Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Το καφέ της ξάπλας (εγκυούλες σε ανάπαυση)!!!


vasdeli

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!!

ziu_zitsu και vikib σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!!!! Με έχετε συγκινήσει πάρα πολύ!!!

Με το καλό να κρατήσετε κι εσείς τα μωράκια σας αγκαλίτσα!!!

Μια χαρά οργανωμένες σας βρίσκω! Κι εμείς κάπου στις δικές σας εβδομάδες ξεκινήσαμε να παίρνουμε και να φτιάχνουμε τα πράγματα για τη μελένια μας. Μην ανησυχείτε και μην αγχώνεστε καθόλου! Όλα θα γίνουν!

ziu_zitsu με το καλό ο πολιτικός γάμος! Θα σου ευχηθώ και τότε, αλλά το λέω και τώρα...ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ!!!

Κορίτσια θα γεννήσετε φυσιολογικά ή με καισαρική;


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 232
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!!

ziu_zitsu και vikib σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!!!! Με έχετε συγκινήσει πάρα πολύ!!!

Με το καλό να κρατήσετε κι εσείς τα μωράκια σας αγκαλίτσα!!!

Μια χαρά οργανωμένες σας βρίσκω! Κι εμείς κάπου στις δικές σας εβδομάδες ξεκινήσαμε να παίρνουμε και να φτιάχνουμε τα πράγματα για τη μελένια μας. Μην ανησυχείτε και μην αγχώνεστε καθόλου! Όλα θα γίνουν!

ziu_zitsu με το καλό ο πολιτικός γάμος! Θα σου ευχηθώ και τότε, αλλά το λέω και τώρα...ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ!!!

Κορίτσια θα γεννήσετε φυσιολογικά ή με καισαρική;

Κατ αρχας σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου!!

Εμεις προς το παρον παμε για φυσιολογικο, αλλα δεν ξερω πως θα εξεληχθουν τα πραγματα. Ραντεβου εχω ξανα στις 3/6. Αλλα μεχρι τωρα απ οτι φαινεται παμε καλα. Αριστος πλακουντας κ καλος τραχηλος μου ειπε..

Σημερα εκτος απ την Βασω γεννησε κ μια φιλη μου, ΠΗΤ ειχε 14/6, την πιασαν πονοι κ πηγε στην κλινικη. Της εκανε καισαρικη γιατι το μωρο δεν εβγαινε. Ετσι της ειπε. Ε, κατι τετοια φοβαμαι!!

Γεννησε μια Θεα μακρυμαλλα μαγουλου 3800 το θηριακι!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!ελπιζω κ γω για φυσιολογικο,αλλα δεν περναει απο το χερι μας εξ ολοκληρου..εγω πηγαινω στα μεσα του μηνα στη γιατρο,αλλα σημερα εχω ραντεβου στο νοσοκομειο(να ανοιξω καρτελα),η κλινικη βγαινει λιγο ακριβη,οποτε να δω τι παιζει κ εκει.σημερα δεν ειχα κουραγιο να σηκωθω,αλλα επρεπε να κανω φαι,να κανω μπανιο..εγω την προκληση φοβαμαι για καποιο λογο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

ziu_zitsu να της ζήσει της φίλης σου και να την καμαρώσει όπως επιθυμεί!!! Αφού πλακούντας και τραχήλος είναι μια χαρά, τότε όλα καλά θα πάνε!

vikib καλά κάνεις και πας να ανοίξεις καρτέλα. Δες και τις συνθήκες που επικρατούν και αποφασίζεις.

Πάντως κορίτσια και η μικρή μου δεν κατέβαινε με τίποτα και με την επιμονή και την υπομονή του γιατρού και των μαιών με διάφορες ασκήσεις που μου έκαναν καταφέραμε να κατέβει και να γεννήσω φυσιολογικά, όλα αυτά βέβαια μέσα σε 12 ώρες και 5-6 δόσεις επισκλιριδίου.

Ήταν και ο άντρας μου μέσα καθ'όλη τη διάρκεια, γεγονός που μου έδινε απίστευτη δύναμη, συμμετείχε και με βοήθησε πάρα πολύ.


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

ziu_zitsu να της ζήσει της φίλης σου και να την καμαρώσει όπως επιθυμεί!!! Αφού πλακούντας και τραχήλος είναι μια χαρά, τότε όλα καλά θα πάνε!

vikib καλά κάνεις και πας να ανοίξεις καρτέλα. Δες και τις συνθήκες που επικρατούν και αποφασίζεις.

Πάντως κορίτσια και η μικρή μου δεν κατέβαινε με τίποτα και με την επιμονή και την υπομονή του γιατρού και των μαιών με διάφορες ασκήσεις που μου έκαναν καταφέραμε να κατέβει και να γεννήσω φυσιολογικά, όλα αυτά βέβαια μέσα σε 12 ώρες και 5-6 δόσεις επισκλιριδίου.

Ήταν και ο άντρας μου μέσα καθ'όλη τη διάρκεια, γεγονός που μου έδινε απίστευτη δύναμη, συμμετείχε και με βοήθησε πάρα πολύ.

Τι καλαααα

Και ο δικος μου θελει να ειναι μεσα. Και εγω φυσικα τον θελω.

Εγω γενικα εχω πολυ αγχος/αγωνια.

Ειμαι πολυυυυυ φοβιτσιαρα κ δεν εχω καμια αντοχη στον πονο....

Θα δειξει. Απο βδομαδα που θα παμε στην γιατρο μου, θα την βαλω κατω κ θα την πρηξω με τις φοβιες μου.


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας!ευη,εχεις ρωτησει το γιατρο σου αν επιτρεπονται μπανια στη θαλασσα η πισινα?εγω μαλλον θα γεννησω στο νοσοκομειο,οποτε δε θα ειναι μεσα ο συζηγος,πιθανον ουτε σαν συνοδος:(.κ η επισκληριδιος δεν ειναι κτ που κανουν απαραιτητα στο φυσιολογικο!ελπιζω να τα καταφερω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!

Σας μιλά πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

ΓΕΝΝΗΣΑ έναν κούκλο! Τη Δευτέρα,26.05.14 γύρω στις 9.30,2100 το μανάρι μου!

Ήμουν στη ΜΕΝ την πρώτη βραδιά για παρακολούθηση μιας και χρειάστηκα 7 μονάδες αιμα λόγω αιμορραγίας αλλά όλα καλά τώρα ,δόξα τω Θεώ!

Απο χθες ανέβηκα στο δωμάτιο και σήμερα είμαι πολύ καλά!!! Σηκώνομαι και περπατάω κανονικά και αυριο μου βγαζουν τα σωληνάκια!!!!

Ο μικρός μου ειναι κούκλος!!!!

Μπήκε θερμοκοιτίδα για 15 μέρες περίπου μας ειπανε ! Άρχισα αντλήσεις με θήλαστρο και ήδη ομικρός πίνει γαλατάκι μαμίσιο!!!

Είμαι πολύ χαρούμενη!!!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!

Σας μιλά πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

ΓΕΝΝΗΣΑ έναν κούκλο! Τη Δευτέρα,26.05.14 γύρω στις 9.30,2100 το μανάρι μου!

Ήμουν στη ΜΕΝ την πρώτη βραδιά για παρακολούθηση μιας και χρειάστηκα 7 μονάδες αιμα λόγω αιμορραγίας αλλά όλα καλά τώρα ,δόξα τω Θεώ!

Απο χθες ανέβηκα στο δωμάτιο και σήμερα είμαι πολύ καλά!!! Σηκώνομαι και περπατάω κανονικά και αυριο μου βγαζουν τα σωληνάκια!!!!

Ο μικρός μου ειναι κούκλος!!!!

Μπήκε θερμοκοιτίδα για 15 μέρες περίπου μας ειπανε ! Άρχισα αντλήσεις με θήλαστρο και ήδη ομικρός πίνει γαλατάκι μαμίσιο!!!

Είμαι πολύ χαρούμενη!!!!

μπραβο!συγχαρητηρια!με το καλο να τον παρετε κ σπιτι!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!

Σας μιλά πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

ΓΕΝΝΗΣΑ έναν κούκλο! Τη Δευτέρα,26.05.14 γύρω στις 9.30,2100 το μανάρι μου!

Ήμουν στη ΜΕΝ την πρώτη βραδιά για παρακολούθηση μιας και χρειάστηκα 7 μονάδες αιμα λόγω αιμορραγίας αλλά όλα καλά τώρα ,δόξα τω Θεώ!

Απο χθες ανέβηκα στο δωμάτιο και σήμερα είμαι πολύ καλά!!! Σηκώνομαι και περπατάω κανονικά και αυριο μου βγαζουν τα σωληνάκια!!!!

Ο μικρός μου ειναι κούκλος!!!!

Μπήκε θερμοκοιτίδα για 15 μέρες περίπου μας ειπανε ! Άρχισα αντλήσεις με θήλαστρο και ήδη ομικρός πίνει γαλατάκι μαμίσιο!!!

Είμαι πολύ χαρούμενη!!!!

ΓΛυκιά μου να σου ζήσει!!!!!!!!!! Συγχαρητήρια σε μαμά και γιο!!!!!!!!!

Με το καλό να τον πάρεις στο σπίτι και καλό σαραντισμό!!!!!!!!Είμαι πολύ χαρούμενη που όλα πήγαν κατ'ευχήν!!!! Αγωνιστές και μαχητές και οι δυο σας! Όσα μπράβο και να πούμε δεν φτάνουν!!!!:D:D:D:D


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια!

Ειμαι χαρούμενη! Ο μικρός πίνει το γάλα που του βγάζω από το στήθος! Σήμερα μάλιστα του αυξήσαμε τη δόση! Πίνει 10γρ ανα τρεις ώρες!!! Δηλαδή έφτασε τα 80 γρ τη μέρα!!!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ κορίτσια!

Ειμαι χαρούμενη! Ο μικρός πίνει το γάλα που του βγάζω από το στήθος! Σήμερα μάλιστα του αυξήσαμε τη δόση! Πίνει 10γρ ανα τρεις ώρες!!! Δηλαδή έφτασε τα 80 γρ τη μέρα!!!!

βιαζεται να πατε σπιτι κ πινει πολυ γαλατακι..!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!ευη,εχεις ρωτησει το γιατρο σου αν επιτρεπονται μπανια στη θαλασσα η πισινα?εγω μαλλον θα γεννησω στο νοσοκομειο,οποτε δε θα ειναι μεσα ο συζηγος,πιθανον ουτε σαν συνοδος:(.κ η επισκληριδιος δεν ειναι κτ που κανουν απαραιτητα στο φυσιολογικο!ελπιζω να τα καταφερω

Ναι την ρωτησα και μου ειπε ναι! Αλλα σε σχετικα καθαρη θαλασσα! Την τριτη που θα παμε θα μου δωσει συμβουλες απο κοντα!!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!

Σας μιλά πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

ΓΕΝΝΗΣΑ έναν κούκλο! Τη Δευτέρα,26.05.14 γύρω στις 9.30,2100 το μανάρι μου!

Ήμουν στη ΜΕΝ την πρώτη βραδιά για παρακολούθηση μιας και χρειάστηκα 7 μονάδες αιμα λόγω αιμορραγίας αλλά όλα καλά τώρα ,δόξα τω Θεώ!

Απο χθες ανέβηκα στο δωμάτιο και σήμερα είμαι πολύ καλά!!! Σηκώνομαι και περπατάω κανονικά και αυριο μου βγαζουν τα σωληνάκια!!!!

Ο μικρός μου ειναι κούκλος!!!!

Μπήκε θερμοκοιτίδα για 15 μέρες περίπου μας ειπανε ! Άρχισα αντλήσεις με θήλαστρο και ήδη ομικρός πίνει γαλατάκι μαμίσιο!!!

Είμαι πολύ χαρούμενη!!!!

Τελεια νεα!! Καθε ευτυχια σας ευχομαι! Με το καλο να τον παρεε σπιτακι σας!!!

Τελικα γινονται θαυματα!! Και ο Θεος τις αγαπαει τις μανουλες!!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ καλο μηνα!θελω να ρωτησω καμια γνωμη για την καμπυλη ζαχαρου που εκανα:

νηστικη 95 (70-110)

60' 225 (120-170)

120' 150 (70-120)

180' 123.

τι λετε?με λιγο παραπανω προσοχη σε γλυκα δε θα ειναι οκ απο εδω κ περα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα! Καλό καλοκαίρι!!!

Τι κάνετε κορίτσια; Πώς είστε; Διαβάζω για μπάνια και...ζηλεύω!!!! Πάντως ισχύει ότι αν είναι πολύ καθαρή η θάλασσα τα μπάνια επιτρέπονται.

Εμείς αντιμετωπίσαμε ένα πρόβλημα με τον θηλασμό, καθώς δεν έχω αρκετό γαλατάκι για να δώσω στη μικρή κι επειδή δεν πήρε σχεδόν καθόλου βάρος απ'όταν βγήκαμε απ'το μαιευτήριο ο παιδίατρος είπε να της δώσουμε συμπλήρωμα σε κάθε γεύμα. Το αποτέλεσμα ήταν να μειωθεί ακόμη περισσότερο το δικό μου γάλα, αλλά την ψιλοσώσαμε την κατάσταση με τη χρήση θηλάστρου.

Ευχαριστώ κορίτσια!

Ειμαι χαρούμενη! Ο μικρός πίνει το γάλα που του βγάζω από το στήθος! Σήμερα μάλιστα του αυξήσαμε τη δόση! Πίνει 10γρ ανα τρεις ώρες!!! Δηλαδή έφτασε τα 80 γρ τη μέρα!!!!

Βίκυ μου τέλεια τα πάει ο μικρός!!! Κι εγώ βγάζω με το θήλαστρο και δίνω στη μικρή μου, αλλά δεν καταφέρνω να της δώσω σε κάθε γεύμα. Οπότε πίνει 60γρ δικό μου 3 φορές τη μέρα...:-(

γεια σας κ καλο μηνα!θελω να ρωτησω καμια γνωμη για την καμπυλη ζαχαρου που εκανα:

νηστικη 95 (70-110)

60' 225 (120-170)

120' 150 (70-120)

180' 123.

τι λετε?με λιγο παραπανω προσοχη σε γλυκα δε θα ειναι οκ απο εδω κ περα?

Κοριτσάκι μου τα αποτελέσματα είναι λίγο τσιμπημένα και θα χρειαστεί να προσέξεις λιγάκι, αλλά μην ανησυχείς όλα φτιάχνουν και όλα διορθώνονται. Σύμφωνα με αυτά που μου είχε πει ο ενδοκρινολόγος μου θέλει προσοχή στα γλυκά (ένα σοκολατάκι την ημέρα ή μέρα παρά μέρα είναι οκ), να τρως συχνά μικρά γεύματα, αν μπορείς προτίμησε το μαύρο ψωμί, μην τρως πολλά κοκκινιστά (η ντομάτα συμβάλλει στην αύξηση του σακχάρου) κι επίσης να τρως ένα σνακ λίγο πριν τον ύπνο. Το τελευταίο βοηθάει στο να διατηρήσεις σε χαμηλά επίπεδα το σάκχαρο νηστείας. Το σνακ μπορεί να είναι λίγο γιαούρτι ή ένα κρακεράκι ή 1 φέτα τυρί. Επίσης καλό θα ήταν να έχεις ένα στάνταρ ωράριο φαγητού, έτσι αποκτάς ένα συγκεκριμένο πρόγραμμα και ο οργανισμός μπορεί να ανταπεξέλθει καλύτερα.


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...