομάδα από τη γέννα, και μέσα σε ένα μήνα είχαν χαθεί κι άλλα 6-7.. τώρα παλεύω τα τελευταία.. αλλά έχει ξεχειλώσει και η κοιλιά κι αυτό δε διορθώνεται όσα κιλά κι αν χάσω :?

Περαστικά στα άρρωστα παιδάκια και τις άρρωστες μανούλες!

Εμείς μια χαρά. Το βασικό μου πρόβλημα αυτόν τον καιρό είναι είναι οι τύψεις μου που δουλεύω και δεν περνάω πολύ χρόνο με τα παιδιά. Και επίσης οι μικροί κύριοι έχουν γίνει πολύ αντιδραστικοί όταν πλησιάζει η ώρα του ύπνου.. δε θέλουν καθόλου να πάνε στο κρεββάτι τους. Τσιρίζουν, κλωτσάνε, προσπαθούν να ξεφύγουν, και όλα τα σχετικά. Είναι και γομάρια 10 και 13 κιλά και είναι δύσκολο να τους κουμαντάρω πια..χοχοχο! Βέβαια όταν καταφέρω τελικά να τους βάλω στο κρεββάτι τους και τους καληνυχτίσω, κοιμούνται μια χαρά.. τι να πεις..!!!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια,

Ευχαριστούμε για το καλοσώρισμα . Εγώ έχω πάρει 11 κιλά και είμαι στην 33η εβδομάδα...Ούτε πολλά ούτε λίγα.. τις τελευταίες εβδομάδες βάζω ένα κιλό την εβδομάδα... Τί να κάνουμε.. Έχω πιεστεί με το κλείσιμο στο σπίτι δεν μπορώ και με αυτό....... να γεννηθούν γερά τα μωράκια και μετά βλέπουμε και με το σώμα.

Εμείς προσπαθούσαμε τρία χρόνια, είχα και δύο παλίδρομες κυήσεις και πετύχαμε με τη δεύτερη εξωσωματική. :P

Κάναμε φυσικό κύκλο στο μαστρομηνά στο εμβρυογένεσις.

Πράγματι τα δίδυμα έχουν αυξηθεί πολύ...είναι το θαύμα της ιατρικής😄...

Φιλιά σε όλα τα κορίτσια..να χαίρεστε τα παιδάκια σας και όσες είναι έγκυες με το καλό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Floreta μου χωρίς να θελω να σου χρυσωσω το χάπι.. πιστευω πολύ οτι είναι χρήσιμο για την ψυχική μας ισορροπία και να εργαζόμαστε και να βγαίνουμε και να συνεχίζουμε κατά κάποιο τροπο τη ζωη μας οχι Όπως πριν αλλα λίγο πολύ ακολουθώντας τους στόχους μας. Βέβαια αν με ρωτουσες θα σου λεγα κι εγώ τα ίδια.. Όταν ειμαι στη δουλειά (Μολις 2 φορές την εβδομάδα και κάτι απογεύματα) σκεφτομαι πόσες ώρες χάνω απο τα ζουζουνια μου, αλλα και μέσα στο σπιτι μπαφιάζω συνέχεια και δεν μου κάνει καλο, κατ επέκταση ούτε στα παιδιά. Ναι ιδανικά θα ήταν καλο να δουλεύουμε λίγες ώρες να είμαστε ξεκουραστες και να περνάμε δημιουργικό χρόνο με τα ζουζουνια μας. Αλλα πού;; Δεν πειράζει ας μπούμε στη λιστα των "good enough mothers"! Λένε εξαλλου οτι είναι και η πιο υγειης!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ouranio nectar μέσα σε οοολα! Οποτε και όπου κανονισουμε θα έρθω να σας βρω.

Πολυ ωραια τα χριστουγεννιάτικα αλλα δυστυχως δεν Εχω ποτε ασχοληθεί και δε νομίζω να τα καταφέρω. Ούτε και Χρόνος υπαρχει Αστα! Στα έτοιμα θα Πάω...

Για να βάλεις φωτογραφία θα πας στον πίνακα ελέγχου και θα επιλέξεις επεξεργασία avatar. Απο κει μπορείς να ανεβασεις εικόνα. Αν χρειαστείς κάτι άλλο ρωτα.

Φιλακια!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Τι κάνετε;; Σας διαβάζω ανελλιπώς αλλά δεν προλαβαίνω να σχολιάσω!!! Είδα και καινούρια κοριτσάκια τι καλά :P:p Με το καλό να υποδεχτείτε τα νεα μέλη!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! τι κάνετε?

καταρχήν να καλοσωρίσω τα καινούρια κορίτσια! με το καλο να πάρετε τα μωρά σας αγκαλιά!!

δεύτερον, περαστικά σ'όλα τα άρρωστα μπεμπάκια κ κουράγιο στις μανούλες!!

Τα μαφινς κι Εμένα δεν μου βγήκαν πολύ αφρατα, αλλα ίσως εκανα βλακεία εγώ γιατί τα είδα να γίνονται γρήγορα, φοβήθηκα και χαμηλωσα το φούρνο. Κι εγώ λάδι έβαλα. Μήπως να δοκιμάσουμε λίγη σόδα να προσθέσουμε που διάβασα κάπου πως βοηθαει. Θα μας πει και η Myheart τη γνώμη της.

Τα μαφινς είναι το ίδιο με καπκεικ; κατι επιχειρισα με τη συνταγή της my heart αλλα δεν βγηκε αφρατο, λαδι έβαλα. Πετυχα ομως τα μουστοκουλουρα κ τα τρουφακια, θα κερασουμε στην γιορτη του γιου που πλησιάζει τρουφακια εκτός σπιτιου κ οσοι ερθουν θα φτιαξω την τούρτα πραλινα αλλά κ καβατζα θα εχωκ κεικ μηπως κ δεν μου πετυχει η ττουρτα.παλια ειχα παρει ετοιμο παντεσπάνι αλλα δε μου αρεσε καθολου, το πετυχαινω αλλα δε μου κοβεται της προκοπης σε στρώσεις:twisted:

κορίτσια τα μάφιν θέλουν ελάχιστο χτύπημα κ καλύτερα στο χέρι! επίσης λόγω του ό,τι είναι μικρότερα (σε φόρμες) γίνονται λιγότερο αφράτα απ'ότι ένα κέηκ! δοκιμάστε κ την σόδα αν θέλετε δεν νομίζω να σας δημιουργήσει πρόβλημα!

ουράνιο ναι ουσιαστικά μάφιν κ καπκέικ είναι το ίδιο.απλά τα 2α είναι συνήθως πιο στολισμένα! για το παντεσπάνι έχει μια μάρκα δυστυχώς δεν θυμάμαι πως λέγεται που είναι πολύ καλό! αν πάλι το φτιάξεις για να σου κοπεί σωστά πρέπει να το κάνεις με κλωστή!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Είμαι η Άρτεμις, 34 χρονών και μετά από προσπάθειες 4+ χρόνων... τελικά με τη βοηθεια της εξωσωματικής και τον γιατρό κ.Μακράκη στο EmbryoArt έμεινα εγκυος με την πρώτη μας προσπάθεια! Η ψυχολογία τελικά είναι το παν!

Διαβαζα αντιστοιχο θέμα σε άλλο φόρουμ και κάποια ονοματα που βλέπω μου είναι ήδη γνωστά :) Δυσκολο να καταφέρω να διαβάσω και τις 1000 σελιδες εδω σε αυτο το θεμα μας.

Μόλις μπήκα στην 22η εβδομάδα (πραγματικά δεν το πιστεύω) και περιμένουμε ένα κοριτσάκι και ένα αγοράκι.

Εγώ τα μωρά αρχικά τα άκουσα πολύ πολύ νωρίς στην αρχή σαν φτερούγισμα, σαν φυσαλίδες, σαν μπουρμπουληθρες σαν κάτι τελος πάντων πρωτογνωρο και διαφορετικό που νόμιζα ότι είναι το έντερο μου. Ήταν περίπου στην 14η εβδομάδα σε πολύ αραιά διαστήματα και αναλόγως την ψυχολογία μου. Γενικά όμως τα έντονα χτυπήματα ξεκίνησαν μετά την 18η εβδομάδα. Τώρα πια είναι καθημερινά, σχεδόν συνεχόμενα και φυσικά τα νιώθει και ο άντρας μου όταν ακουμπάει την κοιλίτσα μου.

Αισίως έχω πάρει 8 ολόκληρα κιλά μέχρι τώρα (πφφφφ) και πιστέψτε από το τέλος του 3ου μήνα, όλος ο 4ος και ο 5ος μηνας ήταν αρκετά δύσκολοι... με εμετούς, καούρες και ανακατοσούρες. Ήμουν ένα με την τουαλέτα συνέχεια Φανταστείτε πως θα ήμουν, χωρίς αυτά! Με έχει σώσει τις τελευτεες εβδομάδες το maalox και το vomex παντα με την συνταγή του γιατρού μου!

Διάφορα πονάκια χαμηλά στην κοιλιά είχα κι εγώ και πολλές φορές μούδιαζε και το πόδι μου, αλλά όσο περνάνε οι βδομάδες ηρεμούν νομίζω. Στο πρώτο 3μηνο είχα μόνο υπνηλία, απέχθεια σε κάποια φαγητά και σε έντονες μυρωδιές και ατονία. Ο πολύ χαμηλός αιματοκρίτης μου 28-29, δε βοηθάει και πολύ στο να είμαι ντούρασελ, παρόλο που πίνω 3 σιδηρο (hemafer), 1 βιταμινη c (Quest), 1 ασβεστιο (CalcioFix), 1 φυλλικο (Filicine) / την ημέρα.

Στην κοιλίτσα αρχικά έβαζα babyoil, ομως τώρα βάζω αμυδγαλελαιο και βαλσαμελαιο εναλάξ το πρωι και το βράδυ μια κρέμα που μου έφεραν απο το εξωτερικό για ραγάδες.

Ο γιατρός μετά το τεστ Β' επιπέδου που όλα πήγαν καλά, μας ζήτησε να κάνουμε καρδιογράφημα στα μωρά μέσα στον 6ο μήνα. Είναι προληπτικό για την κυηση διδυμων. Έχει κάνει κάποια από σας? Ο μπόμπιρας είναι στα 495γρ και η μικρή μας σχεδον τον έφτασε στα 470!

Στην δουλειά μου έρχομαι κανονικότατα (δουλειά γραφείου, ιδιωτικός τομέας) και θέλω να πιστέυω ότι θα αντέξω όσο πιο πολύ γίνεται για να πάρω τις ημέρες μετά.

Ξεκινήσαμε βόλτες στα μαγαζιά για τα μωρά μας! Είμαστε σε φάση ανακαίνισης του δικού μας διαμερίσματος και επιτέλους μετακόμισης την επόμενη εβδομάδα (ΝΑΙ! το ζω και αυτό!) και το μόνο που έχει μείνει είναι το παιδικό δωμάτιο. Έχουμε καταλήξει (δεν έχουμε ακομα αγοράσει τίποτα) σε 2 βρεφικά κρεβατάκια και 1 σιφονιέρα/αλλαξιέρα απο τα ΗΡΑ, καρότσι Baby Jogger City Select με 2 θεσεις για τα 2 μωρά, 2 καθισματα αυτοκινητου Recaro που προσαρμοζονται στο συγκεκριμμένο καροτσι και 1 μπανιερο με βάση Cam. Εχεις καποιος εμπειρία σε αυτά τα προϊοντα?

Α ξέχασα! Έχουμε και 2 σκυλάκια (όλα εις διπλούν εμείς). Μία λαμπρατορίνα 3,5 χρονών και μια ημίαιμη φάτσα 1,5 που υοθετήσαμε από φιλοζωική. Θα βάλουμε τα δυνατά μας και θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο και ευελπιστώ ότι όλοι μαζί θα προσαρμοστούμε μια χαρά!

Καλημέρα / καλησπέρα και καλή ιντερνετική παρεούλα. Καλως σας βρήκα.

Γειά σου Αρτεμις!! Με το καλό σου εύχομαι.

Τι κάνει ο γλυκός μας και καταπληκτικός γιατρός Κος Μακράκης? Οπως κατάλαβες και εμείς είμαστε παιδιά του Κου Μακράκη και της Κας Αγαπητού βέβαια!!! Πραγματικά σε αυτούς τους 2 ανθρώπους και σε όλο το team του Embryoart χρωστάω την ευτυχία μου και τα 2 μου καταπληκτικά θαυματάκια.

Η ψυχολογία είναι πραγματι το παν. Και εγω εμεινα με την 1η προσπάθεια έγκυος με το γιατρό μας, δεν ηταν η διδυμη εγκυμοσύνη μου όμως. Η 1η μου εγκυμοσύνη σταματησε στον 4ο μήνα λογω μικροβίου (ολικη ρηξη υμενων).

Εγώ έκανα καρδιογράφημα, νομίζω εκεί στον 6ο μήνα. Να το κάνεις. Εμενα δεν χρειαστηκε να μου το πει ο γιατρός μου, ειχα ήδη ενημερωθει απο το internet και το θεωρούσα απαραίτητο. Γενικώς ότι μπορούσα να κάνω προληπτικά για να διασφαλισω την καλή εκβαση της εγκυμοσύνης, το ζητουσα και μονη μου.

Εγω το εκανα στο Ωνασειο, και με συμφωνη γνωμη του γυναικολόγου μου. Από ότι ακούω οι δύο γιατροί εκεί είναι ειδικοι για αυτό και καταπληκτικοί. Κοστιζει μόνο 100 ευρώ καί για τα δίδυμα. Ξέρω ότι αλλού ζητουν τα διπλά.

Τι άλλο να σου πω? Καλή δύναμη για τις δυσκολίες της εγκυμοσύνης. Εγω η αλήθεια ήμουν πολλή τυχερή. Περασα πολύ ευκολη εγκυμοσύνη. Το μόνο που χρειαστηκε ήταν να κάτσω από τον 8ο μήνα στο σπίτι (οχι ξάπλα) αλλα με πολλη ξεκουραση γιατί είχα θέμα με τον τράχηλο παρόλο που ειχα κάνει και περίδεση προληπτικά και αυτή. Ηθελα και εγω να μείνω οσο πιο πολυ στη δουλειά αλλά δεν έγινε.

Προσεχε όσο πιο πολύ μπορείς γιατί είναι καλό να φτάσεις τις 36 εβδ.τουλαχιστον.

Τι καλό που έχετε 2 σκυλάκια? Το θεωρώ ενα πολύ καλό πράγμα για την αναπτυξη των μωρών και των παιδιών. Τα δικά μου τωρα που ειμαστε 16 μηνών τρελλαινονται με τα γατια και τα σκυλιά. Δυστυχως δεν εχω στο περιβαλλον μου καποιον με σκυλακι, να ξέρω ότι ειναι εμβολιασμενο και καθαρο. Αν ειχα θα τους αφηνα να το αγκαλιασουν, να το φιλησουν, να το χαρούν.


7SKXp3.png

vY3Pp3.png

6Lh7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Floretta μου, τι κάνεις?

Ωστε αντιδραστικοί οι αντρες σου για τον υπνο? Τι να κάνεις, 2 άντρακια τα έχεις.

Εμεις πάλι ειμαστε πολύ χαρουμενοι που παμε για υπνο, απλα θελουμε παιχνικακια πρωτα στα κρεββατια μας, και την μαμα στο καναπεδακι και τον μπαμπα στο πατωμα του δωματιου τους. Εχουμε πολύ πλάκα!! Μετα ευτυχώς και εμείς κοιμομαστε μια χαρα.

Καλα, πως μεγαλώνουμε εεέ?? Εχουμε τρελλαθεί όλοι με την αναπτυξή τους. Πως τώρα καταλαβαίνουν τα πάντα, μας ακουνε, και άλλα πολλά.

Φιλάκια.


7SKXp3.png

vY3Pp3.png

6Lh7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


My heartttttttttttttttt που είσαι? Τρελαίνομαι σου λεω

Καθως εκτελουσα τη συνταγη δοκιμαζα κ τρελαινομουν γιατι ολο κ εμοιαζε στη δικη σου κι οταν την έβαλα ψυγείο σου έστειλα φιλιά!πανευκολη κι απιθανη, ξετρελαθηκα με τη σαντιγί με τη μερεντα

Εβγαλα φωτογραφίες θα προσπαθήσω να τις στειλω με εμαιλ

Τωρα εχω λιγο άγχος αν θα πάθει τίποτα τρεις μερες συντηρηση πριν φαγωθει?

Στο ο ζαχαροπλαστειο θα κανουν μαυρα μάτια να με ξαναδούν χιχιχι

Το παντεσπάνι το εκοψα με οδοντικο νήμα,η μια στρωση χαλασε αλλα δεν χαμπαριασα


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

My heartttttttttttttttt που είσαι? Τρελαίνομαι σου λεω

Καθως εκτελουσα τη συνταγη δοκιμαζα κ τρελαινομουν γιατι ολο κ εμοιαζε στη δικη σου κι οταν την έβαλα ψυγείο σου έστειλα φιλιά!πανευκολη κι απιθανη, ξετρελαθηκα με τη σαντιγί με τη μερεντα

Εβγαλα φωτογραφίες θα προσπαθήσω να τις στειλω με εμαιλ

Τωρα εχω λιγο άγχος αν θα πάθει τίποτα τρεις μερες συντηρηση πριν φαγωθει?

Στο ο ζαχαροπλαστειο θα κανουν μαυρα μάτια να με ξαναδούν χιχιχι

Το παντεσπάνι το εκοψα με οδοντικο νήμα,η μια στρωση χαλασε αλλα δεν χαμπαριασα

μπράβο βρε κοριτσάκι μου!!! είδες?? στο είπα ότι είναι πανεύκολη!!!! χαχχαχαχα λοιπόν άκου κ το καλύτερο! 3 μέρες όχι απλά δεν θα πάθει κάτι αλλά θα είναι κ σαν φρέσκια!! επίσης στις τούρτες καλό είναι να κάθονται τουλάχιστον 1 μέρα γιατί έτσι ενώνονται τα υλικά καλύτερα!!!! άντε καλοφάγωτη!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλα, πως μεγαλώνουμε εεέ?? Εχουμε τρελλαθεί όλοι με την αναπτυξή τους. Πως τώρα καταλαβαίνουν τα πάντα, μας ακουνε, και άλλα πολλά.

Φιλάκια.

Καλά είναι απίστευτο.. από τότε που έκλεισαν τους 13-14 μήνες καταλαβαίνουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ! Εμένα οι δικοί μου με έχουν αφήσει άφωνη....παρόλο που λενε μόνο "μαμά", "μπαμπά" και "μαμ" συνεννοούμαστε κανονικάτατα!

Αφού αναρωτιόμασταν με τον άντρα μου πως είμασταν πέρισυ τέτοια εποχή και δε θυμόμασταν.. ξεχάσαμε το ξυπνητήρι στις 3:30 το πρωί για να τα ταίσουμε, ξεχάσαμε τα κλάμματα και τους καυγάδες, ξεχάσαμε πόσο μικροσκοπικοί ήταν οι μπέμπηδες.. τώρα πονάει η μέση μας και τα χέρια μας που σηκώνουμε τα γομάρια.. χαχαχαα! Αλλά μας κάνουν και κάτι αγκαλιές άλλο πράγμα... :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Χα-χα!! Ετσι ακριβώς κορίτσι. Αστα. Από μέση και χέρια... καπούτ...

Το δεξί μου χέρι έχει όντως κάποιο πρόβλημα. Πρέπει να το δώ.

Και εμείς συνεννοούμαστε. Τα καταλαβαίνουν όλα, και όταν τους πω φέρε αυτό ή κανε το άλλο συνήθως το κάνουν.

Από αγκαλιές και φιλιά, τίποτα άλλο. Το θέμα είναι ότι τώρα μου δίνει και ο μικρός φιλιά στο πρόσωπο ή έρχεται και με φιλάει στα γόνατα. Λιώνω εκείνη την ώρα.. Με καταλαβαίνεις. Αααχ,τα αντράκια μας. Και η ζουζουνίτσα μου όμως άλλη τρέλλα.Εκείνη όλο μιλάει με το μυαλό της αλλά ακομα δεν λέει τις λέξεις, εννοώ τις λέει με δικό της τρόπο. Ειναι τρελλα να την ακούς.

Από δουλειές και τρεξιμο πως τα πάς? Αυτό αστο. Δεν με αφήνουν εύκολα να κάνω πολλά. Με θέλουν εκεί μαζί τους στα παιχνιδια.


7SKXp3.png

vY3Pp3.png

6Lh7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι τώρα μου δίνει και ο μικρός φιλιά στο πρόσωπο ή έρχεται και με φιλάει στα γόνατα. Λιώνω εκείνη την ώρα.. Με καταλαβαίνεις. Αααχ,τα αντράκια μας

αχχχ σε καταλαβαίνω.. δύο τους έχω τους κανακάρηδες.. χιχι!

Από δουλειές και τρεξιμο πως τα πάς? Αυτό αστο. Δεν με αφήνουν εύκολα να κάνω πολλά. Με θέλουν εκεί μαζί τους στα παιχνιδια.

Τρέχω όλη μέρα. Δουλεύω κανονικά και οι μπέμπηδες περνάνε τη μέρα τους με τη νταντά. Μετά γυρίζω σπίτι κατα τις 5. Αν δεν έχουν ξυπνήσει ακόμη από τον μεσημεριανό τους ύπνο, προλαβαίνω να κάνω καμιά δουλειά, αλλά συνήθως μέχρι τις 5:20 έχουν ξυπνήσει :evil: Μη φανταστείς δλδ.. ίσα να βγάλω παπούτσια μου και να ξεντυθώ απ΄έξω, να βάλω το πλυντήριο των ρούχων και να φτιάξω τον φρουτοχυμό τους... μετά ξυπνάνε, και τέλος οι δουλειές. Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να κάνω κάτι άλλο από το να ασχοληθώ μαζί τους. Δε με αφήνουν.. κρέμονται από τα πόδια μου και κλαψουρίζουν για να ασχοληθώ μαζί τους! Σχεδόν πάντα βγαίνουμε έξω το απόγευμα, ή σε παιδικές χαρές, ή βόλτα στην παραλία ή σε κανένα εμπορικό, αν βρέχει. Τις υπόλοιπες δουλειές τις κάνω μετά τις 9:30, αφού τους βάλω για ύπνο. Αλλά το καλό είναι οτι έχουμε συστηματοποιήσει τη διαδικασία και τα πρόγραμμα -αν και απαιτητικό- βγαίνει. Δηλαδή η μαμά μου μαγειρεύει και μου δίνει φαγητό, μια φορά την εβδομάδα έχουμε καθαρίστρια που καθαρίζει τα χοντρά, η νταντά σιδερώνει τα ρούχα τους, κι εγώ κάνω το καθημερινό συμμάζεμα του σπιτιού, τις φρουτόκρεμες, τα ψώνια, τα πλυντήρια και κάπως έτσι ρολάρει το πράγμα... όχι οτι δε θα ήθελα να κοιμάμαι λίγο παραπάνω.. αλλά τα καταφέρνω κι έτσι! :D:tongue: Εσείς;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...