Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ


new_baby

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάκια!!!!

Μπρι περιμένουμε τα καλά σου νέα!!!

Οι μανούλες τι κάνουν;; Τρέχουν από το πρωί ως το βράδυ;;

Εγω ειμαι πολύ καλά, αν εξαιρέσουμε ότι έχω βαρύνει και τα πόδια μου είναι πάντα πρησμένα...αλλα κατά τα άλλα είμαι πολύ χαρούμενη!!!!

Φιλιά σε όλες!!!!

Μπορεις και τρεχεις βρε θηριο?Εγω δεν μπορω να περπατησω καλα καλα..Δεν εχω πρήξιμο αλλα εχω κατι πονους στα πλευρα που με τρελαίνουν...Ρε κοριτσια τωρα που φτανουμε στο τελος,ποσα κιλα εχετε παρει?


9j7Yp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μπορεις και τρεχεις βρε θηριο?Εγω δεν μπορω να περπατησω καλα καλα..Δεν εχω πρήξιμο αλλα εχω κατι πονους στα πλευρα που με τρελαίνουν...Ρε κοριτσια τωρα που φτανουμε στο τελος,ποσα κιλα εχετε παρει?

Γλυκουλα για τις μανούλες που έχουν ήδη αγκαλιά τα μωράκια τους μιλούσα....!!! Χαχαχαχα!!! Εγω εντάξει δεν έχω πόνους αλλά δεν τρέχω κιόλας!!!! Από κιλά ειμαι +18!!! Όλο προσέχω κ ολο κ κάτι προκύπτει...!!! Πχ είχε έρθει η αδερφή μου, φάγαμε έξω, χθες είχαμε τα γενέθλια του βαφτιστηρουλη μας, τσακισαμε την τούρτα κ διάφορα άλλα φαγητά....!!! Τι να κάνω;; πάντα ημουν λιχουδα...!!! Ο γιατρος φωνάζει κ εγω ειλικρινά όταν είμαι σπίτι δεν τρώω ότι να ναι, αλλα όταν φάω κάτι παχυντικο αμέσως παίρνω το κιλό...μάλλον λόγω προδιάθεσης...!!! Ευτυχώς δεν μου φαίνεται....μόνο κοιλιά έχω πάρει και λίγο στη μέση, πάνω από τους γλουτούς...Πάντως μου κάνουν και κάποια παλιά ρούχα...!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα!! σημερα γυρισαμε στο σπιτι μας!! ειμαστε ολοι ξετρελαμενοι η μικρη θηλαζει αν και εχασε 50 γραμμαρια και στο νοσοκομειο εγινε πολλες φορες λογος απο τις μαιες για συμπληρωμα! η μικρη ειναι πολυ ησυχη προς το παρον!! θελω να πω στις μανουλες που θα γεννησουν στο Βενινζελειο οτι το κλιμα και το πρωσοπικο ειναι το καλυτερο!! ειναι ολοι τους ανθρωποι πανω απο ολα, ηταν ολοι κοντα μου τις ωρες πριν τον τοκετο που για μενα ηταν δυσκολες και δεν ενιωσα ανασφαλεια ουτε μια στιγμη οποτε τους χρωσταω ενα μεγαλο ευχαριστω!! εγω πηρα συνολικα 12 κιλα σημερα στην δικη μου ζυγαρια ειμαι -8 αλλα νιωθω πιο βαρια και δυσκινητη απο ποτε! αυτα απο εμας!!


ticker.php?img=1,99,118,0,CD,0,16331,40

Link to comment
Share on other sites

Aspoula να σου ζησει η μικρουλα σου!!!Οπως ποθεις να την δεις!!!Μην αγχωνεσαι για το βαρος της.Την πρωτη εβδομαδα μετα την γεννηση ενος παιδιου ολα χανουν γυρω στο 10% του βαρους τους. Οποτε τα 50 γραμ. που εχασε ειναι λιγα!Μην σε πανικοβάλλουν και δωσεις συμπληρωμα! Αννουλα εγω ειμαι 12 κιλα πανω, αλλα εχω το ιδιο προβλημα με εσενα...Μολις φαω κατι που παχαινει παιρνω αμεσως...Εγω τα εχω παρει στην περιφερεια και στα ποδια...Αντε να γεννησουμε κι εμεις γιατι νομιζω οτι θα εκραγω!


9j7Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Άσπα μου έδωσες κουράγιο για αυτά που είπες για το νοσοκομείο...!!! Μπράβο στη μπεμπουλα σου και σε σένα που τη θηλάζεις...!!! Να μας λες τις εξελίξεις...!!!

Γλυκουλα και εγω σήμερα νιώθω κάπως και θέλω να περάσει ο καιρός....όσο δεν με έχουν κουράσει 8 μήνες εγκυμοσύνης νιώθω ότι θα με κουράσει ο τελευταίος....ελπίζω να μη με πάρει από κάτω...!!! Σήμερα η μπέμπα όλη μέρα με κλωτσάει και πονάω....!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα...εμεις παντως τρεχουμε...και μενα ο μικρος στο νοσοκομειο εχασε 200γρ αλλα μου ειπαν οτι ηταν φυσιολογικο και μετα απο μια βδομαδα στο σπιτι τα ξαναπειραμε συν καποια γραμμαρια επιπλεον..και αλλες που ηταν εκει και εδειναν συπληρωμα ειχαν χασει και αυτοι γυρω στα 100 με 200 γρ. τα 50 μου φαινονται λιγα οποτε μια χαρα..εγω γεννησα με 11.5κιλα συν και σημερα 15 μερες μετα τη γεννα ειμαι -10...μου εμεινε 1,5 κιλο μονο να χασω ακομα..η αληθεια ειναι οτι δεν το περιμενα να τα χασω τοσο γρηγορα! σορρυ που δεν μπαινω συχνα αλλα εχω τον μικρο μονιμος στο στηθος κρεμασμενο και οταν κοιματε δεν ξερω τι να προτοκανω...να μαγειρεψω..να καθαρισω ..να πλυνω...να απλωσω..να κανω μπανιο..να ξεκουραστω...συν οι επισκεψεις καταλαβαινετε οτι δεν μενει και πολυς χρονος!


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Άσπα μου έδωσες κουράγιο για αυτά που είπες για το νοσοκομείο...!!! Μπράβο στη μπεμπουλα σου και σε σένα που τη θηλάζεις...!!! Να μας λες τις εξελίξεις...!!!

Γλυκουλα και εγω σήμερα νιώθω κάπως και θέλω να περάσει ο καιρός....όσο δεν με έχουν κουράσει 8 μήνες εγκυμοσύνης νιώθω ότι θα με κουράσει ο τελευταίος....ελπίζω να μη με πάρει από κάτω...!!! Σήμερα η μπέμπα όλη μέρα με κλωτσάει και πονάω....!!!

Ναι κι εγω κουραζομαι παρα πολυ πλεον..Δεν μπορω να κοιμηθω το βραδυ,δεν μπορω να κατσω,δεν μπορω να αναπνευσω σωστα και το μωρο ειναι τοσο μεγαλο που νομιζω οτι δεν χωραει μεσα στην κοιλια μου πλεον και θελει να βγει..Επισης ο μικρος επειδη δεν βολευεται βαζει τα ποδια του στα πλευρα μου και μου τα σπρωχνει προς τα πανω..Εκει να δεις πονος!Και αυτη η ζεστη δεν βοηθαει σε τιποτα...Ολα χειροτερα τα κανει...Κοριτσια ευτυχως που τα λεμε μεταξυ μας αυτα γτ ολοι μου λενε να μην γκρινιαζω (εκτος απο τον αντρουλη μου)!!!


9j7Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Χρόνια πολλά και η Παναγία να είναι πάντα δίπλα στα μωράκια μας!!!

Πολλή ζέστη κ σήμερα..........!!!!!

Με έχει πιάσει ανυπομονησία....!!!!

Γλυκουλα σε καταλαβαίνω!!! Διάβασα σε ένα βιβλίο της Πατσουρου ότι κ για το θηλασμό δεν πρέπει να γκρινιάζουμε σε συγγενείς γιατί είναι πολύ πιθανό να αρχίσουν να μας αποτρέπουν...!!! Πάντως εγω έχω πολλή γκρίνια τελευταία...!!!

Γεια σου Μπειμπι!!! Πολλά φιλιά στα πατουσακια!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Χρόνια πολλά και η Παναγία να είναι πάντα δίπλα στα μωράκια μας!!!

Πολλή ζέστη κ σήμερα..........!!!!!

Με έχει πιάσει ανυπομονησία....!!!!

Γλυκουλα σε καταλαβαίνω!!! Διάβασα σε ένα βιβλίο της Πατσουρου ότι κ για το θηλασμό δεν πρέπει να γκρινιάζουμε σε συγγενείς γιατί είναι πολύ πιθανό να αρχίσουν να μας αποτρέπουν...!!! Πάντως εγω έχω πολλή γκρίνια τελευταία...!!!

Γεια σου Μπειμπι!!! Πολλά φιλιά στα πατουσακια!!!

Αννα γενικα νομιζω δεν πρεπει να τους μιλαμε γιατι λενε πραγματα που μας επηρεάζουν αρνητικα. Το τι ειναι σωστο για εμας και για τα παιδια μας το ξερουμε μονο εμεις. Το ενστικτο παιζει το μεγαλυτερο ρολο. Κανεις δεν γεννηθηκε γονιος. Ολοι εμαθαν τον ρολο τους στην πορεια. Καποιοι καλα και καποιοι κακα. Αυτο που εχω να πω εγω για μετα την γεννα ειναι οτι πρεπει να γινουμε λιγο πετσια γιατι αλλιως το εχουμε χασει το παιχνιδι. Ο καθενας θα μπλεκεται και θα λεει το μακρυ του και το κοντο του και θα εχει απαιτηση να γινεται αυτο που λεει, αν εμεις δεν πατησουμε ποδι.


9j7Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Γλυκουλα!!! Σήμερα υπάρχουν τα μέσα ενημέρωσης μέσω βιβλίων, διαδικτύου, συμβούλων θηλασμού, παιδοψυχολογων κλπ από όπου μπορούμε να πάρουμε συμβουλές για την διαπαιδαγώγηση των παιδιών μας και τη σωστή τους ανάπτυξη....!!! Κ προσοχή στο "παρκάρισμα"!!! Όσο περισσότερο το αφήνουμε το παιδί σε τρίτους τόσο θα μπλέκονται κ θα λένε το μακρύ τους κ το κοντό τους!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Γλυκουλα!!! Σήμερα υπάρχουν τα μέσα ενημέρωσης μέσω βιβλίων, διαδικτύου, συμβούλων θηλασμού, παιδοψυχολογων κλπ από όπου μπορούμε να πάρουμε συμβουλές για την διαπαιδαγώγηση των παιδιών μας και τη σωστή τους ανάπτυξη....!!! Κ προσοχή στο "παρκάρισμα"!!! Όσο περισσότερο το αφήνουμε το παιδί σε τρίτους τόσο θα μπλέκονται κ θα λένε το μακρύ τους κ το κοντό τους!!!

Ακριβως!!!Παιρνουν πολυ αερα και νομιζουν οτι ειναι δικα τους. Εγω παντως εχω σκοπο να τους βαλω ορια ειδικα στον πατερα μου που ειναι ανεξελεγκτος...


9j7Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως!!!Παιρνουν πολυ αερα και νομιζουν οτι ειναι δικα τους. Εγω παντως εχω σκοπο να τους βαλω ορια ειδικα στον πατερα μου που ειναι ανεξελεγκτος...

Εμενα οι γονείς μου δεν μένουν εδώ, οπότε θα έχω να παλεύω μόνο πεθερικά και ευτυχώς έχω σύμμαχο τον άντρα μου...!!! Απλά με προβληματίζουν οι πρώτες μέρες που θα είναι όλοι πάνω από το κεφάλι μου ...!!! Κ γενικά έχω ακούσει ήδη του κόσμου τις βλακείες κ από άσχετους μεγάλους ανθρώπους κ από νέους που δεν έχουν καν παιδιά!! Απλά δεν δίνω σημασία...!!! Όρια έχουν αρχίσει να μπαίνουν από τώρα...και σε όποιον αρέσει...!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα οι γονείς μου δεν μένουν εδώ, οπότε θα έχω να παλεύω μόνο πεθερικά και ευτυχώς έχω σύμμαχο τον άντρα μου...!!! Απλά με προβληματίζουν οι πρώτες μέρες που θα είναι όλοι πάνω από το κεφάλι μου ...!!! Κ γενικά έχω ακούσει ήδη του κόσμου τις βλακείες κ από άσχετους μεγάλους ανθρώπους κ από νέους που δεν έχουν καν παιδιά!! Απλά δεν δίνω σημασία...!!! Όρια έχουν αρχίσει να μπαίνουν από τώρα...και σε όποιον αρέσει...!!

Καλα αυτο που μιλανε και εκεινοι που δεν εχουν παιδια μπορει να με τρελανει...Ρε φιλε οταν θα κανεις τα δικα σου θα σε δω ποσο μαγκας εισαι και αν τηρείς εστω το 10% αυτων που λες...Εχεις φτιαξει την βαλιτσα σου?Απορρυπαντικο πηρες το Proderm ή το Αρκαδι?


9j7Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο που μιλανε και εκεινοι που δεν εχουν παιδια μπορει να με τρελανει...Ρε φιλε οταν θα κανεις τα δικα σου θα σε δω ποσο μαγκας εισαι και αν τηρείς εστω το 10% αυτων που λες...Εχεις φτιαξει την βαλιτσα σου?Απορρυπαντικο πηρες το Proderm ή το Αρκαδι?

Βαλίτσα δεν έχω φτιάξει, αλλα είναι όλα στη ντουλάπα έτοιμα...!! Μονο να τα βάλω μέσα χρειάζεται...!! Απλά αυτό το 3ημερο έχω λιώσει στην ξεκούραση κ λέω πάλι από αύριο να πλύνω τα τελευταία (πάντες κλπ), να πάω κεπ για τα χαρτιά και ΙΚΑ για να τελειώνω!!! Προδερμ πήρα γιατί είχα κάτι κουπόνια και είχε πάρει αυτο και η πεθερά μου κ σκέφτηκα να μην τα μπερδεψω...!! Μια χαρά είναι κ μυρίζει μανούλα!!! Εσυ την έφτιαξες;


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βαλίτσα δεν έχω φτιάξει, αλλα είναι όλα στη ντουλάπα έτοιμα...!! Μονο να τα βάλω μέσα χρειάζεται...!! Απλά αυτό το 3ημερο έχω λιώσει στην ξεκούραση κ λέω πάλι από αύριο να πλύνω τα τελευταία (πάντες κλπ), να πάω κεπ για τα χαρτιά και ΙΚΑ για να τελειώνω!!! Προδερμ πήρα γιατί είχα κάτι κουπόνια και είχε πάρει αυτο και η πεθερά μου κ σκέφτηκα να μην τα μπερδεψω...!! Μια χαρά είναι κ μυρίζει μανούλα!!! Εσυ την έφτιαξες;

Ναι την εχω ετοιμη εδω και μερες...Δεν ειχα τι να κανω εδω στο σπιτι και ειπα να την φτιαξω να τελειωνω...Το μονο που μενει ειναι να συναρμολογηθει το κρεβατακι και η συρταριερα γιατι απο τον Ομηρολη μας ειπαν οτι θα το κανουμε εμεις αυτο..Τα χαρτια απο το ΚΕΠ πρεπει να παω να τα παρω κι εγω..Ευτυχως που μου το θυμησες..Θα πεταχτω αυριο!


9j7Yp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...