Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Mummy's babyclub


Recommended Posts

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά να έχουμε. Αστεράκι, καλως όρισες.Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου. Κι εγώ αργησα πολύ να αποκτήσω το αστεράκι μου, την Άννα μαρια μου.

Την έχω με πυρετο από χθες. Ας ελπίσουμε να συνέλθει, γιατί έχουμε και ταξίδι μπροστά μας.

Πως είναι το αστερακι σου συνήλθε;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 836
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • marmin

    marmin 312 δημοσιεύσεις

  • margi

    margi 230 δημοσιεύσεις

  • korina89

    korina89 147 δημοσιεύσεις

  • pepsi

    pepsi 49 δημοσιεύσεις

Μπράβος σας εύχομαι κ στην χρυσή νομιζω έτσι λενε

:):tongue::tongue κάνατε κάτι ή σπιτι με τον αστεράκι σας;;; αλήθεια ποτέ βγηκατε χωρις την μικρη σας γιατί εμένα είναι 13 μηνών κ ακόμα δεν έχω βγει με τον συζυγουλη μόνη μας δεν θέλω να την αφήσω αλλά οπότε πω ότι θα βγούμε όλοι με κρίνουν ότι είναι νωρίς ποια είναι γνωμη σας γιατί εκεί που λέω οκ πάμε με πιάνουν οι τυψεις κ τελικά μενουμε σπιτι:?:-?

Ήρθαν οι νονοί του γιου μου γιατί γιόρταζε! Πήραμε και μια τουρτίτσα και σβήσαμε κεράκι με το μεγάλο μου γιατί τρελαίνεται για τέτοια!!

Αν έχεις που να την αφήσεις μην το σκέφτεσαι βγείτε! Άλλωστε λίγες ώρες θα είναι! Θηλάζεις; Αν δεν έχεις τέτοιο θέμα ή να σε ψάχνει για να κοιμηθεί τότε βγες! Εμείς τώρα με τα τρία πουθενά δεν μπορούμε να πάμε! Μόνο τζάμπο, σουπερ και παιδικές χαρές το καλοκαίρι και φυσικά όλοι μαζί! Αααααα πρόσφατα πήγαμε και σε ταβέρνα με παιδότοπο (δεν πήγε κανένα μέσα) που ευτυχώς είχε και καρεκλάκια φαγητού για τα μικρά (για αυτό και τον επιλέξαμε) και περάσαμε σούπερ!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν οι νονοί του γιου μου γιατί γιόρταζε! Πήραμε και μια τουρτίτσα και σβήσαμε κεράκι με το μεγάλο μου γιατί τρελαίνεται για τέτοια!!

Αν έχεις που να την αφήσεις μην το σκέφτεσαι βγείτε! Άλλωστε λίγες ώρες θα είναι! Θηλάζεις; Αν δεν έχεις τέτοιο θέμα ή να σε ψάχνει για να κοιμηθεί τότε βγες! Εμείς τώρα με τα τρία πουθενά δεν μπορούμε να πάμε! Μόνο τζάμπο, σουπερ και παιδικές χαρές το καλοκαίρι και φυσικά όλοι μαζί! Αααααα πρόσφατα πήγαμε και σε ταβέρνα με παιδότοπο (δεν πήγε κανένα μέσα) που ευτυχώς είχε και καρεκλάκια φαγητού για τα μικρά (για αυτό και τον επιλέξαμε) και περάσαμε σούπερ!!

Να τον χαίρεσαι να τον δείτε όπως επιθυμείτε γερο κ καλότυχο !!! Ναι εχω να την αφήσω κ με χαρά την κρατάνε κ μου το ζητάνε κιόλας εγώ δεν πολύ θέλω κ ή αλήθεια είναι πως κοιμάται δύσκολα στην δουλειά είμαι μια πρωί μια βράδυ όταν είναι σπίτι κοιμάται 20:30 όταν δεν είμαι δεν μπορούν να την βάλουν ούτε ο μπαμπάς της πρέπει να γυρίσω κ πάμε 22:00 τα Χριστουγέννα την άφησα για δύο ώρες κ κοιμήθηκε 12 που γύρισαμε.Αλλά σιγά σιγά θα ξεκινησω έστω ένα φαγητό γιατί κ σε αυτό πάμε με την μικρη

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Μαρμιν, να χαίρεστε τον Ιωάννη. Να είναι γερός και δυνατός.

Εμείς καλά είμαστε. Ευτυχώς δεν κράτησε πολύ. Κανά δυο μερούλες ήταν με πυρετό και μετά περδίκι πάλι.

Αστεράκι, μην το σκέφτεσαι. ΑΝ έχετε όρεξη, βγείτε όσο μπορείτε!

Μπορεί να γράψω την μικρή στον παιδικό σταθμό. Περιμένω τηλ να δω τι θα μου πουν, αν δηλ την δεχτούν.....


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Μαρμιν, να χαίρεστε τον Ιωάννη. Να είναι γερός και δυνατός.

Εμείς καλά είμαστε. Ευτυχώς δεν κράτησε πολύ. Κανά δυο μερούλες ήταν με πυρετό και μετά περδίκι πάλι.

Αστεράκι, μην το σκέφτεσαι. ΑΝ έχετε όρεξη, βγείτε όσο μπορείτε!

Μπορεί να γράψω την μικρή στον παιδικό σταθμό. Περιμένω τηλ να δω τι θα μου πουν, αν δηλ την δεχτούν.....

Λέμε το Σάββατο να πάμε για ποτο για να δουμε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας! Μαρμιν, να χαίρεστε τον Ιωάννη. Να είναι γερός και δυνατός.

Εμείς καλά είμαστε. Ευτυχώς δεν κράτησε πολύ. Κανά δυο μερούλες ήταν με πυρετό και μετά περδίκι πάλι.

Αστεράκι, μην το σκέφτεσαι. ΑΝ έχετε όρεξη, βγείτε όσο μπορείτε!

Μπορεί να γράψω την μικρή στον παιδικό σταθμό. Περιμένω τηλ να δω τι θα μου πουν, αν δηλ την δεχτούν.....

Να τη γράψεις Μάρτζι μου! Θα περνάει πολύ ωραία!! Είναι δωρεάν ε;; Κι εγώ άρχισα να ψάχνομαι για τους βρεφονηπιακούς του δήμου και τα νήπια να δω τι θα κάνω με τα τρία μου μωρά από Σεπτέμβρη! Θέλω να ρωτήσω και εκεί που πάει ο μεγάλος μου τώρα για δύο φορές την εβδομάδα! Αν και χλωμό το βλέπω να βγούμε οικονομικά! Αν είχα τη δυνατότητα ή δικαιούμουν με έσπα θα έγραφα και τα τρία μου μωρά σε έναν και του χρόνου θα έστελνα το μεγάλο νήπια! αλλά αφού αποκλείουν τις μητέρες του δημοσίου από το εσπα χωρίς να κοιτάνε ούτε οικογενειακή κατάσταση ούτε οικονομική και χωρίς εναλλακτική τι να κάνουμε! Αν μας πάρουν στο δήμο πάλι δόξα τον Θεό θα πούμε!

Λέμε το Σάββατο να πάμε για ποτο για να δουμε!!!

ΈΤσι μπράβο!! :P


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Να τη γράψεις Μάρτζι μου! Θα περνάει πολύ ωραία!! Είναι δωρεάν ε;; Κι εγώ άρχισα να ψάχνομαι για τους βρεφονηπιακούς του δήμου και τα νήπια να δω τι θα κάνω με τα τρία μου μωρά από Σεπτέμβρη! Θέλω να ρωτήσω και εκεί που πάει ο μεγάλος μου τώρα για δύο φορές την εβδομάδα! Αν και χλωμό το βλέπω να βγούμε οικονομικά! Αν είχα τη δυνατότητα ή δικαιούμουν με έσπα θα έγραφα και τα τρία μου μωρά σε έναν και του χρόνου θα έστελνα το μεγάλο νήπια! αλλά αφού αποκλείουν τις μητέρες του δημοσίου από το εσπα χωρίς να κοιτάνε ούτε οικογενειακή κατάσταση ούτε οικονομική και χωρίς εναλλακτική τι να κάνουμε! Αν μας πάρουν στο δήμο πάλι δόξα τον Θεό θα πούμ


Λογικά θα σου κάνουν καλύτερη τιμή ή κουμπάρα μου εχει τρία αστεράκια κ πλήρωνε για το πρώτο 290 το δεύτερο κ τον τρίτο 150 δεν είναι κ λίγα φυσικά αλλά νομίζω ότι εάν το κυνηγησεις λίγο θα σου κάνουν κατι καλύτερο!!

Link to comment
Share on other sites

Να τη γράψεις Μάρτζι μου! Θα περνάει πολύ ωραία!! Είναι δωρεάν ε;; Κι εγώ άρχισα να ψάχνομαι για τους βρεφονηπιακούς του δήμου και τα νήπια να δω τι θα κάνω με τα τρία μου μωρά από Σεπτέμβρη! Θέλω να ρωτήσω και εκεί που πάει ο μεγάλος μου τώρα για δύο φορές την εβδομάδα! Αν και χλωμό το βλέπω να βγούμε οικονομικά! Αν είχα τη δυνατότητα ή δικαιούμουν με έσπα θα έγραφα και τα τρία μου μωρά σε έναν και του χρόνου θα έστελνα το μεγάλο νήπια! αλλά αφού αποκλείουν τις μητέρες του δημοσίου από το εσπα χωρίς να κοιτάνε ούτε οικογενειακή κατάσταση ούτε οικονομική και χωρίς εναλλακτική τι να κάνουμε! Αν μας πάρουν στο δήμο πάλι δόξα τον Θεό θα πούμ

Λογικά θα σου κάνουν καλύτερη τιμή ή κουμπάρα μου εχει τρία αστεράκια κ πλήρωνε για το πρώτο 290 το δεύτερο κ τον τρίτο 150 δεν είναι κ λίγα φυσικά αλλά νομίζω ότι εάν το κυνηγησεις λίγο θα σου κάνουν κατι καλύτερο!!

Δηλαδή σύνολο πόσα έδινε;; Με μπέρδεψες;; :tongue: Θα το δω σίγουρα! Ποια πόλη η κουμπάρα σου;; Αθήνα να υποθέσω ε;;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινήσαμε παιδικό. Σήμερα ήταν η δεύτερή της μέρα. Μια χαρά έκατσε. Δεν έκλαψε καθόλου και της άρεσε αρκετά.

Μαρμιν, δεν πληρώνω τίποτα. Αυτή τη στιγμή και 20 ευρώ να μου έλεγαν, δεν θα είχα να τα δώσω. Οσο για το εσπα, συμφωνώ απόλυτα με όσα λες......


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο margi στο αστερακι δεν πιστεύω να έχεις πρόβλημα μετά αφού έκατσε τώρα που είναι αρχή ολα καλά θα πάνε!!!!:)

Marmin έχεις δίκιο τα γράφω λίγο περίεργα ναι Αθήνα λοιπόν το πρώτο πλήρωνε 290 τα αλλά δύο 300 σύνολο 590 δεν τα λες κ λίγα, βέβαια εάν σκεφτείς πως για το αστερακι μου ζητούσαν 490 βρεφονηπιακό καλα είναι τα 590 για τρια , αλλά τελικά απέλυσαν την μαμά μου οπότε βολευτηκαμε μέχρι να βρει κάτι αλλο φυσικα!! Να σας πω κ κάτι αστείο!!

Σήμερα ερχετε μια κύρια στην δουλειά κ μου λέει έχετε γατάκι μικρό????όχι λέω εχω παιδακι μικρό!!!το αστερακι μου τρελαίνεται να μκου πιάνει την μύτη και να κάνουμε μπιπ όλ ή μυτουλα μου είναι γραντζουνισμενη χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αστεράκι, μιλάμε για ιδιωτικό παιδικό σταθμό, σωστά; Ακόμη και για ιδιωτικό, το ποσό είναι υπέρογκο.............

Καλησπέρα 590 για τρία παιδιά νομίζω ότι είναι καλά από 8 εως16:00 με φαγητό τα 490 ήταν πολλά πολλά πολλά κ δεν υπήρχε καμία περίπτωση ήταν το πρωτο ραντεβού δεν πορολαβαμε να πάμε άλλου να ρωτησουμε γιατί μας πρόλαβε ή απόλυση τα Μάμας μου οπότε δεν το εψαξα καθολου μετά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα 590 για τρία παιδιά νομίζω ότι είναι καλά από 8 εως16:00 με φαγητό τα 490 ήταν πολλά πολλά πολλά κ δεν υπήρχε καμία περίπτωση ήταν το πρωτο ραντεβού δεν πορολαβαμε να πάμε άλλου να ρωτησουμε γιατί μας πρόλαβε ή απόλυση τα Μάμας μου οπότε δεν το εψαξα καθολου μετά!

Εμένα και αυτό υπέρογκο μου φαίνεται! Δηλαδή τι μισθό πρέπει να παίρνεις για να μπορείς να δίνεις 600 στον παιδικό;;; γιατί αν είναι να δουλεύω για να πληρώνω αυτούς κάθομαι και τα μεγαλώνω μόνη μου!!!

Μάρτζι μου καλή αρχή! Μπράβο στη μικρούλα σου που πήγε πολύ κλάματα! Ξέρεις πως σε μια δυο βδομάδες μπορεί να σου κάνει ένα πισωγύρισμα και να μην θέλει να πάει ή να ψιλοκλαίει! Φυσικά δεν είναι απαραίτητο! Απλά σε τέτοια περίπτωση να είσαι προετοιμασμένη να το αντιμετωπίσεις και να μην τη σταματήσεις αν και ούσα παιδαγωγός η ίδια τα ξέρεις αυτά ;)

Εγώ έχω το σύζυγο με διάρροιες από Τετάρτη βράδυ! Βέβαια είναι ήδη καλύτερα αλλά από ψες ξημερώματα δλδ ξημερώνοντας Σαββάτο τα δίδυμα έκαναν πολλούυυυυυυυυς εμετούς και τώρα τα έχω σε μια χαλαρή δίαιτα! Φοβάμαι να δώσω γάλα και σήμερα και την βγάζουν με χαμομηλάκι αλλά ευτυχώς δεν παραπονιούνται! Χθες κοιμήθηκαν και τα δύο το βράδυ με χαμομήλι!! Και χθες το απόγευμα ο μεγάλος μου έκανε μια διάρροια και ενα 38αρι και αναμένουμε!! Ο σύζυγος έμαθε για έναν ξάδελφό του που ξέραμε πως έχει καρκίνο ότι έκανε κ άλλη μετάσταση στην καρδιά και ο χρόνος του μειώθηκε κ άλλο (μήνες είχαν πει οι γιατροί και πριν περάσει καν ο ένας μετάσταση καρδιά) και είναι λιώμα από χθες βράδυ!!

Κατά τα άλλα είμαστε μια χαρά :oops:


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Εμένα και αυτό υπέρογκο μου φαίνεται! Δηλαδή τι μισθό πρέπει να παίρνεις για να μπορείς να δίνεις 600 στον παιδικό;;; γιατί αν είναι να δουλεύω για να πληρώνω αυτούς κάθομαι και τα μεγαλώνω μόνη μου!!!

Μάρτζι μου καλή αρχή! Μπράβο στη μικρούλα σου που πήγε πολύ κλάματα! Ξέρεις πως σε μια δυο βδομάδες μπορεί να σου κάνει ένα πισωγύρισμα και να μην θέλει να πάει ή να ψιλοκλαίει! Φυσικά δεν είναι απαραίτητο! Απλά σε τέτοια περίπτωση να είσαι προετοιμασμένη να το αντιμετωπίσεις και να μην τη σταματήσεις αν και ούσα παιδαγωγός η ίδια τα ξέρεις αυτά ;)

Εγώ έχω το σύζυγο με διάρροιες από Τετάρτη βράδυ! Βέβαια είναι ήδη καλύτερα αλλά από ψες ξημερώματα δλδ ξημερώνοντας Σαββάτο τα δίδυμα έκαναν πολλούυυυυυυυυς εμετούς και τώρα τα έχω σε μια χαλαρή δίαιτα! Φοβάμαι να δώσω γάλα και σήμερα και την βγάζουν με χαμομηλάκι αλλά ευτυχώς δεν παραπονιούνται! Χθες κοιμήθηκαν και τα δύο το βράδυ με χαμομήλι!! Και χθες το απόγευμα ο μεγάλος μου έκανε μια διάρροια και ενα 38αρι και αναμένουμε!! Ο σύζυγος έμαθε για έναν ξάδελφό του που ξέραμε πως έχει καρκίνο ότι έκανε κ άλλη μετάσταση στην καρδιά και ο χρόνος του μειώθηκε κ άλλο (μήνες είχαν πει οι γιατροί και πριν περάσει καν ο ένας μετάσταση καρδιά) και είναι λιώμα από χθες βράδυ!!

Κατά τα άλλα είμαστε μια χαρά :oops:

Καλημέρα περαστικά σας καλή ανάρρωσή !!Αυτά είναι τα δύσκολα στη ζωή τι να συζητάμε τώρα !!!

Φυσικα κ είναι πολλά κ γω είχα πει καλύτερα με την μικρή σπιτι παρά τοσα χρήματα απλά δύσκολα μετά μπαίνει στην δουλειά με τόση ανεργία γύρω κ πολυτέλεια για σπίτι δεν υποαρχει!!! Όσο για την κουμπάρα δεν δουλεύει ο ο σύζυγος λόγο δουλειάς έχει έναν παρά πόλυ καλό μισθό τώρα ούτε θέλω να σου πω γιατί εάν δεν κάθεσαι θα πέσεις χαχαχαχαχ πάντως πάνω από 5000 το μηνα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα περαστικά σας καλή ανάρρωσή !!Αυτά είναι τα δύσκολα στη ζωή τι να συζητάμε τώρα !!!

Φυσικα κ είναι πολλά κ γω είχα πει καλύτερα με την μικρή σπιτι παρά τοσα χρήματα απλά δύσκολα μετά μπαίνει στην δουλειά με τόση ανεργία γύρω κ πολυτέλεια για σπίτι δεν υποαρχει!!! Όσο για την κουμπάρα δεν δουλεύει ο ο σύζυγος λόγο δουλειάς έχει έναν παρά πόλυ καλό μισθό τώρα ούτε θέλω να σου πω γιατί εάν δεν κάθεσαι θα πέσεις χαχαχαχαχ πάντως πάνω από 5000 το μηνα!!!!

πωπωπωπωωωωωωω !!! Ε καλά με τέτοιο μισθό σιγά μη με νοιάξει πόσα θα πάρει ο παιδικός!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...