Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Γιατι αργει το δευτερο παιδακι;


Recommended Posts

Κι εγώ στο ίδιο club μη σας πω και 20 κιλά αλλά προσπάθεια για χάσιμο καμία.Ίσα ίσα θα λεγα ότι τώρα που προσπαθούμε για το νινί σαν να χω βάλει αρκετά,δεν αποφασίζω να πάω κ γυμναστήριο, χάλια. Εγώ αυτό το μήνα παρήγγειλα τεστ ωορρηξίας κ μου ήρθαν,άντε να δούμε και με αυτά αν θα δούμε προκοπή. Γαμώτο πόσο πιο χαλαρά ήταν την πρώτη φορά...


U38hp2.png?t=1&pjiKwwCp   Daisypath - (Ugi0)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 187
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καλησπερα. Σημερα πηρα τα σποτελεσματα των ορμονικων εξετασεων που γινονται 21-23 μερα του κυκλου και την αντιμυλλεριος ορμονη και βγηκαν ολα τελεια. Αριστη γονιμοτητα και ας ειμαι 38.5 ετων. Αντε τωρα θα χαλαρωσω που ξερω οτι ολα ειναι καλα μπας και ερθει το δευτερο μωρακι. Εσεις τι νεα?

Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό valsamoula. Καλή μας αρχή! Κι εγώ περιμένω περίοδο μεθαύριο κι αυτό το μήνα επιτέλους ξεκινάμε!!!!!!!!!!!!! Με +15-20 κιλάκια κι εγώ αλλά θα κάνω ό,τι μπορώ τουλάχιστον να μην πάρω άλλα γιατί αν περιμένω πότε θα τα χάσω.... καλά κρασιά. Καλή μας επιτυχία φιλενάδες!


squsqutrd20091204_1_H+korakla+mou+einai.png

wMZNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στο ίδιο club μη σας πω και 20 κιλά αλλά προσπάθεια για χάσιμο καμία.Ίσα ίσα θα λεγα ότι τώρα που προσπαθούμε για το νινί σαν να χω βάλει αρκετά,δεν αποφασίζω να πάω κ γυμναστήριο, χάλια. Εγώ αυτό το μήνα παρήγγειλα τεστ ωορρηξίας κ μου ήρθαν,άντε να δούμε και με αυτά αν θα δούμε προκοπή. Γαμώτο πόσο πιο χαλαρά ήταν την πρώτη φορά...

Αχ, πόσο σε καταλαβαίνω φιλενάδα! Τουλάχιστον να μη βάλουμε άλλα μωρέ! Τα τεστ ωορρηξίας μην τα εμπιστεύεσαι με κλειστά τα μάτια. Εγώ είχα πάρει κάποια στιγμή κι επί μια εβδομάδα μου έβγαζε κάθε μέρα ότι έχω ωορρηξία! Επτάδημα θα έπιανα δηλ.!


squsqutrd20091204_1_H+korakla+mou+einai.png

wMZNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Ειμαι η Λιλλυ Β. και ειμαι στην προσπαθεια για ενα ακομη μωρακι.Εχω ενα παιδακι 5 ετων, ακολουθησαν 3 ατυχεστατες εγκυμοσυνες και τωρα ξαναπροσπαθουμε για ενα ακομη.. Εχω πολυ φοβο και αγχος, εξαιτιας των αποτυχιων και τψν δυσκολων στιγμων που περασα, αλλα προσπαθω να πεισω τον εαυτο μου και να τον κοροιδεψω οτι ειμαστε παλι οπως στην αρχη..Τοσο αγνα και ομορφα πριν συμβουν ολα αυτα.. Θα ηθελα να συζηταμε για να ξεχνιεμαι και σε ο,τι μπορω να σας βοηθω κι εγω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Lilly B καλωσήρθες στην παρέα μας. Προσπάθησε να βγάλεις από τη ζωή σου οτιδήποτε σε αγχώνει σε πρώτη φάση. Εγώ π.χ. σταμάτησα το μεταπτυχιακό γιατί δεν την πάλευα άλλο! Νομίζω ότι από εκεί πρέπει να αρχίσουμε όλες. Καλή επιτυχία σου εύχομαι και μη στέκεσαι στο παρελθόν.


squsqutrd20091204_1_H+korakla+mou+einai.png

wMZNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια. Εγω αδιαθετησα χτες και περιμενω πως και πως να τελειωσει για να ξεκινησω εντατικα. Διαβασα για μια ερευνα που εγινε (ειδικα σε γυναικες που ειχαν αποβαλει) που λεγεται Το σπερμα συναντα το ωαριο. Ξεκινας απο την 10η μερα επαφες μερα παρα μερα και τεστακια ωορρηξιας και μολις δειξει το τεστακι θετικο επαφες την ιδια νυχτα και τις επομενες δυο( δηλαδη 3 νυχτες στην σειρα) μετα κενο την τεταρτη και ξανα επαφη την πεμπτη νυχτα. Το 40% των γυναικων που ακολουθησαν αυτη την μεθοδο εμειναν εγκυες. Εγω παντως θα το δοκιμασω απο αυτο το μηνα κιολας. Lilly B καλωσηρθες. Ευχομαι να σου πανε ολα καλα. Βασικα δεν θελει αγχος (κοιτα ποια μιλαει) . Rica μου σε ευχαριστω , πολυ πολυ καλη επιτυχια σε εσενα και σε ολες μας.

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε...πήρα κι εγώ αυτό το μήνα τεστάκια ωορρηξίας από το ίντερνετ,τώρα είμαι στη 12η μέρα, ακόμα δεν έχω δει θετικό,αλλά μάλλον είναι νωρίς.Ελπίζω να με βοηθήσουν πρώτη φορά παίρνω κ θα ακολουθήσω κ τη συνταγή της βαλσαμούλας κ βλέπουμε


U38hp2.png?t=1&pjiKwwCp   Daisypath - (Ugi0)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσαρες ξεχασα να σας πω οτι εδω και 15 μερες εχω ξεκινησει τα INOFERT. Ειναι βιταμινες που ενισχυουν την γονιμοτητα και εχουν και φυλικο οξυ. Ενα φακελακι την ημερα σε ενα ποτηρι νερο μεχρι να φουσκωσει η κοιλιτσα σας.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, valsamoula, μέσα στο μυαλό μου είσαι! Εγώ τώρα μπήκα για να ενημερώσω για τα pregnacare! Είναι και για σύλληψη και για εγκυμοσύνη και τα ξεκίνησα σήμερα!!! Και για το έτερον ήμισυ eviol βιταμίνη Ε, μην το ξεχνάμε! Δεν την κάνουμε εμείς όλη τη δουλειά!


squsqutrd20091204_1_H+korakla+mou+einai.png

wMZNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το filicine παίρνω. Βρε κορίτσια 14η μέρα σήμερα κι ακόμα έντονη γραμμή στα τεστάκια δεν έχω δει,τι να πω?Λες να αγχωθώ χειρότερα τελικά με αυτά? Βέβαια κ τις 2 προηγούμενες φορές που έμεινα έγκυος έτυχε να έχω καθυστερημένη ωορρηξία την 21η μέρα,για να δούμε.


U38hp2.png?t=1&pjiKwwCp   Daisypath - (Ugi0)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...