Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Angot είπε:

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      1 hour ago, Alex@ είπε:

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

Προσπαθειες ξανα μετα απο αποξεση!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια μανούλες και wanna be μανούλες!

Ειμαι παλιά στο καφέ,απλά σταμάτησα για αρκετό καιρό να μπαίνω και ετσι έκανα νέο λογαριασμό!

Αποφάσισα να ανοίξω αυτό το θέμα για όλες εμάς που είχαμε την τύχη να μείνουμε εγκυουλες,αλλα την ατυχία να τελειώσει άδοξα και νωρίς η εγκυμοσύνη μας!

Θα σας πω την ιστορία μου και θα χαρώ πολύ αν μαζευτούμε και άλλες που θέλουνε να αποκτήσουμε μωράκι!

Εγώ λοιπόν έμεινα εγκυος τον τον Σεπτέμβρη που μας πέρασε!

4 Σεπτεμβρίου έμαθα για την εγκυμοσύνη και μάλιστα στο γαμήλιο ταξίδι μου καθώς είχαμε παντρευτεί πριν 4 μέρες!Όπως καταλαβαίνετε πετούσα και εγω και ο άντρας σου με τα νέα αυτά καθότι δεν το περιμέναμε μιας και είχαμε μόνο μια ελεύθερη επαφη εκείνο τον μήνα!

Εδώ θα κάνω μια παρένθεση και θα πω πως προσπαθουσαμε και πιο πριν για μωρό,αλλάεπειδη μετά αποφασισαμε να παντρευτούμε και ήθελα να χάσω κάποια κιλα για το γάμο είπαμε να σταματήσουμε για 6 μηνες,δεν ήταν μόνο τα κιλά,αλλα και οι ετοιμασιες του γάμου,ήθελα να το χαρώ το τρέξιμο του γάμου και να μην έχω το άγχος του μωρού για λίγο καιρό!

Επίσης επειδή έχω πολύ άστατο κύκλο από 40 και πάνω μερεε πάντα και επειδη δεν μπορώ να βρω εύκολα την οωρρηξια μου,μιας και όταν έχεις μεγάλο κυκλο,κανείς και αργά οωρρηξια,είχα ψιλοκουραστει!

Λίγες μέρες πριν υο γάμο όμως είχαμε μια ελεύθερη επαφή και με αυτήν την μια και μοναδική,έμεινα εγκυος εκεί που δεν το περίμενα,ενώ προσπαθουσαμε εντατικά για 4

μήνες πριν σταματησουμε!

Στο γαμήλιο ταξίδι λοιπόν είχα κάτι περίεργα συμπτώματα όπως υπνηλία και κόπωση και λέω δεν κάνω ένα τεστ;

Να σημειώσω εδώ ότι ο κύκλος μου τον μήνα που έμεινα έγκυος ως διαμαγειας ήταν 30 ημερών,πρώτη φορά,μιας και έκανα τεστ 32η μέρα και έδειξε θετικό!

Να μην σας κουράζω άλλο,26 Οκτωβρίου στη γιορτη μου έκανα αποξεση.

3 μερες πριν είχαμε πάει για να ξανά ακούσουμε καρδιά(,μιας και προλαβαμε να ακούσουμε μια φορά)και να μου κλείσει για αυχενικη ο γιατρός,αλλα το μωρό είχε πεθάνει,οι εξετάσεις της ιστολογικης μετά έδειξε ατροφία πλακούντα και το θεωρησαμε τυχαίο γεγονός!

Τωρα είμαστε στον 2ο μήνα προσπαθειών,μια και για 4 μήνες δεν προσπαθουμε,όπως μας συμβουλεψε ο γιατρός!

Το κακό ειναι ότι επειδή εχω τεραστιους κύκλους,δυσκολεύομαι λίγο να μείνω,γιατί δεν ξερω ποτέ κανω οωρρηξια,τωρα πήρα να δοκιμασω τα τεστ οωρρηξιας,αν και έχω ηεχω ήδη ένα μηνα καθυστερηση,αλλα ποτέ δεν ξέρεις με μένα ποτέ θα κανω οωρρηξια.

Συγνωμη που σας κουρασα,απλά ήθελα να σας πω όλη την ιστορία μου!

Εύχομαι να γίνουμε όλες συντομα μανούλες κορίτσια μου!

Θα χαρώ πολύ να βοηθαμε η μια την άλλη σε αυτό το θέμα που άνοιξα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...