Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Γιατι αργει το δευτερο παιδακι;


Recommended Posts

Καλώς ήρθες καλή μου. Αν θέλεις την γνώμη μου μην το αφήσεις να περάσει καιρος, και εγώ έτσι έλεγα και τώρα που εχει φτάσει η μικρή μου τεσσάρων ετων το εχω μετανιώσει. Και εγώ εχω μεγαλώσει και ήταν δύσκολο να πείσω τον άντρα μου για δευτερο παιδάκι. Γιατι τώρα του αρέσει που εχει μεγαλώσει και ειναι πιο ανεξάρτητη. Λέει θα ξαναγυρίσουμε πάλι στα ξενύχτια κλπ? το κάνει για μένα γιατι βλέπει που το θελω σαν τρελή και για την κορούλα μας να εχει ενα αδελφάκι.

Σε ευχαριστώ για τις ευχές.

poso xronwn eisai? (an epitrepete) egw eimai 23 maresoun ta mwrakia apl skeftome pws tha kleistw sto spiti klpklp k pws akomi den xarika to mwraki mou..apo tin alli skeftome pws den prepei na exoun megali diafora ilikias gia na exoun kati koino swsta?


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 187
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

valsamoula poso kero prospatheis gia mwraki?

Αχ καλή μου, είσαι πολύ νέα,οπότε μπορείς να περιμένεις λίγο ακόμα. Εγώ ειμαι 38, στα 34 έκανα την μικρή μου. Ήθελα αμέσως να κανω δευτερο αλλα ο άντρας μου δεν ήθελε. Ήθελε πρώτα να μεγαλώσει η μικρή μας. Προσπαθώ απο τον Οκτώβρη χωρις καμία βοήθεια ( τεστ ωορρηξιας,παρακολούθηση υπέρηχο γραφικά) τον Απρίλιο και τον Μάιο δεν προσπάθησα γιατι έπρεπε να κανω τις ετήσιες εξετάσεις του μαστού ( στην πρώτη μου εγκυμοσυνη στα 30, πριν την κόρη μου, η οποία εγκυμοσυνη έπρεπε να διακοπεί στις 8 εβδομάδες, γιατι είχα καρκίνο του μαστού) και έτσι αυτόν τον μηνα πήρα τεστ ωορρηξιας και είπαμε να προσπαθήσουμε λίγο πιο εντατικά και να βρίσκω τις γόνιμες γιατι μετα την γέννα μου άλλαξε ο κύκλος μου και δεν ειναι πια σταθερός. Εντωμεταξύ και στις δυο προηγούμενες εγκυμοσύνες έμεινα απο τον πρώτο μηνα προσπαθειών με διάστημα ενα χρόνο μεταξύ τους. Αυτά με λίγα λόγια για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Αχ καλή μου, είσαι πολύ νέα,οπότε μπορείς να περιμένεις λίγο ακόμα. Εγώ ειμαι 38, στα 34 έκανα την μικρή μου. Ήθελα αμέσως να κανω δευτερο αλλα ο άντρας μου δεν ήθελε. Ήθελε πρώτα να μεγαλώσει η μικρή μας. Προσπαθώ απο τον Οκτώβρη χωρις καμία βοήθεια ( τεστ ωορρηξιας,παρακολούθηση υπέρηχο γραφικά) τον Απρίλιο και τον Μάιο δεν προσπάθησα γιατι έπρεπε να κανω τις ετήσιες εξετάσεις του μαστού ( στην πρώτη μου εγκυμοσυνη στα 30, πριν την κόρη μου, η οποία εγκυμοσυνη έπρεπε να διακοπεί στις 8 εβδομάδες, γιατι είχα καρκίνο του μαστού) και έτσι αυτόν τον μηνα πήρα τεστ ωορρηξιας και είπαμε να προσπαθήσουμε λίγο πιο εντατικά και να βρίσκω τις γόνιμες γιατι μετα την γέννα μου άλλαξε ο κύκλος μου και δεν ειναι πια σταθερός. Εντωμεταξύ και στις δυο προηγούμενες εγκυμοσύνες έμεινα απο τον πρώτο μηνα προσπαθειών με διάστημα ενα χρόνο μεταξύ τους. Αυτά με λίγα λόγια για μένα.

eixes karkino ston masto k to emathes enw isoun egios? :( ax glikia mou apo tin mia krima gia to pedaki pou xathike alla apo tin alli pali kala pou to anakalipses egerws k mporeses na gineis kala!:D sou efxome na meineis sintoma egioulak na xariseis stin koroula sou aderfaki twra se pia mera tou kiklou eisai?


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

eixes karkino ston masto k to emathes enw isoun egios? :( ax glikia mou apo tin mia krima gia to pedaki pou xathike alla apo tin alli pali kala pou to anakalipses egerws k mporeses na gineis kala!:D sou efxome na meineis sintoma egioulak na xariseis stin koroula sou aderfaki twra se pia mera tou kiklou eisai?

Σε ευχαριστώ για τα λόγια σου. Ειμαι στην 21η μερα και είχα θετικο τεστ ωορρηξιας την 11η μερα. Άρα αναμένω.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ναι κι εγώ αδιαθέτησα.Είπαμε να το δούμε σιγά σιγά.Έκανα εγώ κάτι ορμονικές εξετάσεις,βγήκαν καλές κ αύριο πάει ο άντρας μου για σπερμοδιάγραμμα κι αν είναι από Σεπτέμβρη σαλπιγγογραφία και δε θέλω, φοβάμαι κ μόνο που το σκέφτομαι.


U38hp2.png?t=1&pjiKwwCp   Daisypath - (Ugi0)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα το ξανακάνει την άλλη εβδομάδα γτ έγινε μετά από μεγάλη αποχή,σχεδόν 20 μέρες, κ μας είπαν ότι δεν είναι έγκυρο.Ευτυχώς γτ ήταν ψιλοχάλια.Άντε να δω πως θα μας βγει γτ έχει χαλάσει λίγο η ψυχολογία μου.


U38hp2.png?t=1&pjiKwwCp   Daisypath - (Ugi0)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Είμαι η Χριστίνα, είμαι καινούρια εδώ στο πάρεντς, μια φίλη μου μου το συστησε κι εχω ενθουσιαστεί!

Το θέμα αυτό με αφορά θα έλεγα. Θα σας πω την ιστορία μου πολυ συντομα για να σας δωσω κουράγιο... :wink:

Στην κορούλα μου (η οποια ειναι σχεδον 1 ετους) έμεινα πολυ ευκολα εγκυουλα, σχεδον ούτε που το κατάλαβα, η εγκυμοσυνη είχε καποια αγχη αλλα το μωρο μας γεννηθηκε φυσιολογικα στις 39 βδομάδες ακριβως και πολυ ευκολα αν και 3.800. Ουτε επισκληρίδιο δεν έκανα, ήταν μια υπέροχη εμπειρία με λίγο πόνο και απεραντη ευτυχία!!

Όταν η κορη μας ήταν 8 μηνων έμεινα παλι έγκυος, πάλι με την πρώτη προσπάθεια, χαρα, τρέλα τι να σας λέω! Τωρα θα μου πείτε πώς και βιάστηκα τοσο για δευτερο μπεμπε, δεν ξερω κορίτσια, ισως επειδη η κορη μας ειναι πολυ ησυχη και βολικη και δεν μας εχει κουρασει καθολου, ισως επειδη εχω και βοηθεια απο τη μαμα μου οσο μπορει και την πεθερα μου, δεν δουλευω κιόλας εδω και καποια χρονια, ευτυχως δεν χρειάζεται, οποτε το ηθελα πολυ και ηρθε! Η χαρα ομως δεν κρατησε πολυ, μεσα σε 1 μηνα το χασαμε το μωρακι μας και βυθιστηκαμε σε πενθος... Παλινδρομησε ετσι απλα... Εκανα αποξεση και τα σχετικα και μαζεψα τα κομματια μου...

Τον προηγουμενο μηνα βαλαμε παλι μπρος και πριν μια βδομάδα ειχα και παλι θετικο τεστ! Και τις τρεις φορες αμεσως πιαστηκε το σπορακι μας, απλα τη δευτερη δεν ηταν τυχερο. Τωρα παλι πλεουμε σε πελαγη, ειμαι εγκυος!! Εκανα και χοριακη και ειναι γυρω στα 1000. Ελπιζουμε αυτη τη φορα να ειναι ολα οπως πρεπει και σε 8 μηνες να εχουμε το δευτερο αγγελουδι μας!

(Υ.Γ. Ειμαι 29 ετων)

Ευχομαι σε ολα τα κοριτσια που προσπαθουν να εχουν πολυ συντομα σπορακια στις κοιλιτσες!


Το κοριτσάκι μου είναι η ζωή μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κοριτσι μου. Καλή τέλειομηνη εγκυμοσυνη να έχεις και να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλίτσα σου. Ενα μηνα προσπαθουσες για την Τρίτη εγκυμοσυνη; Κάθε ποτε είχες επαφες στις γονιμες, κάθε μερα η μερα παρά μερα; Εγώ αυτή την εβδομάδα είχα τις γονιμες μερες μου αλλα είχαμε επαφες μερα παρά μερα γιατι είχα φιλοξενούμενους στο σπίτι μου την μαμά μου και τον μπαμπά μου από Αθήνα και όπως καταλαβαίνεις δεν ήταν και πολύ εύκολο να έχουμε καθημερινά επαφες. Οτι ειναι να γίνει ας γίνει. Φιλία πολλά και καλώς ήρθες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ. ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙ hometest ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΑΧΝΟ ΘΕΤΙΚΟ. ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ. ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ ΗΡΘΑΜΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ. Μια μερα που δεν ολοκληρωςαμε μέσα, και άλλη μια φορά δυο μερες μετα τα γενέθλια. ΤΥΧΕΡΗ ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΑ. ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ σε 2 μερες. ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΡΩ ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΙΕΜΑΙ......πω,πω, θα τρελαθεί το παιδι μου. Εχει φτάσει στο σημείο το τετράχρονο, να κάθεται στον καναπε και να μιλάει στον Θεούλη να της φέρει ενα μωράκι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...