Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ


new_baby

Recommended Posts

Κρητικομανουλες μου τι μου κανετε??

Ασπακι, Μπειμπι, Μπρι τι κανουν τα μπεμπακια σας?

Γλυκουλα μου εχει μερες να σε δουμε!! Γεννησες? Περιμενουμε νεακια!!

Αννουλα μου ακομα ειναι ψηλα η μπεμπα εε?? Το ιδιο και η δικη μου!!

Κανω δουλειες, περπαταω μπας και κατεβει λιγακι!!

Εως ποτε σου δινει περιθωριο ο γιατρος?

Σας φιλω ολες!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Χαρμακι κανονικά έχω ΠΗΤ 21/09 αλλά μου είπε ότι θα με αφήσει κ άλλο αν χρειαστεί...!!! Απλά εγω ανυπομονώ!!! Κ εγω περπατάω ...!! Θα δούμε πάλι την Τετάρτη τι θα μου πει!! Αυτός ο μήνας είναι ο πιο περίεργος...!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κρητικομανουλες μου τι μου κανετε??

Ασπακι, Μπειμπι, Μπρι τι κανουν τα μπεμπακια σας?

Γλυκουλα μου εχει μερες να σε δουμε!! Γεννησες? Περιμενουμε νεακια!!

Αννουλα μου ακομα ειναι ψηλα η μπεμπα εε?? Το ιδιο και η δικη μου!!

Κανω δουλειες, περπαταω μπας και κατεβει λιγακι!!

Εως ποτε σου δινει περιθωριο ο γιατρος?

Σας φιλω ολες!!

Δεν γεννησαμε ακομα..Αλλα μια εβδομαδα τωρα μπαινοβγαινουμε στο νοσοκομειο 2 φορες τη μερα...Η ταλαιπωρια μας δεν περιγραφεται..Εκανα συσπασεις γεννας, με ενα εκ. διαστολη αλλα το κεφαλι του μικρου δεν εφαπτεται στον τραχηλο με αποτελεσμα δεν τον βοηθα να ανοιξει...Δεν κοιμαμαι,ζοριζομαι λογω συσπασεων,ειχε και ζεστη και τα νευρα μου εχουν χτυπήσει κοκκινο...Εσεις τι κανετε κοριτσια???


9j7Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! κοριτσια υπομονη...ξερω ποσο δυσκολος ειναι ο τελευταιος μηνας και που να παρετε και απο το 10 σαν και μενα..εκει ειναι που θα νομιζετε οτι δεν θα γεννησετε ποτε!!! sweeti δεν μπορουν να σου κανουν εισαγωγη να μην εχεις τα πηγαινελα η δεν θελεις εσυ να μπεις μεσα? εγω παντως παρακαλουσα να με κρατησουν..βεβαια ημουν κ μακρυα.

εμεις σαραντισαμε σημερα και μετα πηγαμε για καφε! τον θηλασα πριν φυγουμε και μετα κοιμηθηκε...στο sling τη βγαλαμε βεβαια ολη την ωρα..αλλα καθισαμε ενα 2ωρο σχεδον και δεν ειχε ξυπνησει παρα μονο μετα στο σπιτι. μετα τον πηγα και μια μικρη βολτα στο χωριο μονη μου με το αυτοκινητο και μια χαρα ολα. κοιμοταν παλι οπως και τωρα στο σπιτι κοιματε του καλου καιρου! ευτυχως γιατι χθες ολη μερα και τη μιση νυχτα κοιμηθηκε κανα δυο ωρες συνολο!


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γλυκουλα υπομονή!!! Εγω δεν έχω συσπάσεις, παρα μονο πόνους χαμηλά και ψηλά όταν τεντώνεται η μπεμπα!!! Ρε κορίτσια διαβάζω για τους τεχνητούς πόνους ότι είναι αφορητοι και επειδή ξέρω ότι πάντα σου βάζουν ορο με ωκυτοκινη έχω φοβηθεί παρα πολυ!!!! Μπορεί κάποια να μου πει από την εμπειρία της;; έχω τρελό άγχος ....!!!

Μπειμπι μπράβο σας!!! Τώρα λογικά σιγά σιγά θα βελτιώνεται η κατάσταση!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γλυκουλα υπομονή!!! Εγω δεν έχω συσπάσεις, παρα μονο πόνους χαμηλά και ψηλά όταν τεντώνεται η μπεμπα!!! Ρε κορίτσια διαβάζω για τους τεχνητούς πόνους ότι είναι αφορητοι και επειδή ξέρω ότι πάντα σου βάζουν ορο με ωκυτοκινη έχω φοβηθεί παρα πολυ!!!! Μπορεί κάποια να μου πει από την εμπειρία της;; έχω τρελό άγχος ....!!!

Μπειμπι μπράβο σας!!! Τώρα λογικά σιγά σιγά θα βελτιώνεται η κατάσταση!!!

γιατι λες οτι παντα βαζουν? εμενα επειδη δεν ελεγε να ξεκινησει ο τοκετος απο μονος του μου βαλανε μονο 1/4 αν θυμαμαι καλα υποθετο και επειδη επιασε δεν μου βαλανε κατι αλλο..μου το ελεγαν κιολας οτι αν με πιασει το υποθετο δεν θα χρειαστω ορο..τωρα αν το ελεγαν απλα ετσι και στα κρυφα μου βαλανε δεν το γνωριζω αλλα δεν το πιστευω κιολας. παντως εμενα οι πονοι ερχοταν και εφευγαν δεν ηταν συνεχομενοι.


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπειμπι δεν ξέρω...ότι μαθαίνω κ εγω λέω....!! Ότι και καλα σου βάζουν ορο για να έχεις πιο γρήγορο τοκετό...!!! Θέλω να σταματήσω να το σκέφτομαι και ότι είναι να γίνει θα γίνει. Δεν έχει νόημα να παιδευομαι με τις σκέψεις που κάνω...!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

99,9% Βαζουν σε ολες τις γυναικες oxytocin...Αλλα βαζουν πολυ μικρη ποσοτητα απλα για να κρατουν την μητρα ενεργοποιημενη και να μην καθυστερισει πολυ ο τοκετος..Η αληθεια ειναι οτι οι τεχνητοί πονοι πονανε πολυ περισσοτερο απο τους κανονικος γιατι η Oxyt εχει την ταση να κανει ολοκληρη την μητρα να συσπαται..Ενω οι φυσιολογικοι πονοι ενα μερος της μητρας.. New_baby το Prostin που σου εβαλαν ηταν για να διασταλει ο τραχηλος,οποτε αν διαστελλόταν δεν θα χρειαζοσουν Oxty...Δεν ηθελα να κανω εισαγωγη με τιποτα..Και ακομα τιποτα βεβαια,ετσι?Ποναω και πιθανοτητα για γεννα ουτε μια!!!!Κοριτσια τον τοκετο μην τον σκεφτεστε..Ενα σημειο ποναει αρκετα κ αυτο ειναι το τελευταιο σταδιο που ανοιγει ο τραχηλος (σε αυτο το σταδιο δινονται παυσίπονα)!Απο εκει και μετα οι συστολες ειναι σποραδικες και η γυναικα ανακουφηζεται γιατι σπρωχνει οταν ποναει,ενω πιο πριν δεν επιτρεπεται...


9j7Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γλυκουλα μου κ εγω μια από τα ίδια....!!! Αναμένω ποτε θα θελήσει η μπεμπα να βγει!!! Δηλαδή να μην ανησυχώ για την ωκυροκινη;; θα την παλέψω, εεε;;; εύχομαι να πάνε όλα καλά!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γλυκουλα μου κ εγω μια από τα ίδια....!!! Αναμένω ποτε θα θελήσει η μπεμπα να βγει!!! Δηλαδή να μην ανησυχώ για την ωκυροκινη;; θα την παλέψω, εεε;;; εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

Θα την παλεψεις..Απλα πρεπει να εισαι ηρεμη και προς Θεου να μην πανικοβληθεις γιατι δεν θα μπορεσεις να συνεργαστεις ουτε με το γιατρο ουτε με τις μαιες...Εχει παρει θεση η μικρη?Κανεις καθολου συσπασεις?


9j7Yp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γλυκουλα θέση έχει πάρει, απλά δεν έχει εμπεδωθεί!! Συσπάσεις δεν έχω ή δεν τις καταλαβαίνω!! Εχω κάποια πονακια γενικά και συνήθως το βράδυ τεντώνεται το μωρό και με πονάει αρκετά...!!! Αύριο έχω ραντεβού οπότε θα σας πω τα νέα μου!!!

Φιλιά σε όλες!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γλυκουλα θέση έχει πάρει, απλά δεν έχει εμπεδωθεί!! Συσπάσεις δεν έχω ή δεν τις καταλαβαίνω!! Εχω κάποια πονακια γενικά και συνήθως το βράδυ τεντώνεται το μωρό και με πονάει αρκετά...!!! Αύριο έχω ραντεβού οπότε θα σας πω τα νέα μου!!!

Φιλιά σε όλες!!!

Τα πονακια που εχεις ειναι προπαρασκευαστικα..Προετοιμαζουν την μητρα για τον τοκετο...Περιμενουμε τα νεα σου απο τον γιατρο σημερα...Θυμησε μου που θα γεννησεις και με ποιο γιατρο..Εγω πηγα χθες στο γιατρο και επιτελους ο μικρος μου πηρε θεση αλλα δεν θελει να βγει..Κανω συσπασεις κανονικα και συντονισμενα αλλα ο τραχηλος ειναι αμεταβλητος!Αννα εγραψες οτι δεν εχεις συσπασεις και μολις το διαβασα αναρωτήθηκα πως ειναι αραγε να εχεις μια εγκυμοσυνη χωρις συσπασεις..Δεν το εχω βιώσει καθολου...Τις συσπασεις οταν θα τις κανεις θα το καταλαβεις..Η μητρα πετρωνει και νιωθεις οτι κατι τσιτωνει μεσα σου!


9j7Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γλυκούλα θα γεννήσω στο Βενιζέλειο και γιατρός μου είναι ο κ. Τζανάκης. Έντονες συσπάσεις είχα μόνο μία φορά γύρω στην 35η εβδομάδα. Λογικά έχω κ άλλες απλά δεν τις καταλαβαίνω γιατί στο nst φαίνονται κάποιες συσπασούλες. Αυτό που λες να τσιτώνει κάτι μέσα μου το νιώθω πολύ συχνά, αλλά το αποδίσω στο μωρό, αφού παράλληλα βλέπω στην κοιλιά μου να σχηματίζονται κάτι βουνά από τα πόδια της...!!!

Σήμερα από το πρωί είχα πόνους και χαμηλα στην κοιλιά και πίσω στο ισχίο...!!!

Παρόλα αυτά ο γιατρός μου είπε ότι το μωρό είναι ακόμα ψηλά...!! Μια από τα ίδια δηλαδή!! Μάλλον που θα πάρω όλο το μήνα και ίσως και λίγο ακόμα!!! Ούτε εμένα έχει εμπεδωθεί ακόμα!! Κεφαλάκι κάτω και είναι γύρω στα 3 κιλάκια!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κρητομανουλες τι μου κανετε??

Αννουλα περιμενουμε τα νεακια απο τον ντοκ!!!

Γλυκουλα μου τι κανει συσπασουλες και ο μπεμπης δεν θελει ακομα να βγει!!

Κοντευουμε κοριτσακια μου!!

Και εμεις δεν κανουμε συσπασουλες καθολου αυριο εχουμε παλι εχουμε καρδιοτοκογραφο και γιατρουλη!! Η μπεμπα ειναι ακομα ψηλα για να δουμε αν εχει κατεβει καθολου!!!

Ασπα, Μπρι και Μπειμπι φιλακια στα πατουσακια!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κρητομανουλες τι μου κανετε??

Αννουλα περιμενουμε τα νεακια απο τον ντοκ!!!

Γλυκουλα μου τι κανει συσπασουλες και ο μπεμπης δεν θελει ακομα να βγει!!

Κοντευουμε κοριτσακια μου!!

Και εμεις δεν κανουμε συσπασουλες καθολου αυριο εχουμε παλι εχουμε καρδιοτοκογραφο και γιατρουλη!! Η μπεμπα ειναι ακομα ψηλα για να δουμε αν εχει κατεβει καθολου!!!

Ασπα, Μπρι και Μπειμπι φιλακια στα πατουσακια!!

Χαρμάκι είχα ήδη γράψει τα νέα μου αλλά δεν σου το είχε εμφανίσει μάλλον!!! Και τώρα που κάθομαι και σας γράφω μάλλον έχω συσπάσεις!!!

Μου είπε ο γιατρός ότι ακόμη και οι πόνοι στα ισχία είναι προπαρασκευαστικοί...!!!! Αχ....!!! Πόσο θέλω να κρατήσω το αστέρι μου αγκαλίτσα....!!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...