Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Ο τρόπος που γράφω μπορεί να είναι ψύχραιμος εγώ δεν μπορω να το διαχειριστώ εύκολα. Αλλα το παλεύω. Ερχομουν στα πεθερικά μου το πρωι και μου τρεχαν τα ματια στην οδήγηση. Εύκολο είναι να βρεις χορο και χρονο να κλαψεις; Τελος πάντων ας βρούμε άκρη και τα υπόλοιπα θα περάσουν. Η μπεμπούλα είναι κάπως καλύτερα σήμερα αλλα αύριο θα την δει ο γιατρός και θα Εχω νεότερα.

Κορίτσια η συμπαράστασή σας με εκπλησει! Ούτε καν που γνωριζόμαστε καλά καλά και δείξετε τόσο ενδιαφέρον. Σας ευχαριστώ πολύ όλες και καθεμιά ξεχωριστά!!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mpougos εσεις τι αλλεργίες έχετε αν επιτρέπεται; Κάνατε κάποιον έλεγχο για να τις εντοπισετε; Σε ποια ηλικία; Τώρα είναι καλά τα παιδάκια σου;

Κοιτα ο ενας ειχαμε αλλεργια απο μωρο στο αγγελαδινο γαλα που το ξεπερασαμε μετα το ετος,αλλεργια εχουμε σε σκονη,δεντρα κ.α δηλαδη εξωτερικους παραγοντες οχι σε φαγητα εκτος απο τους ξηρους καρπους.τεστ αλλεργιων καναμε στο πεντελης.εγω δυστυχως μετα απο αλλεργικο σοκ επειδη τριβανε καγκελα στο μπαλκονι και προφανως καλοκαιρι φυσαγε ηρθε και πανω μου στον 4ο μηνα μετα παθαινα συνεχεια αλλεργικα σοκ,συγγρου,κορτιζονες αλοιφες και ενεσεις και δυστυχως ακομα εχω αλλεργιες γι αυτο ολο ξεσκονιζω η Ατιμη!τα μωρα εχουν κληρονομησει 25/ αλλεργιες απο τους γονεις μας ειπαν..ασε που κυκλοφορω με ενεση κορτιζονης γιατι φοβομουν το καλοκαιρι τσιμπημα σφιγγας για τα μικρα που δεν ξερω πως θα αντιδρασουν...

Link to comment
Share on other sites

καληςπερα και απο μενα

μαριλου προσπάθησε να εισαι ψύχραιμη ποτε δεν ξερεις τι μπορει να ειναι εμας στη δουλεια μας εχει τύχει τέτοιο περιστατικό ηταν κατι στο στρωμα του παιδιου δεν θυμαμαι ακριβως τι είδους αν ηταν δηλαδη αρθρόποδο ακαρεα η κατι αλλο παντως μετα τον ψεκασμο ηρέμησαν οι ανθρωποι και κυρίως το παιδακι! υπομονη μονο να εχεις γιατι τα παιδακια σου εχουν την ανάγκη να σε νιώθουν δυνατη!!! δεν λες παλι καλα που εχεις ανθρώπους διπλα σου να στηριχτείς ! ολα θα πανε καλα!


yVXqp2.png

dExOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλη εβδομαδα να εχουμε και σημερα στο σπιτι με τα μικρα,ακομη με αντιβιωση ειμαστε.Αυριο ωστοσο κανονικα στον παιδικο,μεχρι την επομενη ιωση....σκεφτομαι θετικα το αντιγρυπικο εμβολιο,δεν ξερω βεβαια για τον μπεμπη αν θα πρεπει να του το κανω αλλα μαλλον πρεπει να γινει αν το εγκρινει και η παιδιατρος.

Εχθες σβησαμε και το 1ο μας κερακι...κανουμε και εφτα βηματα χωρις να πεσουμε!!!Ειμαι μια χαζομαμα,δεν ξερω αυτα αν θα τα ξεχασω οπως και στις διδυμες που δεν θυμαμαι δυστυχως τετοιες λεπτομερειες αλλα πραγματικα σημερα τα ευχαριστηθηκα πολυ τα μικρα μου!!!Μακαρι ολες οι μερες να ηταν ετσι,ο χρονος μονο για τα παιδια ουτε δουλειες σπιτιου,ουτε μαγειρεμα,αλλα δεν ειναι...


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλη εβδομαδα να εχουμε και σημερα στο σπιτι με τα μικρα,ακομη με αντιβιωση ειμαστε.Αυριο ωστοσο κανονικα στον παιδικο,μεχρι την επομενη ιωση....σκεφτομαι θετικα το αντιγρυπικο εμβολιο,δεν ξερω βεβαια για τον μπεμπη αν θα πρεπει να του το κανω αλλα μαλλον πρεπει να γινει αν το εγκρινει και η παιδιατρος.

Εχθες σβησαμε και το 1ο μας κερακι...κανουμε και εφτα βηματα χωρις να πεσουμε!!!Ειμαι μια χαζομαμα,δεν ξερω αυτα αν θα τα ξεχασω οπως και στις διδυμες που δεν θυμαμαι δυστυχως τετοιες λεπτομερειες αλλα πραγματικα σημερα τα ευχαριστηθηκα πολυ τα μικρα μου!!!Μακαρι ολες οι μερες να ηταν ετσι,ο χρονος μονο για τα παιδια ουτε δουλειες σπιτιου,ουτε μαγειρεμα,αλλα δεν ειναι...

Xrόνια του πολλά!! Να τα εκατοστήσει!! Να είναι γερός και δυνατός και να τον δείτε όπως επιθυμείτε!!!

Αν δεν απατώμαι η παιδίατρος μας, μας είπε πως μετά το χρόνο μπορούν κανονικά να κάνουν το αντιγριππικό εμβόλιο!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Ο τρόπος που γράφω μπορεί να είναι ψύχραιμος εγώ δεν μπορω να το διαχειριστώ εύκολα. Αλλα το παλεύω. Ερχομουν στα πεθερικά μου το πρωι και μου τρεχαν τα ματια στην οδήγηση. Εύκολο είναι να βρεις χορο και χρονο να κλαψεις; Τελος πάντων ας βρούμε άκρη και τα υπόλοιπα θα περάσουν. Η μπεμπούλα είναι κάπως καλύτερα σήμερα αλλα αύριο θα την δει ο γιατρός και θα Εχω νεότερα.

Κορίτσια η συμπαράστασή σας με εκπλησει! Ούτε καν που γνωριζόμαστε καλά καλά και δείξετε τόσο ενδιαφέρον. Σας ευχαριστώ πολύ όλες και καθεμιά ξεχωριστά!!

Σε σκεφτομαι συνέχεια και ελπίζω να είναι ήδη καλύτερα η μικρή σου!!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Και θυμήθηκα τα δικά μας που βέβαια μπροστά στα δικά σου ήταν παιχνιδάκι! πριν ακριβώς ένα χρόνο μπήκε στο διαμέρισμα μας (στον τέταρτο όροφο παρακαλώ) ένας ποντικός!! Μια εβδομάδα κάναμε να τον τσακώσουμε μη σου πω και παραπάνω!! ΄Και μείναμε στους γονείς μου! Πηγαίναμε μόνο για να δούμε αν πιάστηκε στην φάκα και για κάτι που χρειαζόμασταν! Όταν συνειδητοποίησα ότι ήταν μέσα στο σπίτι μας δυο τρεις μέρες τρόμαξα τόσο πολύ!! Έψαχνα το μωρό να δω μην το δάγκασε πουθενά και δεν το πήραμε χαμπάρι!!! Και για καλή μου τύχη η απροσεξία μου να το πω; ξεχασιά μου;;; κούραση; μας έκαναν να καταλάβουμε πως ο θόρυβος που ακούγαμε ήταν όντως ποντικός! Το βράδυ έκοψα φρούτα και ξέχασα τα φλούδια στο τάπερ επάνω στο τραπέζι και πήγαμε για ύπνο! Το πρωί βρήκα αναποδογυρισμένο το ταπερ και σκόρπια τα φλούδια!! ΣΟΚ!! Να σημειώσω πως φοβάμαι τα πάντα όλα τα ζωύφια και φυσικά και τους ποντικούς!! Όταν τελικά τον πιάσαμε ανακαλύψαμε πως ήτο ένας μεγάλος αρουραίος!! Κατά πασα π μπήκε από την τρύπα του μπαλκονιού την οποία από τότε έχω σκεπασμένη με μία γλάστρα που ανοίγει μόνο όταν πλένουμε το μπαλκονι και ξανακλείνει επιτόπου!!!! Αφού πιάστηκε κάλεσα απολυμαντική και καθάριζα δυο μέρες! Χώρια τα πλυντήρια που έβαλα! Αφήστε ούτε να τα θυμάμαι θέλω!! Και η ακόμη μεγαλύτερη φρίκη που έφαγα ήταν όταν βρήκα ποντικοκούραδα κάτω από την κούνια του μωρού (σκεφτείτε πως εκεινες τις ημέρες τον είχα αφήσει να κοιμηθεί για δυο τρεις ώρες ώσπου ξύπνησε στην κούνια του κάτι που είχε πολύ καιρό να γίνει αφού κοιμόταν μαζί μου και με τίποτα στην κούνια κ ο αρουραίος κυκλοφορούσε ανέμελος) και επίσης βρήκα και δίπλα στο κρεβάτι που κοιμόμασταν με το μωρό και μάλιστα από την πλευρά του! Φρίκαρα στην ιδέα ότι μπορεί να ήταν μέσα όταν κοιμόμουν με το μωρό!!! Αν και από ότι μου είπαν το πιθανότερο ήταν το βράδυ που κοιμηθήκαμε όλοι μαζί κλειδωμένοι στην κρεβατοκάμαρα και αφήσαμε ανοιχτό το παιδικό τότε να μπήκε παρά όταν ήμασταν και εμείς αλλά εγώ την φρίκη μου την έφαγα!! Τεσπα αφού τα αυτιά μας είναι στη θέση τους όλα καλά :tongue::tongue:


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλη εβδομαδα να εχουμε και σημερα στο σπιτι με τα μικρα,ακομη με αντιβιωση ειμαστε.Αυριο ωστοσο κανονικα στον παιδικο,μεχρι την επομενη ιωση....σκεφτομαι θετικα το αντιγρυπικο εμβολιο,δεν ξερω βεβαια για τον μπεμπη αν θα πρεπει να του το κανω αλλα μαλλον πρεπει να γινει αν το εγκρινει και η παιδιατρος.

Εχθες σβησαμε και το 1ο μας κερακι...κανουμε και εφτα βηματα χωρις να πεσουμε!!!Ειμαι μια χαζομαμα,δεν ξερω αυτα αν θα τα ξεχασω οπως και στις διδυμες που δεν θυμαμαι δυστυχως τετοιες λεπτομερειες αλλα πραγματικα σημερα τα ευχαριστηθηκα πολυ τα μικρα μου!!!Μακαρι ολες οι μερες να ηταν ετσι,ο χρονος μονο για τα παιδια ουτε δουλειες σπιτιου,ουτε μαγειρεμα,αλλα δεν ειναι...

Χρόνια του πολλα να είναι γερο κι ευτυχισμένο!

Κ τυχερο οπως η σύλληψή του κι οτι εχει δυο αδερφες να τον εχουν στα όπα όπα!


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αργυρω να σε ευχαριστήσω κ δημόσια για τα παπούτσακια που μας εδωσες.

Χάρηκα που σε γνώρισα κι είσαι περα απο κούκλα κ γλυκιά κατι που ειχα καταλάβει ηδη.

Να περάσουν της μικρης της Μαριλιω τα δερματολογικα κ να το κοιτάξουμε να συναντηθούμε κι οι υπολοιπες, τι λετε;


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε σκεφτομαι συνέχεια και ελπίζω να είναι ήδη καλύτερα η μικρή σου!!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Και θυμήθηκα τα δικά μας που βέβαια μπροστά στα δικά σου ήταν παιχνιδάκι! πριν ακριβώς ένα χρόνο μπήκε στο διαμέρισμα μας (στον τέταρτο όροφο παρακαλώ) ένας ποντικός!! Μια εβδομάδα κάναμε να τον τσακώσουμε μη σου πω και παραπάνω!! ΄Και μείναμε στους γονείς μου! Πηγαίναμε μόνο για να δούμε αν πιάστηκε στην φάκα και για κάτι που χρειαζόμασταν! Όταν συνειδητοποίησα ότι ήταν μέσα στο σπίτι μας δυο τρεις μέρες τρόμαξα τόσο πολύ!! Έψαχνα το μωρό να δω μην το δάγκασε πουθενά και δεν το πήραμε χαμπάρι!!! Και για καλή μου τύχη η απροσεξία μου να το πω; ξεχασιά μου;;; κούραση; μας έκαναν να καταλάβουμε πως ο θόρυβος που ακούγαμε ήταν όντως ποντικός! Το βράδυ έκοψα φρούτα και ξέχασα τα φλούδια στο τάπερ επάνω στο τραπέζι και πήγαμε για ύπνο! Το πρωί βρήκα αναποδογυρισμένο το ταπερ και σκόρπια τα φλούδια!! ΣΟΚ!! Να σημειώσω πως φοβάμαι τα πάντα όλα τα ζωύφια και φυσικά και τους ποντικούς!! Όταν τελικά τον πιάσαμε ανακαλύψαμε πως ήτο ένας μεγάλος αρουραίος!! Κατά πασα π μπήκε από την τρύπα του μπαλκονιού την οποία από τότε έχω σκεπασμένη με μία γλάστρα που ανοίγει μόνο όταν πλένουμε το μπαλκονι και ξανακλείνει επιτόπου!!!! Αφού πιάστηκε κάλεσα απολυμαντική και καθάριζα δυο μέρες! Χώρια τα πλυντήρια που έβαλα! Αφήστε ούτε να τα θυμάμαι θέλω!! Και η ακόμη μεγαλύτερη φρίκη που έφαγα ήταν όταν βρήκα ποντικοκούραδα κάτω από την κούνια του μωρού (σκεφτείτε πως εκεινες τις ημέρες τον είχα αφήσει να κοιμηθεί για δυο τρεις ώρες ώσπου ξύπνησε στην κούνια του κάτι που είχε πολύ καιρό να γίνει αφού κοιμόταν μαζί μου και με τίποτα στην κούνια κ ο αρουραίος κυκλοφορούσε ανέμελος) και επίσης βρήκα και δίπλα στο κρεβάτι που κοιμόμασταν με το μωρό και μάλιστα από την πλευρά του! Φρίκαρα στην ιδέα ότι μπορεί να ήταν μέσα όταν κοιμόμουν με το μωρό!!! Αν και από ότι μου είπαν το πιθανότερο ήταν το βράδυ που κοιμηθήκαμε όλοι μαζί κλειδωμένοι στην κρεβατοκάμαρα και αφήσαμε ανοιχτό το παιδικό τότε να μπήκε παρά όταν ήμασταν και εμείς αλλά εγώ την φρίκη μου την έφαγα!! Τεσπα αφού τα αυτιά μας είναι στη θέση τους όλα καλά :tongue::tongue:

ΣΟΚ ΣΟΚ τι άλλο να πω?


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αργυρω να σε ευχαριστήσω κ δημόσια για τα παπούτσακια που μας εδωσες.

Χάρηκα που σε γνώρισα κι είσαι περα απο κούκλα κ γλυκιά κατι που ειχα καταλάβει ηδη.

Να περάσουν της μικρης της Μαριλιω τα δερματολογικα κ να το κοιτάξουμε να συναντηθούμε κι οι υπολοιπες, τι λετε;

Mε κανεις και ντρεπομαι....σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες και φυσικα και τις υπολοιπες τσουπρες!!Να χαιρομαστε τα παιδακια μας και φυσικα να ειμαστε γεροι να τα καμαρωνουμε!!!Κι εγω χαρηκα που σε γνωρισα και θα ηθελα πολυ να βρεθουμε κι ολες μαζι(οσες μπορουν)για ενα καφεδακι....εγω ειμαι μεσααααα!!!Χωρις να ρωτησω τον ξενοδοχο....αλλα τον τελευταιο καιρο ειμαστε καλυτερα οποτε δεν νομιζω να μου χαλασει το χατηρι:tongue:!!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η αργυρουλα εδωσε ρουχαλακια και σε μια γνωστη μου διδυμομανα,καρδουλα παιδι μου το κοριτσι!!

Αντε να βγουμε να θυμηθουμε τα παλια.εμεις παιδιατρο σημερα,τοσο κοσμο δεν ειχα ξαναδει ολα αρρωστα με βηχα,πηραμε και εμεις την αντιβιωση μας..

Link to comment
Share on other sites

Καλη βδομάδα κορίτσια κι απο μένα και Φυσικά Καλη δύναμη γιατί απ οτι βλέπω λίγο Πολυ τη χρειαζόμαστε όλες!!!

Περαστικά στα άρρωστα μωρακια, η αλήθεια είναι οτι παντού ακούω για ιωσεις. Τι Έχει γίνει φέτος;;;

Argyro να σου ζήσει το αγοράκι σου!!!!! Να είναι πάντα γερό και τυχερό και να το απολαμβανετε να μεγαλώνει! Ποτε μου δε θα πίστευα οτι τ αγόρια μπορούν να με κερδίσουν τοοοοοσο πολύ και τώρα που το ζω εχω παθει πλάκα! Χωρίς βέβαια να αδικω τις τσουπρες..

Marmin υπάρχουν και χειρότερα.. Διάβαζα για τον "συγκατοικο" ποντικό σας και ανατριχιασα! Ευτυχώς δεν πείραξε το παιδί!

Με τα δικα μας μη σας ζαλισω πάλι! Να σας πω εν ταχει οτι Ευτυχώς γλιτώσαμε απο το σταφυλοκοκκο. Ο γιατρός μας είπε οτι έφυγε, αλλα βέβαια τα σημαδακια θ αργήσουν να υποχωρήσουν. Σπυρακια βγάζουμε κι εδω όμως οχι Πολλα αλλα μου κάνει εντυπωσει τα τσιμπήματα που επιμένουν οι γιατροί οτι είναι, συνεχίζουν και στο Σπιτι των πεθερικων μου; Τεσπα θα το παρακολουθήσουμε είπε και ίσως χρειαστει εξέταση αίματος.

Στο Σπιτι Πολυ δουλειά, Ευτυχώς Εχω βοήθεια! Τα χω δει ολα απο κούραση γιατί καταλαβαίνετε τι συνεπάγεται ολα πλύσιμο σίδερο και καθάρισμα εξ αρχής!

Αν ολα πάνε καλά θα επιστρέψουμε Σ/Κ με την ελπίδα να μην σκάσει τίποτα καινούριο..

Η ιδέα για συνάντηση μου αρέσει πολυυυυ! Να το κανονισουμε οπωσδήποτε κάποια στιγμη και να κάνουμε τηλεδιάσκεψη και με τις Θες/κιες! Τι θα λείπει η Floreta/Mamom που Εχω περάσει όλη την εγκυμοσύνη με τις συμβουλές της στο parents; Ανεπίτρεπτο!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...