Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 18 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσι μου! Δεν είσαι καθόλου τρελή,έχεις περάσει πολλά,είσαι στο κρεβάτι ζώντας με την αβεβαιότητα.Μολις έρθει ο μπέμπης,θα δεις πόσο πιο όμορφη θα γίνει η ζωή σας και όλα αυτά ούτε που θα τα θυμάσαι.Με το καλό να περάσουν οι εβδομάδες και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου τον μπέμπη ❤️

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ


new_baby

Recommended Posts

Καλημερα Κρητικομανουλες!!!

Αννουλα μου 10 μερουλες μεινανε!!! Υπομονη και η ομορφη σου ερχεται!!!

Γλυκουλα μου πως παει η διαστολη?

Εμεις εχουμε σημερα γιατρο!! Για να δουμε αν εχουνε κατεβει λιγουλακι!!

Απο συσπασεις παντως τιποτα!!

Σημερα εχουμε παλι καρδιοτοκογραφο!

Φιλακια πολλα!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Τσα !! Να 'μαστε και εμείς !!

17 ημερών σήμερα και μεγαλώνουμε !

Να σας πω και εγώ την υπέροχη ιστορία μας και τη συνάντησή μας.

Είχα ένα πολύ όμορφο αλλά επώδυνο τοκετό, που όμως τα ξέχασα όλα μόλις την είδα για πρώτη φορά.. Την κοιτάζω και λέω " αυτό το αγγελάκι έιχα 9 μήνες μέσα στη κοιλιά μου ; "

Πήγα Κυριακή 24/8 στις 9 το βράδυ στο μαιευτήριο με τον άντρα μου. Στις 12 μου έβαλαν το υπόθετο. Ο γιατρός είχε αφήσει οδηγίες, θα ερχόταν το πρωί. Ο εφημερεύων μου είπε να κοιμηθώ για να αντέξω την επομενη μέρα και οτι οι πόνοι θα με έπιαναν νωρίς το πρωί.... Είπα λοιπόν στον Γ να παει να κοιμηθεί και οτι ο,τι κι αν συνέβαινε, θα τον έπαιρνα τηλέφωνο. Ξάπλωσα, αλλά στις 2 ξύπνησα απο πονάκια περιόδου.. που όσο περνούσε η ώρα δυνάμωναν και ειχα και συσπάσεις.. Η κοιλιά μου πέτρωνε και με τραβούσε προς τα κάτω. Εκανα αναπνοές, αλλά τζίφος. Ο πόνος πολύυυ δυνατός, ερχόταν κάθε 5-6 λεπτά. Στις 5.30 πήρα τον άντρα μου να έρθει. Στις 7, διαστολή 3 αλλά το μωρό ψηλά και πισω.. Για να μην τα πολυλογώ αυτό συνεχίστηκε. Στις 8 μπάινω για νστ αλλά οι παλμοί του μωρού σε κάθε σύσπαση λιγόστευαν. Ίσως λωροδεμένο. Κάτι το στρεσάρει.. Καθομαι στο νστ για μιαμιση ώρα. Οι πόνοι δυναμώνουν, δεν τη παλεύω καθόλου.. Νιώθω οτι πεθαίνω.. Η διαστολή 4.. Λεω στο γιατρό να πάμε για καισαρικη, να τελειώνουμε, μου λέει να το ξεχάσω!! Στις 11, έκοβα σιγά σιγά με τον Γ βόλτες στο διάδρομο και ο πόνος ανελέητος !!! Βλέπω το γιατρό. Του ξαναλέω για καισαρική. Μου λέει να πάω στο εξεταστήριο να με εξετάσει. Και καθώς πηγαίνω, στη μέση του διαδρόμου σπάνε τα νερα, τα οποία ήταν κεχρωσμένα.. Τα βλέπω και σαλτάρω !! "Επείγουσα καισαρική" φωνάζει ο γιατρός, εγώ να πεθαίνω.. Με εξετάζει και η διαστολή στο 8 !! "Πάμε γεννάς !!!!" Που να παω ρε άνθρωπε, πως να περπατήσω που νιώθω οτι φεύγει το μωρό απο κάτω !! Έρχονται 2 μαίες και με κρατάνε και ναι, παω περπατώντας στην αίθουσα τοκετού ! Εκεί θυμάμαι μόνο τη μαία να μου λεει : Μην παραιτείσαι, σε θέλει το παιδί σου, βαθιές ανάσες, γιατί θα το χάσεις. Επεφταν οι παλμοί της.. Θυμάμαι το γιατρό μου να μου λέει : Σπρώξε, πάμε κάτω δυνατά !! Θυμάμαι τον άντρα μου που δάκρυζε... Θυμάμαι εμένα να σκέφτομαι οτι θέλω να δώ την κόρη μου και να την αγκαλιάσω... Θυμάμαι τον δυνατό απερίγραπτο πόνο.. 4 εξωθήσεις και βγηκε !! " Σου μοιάζει" λέει ο γιατρός ! Δεν την είδα, την πήραν να την εξετάσουν αμέσως, δεν έκλαψε αμέσως. Εγώ αγωνία : το παιδί μου, λεω.. τι έχει ; Μου την έφεραν τυλιγμενη την ακούμπησαν πάνω μου και την πήραν στη μονάδα για μια ωρα για παρακολούθηση λογω του αμνιακού που είχε κακά. Μου την έφεραν μετά απο μια ώρα. Και απο τότε..... Αυτοκολλητάκι μου !!

Ο απόλυτος έρωτας....

Θηλάζουμε αποκλειστικά και μέρα με τη μέρα γνωριζόμαστε καλύτερα... Αγαπιόμαστε τόοοοοσο πολύ !!!

Ενα μεγάλο ευχαριστώ στην μαιευτική του Βενιζελείου, μαίες, προσωπικό και στον υπέροχο γιατρό μου, που τον λατρεύω τόσο πολύ, τον κ. Δημοσθένους.

Με το καλό να κρατήσετε και οι υπόλοιπες τα παιδάκια σας αγκαλίτσα !!


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ελα Μπρι μου τα καταφερατεεεε!!!! Μπραβο σας!!!! Αχχχ με συγκινησες και κλαιω!!!!

Ο Δημ ειναι καταπληκτικος!!!

Αχχ τι να πω!! Τα λογια ειναι περιττα στο μεγαλειο που μολις μας περιεγραψες!!!!

Σου μοιαζει η κουκλα??

Να την χαιρεστε καλο μου!!!! Καλη ανατροφη!!!!

Μπραβο που τα καταφερνετε με τον θηλασμο!!! Ειστε σουπερ κοριτσακια!!!!

Αννουλα εισαι η επομενη!!!!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπρι πολύ συγκινητικη η ιστορία σας!!!! Πολυ χαίρομαι για την καλή έκβαση της!!! Μπράβο για το θηλασμό και εύχομαι από δω και πέρα η ζωή σας να είναι μόνο χαρές!!!

Χαρμα ναι από ότι φαίνεται ειμαι η επόμενη...!!! Εκτός αν με προλάβει η Γλυκουλα!!! Όπως λέει και ο γιατρός μου στη μαιευτική δεν ξέρεις ποτέ!!! Αχ!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπρι πολύ συγκινητικη η ιστορία σας!!!! Πολυ χαίρομαι για την καλή έκβαση της!!! Μπράβο για το θηλασμό και εύχομαι από δω και πέρα η ζωή σας να είναι μόνο χαρές!!!

Χαρμα ναι από ότι φαίνεται ειμαι η επόμενη...!!! Εκτός αν με προλάβει η Γλυκουλα!!! Όπως λέει και ο γιατρός μου στη μαιευτική δεν ξέρεις ποτέ!!! Αχ!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!

Παιδια εμεις δεν γενναμε...Το εχω παρει αποφαση οτι θα τον χωνεψω...Ενω εχει παρει θεση και με τις συσπασεις που κανω θα επρεπε να εχω γεννησει, η διαστολη μου παραμενει ως ειχε χωρις καμια διαφοροποιηση..Ξυπναω καθε μερα και σκεφτομαι "αλλη μια μερα που δεν θα γεννησω"!!!


9j7Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Γλυκουλα κ εγω τις ίδιες σκέψεις κάνω!!! Δεν πειράζει ομως!!! Ξέρουν τα μπεμπακια μας καλύτερα!!!!

Δεν σκεφτομαι πλεον...Το μυαλο μου δεν λειτουργει απο την αυπνια!Νομιζω οτι την νυχτα θα βγει η κοιλια εξω απο το κρεβατι και θα πεσω!Λυπαμαι και τον αντρα μου που δεν κοιμαται και σηκωνεται στις 6 για να παει στη δουλεια (καλα μετα δεν θα κοιμαται βεβαια λογω του μικρου)!Τελοσπαντων, λιγες μερες εμειναν ακομα!


9j7Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες απο Ηράκλειο!

Είμαι πρωτάρα στο forum και κάθε φορά αναρωτιέμαι αν το μηνυμα που έγραψα θα εμφανιστεί στο σωστό μέρος ή θα έχω κάνει καμιά βλακειούλα....:D Είμαι στην 22η εβδομάδα της εγκυμοσύνης και μόλις πριν 2 μέρες μάθαμε ότι περιμένουμε γιο!! Είναι το πρώτο μας μωρό οπότε είμαι όλη μέρα στο ίντερνετ και προσπαθώ να ενημερωθώ για τα πάντα !! Μήπως έχει καμιά υπόψιν της τι γίνεται με μαθήματα ανώδυνου στο Ηράκλειο ? Υπάρχουν ομάδες ή γίνονται ατομικά με τη μαία σου? Και πότε πρέπει να τα ξεκινήσω ?


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα..παμε αλλη μια προσπαθεια να δω αν θα προλαβω να πογραψω το μνμ η αν θα ξυπνησει παλι...:shock::shock::shock: 3 μερες δεν κοιμομαστε καθολου..κατι 2ωρα ολη μερα συνολο..κοιματε 5λεπτα-10λεπτα..τη νυχτα λιγο καλητερα αλλα 2ωρα μονο..σημερα ηταν πιο καλα..κοιμηθηκε 11-3.30 και μετα 4-6 και 6.30-9..και τωρα κοιματε παλι(λεω τωρα... γιατι τον εβαλα αλλες 2 φορες για υπνο και ξυπνησε στο 5λεπτο) ελπιζω να στρωσει συντομα!:shock::shock::shock:

bri να σου ζησει το κοριτσακι σου!!! τελος καλο ολα καλα!!! :D

Νταλια καλως ηρθες.με το καλο το μωρακι σου. γιαυτο που ρωτας δεν ξερω να σε βοηθησω..εγω δεν εκανα τιποτα εκτος απο online σεμηναρια αλλα οχι κατι ιδιαιτερο. αλλα με βοηθησαν πολυ οι μαιες την ωρα των ωδινων.

charma-anna-swettie Ποια θα ειναι η επομενη? τωρα μου ερχετε να σας πω αυτο που ακουγα απο ολους αλλα δεν το πιστευα αλλα τελικα ετσι ειναι...απολαυστε τωρα τον υπνο γιατι μετα...εκτος και αν ειστε απο τις τυχερες που στις 40 μερες το πολυ εχουν στρωσει και κοιμουντε 8ωρα! ;);)


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!!

Μπειμπι μου το λένε κ μενα κ γι αυτο ριχνω τρελούς υπνους!!!

Φάση περνάτε (ίσως άλμα ανάπτυξης-ψαξτο στο διαδίκτυο), κουράγιο!!!

Γλυκουλα υπομονή!!!! Από τις συσπάσεις δεν μπορείς να κοιμηθείς;;;

Εγω χθες έλεγα μήπως είχα ελπίδες αλλα τλκ τίποτα!!!

Ντάλια καλωσηρθες στην παρέα!! Μαθήματα ανωδυνου δεν γίνονται κάπου οργανωμένα από όσο ξέρω...μόνο αν βρεις κάποια μαία!! Στην ουσία είναι κάποιες αναπνοές!! Που θα γεννήσεις;


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κρητικομανουλες μου τι μου κανετε?

Ετοιμαζονται τα ζουζουνια μας σιγα σιγα!!!

Λιγακι μας εμεινε... Υπομονη!!

Νταλια καλως ορισες!! Με το καλο το μπεμπακι σας!!

Εμεις ειμαστε μια χαρουλα!! Τη Δευτερα θα μας δει παλι ο ντοκ και θα κανουμε και νστ και κολπικη εξεταση να δουμε τον τραχηλο!! Ενα αγχος το εχω να σας πω την αληθεια!!

Φιλακια πολλα σε ολες!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μολις γυρισαμε απο το νοσοκομειο (παλι)...Οι συναδελφοι μου με κοροϊδεύουν πλεον!!! Το παιδι ειναι ανεμπεδωτο..Δεν ξερω αν θα τα καταφερουμε να εμπεδωθει, εχουμε εναποθεσει τις ελπιδες μας στο οτι ειμαι ψηλη...Οι συσπασεις καλα κρατουν εννοειται και λογω αυτων δεν κοιμαμαι καθε βραδυ... Νταλια καλως ορισες με το καλο να δεχτεις το γιο σου!!! Εγω ειμαι μαια,οτι απορια εχεις μπορεις να ρωτησεις εμενα..Σχετικα με τα μαθηματα τοκετου καλο ειναι να τα ξεκινησεις γυρω στην 30η εβδομαδα...Δεν θα κανεις μονο αναπνοες,θα μαθεις ακριβως τι γινεται και θα ξερεις να χειριστεις καθε τι που γινεται στην διαρκεια του τοκετου σου..Επισης στα μαθηματα αυτα θα μαθεις κ αλλα πραγματα οπως το μπανιο του μωρου και πως γινεται και πολλα αλλα... Last but not least, η ενημερωμενη επιτοκος ειναι και η ψυχραιμη επιτοκος!


9j7Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γλυκουλα υπομονή!!

Εγω σήμερα νιώθω πολύ περίεργα...ολο παράξενα πονακια χαμηλά...έχω και ζαλάδα και ξινιλες που δεν ξέρω κατά ποσο είναι σχετικά με τον τοκετό...ίσως να είναι από το άγχος που αισθάνομαι!! Πάντως αν και είμαι στην κατηγορία ενημερωμένη επιτοκος νιώθω τοσο άγχος που απορώ με τον εαυτό μου ώρες ώρες!!! Μετα συγκεντρώνομαι και λέω ότι θα τα καταφέρω....πολλά και περίεργα συναισθήματα και πολλές φορές αντιφατικά!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...