Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Λοιπον κοριτσια παρηγγειλα τα παπουτσακια τους απο το σαιτ που σας ειχα βαλει την Παρασκευη το απογευμα.Και σημερα ηρθαν!!!!!Επαθα σοκ.Απο Αμερικη και τοσο γρηγορα!

Οποτε μπορειτε να ψωνισετε αφοβα.Πολυ ωραια ποιοτικα!


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και από μας!!! Εμείς χτες πήγαμε Λουτράκι!! βολτάραμε τρελά!! Κάτσαμε φάγαμε, αν και στα γρήγορα αλλά ήταν οκ η πρώτη μας εκδρομή!! Έκανα και τον πρώτο δημόσιο θηλασμό φόρα παρτίδα αλλά δε πρέπει να με πήρε χαμπάρι κανείς!!χαχαχα!!!

Εμένα η μπέμπα είναι πιο μπροστά, αυτό δηλαδή που κάνει περισσότερο από τον μπέμπη είναι να κοιτάει και να παρατηρεί και όταν τη βάζω μπρούμυτα γυρίζει.

Από γκρίνιες πάμε καλά, ειδικά ο μπέμπης μας. Προβλέπω μέσα στο βρακί μου θα είναι αυτός συνέχεια, από την κοιλιά έτσι ρε παιδιά!!!:D:D

Φιλιά σε όλες!!!


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Τι κάνετε??

Melenia πλησιάζει η ώρα, με το καλό!!!! Νομίζω στις απαντήσεις σε καλύψανε τα κορίτσια!!! :)

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι...σε όλες το κορίτσι γεννήθηκε δεύτερο??? Γιατί έχω την εντύπωση ότι τελικά το δεύτερο είναι πιό ζωηρό και όσο για το πρώτο, θα συμφωνήσω με την Nunu. Όποιος και να του μιλάει...αυτός κοιτάζει στα μάτια εμένα!!! Μοιάζουμε σαν ερωτευμένοι...είμαστε ερωτευμένοι :tongue: Και οι τρεις :tongue:


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για όλα! Δεν ξέρω καν αυτή τη στιγμή τι θέλω να σας ρωτήσω..έχω πελαγώσει μάλλον.

Τα μπιμπερό μας τα πήρα όλα γυάλινα, μου είπαν ότι είναι πιο καλά.........βλακεία;

Στις πόσες μέρες μετά την καισαρική σηκωθήκατε;

Δεν μπορώ να το πιστέψω ότι πλησιάζει η ώρα μας, θα αρχίσω να κλαίω σε λίγο για τα μωράκια μας. Ανυπομονώ τόσο πολύ να τα δω και να είναι γερά!

Μ έχει πιάσει και μια φοβία μην τυλιχτούν με το λώρο ρε κορίτσια..πως θα καταλάβω αν κάτι δεν παέι καλά; Αν μπορούσα να κάνω κάθε μέρα υπέρηχο θα έκανα..

Όλγα από που πήρες τα παπουτσάκια σας;


CrCmp2.png

1295335bgma5fa4kz.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για όλα! Δεν ξέρω καν αυτή τη στιγμή τι θέλω να σας ρωτήσω..έχω πελαγώσει μάλλον.

Τα μπιμπερό μας τα πήρα όλα γυάλινα, μου είπαν ότι είναι πιο καλά.........βλακεία;

Στις πόσες μέρες μετά την καισαρική σηκωθήκατε;

Δεν μπορώ να το πιστέψω ότι πλησιάζει η ώρα μας, θα αρχίσω να κλαίω σε λίγο για τα μωράκια μας. Ανυπομονώ τόσο πολύ να τα δω και να είναι γερά!

Μ έχει πιάσει και μια φοβία μην τυλιχτούν με το λώρο ρε κορίτσια..πως θα καταλάβω αν κάτι δεν παέι καλά; Αν μπορούσα να κάνω κάθε μέρα υπέρηχο θα έκανα..

Όλγα από που πήρες τα παπουτσάκια σας;

εχεις μπει πραγματικα στην τελικη ευθεια.ακομη και τωρα να γεννηθουν ολα καλα θα πανε οποτε να μην ανησυχεις.

τα μπουκαλια ειναι τι βολευει τον καθενα.εγω ολα γυαλινα τα εχω γιατι μου δινουν την αισθηση οτι ειναι πιο ''υγιεινα'' αφου δεν χαραζονται και πλενονται καλυτερα.κι ενω ηξερα οτι τα μικρα θα ειναι αχρηστα αργοτερα ειχα παρει και μικρα γιατι μου αρεσαν πιο πολυ οσο ηταν τοσο μικρουλια τα μωρακια μου.


age.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπήκα στην τελική ευθεία αλλά ακόμα βαλίτσα δεν έφτισξσ,ούτε τα καθισματάκια αυτοκινήτου αγόρασα..:oops::oops:

Δεν θέλω να πάρω κάτι ακριβό, έχουμε πελαγώσει με τα έξοδα αλλά ούτε κάτι της πλάκας.


CrCmp2.png

1295335bgma5fa4kz.gif

Link to comment
Share on other sites

Να μαστε και εμάς! I love twinsakia and twinsakia love VANILLA!!!

Βρε κορίτσια, τι θα κάνω; Μέχρι που πήρα σήμερα τον παιδιατρό να τον ρωτήσω αν κάνει να τρώνε τόσο ρύζι.... και το πρόβλημα δεν είναι τόσο αυτό... το πρόβλημα είναι ότι το προτιμούν από το γάλα. Ο παιδίατρος βέβαια μου είπε ότι μπορεί να είναι και παροδικό, τώρα να την τρώνε με μανία και μετά να μη θέλουν να τη δουν μπροστά τους. Οψόμεθα λοιπόν...

Τώρα που το λέω... τελικά έχω το πιο κακοφαγο κορίτσι ή μου φαίνεται;;;;; Κλαψ :-(

Α.... και μια ερώτηση για την Ολγα. Το γάλα β' βρεφικής ηλικίας έχει την ίδια απαίσια γεύση με τα γάλατα της α' ηλικίας;

Jas, ναι η μαγουλού γεννήθηκε 2η και όπως όλες γνωρίζετε είναι πιο ζωηρή. Παρ' αυτά είναι και η πιο απαιτητική. Αλλά ο μπέμπης είναι και το πρώτο πειραχτήρι! Ολη την ώρα της πιάνει το αυτί!

Melenia, γενικά να ξέρεις ότι πολλές φορές κάνουμε αγορές και μετά βλέπουμε ότι δεν μας βολεύουν. Εμένα π.χ. δεν μου άρεσαν τα γυάλινα γιατί τα έβρισκα βαριά και με έκαιγαν. Αλλά από την άλλη καθαρίζονται πιο εύκολα, ζεσταίνονται και κρυώνουν αμέσως και δεν χρειάζεται να περιμένει το παιδί και δεν έχουν προσθετά χημικά. Αν θέλεις, μπορείς να πάρεις ένα μικρό πλαστικό, (που έτσι κι αλλιώς θα το χρησιμοποιήσεις αργότερα, όταν πίνει μόνο του) και να δοκιμάσεις. Αλλιώς, αν πάρεις θήλαστρο, σίγουρα θα σου δώσουν μαζί και 2 πλαστικά μπιμπεράκια.

Μετά την καισαρική, σηκώθηκα σε 1 μέρα, αλλά ίσως γίνεται και πιο γρήγορα. Μην ανησυχείς για το τύλιγμα του λώρου. Αλλωστε οι γιατροί είναι πολύ έμπειροι σε αυτά τα θέματα.


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μελένια μου τα παπουτσακια απο εδω

www.pediped.com

Οσο για τα μπιμπερο μην αγχωνεσαι.Οντως ειναι θεμα τι βολευει τον καθενα

twins θα σε στενοχωρησω αλλα ειναι η ιδια αηδια και το 2ης βρεφικης

Αντε να περασουν 2 μηνακια ακομα να τους δωσω φρεσκο να ησυχασω απο τις σκονες


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites

twins θα σε στενοχωρησω αλλα ειναι η ιδια αηδια και το 2ης βρεφικης

Αντε να περασουν 2 μηνακια ακομα να τους δωσω φρεσκο να ησυχασω απο τις σκονες

Μπλιάχ!

Α... να σε ρωτήσω και κάτι άλλο... μου είπε ο γιατρός αν απογοητευτώ πολύ μπορώ να ξεκινήσω λίγο πιο γρήγορα τα φρούτα, αλλά να μην περιμένω και πολλά γιατί συνήθως τα παιδιά δεν τα τρώνε.... Τι να κάνω; Ρύζι και άγιος ο Θεός;;;;;


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω θα σου ελεγα να παραμεινεις στο ρυζαλευρακι που το τρωνε γιατι θα αγανακτησεις με το φρουτο.Δεν τους αρεσει

Αυτό λέω και εγώ... απλά φοβάμαι τη στιγμή που θα μου το φτύσουν....

Εσένα δεν τρώνε καμία κρέμα; Ούτε αυτή με τα μπισκότα;


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κουκλίτσες μου, πώς μου είστε σήμερα;;;;

:):)

Εμείς κανονικά, λίγα γελάκια, λίγη γκρινίτσα, λίγο απ' όλα!

Εγώ ταλαιπωρούμαι από μια απίστευτη διάρροια από το πρωί, έχω αφυδατωθεί σχεδόν! Και δεν με βοηθάει κι ο άντρας μου στο θέμα μου... Καθόλου! Πήγε κι έφτιαξε μια πιατέλα ντόνατς και αναγκάστηκα να τα φάω!! Όχι όλα, εννοείται, αλλά, να, το χρέος μου το έκανα!


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Twinsaki, είμαι απερίγραπτα αγενής και αφηρημένη... Μιλάγαμε τόση ώρα χθες και δεν σου είπα χρόνια πολλά :)

Χρόνια Πολλά και Χαρούμενα και να δεις τα παιδάκια σου όπως επιθυμούν αυτά (γιατί μόνο έτσι θα είναι ευτυχισμένα!!!)


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Melenia, κοριτσάκι μου, όλα θα πάνε καλά!

Προσπάθησε να είσαι ήρεμη και χαρούμενη γιατί τα μωρά σου αισθάνονται ό,τι κι εσύ!

Κορίτσια, εμένα ο πρώτος είναι ο πιο ζωηρίδης και ο μικρός θα έχει το θέμα με το βρακί μου, που λέει και η Nunu :)

Είναι πιο τρυφερούλης, πιο χαδιάρης, ενώ ο μεγάλος πιο σκληρός, πιο πεισματάρης! Από πρωτοβουλίες, όμως, πρώτα ο μικρός και ακολουθεί ο μεγάλος με μικρή διαφορά (εννοώ σε αγκού, σε χαμόγελα και τα σχετικά)

Για μπουκάλια, εγώ βολεύτηκα τα γυάλινα. Έχω μόνο τέτοια, ενώ πρόσφατα αγόρασα τα δύο μοναδικά πλαστικά, για το ταξίδι, να μην έχω βάρος στο σακιδιάκι τους!

Τα avent ήταν αυτά που είχα αγοράσει πριν γεννήσω. Δεν τα ήθελαν ποτέ τους, οπότε δοκιμάσαμε κίκο και καταλήξαμε στα νουκ! Και στις ίδιες θηλές (σιλικόνη, Νο1, 0-6 μηνών). Σε αυτά καταλήξαμε περίπου στους 2 μήνες ή λίγο πριν. Όλον αυτόν τον καιρό πειραματιζόμασταν!!!!!! Τα δύστυχα τα νινάκια μας!


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...