Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Mummy's babyclub


Recommended Posts

Ουαου!!!!Μαρμιν, μια χαρά είναι τα μικρά μας! Μεγάλωσαν πολύ, τα βλαστάρια μας! Μπράβο. Πολύ χαίρομαι!

Κορίνα μου, μια χαρά είμαστε. Εσείς βρήκατε σπίτι; Πώς τα περνάς εκεί στα ξένα, ξενιτεμένο μου πουλί;;;

Πέπσι, πού είσαι; Τι κάνουν τα μωράκια σου;

Εμείς καλά είμαστε. Μετρούσα σήμερα τις λέξεις που λέει η μικρή μου και διαπίστωσα πως λέει τουλάχστον 30 (μπορεί και παραπάνω). Κάποιες πολύ καθαρά, κάποιες άλλες όχι. Ηρθε σήμερα ένα κοριτσακι κι εκατσε για λίγο στην πόρτα μας (έκανα κάποιες δουλειές εκείνη την ώρα). Μόλις την είδε η μικρή μου τι της είπε λέτε ; "μέσα", για να έρθει μέσα.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 836
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • marmin

    marmin 312 δημοσιεύσεις

  • margi

    margi 230 δημοσιεύσεις

  • korina89

    korina89 147 δημοσιεύσεις

  • pepsi

    pepsi 49 δημοσιεύσεις

καλημερα..τι κανετε?

μαρτζι καλα ειναι εδω συνηθισα λιγο ,εχει σχεδον καθε μερα συννεφια ,σπιτι δεν βρηκαμε ακομα..πεμπτη εχω και ραντεβου με την γυναικολογο..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι μου κάνετε; Εγώ είμαι ολίγον τι πτώμα καθότι τα τελευταία δύο για να μην πω τρία εικοσιτετράωρα κοιμήθηκα λίγο και προβλέπεται το ίδιο για τουλάχιστον τα δύο επόμενα αλλά χαλάλι! Μου ήρθε και περίοδος σήμερα και είμαι μέσα στην τρελή χαρά! Η μόνη λύση να απαλλαγώ από αυτήν είναι να μείνω έγκυος μου φαίνεται :rolleyes::mad::P

Αλήθεια δε σας είπα! Τρίτη πρωί έχουμε ραντεβού στα εξ. ιατρεία του ιπποκρατείου στη μονάδα νεογνών που νοσηλεύονταν μας το έκλεισαν πριν καλά καλά βγούμε και το είχαν γραμμένο στο ενημερωτικό σημείωμα που μας έδωσαν κατά την έξοδο! Ούτε καν το θυμόμουν έχει λίγο καιρό που το είδα με αφορμή ένα τηλέφωνο που μου έκαναν για ένα εμβόλιο που γίνεται στα πρόωρα και με ρώτησαν πότε είναι το ραντεβού μας! ότι ναναι είμαι λέμε!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Μαρμιν, κουράζεσαι κι εσύ πολύ. Αλλά είναι γλυκιά η κούραση, σωστά;

Να τα πας τα μωράκια σου στο Ιπποκράτειο να τα δουν. Αλήθεια, δεν μας είπες εντυπώσεις πώς είναι να έχεις κορούλα! Όλα τα λεφτά δεν είναι;

Εγώ έχω πήξει να ετποιμάζω διαγωνίσματα. ΄Βλέπετε τελειώνει το τρίμηνο και τώρα είναι η πιο δύσκολη περίοδος και για μας αλλά και για αυτά. Η προετοιμασία ενός διαγωνίσματος θέλει πολλή ώρα, πολλή σκέψη και άλλη τόση προσοχή.

Η μικρή μου είναι πολύ καλά. Μια όμορφη ζουζούνα!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Μαρμιν, κουράζεσαι κι εσύ πολύ. Αλλά είναι γλυκιά η κούραση, σωστά;

Να τα πας τα μωράκια σου στο Ιπποκράτειο να τα δουν. Αλήθεια, δεν μας είπες εντυπώσεις πώς είναι να έχεις κορούλα! Όλα τα λεφτά δεν είναι;

Εγώ έχω πήξει να ετποιμάζω διαγωνίσματα. ΄Βλέπετε τελειώνει το τρίμηνο και τώρα είναι η πιο δύσκολη περίοδος και για μας αλλά και για αυτά. Η προετοιμασία ενός διαγωνίσματος θέλει πολλή ώρα, πολλή σκέψη και άλλη τόση προσοχή.

Η μικρή μου είναι πολύ καλά. Μια όμορφη ζουζούνα!

Σωστά Μάρτζι μου απλά αυτή τη φορά νιώθω πολύ κουρασμένη! Πως σκέφτομαι αύριο το πρωί που θα είμαι μόνη! Βουνό μου φαίνεται και ας έχω αφήσει το αγοράκι από τα δίδυμα στη μαμά γιατί με τρία δεν την πάλευα με τίποτα!!

Ο θράσος τελευταία με το που φεύγω από δίπλα του ξυπνάει οπότε αύριο δεν ξέρω πραγματικά τι θα γίνει! Αν δεν πάω δίπλα του με βλέπω από τις έξι με τον Θράσο αγκαλιά!!! Τι να κάνουμε θα επιβιώσουμε και πάλι!!

Την κορούλα μου την κάνω πολύ χάζη! Τη λέμε μπουμπού και είναι σκέτη γλύκα όπως όλα μου τα παιδάκια φυσικά!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κ απο μενα

χαθηκα αλλα δεν προλαβαινω. Παρολο που εχω βοηθεια κ απ τον αντρα μου οι ωρες δεν μας φτανουν. Πολυ ξενυχτι κ κουραση. Αχ μαρμιν ποσο σε καταλαβαινω!!!! Οπως ομως λεει κ η μαρτζι εινσι γλυκια η κουραση. Εγω παντως που τα εχω ενα κ ενα δεν ξερω ποιο να ξεχωρισω. Κ τα δυο εχουν τη χαρη τους!!! Αντε μαρτζι μπες δυναμικα να κανεις κ τον γιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς την φρεσκοδιδυμομανούλα!!!

Εννοείται πως δεν μπορείς να τα ξεχωρίσεις όλα έχουν τη χάρη τους!! Εγώ γελάω πολύ με όλα τους! σήμερα πχ στο νοσοκομείο ενώ περιμέναμε να μπούμε για εξέταση και κρατούσε ο άντρας μου αγκαλιά την κόρη και εγώ τον υιό λύθηκα στα γέλια γιατί έκανε κάτι γκριμάτσα και γελάκια το αγοράκι μου στον μπαμπά του άλλο πράμα! Που να βλέπατε και τον άντρα μου, μετά συγχωρήσεως χ#$στ*κε πάνω του! Αχαχα!!!

Ακούω κλαψουρίσματα θα επανέλθω για νεότερα μόλις μπορέσω!! Σας γλυκοφιλώ!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

pepsi μου, σε καταλαβαίνω, μολονότι δεν έχω δίδυμα. Μία την έχουμε και μας έχει βγάλει νοκ άουτ. Δεν προλαβαίνω, κορίτσια, να κάνω τίποτα. Εννοείται πως ούτε διάθεση για σεξ δεν έχω, οπότε το αγοράκι ή κοριτσάκι θα περιμένει λίγο ακόμη, μου φαίνεται. Σας έχω πει πως ξεκινήσαμε δειλά- δειλά κάποιες προσπάθειες; Απλά είναι τόσο σπάνιες οι συνευρέσεις μας που δεν νομίζω να καταφέρουμε και πολλά.

Μαρμιν, τι σας είπαν σήμερα στο νοσοκομείο; Πώς τα βρήκαν τα μικρά σας;

Φιλιά!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Εν τάχει γιατί είμαι πτώμα!! Τα βρήκαν καλά! Είπαν ότι θα τα εξετάζουν σαν δύο μηνών λόγω προωρότητας γιατί αλλιώς τα αδικούν!! Η μπουμπού μας πήγε στα 5050 κιλάκια κ 56 πόντους και ο υιός 5430 και 58 πόντους!! Μας σύστησαν φυσιοθεραπείες γιατί τα βρήκαν σφιγμένα και τεντώνονται πολύ και ήρθε ο φυσιοθεραπευτής μας έδειξε ασκήσεις για το σπίτι και τώρα πρέπει να βρούμε και κάποιον έξω να μας κατευθύνει και να τα κάνει και αυτός μερικές!! Επίσης θα ξανακάνουμε υπέρηχο εγκεφάλου προληπτικά και ίσως και καρδιάς! Ακούγεται ένα ελαφρύ φύσημα που μπορεί να είναι και λόγω αναιμίας αλλά θα τα δει παιδοκαρδιολόγος γιατί είναι πρόωρα! Όσον αφορά τον υπέρηχο εγκεφάλου η παιδίατρος μας μου είπε ότι εκεί επειδή έχουν δει πολλά τα μάτια τους είναι πολύ ψείρες αλλά να μην ανησυχώ γιατί είναι μια χαρά και δεν έχουν ενδείξεις για κάτι αλλά καλό είναι να γίνει αφού το ζήτησαν! Και το φυσηματάκι έτσι κι αλλιώς το άκουγε και αυτή και μου είχε συστήσει παιδοκαρδιολόγο αν δε μου έκαναν στο νοσοκομείο υπέρηχο καρδιάς!! Αυτάαααααααααα!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..τι κανετε?εμεις πηγαμε γιατρο σημερα ακομα δεν την συνηθισα εδω την καινουργια..εξετασεις ουρων και αιματος καλες..μου εκαναν καρδιοτοκογραφο ηταν καλος..και υπερηχο και κολπικη μετρηση τραχηλου και ηταν μια χαρα κλειστος λεει ο τραχηλος..ο μπεμπης ειναι 1950γρ. και ακομα με τον ποπο κατω δεν πηρε θεση γι αυτο μου ειπε να περπαταω και να πινω πολλα νερα λεει γιατι βοηθαει ..αγχωθηκα για τα κιλα γιατι με συνιθησε να παιρνει παραπανω ο μπεμπης και τωρα πηρε 200γρ σε 3 εβδομαδες η γιατρος λεει μια χαρα ειναι αλλα επειδη δεν θα κανω γ επιπεδου ουτε ντοπλερ μου εκανε αγχωθηκα μηπως δεν τρεφεται σωστα ..αλλα για να λεει αυτη ολα καλα κατι δεν θα ξερει? απο κιλα εβαλα 1 μονο ευτηχως ,αρα ειμαι στα +12 μεχρι τωρα..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Marmin, καλά λέει η παιδίατρός σας. Να τις κάνετε όλες τις εξετάσεις προληπτικά. Το φυσημα το έχουν και τα δύο μωρά; Δεν είναι τίποτα ανησυχητικό αυτό, σωστά; Πάντως για 2 μηνών που τα μετράνε μια χαρά είναι, μην σου πω και ΤΕΛΕΙΑ! Αυτό στο λέω γιατί η δική μου μικρή, όταν κόντευε 4 μηνών ήταν 5890! Κι είχε γεννηθεί 3 κιλά. Οπότε εγώ δεν βλέπω διαφορά. Τι πρόωρα και κουραφέξαλα! Μια χαρά είναι ακόμη και για 4 μηνών! Κοίταξα από περιέργεια το βιβλιάριο της μικρής για να είμαι σίγουρη και σου παρέθεσα τα νούμερα γιατί ξέρω πως ο Θράσος ήταν πολύ ανεπτυγμένος και δεν μπορείς να συγκρίνεις. Α, και η μικρή λίγο πριν κλείσει τους 4 μήνες ήταν 63 πόντους!

Ελπίζω να σε έφτιαξα, όσον αφορά το θέμα κιλών και ύψος! Τώρα για τα υπόλοιπα δεν ξέρω. Να ακολουθήσεις τη γνώμη των γιατρών κι όλα θα πάνε τέλεια.

Βρε Κορίνα, πριν από λίγες μέρες μας έλεγες πως φοβάσαι ότι το μωρό θα βγει υπέρβαρο και τώρα φοβάσαι μην βγει λιποβαρές!!!! Κοντεύει 2 κιλά κι είσαι ακόμη στις 32 εβδομάδες. Μεχρι να γεννήσεις θα φτάσει 100% 3 κιλά, μπορεί και παράπανω.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Marmin, καλά λέει η παιδίατρός σας. Να τις κάνετε όλες τις εξετάσεις προληπτικά. Το φυσημα το έχουν και τα δύο μωρά; Δεν είναι τίποτα ανησυχητικό αυτό, σωστά; Πάντως για 2 μηνών που τα μετράνε μια χαρά είναι, μην σου πω και ΤΕΛΕΙΑ! Αυτό στο λέω γιατί η δική μου μικρή, όταν κόντευε 4 μηνών ήταν 5890! Κι είχε γεννηθεί 3 κιλά. Οπότε εγώ δεν βλέπω διαφορά. Τι πρόωρα και κουραφέξαλα! Μια χαρά είναι ακόμη και για 4 μηνών! Κοίταξα από περιέργεια το βιβλιάριο της μικρής για να είμαι σίγουρη και σου παρέθεσα τα νούμερα γιατί ξέρω πως ο Θράσος ήταν πολύ ανεπτυγμένος και δεν μπορείς να συγκρίνεις. Α, και η μικρή λίγο πριν κλείσει τους 4 μήνες ήταν 63 πόντους!

Ελπίζω να σε έφτιαξα, όσον αφορά το θέμα κιλών και ύψος! Τώρα για τα υπόλοιπα δεν ξέρω. Να ακολουθήσεις τη γνώμη των γιατρών κι όλα θα πάνε τέλεια.

Βρε Κορίνα, πριν από λίγες μέρες μας έλεγες πως φοβάσαι ότι το μωρό θα βγει υπέρβαρο και τώρα φοβάσαι μην βγει λιποβαρές!!!! Κοντεύει 2 κιλά κι είσαι ακόμη στις 32 εβδομάδες. Μεχρι να γεννήσεις θα φτάσει 100% 3 κιλά, μπορεί και παράπανω.

Με έφτιαξες αρκετά τολμώ να πω :P

Φύσημα η αλήθεια ακούω πολλά μωράκια να έχουν και συνήθως δεν είναι τίποτα! Ωστόσο αν δεν το ακούσω την επόμενη Πέμπτη από τον παιδοκαρδιολόγο τελείως να σου πω την αμαρτία μου δεν πρόκειται να ησυχάσω!! Εσείς πως τα πάτε στην ξενιτειά; Η μικρή σου ψάχνει τον παππού και τη γιαγιά; συνήθισε; βολτίτσες στο χωριό κάνετε; γενικά πώς περνάει η μέρα σας;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια

μαρμιν μια χαρα τα νεα σας. Εμεις που ειμαστε δυο μηνων το αγορι ειναι 4700 κ το κοριτσι 4200. Ωχ πως περασε ο καιρος. Μεγαλωνουμε κ μεις. Την αλλη Δευτερα εχουμε εμβολιο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κοριτσάκια!

Πέπσι, μια χαρά τα μικρά. Μεγαλώνουν στο πιτσ φυτίλι. Κάτσε κι έχεις να δεις πολλά ακόμη.

Μαρμιν, καλούτσικα τα περνάμε. Απλά μας τσάκισε η υγρασία. Απίστευτη λέμε. Εχουμε αγοράσει ένα μαραφέτι από το μαρκετ που υποτίθεται "μαζεύει" την υγρασία (η αλήθεια είναι ότι ψιλοκάνει δουλειά) αλλά ο τόπος είναι τόσο άθλιος που τι να σου κάνει κι αυτό το έρμο; Σκεφτόμαστε λοιπόν για αφυγραντήρα και αρχίσαμε να ψάχνουμε στο ίντερνετ. Οι τιμές όμως, όπως και η υγρασία, μας τσάκισαν και δεν ξέρουμε τι να κάνουμε, αφού δεν μας περισσεύει μία.

Εσείς, βρε κορίτσια, έχετε αφυγραντήρα; Αν ναι, σας κάνει δουλειά; Είστε ευχαριστημένες;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κοριτσάκια!

Πέπσι, μια χαρά τα μικρά. Μεγαλώνουν στο πιτσ φυτίλι. Κάτσε κι έχεις να δεις πολλά ακόμη.

Μαρμιν, καλούτσικα τα περνάμε. Απλά μας τσάκισε η υγρασία. Απίστευτη λέμε. Εχουμε αγοράσει ένα μαραφέτι από το μαρκετ που υποτίθεται "μαζεύει" την υγρασία (η αλήθεια είναι ότι ψιλοκάνει δουλειά) αλλά ο τόπος είναι τόσο άθλιος που τι να σου κάνει κι αυτό το έρμο; Σκεφτόμαστε λοιπόν για αφυγραντήρα και αρχίσαμε να ψάχνουμε στο ίντερνετ. Οι τιμές όμως, όπως και η υγρασία, μας τσάκισαν και δεν ξέρουμε τι να κάνουμε, αφού δεν μας περισσεύει μία.

Εσείς, βρε κορίτσια, έχετε αφυγραντήρα; Αν ναι, σας κάνει δουλειά; Είστε ευχαριστημένες;

Margi εμείς δεν έχουμε υγραντηρα αλλά είναι τόσο ακριβοί;

Η μικρή σου τι κάνει; Λέει λεξούλες; Την οεθυμησα δε στέλνεις καμία φωτογραφία;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...