Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Mummy's babyclub


Recommended Posts

Korina, πέρασε ο καιρός και για σένα! Αντε, μπήκες πλέον στην τελική ευθεία. Με το καλό να γεννήσεις!

Κορίτσια μου, έχω τώρα πόσες ΄μέρες που είμαι με βήχα και υποφέρω. Παίρνω σιροπάκι, τρώω καραμέλες, αλλά τίποτα!

Στην γιορτή της μικρής περάσαμε πολύ όμορφα! Ηρθαν οι παππούδες της και τρελάθηκε από τη χαρά της!

Κατά τ' άλλα ησυχία!

Σας φιλω!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 836
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • marmin

    marmin 312 δημοσιεύσεις

  • margi

    margi 230 δημοσιεύσεις

  • korina89

    korina89 147 δημοσιεύσεις

  • pepsi

    pepsi 49 δημοσιεύσεις

Καλησπερα ..σημερα πηγα να γραφτω στην κλινική που θα γεννησω μου έκαναν ξεναγηση σε αιθουσα τοκετου και δωματια..τα δωματια ειναι ολα δικλινα εχει να κλεισεις και δικλινο για σενα και τον αντρα σου με 45ε την μερα με φαγητό μεσα..με ρωτησε αν θελω επισκληριδιο πρεπει να το πω απο τωρα της ειπα δεν ξερω και μου λεει υπεγραψε και βλέπεις πήγαμε μας μιλησε αναισθησιολος και υπεγραψα οτι θελω αν χρειαστεί..μετα πηγαμε στην γιατρο μου εκανε καρδιοτοκογραφο και ειχα συσπάσεις ανς 10 λεπτά η μαια οταν χτυπησε ετρεξε να δει αν ποναω της ειπα οχι αλλά ενιωθα την κοιλιά μου σκληρη..μετα πηγα στην γιατρο με εβαλε κατευθείαν για υπερηχο εβαλε δαχτυλο και λεει κατι πιανω μαλλον κεφαλι βαζει τον κολπικο υπερηχο λεει ειναι κλειστος ο τραχηλος αλλα το παιδι ειναι ακομα αναποδα αρα λεει μαλλον καισαρική μεχρι την αλλη εβδομάδα λεει το πολυ να γυρισει αν και δεν νομιζει λεει και πάμε σε καισαρικη μου ειπε οτι δεν βλεπει να τρωω το μηνα και με κοβει για πολυ νωρίτερα λογικα λογο συσπασεων..ειπε αν ειναι η κοιλιά μου για ωρες σκληρη η ποναω στην κλινική γρηγορα μου εκλεισε ραντεβού σε 6 μερες με εναν γιατρο στην κλινική γιατι αυτη θα είναι διακοπες στις 18/12 και μετα ξανα μαζι της στις 22/12 πολυ συχνα με εβαλε..ο μπεμπης ειναι 2700γρ..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίνα, καλά έκανε και σου έκλεισε τόσο σύντομα ραντεβού. Εσύ κοίτα να έχεις το νου σου κι αν δεις κάτι περίεργο να τρέξεις αμέσως στην κλινική. Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Αφού μπήκες στο μήνα σου, όποτε και να γεννήσεις καλά θα είναι. Ευχομαι να πάνε όλα καλά!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια ..τι κανετε?

εγω πεμπτη εχω ραντεβου στην κλινικη για νστ γιατι η γιατρος μου λειπει μια εβδομαδα διακοπες και επειδη ειδε συσπασεις ηθελε να ξαναπαω και δευτερα εχω παλι με αυτη ραντεβου..μακαρι να γυρισει ο μπεμπης γιατι φοβαμαι την καισαρικη..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Μην φοβάσαι, Κορινάκι! Εσύ θα σκέφτεσαι πως πρέπει να γίνει αυτό που είναι καλό για το μωρό. Η καισαρική δεν είναι δα και τοσο φοβερή όσο παρουσιάζεται από πολλούς. Εγώ πονούσα πολύ μόνο την επόμενη μέρα! Την μεθεπόμενη πήρα και θήλασα την μικρή. Μην φοβάσαι! Μακάρι βέβαια να γυρίσει και να μπορέσεις να έχεις έναν φυσιολογικό τοκετό.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρτζούλα εγώ εδώ είμαι!!! Σας διαβάζω αλλά δεν έχω πολύ χρόνο για να σας γράψω ειδικά αφού ο πρωτότοκος μου δε με αφήνει να κάθομαι στον υπολογιστή!!! Δε σας είπα!!! Θα έρθουμε στα μέρη σας!!! 2 -4 Ιανουαρίου θα είμαστε Γιάννενα!! Βέβαια ώσπου να έρθουμε θα φύγουμε αλλά με διδυμάκια έξι μηνών πάλι καλά λέμε!! Θα τα κρατήσουν οι γονείς μου και θα πάρουμε τον υιό και θα έρθουμε! Τον μεγάλο εννοώ!!! Είχα βέβαια κι άλλες προτάσεις για τα δίδυμα αλλά προτίμησα τους γονείς μου και γιατί τα ξέρουν αφού τα κρατάνε συχνά αλλά και για να μην κουράσω τις άλλες μανούλες!!! Εσείς πότε πάτε στο σπιτάκι σας για τις γιορτές;; Παραμονή πρέπει να πας σχολείο;;;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια..σημερα πηγα στην κλινικη για εξεταση..λοιπον μου εκανε 40 λεπτα υπερηχο και αλλα τοσα καρδιοτοκογραφο..το μωρο ειναι ακομα αναποδα και λοξα το κεφαλι του ειναι στο αριστερο μου πλευρο και ο κολος κατω χαμηλα σφινωσε ..μου εκανε τον υπερηχο μια κοπελιτσα ειδικευομενη πρεπει να ηταν μετα ηρθε ο μεγαλος γιατρος και μας ειπε οτι με την θεση που εχει το μωρο παμε καισαρικη ειναι σχεδον απιθανο να αλλαξει θεση λεει, μας ενημερωσε οτι υπαρχει και ενα πανεπιστημιακο νοσοκομειο που αναλαμβανει τοκετο με το μωρο αναποδα αλλα θα ειναι επικυνδινο και ετσι ο αντρας μου ειπε κατευθειαν οχι παμε για καισαρικη..μας εκλεισε ραντεβου για καισαρικη στις 2/ 1 μεχρι τοτε θα ξαναπαμε στις 30/12 εκει για υπερηχο μηπως και γυρισε αλλα απιθανο λεει, θα κανω επισκληρηδιο μου ειπε και θα μεινω μεσα 5 μερες, και επισης το αμνιακο υγρο ειναι χαμηλο μου ειπε αλλα ενταξει..τωρα δευτερα εχω ραντεβου με την γιατρο μου..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρμιν, καλώς να ορίσετε στα μέρη μας! Θα σας αρέσει, είμαι σίγουρη για αυτό. Αν βολέψει μπορούμε κιόλας να τα πούμε!

Κορινάκι καλά θα κάνετε και θα πάτε σε καισαρική. Μην την φοβάσαι. Όλα θα πάνε τέλεια και πώ! πω! πέρασε ο καιρός και έρχεται επιτέλους ο υιος!!!!

Εγώ τα έχω παίξει με την μικρή. Κάθε βράδυ κοιμάται μετά τις 1. Από τις 9.30 σήμερα ξεκινήσαμε διαδικασίες ύπνου και τώρα αλλάξαμε βάρδια με τον σύζυγο, αφού πια με ξεπάτωσε και με ξεμάλλιασε αλλά δεν λέει να κλείσει μάτι. Τι να την κάνω; Εχει χαλάσει πολύ το πρόγραμμά της. Χθες κοιμήθηκε στις 1.30 καιξύπνησε 10.45 το πρωί. Είναι ωράρια αυτά για μικρό παιδί;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Μαρμιν, καλώς να ορίσετε στα μέρη μας! Θα σας αρέσει, είμαι σίγουρη για αυτό. Αν βολέψει μπορούμε κιόλας να τα πούμε!

Κορινάκι καλά θα κάνετε και θα πάτε σε καισαρική. Μην την φοβάσαι. Όλα θα πάνε τέλεια και πώ! πω! πέρασε ο καιρός και έρχεται επιτέλους ο υιος!!!!

Εγώ τα έχω παίξει με την μικρή. Κάθε βράδυ κοιμάται μετά τις 1. Από τις 9.30 σήμερα ξεκινήσαμε διαδικασίες ύπνου και τώρα αλλάξαμε βάρδια με τον σύζυγο, αφού πια με ξεπάτωσε και με ξεμάλλιασε αλλά δεν λέει να κλείσει μάτι. Τι να την κάνω; Εχει χαλάσει πολύ το πρόγραμμά της. Χθες κοιμήθηκε στις 1.30 καιξύπνησε 10.45 το πρωί. Είναι ωράρια αυτά για μικρό παιδί;

Καλημέρα!!!

Μαρτζούλα έχω ξανάρθει πριν χρόνια με φίλες και ομολογώ πως έχω πάρα πολύ όμορφες αναμνήσεις!! Έχουμε ξαναπεράσει και με τον άντρα μου!! Είναι μία από τις αγαπημένες μου πόλεις!! Μακάρι να βολέψει να γνωριστούμε και από κοντά!!!

Έπρεπε να ήμασταν κοντά να κάνανε παρέα τα ξενυχτάκια μας!!! Εμένα πριν τις δώδεκα πάαααααααααααρα πολύ δύσκολο να κοιμηθεί!! Και στις δώδεκα με κλαματα πάμε αλλά ευτυχώς κρατάνε λίγο και συνήθως κοιμάται γρήγορα, συνήθως όχι πάντα!! Υπομονή τι άλλο;;;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα να έχουμε! Τι κάνετε; Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Εγώ καλά είμαι, αν και ταλαιπωρούμαι πολλές μέρες με έναν παλιοβήχα, που τον μετέδωσα και στην μικρούλα μου και βήχει, το καημένο μου τις τελευταίες τέσσερις μέρες, ειδικά τις νύχτες στον ύπνο της! Η παιδίατρος που την πήρα είπε να μην δώσουμε τίποτα και μόνο αν ανεβάσει πυρετό να της δώσω ντεπόν.

Σε λίγο θα πάω σε μία χριστουγεννιάτικη γιορτή κι έλεγα να την πάρω κι αυτήν για να χαρεί αλλά κοιμάται ακόμη και φοβάμαι μην και χειροτερέψει, ερχόμενη σε επαφή με άλλα παιδιά σε κλειστό χώρο. Αχ, το περιμέναμε όμως τόσο και της το λέω συνέχεια. Μπορεί να την ξυπνήσω και να πάμε έστω για λίγο!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα να έχουμε! Τι κάνετε; Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Εγώ καλά είμαι, αν και ταλαιπωρούμαι πολλές μέρες με έναν παλιοβήχα, που τον μετέδωσα και στην μικρούλα μου και βήχει, το καημένο μου τις τελευταίες τέσσερις μέρες, ειδικά τις νύχτες στον ύπνο της! Η παιδίατρος που την πήρα είπε να μην δώσουμε τίποτα και μόνο αν ανεβάσει πυρετό να της δώσω ντεπόν.

Σε λίγο θα πάω σε μία χριστουγεννιάτικη γιορτή κι έλεγα να την πάρω κι αυτήν για να χαρεί αλλά κοιμάται ακόμη και φοβάμαι μην και χειροτερέψει, ερχόμενη σε επαφή με άλλα παιδιά σε κλειστό χώρο. Αχ, το περιμέναμε όμως τόσο και της το λέω συνέχεια. Μπορεί να την ξυπνήσω και να πάμε έστω για λίγο!

Καλημερα κ περαστικά σας! Πήγατε τελικά; Αλήθεια σπιτάκι σας για τις γιορτές πότε θα πάτε; Μέχρι πότε έχεις σχολείο;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Μαρμιν, καλημέρα! Πήγαμε τελικά χθες, αλλά, δυστυχώς δεν προλάβαμε τα τραγουδάκια και τα ποιήματα των μικρών. Παρακολουθήσαμε μια μικρή παράσταση μόνο! Καλά ήταν.

Θα φύγουμε από εδώ την Τρίτη. Τότε τελειώνουμε. Πρώτη χρονιά θα στολίσω το σπίτι παραμονή Χριστουγέννων, αλλά τι να κάνουμε; Δεν πειράζει.

Σας είπα ότι πήραμε αφυγραντήρα; Ε, λοιπόν βελτιώσαμε κατά πολύ την ατμόσφαιρα του σπιτιού.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά! Καλά Χριστούγεννα! Με υγεία!

Να περάσετε πολύ πολύ πολύ όμορφα τις γιορτές!

Γιαννιωτισσες κ πέριξ περιμένω τις προτάσεις σας γιατί μην ξεχνάτε πως σας ερχόμαστε! Θέλω ταβερνουλες με νόστιμα φαγακια κ οικονομικές φυσικά, κανένα γυραδικο ΠΕΠΣΙ ειδική ελπίζω να προλάβεις να μου πεις, κ οπωσδήποτε καφέ ζαχαροπλαστείο αν υπάρχει με παιδοτοπο θα το εκτιμούσα γιατί εταξα του συζύγου κέρασμα για τα γεννέθλια μου τρομάρα μου!

Θα καθίσουμε μόνο δυο μέρες αλλά αν προλάβουμε κ να ιδωθουμε θα ειναι σούπερ! Ελπίζω να μην βρέχει!

Μαρτζι εχεις μέιλ! Αλήθεια στολισατε;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...