Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Mummy's babyclub


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 836
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • marmin

    marmin 312 δημοσιεύσεις

  • margi

    margi 230 δημοσιεύσεις

  • korina89

    korina89 147 δημοσιεύσεις

  • pepsi

    pepsi 49 δημοσιεύσεις

Καλησπέρα!!!!

Χαθήκαμε ε;; Εμείς είμαστε καλά απλά έχουμε πολύ τρέξιμο αυτές τις μέρες και τα διδυμάκια μας έχουν ανησυχίες οπότε καταλαβαίνετε!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας! Τι μου κάνετε; εχω αρκετο καιρό να μπω να σας γράψω. Συγγχωρέστε με, κορίτσια, αλλά πού να προλάβω.

Σήμερα έκανα απεργία και δεν πήγα στη δουλειά. Το σκεφτόμουν για να είμαι ειλικρινής, αν μας παίρνει να βγει ο μήνας με μειον 50 ευρώ από το μισθό μου. Επειδή όμως τσαντίστηκα, γιατί εκεί "ποντάρουν" πλέον και δεν υπάρχει συμμετοχή στις απεργίες, αποφάσισα να αντιδράσω κι εγώ με αυτόν τον τρόπο.

Η μικρή είναι καλά. Ανυπομονώ να περάσει ο καιρός, να έρθουν τα Χριστούγεννα, να πάμε να δούμε λίγο πολιτισμό.

Αύριο καταθέτω τα χαρτιά μου για μετάθεση. Ελπίζω να φύγω από το βαρετό αυτό μέρος!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας! Τι μου κάνετε; εχω αρκετο καιρό να μπω να σας γράψω. Συγγχωρέστε με, κορίτσια, αλλά πού να προλάβω.

Σήμερα έκανα απεργία και δεν πήγα στη δουλειά. Το σκεφτόμουν για να είμαι ειλικρινής, αν μας παίρνει να βγει ο μήνας με μειον 50 ευρώ από το μισθό μου. Επειδή όμως τσαντίστηκα, γιατί εκεί "ποντάρουν" πλέον και δεν υπάρχει συμμετοχή στις απεργίες, αποφάσισα να αντιδράσω κι εγώ με αυτόν τον τρόπο.

Η μικρή είναι καλά. Ανυπομονώ να περάσει ο καιρός, να έρθουν τα Χριστούγεννα, να πάμε να δούμε λίγο πολιτισμό.

Αύριο καταθέτω τα χαρτιά μου για μετάθεση. Ελπίζω να φύγω από το βαρετό αυτό μέρος!

Μακάρι Μαρτζι μου στο εύχομαι ολόψυχα! Πότε θα ξέρεις;

Θέλαμε να έρθουμε κ εμείς στα μέρη σου τις γιορτές αλλά χλωμό το βλέπω να μπορέσω να αφήσω τα δίδυμα άσε που για να βρούμε αυτά που θέλουμε κ μάλιστα οικονομικά έπρεπε ήδη να έχουμε κλείσει ή να το κάνουμε αυτές τις μέρες κάτι που φυσικά δε γίνεται! Τέσπα γεροί να είμαστε κ θα σας έρθουμε κάποτε :D


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

θέλατε να έρθετε προς Ζαγοροχώρια ή στην πόλη; Η αλήθεια είναι πως οι τιμές είναι λίγο τσιμπημένες! Πού θα πάει, ρε Μαρμιν, θα έρθει η ώρα και για μας να κάνουμε ένα ταξιδάκι!

Η μικρή λέει κουβεντούλες! Αρκετές θα έλεγα. Αλλά μην φανταστείς πως κάνουμε και διάλογο. Βλέπει κάτι και μπορεί να πει τι είναι (βέβαια μόνο εγώ καταλαβαίνω τι λέει).Πχ το λιοντάρι το λέει "ντάλο", το φοβάμαι το λέει "ντάχι", την καμηλοπάρδαλη "πάλη", τον παπαγάλο "πάλο" κά! Λέει όμως και πολλές πολύ καθαρά πχ "νυχια", "γάλα", "μήλο", "μπόδι"(=βοδι), "μπάλα". Α, λέει και "μπέχει" που σημαίνει "βρεχει". Γενικώς λέει πολλά ακαταλαβίστικα.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θέλατε να έρθετε προς Ζαγοροχώρια ή στην πόλη; Η αλήθεια είναι πως οι τιμές είναι λίγο τσιμπημένες! Πού θα πάει, ρε Μαρμιν, θα έρθει η ώρα και για μας να κάνουμε ένα ταξιδάκι!

Η μικρή λέει κουβεντούλες! Αρκετές θα έλεγα. Αλλά μην φανταστείς πως κάνουμε και διάλογο. Βλέπει κάτι και μπορεί να πει τι είναι (βέβαια μόνο εγώ καταλαβαίνω τι λέει).Πχ το λιοντάρι το λέει "ντάλο", το φοβάμαι το λέει "ντάχι", την καμηλοπάρδαλη "πάλη", τον παπαγάλο "πάλο" κά! Λέει όμως και πολλές πολύ καθαρά πχ "νυχια", "γάλα", "μήλο", "μπόδι"(=βοδι), "μπάλα". Α, λέει και "μπέχει" που σημαίνει "βρεχει". Γενικώς λέει πολλά ακαταλαβίστικα.

Μπράβο τη μικρούλα μας! Μεγαλώνουν με γοργούς ρυθμούς τα μωρακια μας! Ο σικος μου λέει πια ότι ακουει εκεί που τρελαίνομαι όμως ειναι οταν στο άσχετο λέει "μαμά κουουκα" δηλαδή κούκλα κ το τελειότερο οταν με λέει μανούλα :D Για να μην για τις αγκαλίτσες κ τα φιλάκια ακομα κ οταν κοιμόμαστε - τα καλά του κοινού ύπνου :D


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Α, δεν σου είπα, Μαρμιν! Καθιερώσαμε πλέον κι εμείς το κοινο ύπνο! Αναμεσά μας πλέον η ζουζούνα, αλλά μέχρι να κοιμηθεί με ξεμαλλιάζει, οπότε εγώ δεν μπορώ να πω πως χαίρομαι αγκαλιές και φιλιά, γιατί μάλλον τα αντίθετα παθαίνω: κλωτσιές, ξεμάλλιασμα και ενίοτε και καμία μπουνιά. Εν τω μεταξύ δεν θέλει με τίποτα να σκεπάζεται! Μόλις της ρίχνω κουβέρτα, ξυπνάει και την πετάει.....

Ουφ! τώρα που κοιμούνται να σας πω κι εγώ τα νέα μου! Δεν μου αρέσει καθόλου εδώ, κορίτσια! Δεν μου αρέσει τίποτα : ούτε το σπίτι (έχει πολλή υγρασία), ούτε η δουλειά (μηδέν επικοινωνία με συναδέλφους), ούτε το χωριό (δεν έχουμε πού να πάμε). Να φανταστείτε σήμερα που ψιλόβρεχε κιόλας δεν βγήκαμε καθόλου. Εχουμε μπουχτίσει. Δεν έχουμε τι να κάνουμε. Η καημένη η μικρή μου τρέχει δεξιά κι αριστερά μέσα στο σπίτι και προσπαθεί να απασχοληθεί με ό,τι να' ναι! Εμείς δε με τον πατέρα της τα έχουμε δει όλα. Η μόνη διέξοδος, όταν έχει καλή μέρα, είναι η παιδική χαρά.

Το σπίτι χτυπάει κάτι 65% στην υγρασία και μας έχει τσακίσει κυριολεκτικά. Μάλλον θα καταξοδευτούμε πάλι για να αγοράσουμε αφυγραντήρα. Τώρα με τόσα έξοδα να τρέχουν (σήματα, ασφάλειες, γιορτές). Στο καλό πια! Πολύ μιζέρια βρε κορίτσια. Και δεν αντέχω να μείνω έναν ολόκληρο χρόνο εδώ. Βαρεμάρα άλλο πράγμα. Όχι ότι στην πόλη μας είχαμε τις τρελές εξόδους, αλλά εκεί λες "είμαι σπίτι μου, ρε γμτ, κι αμα θέλω να πάω βόλτα, θα πάω και θα δω κόσμο". Εδώ πού να πεις τέτοιο πράγμα; Για να δεις πολιτισμό πρέπει να ταξιδέψεις 1 ώρα σε απαίσιο δρόμο, γεμάτο στροφές και λακκούβες. Αφήστε............


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Α, δεν σου είπα, Μαρμιν! Καθιερώσαμε πλέον κι εμείς το κοινο ύπνο! Αναμεσά μας πλέον η ζουζούνα, αλλά μέχρι να κοιμηθεί με ξεμαλλιάζει, οπότε εγώ δεν μπορώ να πω πως χαίρομαι αγκαλιές και φιλιά, γιατί μάλλον τα αντίθετα παθαίνω: κλωτσιές, ξεμάλλιασμα και ενίοτε και καμία μπουνιά. Εν τω μεταξύ δεν θέλει με τίποτα να σκεπάζεται! Μόλις της ρίχνω κουβέρτα, ξυπνάει και την πετάει.....

Ουφ! τώρα που κοιμούνται να σας πω κι εγώ τα νέα μου! Δεν μου αρέσει καθόλου εδώ, κορίτσια! Δεν μου αρέσει τίποτα : ούτε το σπίτι (έχει πολλή υγρασία), ούτε η δουλειά (μηδέν επικοινωνία με συναδέλφους), ούτε το χωριό (δεν έχουμε πού να πάμε). Να φανταστείτε σήμερα που ψιλόβρεχε κιόλας δεν βγήκαμε καθόλου. Εχουμε μπουχτίσει. Δεν έχουμε τι να κάνουμε. Η καημένη η μικρή μου τρέχει δεξιά κι αριστερά μέσα στο σπίτι και προσπαθεί να απασχοληθεί με ό,τι να' ναι! Εμείς δε με τον πατέρα της τα έχουμε δει όλα. Η μόνη διέξοδος, όταν έχει καλή μέρα, είναι η παιδική χαρά.

Το σπίτι χτυπάει κάτι 65% στην υγρασία και μας έχει τσακίσει κυριολεκτικά. Μάλλον θα καταξοδευτούμε πάλι για να αγοράσουμε αφυγραντήρα. Τώρα με τόσα έξοδα να τρέχουν (σήματα, ασφάλειες, γιορτές). Στο καλό πια! Πολύ μιζέρια βρε κορίτσια. Και δεν αντέχω να μείνω έναν ολόκληρο χρόνο εδώ. Βαρεμάρα άλλο πράγμα. Όχι ότι στην πόλη μας είχαμε τις τρελές εξόδους, αλλά εκεί λες "είμαι σπίτι μου, ρε γμτ, κι αμα θέλω να πάω βόλτα, θα πάω και θα δω κόσμο". Εδώ πού να πεις τέτοιο πράγμα; Για να δεις πολιτισμό πρέπει να ταξιδέψεις 1 ώρα σε απαίσιο δρόμο, γεμάτο στροφές και λακκούβες. Αφήστε............

Margi μου άσε έχει καιρό που άρχισε και εμένα τα μαλλιοτραβήγματα οποιαδήποτε ώρα της ημέρας! Μια περίοδο το έκανε πολύ και δυνατά ευτυχώς τελευταία το ξεχασε πάλι!! Και φυσικά κλωτσιές και όλων των ειδών τα χτυπήματα τα έχουμε και εμείς όταν πάμε για ύπνο αλλά όχι πάντα! Πιο συχνές είναι οι αγκαλιές και τα φιλιά! αλλά ακομα και όταν κλωτσάει, βαράει κτλ ενδιάμεσα πέφτουν και φιλάκια!!! :P

Πολύ στενοχωριέμαι που δεν περνάς καλά στη δουλειά σου! Τουλάχιστον να ήσουν ευχαριστημένη με τα υπόλοιπα θα ισορροπούσε κάπως η κατάσταση ενώ τώρα.... Το να πηγαινοέρχεσαι και πάλι δεν το σκέφτεσαι ε;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια..τι κανετε?καλο μηνα..εδω εχει πολυ κρυο ,οποτε βγαινω παγωνω..

μαρμιν να χαιρεσαι τον κουκλο σου ,να τα εκατοστισει, παντα υγεια και ευτυχια να εχει..

μαρτζι υπομονη τι να πω ..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Δεχεστε καινουριες μανουλες στην παρεα σας;;; Ειμαι η Μαρια&εχω ενα ζιζανιο13μηνων! Ηθελα να μεγαλωσω&αλλο την οικογενεια μας αλλα δυστυχως τον προηγουμενο χειρουργηθηκα λαπαροσκοπικα για διδυμη εξωμητρια κυηση&επρεπε να κανω διακοπη&αφαιρεση σαλπιγγας! Τωρα ημαστε στο παγο για 3μηνες&μετα ευχομαι να ερθει τοσο γρηγορα οσο&τις προηγουμενες φορες! Βλεπω ι επερισσοτερες εχετε μεγαλυτερα παιδακια...ελπιζω να κανουμε καλη παρεα&ν'ανταλλαζουμε αποψεις για πολλα θεματα!


cPQop2.png2orjp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Maρμιν, χρόνια πολλά! Να τα εκατοστίσει ο Θρασυβουλάκος! Αχ, σαν χθες μου φαίνεται η μέρα που γεννήθηκε!

Μαράκι, βεβαίως και σε θέλουμε. Είχα κι εγώ εξωμήτριο πριν από χρόνια, πριν αποκτήσω παιδί! Ηταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη κι έληξε κι εμένα με αφαίρεση σάλπιγγας. Ξέρω πόσο δύσκολο είναι και ψυχικά αλλά και σωματικά! Ευχομαι πολύ σύντομα να ξαναμείνεις έγκυος και να πανε όλα καλά! Να σου ζήσει το αγοράκι σου!

Μαρμιν, εννοείται πως δεν θα ξαναρχίσω τις διαδρομες! Βλέπεις το όλο θέμα είναι "μπρος γκεμός και πίσω ρέμα", αλλά, μιας που ήρθαμε, δεν θα σηκωθώ να φύγω να μπω σε άλλο λούκι πάλι!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!! Όντως σα χθες Μάρτζι μου!!!

Μαράκι καλώς μας ήρθες! Υπομονή και η οικογένεια σου θα μεγαλώσει χωρίς καν να το καταλάβεις! Στο λέω εγώ που δύο χρόνια πριν κρατούσα το μπουμπουκάκι μου αγκαλιά νεογέννητο και τώρα έχω τρία!! Για να μην πω για τρία χρόνια πριν που σχεδίαζα τα τελευταία μου βήματα πριν εγκαταλείψω για πάντα την ιδέα του να γίνω μάνα!! Βλέπεις τότε πίστευα πως δεν θα τα καταφέρω ποτέ τουλάχιστον όχι χωρίς εξωσωματική και να που έμεινα έγκυος τελείως μόνη και μάλιστα σε δίδυμα!!!!

Μαρτζούλα μου δίκιο έχεις απλά επειδή δεν περνάς καλά εκεί είπα μήπως ήταν προτιμότερο!!!

Καληνύχτα σας!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για την υποδοχη κοριτσια!

Marmin μου δινεις κουραγιο, γτ το εξωμητριο ηταν διδυμα φυσιολογικα&το ηθελα τοσο πολυ...δ εχουμε κληρονομικοτητα σε διδυμα&ηταν τοσο ευχαριστη εκπληξη αλλα δυστυχως...τεσπα,καθε εμποδιο για καλο! Παρεπιπτοντως να χαιρεσαι τον πρωτοτοκο σου!!! Παντα γερο&οτι καλυτερο ευχομαι!


cPQop2.png2orjp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για την υποδοχη κοριτσια!

Marmin μου δινεις κουραγιο, γτ το εξωμητριο ηταν διδυμα φυσιολογικα&το ηθελα τοσο πολυ...δ εχουμε κληρονομικοτητα σε διδυμα&ηταν τοσο ευχαριστη εκπληξη αλλα δυστυχως...τεσπα,καθε εμποδιο για καλο! Παρεπιπτοντως να χαιρεσαι τον πρωτοτοκο σου!!! Παντα γερο&οτι καλυτερο ευχομαι!

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Μου έκανε εντύπωση που έβαλες και τικεράκι!! Μπράβο σου πραγματικά! Ήμουν μήνες χωρίς γιατί δεν καταλάβαινα πως έμπαινε και όταν το προσπάθησα το μόνο που κατάφερα ήταν να βάλω το λινκ που παρέπεμπε στο τικερ (δεν ξέρω αν το θυμάστε οι παλιές)! Και τελικά κατάφερα να το βάλω μετά από οδηγίες σε μερικά απλά βήματα που μας έβαλε μία κοπέλα!!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

χθες πήγαμε παιδίατρο! Μας βρήκε μια χαρά!! Είπε να ξεκινήσουμε και στερεές πεντέμιση μηνών δηλαδή λίγο πριν τα Χριστούγεννα!!!! να τα βάζουμε σιγά σιγά να κάθονται με βοήθεια φυσικά κάτι που το κάνουμε ήδη γιατί ειδικά η μικρή μας την καταβρίσκει έτσι!!! Είπε ότι είναι μια χαρά και από το μυικό τόνο που λέγαμε και πως δε βρίσκει λόγο για φυσιοθεραπείες κ πως συνήθως τις προτείνουν προληπτικά οπότε γλιτώσαμε και από αυτό!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...