Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

Λοιπόν εννοείται πως θα ακολουθήσω τις οδηγίες της και με το παραπάνω οσο για την δουλειά αυριο ξεκινάω και θα κανω μια συζήτηση μπας και πηγαινω εστω μερα παρα μερα? Ειναι κ αυτο κατι...μου ειπε οτι δουλείες που δεν έχουν ορθοστασία ειναι οκ αν κ παλι με προσοχή...οσο για το πήγαινε ελα θα αναγκαστώ να λεω συγγνώμη ειμαι έγκυος και δεν μπορω να κάθομαι ορθια γτ ζαλίζομαι ( ψέμαααα) μου τόνισε και κάτι ακόμα παλι η γιατρός τωρα το θυμήθηκα...να μην παθω δυσκοιλιότητα να προσέχω αλλιώς θα μ πει λεει για ενα σιρόπι...


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Eutuxia25 είπε:

Λοιπόν τα νεα μου...πηγα στην γιατρό μου και ειδε τα αποτελέσματα της β επιπέδου...η μπέμπα μου ειναι υγιέστατη 541 γραμμάρια πλακουντας προσθιος υψηλός με τα πόδια προς τα κάτω η κυρία ...το μονο θεμα τράχηλος 22 mm ... τι μου ειπε γι αυτο? Οκ ειναι θεμα...αρα... οχι ορθοστασία utrogestan υποθετο καθε βράδυ δεν σηκώνω βάρος οχι... επαφές  και να μειωθούν οι ώρες που δουλευω ...σε ενα μηνά ραντεβού να με ξανα δει και αν εχει μειωθεί πολυ ο αριθμός ισως να μου κάνει και εισαγωγή( ακραία εκδοχή)  οκ μου είπε συμβαίνει...ακούω γνωμες...

Ευτυχία μου, ξαπλα, ξαπλα κ ξαπλα. Σταμάτησε την δουλεια μην ρισκάρεις κατι τοσο πολύτιμο. Δεν συγκρίνεται. Να ξερεις οτι καθε μηνα που αλλάζουμε ο τράχηλος συνήθως ανοίγει. 

Επισης το βάρος του μωρού θα πιεζει απο δω και πέρα. Μην το βλεπεις επιποδαια με ολο το θάρρος. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Dwroulita85 είπε:

Ευτυχία μου, ξαπλα, ξαπλα κ ξαπλα. Σταμάτησε την δουλεια μην ρισκάρεις κατι τοσο πολύτιμο. Δεν συγκρίνεται. Να ξερεις οτι καθε μηνα που αλλάζουμε ο τράχηλος συνήθως ανοίγει. 

Επισης το βάρος του μωρού θα πιεζει απο δω και πέρα. Μην το βλεπεις επιποδαια με ολο το θάρρος. 

Ωραία βοήθησε με λοιπόν σε κατι πως σταματάς την δουλειά με χαρτι γιατρού?επιδόμα πέρνεις? Τι ορίζει ο νόμος?


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Ωραία βοήθησε με λοιπόν σε κατι πως σταματάς την δουλειά με χαρτι γιατρού?επιδόμα πέρνεις? Τι ορίζει ο νόμος?

Που εισαι ασφαλισμένη; Αν μου δωσεις πληροφορίες για την ασφάλεια σου κ τα χρονια εργασιας σου θα μαθω κ θα σου πω. Ο πατέρας μου ειναι λογιστής κ εχουμε τμήμα που ασχολείται μ αυτα.

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στο ΙΚΑ ασφαλιζομαι εδω και 5-6 χρόνια αλλα σπαστα δλδ οχι συνεχόμενα...ήξερα πως δικαιούμαι να καθήσω 2 μηνες πριν την πητ και δυο μετα και αλλο ενα εξάμηνο απο τον ΟΑΕΔ


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Στο ΙΚΑ ασφαλιζομαι εδω και 5-6 χρόνια αλλα σπαστα δλδ οχι συνεχόμενα...ήξερα πως δικαιούμαι να καθήσω 2 μηνες πριν την πητ και δυο μετα και αλλο ενα εξάμηνο απο τον ΟΑΕΔ

Οπως το γράφεις θα το στειλω στην κοπελα να μου πει. Οκ; 

εχεις αναρρωτικές; μπορεις να τις κολλήσεις κ αυτές. 

Επισης μπορεις να κανεις το εξής το οποίο θα κανω κ γω. Θα δηλώσω πιο νωρις πητ. Συγκεκριμένα 3/11 γιατι αλλιως θα χάσω την εργασια μου για ενα χρονο. Εγω βλεπεις δεν δικαιουμαι τιποτα κ ας εργάζομαι 11 χρονια στο δημοσιο δημοτικο σχολείο. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Στο ΙΚΑ ασφαλιζομαι εδω και 5-6 χρόνια αλλα σπαστα δλδ οχι συνεχόμενα...ήξερα πως δικαιούμαι να καθήσω 2 μηνες πριν την πητ και δυο μετα και αλλο ενα εξάμηνο απο τον ΟΑΕΔ

Με ρωτάει ποτε σου εκαναν πρόσληψη κ ποσα ένσημα εχεις. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ουφφ δεν τα θυμάμαι ολα αυτα...πανω απο χρονο σίγουρα και πλήρη απασχόληση...να σ πω μην σκας θα μιλησω με τον δικό μ λογιστή που τα χειρίζεται και θα μαθω...θα δω τι θα κάνω θα βρω μια λύση ...θα καθαρίσει το μυαλό μ και μενα και θα βρω τι θα κανω...


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Ουφφ δεν τα θυμάμαι ολα αυτα...πανω απο χρονο σίγουρα και πλήρη απασχόληση...να σ πω μην σκας θα μιλησω με τον δικό μ λογιστή που τα χειρίζεται και θα μαθω...θα δω τι θα κάνω θα βρω μια λύση ...θα καθαρίσει το μυαλό μ και μενα και θα βρω τι θα κανω...

Μην αγχωνεσαι πάντως υπάρχουν λύσεις. Μονο εσυ κ το μωρακι να ειναι καλα. Αυτο να σκέφτεσαι μονο. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Alzira είπε:

Καλησπέρα! Το 3,2 δεν μου φαίνεται πολύ μικρό θυμάμαι  η μία φίλη με δίδυμα ο γιατρός την ξάπλωσε όταν έπεσε  η κάτω από 3 . Πήγα στα μαγαζιά σήμερα και κοίταζα για καρότσι και κρεβατάκι βρεφικό . Είδαμε στο just baby στο kiddo στο prenatal και στο ΙΚΕΑ για κρεβάτι. Στο just baby είχαν να μου προτείνουν ένα δικό τους μοντέλο 320 αν θυμάμαι καλά 3 σε ένα , μετά τα 3 σε 1 ξέφευγαν σε τιμές 600+. Στο prenatal πάλι μου έδειξαν ένα δικό τους 3 σε ένα στα 360 νομίζω και τα κλασικά 550+. Στο kiddo είδα πολλά καροτσια κάτω από 450 και μάλλον εκεί θα καταλήξω αλλά κάθε ιδέα ευπρόσδεκτη. Τώρα για κρεβάτι δεν ξέρω αν πρέπει να δω βρεφικό μέχρι 2-2,5 χρόνων ή να πάω σε προ εφηβικό μέχρι 5-6 , από την μια σκέφτομαι αν κοιμάται σε μας μέχρι πχ 6-7 ή 8 μηνών μετά λίγο τσάμπα δεν είναι το βρεφικό για ένα χρόνο μόνο? Από την άλλη αν πάει σχολείο σιγά μην θέλει να κοιμάται σε κρεβατάκι που θυμίζει μωρού. Αυτές οι σκέψεις θα χαρώ να ακούσω απόψεις ! 

 

Κι εγώ με δίδυμα 30mm είναι ο τράχηλος αλλά δεν μου είπε κάτι ούτε ο γιατρός μου ούτε εκεί που την έκανα. Αν κι εμένα μου φάνηκε λίγο οριακό. Εμείς και οι 2 κούνιες που αποφασίσαμε να πάρουμε γίνονται κρεβατάκια μέχρι 5 χρονών η μία και μέχρι 7 χρονών η άλλη. Μου φαίνεται βολικό να σου πώ την αλήθεια αφού θα είναι ακόμη σχετικά μικρούλια. Μετά θα τους πάρουμε κανονικά μονά κρεβατάκια ή κουκέτα που θα έχουν ελπίζω για πολλά χρόνια!

 

2 ώρες πρίν, Alzira είπε:

Εγώ εχω επαφές μετά το πρώτο τρίμηνο αλλά λίγες γιατί ο άντρας μου ανησυχεί περισσότερο , πάντως μετά το πρώτο τρίμηνο έχω πολύ όρεξη :oops:.

Ακριβώς μια από τα ίδια. Αν και μετά τη β επιπέδου ο άντρας μου δεν θέλει ούτε να το σκέφτεται γιατί φοβάται μην κάνουμε κακό στα μωράκια.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευτυχία μου ξάπλα κ πάλι ξάπλα!!!  Ξεκουραση και όλο θα πανε καλα. 

Ρε κορίτσια μόνο εγώ δεν μπορώ να κάτσω σε καρέκλα? Με το που θα καθησω οι μικρές κανουν πάρτι με κλωτσιές. Τρωω ξαπλωτη. 

Όσο για το ούφο . Νομίζω μεγαλύτερη από εμένα δεν έχει!!! Μου το απαγορευσαι ο γιατρός απο τον Μάρτη. Και οταν σπασαν τα νερά μας ρώτησε 3 φορές οτι όντως δεν είχαμε επαφή!! Πωπω δεν ντράπηκα ποτε τόσο στην ζωη μου. 


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Marigula είπε:

Ευτυχία μου ξάπλα κ πάλι ξάπλα!!!  Ξεκουραση και όλο θα πανε καλα. 

Ρε κορίτσια μόνο εγώ δεν μπορώ να κάτσω σε καρέκλα? Με το που θα καθησω οι μικρές κανουν πάρτι με κλωτσιές. Τρωω ξαπλωτη. 

Όσο για το ούφο . Νομίζω μεγαλύτερη από εμένα δεν έχει!!! Μου το απαγορευσαι ο γιατρός απο τον Μάρτη. Και οταν σπασαν τα νερά μας ρώτησε 3 φορές οτι όντως δεν είχαμε επαφή!! Πωπω δεν ντράπηκα ποτε τόσο στην ζωη μου. 

Εχει εμενα!!! Απο τον φεβρουαριο!! ΧΑχαχαχαχ σε περασα!! 

  • Μου αρέσει 2

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , butterfly1986 είπε:

 

Κι εγώ με δίδυμα 30mm είναι ο τράχηλος αλλά δεν μου είπε κάτι ούτε ο γιατρός μου ούτε εκεί που την έκανα. Αν κι εμένα μου φάνηκε λίγο οριακό. Εμείς και οι 2 κούνιες που αποφασίσαμε να πάρουμε γίνονται κρεβατάκια μέχρι 5 χρονών η μία και μέχρι 7 χρονών η άλλη. Μου φαίνεται βολικό να σου πώ την αλήθεια αφού θα είναι ακόμη σχετικά μικρούλια. Μετά θα τους πάρουμε κανονικά μονά κρεβατάκια ή κουκέτα που θα έχουν ελπίζω για πολλά χρόνια!

Ακριβώς μια από τα ίδια. Αν και μετά τη β επιπέδου ο άντρας μου δεν θέλει ούτε να το σκέφτεται γιατί φοβάται μην κάνουμε κακό στα μωράκια.

Μπορεί να κοιτάει ο γιατρός συνδυαστικά τον τράχηλο με άλλα πράγματα για αυτό να διαφέρουν οι υποδείξεις τους. 

Όσο το σκέφτομαι για τα κρεβατάκια μάλλον κλείνω προς μια φτηνή λύση με καλό στρώμα έως 3 ετών και μετά κανονικό κρεβάτι

Θα κάνω τις επόμενες ημέρες μια έρευνα στους συγγενείς μήπως έχουν να μου δώσουν πραγματακια και ξανακοιταω .

Το μωρακι τίποτα δεν παθαίνει μόνο τα νεύρα μου παθαίνουν


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σασ κοπελιές!!Ψηλα το ηθικο δεν μασάμε σε αυτό το καφέ .Ολα θα πάνε τέλεια για όλες μας..Ο καιρός χαλάει και είμαι ιδιαίτερα χαρούμενη επειδή επιπλέον ο καιρός περνάει.

Αντε Αναστασία μου να έρθεις και εσύ με το καλό να κανεις την β επιπέδου να είμαστε όλες έτοιμες για το next level.

Αλζιρα σίγουρα υπάρχουν και φθηνές επιλογές εσύ μένεις στην Θεσσαλονίκη?

BeDesk 4σe1 Σιελ με γραφείο
 
Δείτε επιπλέον φωτογραφίες
BeDesk 4σe1 Σιελ με γραφείο
BeDesk 4σe1 Σιελ με γραφείο
BeDesk 4σe1 Σιελ με γραφείο
BeDesk 4σe1 Σιελ με γραφείο
BeDesk 4σe1 Σιελ με γραφείο
 
 
 
 
 
 
 
Τιμή: 320,00€  180,00€ 
Προσθήκη στο καλάθι
Προσθήκη στο wishlist
 
 
 
BeDesk 4σe1 Σιελ με γραφείο
1145013
Κατασκευαστής: Mother Baby

Από κούνια μωρού με αλλαξιέρα γίνεται προεφηβικό κρεβάτι με γραφείο και κομοδίνο.

Το μωρό σας μπορεί να κοιμηθεί στο κουνιστό πολυμορφικό κρεβατάκι μωρού 4σε 1 με ασφάλεια από τη αρχή μέχρι και 10 χρόνια. 


Το κουνιστό κρεβατάκι σας διευκολύνει να νανουρίσετε και να ηρεμήσετε το μωράκι σας.Εάν το επιθυμείτε μπορείτε να το σταθεροποιήσετε με πολύ απλό τρόπο.

Το στρώμα έχει τρεις  θέσεις. Η πρώτη & δεύτερη θέση είναι σε κατάλληλο ύψος για να μπορείτε να βάζετε το μωρό σας για ύπνο χωρίς να επιβαρύνετε τη μέση σας, ενώ η  τρίτη  θέση εξασφαλίζει το σωστό βάθος για να προστατεύει το μωρό 

  • Μου αρέσει 3

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ERIANTON είπε:

Καλημέρα σασ κοπελιές!!Ψηλα το ηθικο δεν μασάμε σε αυτό το καφέ .Ολα θα πάνε τέλεια για όλες μας..Ο καιρός χαλάει και είμαι ιδιαίτερα χαρούμενη επειδή επιπλέον ο καιρός περνάει.

Αντε Αναστασία μου να έρθεις και εσύ με το καλό να κανεις την β επιπέδου να είμαστε όλες έτοιμες για το next level.

Αλζιρα σίγουρα υπάρχουν και φθηνές επιλογές εσύ μένεις στην Θεσσαλονίκη?

BeDesk 4σe1 Σιελ με γραφείο
 
Δείτε επιπλέον φωτογραφίες
BeDesk 4σe1 Σιελ με γραφείο
BeDesk 4σe1 Σιελ με γραφείο
BeDesk 4σe1 Σιελ με γραφείο
BeDesk 4σe1 Σιελ με γραφείο
BeDesk 4σe1 Σιελ με γραφείο
 
 
 
 
 
 
 
 
Τιμή: 320,00€  180,00€ 
Προσθήκη στο καλάθι
Προσθήκη στο wishlist
 
 
BeDesk 4σe1 Σιελ με γραφείο
1145013
Κατασκευαστής: Mother Baby

Από κούνια μωρού με αλλαξιέρα γίνεται προεφηβικό κρεβάτι με γραφείο και κομοδίνο.

Το μωρό σας μπορεί να κοιμηθεί στο κουνιστό πολυμορφικό κρεβατάκι μωρού 4σε 1 με ασφάλεια από τη αρχή μέχρι και 10 χρόνια. 


Το κουνιστό κρεβατάκι σας διευκολύνει να νανουρίσετε και να ηρεμήσετε το μωράκι σας.Εάν το επιθυμείτε μπορείτε να το σταθεροποιήσετε με πολύ απλό τρόπο.

Το στρώμα έχει τρεις  θέσεις. Η πρώτη & δεύτερη θέση είναι σε κατάλληλο ύψος για να μπορείτε να βάζετε το μωρό σας για ύπνο χωρίς να επιβαρύνετε τη μέση σας, ενώ η  τρίτη  θέση εξασφαλίζει το σωστό βάθος για να προστατεύει το μωρό 

Καλημερα κοριτσια. Μονο εγω εμεινα;


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...