Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Το καφέ της ξάπλας (εγκυούλες σε ανάπαυση)!!!


vasdeli

Recommended Posts

Καλησπέρα και καλό μήνα! Καλό καλοκαίρι!!!

Τι κάνετε κορίτσια; Πώς είστε; Διαβάζω για μπάνια και...ζηλεύω!!!! Πάντως ισχύει ότι αν είναι πολύ καθαρή η θάλασσα τα μπάνια επιτρέπονται.

Εμείς αντιμετωπίσαμε ένα πρόβλημα με τον θηλασμό, καθώς δεν έχω αρκετό γαλατάκι για να δώσω στη μικρή κι επειδή δεν πήρε σχεδόν καθόλου βάρος απ'όταν βγήκαμε απ'το μαιευτήριο ο παιδίατρος είπε να της δώσουμε συμπλήρωμα σε κάθε γεύμα. Το αποτέλεσμα ήταν να μειωθεί ακόμη περισσότερο το δικό μου γάλα, αλλά την ψιλοσώσαμε την κατάσταση με τη χρήση θηλάστρου.

Βίκυ μου τέλεια τα πάει ο μικρός!!! Κι εγώ βγάζω με το θήλαστρο και δίνω στη μικρή μου, αλλά δεν καταφέρνω να της δώσω σε κάθε γεύμα. Οπότε πίνει 60γρ δικό μου 3 φορές τη μέρα...:-(

Κοριτσάκι μου τα αποτελέσματα είναι λίγο τσιμπημένα και θα χρειαστεί να προσέξεις λιγάκι, αλλά μην ανησυχείς όλα φτιάχνουν και όλα διορθώνονται. Σύμφωνα με αυτά που μου είχε πει ο ενδοκρινολόγος μου θέλει προσοχή στα γλυκά (ένα σοκολατάκι την ημέρα ή μέρα παρά μέρα είναι οκ), να τρως συχνά μικρά γεύματα, αν μπορείς προτίμησε το μαύρο ψωμί, μην τρως πολλά κοκκινιστά (η ντομάτα συμβάλλει στην αύξηση του σακχάρου) κι επίσης να τρως ένα σνακ λίγο πριν τον ύπνο. Το τελευταίο βοηθάει στο να διατηρήσεις σε χαμηλά επίπεδα το σάκχαρο νηστείας. Το σνακ μπορεί να είναι λίγο γιαούρτι ή ένα κρακεράκι ή 1 φέτα τυρί. Επίσης καλό θα ήταν να έχεις ένα στάνταρ ωράριο φαγητού, έτσι αποκτάς ένα συγκεκριμένο πρόγραμμα και ο οργανισμός μπορεί να ανταπεξέλθει καλύτερα.

για το θηλαστρο πρεπει να ειναι νοσοκομειακο,μεχρι να εδραιωθει ο θηλασμος.διαβασε στο παρεντς για το θηλασμο,κ οπως κ να πανε τα πραγματα,σημασια εχει ποσο πολυ αγαπας το κοριτσακι σου.ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες,δεν ειχα ιδεα για την ντοματα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 232
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια μου!

Βγηκα σημερα απο το Ιασω. Ο μπεμπης παραμενει στη θερμοκοοτιδα αλλα σημερα μας επεφυλαξε μια εκπληξη! Πηγε στη μοναδα 2 ,δεν ειναι πια στην 1 οπου πανε τα μωρα που εχουν αναγκη αυξημενης φροντιδας. Μετα ειναι η 3 και μετα το σπιτι! :-)

Βικυ,για την καμπυλη....

Ποια εκανες; την μεγαλη; με τις 4 μετρησεις;

Νομιζω πως ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ πρεπει να επισκευθεις διαβητολογο για να την εκτιμησει.

Δεν ειναι μονο τα γλυκα ,ειναι και οι ποσοτητες φαγητου που πρεπει να τρως...

Εχω την εντυπωση πως η καμπυλη σου ειναι παθολογικη και πρεπει να ξεκινησεις μετρησεις με μηχανακι και να μπεις σε διατροφη.


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου!

Βγηκα σημερα απο το Ιασω. Ο μπεμπης παραμενει στη θερμοκοοτιδα αλλα σημερα μας επεφυλαξε μια εκπληξη! Πηγε στη μοναδα 2 ,δεν ειναι πια στην 1 οπου πανε τα μωρα που εχουν αναγκη αυξημενης φροντιδας. Μετα ειναι η 3 και μετα το σπιτι! :-)

Βικυ,για την καμπυλη....

Ποια εκανες; την μεγαλη; με τις 4 μετρησεις;

Νομιζω πως ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ πρεπει να επισκευθεις διαβητολογο για να την εκτιμησει.

Δεν ειναι μονο τα γλυκα ,ειναι και οι ποσοτητες φαγητου που πρεπει να τρως...

Εχω την εντυπωση πως η καμπυλη σου ειναι παθολογικη και πρεπει να ξεκινησεις μετρησεις με μηχανακι και να μπεις σε διατροφη.


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου!

Βγηκα σημερα απο το Ιασω. Ο μπεμπης παραμενει στη θερμοκοοτιδα αλλα σημερα μας επεφυλαξε μια εκπληξη! Πηγε στη μοναδα 2 ,δεν ειναι πια στην 1 οπου πανε τα μωρα που εχουν αναγκη αυξημενης φροντιδας. Μετα ειναι η 3 και μετα το σπιτι! :-)

Βικυ,για την καμπυλη....

Ποια εκανες; την μεγαλη; με τις 4 μετρησεις;

Νομιζω πως ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ πρεπει να επισκευθεις διαβητολογο για να την εκτιμησει.

Δεν ειναι μονο τα γλυκα ,ειναι και οι ποσοτητες φαγητου που πρεπει να τρως...

Εχω την εντυπωση πως η καμπυλη σου ειναι παθολογικη και πρεπει να ξεκινησεις μετρησεις με μηχανακι και να μπεις σε διατροφη.

μπραβο!υπεροχα νεα!μαλλον θα πατε πιο γρηγορα σπιτι.δεν ξερω αν ειναι ημεγαλη,ενδοκρινολογος δεν κανει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!!!

Εμείς είμαστε καλά και ήσυχες όσο είναι ο μπαμπάς μας στο σπίτι, μόλς φύγει για δουλειά.....τσουπ...ξεσηκώνουμε τον κόσμο με μια απίστευτα γλυκιά γκρίνια!!!

Γεια σας κοριτσια μου!

Βγηκα σημερα απο το Ιασω. Ο μπεμπης παραμενει στη θερμοκοοτιδα αλλα σημερα μας επεφυλαξε μια εκπληξη! Πηγε στη μοναδα 2 ,δεν ειναι πια στην 1 οπου πανε τα μωρα που εχουν αναγκη αυξημενης φροντιδας. Μετα ειναι η 3 και μετα το σπιτι! :-)

Βικυ,για την καμπυλη....

Ποια εκανες; την μεγαλη; με τις 4 μετρησεις;

Νομιζω πως ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ πρεπει να επισκευθεις διαβητολογο για να την εκτιμησει.

Δεν ειναι μονο τα γλυκα ,ειναι και οι ποσοτητες φαγητου που πρεπει να τρως...

Εχω την εντυπωση πως η καμπυλη σου ειναι παθολογικη και πρεπει να ξεκινησεις μετρησεις με μηχανακι και να μπεις σε διατροφη.

Τέλεια νέα για μαμά και γιο! Ο μικρός δεν παίζεται, είναι αστέρι! Θέλει να πάει σπίτι του και το δείχνει!!!

μπραβο!υπεροχα νεα!μαλλον θα πατε πιο γρηγορα σπιτι.δεν ξερω αν ειναι ημεγαλη,ενδοκρινολογος δεν κανει?

Ενδοκρινολόγος κάνει αρκεί να έχει εξειδίκευση σε διαβήτη κύησης.


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια μου!

Βγηκα σημερα απο το Ιασω. Ο μπεμπης παραμενει στη θερμοκοοτιδα αλλα σημερα μας επεφυλαξε μια εκπληξη! Πηγε στη μοναδα 2 ,δεν ειναι πια στην 1 οπου πανε τα μωρα που εχουν αναγκη αυξημενης φροντιδας. Μετα ειναι η 3 και μετα το σπιτι! :-)

Βικυ,για την καμπυλη....

Ποια εκανες; την μεγαλη; με τις 4 μετρησεις;

Νομιζω πως ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ πρεπει να επισκευθεις διαβητολογο για να την εκτιμησει.

Δεν ειναι μονο τα γλυκα ,ειναι και οι ποσοτητες φαγητου που πρεπει να τρως...

Εχω την εντυπωση πως η καμπυλη σου ειναι παθολογικη και πρεπει να ξεκινησεις μετρησεις με μηχανακι και να μπεις σε διατροφη.

Μπραβο ο μπομπιρακος!!

Νομιζω θα κανει ξανα την εκπληξη και θα ειναι σπιτακι σας νωριτερα απ οσο υπολογιζετε!!

Κινεγω πιστευω πως μ αυτες τις τιμες σιγορα πρεπει η Βικυ να επισκευθει ειδικο. Ειτε ενδοκρινολογο ειτε διαβιτολογο.


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Εμείς είμαστε πολύ καλά! Είμαστε πλέον στην απλή παρακολούθηση,γιναμε 2200,παίρνουμε βαρος και τα πάμε καλά με τον θηλασμό από σήμερα!

Τι κάνετε,εσείς;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο vasdeli μου!!

Και πιο πολλα μπραβο στον πριγκιπακο σου!!

Με το καλο να ρθει σπιτι του!

Κι εμεις καλα ειμαστε. Αν και η ζεστη με ζοριζει. Ψιλοζαλιζομαι αλλα οκ, δεν βγαινω με τον ηλιο αν δεν ειναι αναγκη.

Κι εμεις ετοιμαζομαστε. Παραλαβαμε καροτσι, παραγγειλαμε το κρεβατι της, συναρμολογησαμε την συρταριερα, απο αψωνια μου υπολοιπονται σεντονια και πετσετες και ειμαστε νομιζω ετοιμοι!

Α κια ριλαξ, αλλα ή θα παρω της κουνιαδας ή θα το παραγγειλω απ την κουμπαρα μας!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Πολύ χαίρομαι που είστε καλά κι ετοιμάζεστε σιγά σιγά!

Κι εμείς καλά είμαστε αν και περνάμε δύσκολους κολικούς, αλλά ακόμα το παλεύουμε...

Να προσέχετε πολύ με αυτές τις εναλλαγές του καιρού και αν δεν συντρέχει σοβαρός λόγο όταν έχει πολύ ζέστη να μην είστε στον ήλιο ή κάπου έξω χωρίς έστω ένα μπουκαλάκι νερό.

ziu_zitsu μια χαρά τα πραγματάκια σας και με το καλό να παραλάβετε και τα υπόλοιπα!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου τι κάνετε;

Εγώ έχω ευχάριστα!

Αύριο βγαίνουμε και πάμε σπιτάκι μας!

Κυριακή σαλπάρουμε για το νησάκι μας!!!

Επιτέλους μετά από 5 μήνες γυρνάω στο σπιτάκι μας!!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...