Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Ζαλίστηκα με τόσες βιταμίνες! Ο γιατρός εξ αρχής μου είχε προτείνει κάποιες,αλλά είναι πανάκριβες,οπότε κοιτούσα κάτι πιο οικονομικό και εξίσου καλό,αλλά δεν βρήκα κάτι.Ε λέω δεν θα κάτσω να σκάσω κιολας,στην τελική την κόρη μου την έκανα χωρίς να πάρω καμιά πανάκριβη βιταμίνη,παρά μόνο φιλισιν και μολερς.Ε τώρα απλά θα προσθέσω q10 και τέλος 🙂 

      • Ευχή 1

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts


Διαφημίσεις

OLGA μια γλύκα τα μικρά!! Πόσο είναι και είναι τόσο μεγάλα?? Να σου ζήσουν!

Twins έχω το φαταγάνα για τη μαγουλού! Να μην χάσουμε και τα γλυκά!!

Η πρόταση είναι ενδιαφέρουσα...:rolleyes:

Τι θα μας δώσετε για προίκα;


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω άρχισε το νυφοπάζαρο χωρίς εμένα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Γεια σας, κουκλίτσες μου!

Πώς ήταν η Κυριακή σας; Αλλά, τι ρωτάω; Μέσα στην αναζήτηση :)

Εμείς είχαμε επισκέψεις... ψιλοανεπιθύμητες θα έλεγα και είμαι ακόμη σπασμένη. Απ' τα νεύρα μου, δεν έφαγα μεσημεριανό! Τώρα πεινάω αλλά θα το ξεπεράσω με βουτηματάκια!

Twins, δεν είπαμε ότι η μαγουλίνα έχει κοινά με τον κουταβίνο;;;; ε; ε; ε; δεν είπαμεεεεε;


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω αμέσως στο ψητό: Twinsaki, αυτή την πιπίλα φοβάμαι ακόμη να τους τη δώσω (έχουμε στόμα μικρό σαν φιογκάκι :) ), αφού είμαστε μόνο τριών μηνών. Ωστόσο, έψαξα απελπισμένα το L στο Νο1, αλλά μάταια, πήραμε και τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία της νουκ, αλλά δεν βγάλαμε άκρη... Έτσι, το αφήνουμε ως έχει!


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε; Σας τρόμαξα; :)

Χιχιχιχιχιχι!

Καλά, θα αφήσουμε τα παιδιά να διαλέξουν, εννοείται, όμως, από το καφέ μας :)

Θα γίνει σφαγή!!!!!

Λοιπόν, δεν μπορώ να κατευνάσω την πείνα μου με τίποτα! Πάω να κάνω μια συστηματική απόπειρα να την αποτελειώσω!

Σας φιλώ γλυκά, ελπίζω να τα πούμε αργότερα!

Υ.Γ. Ολγάκι, στα έγραψα και χθες αναλυτικά. Με μία λέξη, πάντως, τζίφος!!!!!!! Αλλά κάνουμε άλλη πατέντα από χθες βράδυ, θα σας πω αύριο συγκεντρωτικά αποτελέσματα :)


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπαίνω αμέσως στο ψητό: Twinsaki, αυτή την πιπίλα φοβάμαι ακόμη να τους τη δώσω (έχουμε στόμα μικρό σαν φιογκάκι :) ), αφού είμαστε μόνο τριών μηνών. Ωστόσο, έψαξα απελπισμένα το L στο Νο1, αλλά μάταια, πήραμε και τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία της νουκ, αλλά δεν βγάλαμε άκρη... Έτσι, το αφήνουμε ως έχει!

Νομίζα ότι σε νο 1 δεν κυκλοφορεί μεγάλη τρύπα γιατί υποτίθεται ότι τόσο μικρά μωρά δεν τρώνε παχυρρευστες τροφές. Που να ήξεραν για τα πηχτρόνια.... Βέβαια, στο εξωτερικό σίγουρα κυκλοφορεί με μεγάλη τρυπα, το είδα στο site της νουκ Αγγλίας.


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλε twinsaki εγω δε σου ευχηθηκα!

χρονια πολλα μικρη μου!! αντε, κ να δεις τα παιδακια σου οπως επιθυμεις! (γριοπεθεριστικη ευχη..χιχι!)

λοιπον βγηκαμε! μολις επιστρεψαμε για το βραδινο ταισμα.

ωραια ηταν, αλλα σαν το σπιτακι μας με τα υπεροχα μπεμπινια μας..πουθενα!


33E7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια, μάλλον δεν σας πρόλαβα, δεν μπορούμε να συντονιστούμε ακόμα..εγώ΄δεν μπορώ να κοιμηθώ με όλη αυτή τη σςυχνοουρία και τα πονάκια όταν ξαπλώνω και εσείς έχετε τα μωράκια σας. Περιμένω όμως σε λίγες μέρες να μπω στο club και επίσημα!

Ξεκίνησα τελικά τα γιουτοπάρ και πραγματικά είδα μεγάλη διαφορά, ακόμα σκληραίνει βέβαια αλλά μάλλον είναι φυσιολογικό όπως είπε και ο γιατρός σ αυτή τη φάση.

Διαβάζω αυτά που λέτε όσες έχετε αγοράκι-κοριτσάκι και αυτό που μπορώ να πω είναι ότι και σ εμάς έχουν μεγάλη διαφορά τα μωράκια ακόμα και από την κοιλιά. Ο μπέμπης είναι υπερβολικά ζωηρός και η μπέμπα απίστευτα ήρεμη. Κλωτσάει όταν θέλει και αν ενώ ο μπέμπης κλωτσάει όλη μέρα.. Σε σημείο που πολλές φορές ανησυχώ για τη μπέμπα μας, αν είναι καλά και τέτοια.

Και να σας κάνω και μια ερωτησούλα , είχατε 2 αποστηρωτές ή και μ έναν είμαστε οκ;

Είστε υπέρ σε διαφορετικές μάρκες σε μπιμπερό ή δεν πειράζει. Τα περισσότερα μπιμπερό που αγόρασα είναι νουκ, πήρα όμως και 4 κίκο. Επίσης σχεδόν όλα μας τα μπιμπερό είναι μεγάλα και πήρα μόνο 2 μικρά..το έκανα ασυναίσθητα. Εσάς τι σας βόλεψε περισσότερο;

Πόσα μπιμπερό χρειάζεστε για τα μωράκια;

Τελικά η μια ερώτηση έγινε....

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ

Και twins χρόνια σου πολλά! Να είσαι καλά και να χαίρεσαι τα μωράκια σας!


CrCmp2.png

1295335bgma5fa4kz.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια, μάλλον δεν σας πρόλαβα, δεν μπορούμε να συντονιστούμε ακόμα..εγώ΄δεν μπορώ να κοιμηθώ με όλη αυτή τη σςυχνοουρία και τα πονάκια όταν ξαπλώνω και εσείς έχετε τα μωράκια σας. Περιμένω όμως σε λίγες μέρες να μπω στο club και επίσημα!

Ξεκίνησα τελικά τα γιουτοπάρ και πραγματικά είδα μεγάλη διαφορά, ακόμα σκληραίνει βέβαια αλλά μάλλον είναι φυσιολογικό όπως είπε και ο γιατρός σ αυτή τη φάση.

Διαβάζω αυτά που λέτε όσες έχετε αγοράκι-κοριτσάκι και αυτό που μπορώ να πω είναι ότι και σ εμάς έχουν μεγάλη διαφορά τα μωράκια ακόμα και από την κοιλιά. Ο μπέμπης είναι υπερβολικά ζωηρός και η μπέμπα απίστευτα ήρεμη. Κλωτσάει όταν θέλει και αν ενώ ο μπέμπης κλωτσάει όλη μέρα.. Σε σημείο που πολλές φορές ανησυχώ για τη μπέμπα μας, αν είναι καλά και τέτοια.

Και να σας κάνω και μια ερωτησούλα , είχατε 2 αποστηρωτές ή και μ έναν είμαστε οκ;

Είστε υπέρ σε διαφορετικές μάρκες σε μπιμπερό ή δεν πειράζει. Τα περισσότερα μπιμπερό που αγόρασα είναι νουκ, πήρα όμως και 4 κίκο. Επίσης σχεδόν όλα μας τα μπιμπερό είναι μεγάλα και πήρα μόνο 2 μικρά..το έκανα ασυναίσθητα. Εσάς τι σας βόλεψε περισσότερο;

Πόσα μπιμπερό χρειάζεστε για τα μωράκια;

Τελικά η μια ερώτηση έγινε....

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ

Και twins χρόνια σου πολλά! Να είσαι καλά και να χαίρεσαι τα μωράκια σας!

γεια σου!!!τελικα συσπασεις ηταν ε?

ενας αποστειρωτης νομιζω αρκει.εμεις παντως μια χαρα βολευτηκαμε.και οι δυο μαρκες μπιμπερο που ειπες μπορουν να αλλαξουν μεταξυ τους τις θηλες.δηλαδη αν δεις οτι δεν πινουν με τη θηλη της νουκ,αγοραζεις κι αλλες θηλες chicco και εισαι ενταξει.στην πραγματικοτητα τα μεγαλα ειναι αυτα που θα σου χρησιμευσουν και μελλοντικα.τωρα για το ποσα μπιμπερο δεν ειμαι καταλληλη να σου πω γιατι τους εδινα και μητρικο και χαμομηλι και τετοια οποτε χρειαζομουν 4 σε καθε γευμα γι αυτο ειχα στο συνολο 20.μην φρικαρεις δεν σημαινει οτι τοσα πρεπει να παρεις κι εσυ.τα δεκα δωδεκα παντως τα βλεπω απαραιτητα για να μπορεις να γεμιζεις τον αποστειρωτη και να εχεις αλλα για αμεση χρηση.σε φιλω και ελπιζω να μπορεσεις να κοιμηθεις λιγουλακι.να μπαινεις οποτε μπορεις να μας λες πως εισαι.


age.png
Link to comment
Share on other sites

Και να σας κάνω και μια ερωτησούλα , είχατε 2 αποστηρωτές ή και μ έναν είμαστε οκ;

Είστε υπέρ σε διαφορετικές μάρκες σε μπιμπερό ή δεν πειράζει. Τα περισσότερα μπιμπερό που αγόρασα είναι νουκ, πήρα όμως και 4 κίκο. Επίσης σχεδόν όλα μας τα μπιμπερό είναι μεγάλα και πήρα μόνο 2 μικρά..το έκανα ασυναίσθητα. Εσάς τι σας βόλεψε περισσότερο;

Πόσα μπιμπερό χρειάζεστε για τα μωράκια;

Τελικά η μια ερώτηση έγινε....

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ

Και twins χρόνια σου πολλά! Να είσαι καλά και να χαίρεσαι τα μωράκια σας!

Μελένια, κατ' αρχήν ευχαριστώ για τις ευχές.

Στις ερωτήσεις σου τώρα

1. Ενας αποστειρωτής είναι υπερ-αρκετός.

2. Φυσικά και δεν πειράζει να έχεις διαφορετικές μάρκες. Αν διαβάσεις και παλιότερα ποστ μου, εγώ πήρα όλα τα μπιμπερό της αγοράς! Καλά εκανες και δεν πήρες πολλά αρχικά για να δεις τι σε βολεύει περισσότερο

3. Τους πρώτους 2-3 μήνες τα μικρά μπιμπεράκια θα σε βολέψουν πολύ. Μετά, θα τα βάλεις στην άκρη γιατι τα μπεμπάκια σου θα πίνουν περισσότερο γάλα. Αργότερα θα τα ξαναχρησιμοποιείς για νεράκι, τσαγακι κλπ.

4. Το πόσα μπιμπερό χρειάζεσαι συνολικά εξαρτάται πραγματικά από το πόσο συχνά θέλεις να αποστειρώνεις. Αν έχεις ένα αποστειρωτή των 6 μπιμπερό, χρειάζεσαι περίπου 12. Αν πάρεις λιγότερα, θα δεις ότι θα αποστειρώνεις συνεχώς.

5. Σημαντικό ρόλο παίζουν τι θηλές θα χρησιμοποιείς για τα μπιμπερό σου. Αυτό εξαρταται τι θα βολέψει εσένα και τα παιδια

6. Και τέλος, για εμένα η πιο άχρηστη αγορά ήταν τα γυάλινα μπιμπερό, γιατί τα βρήκα πολύ βαριά και μου έκαιγαν τα χέρια. Σε άλλους πάλι αρέσουν πολύ. Απλά, έχε και αυτό τον παράγοντα υπ' όψην σου όταν αγοράζεις μπιμπερό.


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Και να σας κάνω και μια ερωτησούλα , είχατε 2 αποστηρωτές ή και μ έναν είμαστε οκ;

Είστε υπέρ σε διαφορετικές μάρκες σε μπιμπερό ή δεν πειράζει. Τα περισσότερα μπιμπερό που αγόρασα είναι νουκ, πήρα όμως και 4 κίκο. Επίσης σχεδόν όλα μας τα μπιμπερό είναι μεγάλα και πήρα μόνο 2 μικρά..το έκανα ασυναίσθητα. Εσάς τι σας βόλεψε περισσότερο;

Πόσα μπιμπερό χρειάζεστε για τα μωράκια;

Τελικά η μια ερώτηση έγινε....

1)1 αποστειρωτής ειναι αρκετος

2)Καλο θα ειναι να χρησιμοποιεις ενα ειδος μπιμπερο αλλα μεχρι να δεις τι αρεσει στα μωρακια σίγουρα θα αλλαξεις μπολικα!Εγω ξεκινησα με avent.Ειναι παααρα πολυ καλα αλλα μου ετρεχαν και εκνευριζόμουνα.Κατέληξα και εγω στα nuk αλλα τωρα που θελουν αλλαγη παλι θα επιστρεψω στα avent.

Τα γυάλινα οπως ειπε και η twins δεν μου αρεσουν καθολου!!!!2 ειχα και εφαγαν σουτ.Περιπου για 2-3 μηνες θα χρησιμοποιησεις τα μικρα.Εξαλλου να ξερεις οτι τα πλαστικα μπιμπερο θελουν αλλαγμα καθε 4 μηνες

3)Αν δεν θηλάσεις 12 μπιμπερο ειναι καλα.Να αποστειρωνεις 2 φορες την μερα απο 6 καθε φορα.Αν θηλασεις και με λιγοτερα καλυπτεσαι

Μην δισταζεις να ρωτας οτι θες.Και εμεις απο την πειρα μας και μονο σε οτι μπορουμε βοηθαμε η μια την αλλη!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΠΕΜΠΕ!!!


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...