Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Το καφέ της ξάπλας (εγκυούλες σε ανάπαυση)!!!


vasdeli

Recommended Posts

ξενια ειχες διαβητη κυησης?εκανες μετρησεις η πηρες ινσουλινη?

Δεν είχα διαβήτη κύησης, αλλά είχα προδιάθεση και γι'αυτό με τον ενδοκρινολόγο το παρακολουθούσαμε και μου είχε δώσει πλάνο διατροφής και το μηχανάκι για να κάνω μετρήσεις στο σπίτι. Τελικά τι έκανες; Πήγες σε γιατρό; Ξαναέκανες εξετάσεις;


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 232
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν είχα διαβήτη κύησης, αλλά είχα προδιάθεση και γι'αυτό με τον ενδοκρινολόγο το παρακολουθούσαμε και μου είχε δώσει πλάνο διατροφής και το μηχανάκι για να κάνω μετρήσεις στο σπίτι. Τελικά τι έκανες; Πήγες σε γιατρό; Ξαναέκανες εξετάσεις;

πηγα στο γυναικολογο του νοσοκομειου,μου ειπε οτι λογω διαβητη θεωρειται κυηση υψηλου κινδυνου,κ οτι θα γινει προκληση μεχρι την 38η εβδ,κ αν κανω ινσουλινη,δεν μπορω να γεννησω στο νοσοκομειο της πολης μου.πρεπει να παω αλεξ/πολη που θα εχει καλυτερη φροντιδα για το μωρο.πιθανον να κανω κ καισαρικη.την ιδια μερα πηγα στον ενδοκρινολογο,εκανα διατροφη κ μετρηση για μια βδομαδα κ μου ειπε να κανω ινσουλινη μονο το πρωι αν εχω ζαχαρο πανω απο 100.την πρωτη μερα που εκανα ινσουλινη,ειμασταν εξω,ενιωσα αδιαθεσια,λιποθυμησα κ χτυπησα το ποδι μου.εμεινα 2 βραδυα στο νοσοκομειο,ευτυχως δεν επαθε κτ το μωρο,αλλα κ γω θα μπορουσα να χτυπησω πολυ χειροτερα.ευτυχως δεν ημουν μονη.εχω ναρθηκα,αλλα το καλο ειναι οτι δεν κανω ινσουλινη.οταν ειμαι καλυτερα θα παω αλεξ/πολη για μια γνωμη κ σε ειδικο για διαβητη κυησης κ μεχρι τελος του μηνα,θα δειξει τι θα γινει.ελπιζω εσυ να εισαι καλα κ η μπουμπου σας

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Τι κάνετε; Πώς είστε; Πώς τα περνάτε;

Εμείς είμαστε καλά και μεγαλώνουμε! Παίρνουμε βάρος και ύψος κανονικά. Κάναμε και το πρώτο μας εμβόλιο!

Θηλάζουμε αλλά όχι αποκλειστικά γιατί αντιμετωπίσαμε πρόβλημα με το βάρος της μικρής τον πρώτο μήνα, αλλά τώρα είναι όλα καλά.

Βγαίνουμε βολτούλες με τον μάρσιπο σχεδόν κάθε απόγευμα. Η μικρή είναι αγγελούδι μόλις βγούμε έξω από το σπίτι και κοιμάται στις βόλτες. Τα βράδυα μας είναι ήσυχα (ευτυχώς πέρασαν οι κολικοί!).

Η ζέστη μας έχει ενοχλήσει λίγο, αλλά με το air condition παλεύεται.

Διακοπούλες δεν θα πάμε φέτος καθώς είναι ακόμη πολύ μικρή, αλλά δεν μας πειράζει.

Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μπεμπάκια σας καλύτερα! :D


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαιρομαι για τα νεα σας κοριτσια!!!

Με το καλο κ με τ ονομα Βικη!

Εγω σπιτι κ στην αναμονη! Δεν μου εμεινε πολυ.... Και εχω τρομερη αγωνια.

Πεμπτη, εκτος απροοπτου εχω ραντεβου παλι. Θα με δει κ απο κατω.... Αουτς!

Σας φιλω!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι για τα νεα σας κοριτσια!!!

Με το καλο κ με τ ονομα Βικη!

Εγω σπιτι κ στην αναμονη! Δεν μου εμεινε πολυ.... Και εχω τρομερη αγωνια.

Πεμπτη, εκτος απροοπτου εχω ραντεβου παλι. Θα με δει κ απο κατω.... Αουτς!

Σας φιλω!

αντε,με το καλο!ολα να πανε τελεια.κ γω πεμπτη θα παω κ σε κανα 2 βδομαδες θα κανουμε μαλλον προκληση.εφτασε η μεγαλη ωρα..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Σας σκεφτόμουν τις τελευταίες ημέρες...

Εύχομαι να μην καθυστερήσετε και να έχετε ήδη τα μικρούλια σας αγκαλίτσα vikib και ziu_zitsu, να πήγαν όλα καλά και να μην ταλαιπωρηθήκατε καθόλου!

Βίκυ μου να σας ζήσει ο νεοφώτιστος!!! Πάντα να έχει την υγειά του, να είναι ευτυχισμένος και να σκορπάει παντού χαμόγελα!!!

Πως ήταν η βάπτιση; Τι όνομα του δώσατε;

Εμείς καλά είμαστε! Κάθε μέρα και πιο ερωτοχτυπημένοι με την μελένια μας! Κι εγώ και ο άντρας μου έχουμε γείνει κουκουβάγιες...εντελώς!!! Δεν πήγαμε διακοπούλες γιατί η μικρή είναι...μικρή :rolleyes:...παρά μόνο μικρέ μονοήμερες εκδρομούλες και περάσαμε πολύ καλά. Σιγά σιγά τελειώνει η άδεια του καλού μου και λίγο στενοχωριέμαι γιατί καλόμαθα τόσες μέρες με βοήθεια.:oops:

Περιμένω να μάθω νέα σας! Φιλιά πολλά πολλά σε όλες!!!:D:D:D


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα, γέννησα και εγώ τη Δευτέρα το βράδυ με καισαρική γιατί δεν με πιανανε τα φάρμακα. Όλα καλά, άρχισα να συνέρχομαι, χθες γυρίσαμε σπίτι, προσέχω ακόμα για διαβήτη και πίεση, η μικρή έχει λίγα πονάκια και ίκτερο, αλλά κατά τα άλλα είναι τέλεια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα, γέννησα και εγώ τη Δευτέρα το βράδυ με καισαρική γιατί δεν με πιανανε τα φάρμακα. Όλα καλά, άρχισα να συνέρχομαι, χθες γυρίσαμε σπίτι, προσέχω ακόμα για διαβήτη και πίεση, η μικρή έχει λίγα πονάκια και ίκτερο, αλλά κατά τα άλλα είναι τέλεια!

Συγχαρητήρια!!! Να σου ζήσει!!! Να είστε πάντα καλά, γερές κι ευτυχισμένες!!!

Ελπίζω να πήγαν όλα καλά και να μην ταλαιπωρήθηκες. Όσο για τη μικρή εύχομαι σύντομα να της περάσουν τα πονάκια!

Καλή και χαρούμενη προσαρμογή να έχετε!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια!!! Να σου ζήσει!!! Να είστε πάντα καλά, γερές κι ευτυχισμένες!!!

Ελπίζω να πήγαν όλα καλά και να μην ταλαιπωρήθηκες. Όσο για τη μικρή εύχομαι σύντομα να της περάσουν τα πονάκια!

Καλή και χαρούμενη προσαρμογή να έχετε!!!

Ευχαριστώ πολύ! Είμαι καλύτερα από ότι περίμενα. Και όσο περνάνε οι μέρες είναι καλύτερα και η μικρή.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλημέρα!

Εμείς καλά είμαστε! Μεγαλώνουμε! Βγάζουμε δοντάκια, παίζουμε, κάνουμε "μπράβο" με τα χεράκια μας, χαιρετάμε όλο τον κόσμο και κάνουμε μικρά βηματάκια.

Αναγκάστηκα να γυρίσω στη δουλειά αρκετά νωρίς, αλλά τα κατάφερε και πήρε ο άντρας μου την άδεια ανατροφής.

Ετοιμαζόμαστε για τα βαφτίσια, τα οποία θα γίνουν την ημέρα που θα χρονίζει η μικρούλα μου κι έτσι τώρα ψιλοτρέχουμε για τις ετοιμασίες.

Αυτά ήταν τα νέα μας σε τίτλους! Εσείς τι κάνετε; Πώς είστε;


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...